9ATCO COUPON- CAMERA AANBOD FOTO CAMERA BUITENLAND. CLYSMA N. BO NORTH STATE MAVRIDES ROYAL GOLD DOLLAR CLIX PIRATE BRISTOL I FLAG do stuks! BEKENDMAKINGEN. middelburg. Fabr. Kodak OPAT/S voor Uw BATCO WEQELD COUPONS Tc houden Aanbestedingen ROLFILM CAMERA FABR. KODAK Foto maat 6x9 c.M. voor moment en tijd opnamen op tangen of korten afstand. GRATIS gedurende de maand Augustus 1933 voor het zeer gereduceer de aantal van slechts 300 BATCO PUNTEN «gauetaaw» delburg heeft daarom in het voorjaar getracht gelden bijeen te brengén om dep aanleg van voormeld pad mogelijk te maken. Wat de reden is geweest dat het geld niet bijeen is gebracht weet ik niet, doch wel weet ik dat het re sultaat van het werken van vnd. be stuur en zijn medewerkers zeer poover is geweest. Persoonlijk had ik gedacht dat die ruim 4000 Middelburgsche fietsers(sters) de resteerende 1250 wel bijeen zou den hebben gebracht; het heeft echter niet zoo mogen zijn, zoodat niet tot den aanleg van dit rijwielpad kon worden overgegaan. Nu kan ik (B.) echter nog mededeelen dat het bestuur van de af- deeling Vlissingen thans bezig is om te trachten bovenvermeld bedrag bij een te brengen, door het verspreiden van circulaires, waaraan een inschrij vingsbiljet. Ondanks dat de Vlissingers geen di rect belang hebben bij den aanleg van een pad van de duinen naar Koudeker- ke kan ik B nu reeds mededeelen, dat in die paar dagen dat hier met die cir culaires wordt gewerkt én het feit, dat er in Vlissingen al reeds ruim 1800 fietsers(sters) lid van onze vereeniging zijn, er al een bedrag van pl.m. 300 is geind. Ook te Koudekerke is al een groot bedrag bijeen gebracht, zoodat als nu de Middelburgsche fietsers (sters) hun eigen belang zijn in gaan zien, ik vertrouwen heb dat binnen zeer korten tijd het benoodigde bedrag bijeen zal zijn gebracht om tot den aanleg van dit rijwielpad over te gaaan. Ik zou B. nog willen voorstellen, wekt U de Middelburgsche fietsers(sters) ook nog eens op om zich te doen in schrijven als lid van onze vereeniging of hun bijdrage te storten als in den loop van deze week de circulaires bij hen worden thuisgebracht, dan weet ik zeker dat als U het volgende jaar weer naar Kaapduinen gaat, uw tocht u zal voeren' langs een rijwielpad der lande rijen van Koudekerke naar de duinen. Om zeker te zijn, dat het geld in goe de handen komt heeft het bestuur van de afdeeling Vlissingen aan zijn colpor teurs Bewijzen van lidmaatschap voor 1933 ter hand gesteld, zoodat tegen be taling van het bedrag de kaart direct wordt uitgereikt. B. ziet dus dat de V. R. W. niet slaapt en het Luctor et Emergo hoog weet te houden, doch dat dit alleen mogelijk is als het publiek medewerkt en het stre ven van de vereeniging weet te waar- deeren. Los van den hoofdweg liggende rij wielpaden verhoogen het genot van de fietsers(sters) en waarborgen een zoo veilig mogelijk verkeer. Hoogachtend, J. Louwerse, Secr.-Penngm. V. R, W, DE JODEN TE FRANKFORT. Een beschouwing in dé Man chester Guardian, Naar de buitenlandsche correspon dent van de Manchester Guardian thans mededeelt, was tijdens het bezoek, dat Minister Goring in Juni j.l. aan Frank fort bracht, de geheele stad met rood- wit-zwarte en hakenkruisvlaggen ver sierd. Goring wenschte de stad geluk met haar „reiniging" van niet-Arische invloeden. Het bezoek vond plaats op een mooien Zaterdagmiddag, een tijd waarop de Jo den te Frankfort gewoon zijn door de lanen en parken groote wandelingen te maken. Toch zag men dezen middag geen Joden op straat of in de parken. Wel is hun vrees voor lichamelijke mo lestatie eenigszins verminderd, doch zij kunnen niet met pleizier uit wandelen gaan, wanneer zij overal de sfeer van onderscheid moeten voelen en weten, dat zij door hun medeinwoners als bur gers tweetle klasse worden beschouwd. Daarom blijven zij grootendeels thuis, ook op wekelijksche dagen, wanneer zij geen zaken hebben te doen. Op straat zijn er veel kleine dingen, die hun hinderen moeten, en die al dus de correspondent van de M.G. een uiting zijn van de naziwaanzin. Zoo zijn de standbeelden van alle Joden, die tot de Duitsche cultuur veel hebben bij gedragen, als b.v. Heine en Börne e.d, met den grond gelijk gemaakt. De laan, die n-aar de Rothschilds was genoemd, een familie, die meer dan welke an dere ook Frankfort heeft gemaakt tot een stad, die in de moderne historie be roemd is, heeft thans den Arischen naam gekregen van Caroline—Allee. Een ge denkplaat, gehecht aan een van de groote ziekenhuizen, welke voor het grootste deel was geschonken door Joodsche philantropen, heeft men thans ontdaan van de namen van alle Jood sche artsen. De voornaamste Joodsche boekhan del is onder leiding gesteld van een nazi-commissaris en in de etalage zijn exemplaren tentoongesteld van de Pro tocollen van de wijzen van Zion. Frankfort's Joodsche Gemeente, die ongeveer 30.000 leden telt, is een van de oudste en meest bekende Joodsche gemeenten in Duitschland. Van deze le den hebben zeer velen hun betrekking verloren; onder hen bevinden zich de staatsambtenaren, de ambtenaren in ge meentedienst, de professoren, de onder- Zomertijd is fototijd. Hebt U nog geen toestel? Batco helpt U met haar speciaal zomeraanbod. Een enorm aantal foto camera's, fabrikaat Kodak, worden gedu rende de maand Augustus 1933 gratis be- schikbaer gesteld voor het zeer gereduceer de aantal van slechts 300 Batco Coupons ofwel punten. En fotofilms zijn reeds ver krijgbaar vanaf 50 Batco punten. Maak ge bruik van deze bijzondere zomeraanbieding Begint nog heden deze coupons te sparen. Batco-de Wereld-Coupons worden verpakt bij de volgende sigarettenmerken van hooge kwaliteit (Ingez. Med.) jwijzers, en het grootste deel der artsen en advocaten. Het belangrijkste deel der Joodsche bevolking bestaat echter van den handel, die men natuurlijk zoo goed en zoo kwaad dit mogelijk is kan blijven uitoefenen. Toch worden ook hier de gevolgen der Jodenvervol ging duidelijk gevoeld. De Joodsche ge meente moet thans met gelden, welke van liefdadigheid afkomstig zijn, niet minder dan 1600 gezinnen onderhouden, die tezamen 6000 zielen of wel 20 pet. van de Joodsche bevolking uitmaken. Dit is een zware last, vooral nu het in komen van velen in zeer sterke mate is verminderd; en deze last zal nog zwaarder drukken over eenige maan den, wanneer het salaris van hen, die reeds eenigen tijd terug werden ontsla gen, niet meer wordt ontvangen. Ook deze gemeenteleden zullen dan niet meer in staat zijn iets tot steun der overigen af te staan. Dit is thans onder de regeering van het Nieuwe Rijk het beeld geworden van een gemeente, welke eertijds een voorbeeld van voorspoed vormde. NA BALBO'S VLUCHT. In Rome aangekomen. De prestatie in cijfers. Balbo houdt niet van Genève. Onder oorverdoovend gejuich der me nigte begonnen Zaterdagavond tegen half zeven de vliegtuigen van Balbo's eskader op het Lido di Roma te landen. In verband met de vertraging in de aankomst had generaal Balbo besloten, niet eerst over Rome te vliegen. Het eerste vliegtuig, dat neerstreek, was dat van'generaal Balbo, om 18.30 uur. Zoo dra B.albo het toestel verlaten had, trad Mussolini terstond op hem toe om hem te omarmen, onder de tonen van het fascistenlied en het daveren van de tal rijke motoren. Om 19.15 waren alle 23 vliegtuigen vlot op het water gedaald, Balbo en zijn metgezellen reden, be geleid door duizenden, in auto's naar Rome. Mussolini sprak lang met Balbo en begroette vele vliegers, die hij ver slag van hun wedervaren deed geven. Voor wie zich de verrichting nog eens even in data en cijfers voor oogen wil stellen, volge hier een lijstje van de af gelegde étappes, uitgedrukt in kilome ters. 1 Juli OrbetelloAmsterdam 1620 2 AmsterdamLondonderry 1160 5 LondonderryReykjavik 1740 12 ReykjavikCartwright (Labrador) 2786 13 CartwrightShediac (New Brunswick) 1386 14 Shediac—Montreal 926 15 MontrealChicago 1620 19 ChicagoNew York 1852 26 New YorkShediac1220 26 ShediacShoal Harbour (Newfoundland) 926 8 Aug. Shoal HarbourAzoren 2220 9 AzorenLissabon 1440 12 LissabonOstia 2786 De totaal-lengte van de vlucht is zoo om-en-de-bij 21.680 kilometer! Balbo is dus een reuze-vlieger. Van de politiek moet hij niets hebben, In een interview met persvertegenwoordigers zei Balbo: „Ik ben geen groot man, doch een organisator; ik heb zeer gedisci plineerde en zeer geschikte soldaten. Dat is mijn eenige verdienste. Ik laat het toeval zoo weinig mogelijk ruimte en daarom ben ik zoo geschokt door den onverwachten dood van luitenant Squa- glia." Balbo sprak de hoop uit, spóèdig den Franschen minister van Luchtvaart, Pierre Cot de hand te mogen drukken. „Ik zou dezen kameraad gaarne te Pa rijs of Rome, of zelfs te Berlijn willen ontmoeten", verklaarde hij, „doch niet te Genève, waar men zijn tijd verliest in commissies en conferenties zonder tast bare resultaten." Een vliegers oordeel over de politiek! BELGIE. Tarwe-valorisatie. Voor den land bouw heeft de minister van landbouw besloten het Koninklijk besluit, dat den invoer van tarwe en tarwemeel regelt, volledig toe te passen. Per kwintaal ingevoerde tarwe zal voortaan 10 fr. invoerrecht betaald moeten worden. De invoer zal niet beperkt worden. De op brengst van deze invoerpremie zal ver deeld worden onder de Belgische voort brengers van tarwe en het zal mogelijk worden aldus een premie te betalen van 30 fr. per kwintaal geproduceerde tar we. Na de verdeeling zal er nog een overschot blijven, zoodat de valorisatie van den oogst 1933-1934 vrijwel verze kerd is. ENGELAND. Dreigende staking. In de anthraciet- mijnen van Zuid-Wales dreigt een sta king. Tengevolge Van een conflict over de loonen hebben 17,000 arbeiders be sloten om Maandag het werk neer te leggen en tenzij binnen twee weken een oplossing wordt gevonden, zal op 27 Augustus in alle anthracietmijnen het werk neergelegd worden. In totaal zijn daarbij 23,000 arbeiders betrokken. DUITSCHLAND. Ze leeren het nooit! Vrijdagavond heeft Honig, de Weensche correspon dent van de „Münchener Zeitung", die pas over de Oostenrijksche grens is ge zet, voor den Beierschen omroep over zijn uitzetting gesproken. Hij betoogde, dat de Oostenrijksche strijd tegen het nationaal-socialisme de eenige goede uitwerking had, dat alles wat werkelijk nationaal voelde werd .bijeengedreven. De nationale bonden, die Dollfuss steu nen, dienen er alleen maar toe hem een nationaal schild te geven. Wie nationaal is moet echter aan den kant van Adolf Hitler staan en lid zijn van de N. S. D, A.P. De tegenstellingen in Oostenrijk verscherpen, aldus Honig, meer en meer. De verbittering der nationaal-socialisten wordt grooter en grooter. Bij een ex plosie van deze ondragelijke spanning kan echter niemand belang hebben. Wanneer men erger voorkomen wil, moet men, volgens dezen uitgezetten journalist, het nationaal-socialisme zoo spoedig mogelijk in Oostenrijk zijn recht geven. FINLAND. Alcohol smokkelen. Het smokkelen van sterken drank aan de Finsche kust neemt steeds toe. De afgeloopen 14 da gen hebben de Finsche kustwachten, 1624 gallons gesmokkelde alcohol in beslag genomen. De jongste uitvinding der smokkelaars is een metalen buis, in den vorm van een torpedo, die met al cohol gevuld kan worden. Met een touw verbonden aan een motorboot, wordt de torpedo onder water naar de ge- wenschte plek gesleept. Nadert een kustwacht, dan laat men de torpedo zinken en duidt met een kleine boei aan, waar hij ligt. Bij een gunstiger ge legenheid wordt de alcohol dan later weer naar boven gehaald. ITALIË. Te Rome is een Fransch-Itali- aansch comité gevormd, dat zich ten doel stelt de vriendschapsbanden tus- schen de twee landen aan te halen. Speciaal zal men zich wijden aan de in- Jellectueele en de economische betrek kingen. BESCHIKBAARSTELLING ONVERMENGDE MARGARINE. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken- niI. dat voor de vier weken, vallende in het tijdvak van 4 September tot 2 Octo ber 1933, onvermengde margarine zal kunnen worden verstrekt aan: a. in de Gemeente wonende georgani seerde werkloozen, die drie maanden of langer werkloos zijn, steun ontvangen en hoofd zijn van een gezin met vijf ot meer kinderen; b. in de Gemeente wonende ongeor ganiseerde werkloozen, die drie maan den of langer werkloos zijn, steun ont vangen en hoofd zijn van een gezin met vijf of meer kinderen; c. in de Gemeente wonende werkloo zen, die bij een werkverschaffing met zoogenaamd rouleeringssysteem arbei den en hoofd zijn van een gezin met vijf of meer kinderen; d. in de Gemeente wonende armlasti gen, die drie maanden of langer steun genieten, daarvan geheel of bijna geheel moeten leven en hoofd zijn van een ge zin met vijf of meer kinderen. II dat zij, die behooren tot een der onder I hiervoren vermelde categoriën en gedurende vorenvermelde periode Y kg onvermengde margarine per week, per lid van hun gezin, wenschen te ont vangen tegen betaling van 11 cent per kg zich daarvoor mondeling ter Gemeen te-secretarie ten Stadhuize (beneden verdieping) ingang Helm, kunnen opge ven op Dinsdag, 15 Augustus 1933, des namiddags van 2 tot 4 uur. Middelburg, den 11 Augustus 1933. Burgemeester en Wethouders voorn., J. ÓNDERDIJK, lo. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. V r ij d a g 18 Augs. n.m. 2 uur ten stad huize te Middelburg: het verbe teren Vlissingschen Singel en Blauwendijk enz. ter gezamenlijke lengte van 76350 m. Woensdag 23 Augustus v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middel burg: 't vervangen gedeelte rijs- pakwerk langs O. Havenkom te Breskens door steenglooiing en 't maken van 5 houten bruggen enz. Raming 16.000- f Zie Staatscourant 21 Juli 33. Woensdag 23 Augustus v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middel burg: 't herstellen, uitnemen en inhangen deuren van de W. en Middensluizen van 't Kanaal door Z. Beveland te Hansweert en te Wemeldinge. Raming 17.850. Zie Staatscourant 21 Juli 1933. Woensdag 30 Augs. v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg 't aanbrengen slijklaag op 'n aan tal vakken der asphaltbetonver- hardingen gedeelte Breskens-Bel- gische grens van den Rijkswegen. Raming ƒ4000. Zie Staats Crt. 5 Augs. '33. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg. il

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 8