KERKNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. BUITENLAND. SPORT. mmi dienst, heeft de prijzen uitgereikt be haald bij de behendigheidswedstrijden en bestaande uit medailles. Voor de af deeling motorrijwielen wa- ren prijswinner 1. Van Campen, Graauw; 2. Dieleman, Terneuzen; 3. Kopmels, Terneuzen. Voor de afdeeling auto's 1. Gelderland te Stoppeldijk; 2. Fassaert te Hulst; 3. Poppe te Graauw. De prijs voor den verstkomende kwam toe aan Sanderse van Lewedorp, die voor den verstkomenden Zeeuwsch-Vlaming aan A. Scheele te Terneuzen. Ten slotte heeft de heer Truffino hulde gebracht aan de schutters, aan de commissieleden, speciaal aan den heer Laernoes, die met steeds blakenden ijver de belangen van den B. V. L. behartigt, en aan den heer Bierman, die door zijn vroolijkheid en opgewektheid den goe den geest weet te bevorderen, hij is de spil waarom dit alles draait. Hiermede sloot spr. officieel den landdag. Het avondfeest. Dank zij ook de medewerking van Vreemdelingenverkeer was hiermede echter het feest nog niet ten einde, ook al waren de meeste van elders gekomen landstormers en anderen reeds vertrok ken. Achtervolgens hebben de Chr. Har monie Hosanna uit Axel, De Nieuwe Harmonie uit Hulst en de Harmonie van daar zich op de tent op het fraaie Markt plein doen hooren en is de tent, toen de duisternis in viel verlicht met „vet potjes" wat toch nog altijd een zeer mooie verlichting blijft. De concerten zijn door velen bijgewoond en dit zal zeker niet minder het geval geweest zijn met het vuurwerk, dat als slot van den Landstormdag aan de Buitenvest is gegeven. Wij waren toen echter reeds de Schelde weder overgestoken, dankbaar voor den dag in de oude veste doorge bracht, omdat wederom is gebleken, dat de woorden van het Zeeuwsch Vlaam- sche Volkslied zoo ten volle waarheid bevatten: Van d' Ee tot Hontenisse Van Hulst tot aan Cadzand Dat is ons eigen landje Maar deel van Nederland. LAWNTENNIS. Zeeuwsche Districts-kampioen- schappen. Van 25 tot 27 Augustus zijn op de banen achter hotel Britannia te V 1 i s- s i n g e n bovengenoemde kampioen schappen gespeeld. De uitslagen zijn als volgt: Heeren-enkelspel: J. Spuijman wint van H. G. S. van Raalte 60, 64; B. A- Hesselink wint van D. Kloosterman 16. 63, 64; S. Wartena wint van G. v. d. Ende 6I, 62; W. L. Ghijsen wint van J. A. Heijse 61, 68, 61; H. Naezer wint van G. A. Kemper 60, 61; A. v. d. Walt Meijer wint van C. Houwing 63, 62; S. van Geuns wint van Pilaar 61, 16, 75. Demi-finale: Spuijman wint van Hes- seling 62, 75; Wartena wint van Ghijsen 61, 62; Walt Meijer wint van Naezer 63, 64; J. Jurry wint van Van Geuns 63, 63. Tweede demi-finale: Wartena wint van Spuijman 64, 62; Jurry wint van Walt Meijer 57, 62, 11—9. Finale: Wartena wint van Jurry 61, 63. Laatstgenoemde wint daardoor ten tweede male den wisselbeker. Demes-enkelspel: mejuffrouw Sneth- lage wint van mevr. van Randwijck 6 3, 46, 61; freule Bentinck wint van mej. Rühl 68, 63, 64; mej. Ghijsen wint van mej. v. d. Ban 26, 62, 6 4; mej. Snethlage wint van mevr. Spuij man 63, 68, 61freule Bentinck wint van mej. Plugge 46, 62, 64; mej. v. d. Kamp wint van mevrouw Ree dijk 61, 60. Demi-finale: mej, Snethlage wint van mej. Ghijsen 61, 75; freule Bentinck Vint van "mej. v, d. Kamp 57, 31, retired. Finale: freule Bentinck wint van mej. Snethlage 63, 75. Heeren-dubbelspel: de heeren v'- d Ende en van Giezen winnen van de hee ren Van Raalte en Heijse 57, 62, 6 —2; de heeren Wartena en van Walt Meijer winnen van de heeren Kloos terman en Pilaar 62, 61de heeren Jurry en Hommes winnen van de hee ren van Geuns en Naezer 86, 60; de heeren Hesselink en Spuyman winnen van de heeren Kemper en Houwing 6 —3. 6—3. Demi-finale: de heeren Wartena en van Walt Meijer winnen van de heeren v. d. Ende en van Giezen 61, 63 de heeren Hesselink en Spuijman win nen van de heeren Jurry en Hommes 7—5, 6—1. Finale: de heeren Wartena en Van Walt Meijer winnen van de heeren Hes selink en Spuijman 63, 46, 63. Dames-dubbelspel: mej. Plugge en freule Bentinck winnen van mevr. Jurry en mevr. Spaas w.o.; mej. v. d. Kamp en mej. Ghijsen winnen van mej. De Waard en mej. Hoorweg 64, 63; mej Doornbos en mej. Rühl winnen van mej v. d. Ban en mevr. van Nouhuys 63 63. Demi-finale mej. Plugge en freule Ben tinck winnen van mej. v. d. Kamp en mej. Ghijsen 63, 75; mej. Doornbos en mej. Rühl winnen van mevr. Van Randwyck en mej. Louwerier 46, 64, 63. Finale mej. Plugge en freule Ben tinck winnen van mej. Doornbos en mej. - Rühl 46, 62, 63. Gemengd dubbelspel: mevrouw Van Reedijk en de heer Wartena winnen vein mej. Snethlage en den heer v. Giezen 61, 63; de heer en mevrouw Spuy man winnen van freule Bentinck en den heer Houwing 63, 64; mej. Louwe rier en de heer Van Raalte winnen van mevrouw Van Randwyck en den heer De Visser 1210, 97; mej. Ghijsen en de heer Ghijsen winnen van mej. Hoor weg en den heer De Bruyn 6—0, 6—3; mej. Kloosterman en de heer Van Walt Meyer winnen van mevrouw Spaas en den heer Hommes 62, 57, 6—1; me vrouw Reedijk en de heer Wartena win nen van den heer en mevrouw Spuijman 61, 63; mej. Louwerier en de heer Van Raalte winnen van mej. en den heer Ghijsen 63, 63; mej. Plugge en de leer Jurry winnen van mej. v. d. Kamp en den heer Hesselink 63, 64. Demi finale mevrouw Reedijk en de heer War tena winnen van mej. Kloosterman en den heer Van Walt Meijer 63, 79, 62; mej. Plugge en de heer Jurry win nen van mej. Louwerier en den heer Van Raalte 75, 63. Finale mevrouw Van Reedijk en de heer Wartena winnen van mej. Plugge en den heer Jurry 63, 6—0. Direct na afloop van de laatste ont moeting heeren-enkel, heeft de heer Hesselink de prijzen uitgereikt en daar bij gewezen op de wenschelijkheid van grootere deelname, vooral ook van de jongeren, opdat de ouderen het aan hen tunnen overlaten. De prijzen bestonden behalve den ge noemden wisselbeker uit kunstvoorwer pen. x MiddelburgHaarlem 8-4. De les van Vios van den vorigen Zon dag heeft blijkbaar prikkelend gewerkt op de Middelburg-ploeg, want wat de groen-witten dezen middag demonstreer den deed ons terugdenken aan wedstrij den van vervlogen tijden. Alle respect voor diegenen, die een tocht naar strand of bosch prefereerden >oven een bezoek aan de ontmoeting- Vliddelburg-Haarlem, Maar zij, Hie de Nadorst, omzoomden toen Montaan de elftallen in het veld floot hebben toch zeker minstens evenveel genoegen ge had in een goede partij voetbal met op den krïop toe een dozijn doelpunten. Middelburg heeft weer eens gewon nen en wel met de kapitale cijfers van acht tegen vier. Ontegenzeggelijk was de victorie verdiend en zeven van de acht, doelpunten waren van prima ge- ïalte. Het resteerende puntje ontstond uit een penalty, die Vogel zeer terecht op advies van z'n aanvoerder in de touwen joeg. De Haarlemmers konden tegen het spel der Zeeuwen niet op, al moet ge zegd worden, dat de verzorging van het combinatiespel bij de roodbroeken bij momenten iets beter was dan bij de hoofdstedelijken. De hoofdschuldige bij de gasten was wel de doelverdediger, die minstens enkele doelpunten bij een oordeelkundige opstelling had kunnen verhinderen. Zijn klein postuur zat hem daarbij "niet mee en vooropgezet moet worden, dat de meeste punten zoo niet keihard, dan toch fatsoenlijk hard in zijn hok gepriemd werden, zoodat snel denken en snel handelen een belangrijke rol speelden. In de voorhoede der Haar lemmers was de linksbinnen de beste speler en ook de beste der heele ploeg. Het consigne, bij hen was steeds den 3al maar recht vooruit spelen, maar het Middelburg achtertrio had dit vlug door zoodat de bal meestal een prooi van Vijgeboom's veilige handen werd. Vei lig waren zijn handen zeker, want wat deze doelman aan doorkneed en tech nisch spel liet zien was af. Naast hem is ons de geheele Middel burg-ploeg danig meegevallen. Zoo spe lend kunnen van haar nog goede resul taten verwacht worden, als we tenmin ste dezen wedstrijd als maatstaf mogen nemen, want ondanks de verzengende zon van dezen Augustus middag, wer den de twee maal 45 minuten in een vlot en hoog tempo afgedraaid. Speciaal de halflinie, die vroeger al tijd een groot, vraagteeken was, heeft wel aan kracht gewonnen. P. Ploegaert was er de beste in, een speler die steeds voor bij den bal speelt even eerst de situatie overziet om daarna met jeen termen kopstoot of afgemeten boog schot het leer aan een voorbuurman a te geven. Suijkerbuijk verstaat zijn taak ook goed op deze plaats en volgt de aan- valslinie op eenige meters afstand om daarna het kleinood hier of daar in de achterste regionen op te duikelen. De voorhoede zag kans acht goaltje te fokken, zoodat de schot en kopvaar digheid hiermede in dezen wedstrijd voldoende bewezen is, ondanks f dat Dirkse en Merk op de ziekenlijst ston den. Vogel had een productieve bui en nam 5 punten voor zijn rekening. Meer malen was hij met Fr. Leijnse de defern sie der gasten te vlug af en we kregen zoo den indruk, dat het achtertrio der roodbroeken geen vat op hun spel kon krijgen. Fr. Leijnse's spel is een variatie van handige truces en keiharde diago nale schoten. Een typisch staaltje hier van was, toen even na het zevende doelpunt een aanval der linkerwing van Middelburg volgde; iedereen meende, dat Leijnse den bal naar rechts met een korte of lange pass zou doorgeven doch in een minimum van tijd nam hij een formidabelen zwaai met zijn rech- terbeen en de doelman kon ternauwer nood het schot tot corner verwerken. Dat was voetbal van de bovenste plank. Kampman ontpopte zich dezen middag als een speler met goede controle van den bal bij het koppen. De manier waar op hij een corner door Vos genomen (het derde doelpunt) met een athletischen kopstoot wel berekend onder de dek- lat stuwde was magnifiek, nadat hij even te voren een hoekschop laag in 't net deed verdwijnen. De beide vleugel spelers v- d. Giezen (links) en Vos (rechts), zijn nog jong en zullen het na een doelmatige training en wanneer zij de noodige stabiliteit krijgen, het ze ker nog tot een belangrijke hoogte bren gen. Met vertrouwen zien we de naderen de competitie tegemoet. Wanneer er doordacht begonnen wordt, dan meenen we wel te durven veronderstellen, dat met dezen ploeg successen te halen zijn. De kern is bij het oude gebleven. Ook het reserve-materiaal dat vroegere ja ren wel eens miniem of bij wijlen nihil was is nu goed te noemen. Aan uithou dingsvermogen ontbrak het dezen mid dag ook niet, hetgeen bij wat lagere temperaturen als nu zeker nog zal ver beteren. Drie van de vier Haarlemsche doel punten ontstonden door een minder goe de afwerking van een aanval. De rood broeken maakten van dit zwakke on derdeel een gretig gebruik. Het eerste en tweede kwam doordat de Middel burg-doelman de bal voor de voeten van een roodbroek deponeerde, die er wel raad mee wist. Bij het derde was Vijgeboom ver uitgeloopen, hij kon de bal niet bemachtigen, het ding kwam voor den doelmond, J. Leijnse trachtte het nog te achterhalen, doch te laat. Het kwam uit een duel tusschen Geelhoed en een paar roodbroeken. Geelhoed ver loor het duel en onder den vallenden keeper verdween het leer in het net. Toen stond Haarlem in eens van een 3 1 achterstand, vóór met een 34 voorsprong. Vogel zag echter kans de partijen voor de rust met een formida- bel schot op geleiken voet te brengen. Na de hervatting pakten de groenhem- den energiek aan en toen was 't te zien dat zij gingen winnen. Successievelijk volgden toen de doelpunten elkaar op. HHHWM ontsteltenis reizigers. Ds. L. B, Tjebbes. Men schrijft ons: Zondag vierde ds. J. B. Tjebbes, Ned. Herv. predikant te Middelburg, .zijn 40-jarig ambts jubileum. De jubilaris werd 11 Juli 1867 gebo ren en studeerde aan de Rijksuniversi teit te Utrecht. In 1893 candidaat ge worden aanvaardde hij 27 Aug. van dat jaar het predikambt te Schraard (Fr.), na vooraf te zijn bevestigd door ds. H A. Leenmans, toen te Harlingen, met 1 Kon. 22 14. In 1896 vertrok de jubilaris naar Oudemirdum welke standplaats in 1904 met Medemblik verwisseld werd. Sedert 1909 is ds. Tjebbes predikant te Middelburg. Naast zijn pastoralen arbeid geeft ds. Tjebbes zich in Middelburg aan ver schillende dingen. Zoo is hij bestuurslid van de beide Herv. scholen, secr. van de afd. Middelburg van den Ned. Mil. Bond voorzitter van de afd. Middelburg van de Ver. tot Chr. verzorging van krank zinnigen in Zeeland, waarvan de stich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom uit gaat, godsdienstleeraar in het huis van bewaring, curator van het Stedelijk gym nasium en secr. van den Armenraad. De jubilaris is lid van het classicaal bestuur en queastor van den ring Middelburg. ONGELUK BIJ VUURWERK; DOOR VUURPIJL GETROFFEN. Zooals ge woonlijk bevinden zich bij het afsteken van het vuurwerk te Schevenin gen veel toeschouwers op de Wandel- pier. Tijdens het afsteken van het vuur werk op Donderdagavond zat aldaar ook op een der banken de 17-jarige A. de J afkomstig uit Dubbeldam, tijdelijk te de zer stede gelegeerd. Plotseling werd De J. getroffen door een vuurpijl, die hem in het gelaat trof en den rechterwang gedeeltelijk wegrukte, terwijl ook de kaak verbrijzeld werd. Het slachtoffer werd hevig bloedend op een bank neer gelegd. De patiënt werd naar het Zie kenhuis aan den Zuidwal overgebracht Naar vernomen wordt bracht de pa tiënt een rustigen nacht door en wordt zijn toestand gezien de omstandigheden bevredigend geacht. ZES JARIG JONGETJE UIT DEN TREIN DOODGEVALLEN; Zondag avond heeft den trein, die in normale gevallen om half acht uit Utrecht aan het Weesperpoortstation te Amsterdam arriveert ruim een half uur vertraging gehad, tengevolge van het feit dat de machinist bij Duivendrech moest stoppen doordat er aan den nóoc rem getrokken was. Het bleek dat een zes jarig jongetje dat met zijn groot moeder reisde uit een derde klasse coupé op de baan was gevallen. Toen en deelneming onder de DRIE GEZOCHTE AANGEHOUDEN. De Bredasche politie heeft aangehou den de 25-jarige T, J. N„ de 24-jarige J. v. J. en de 21-jarige P. D. W„ allen uit Amsterdam afkomstig, wier aan- ïouding en opsporing door den officier van justitie te Amsterdam was verzocht, in verband met een zware mishandeling daar ter stede gepleegd. De drie mannen waren naar Frank rijk gevlucht, waar ze echter over de grens gezét werden. Door België zijn ze naar Nederland teruggekomen en heb ben zich in Breda voor nachtverblijf aangemeld. Uit de registers bleek toen, dat de opsporing van deze personen werd verzocht, zoodat zij werden aan gehouden. TE VEEL HENGELAARS. Wegens al te grooten toeloop zullen tot nader order geen aanvragen voor vergunning tot het visschen in Gemeentewater te den Haag meer in behandeling kun nen worden genomen. DEFECTE MOTOR. De sleepboot ,Pieter" heeft Vrijdagnacht in de Oranjesluizen te Amsterdam binnenge sleept de motorboot „Ceres", geladen met turfmolm, schipper Westra, De „Ce res" had een defect aan den motor en dreef ter hoogte van Schokland. DE LUTINE TOREN ERNSTIG BE SCHADIGD. Bij het Lutinewerk is een kink in den kabel gekomen. Toen men Zaterdag, nadat er tengevolge van de ongunstige weersomstandigheden een week stagnatie was ingetreden, de werk zaamheden wilde voortzetten, is men tot de minder prettige ontdekking ge- tomen, dat de Lutinetoren ernstig was beschadigd, In het conische gedeelte van den toren onder de wateroppervlakte even boven de zandlaag, en ruim 3y2 m soven den roestklomp, zijn twee platen, elk 3 vierk. meter groot, totaal ver nield. Na een nauwkeurig duikeronder- zoek is komen vast te staan, dat hier een explosie moet hebben plaats gehad Men neemt aan, dat hier kwaadwillig heid in het spel is, en dat de explosie is veroorzaakt door het werpen van tleine dynamietpatronen. De politie eeft onmiddellijk een uitgebreid onder zoek ingesteld. Een nieuwe toren is men van plan te bouwen om het werk zoo spoedig mo gelijk voort te zetten. Hierdoor zal het werk wel een half jaar moeten worden onderbroken. Zondagmiddag is de sleepboot „Nep tunes" met het bergingsmateriaal van het Lutine-terrein in de haven van Ter schelling teruggekeerd. De motor met pers- en „zuiginrichting is in veiligheid gebracht. Hierdoor is een waarde van 15.000 gered. BEEN VERSPLINTERD. Op de steendrukkerij van den heer C. van Gils, te Tilburg, had Donderdagnamiddag omstreeks half drie een ernstig ongeluk plaats. De 14-jarige zoon van den eige naar der drukkerij, die met vacantie thuis is, kwam even in de drukkerij kij ken. Toen hij bij een der persen stond raakte hij door nog onopgehelderde oor zaak met een der beenen tusschen de machine bekneld. Het been werd ter hoogte van de knie gedeeltelijk versplin terd. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN Te D r o n r ij p is de zoon van den landbouwer P. H„ toen hij den stier, die zich in de weide van zijn ketting hac losgerukt, weer zou gaan vastzetten door het woeste dier aangevallen en op den grond geworpen. De vader van den jongeman snelde te hulp en wist hem te ontzetten. De aangevallene hac vier ribben gebroken, VOORZICHTIG MET SCHIETMAS- KERS. Te Ternaard toonde de slager G. aan een familielid, dat overge komen was uit Amerika, hoe men hier de dieren gaat bedwelmen voor men overgaat ze dood te maken. Het bleek dat de zekering van het vertoonde schietmasker niet in orde was, want plotseling ging het schot af, de koge sloeg tegen een betonvloer en spatte van hier door de geopende deur naar een ander vertrek, waar het z'oonf/je van den Amerikaan er door getroffen werd en wel zoodanig, dat opnenming in het ziekenhuis te Leeuwarden nood zakelijk bleek te zijn. BEDRIEGLIJKE BANKBREUK? De politie te Almelo heeft naar de Msb. meldt een 37-jarigen restaurant houder gearresteerd, die er van ver dacht wordt, bedrieglijke bankbreuk te hebben gepleegd. De man is deze week failliet ver klaard en zou goederen aan den boedel hebben onttrokken, terwijl hij wist, dat het faillissement niet te voorkomen was. Een jaar geleden was zijn zaak totaal afgebrand en op grootscheepsche wijze herbouwd. De opening vond ruim een maand ge leden plaats. hunne sommatie tot staan blijven bet hazenpad kozen. De kommiezen maak ten toen van hun vuurwapens gebruik, waarbij een der smokkelaars afkomstig uit Nederweert, een schot in den schou der kreeg, waarna hij aangehouden werd. Een groote partij smokkelwaar en een drietal rijwielen konden in beslag genomen worden. ZONDER GELDIGE PAPIEREN. De koopman S- uit Melick-Herken- bosch, die van de Sittardscihe markt over Duitsch gebied terugkeer de, werd in Harken door de politie aan gehouden, omdat hij niet in het bezit was van een pas. Bij fouilleering wer den op hem bevonden een courant e* een pamflet, die hij in Sittard op straat had aangenomen en in zijn zak had ge stoken. Hierin stonden eenige artikelen tegen de nazi's. S., in arrest gesteld, wist na korten tijd te ontsnappen, doch werd weer aangehouden en onder stren ge bewaking gesteld. Den volgehden dag werd hij naar Aken vervoerd, waar hij voor den rechter moest verschijnen. Hij werd veroordeeld tot drie dagen ge vangenisstraf wegens het vertoeven in Duitschland zonder geldige papieren en vijf dagen voor het in bezit hebben van buitenlandsche couranten en pamflet ten. De burgemeester van Melick-Herhen- bosch, wien het geval ter oore kwam, stelde zich met de Duitsche politie in verbinding met het gevolg, dat S., na dat zeven dagen zijner straf om waren, in vrijheid werd gesteld. Ongelukken, Te Roermond reed Donderdag avond de 21-jarige C. v. d. B, aldaar met zijn motorrijwiel tegen een voor hem rijdenden auto, die, zonder dat v, d. B. zulks bemerkte, plotseling stopte. Hij werd van zijn motor geslingerd en kwam op het trottoir terecht. De aan armen en beenen opgeloopen wonden werden door leden van het Roode Kruis verbonden, waarna hij per auto naar zijn woning werd vervoerd. Goes. Bevallen: A. Roos geb. Sohier d. Overleden: J. C. v, d- Peijl 55 j. echt genoot van M. Kloosterman. Souburg. Van 1622 Augustus 1933. Bevallen: J. M. Boone, geb. Dijke, z. Getrouwd: W. F. L. Korff, 29 j. en J, J. Goedbloed, 25 j. SMOKKELAAR DOOR KOMMIE ZEN IN DEN SCHOUDER GESCHO TEN. Te E 11 in de buurt der Belgi- men het kind vond was het reeds dood.sche grens ontdekten Vrijdagnacht de Het droevig ongeval verwekte groote ambtenaren eenige smokkelaars, die op HITLERS DAGTAAK. Haast on-menschelijk. Wie leest van 's werelds kopstukken vraagt zich af: bestaat er voor hen een apart zonnestelsel, dat den dag maakt tot 48 uur in plaats van tot 24? Hoe deelen zij hun dagen in: hun uren, minu ten, seconden. Volgens Duitsche bladen heeft Hitier geen vrij oogenblik meer beschikbaar. Als men hen mag gelooven, dan is geen enkel leven zoo volkomen aan den ar beid gewijd, als dat van den Führer. Om 8 uur reeds zit hij aan zijn werk tafel, om de Duitsche dagbladen door te zien. Om 9 uur ontvangt hij den chef van het persbureau die hem rapport komt uitbrengen over de buitenlandsche pers. Het voorlezen van het rapport en de besprekingen, die daaraan worden vastgeknoopt, duren ongeveer een uur. Om 10 uur stelt de kanselier met zijn intieme medewerkers een programma op van den dag. Meestal ontvangt hij ook enkele vooraanstaande persoonlijk heden of hij sluit zich op in zijn kamer voor het bestudeeren der omvangrijke dossiers; een enkele maal is het ook ka binetsraad, die gewoonlijk van half elf tot twaalf uur duurt. Des middags beginnen de audiënties. Zij duren tot 2 uur. Hierna neemt Hit- Ier een lunch, welke ceremonie onge veer twee uur in beslag neemt- Maar deze twee uur worden goed besteed. De Kanselier luncht nooit alleen. Hij noodigt daarvoor altijd zijn meest bVie" me medewerkers uit: Goebbels, Die trich, of anderen met wie alle actueele onderwerpen worden besproken. De Kanselier is vegetariër en buitengewoon sober. Hij gebruikt nooit alcohol en rookt niet. Om 4 uur worden de au diënties hervat, wanneer Hitier niet bij den Rijkspresident wordt verwacht. Alle dagen vinden bij den Kanselier vaak langdurige audiënties plaats. Tot de geregelde bezoekers behoo- ren o.m- Rudolf Hess, den Chef der Na- tionaal-Socialistische Partij en Schacht den President van de Rijksbank. Van 6 tot 8 uur werkt hij opnieuw aan zijn lijvige dossiers. Hij controleert alles, en geen enkel ministerie kan een belang rijk besluit nemen of de Führer weet het. Om 8 uur volgt het diner, waar na de Kanselier zich een uurtje ver maakt met zijn radio-toestel. Reeds om 10 uur trekt hij zich terug in zijn werkkamer, waar hij uren en uren blijft zitten lezen. Zijn geliefkoos de lectuur is geschiedenis of politiek. Niet zelden draait hij zijn lamp eerst uit, wanneer het buiten al weer lang zamerhand licht wordt.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 8