RECHTZAKEN. HANDEL EN NIJVERHEID. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 15 AUGUSTUS 1933. N*. 191. Maat- vaart Mensch en Maatschappij in Nederland en Indië. KAPITEIN SAXON. GROOT INTERNATIONAAL VLIEGFEEST TE KNOCKE-DE ZOUTE. ONBESCHEIDEN OPMERKINGEN* - veiling. se sinda ken dag nstrege- oot INA". geleden leveran- sijn goe- stoep le- orloofde voortaan ïvermel- kregen Middel- Stoom- nzen le- ol groot qnce te N.V. De Courant :n Boer* ni. Soekarno's noodwendige arrestatie. Na de communistische opstanden op Java en Sumatra in 1926 en 1927, die ge volgd werden door de interneering van vele leiders aan den Boven-Digoel in Nieuw-Guinea, is er een periode van rust op politiek gebied gekomen. De schrik zat er een beetje in. Van langen duur is die rustperiode echter niet ge weest. In het vorige artikel heb ik reeds aangetoond, hoe actief ir. Soekarno en zijn aanhangers in de P. N. I. werkzaam waren en hoe deze politieke werkzaam heid eindigde. De groep van Soekarno behoorde tot de uiterste nationalisten, de non-coöpe- rators, die van geen samenwerking met de Indische regeering wilden weten. Zetels in de volksvertegenwoordiging, den Volksraad, begeerden zij niet. Daar naast trof men verschillende schakee ringen van nationalisten aan, de gema tigden, die wel genegen zijn tot samen werking met de regeering, o.a. de groep, waartoe de vroegere regent van Ban doeng, Raden Wiranata Koesoema be hoort, de groep van het Volksraadslid Thamrin, nauw gelieerd met Soekarno, die „op 't kantje af revolutionair" is genoemd, de Javaansche adel, georgani seerd in Boedi Oetomo. Want nationalist is vrijwel elke In lander van eenige ontwikkeling. Zou men m een land, dat onder vreemde overheersching staat, nog anders kun nen verwachten? Toen Soekarno einde 1931 uit de ge vangenis kwam, gaven twee partijen in de revolutionair-nationalistische bewe ging den toon aan, n.l. de P. I. (Partai In donesia) onder leiding van een beken den, Javaanschen dokter te Soerabaja, Soetomo, een vurige nationalist en non- coöperator, en de P. N. I, (Pendidikan Nasional Indonesia) onder leiding van een Javaanschen advocaat, mr. Sartono. Soekarno voelde zich 't meest aange trokken tot de partij van dokter Soeto mo en door z'n activiteit en redenaars gaven had hij er spoedig de leiding ver overd. De malaise met als gevolg groote werkloosheid moeten wel de oorzaak ge weest zijn, dat de toeloop tot deze bei de partijen in den laatste maanden zoo groot is geweest. Voor talrijke Javaansche en Suma- traansche jongelui, die de Mulo- en mid delbare scholen jaarlijks afleveren, is er thans nergens een betrekking te vinden. Zij komen terug bij hun familie, in de steden en de dorpen, waar hun vaders en verdere familie, thans onder vaak moeilijke omstandigheden, handel drij ven of het landbouwbedrijf uitoefenen, of een laagbezoldigde ambtenaarsfunctie bekleeden. Jarenlang hebben hun ouders krom gelegen om hen een betere op voeding te geven dan zijzelf hebben ge had, opdat de jongens 't in hun leven beter zullen hebben dan zijzelf. De op offeringen, die laagbezoldigde, inland sche ambtenaren zich soms getroosten om hun kinderen te laten studeeren, zijn dikwijls groot. Nu heeft de malaise plotseling aan hunne verwachtingen den bodem inge slagen. Volgens onze Europeesche begrippen kan een jongeman met een Mulo-diplo ma op zak nog best handenarbeid ver richten. Hij is er niets minder om. Maar de Javaan, en vooral de Minangkabauer van Sumatra's Westkust, acht, wanneer hij „gestudeerd" heeft, handenarbeid be neden z'n waardigheid. Oorspronkelijk verhaal door G. P. BAKKER. 10.) Zoo zaten zij zwijgend tegenover el kaar. De gevoelens werden somberder. „Ik maak mij bezorgd over mijn oom", verbrak Marion eindelijk de stilte. „De keizerlijke officieren hebben de rijkste burgers gevangen genomen. Zij zullen tegen een flinken losprijs zeker vrijgelaten worden", stelde Saxon haar gerust. „Zij worden uitstekend behan deld. Dat is eigenbelang. Het bezit is het doel van den oorlog. Zoo was het voor drie eeuwen in den tijd van Dante, zo,j z,' het na drie eeuwen nog zijn. De ™'ddelen veranderen, doch het doel blijit. Vroeger vocht men met hand wapenen en katapulten, nu met kanon nen, bussen en pistolen en de hemel weet waarmede de menschen elkander later zullen vernietigen. Wallenstein, de artillerist, was de man die het geschut op den voorgrond plaatste en de dis cipline invoerde. De krijgskunst zal steeds vooruitgaan, maar het doel van den oorlog zal hetzelfde blijven door al- ,e .e?V.Yfei) heen. Het doel van den oor log blijft het bezit". „En dan de oorlogen om het geloof?" V lij hlve freule. het blijft allemaal hetzelfde. De protestanten vechten thans voor hun geloof, maar de kern der zaak is toch het bezit: hun kerken, hun kerkelijke goederen en hun landerijen. De Katholieken redeneeren: het zijn Deze jongelui blijven dus op kosten van de familie thuis hangen, bezoeken politieke vergaderingen, waar geraffi neerde leiders, die dikwijls aan zelfover schatting leiden bij den Javaan één zijde van het minderwaardigheids complex, dat bij hem zoo sterk ontwik keld is met een vloed van woorden verkondigen, dat, wanneer zij eenmaal de baas zullen zijn, alles veel beter zal gaan, dan onder de „blanda's" (Euro peanen), en er dan van werkeloosheid geen sprake zal zijn. Zij vinden een wil lig oor bij de vele teleurgestelde jonge menschen. In den laatsten tijd was 't zoo erg ge worden met deze vergaderingen, waar een revolutionairen geest gekweekt werd, dat de Europeesche pers er her haaldelijk op wees, dat 't zoo niet lan ger ging. De politie en het binnenlandsch be stuur moesten telkens openbare verga deringen van de P.I. en P.N.I. ontbin den, opruiende pamfletten in beslag ne men, en leiders, die in een bepaald ge west een propagandareis maakten, het verder verblijf aldaar ontzeggen. Door de arrestatie van ir. Soekarno en andere leiders van de Partai In donesia heeft de regeering juist bijtijds ingegrepen om bloedige botsingen te voorkomen. Op Sumatra's Westkust draagt de po litieke actie weer een sterk godsdien stig tintje. De Minangkabauer, vroom Mohammedaan als hij is, weet nimmer politiek van geloof te scheiden. De fa natiekste communisten vond men in 1925 onder de leerlingen van de Thawalib school te Padang Pandjang, een school tot opleiding van godsdienstonderwij zers. Verscheidene leiders kwamen er uit voort. Thans is het weer precies hetzelfde De oprichter en leider van de nieuwe politieke partij aldaar, de Persatoean Moslim Indonesia (Bond van Moham medanen in Indië), die thans gearres teerd is, is een hadji, dus een geloovige, die Mekka bezocht heeft. Hij zat in het bestuur van het onlangs opgerichte Islam college en was direc teur van de Sumatra Thawalib-scholen, die onlangs onder leiding van de Persa toean Moslim Indonesia gekomen zijn. Deze partij hield, naar gemeld wordt, relaties met de P- I. en P. N. I, op Java. Ik vermoed, dat de betrekkingen met de P. N. I. nauwer geweest zullen zijn dan met de P. I., omdat in den laatsten tijd leider van de P. N. I. was, Moha mad Hatta, een Minangkabauer, die ge studeerd heeft aan de Handelsjhooge- school te Rotterdam en die eenige jaren geleden nogal opzien gebaard heeft, wegens een poliitek proces, dat toen voor de Haagsche rechtbank tegen hem en andere leiders van de revolutionaire Indische studentenvereeniging „Perhim- poenan Indonesia" gevoerd is. De Minangkabauer, die bijna altijd met z'n zekere geringschatting neerziet op den Javaan, die als „contractarbei der voor de Europeesche landbouwon dernemingen naar Sumatra komt", zal zich niet licht onder leiding van een Javaan stellen. De arrestatie van Soekarno en andere leiders zal wel gevolgd worden door een interneering in Nieuw-Guinea of op een der eilanden van de Molukken, Zij ver dwijnen dus van het politieke tooneel. Ook de beperking van het vergader- recht is een goede maatregel, die de opgezweepte gemoederen zal kalmeeren. De leiders hebben getoond, dat het recht van vergaderen en van het vrije woord bij hen niet in goede handen is. Te veel vrijheid op dit gebied leidt tot misbruik. J. K. Mesu. oorspronkelijke Katholieke goederen. Zij moeten aan ons terugkomen. De protestanten: het zijn onze goederen, en blijven het, al zijn wij protestant ge worden", „Voor u is het gemakkelijk genoeg: hoogere opvattingen kent u niet. Een huurling, die voor geld vecht, laat alles koud". Zij verborg haar minachting niet „Als handwerk is het even goed als elk ander, alleen iets gevaarlijker en daardoor aantrekkelijker voor een avon turier". „En wat doet u nu?" vroeg ze. „Ik ben zoo'n beetje voor Wallenstein aan het rondneuzen. Hij wacht na zijn ontslag rustig in zijn prachtig paleis te Praag de komende dingen af". „Dus u bent een spion?" „Inderdaad, Marion", en nu aarzelde hij niet haar naam uit te spreken. „Maar ook een spion kan soms iets goeds doen". „U hebt mij tenminste het leven ge red", maar ofschoon zij hém daarvoor dankbaar was, onderdrukte zij haar minachting niet. Zij wilde het zich zelf niet bekennen, hoe gaarne zij in hem inplaats van een verachtelijken spion een edelen ridder gezien had. Dat hij zich voor zijn levens wijze in 't geheel niet scheen te scha men, was nog het allerergste- Zijn mo raal lag buiten haar bevattingsvermo gen. De stilte werd drukkend. De kleine vleug van opgewektheid was totaal ver dwenen. De kritieke toestand versom berde alles. v SÉ--,. Sportvliegtuigen- Zweeftoe stellen- Hoogeschoolvliegen. Aanval op het wereldrecord rugvliegen. Een Neder- landsche militaire escadrille oogst grooten bijval, Het zwaartepunt der Nederland- sche vliegerij, langen tijd boven den Moerdijk gelegen, heeft zich dit jaar een beetje naar Zeeland verplaatst. De luchtlijn van Amsterdam over Rotter dam naar Haamstede, Vlissingen en de Belgische kust (Knocke-De Zoute) is een overweldigend succeis; men vliegt over en weer met veel animo en het vreem delingenverkeer wordt zoodoende in beide richtingen zeer bevorderd. De mogelijkheid van het vervoer door de lucht, snel en comfortabel, was ook de reden dat wij gaarne aanvaardden de uitnoodiging van het Plaatselijk Comi- teit te Knocke van het Roode-Kruis van België, om het groote internationale vliegfeest bij te wonen, dat het daar gisteren had ingericht. Het ils een mooie dag geworden, 's Morgens met een tweemotorige Fok ker van de K.L.M. naar Knocke; des namiddags, toen de Fransche lucht acrobaat Louis Rouland in zijn fel-roode tweedekker nog bezig was te trachten het wereldrecord rugvliegen op zijn naam te brengen, weer met onze 14- perisoons K.L.M.-er terug. De hoofd schotel van het vliegfestijn hadden we toen echter wel genoten. 's Morgens eerst een verkennings tochtje over 't veld en langs de loodsen. Het ongeluk, dat den vorigen dag een militairen vlieger, die brandend omlaag was gestort, het leven kostte, bracht geen ontmoediging teweeg Omstreeks elf uur komen drie mfli taire toestellen binnen: de Belgen. Kort daarop de Nederlandsche escadrille, on der commando van kapitein Van Weer den Poelman. Ze zouden later op den dag nog laten zien, wat ze konden; de aankomst op zichzelf was echter al keurig. Het eerste toestel op 't veld is de korte, krachtige gedrongen roode twee dekker van Rouland. Een Siemens mo tor van 120 P.K., met specialen carbu rator voor het onderstboven-vliegen. Z'n snelheid bedraagt 160 km/h. Voor de hangars twee zweefvliegtui gen; er binnen een zweefvliegtuig., met een motortje van 6 PK. Met een snelheid van 30 km/h kan het hiermede opstijgen; in de lucht kan dit toestel letje zich op z'n motortje met 50 km/h voortbewegen. Verder nog enkele andere sport- en acrobatietoestelletjes. Omstreeks twee uur begint het pu bliek toe te stroomen en als om drie uur de reuzen-luidsprekers het begin van 't feest aankondigen, dan zijn dui zenden op de verschillende, dure en goedkoope, rangen verzameld. Het eerst gaat een grappig doch zeer handig sportvliegtuigje (net een klein houten Junkertje) de lucht in, bestuurd door E. Dubois. Dan geeft de in Belgie populaire sportvlieger George Hanet op een Engelsch toestel, de G-A AFA een keurige demonstratie met enkele loo pings en tenslotte een landing in vol plané van ongeveer 300 m hoogte af. Daarna twee zweefvliegtuig-demon straties, met een „Falke" en een „Kas sei 12". Ze zweven beiden ongeveer 1 minuut en 15 seconden, gevolgd door een fraaie landing. Het grappige din Saxon gevoelde een groot medelijden met haar en zocht naar een middel om haar minder triest te stemmen. Hij wist bij ondervinding, dat de stemming de omstandigheden heheerscht. „Als ik uw losprijs verdienen wil, waar moet ik u dan brengen?" vroeg hij. Zij bedacht zich even. „Bij den koning van Zweden, Gustaaf Adolf", antwoordde zij. „In zijn kamp". „Het kamp ligt thans niet ver van Berlijn. Het is een lange weg. Het zal niet gemakkelijk zijn een groot ge deelte door vijandelijk gebiedmaar ik neem het aan, al lijkt het op het oogenblik moeilijk. Ik zal mijn best doen u er te brengen". „Als wij maar eerst buiten de stad waren", zeide ze moedeloos. „Het zal ons wel niet gelukken". „In elk geval", meende Saxon, „zal het beste zijn nu te gaan slapen. De eerste voorwaarde is kracht. Wij maken voor u hier een leger gereed. Ik ga aan de andere zijde mijn kwartier inrichten. Achter deze zware deur, zal ik rustig van verdere avonturen droomen", ver volgde hij met een lachje. Aldus geschiedde. Op warmen toon wenschte Saxon Marion goeden nacht en hoorde, hoe zij de deur achter hem grendelde. Voor hem was de rust nog niet ge komen. Zekerheidshalve deed hij nog eerst de ronde en begaf zich dan weer naar den kelder. Juist was hij begon nen de zware ruiterlaarzen uit te trek ken, toen hij Marion op de deur hoorde getje, de B.A.C. wordt gevlogen door Manchoulas. Dan komt Louis Rouland aan den slag. Dit is wel het interessantste voor den belangstellenden leek. Dat „Immel- mannt" en „feuille- mortet", dat „loopt" en „tonneaut" alsof het alles maar kinderspel wareKranig werk. Maar reeds draaien de motoren van Van Weerden Poelmans escadrille. Dan zwelt hun roffel tot een davering aan, en alsof ze aaneengesmeed waren trek ken ze de lucht in. Het maakt zichtbaar indruk; de omroeper voor den microfoon wijst zijn landslieden op den keurigen samenhang.... Inderdaad, het Was schitterend. En toen direct daarop de Belgische escadrille demonstreerde, ook fiksch en flink, merkte een der Belgi- scre notabele deskundigen naast mij op: „keurig, maar ze houden niet zóó prachtig verband als de Hollanders!" Schoone lof, zonder eenig spijt betuigd, en geaccentueerd door het spontane en hartelijke applaus, dat onzen kranigen vliegers en hun commandant gewerd. In de plaats van den Engelschman Stanniland, die niet verscheen, heeft toen de Belgische adjudant Van Dam op een jager voor ons gestunt. Het vele en hartelijke applaus, dat hem ten deel viel, was zeker verdiend. Inmiddels hadden nog enkele balon- nenjachtjes plaats gevonden: men laat een zestal van die kleine Vroom en Dreesmann balonnetjes drie witte en drie oranje los en dan stijgt een vlieg tuig op, dat tracht ze met z'n schroef te verpletteren, Verscheidene balonnetjes moesten het zoo ontgelden, al wist een enkele den dans te ontspringen. En toen zou Rouland op z'n roode tweedekker dan den aanval op het we reldrecord rugvliegen gaan ondernemen, Met meer dan 1 uur 5 minuten kon hij niet meer volstaan, nu net drie dagen geleden in Amerika het record met een goed half uur verbeterd was! Hoe dit afliep konden we echter niet meer waarnemen: juist toen Louis Rou land onderst-boven „in de lucht hing" was het half zes (Belgische tijd) en toen moesten wij den terugtocht of, zoo ge wilt, de terugvlucht aanvaarden We hadden nog net den tijd om te zien en hooren, hoe de heer Plesman van de K. L. M. aan de telefoon den commandant van Soesterberg de toe stemming ontfutselde, de mannen van Van Weerden Poelmans escadrille dien avond in Knocke te laten. Met een hoera'tje gingen toen de kepi's de lucht in! Zes uur waren we weer op 't vlieg veld-Vlissingen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een rijwiel niet de rechterzijde van den weg houden: G. D., te Middel burg 3 b. s, 3 d. h,; M. P. H. te Vlis singen 5 b, s. 5 d. h.; met een rijwiel eèn weg in verboden richting berijden: J. v. H. te Middel burg, 3 b. s. 3 d. h.; een verboden weg met rijwiel berij den: J. J, J, te Vlissingen, 3 b. s. 3 d. h.; met een motorrijtuig over een weg rijden, zonder verlicht nummer met let ter: J. v, d. H. te Barcelona, ƒ3 b. s, 3 d. h.; openbare dronkenschap: L. T. te Middelburg, 10 b. s. 10 d. h.; op Zondag een openbare verma kelijkheid houden: P. de J., P. S., A. P. en W. V. allen te Domburg: schuldig verklaring, zonder toepassing van straf kloppen. Angstig riep ze hem toe: „Mag ik de deur openen. Ik hoor ge luiden". „Zeker, schuift u den grendel maar terug". Bevend stond Marion voor hem met vertrokken doodsbleek gelaat. De flik kerende, bijna afgebrande kaarsen wier pen een fantastisch licht door het ge welf de sprookjeskelder, zooals zij hem noemde en speelden een won derlijk spel van grillig bewegende scha duwen op de muren. Alles wat zij de laatste dagen had doorgemaakt, had haar volkomen uitgeput en het geluid, waar aan zij zich in gewone omstandigheden weinig zou hebben gestoord, deed haar thans alle zelfbeheersching verliezen. Zoo zacht mogelijk liep Saxon naar de plek, welke zij angstig aanwees. In den hoek hoorde hij een rat knagen op hout. De hoek was verborgen achter een groot, recht opstaand eiken fust, dat er uitzag alsof het daar eeuwen gestaan had. Gespannen luisterde hij en keek Ma rion aan, den vinger op den mond. Nu' hij bij haar was, werd ze weer wat kal mer. De rat scheen eindelijk zijn weg gevonden te hebben. Saxon beproefde het vat op zij te duwen, echter zonder resultaat. Verwonderd keek hij Marion aan en haalde schouders op. De rat be gon weer te knagen. Marion was bij Saxon blijven staan en probeerde hem te helpen, maar het fust bewoog zich niet. „Achter het vat moet een houten stuk in den muur zitten'V fluisterde i U hebt natuurlijk óók gelezen van die Engelsche artist een humorist nog wel, geloof ikStel je voor! die een vlek op Saturnus heeft ontdekt. Het gerucht dat de firma's Palthe en Hoyer hebben aangeboden om deze vlek te verwijderen schijnt onjuist te zijn; maar wèl heb ik gisteren dr. Jan Jacob Etwal van de universiteit van Point Lama, lid van de secte der Neo- Transversalen en correspondeer.end lid van de Academie van Wetenschappen- te Lake-Straperlo, kunnen interviewen, ten einde zijn meening over deze fabu leuze geschiedenis te vernemen. In de eerste plaats, zoo zeide de heer Etwal, en hij bood mij een zijner geurige jan-hageltjes aan, in de eerste plaats kan ik u als vaststaand mede- deelen dat Saturnus géén vlekziekte-- heeft. De patholoog-anatoom, mijn col lega Snijders Mesmans K.B.E.; H.K.S.; K.P.M.; H.V.A.; M.P.; heeft mij uitdruk kelijk verzekerd dat daarvoor geen vrees bestaat. Overigens heeft de humorist uitdruk kelijk verklaard dat hij bij de ontdek king niet humoristisch is geweest. Deze beide feiten moet ik vooropstel len, teneinde te komen tot mijn speciale theorie over deze opzienbarende zaak en wel deze: Deze nieuwe vlek is, daarover be staat niet de allerminste twijfel, een symptoom of, zoo ge wilt: een gevolg van trogyllatie (trogyllatio subsequens arvensis) of althans van quasi-trogyllatie (libido bulbosa in undis), welke op haar beurt weer ontstaan is door (of de bron is van) een intern systeem van clabreu- ze erupties in den magnetischen korst van het sterrelichaam. Ik word in deze meening versterkt door de laatste publi catie van mijn gewaardeerde confrère Brinio m' Ahesa burggraaf de Quito van de universiteit van Port-au-Prince, die immers verklaard heeft, dat, indien de plaats verinigiaal is dat wil zeggen: beïnvloed door thalassische oedipus complexen wij met groote zekerheid een partieele corrusie van vepide cunc- tatoria mogen verwachten. Doch indien wat geenszins ongerijmd is de vlek blijkt te zijn een eenvoudig quodiculum van gecindriliseerde nevel-substanties, dan zullen wij goed er aan doen te zien of zich geen verschijnselen voordoen van debiridatis van de scoutische crellis, welke dan gepaard zal moeten gaan met vier of vijf tregiminationes. En zachtjes voegde hij eraan toe: het verschijnsel gooit de heele theorie van Plantus Bifrons omver! Ik heb mij gehaast mijn lezers dit be langrijke nieuws mede te deelen in de hoop, dat aan hun onzekerheid hierme de een einde is gemaakt. Frater Modestus. [Wij hopen het voor onze lezers. Zelf snappen we er, eerlijk gezeid, geen sik kepit van Red.] Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag ingeschreven: Geheel werkloos: 8 typografen, 1 fotograaf, 23 grond werkers, 10 metselaars, 29 opperlieden, 15 schilders, 1 stucadoor, 49 timmerlie den, 4 loodgieters, 6 stoffeerders, 1 wa- terb. opzichter, 1 ass. apotheker, 5 cir kelzagers, 7 politoerders, 33 meubelma kers, 3 kleermakers, 4 schoenmakers, 21 Saxon opgewonden. „Misschien de weg naar de gang", „Gelooft u aan wonderen?" vroeg Marion eenigszins minachtend. „De prinses en de edele ridder belegerd in den kelder. Een rat knaagt en wijst hun den weg naar buiten. De ridder fluit en plotseling verschijnen twee melkwitte schimmels om de prinses en den ridder veilig naar het kamp van den koning te brengen. Is zoo het sprookje niet?" „Juist", prees Saxon, „buitengewoon juist", vervolgde hij op haar bittere scherts ingaande, „maar helaas een der schimmels trapt in een molshoop en verstuikt zijn voorbeen. Is het een on heil of geluk? Hoe het zij, de ridder moet de prinses voor zich in den zadel nemen en galoppeert met haar over velden en door bosschen, tot zij einde lijk vermoeid van de lange rit en de vele avonturen haar zwartgelokt hoofd op zijn schouder laat rusten en vermoeid inslaapt. En de liefde is in zijn hart ont waakt. Bij het kamp van den koning gekomen, wekt hij haar zacht met een kus Verontwaardigd wilde Marion hem in de rede vallen, maar hij legde haar met een vinger op den mond het zwijgen op en wees in de richting waar de rat nog steeds knaagde. Onverstoorbaar vervolgde hij: „De ridder brengt de prinses bij dén koning, die hem hoffelijk en dankbaar ontvangt en hem aldus aanspreekt. „Ridder, gij hebt deze jonkvrouwe het leven gered. Bemint gij haar?" (Wordt vervolgd.)'

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5