GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. ziekenhuis bracht: „Hier breng ik u de beste zwemster ter wereld." RUZIE TUSSCHEN VROUWEN. In een perceel aan den Zeedijk te Rot terdam is ruzie ontstaan, meldt Het Handelsblad, tusschen een 35-jarige buffetjuffrouw en een 45-jarige bewoon ster van de Gelderschekade, hetgeen er toe heeft geleid, dat eerstgenoemde een revolver te voorschijn haalde en een schot loste, waardoor de 46-jarige vrouw een onbeteekenende wonde aan de rechterborst opliep. Daar zij geen aangifte wil doen van het gebeurde, bestaat de mogelijkheid dat de buffet juffrouw niet zal worden vervolgd. WEER TERUG VAN HUN REIS NAAR DE UFA. Met den laatsten trein zijn Maandagavond de Chineezen, die bij de Ufa te Berlijn voor een film zijn opgetreden, in Rotterdam teruggekeerd. De ontvangst was heel wat hartelij ker dan destijds 't uitgeleide dat, zoo als bekend, met een completen veldslag aan het Maasstation gepaard ging. De Chineezen waren uiterst tevreden over hun tocht vol lof over de behan deling, die zij ondervonden hadden. LIJK AANGESPOELD. Op het Strand te Scheveningen is aangespoeld het lijk van een 23-jarigen inwoner van Rotterdam, die op 15 Augustus j.l. aan het strand te 's Graven- zande bij het baden in zee was verdron ken ONGELUK IN ZWEMBAD. Zater dagavond waren in het gemeentelijken zwembad te Sliedrecht een 50- tal jongens aan het zwemmen. Op een gegeven oogenblik werd het 13-jarig zoontje van den heer v. B. vermisf. Di rect werd t bad opgedraaid en in dien tusschentijd werd gedoken op den bo dem van het bad, daar waar pl.m. 1.80 m water stond, werd het lijk opgehaald. Bijkans twee uren heeft men ge tracht met kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, 'doch te vergeefs. Tevoren had de jongen gedoken en toen tegen den badmeester geklaagd, dat hij te. hard was neergekomen en pijn in de zij had. Hij heeft toen niet meer gedoken, doch is met eenige andere jongens aan het spelen gegaan. Het moet niet onmogelijk worden geacht dat de jongen tijdens het zwemmen door hartkramp is overvallen. HET DRAMA TE NIEUWKOOP. Zooals bekend heeft de gepensioneerd majoor dec Rijksveldwacht te Nieuw koop na het optreden der Nieuwkoop- sche bevolking tegen hem, zijn intrek genomen te Leiden. Maandagavond heeft een vijftigtal personen uit Nieuwkoop zich naar Lei den begeven en daar onder het trekken aan de huisbel van T.'s woning aan den Hoogewoerd, gedemonstreerd, waarbij luide bedreigingen aan het adres van den rijksveldwachter werden gericht, o.a. deze: „Al woon je nu in Leiden, we laten je toch niet met rust De politie heeft de Nieuwkoopers tot heengaan genoopt. De toestand van v. d. W., het slacht offer van het noodlottige hagelschot, is nog steeds vooruitgaande meldt de Msb. Het levensgevaar is geheel geweken. IN KOKEND WATER GEVALLEN. In een woning in de Niersstraat te Amsterdam is Maandagmiddag een 2-jarig kind in een tobbe met ko kend water gevallen. Het bekwam brandwonden aan rug en armen. INBRAAK, Te Amsterdam is aangehouden een 25-jarige losse werk man, die in een woning aan den Over toom werd aangetroffen, terwijl de be woners afwezig waren. De bewohers deden later aangifte, dat door verbre king van de straatdeur verscheidene sieraden, ter gezamenlijke waarde van 450, benevens een bedrag van 34.65, zijn gestolen. STARTTOREN VERBRAND. Men meldt aan de N.R.Ct, uit Z a a n d a m: Zaterdag is op het eiland in de Alk- maardermeer, de consumptietent annex bergplaats van den heer V. uit Aker sloot afgebrand. Ve .tenten, die alleen gedurende het zeilseizoen in gebruik is, diende tevens 0 ergplaats van allerlei dingen en dit jaar voor het eerst ook van den start- ore11 van de Zaandamsche Zeilvereeni- Clarfrf startmateriaal, de sein- Tvffn"* I"2*'* ™,aren daarin opgeborgen. wife dat de brand aan kwaad- willigheid is toe te schrijven. UIT EEN RAAM GEVALLEN. uk" Jn"'arlg meiS,eJ Vid Z°ndagmiddag van e" raam T.dc,ee«te verdieping AmsTerTa'm B°eroest^ te _EEDe T«,de?DtARIGE Jubilaris. w a a 1 W ij k vierdI'Tfrn}an jWz' te dat hij vóór 75^ benno Zaterdag den dag teur der N.V. „NoordriSraV^dircc" Verzekering op het Levprw ,van Waalwijk De heer Timme?SSf geboren 25 Mei 1834 en is dus thans zijn honderdste levensjaar. te werd in In Mei 1914, op zijn 80sten verjaar dag, werd hij tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau benoemd. UIT HET RAAM GEVALLEN. Mandagmiddag is de 18-jarige F. van der V. uit Oss, die op het Retraitehuis Loyla te V u g h t werkzaam is als knecht, bij het ruitenwasschen uit het raam gevallen. De jongeman viel uit ongeveer 10 m hoogte en kwam met zijn hoofd op een steenen stoep terecht. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. INBRAAK IN LANDHUIS- Tijdens afwezigheid der bewoners is een inbraak gepleegd in het landhuis Huize Marie aan den Bosschenweg te B o x e 1, meldt de N.R.C. Het landhuis is eigendom van en wordt bewoond door notaris Worst. De opzichter van het landgoed be merkte Maandag, dat een groote ruit van de villa was ingedrukt. Daar de villa achter geboomte is verborgen en op verren afstand van den weg is ge legen, hebben de inbrekers ongestoord hun gang kunnen gaan. De opzichter heeft onmiddellijk aangifte gedaan bij de politie. Bij onderzoek bleek, dat ongewensch- te bezoekers zich toegang tot het land huis hebben verschaft en het geheele huis overhoop is gehaald. De inhoud van kasten en laden lag over den grond ver spreid. Daar de familie in het buiten land vertoeft en heden terugkeert, kan nog niet precies worden nagegaan wat er is gestolen. Van de dieven is tot dusverre nog geen spoor ontdekt. Uit het politie onderzoek is komen vast te staan, dat de inbraak op klaarlichten dag moet zijn geschied, daar de chauffeur twee uur vóór de ontdekking van den In braak nog in het landhuis is geweest en toen geen onraad heeft bespeurd. AAN EEN GEVAAR ONTSNAPT. De heer en mevrouw prof. dr. A. van Veldhuizen te Groningen zijn aan een groot gevaar ontsnapt. Bij een autotocht in de buurt van D a 1 f s e n sprong in de bocht bij Rechteren een band. Nog wist de bestuurder de macht over het stuur langs de boomen te houden, maar op een weeken berm ter linkerzijde slipte de wagen en kwam met een groo- ten ommezwaai in den anderen berm eenige meters boven het moeras. Daar bleef de wagen steken en kon de hand rem worden aangezet, zoodat er geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. MEISJE VAN 5 JAAR RIJDT MET KINDERWAGEN IN EEN BEEK. Zondagmiddag is een dochtertje van den heer B. te T e g e 1 e n in de Kruis- beek aldaar verdronken. Het kindje, dat 11 maanden oud was, zat in een kinderwagen onder toezicht van een vijfjarig meisje. De wagen moet van de beekhelling zijn afgeloopen, en toen gekanteld zijn. Het meisje, dat op het kind moest passen, liep van schrik weg en verborg zich in een kelder. Een voorbijganger, die den wagen van het kind in de beek zag liggen, heeft de kleine direct uit het water gehaald, doch de levensgeesten waren reeds ge weken. KISTJES MET GELD ONTVREEMD. Te Amersfoort is Zondagnacht in het militair hospitaal een kast open gebroken van de administratie. Twee kistjes met ongeveer 200 zijn daaruit weggenomen alsmede een spaarbank boekje van de Nutsspaarbank. TAXI IN HET DAMSTERDIEP, KRA NIGE REDDER. Zondagmiddag ge raakte in ten Boer een taxi met pas sagiers in het Damsterdiep. Doordat de chauffeur, die kalm reed, plotseling moest remmen slipte de auto op den gladden weg met het genoemde gevolg. De heer R., die het ongeluk zag ge beuren, sprong direct in het kanaal en slaagde er in alle 4 inzittenden op den wal te brengen. Zij hadden geen letsel bekomen en zijn later naar huis ge bracht. AUTO OVER DEN KOP OP REN BAAN. In verband met auto-rennen te Beek (L.) trainden zich daar Zater dagmiddag eenige deelnemers op de autobaan. De heer B. uit Den Haag had reeds enkele ronden in volle vaart getraind, toen hij plotseling in een der bochten de macht over zijn stuur kwijt raakte. De wagen sloeg daardoor eenige malen over den kop en kwam tenslotte 't on derste boven te liggen, waardoor de be rijder bekneld raakte tusschen den wa gen en den grond. Voor het vast op de baan liggen was de wagen belast met 200 kg zand en een smidsaambeeld, het geen zijn bevrijding bemoeilijkte. B. kreeg inwendige kneuzingen. NEDERLANDER IN BELGIë GE WOND. De Brusselsche correspon dent der Msb. meldt dat een Neder lander per fiets van Beauraing komen de, op den weg naar Namen tegen een paal is gereden. Hij werd met een sche delbreuk opgenomen en na voorloopig verbonden te zijn, onmiddellijk per auto naar Nederland vervoerd. Zijn toestand was zorgwekkend. Ongelukken. De 33-jarige gehuwde mej. C. P. van de G,, wonende aan den Hazenkamp- weg te Eindhoven, passeerde per fiets genoemden overwjeg, waarop, doordat de boomen pas waren openge gaan, een groote drukte heerschte. Zij week naar links voor eeq achterop rij dende vrachtauto, doch blijkbaar zenuw achtig door de haar tegemoetrijdende auto's wankelde zij met haar fiets en viel, met het noodlottig gevolg, dat zij onder het linkerachterwiel van de vrachtauto terecht kwam. Kort daarna is zij aan de bekomen verwondingen overleden. Het mag een wonder heeten, dat haar kind, dat achter op de fiets zat, er zon der letsel is afgekomen. Verdronken. Zondagavond is in de Raam te Schiedam de 5-jarige H. B. te water geraakt. Een politieagent en eenige burgers sprongen gekleed in het mod derige water. Na een poosje mocht het een hunner gelukken het knaapje te redden. Nadat men geruimen tijd kunst matige ademhaling had toegepast, begon het adem te halen, doch is het ventje later overleden. Vele branden. Te Varssevelder, gem. Gendrin- g e n is Maandagmiddag de boerderij van P. totaal afgebrand. Door den he- vigen wind sloegen de vlammen over naar het café „de Zon", dat eveneens tot den grond afbrandde. Niets werd ge red. In de boerderij, toebehoorende aan den heer F. van den H., in het „Bosch" te H u It e n werd Zondagavond onge veer half elf brand ontdekt. Wegens ge brek aan water kon geen hulp worden verleend. Het geheele gebouw brandde daardoor uit. De kinderen, die zich reeds te bed bevonden, konden bijtijds in veiligheid worden gebracht. Eenige varkens en een mestkalf kwamen in de vlammen om. De landbouwgereedschap pen werden een prooi der vlammen. Al les wordt door verzekering gedekt. Zondagnamiddag brandde de kapi tale boerderij van den landbouwer J. H. te Linderk, gemeente R a a 11 e, tot den grond af. Ook 'n paar groote hooibergen werden een prooi der vlammen. Het vee kon worden gered, behalve twee var kens, die in de vlammen omkwamen. Aan de Doodewijk te Mussel- kanaal is door onbekende oorzaak de arbeiderswoning van J. L. afgebrand. Niets is gered. Dollfuss weer terug. De reis van den Oostenrijkschen bondskanselier Dollfuss blijkt wel min of meer een succes te zijn geweest. Betreffende de besprekingen te Ric- cione wordt in sommige kringen ver klaard, dat het verlangen heeft voorge zeten den toestand zoo spoedig mogelijk op te helderen, zoodat een ontspanning in de verhouding tusschen Oostenrijk en Duitschland kan intreden. In Venetië was de bondskanselier af gehaald door vorst Starhemberg. Trouwens: de hoofdpersoon zelve, dr. Dollfuss uitte zich bij zijn aankomst te Weenen zeer voldaan over de resultaten van zijn reis. Ook nu weer had hij bij Mlussolini niet alleen een volkomen begrip voor de omstandigheden en behoeften van Oos tenrijk gevonden, maar ook zich er op nieuw van kunnen overtuigen, dat de Duce zich op warme en actieve wijze interesseerde voor het welzijn van een vrij en onafhankelijk Oostenrijk, Alles koek en ei dus- Als dat dan nu maar de gewenschte weerspiegeling geeft in een betere verhouding tusschen Duitschland en Oostenrijk. China en Japan. Het agentschap. Indo Pacifique deelt mede, dat 'het gerucht loopt, dat gene raal Hoeang Foe tot minister van bui- tenlandsche zaken van de regeering te Nanking benoemd zal worden. Deze benoeming, tezamen met de benoeming van nieuwe gouverneurs in Hoepeh en Hopei, zou een voorbereiding beteeke nen tot directe onderhandelingen met de Japanners over Mantsjoerije. Eindelijk eens een begin om te ko men tot een toestand van wat minder onzekerheid in het Verre Oosten? De Internationale Tarwecon- ierentie. In de tweede Londensche Tarwecon- ferentie hebben de uitvoerlanden een ontwerp-resolutie ingediend bedoeld als basis voor verdere onderhandelingen. Deze resolutie behelst voornamelijk 't volgende: 1. De tarwe-invoerlanden zullen in de toekomst een uitbreiding van de be bouwde oppervlakte in de hand kunnen werken. 2. De tarwe-invoerlanden zullen alle mogelijke maatregelen nemen, om het tarweverbruik te doen toenemen, terwij zij de bepalingen zullen afschaffen, die de qualiteit van het brood verminderen en daardoor het verbruik van tarwe be perken. Wat er noodig is voor een nazi-rijkspartijdag. Wolff meldt eenige getallen, die een denkbeeld geven van de voorbereidin gen voor den rijkspartijdag der N.S.D A.P. te Neurenberg- Voor de versierinj van de feestzaal aan de Luitpold Hain waren 20.000 meter decoratiestof, 1,5 km guirlandes, 15 wagenladingen bloe men noodig. Op de plaats, waar het ap pèl van partij-functionarissen gehouden zal worden moest ruimte gemaakt worden voor 11.000 vlaggen. Er rij den 340 extra-treinen naar Neurenberg. Voor de functionarissen moesten 150.000 drinkbekers en 15000 borden met een afbeelding van den burcht en het jaar tal 1933 vervaardigd worden De, telefoondienst te Neurenberg heeft meer dan 1000 speciale aansluitingen gemaakt. 'Voor 20.000 voertuigen is parkeerterrein afgezet- Er moet 500.000 kg vleesch en worst boven de normale behoefte beschikbaar zijn. De verple gingsdienst heeft 2600 tinnen vaten, elk voor 60 porties, dat is dus voor 156.000 porties aangeschaft. Er zijn 175 wagons stroo aangekomen voor de stroolegers. In Neurenberg-stad zijn 152,447, in Fürth-stad 32,128 en in Neurenberg- and 25,200 kwartieren ingericht in za len, fabrieken en scholen. In totaal zijn, behalve de tent-kwar tieren, 253,086 nachtlegers in gedekte ruimte beschikbaar. Het eten voor de partijgenooten zal in vier reusachtige ketels, ieder van meer dan 1000 liter inhoud, bereid wor den. Daar men niet voor 150,000 man aardappelen kan schillen, worden deze niet gebruikt. De winkels zullen van 's morgens 5 uur tot 's avonds 9 uur geopend zijn. Kraampjes en andere verkoopplaatsen, waarvan er eenige duizenden zullen zijn, kunnen tot middernacht open blij ven. Veertiende IJzer bedevaart. Zondag werd te Dixmuiden de veer tiende Vlaamsche bedevaart bij den IJzertoren gehouden- We meldden reeds, dat de plechtigheid speciaal gold hulde te brengen aan de nagedachtenis van de gebroeders Edward en Frans van Raemdonck uit Temsche, die in Febru ari 1917 bij Steenstraete den dood von den in eikaars armen. Zaterdagavond had eerst de inwijding plaats van het monument te hunner eere. Zondag werd de eigenlijke bede vaart gjehouden. De bedevaartgangers arriveerden in bussen, trams, auto's en tal van andere voertuigen. Zij droegen Vlaamsche leeuwvlaggen, omfloerst met rouw. Verschillende sprekers voerden het woord, o.a. het Nederlandsche Tweede Kamerlid dr. Möller, die een groet over bracht van het Nederlandsche volk. 'n Vertegenwoordiger van de Duitsche oud-strijders sprak eveneens een kort woord. Tal van kransen uit binnen- en buitenland werden bij het monument neergelegd- Namens het bedevaart-comité werd een verklaring afgelegd, waarin er op werd aangedrongen dat de voorzitter van het bedevaart-comité, prof. Frans Daels, die eveneens het woord voerde, niet zou worden voorbijgegaan bij de benoeming van een rector-magnificus voor de Gentsche Hoogeschool, De plechtigheid werd met het ge meenschappelijk zingen van „De Vlaam sche Leeuw" besloten. In vrijheid, na zware dagen. Leo Hamm, een vooraanstaand soci aal-democraat uit Verviers in België, die zich 27 Juli 1.1. naar Aken had be geven, voor particuliere redenen en daar werd gearresteerd, heeft aan de Belgische sociaal-democratische Peuple een en ander verteld over zijn weder varen tijdens zijn gevangenschap. Het bleek hem niet te best te zijn gegaan! Een brief ,die iemand hem voor een kennis meegegeven had, werd op het politiebureau verdacht gevonden en na flink met knuppels afgeranseld te zijn, werd hij in een hok van 1 m bij 2 m 20, zonder bed, gestopt. Men liet hem hier drie dagen in lig gen, waarna hij naar een gemeenschap pelijke cel overgebracht werd. Eerst den achtsten dag werd de con sul van België bij den heer Hamm toe gelaten- Zaterdag, na 23 dagen gevangen te hebben gezeten, kreeg hij eindelijk be richt dat hij vrij gelaten en uit Duitsch land zou gezet worden. FRANKRIJK. Sabotage 'door de binnenschippers. De stakende schippers in de omgeving van Parijs zijn er Maandagavond in ge slaagd, ondanks de aanwezigheid van gendarmerie en marinesoldaten, die met marinebooten de Seine bewaakten, hun aken in dubbele rij dwars over het wa ter te leggen en de scheepvaart op de Seine onmogelijk te maken. De stakers gaven geen gehoor aan de eischen van gendarmerie en marine om de doorvaart vrij te maken, doch namen integendeel een dreigende houding aan. Maandagavond heeft men nog getracht de stakers met behulp van eenige wa terstralen der brandweerspuiten tot in keer te brengen, doch wegens het intre den van de duisternis moest dit voorne men gestaakt worden. Poincaré 73 jaar. De vroegere pre sident en premier Raymond Poincaré is Zondag 73 jaar geworden. Nauwelijks vier weken nadat Go- dos en Rossi door hun langen afstand vlucht een wereldrecord op naam van een product, der Blériot-fabrieken heb ben gebracht, kondigt Louis Blériot aan dat hij zijn vliegtuigfabrieken te Sures- nes zal moeten sluiten, wegens gebrek aan orders. Reeds geruimen tijd had den de fabrieken nauwelijks iets te doen en waren er nog slechts 10 man aan het werk. ENGELAND. Vliegende meervalfamilie. Een dikke, gemoedelijke meervalmoeder met zes kinderen reisde per K, L. M. naar Londen. De gewichtige personages (een totaal gewicht van 150 kg) voel den zich ver buiten hun element in hun element en zullen den heer D. Spaar garen Pzn„ die hen te Aalsmeer ving, ongetwijfeld dankbaar zijn voor deze en snelle reis, aldus lezen we in de Vlaasbode. DUITSCHLAND. Joden niet in de Wannsee. Aan den ingang van het bekende fciatuur- bad aan de Wannsee buiten Berlijn, waar op warme Zondagen een menigte van 50-000 menschen genieten van wa ter en zon, is, meldt Reuter, een bord opgehangen met het opschrift: „Verbo den toegang voor Joden." Vroeg naar bed! Berlin-la-nuit is ge zuiverd van bedenkelijke elementen. De Berlijnsche politiepresident von Le- vetzow heeft van dit succes melding gemaakt in een rapport, waarin het heet, dat de Rijkshoofdstad thans ge loosd is van het vuil der Marxistische periode, en dat de tijden voorbij zijn, waarin rijke vreemdelingen sensationee- le verhalen konden doen over officieele tochten ter bezichtiging van Berlijns nachtleven. Honderden nachtclubs zijn thans ge sloten en minstens even zooveel staan op de zwarte lijst en zijn aanmerkelijk beknot in hun bewegingsvrijheid. Met verontwaardiging wordt verder melding gemaakt van de „vruchtelooze pogingen" van vele eigenaars van nacht clubs om aan de aandacht der politie te ontsnappen, door hun lokalen in Nazi- kleuren te versieren en hun kellners als S.S.-mannen te kleeden. DENEMARKEN. De Lindbergh's. De Lindbergh's zijn van plan van IJsland naar Denemarken te vliegen via de Faroer en de Orcney- eilanden. ZWITSERLAND. Onweders. Boven Genève heeft Zondagavond een hevig onweer gewoed, dat aan den oogst aanzienlijke schade berokkende. ITALIË. Groote manoeuvres. In de Liguri- sche Alpen ten W. en ten N. van Savona zal een „roode" en een „blauwe" (fascis tische) legerafdeeling aan de herfstma- noeuvres deelnemen. ZUID-AFRIKA. Dumping tegen Japanschen import, De regeering van Zuid-Afrika heeft scherpe maatregelen genomen tegen den Japanschen invoer, die zij als dumping beschouwt. Hooge tarieven zijn inge steld op den invoer van hoeden, fles- schen, aardewerk, schilderwerk, verf stoffen en lucifers. Al deze producten worden in Zuid-Afrika zelf eveneens vervaardigd. MAROKKO. Bloedige pacificatie, De communis tische „Humanité" beweert in een be richt uit Meknes, dat de zgn. pacifica tie van Marokko sedert het midden van Juni reeds ongeveer 2500 dooden heeft gekost. De verliezen aan de andere zij den van het front meegerekend, zouden sedert Juli minstens ongeveer 5500 doo den gevallen zijn. BOSNIË. Bloedige Balkanromantiek. In het district Banja Luka in Bosnië is een 17- jarig rijk en knap meisje de onschuldige oorzaak van veel bloedvergieten ge weest. Zeer velen maakten haar het hof, en ofschoon haar vader wenschte, dat zij zou trouwen met Dragomir, een rijk landbouwer, bleef zij trouw aan haar uitverkoren, Vasa, een jeugdig -weduw naar met geringe middelen. Toen zij een huwelijk met Dragomir eenvoudig weigerde, verzamelde deze 50 zijner vrienden, gewapend met bijlen, messen en landbouwwerktuigen en trok hij op zijn rivaal af, die zich inmiddels ook van een gewapende vriendenmacht had voorzien. Voor het huis van het meisje ontstond de botsing, nadat zij nogmaals haar trouw aan Vasa had ver klaard. Het bloedige gevecht duurde een half uur; toen werden de vechtenden door de gendarmes gescheiden. Vasa en drie zijner vrienden bleken doodelijk gewond, 15 jongemannen wer den met zware verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. Het meisje, dat zich eveneens onder de vechtenden had begeven, was onge deerd gebleven! Toen zij vernam, dat Vasa gedood was, trachtte zij zich op te heugen, doch werd hierin verhinderd en trachtte zich later den keel af te snijden. Hierbij werd zij slechts gewond. Zij blijft bij haar woord:Dragomir, die zelf ernstig gewond is, niet te zullen huwen en zegt hem en zich zelf te zullen dooden, in dien haar ouders op dit huwelijk blijven aandringen. VER. STATEN. Zeppelin-zegels. De „postmaster general" Farley heeft de uitgifte aange kondigd vpu een niev.we 50 ets. postze gel ter ge'c-senheid van de a.s. vlucht van den „Graf Zenpelin" naar Chicago. Naar Farley mededeelt, is dr. Eckener van plan, Friederichshaven ongeveer midden Oct. te verlaten, om eerst naar Brazilië en dan via Miami en Acron naar Chicago te vliegen.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3