BOOG AZIJN A d lend! n. BUITENLAND. ïïJsssrLSXS^ he;ft ~cherchrs te~d - het MARKTBERICHTEN. mf" gesloten. ver vanaf 2 uur de Winkel en PER AUTOCAR ROND WALCHEREN. lederen werkdag half twèe van de Markt. 2.50 per persoon. GRAAFEILAND - TEL. 483. Zondag a.s. naar Antwerpen of Brugge-Oosfende 3. per persoon. Niet voor niets krijgen wij jaarlijks geregeld be zoek van Huishoud scholen uit alle oor den van het land. De Directrices weten maar al te goed 'tverschii tusschen BOOG Azijn en anderen en achten het noodig dat ook hare leerlingen weten, hoe BOOG Azijn wordt bereid. ïer en Goedbloed, is dit elftal niet als het „eerste" te beoordeelen. Alleen blij ven wij Daniëlse het liefste op de spil- plaats zien. Van Noorden bleek, vooral na rust, nog niet aan de zwaren eischen die deze plaats stelt, te kunnen voldoen. De Goesche keeper schijnt eiken wedstrijd meer zelfvertrouwen te krij gen. Het eerste doelpunt scoorde van Hese, uit een mislukt schot vein rechts; het tweede zette Gerritse, na goed door gebroken te zijn, fraai in, en het derde kwam weer van den voet van Van Hese, die handig van een mistrap van den links back der gasten gebruik maakte. Scheidsrechter Huybrechts verkeek zich een paar maal bij buitenspel, doch leidde verder rustig en betrouwbaar. Zaterdag speelde te Oostkapel- 1 e O. V. V. I van hier tegen de Noor mannen I van Westkapelle. Uitslag 64 m 't voordeel van O.V.V. welke hierme de in 't bezit van een beker kwam. De Zaterdagavond gespeelde voet balwedstrijd tusschen Vios I en Nieuw- land I werd door de thuisclub gewon nen met 62. Hierdoor kwam Vios in 't bezit van de prachtige lauwertak, wel ke de heer J. H. Gabriëlse, te Middel burg beschikbaar had gesteld. De leiding van de match was in handen van den iheer A. van Schelven. De stand met de rust was 12. Van andere zijde meldt men ons dat de wedstrijd 15 minuten voor het einde gestaakt is, omdat men meende dat de scheidsrechter partijdig optrad. WANDELSPORT. Succes voor Achilles. Voor deelname aan de Jubileummar- schen van de Nijmeegsche Wandelsport- vereeniging H. N. C., vertrokken Za terdagmiddag 15 leden en hun leider van de gymnastiekvereeniging Achilles te Middelburg naar Nijmegen. Na dat zij door verschillende supporters en vrienden aan het station aldaar waren verwelkomd en de bezienswaardighe den van Nijmegen in oogenschouw had den genomen, overnachtten zij in de Jeugdherberg te Ubbergen. De start van ongeveer plm. 500 deel- nemers(sters) had plaats om 10.20 uur van de Sociëteit de Vereeniging. Het afwisselende parcours was gekozen door de prachtige omgevingen van Nijmegen o.a- Ubbergen, Beek, Berg en Dal, Mooi Nederland, Mook, Heumen, Hees enz. De groep van Achilles w.o. nog jeug dige deelnemers(sters), maakten we derom een gunstigen indruk en allen be reikten in een goede conditie het eind punt. Iedere deelnemer(ster) ontving 'n prachtig herinneringsteeken, terwijl de vereeniging den groepsprijs verwierf Verder als Eere-prijs voor de verst komende vereeniging een prachtigen beker en een zilveren lauwertak voor orde, marschtempo en tucht. De heeren J. van Overbeeke en Jop- pe vertrokken Zaterdagmorgen per mo tor naar Nijmegen om des Zaterdags de groep bij de marschen te verzorgen, wat door Achilles op zeer hoogen prijs werd gesteld. uitvoering van maatregelen, die in op- dracht van zijn regeering en den bis schop van Urgel zijn getroffen. Sedert 1890 is dit de tweede keer, dat Fransche gendarmes naar Andorra zijn gezonden. De „Paris Soir" legt er den nadruk op, dat deze gebeurtenissen tot ernstige incidenten zou kunnen leiden, daar het twijfelachtig is, of de bewo ners van de kleine republiek zich niet tegen het zenden der gendarmes zullen verzetten. Iersch fascisme. Na de afgelaste fascistische veldgods- dienstoefeningen in Ierland, was men bevreesd voor mogelijke relletjes dezen Zondag. Evenwel zijn de veldgodsdienst- oefeningen der blauwhemden in geheel Ierland, behoudens te Cork, waar leden van het republikeinsche leger het ge bouw der fascisten binnendrongen, en een vaandel verscheurden, zonder inci denten verloopen- In totaal werd een honderdtal godsdienstoefeningen gehou den, meestal op afgelegen plaatsen en buiten het verkeer. De Valera verklaarde, dat hij thans het dreigement der regeering zal ver wezenlijken en de blauwhemdenorgani- satie zal ontbinden en verbieden. Hij motiveerde zijn houding met de verklaring, dat de blauwhemden op il legale wijze op een dictatuur aanstu ren. Generaal O'Duffy verklaarde naar aanleiding hiervan, dat een verbod der blauwhemdenorganisatie een daad van geweld zou zijn. Want het dragen van uniformen en openluchtvergaderingen en de vorming van organisaties zijn in Ierland volkomen wettig, zooals het be staan van het Iersche republikeinsche leger van de Valera bewijst. De blauw hemdenorganisatie zou zich niet zonder meer laten ontbinden. In een te Thurles, in het graafschap Tipperary, gehouden redevoering de menteerde de Valera alle geruchten dat zeer binnenkort nieuwe verkiezingen op komst zouden zijn. Hij had het bewijs, dat hij nog in het land over hetzelfde aantal aanhangers als bij de jongste ver kiezingen beschikte, zoodat die over bodig waren. Deze zouden pas worden gehouden, wanneer' de ambtsperiode van den tegenwoordigen Dail zou zijn af ge- loopen. Graanconferentie. Hedenmorgen begon in het gebouw der Canadeesche regeering te Londen de internationale graanconferentie, waarbij 31 mogendheden vertegenwoor digd zijn. De Londensche pers verwacht, dat waarschijnlijk binnen een week een overeenstemming tot stand zal komen. De leider der Amerikaansche delegatie Murphy heeft aan de Daily Express ge zegd, dat Amerika zijn aankoopen in Europa zal staken, wanneer Europa, Amerika niet helpt zijn 260 millioen bushel bedragende overtollige tarwe- voorraad kwijt te raken. Amerikaansche arbeidscodes. De nieuwe bepalingen voor de staal industrie, door Roosevelt goedgekeurd, zullen gedurende drie maanden van kracht zijn. Na dien termijn zal Roose velt de bestendiging of de wijziging der regeling bevelen, in overleg met drie vetegenwoordigers van de leiders der organisatie voor het herstel, die het recht zullen hebben inzage te nemen van de boeken dér nijverheidsonderne mingen. Na den len November, of anders zoo- dra de productie zal zijn gestegen tot 60 pCt. van de capaciteit, zal de werk dag van ten hoogste 8 uren worden in gevoerd voor alle employé's. De overeenkomst maakt gewag van de verhooging der salarissen met naar schatting 15 pCt. sinds den len Juli, en eveneens van de opvatting der staalfa brikanten, dat onder de nieuwe arbeids- code de minimumsalarissen in de staal industrie gemiddeld hooger zullen zijn dan 40 (dollar) cent per uur. Wat betreft de vakvereenigingen wordt in de overeenkomst enkel de pa ragraaf geciteerd, die aan de werkne mers het recht waarborgt zich zonder beperking te vereenigen volgens hun eigen wil. Dollfuss en Mussolini. De Oostenrijksche bondskanselier Dollfuss heeft zich Zaterdagmiddag naar Rimini aan de Adriatische zee begeven, waar hij een onderhoud zou hebben met Mussolini. Zaterdagmorgen te 11 uur heeft bondskanselier Dollfuss in den minister raad medegedeeld, dat hij nog dien dag gevolg zou geven aan de uitnoodiging van Mussolini en zich per vliegtuig naar Rome zou begeven tot het voeren van nieuwe oeconomische en poli tieke besprekingen. In aansluiting op zijn Woensdag uitge bracht rapport over den internationalen toestand deed hij mededeelingen over doel en programma van zijn Italiaansche reis. Daarna verliet hij den ministerraad, die bleef vergaderen onder voorzitter schap van vice-kanselier Winkler. Dollfuss vertrok des middags te 13.37 per vliegtuig in de richting Venetië. Zaterdagavond is Dollfuss te Rimini aan de Adriatische Zee aangekomen. Hij vertrok 's avonds laat nog naar Ric- cione, waar Mussolini hem in zijn hotel bezocht. De beide regeeringschefs had den een langdurig onderhoud met el kaar. De Romeinsche corr. van de Times meldt, dat de officieele mededeeling jVfr»/i z.oe^ aldus wordt uitgelegd, dat Mussolini zoo spoedig mogelijk den economischen toestand in Centraal- Europa, volgens art. 4 van het vier mo gendheden pact aan de orde wil stel len. Eene kleine obstinatie! De spanning te Andorra, de hoofd stad van het kleine Herdersrepubliekje m de ryreneën, waar de oude generale raad weigert zijn functies ter beschik- tepun^bereikT'nt^1 fthfns h ^ar. ^00Ê"over Tiefers, is toen hij met zijn vrouw sche departement foVan Fran- en dochter het consulaat verliet door Fransche regeering ?n den I n be™f.nn$ overgebracht, nacht 50 Fransche gendarme» 2ï£ An arrestatJe 's geschied op grond dorra gezonden te/waarC^ DUITSCHLAND. Arrestatie. Te Holzhausen werd op bevel van de staatspolitie te Breslau de sinds eenigen tijd met verlof gezonden vice-regeeringspresident van Breslau gearresteerd. Terwijl zjjn familie nog te Breslau verblijf houdt, woonde Wag ner reeds eenigen tijd te Holzhausen waar hij bij bekenden onderkomen hac bevonden. Explosie-slachtoffers. Maandag morgen is te Alvensleben, in het dis trict Neuhalbensleben een locomotief, gebruikt voor het aandrijven van een dorschmachine geëxplodeerd. De schuur die in brand vloog, brandde tot den grond toe af. De machinist was op slag dood, een vrouw werd onder de puin- hoopen bedolven, De tweede machinist en de landbouwer zelf werden ernstig gewond Onze consul te Hannover gearresteerd, De Nederlandsche consul te Hann- drijf van verduistering bij de Brus- wijksch-Hannoversche hypotheekbank, waarvan hij tot 1 Mei j.l. eerste direc teur is geweest. Als zoodanig heeft hij particuliere rekeningen, naar hij beweert bij vergissing, door de bank laten beta len. De heer Tiefers heeft in de ge vangenis getracht door ophanging een einde aan zijn leven te maken. j Verongelukt. De 24-jarige zweef vlieger Joseph Engl is Vrijdagnacht tij dens een vlucht met een door hem zelf gebouwd toestel omlaag gevallen en ge dood. Hij was Vrijdagmiddag om 3 uur op den 1286 meter hoogen Baisberg ge start, zonder iemand mede te deelen dat hij van plan was een aanval te doen op het record voor zweefvliegen en dat hij1 den geheelen nacht in de lucht wilde blijven. ENGELAND. Weer aan 1 werk. De vertegen- woordigers der arbeiders in de Anthra- cietmijnen te Zuid-Wales hebben be- sloten de staking, die Maandag j.l. is' begonnen, op te heffen en Maandag 'f werk' weer te hervatten. Bij de staking waren aanvankelijk 23000 arbeiders betrokken. HONGARIJE. Door een visch opgegeten. Uit Oradea Mara in Zevenbergen wordt aan de „Esti Kurir" bericht, dat de weduwe Széll van het commando van het 33ste regiment te Tulcea een telegram ont ving, waarin haar medegedeeld werd, dat haar in genoemd regiment dienende zoon bij 't baden in den Donau door een grooten visch gegrepen en gedood werd. Aangezien men het bericht weinig ge loofwaardig vond, informeerde de po litie van Oradea Mara officieel bij het 33ste regimentscommando, dat echter zijn telegram door een uitvoerig relaas van het ongeval bevestigde. De soldaat een uitstekende zwemmer, was ver in den rivier gezwommen, toen zijn kame raden tot hunne ontsteltenis zagen, dat een reusachtige visch met opengespalk- ten bek uit de golven opdook en Széll bij het lijf pakkend, onmiddellijk met hem in de diepte verdween. Eerst den daaropvolgenden dag spoelde het vree- selijk verminkte lijk van den ongeluk- kigen soldaat aan den oever. Aan de del ta van den Donau zijn steuren en meer- wallen van 100150 kg niet zeldzaam en het is dus waarschijnlijk, dat een der gelijk monster den soldaat heeft gegre pen ZWITSERLAND. Verongelukt. Vrijdag zijn aan de Piz Roseg in de Bernina Alpen in Grau- bunderland vier Engelsche toeristen, al len leeraar aan het bekende Etoncolle- ge, doodelijk verongelukt. Zij hadden in de Tschiervahut hun rugzakken achtergelaten om gemakke lijker den top te kunnen beklimmen. Toen zij echter des avonds niet terug keerden, gingen de andere toeristen, die in- de Tschiervahut zouden overnachten op zoek. Na eenigerj.tijd zoeken vond men een ijspikkel van een der vermisten en kort daarna de vier lijken aan den voet van een steilen rotswand. In den loop van den nacht konden de lijken geborgen worden. Zaterdagmor gen zijn zij overgebracht naar Poutresi- na. SPANJE. Te Colmenar, heeft een man zijn vrouw en zijn dochtertje in hun slaap met petroleum begoten en in brand ge stoken. Beiden zijn aan de gevolgen ge storven. De man, dien een verontwaar digde menigte wilde lynchen, is in hech tenis. IJSLAND. Mislukte start. De poging van den Engelschen vlieger Grierson om van IJs land via Groenland te vliegen met een vliegtuig met een bijzondere stuurin richting, door een ongeval bij den start is mislukt. Een golf sloeg tegen een der drijvers, die daarop beschadigd werd. De vlieger sprong uit de cockpit en redde zich op een der vleugels, vanwaar hij door een motorboot kon worden afgehaald. Een minuut later sloeg het vliegtuig om, en moest aan land gesleept worden. Grierson keert per schip van IJsland naar Engeland terug. BRITSCH INDIE, Gandhi wordt zwakker. Gandhi's gezondheidstoestand is tengevolge van zijn voedselonthouding aanzienlijk slech ter geworden. Hij vertoont teekenen van groote zwakte, die zijn vrienden ernstig bezorgd maken. Rietpeer 57; Afval en Kroetpeer 1 5 per 100 kg. Appels: Manks Codlin extra 2123; idem A 1518; idem B 1216; idem C 615; Transp. de Croncels A 1219; idem B 610; Codlin Keswick extra 8; idem A 68; idem B 47; idem C 2 5; The Queen 610; Signe Tillish 6 15; Duchesse d'Oldenburg 59; Zomer Court Pendu 68; Bordaanappel 3 5; Lord Groovënor 5-7; Jacques Le- bel 46; Constantijn de Groot 46; Ganzebout 34; Reinette d'Autom- me 75; zoete Ribbeling 58; idem Lindenappel 8; Blomzoet 57; Paars- koppen 7; Zoete appels 35; Afval- en Kroetappels 14 per 100 kg. Pruimen: Washingtons extra 1821; idem A 1418; idem B 1016; idem C 410; Dubbele Boerewitte extra 18 21; idem A 1618; idem B 10—15; idem C 49; Witte wijnpruimen extra 1518; idem A 1215; idem B 59; Belle de Louvain extra 1820; idem A 1419; idem B 1015; idem C 5 8; Reine Victoria extra 1719; idem A 1419; idem B 815; idem C 58; Blauwe wijnpruimen 716; Reine Claude 1230; Busbank 1117; Abri- koospruimen 710; Blauwe abrikoos- pruimen 1821; Ditrich Uhlhorn 10 13; Ponds Seedling 13; Tonneboers 5 14; Wijnkrozen 5; Marbelanen 25; Prince pruimen 26; Uitschot pruimen 24 per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 4245; Abrikozen 6; Tomaten 25 per 100 kg; Meloenen 1320 per 100 stuks; Bloe men 23 per 100 bos. Ro tterdam, 21 Augs. Op de vee markt van heden waren aangevoerd: 635 vette runderen, 403 vette- en gras kalveren, 833 schapen eh lammeren, 677 varkens. Prijzen voor vette koeien: le kw. 49 —59, 2e kw. 3051, 3e kw. 2730; kal veren: le kw. 73—85, 2e kw. 3464, 3e kw. 3034; Varkens: le kw. 3233, 2e kw, 2730, 33e kw, 2527, alles per kg; schapen: 1015, lammeren 9—13 per stuk. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van Holl. geel 5000 kg; van wit Zeeuwsch 5000 kg, prijzen beiden 45 55 cent. Eenige vraag tot onveran derde prijzen, aanvoer slechts ten deele verkocht. Fijne zaden: Geel Mosterdzaad 10 13, Blauw Maanzaad 2022, Koolzaad 1113, Karwijzaad 2628, Aardappe- enl: Overmaasche 1J42, Zeeuwsché blauwe en bonte 3, Westlandsche klei ne 2-*—2%, idem Ronde zand 24, 2. Eigenheimers 1 lA2, Brielsche Eigen heimers 22 Vi. Handel kalm, aanvoer redelijk. Binnenlandsche granen: Haver en gerst nog niet genoteerd, erwten, kleine groene 99.75, schokkers 1012.25. Buitenlandsche granen: Mais La Pla ta disp. 82, aangekomen 80, Ameri kaansche Mixed 83, Donau Galfox disp. 81. Veilingsvereeniging „Zuid Beveland" Goes. Groote Veiling van 19 Augus tus 1933. Zure Kroetappels 1 a 1.40 per 100 kg. Dubbele Princesseboonen 3.30 a 7.40. Kleine Veiling Peren: Clapps Favo rite extra 1623 per 100 kg; idem A 1118; idem B 816; idem C 712; Precose de Frévoux extra 20; idem A 1618; idem B 1215; idem C 612; Seigneur d'Esperen 610; Petiie Marg- gerithe 710; Beurré d'Amanlis 10 15;„idem de Merode 710: idem j d'Aremberg 46; Dr. Jules Guijot 9 12; Juttepeer 1329; Williams Duches- se 510; Diamantpeer 58; Dirkjes- peer 35; Noord Holl. Suikerpeer 4 I 7; Wittebroodspeer 45; Spiegelpeer 56; Spekpeer 46; Roode Suikerpeer 23; Bruine Heerenpeer 56; Schar lakenpeer 45; Caïleboutspeer 46; Inplaats van kaarten. De Heer en Mevrouw POSTMA RAVEN geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hunne dochter JEANNE LOUISE. Goes, 19 Augustus 1933. Leliestraat 57, Heden ontvingen wij de treu rige tijding, dat onze lieve Man en Vader, GERARD DE LANGE, in leven machinist aan boord van het s.s. „Zaan", te Kemi (Finland) in den leeftijd van 34 jaren, plotseling is over leden. WED. G. DE LANGE— STEYAERT. JACKY DE LANGE. Middëlburg, 19 Aug. 1933. Gortstraat 31. Heden ontvingen wij de treu rige tijding, dat onze lieve Zoon en Broeder, GERARD DE LANGE, in leven machinist aan boord van het s.s. „Zaan", te Kemi (Finland) in den leeftijd van 34 jaren, plotseling is over leden. Uit aller naam, JAC. L. A. DE LANGE. Middelburg, 19 Aug. 1933. Langeviele 208. Heden ontvingen wij de treu rige tijding, dat onze beste Schoonzoon en Zwager, GERARD DE LANGE, in leven machinist aan boord van het s.s. „Zaan", te Kemi (Finland) in den leeftijd van 34 jaren, plotseling is over leden. Uit aller naam, G. STEYAERT. Sas van Gent, 19 Aug. 1933. Heden bereikte mij- het treu rige bericht van het plotseling overlijden van mijn geach- ten patroon, den Heer G. DE LANGE in leven machinist aan boord van het s.s. „Zaan". MINA DE VOOGD. Middelburg, 19 Aug. 1933. Wegens Huwelijk is morgen BAKKERIJ BLOK, Lange Delft, Middelburg. VOORLOOPIG KOSTELOOS. Bij vonnis van 9 Augustus 1933, is döor de Arr. Rechtbank te Mid delburg in staat van faillissement verklaard P. DE KEIJZER, werk man, wonende te Kapelle, met be noeming van den E.A. Heer Mr. TH. PORTHEINE tot rechter-com- missaris en van Mr. P. E. VOGEL VANGER, advocaat en procureur te Middelburg, Rouaansche Kaai G 123, tot curator. GAAT ALTIJD DOOR. GEEN TELEURSTELLINGEN. MIDDELBURG. HftflS'AZIlbFABRIEKEN H.V. HAARLEM NEERLAND'S BESTE. FABRIKAAT

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3