KERKNIEUWS. ONDERWIJS. LANDBOUW. SPORT. BEVOLKING. HET KOMENDE TOONEEL SEIZOEN. «■asssssssaas» •3 bankwerkers, 15 electriciens, 2 fitters, 7 machinisten, 6 draaiers, 8 smeden, 4 stokers, 1 kernmaker, 3 klinkers, 1 ko perslager, 3 hoorders, 1 schaver, 1 slij per, 4 monteurs, 1 nagelheeter, 4 piano makers, 7 plaatwerkers, 1 ponser, 2 rij wielherstellers, 4 scheepmakers, 1 voor- slaander, 8 vormers, 1 ijzerwerker, 1 wagenmaker, 3 boekbinders, 13 bakkers, 1 sigarenmaker, 4 slagers, 1 kok, 3 mo lenaars, 20 boerenarbeiders, 2 tuinlie den, 1 bloemist, 1 boomkweeker, 6 rei zigers, 10 winkelbedienden, 14 magazijn bedienden, 4 kellners, 7 chauffeurs, 3 kraan drijvers, 9 sleepers, 16 varensge zellen, 45 transportarbeiders, 17 kan toorbedienden, 1 verzekersagent, 1 wa- terb.teekenaar, 1 radio-telegrafist, 180 losse werklieden, 62 arbeiders met vak kennis zonder bepaald beroep, 11 van andere groepen, 1 boekbindster, 3 vr. winkelbedienden, 1 vr. kantoorbediende, 1 dagmeisje, 1 leerling naaister. Totaal 750. Gedeeltelijk werkloos. 14 kleermakers, 1 schoenmaker, 1 smid, 1 stoker, 1 bakker, 2 slagers, 2 rei zigers, 1 magazijnbediende, 1 verzeze- keringsagent, 1 kantoorbediende, 4 werkvrouwen, totaal 29. Niet werkloos 1 smid, 1 modelmaker, 1 kok, 1 rei ziger, 1 kellner, 2 kantoorbedienden, 1 bureaulist, 1 werkmeester, totaal 9. Algemeen totaal vorige week 794, bij gekomen 49, afgegaan 55, over 788. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i. z. het Handelsregister betreffende Zee land ontleenen wij het volgende: Nieuwe inschrijvinge n. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). J. ClaerhoudtVan Vooren, Sluis, Kapellestraat 21, handel in granen, za den, kunstmest, veevoeder, pootaard- appelen. E.: J. F. Claerhoudt, Sluis, Ka pellestraat 21. (2299). E. L, van Hecke, Tramstraat 27, han del in bouw- en wegenmateriaal (2298). Lensen en Co., Noordstraat 46, han del in producten der Nederl- Petro leum Mij. „Purfina" en voorts den han del i?i verfwaren, teerproducten en borstelwerk. Venn.: J. W. Lensen, J, en J. J. Donze. (2301). P. Lijbaart en Zoon, Hoek St. Hu- brechtstraat 4, graanhandel. Venn.: P. A- en A. J. Lijbaart, beiden Hoek. (2297). J. I. Risseeuw, Groede, Kruisdijk O 165, fouragehandel. (2300). Westelijk Noord-Brabant (Breda). Jan Overbeeke, Tholen, Grintweg 15, commissionnair, handelaar in land- en tuinbouwproducten. (6467). W ij z i g i n g e n- Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Comm. Venn. J, T. Gonzalès, Hulst, Overdamstraat, fabriceeren van- en drij ven van handel in tabak, sigaren, siga retten en sigarillos. Uitgetr- proc.h.: P. A. A. M. Kongs. Hulst, Tivoli F 11. Nieuwe proc.h.: M, J. E. Burm, echtge- noote van P. A. M. Kongs, Hulst, Tivo li F 11. G. Klouwers, Heerengracht No. 1, graan- en zaadhandel. Onbeperkte vol macht verleend aan: P. Klouwers. E. de la Ruelle en Zonen, Overslag, A 26, vlas- en veehandel, handel in var kens. Vlashandel opgeheven. Uitgetr. venn.: R. F. en G. H. de la Ruelle. D. E. Scheele Rzn,, de Blokken 4, graan- en vlashandel. Onbeperkte vol macht verleend aan: R, Scheele. Vischmeelfabriek „Zeelandia", Bres- kens, Dorpsstraat 89, vischmeelfabriek en garnalendrogerij Vennootschap in gaande 10 April 1933 in liq. getreden, V.: L, Lijk, Breskens en J. H. Heikens, Bilt- hoven. Het tooneelseizoen officieus geopend. Een vraagge sprek met Albert van Dal- sum en A. Defresne, leiders van het Amsterdamsche too- neel. (Van onzen Amsterdam- schen correspondent.) Wanneer ge dezer dagen zoo eens op de terrassen der Amsterdamsche café's speurt, dan ontdekt men, dat de vacan- tie der tooneelspeelsters en tooneelspe- lers een einde heeft genomen. De lezingen van stukken en de repe tities zijn weer begonnen. 1 September is de officieele datum van de opening van het nieuwe tooneelseizoen en waar het in dezen tijd geen sinecure is om tooneelleider te zijn, moet de zaak bij tijds op pooten worden gezet. Wat er ook in het afgeloopen tooneel- Je hoo>__i.^^ o/V:>urd moge zijn, hoe he Jc der toneel- politiek en maciJnztiea mogen zijn or gaan onbetwist j „het Amster damsche tooneel", onder ie.'ding van Al- bert van Dalsum en A. Defr?..ne, bewe zen op de eerste plaats te staac. Alle voorstellingen van dit gezelschap droe gen een voornaam karakter, waren v: Op Zondag 17 September zal ds. I. P. van der Waal, Ned. Herv. predi kant te G r ij p s k e r k e, zijn entrée te Hengelo doen, na bevestiging door zijn broeder, ds. J. van der Waal te Nieuw- Loosdrecht. Examen Fransch L. O. De examens Fransch, lager onderwijs, te Utrecht gehouden, zijn afgeloopen. Ingeschreven waren 308 vr. en 517 ml. candidaten, samen 825. Vóór het schrif telijk examen trokken zich terug 21 vr. en 68 ml. candidaten, samen 89. Namen deel aan het schriftelijk examen 287 vr. en 454 ml. candidaten, samen 741. Hier van slaagden 122 vr. en 160 ml. candida ten, samen 282. Zoodat van de vrouwe lijke candidaten slaagden 43 pet., van de ml. candidaten 35 pet., gemiddeld 38 pet. Door den zomer. Men schrijft ons uit Tholen: De zomerweelde doet zich in onze omgeving in zeer ongunstigen zin ge voelen aan de etting van de weiden en dijken; er is verbazend weinig voedsel voor het vee en op sommige plaatsen mangelt het aan voldoend drinkwater in de weilanden. Nu komt het mond- en klauwzeer nog als ernstige plaag er bij, want het aantal gevallen vermeerdert; zoo werden in de week van 30 Juli 5 Aug. te Poortvliet 29 gevallen gecon stateerd, waar nog bij komen een twaalf tal in de andere dorpen. VoetbaL Donderdagavond speelde op haar terrein „U.D.I." I te Serooskerke een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Rohda" II uit Veere. Ruststand 0—0. Eindstand 20. ■Zaterdagmiddag speelde „U.D.I." I uit tegen „D.V.O." I te Kortgene. Rust stand 001. Eindstand 31. i,D.V.O." kwam hierdoor in het bezit van de me daille, die voor dezen wedstrijd was uit geloofd. O- 1 Zwemwedstrijden te Sluis. De zwemwedstrijden welke Zondag te Sluis plaats vonden, uitgeschreven door de Sluische Zwemclub zijn een waar succes geworden. Niet alleen wat betreft de deelname, maar ook de be langstelling van het publiek. En dat de toeschouwers genoten hebben, moge blijken uit het herhaald applaus, waar mee de diverse winnaars begroet wer den, Voor deze gelegenheid waren een tiental zwemhokjes vlak bij het water geplaatst, waar de dames deelneem sters zich konden verkleeden. Aan deze hokjes was een spreuk bevestigd, die prachtig op dit zwemfestijn sloeg. Wasschen is goed, baden is beter, doch zwemmen is het allerbeste. De regeling der wedstrijden was uit stekend verzorgd en alles verliep in de volmaakste orde. De uitslag luidt als volgt: Juniores 1 baan (42 m) schoolslag: 1. A. Renique, Sas van Gent 35,6 sec.; 2, G. Salomé, Breskens 39,6 sec.; 3. N. van Hurck, Sluis 40,8 sec- Seniores 2 banen schoolslag: 1. C. van der Burg, Vlissingen 1 min. 21 sec.; 2. P, van Sprang, Terneuzen 1 min. 27.8 sec,; 3. I- Salomé, Breskens 1 min. 30 sec. Dames 1 baan schoolslag: 1. Bertha Maat, Terneuzen 41.7 sec.; 2. B. Yse- hoog artistiek gehalte en zij toonden overduidelijk, dat hier een groep vein kunstenaars van den eersten rang, on der bezielde leiding, met toewijding en liefde arbeidde. En in de kunst gaat het ten slotte om de kunst. Laten wij ons dus hier daar toe bepalen. Verlangend om te weten wat ons beste gezelschap in het nieuwe seizoen gaat brengen, hebben wij aan de leiders daarvan, de heeren Albert van Dalsum en A, Defresne eenige vra gen gesteld, die zij, als goede leiders van een gezelschap, zonder bezwaren onmiddellijk hebben beantwoord. Voor af vroegen wij een en ander over de artistieke daad van dit oogenblik: het grootsch opgezette openluchtspel te Nij megen en wel of dit spel in andere ste den van ons land zou worden herhaald, waarop hun antwoord helaas ontken nend moest luiden- „Heeft naar uw meeniog", vroegen wij verder, „het openluchtspel feitelijk niet afgedaan in den oi ien vorm?", waarop deze modern-ing? stelde kunste naars prompt van antwoord dienden: „Indien U onder openluchtspel verstaat r n meneer in een historisch rostuum tcsschen twee si.ruiken en een zandheuveltje. dan heeft Let openlucht spel inderJari:: -fgedaan, Er is in de Uatste tenter zrer bijzondere baert, Sas van Gent 43,4 sec.; R. Bal, Terneuzen 43,4 sec. Juniores 2 banen vrije slag: 1. W. van Pienbroeck, Neuzen 1 min. 13 sec.; 2. W. Stock, Sas van Gent 1 min. 23,4 jsec.; 3, )Q. Salomé, Breskens 1 min. 33,8 sec.; 4. F. Coppens, Sluis 1 min, 41 sec. Seniores 2 banen vrij slag: 1. F. van Anraedt, Vlissingen 1 min. 42/7 sec.; 2. J. van Hurck, Sluis 1 min. 6,9 sec.; 3, P. Neeteson, Sas van Gent 1 min, 12 sec.; 4. R. Grahame, Sluis 1 min. 1814 sec. Hierna volgde de eerste demonstra tie door mejuffrouw Corry Leibbrand te Brugge, welke bestond uit verschil lende zwemslagen, zooals: schoolslag, rugslag zooals deze eenige jaren gele den gezwommen werd, zijslag en de crawlslagen. Uit deze demonstratie, die met een welgemeend applaus werd begroet, kon den de verschillende deelnemers nog heel wat leeren. Estafette Seniores, 1 baan schoolslag, 1 baan rugslag, 1 baan vrije slag: le Sas van Gent in 1 min. 46,2 sec. met de heeren A. Renique, W. Vermouth en P. Neeteson. 2e Terneuzen in 1 min. 47 sec, met de heeren J. Molema, P. van Sprang en W. van Pienbroek. 3e Sluis in 1 min. 53,9 sec. met de heeren N. van Hurck, J. van Hurck en M. Coppens. 4e Breskens in 1 min. 54 sec. met de heeren G Salomé, Z. Salomé en B. Mook- hoek. 1000 m afstandzwemmen (dames en heeren): Voor deze interessante ont moeting verschenen 24 deelnemers aan den start, van wie er echter spoedig 'n paar wegens kramp uitvielen. De uitslag ervan luidt: 1. J. Molema, Terneuzen 16 min. 59 sec.; 2. F. van Anraedt, Vlissingen 18 min. 1 Yi sec.; 3. R. Grahame, Sluis 18 min. 30 sec.; 4. O. Quekelbergh, Bres kens 19 min, 50 sec.; 5. H. F; Boogaerd Sluis; 6. J- Tiersen, Breskens; 7. C. van der Burgh, Vlissingen; 8, P. Neeteson, Sas van Gent; 9, Jac. Wage, Sluis; 10. B. Mookhoek, Breskens, 11. mej. C. Leibbrand, Brugge; 12, J. de Fouw, Terneuzen; 13. C, Erasmus, Breskens; 14. Em. Visser, Sluis; 15- Ch. Hermans, Sluis; 16. J. Hulster, Breskens. De heer Merk uit Middelburg, de prijswinnaar van het vorige jaar. was niet aanwezig. Tobbetje varen: Bij de eerste groep was winnaar L, Maas te Breskens. Bij de 2e groep A- Krijger te Sluis en bij de 3e groep de Lijser te Cadzand. Na gehouden loting viel de eerste prijs ten deel aan H. de Lijser te Cad zand. Daarna volgde de tweede demonstratie door mej. Leibbrand. Door een spreek buis werd verkondigd wat er zou plaats hebben en nu kon men de reddings- en bevrijdingsgrepen aanschouwen, welke genoemde juffrouw en een helpster uit voerden. Allereerst volgden, nadat deze eerst te land waren vertoond, de volgende oefeningen: Eerste polsgreep: Bevrijding uit den polsgreep en vervoer in den kopgreep. Tweede polsgreep: Bevrijding uit den gekruisten polsgreep en vervoer in den polsgreep. Greep om het lichaam: Bevrijding hieruit en vervoer in den Nelsongreep. Greep om den hals: Bevrijding eruit en vervoer in bovenarmgreep, Daarna werden nog enkele fantasie grepen vertoond. Een hartelijke ovatie viel de dames te beurt en het muziek zette het „Wil helmus" in, wat staande werd aange hoord. Hiermede was de wedstrijd ten ein de en vereenigden deelnemers en leden der zwemvereeniging zich in het club lokaal bij den heer V. van der Moere, waar de gasten ruimschoots onthaald werden. vorm van openluchtspel ontstaan, waar van de bedoelde voorstelling te Nijme gen een voorbeeld is." Voor een uiteenzetting van de eischen, die aan een modern openlucht spel moeten worden gesteld, en waar omtrent wij gaarne werden ingelicht, ontbrak de gelegenheid omdat deze niet binnen het raam van één artikel is te geven. Terloops werd opgemerkt, dat de omgeving gelijksoortig aan den in houd van het stuk en daarbij sterk van bouw en gebeurtenis behoort te zijn. Wc'1--: stukken staan voor het volgende seizoen uw programma?" „Bij ons gezelschap moet een stuk aan hooge artistieke eischen voldoen en tevens eenige financieele keus bie den. Stukken, die beide hoedanigheden bezitten zijn zeldzaam. Daardoor is de samenstelling ,van ihet repertoire z;eer moeilijk. Wij zijn met belangrijke au teurs in onderhandeling. Wij zullen het seizoen op'enen met eene, als drama zeer geslaagde, bewerking van „Schuld en Boete" van Dostojewsky." „Welke nieuwe stukken zijn mo numentaal gemonteerd en hoeveel me dewerkers treden daarbij op?" Met deze vraag bleken wij het hart van beide directeuren te hebben gesto len- Enthousiast keken zij elkander aan, glimlachten alsof zij wilden zeggen: nu zijn wij thuis en kort daarop kwam uit den mond van Auguste Defresne, na 'n Daarna volgde de prijsuitreiking, doch vooraf werd mejuffrouw Leibbrand op hartelijke wijze toegesproken door den eere-voorzitter den heer W. Hoegen, die haar met een geestige toespraak bedankte voor haar komst en voor haar prachtig optreden, waarna haar een paar doozen bonbons werden geoffreerd. Juffrouw Leibbrand dankte daarna den heer Hoegen voor zijn hartelijke woorden en zei, mede namens den Brugschen Zwemkring, steeds haar vol le medewerking toe, telkens wanneer de zwemvereeniging te Sluis een zwem feest zou organiseeren. Dit ging gepaard met een driewerf hoera. Ook de prijsuitdeeling vond plaats met een toespraak doorspekt met gees tige woorden en alle deelnemers brach ten een ware ovatie. Hulde bracht de eere-voorzitter aan den ijverigen en plichtgetrouwen secre taris der zwemclub, den heer Jac. Wage wien geen moeite te veel is om de jon geren de edele zwemsport aan te lee ren, zoodat de vereeniging nog steeds uitbreidt. Nadat nog een driewerf hoera op den eere-voorzitter was uitgeroepen, was 't feest voorbij en Sluis kan met trots te rugzien op dezen zeer goed geslaagden zwemdag. o Sterrit naar Antwerpen. De Koninklijke Nederlandsc'ie Auto mobiel Club meldt ons: De Koninklijke Antwerpsche Auto mobiel Club organiseert ter gelegen heid van de opening van de Schelde- auto-tunnel op 10 Sept. 1933, een Ster- rit naar Antwerpen, den dag tevoren. De routes bedragen 150 a 200 km, waarbij men uit alle groote Belgische steden zal kunnen vertrekken, ook uit Antwerpen zelf en uit het buitenland uit Rijssel en Breda. De gemiddelde snelheid moet 45 km per uur bedragen, terwijl het inschrijf geld op B. frs 25 is vastgesteld. Er zijn veel prijzen uitgeloofd. De deelnemers worden na aankomst te Antwerpen in de geleegenheid gesteld, te voet de tun nel te bezoeken, terwijl zij bovendien kunnen profiteeren van speciale logies prijzen in de voornaamste Antwerpsche hotels. Het officieele reglement zal bin nenkort verschijnen. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het secretariaat der K. N.A.C. Gedurende de eerste helft van Augus tus zijn in de gemeente MIDDELBURG. Ingekomen: I. Böddinghaus, kinderjuffrouw, van 's-Gravenhage, Molenwater M 267; P. van Son, van Naaldwijk, Verwerijstraat N 130; J. Michielsen, koopman, van Woensdrecht, Gravenstraat I 257; J. J. Kokke, van Tilburg, Schuitvlotstraat O 297; E. H. H. Müller, colporteur, van Heemstede, Heerenstraat H 128; A. S. Geiszler, colporteur van Heemstede, Heerenstraat H 128; B. E. van Zijl, zon der, van Megen, Lange Burg B 6-7; G. L. Lelijveld, handelsreiziger, van Kloetin- ge, Langeviele K 405; J. Bliek, van Nw, en St. Joosland, Zaagmolendijk U 15; C. A, Emans, dienstbode, van Vlissingen, L. Breestraat O 147; A. M. P. Verduijn, van Koudekerke, Wagenaarstraat E 217; S. J. Westdorp geb. van der Endt, van Rotterdam, L. Noordstraat C 41; J. van Espen geb. Gabrielse, van Vlissingen, Wal B 74; L, M. de Pré, dienstbode, van Oostburg, Seissingel R 239; L. Flipse, van Oostkapelle, Achtersingel Q 145; T. Verhage, dienstbode, van Amsterdam, Teerpakhuizenstraat P 22; W. C. Taze- laar, van Dubbeldam, Wal B 101; J. Wijkhuisen, schippersknecht, van Yer- seke, Veersche Singel S 42a; E. P. Valk- hoff, van Koudekerke, Scboorsteenve- gerssingel Q 81; C. J. Maljers, v. Aagte- kerke, Noordsingel R 54; P. D. Rijkaard, kort overleg, deze formule: „Zeer waarschijnlijk zullen wij drie groot gemonteerde stukken opvoeren, waarbij dan in aanmerking genomen dient te worden, dat al onze voorstel lingen in groot décor plaats vinden. Het ligt echter niet in onze bedoeling door daden, die verre boven onze financi- eeele draagkracht liggen, het publiek te epateeren. Wij hopen de „Gysbrecht v. Aemstel" te kunnen spelen en in de tweede helft van het seizoen een Sha- kespaere-stuk." Wij meenden recht te hebben op meer namen, doch de heeren wenschten niets meer te beloven dan waarvan zij zeker waren. En hier was toch zoo'n mooie gelegenheid geweest om ons in tooneel- spelerslatijn als het ware met halve en heele tonnen te overstelpen. Gezien de voortreffelijke groot-gemonteerde voor stellingen, die zij reeds brachten, kun nen wij er zeker van zijn, dat de toe komst van hun repertoire meer verbor gen houdt, dan het verleden reeds bracht. „In welke plaatsen buiten Am sterdam zal uw gezelschap spelen?" „Wij spelen in alle plaatsen van Nederland, die over een behoorlijk too neel beschikken, en wij constateeren, met voldoening tot de bevoorrechtste tooneelzaken van Nederland te behoo- ren. Dus niet alleen Rotterdam en Den van St. Laurens, Seisweg R 135g; E. Markus, dienstbode, Leeuwarden, Nrd.- Bolwerk M 230; J. Moll, hoofdingenieur Rijkswaterstaat, Leeuwarden, Noordbol- werk M 230; C. Meijers, Rotterdam, Se- geerssingel V 62d; S. Ch. T. van Stok- kum, verpleegster, 's-Gravenhage, Noordplein M 292; C. M. Ghijsen, Delfi, Lange Noordstraat L 128; P. C. Louwer- se, Dubbeldam, Markt L 4; E. Kasse, dienstbode, van Rome, Markt C 14; A. Spruijt, Den Helder, Seisstraat M 53; W. J. Dijke, onderwijzer, Waarde, Baanslr. Q 239; F. J. Jansen, los werkman, 's- Gravenhage, Achtersingel Q 156; H. J. den Enting, dienstbode, Amsterdam, Dam G 45. Vertrokken: C. Dingemanse van Domburgsche Schuitvlot Q 209 Wissenkerke B 114; E. Naujok, dienstbode, Loskaai P 267, Zandvoort, Haarlemmerstraat 37; L. Goethals, Vliss. Wagenplein P 7, Steen bergen, R. K. Gasthuis; B. C. van Bockel, rijksveldwachter, Vliss. straat K 44, Ys- selmonde Hordijk 531; P. Danielse, ge meente-secretaris, Baanstraat Q 232, Ritthem, A. Cevaal A 37; A. P. Dob belaar, coiffeur, Rozenstraat W 236, 's- Heer Arendskerke, Nieuwdorp; N. Mal jers, dienstbode, Rotterdamsche kaai O 240, Aagtekerke, bij F. Maljers; A. C. Feij, Lange Burgt C 106, Zierikzee, Kor te St. Janstraat; P. J. de Leeuwen, Jo- dengang R 214, Dinteloord, Oostvoorstr. 18a; J. S. Frelier, KI. Vlaanderen M 158, Ellecom, Kastanjelaan 6; R. Visser, Lat. Schoolstr. C 54, Rotterdam, Kralingsche plaslaan 25; P. Dorlein, Segeerssingel V 68, Rotterdam, le IJzerstraat; P. Boste laar, fabrieksarbeider, Veersche weg T 256, Oost- en West-Souburg, N. Abeele C 184; A. C. N. de Vries, Kinderdijk P 116, Arnhem, V'elperweg A 29; C. A. Timmers, kellner, Lange Delft I 33, Voorschoten, Rijsdijk 158c; A. Vleer, kellner, Brakstraat O 254, Amster dam, Van der Duijnstraat 282; J. Hoogesteger, Lange Delft A 90, O. en W.-Souburg, Groote Abeele A 223; A. J. de Voogd, Penninghoek L 45, Vlissin gen, Primulalaan 25; J. C. Damman, Hee rengracht M 22, Den Helder, Dogge- straat 21; M. Wisse, L, St. Pieterstraat A 64, Koudekerke, Tramsingel E 7; A. M. Reiter, Heerengracht M 277, Amster dam, Krammerstraat 202. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Gouden manchetknoop M. Vader, Oud Arn. pad T 113; vulpenhouder G. van Doorn, Koepoortstraat 31; ring A. Wille- boordse, Noordweg A 106; R. K, kerk boekje v. d. Bosch, Blindenhoek C 45; grijze pet Grool, Schuitvlotstraat O 80; paar schoenen Dane, Jodengang R 236; huissleutel, zilv. beursje, sleutelring, met 11 sleutels, padvindersmes en knipmes Gem. Veldwachter, Oostkapelle; rijwiel- merk J. Geldof, Oostkapelle A 217; zilv. heerenhorloge Joh. Corré, Oostkapelle B 152; nummerplaat achterlicht C. Wil- leboordse, Oostkapelle B 58; damestasch met inhoud C. Ludikhuizen, Oostkapelle A 215; badmuts J. Jobse, Oostkapelle A 58; tabakzak A. Bosman, Oostkapelle B 14; fototoestel Lagaaij, sociëteit Markt; gummi kinderschoen v. Sluijs, L. Giststraat F 192; portemonnaie J. Houmes, Vlasmarkt L 19; foxshond Wed. J. Vader, Seisweg R 128; strandparasol Brugwachter, Stationsbrug; zilv. broche Buijs, Goesche Korenmarkt; gouden speld Wolf, Bagijnhofstraat E 171; zilv. hangertje Henning Markt C 14; belas- tingmerk v. Almkerk, Bur. van Politie; id. De Jonge, Bur. van Politie; twee bankbiljetten Gabriëlse, Markt café De Eendracht; foxshond De Bruine, Seisweg R 156; drinkensbus Van der Weij, Bel- linkstraat G 178; mantelband A. de Vos Spanjaardstraat E 74; huissleutel A. Stei le, Verwerijstraat N 147; rijwielsleutel C. Poerstamper, Gravenstraat I 316; leesboekje v. Sluijs, Bur. van Politie; huissleutel, Bur. van Politie. Haag, doch Groningen, Leeuwarden, Zwolle, Zutphen, Arnhem, Nijmegen, Utrecht, 's-Hertogenbosch, Middel burg, Alkmaar, Schiedam, Delft, Lei den, Haarlem en tal van andere stede lingen kunnen er zich alvast op voor bereiden, dat ook het nieuwe tooneel- jaar hun het beste zal brengen wat deze groep van Nederlandsche tooneelkun- stenaars op haar programma heeft staan. Over hun verhouding tot het pubiek vroegen wij tenslotte: „Hoe is uw ervaring met de ont vangst door het publiek in de hoofd stad en voor welke stedelingen daarbui ten speelt U het liefst?" De meeste critische van het tweetal, de heer Defresne, liet zich niet verlei den in details te treden, en meende dat: „Het publiek in de hoofdstad zeer critiscb en fijngevoelig is. Wij meenen echter dat er geen onderscheid bestaat tusschen het publiek in de iprovincie en de hoofdsteden." waarbij Albert van Dalsum, met een van de menschelijke en toch geen ver dere discussie toestaande gebaren van zijn prachtige créatie in Eind-examen, zich aansloot. Adam Weevers. Elee, Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6