WAARSCHUWING! VERKEERSWEZEN P. T. t SPORT. vol^Cdt8 belMd GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. Indische Stoomvaartlijnen. GYMNASTIEKVEREEN. „ACHILLES" TE MIDDELBURG. Onderlinge atletiekwedstrijden. DE ZEEUWSCHE TERREIN T.T, Wij vestigen de aandacht van koopers van producten der „Koninklijke/SheH"-groep op het feit, dat tegenwoordig uit geel geschilderde pompen benzine verkocht wordt, welke niet van de „Koninklijke" afkomstig is. De „Koninklijke" heeft over de geheele wereld haar kleuren gestandaardiseerd en is er na jarenlangen arbeid in geslaagd eene ongeëvenaarde reputatie voor de onder haar merk „Shell" verkochte producten op te bouwen. Van deze wereldreputatie trachten thans leveranciers van minderwaardige benzine soorten gebruik te maken, door hun pompen in de alom bekende gele kleur te schilderen en de automobilist die niet scherp toeziet, loopt gevaar een minder waardige benzine of een mengsel van benzine en petroleum te koopen in plaats van „Shell" benzine. De ervaring heeft ons geleerd, dat dit inderdaad geschiedt en wij hebben daarom op onze pompen - die alle reeds van het woord „Shell" zijn voorzien - ook het „Shell"-embleem laten aanbrengen. Automobilisten, indien Gij prijs stelt op kwaliteit, en benzine van de „Koninklijke/ Shell" groep wenscht te koopen, ziet dan scherp toe dat de gele pomp in rood het woord „Shell" en het „Shell"-embleem draagt. N.V. Bataafsche Import Maatschappij Verkoopkantoor van „KONINKLIJKE/SHELL" producten Den Haag TWEE AUTOBUSSEN MET ELKAAR IN BOTSING. HET SLOBBERDUINSCHE RIJWIELPAD, Baloeran, (thuisreis) 12 (n.in.) v. Lissa bon. ,Marnix v- St. Aldegonde, (touristen- vaart) 12 v, Amsterdam n, Oslo. Op het gemeentelijk sportterrein te Middelburg hadden Zaterdagmid dag de jaarlijksche onderlinge athletiek wedstrijden van de gymnastiekvereni ging „Achilles" plaats om den „Nieuwen Landbouwwisselbeker" beschikbaar ge steld door den heer H. M. J. Hoogeste- ger, eigenaar van het clublokaal. Op de verschillende nummers is met animo gestreden en over het algemeen zijn goede resultaten bereikt. De presta ties der dames waren op de meeste num mers boven de kampioenschappen van den Zeeuwschen Athletiek Bond, terwijl ook de adspiranten zeer goede resulta ten bereikten. De eerste prijzen zijn als volgt be haald: Verspringen dames M. van Driel 4.36 m,; heeren A. Heijliger 5.73 m.; meisjes T. Jansen 3.79 m.; jongens P. Philipse -4.89 m. hoogspringen: dames T. Hamelink 1.30 m.; heeren A. Heijliger 1.55 m.; meisjes H. Petterson 1.25 m.; jongens Adr. Job- se 1.20 m. (na loting); Duitsche driesprong: dames M. van Driel 8.96 m.; heeren A. Heiliger 11.38 ym.; meisjes H. Petterson 8.43 m.; jongens P. Philipse 9.45 m.; Speerwerpen: dames M. van Driel 19.41 m.; heeren L. de Voogd 29.67 m.; meisjes H. Petterson 18.98 m.; jongens P. Philipse 21.76 m,; kogelstooten: dames M. van Driel 7.59 m.; heeren L. de Voogd 8.24 m.; meisjes M. van Galen 6.42 m.; jongens P. Philipse 7.85 m.; discuswerpen: dames M. van Driel 24.30 m.; heeren C. Hulstaert 24.70 m.; 100 m. hard loopen: dames M. van Driel 14.3 sec.; heeren A. Heiliger 12.4 ,sec.; 80 m hard loopen: meisjes M. van Ga len 12.1 sec. en jongens P. Philipse 10.8 sec.; De volledige uitslag was: dames: eerste prijs met wisselbeker M. van Driel 20 p.; tweede T. Hamelink met 11 p.; derde T, Hoencamp met 11 punten; heeren: eerste A. Heijliger met 16 p.; tweede L. de Voogd met 15 p. en derde C. Hulstaert met lip. Meisjes: eerste M, van Galen 38 p.; tweede H. Petterson met 35 p.; derde T. Jansen met 30 p.; vierde C. de Voogd met 23 p. jongens: eerste P. Philipse met 29 p.; tweede A. Jobse met 20 p.; derde W. Verdonk met 19 p. en vierde A. Bal „met 14 p. Het terrein kampioenschap van Zeeland. Onder begunstiging van schitterend zomerweer, wellicht zelfs iets te warm voor motorwedstrijden, had Zaterdag in de duinen onder Oostkapelle de motor wedstrijd plaats om het terreinkampi oenschap van Zeeland, georganiseerd door de motorclub „Scheldegouwen". Voor de motorsportliefhebbers is het een „pracht" dag geweest, voor de rij ders een „faire" wedstrijd en voor Scheldegouwen een „succesvolle" dag, dus kunnen alle partijen tevreden zijn. Verschillende rijders lieten schitterende terreinstaaltjes zien en gaven blijk ook zeer snel te kunnen rijden in dit moei lijke terrein. Nog nimmer is hier zoo'n snelheid bereikt als dit jaar, n.l. de snelste ronde n de 250 c.c. klasse door J. P. H. Mesters in 11 m 23 sec; en de 350 c.c. klasse door C. N. v, d. Voort op Raleigh in 10 m 42 sec; en in de 500 c.c, klasse door J. W. Wittenberg in 10 m 46 sec. De bezoekers waren enthousiast als de „sterren" passeerden, want het was den geheelen middag een strijd, waar van het resultaat een verrassing bleef. Een prachtigen strijd zagen wij tusschen Eb Timmer uit Assen en C. v. d. Voort uit Utrecht, evenals tusschen C, Huij- brechts uit Middelburg en J. Mesters uit Den Haag. Eerstgenoemde was bijna als Zeeuw kampioen geworden, hij reed den geheelen wedstrijd aan den kop en is eerst in de laatste 25 m gepasseerd, zoodat hij zich met de tweede plaats tevreden moest stellen. De organisatie was in alle opzichten in orde en o.a. is een goede verbetering, dat op groote ronde borden duidelijk is aangegeven, hoe iedere wedstrijd ver loopt Het aanwezig zijn van een dokter met helpers van het Roode Kruis en alom brandwachts in het terrein mogen onder de goede maatregelen worden genoemd. Tijdens een gemeenschappelijken maal- Kampioen 250 c.c. klasse J. P H Mesters, Den Haag op O.K. Suprime; 350 c.c. klasse C. N. v. d. Voort uit Utrecht op Raleigh; 500 c.c. klasse J. W. Witten- (Ingez. Med.) berg uit Utrecht op Raleigh. Algemeene beste prestatie C. N. v. d. Voort uit Utrecht; best geplaatste Zeeuw: C. Huij- bregts, Middelburg. DE MOORD TE BËRGHEM. Za terdagmiddag te 3 uur arriveerde het Parket uit 's-Hertogenbosch te Berghem om een onderzoek in te stellen in de woning van W. aan de Meerveldsche straat aldaar en in de woning van de B. aan den Linkersweg te Oss. In de woning van de B. zijn enkele kleediQgjtUkken gevöfidén. De verdachte de B. vertoeft op de marechaussee kazerne te Oss, waar heen hij uit den Bosch is heen gebracht. De justitie meent door het vinden van de kleedingstukken meerdere aan wijzingen gekregen te hebben inzake den moord. Zaterdag had te Oss de plechtige uit vaart en begrafenis plaats van het stof felijk overschot van den op zoo beest achtige i'wijze vermoorden G. de Bie, Een groote menigte had zich langs den weg, waarlangs de droeve stoet trok, op gesteld. Na afloop der kerkelijke plechtigheid had de begrafenis op het kerkhof plaats, dat door politie was afgezet. Niemand dan de familie mocht tegenwoordig zijn. VAN DE FIETS GEVALLEN EN OP SLAG GEDOOD. Komende van Ant werpen reden Zaterdagmorgen zekere G. en zijn 26-jarigen zoon, inwoners van Antwerpen, per rijwiel op den Gastel- schen weg, onder de gemeente Roo sendaal, toen nabij den spoorover weg de 54-jarige vader G. van het rijwiel viel en dood werd opgenomen. Hartver lamming had een einde gemaakt aan dit leven- Vader en zoon waren juist op reis gegaan naar Amsterdam om daar hun vacantie door te brengen. DRONKEN MET EEN AUTOBUS ER VAN DOOR. Zaterdagochtend heeft de politie groote moeite gehad een groote autobus, welke met snelle vaart door de straten van Den Ha a g reed en een reeks van ongelukken veroor zaakt heeft tot staan te brengen. In de autobus was geen publiek, slechts een chauffeur en een monteur, die beiden onder drankinvloed verkeerden, zooals later gebleken is Op den Parallelweg reed de bus een 14-jarigen wielrijder aan, die verschil lende verwondingen bekwam. Een agent van politie, sommeerde den be stuurder om te stoppen. Deze ging ech ter er met nog grootere snelheid van door. In de Van der Vennestraat gebeurde het tweede ongeluk. Daar botste de bus tegen een groenten wagen. Deze viel om en bekwam groote schade. De be stuurder kon zich nog tijdig in veilig heid brengen. Ook het paard kon op 't laatste oogenblik gegrepen worden. Weer reed de autobus, door de beide dronken personen bestuurd, zonder te stoppen door en reed eenige oogenblik- ken later een personenauto aan. De auto werd gegrepen en het trottoir opgedron gen. Gelukkig liep ook deze aanrijding zonder persoonlijke ongelukken af; de personenauto werd echter zwaar be schadigd. Nog is het verhaal van de wandaden van de autobus echter niet ten einde. In de Paul Krugerlaan werd een groo te vrachtauto het slachtoffer. Deze werd van achteren aangereden en ernstig be schadigd. Ook hier kon de chauffeur zich tijdig in veiligheid brengen. Intusschen was de motorbrigade ge waarschuwd en achtervolgde de auto bus. Enkele oogenblikken na de laatste aanrijding kwamen eenige agenten op motoren ter plaatse en dwongen den be stuurder van de bus te stoppen. Na veel moeite gelukte dit. Echter bleek het nog moeilijker te zijn de beide dronken man nen van hun plaatsen te halen. De chauffeur van de bus verzette zich zoo heftig, dat verschillende politie-mannen er aan te pas moesten komen. Hij zag nog kans om een van dezen ernstig in den duim te bijten, Een van hen, de chauffeur, was de 41- jarige Duitscher F. B., wonende aan den Loosduinschen weg. 30 personen min of meer ernstig gewond. Zondagmorgen om zes uur heeft op den Delftweg onder Overschie een zeer ernstig verkeersongeval plaats ge had. Twee bussen die, voor zoover de eer ste inlichtingen strekten, beiden geheel gevuld met passagiers uit D e n Haag, zijn op genoemde plaats met elkaar in botsing gekomen, met het noodlottig ge volg, dat niet minder dan 30 passagiers min of meer ernstig werden gewond. Omtrent de toedracht van dit onge luk, dat te Overschie en omgeving en ook te Den Haag groote ontsteltenis heeft veroorzaakt, wordt vernomen, dat een der bussen van Luxemburg kwam en op weg was naar de hofstad. De andere bus, welke voorop gemeld ook door Haagsche ingezetenen gevuld was, kwam van Den Haag en reed in de richting Rotterdam. De laatste bus moet niet ge noeg rechts hebben gehouden, hetgeen wellicht tot geen ongeluk zou hebben geleid, ware het niet dat de uit Luxem burg komende auto plotseling in een dichte mistbank terecht kwam. Zoo doende kon de chauffeur den tegenko- mer niet zien, met het gevolg, dat zijn wagen de uit Den Haag komende bus achter den motor in de zijde raakte, waardoor deze bus over een lengte van 3V2 m a la sardine werd opengescheurd. Ook de andere bus werd gedeeltelijk opengereten. Een verschrikkelijk gegil steeg na de botsing, waarvan het geluid ver in den omtrek hoorbaar was, uit beide voertui gen op. Van de inzittenden, die van hun plaatsen geslingerd waren, bloedden verscheidenen hevig. Anderen waren er ernstiger aan toe en konden niet meer staan. Onmiddellijk na het ongeval was de politie ter plaatse, die de Roode Kruis transportcolonne waarschuwde en de politie van Delft ter assistentie riep. Drie doktoren van Overschie waren spoedig aanwezig. Het verkeer werd tijdens de hulpver leening stop gezet, wat, gezien het vroe ge uur, weinig stagnatie veroorzaakte. Overal op den weg lagen gewonden kermend bijeen. Bij het eerste onderzoek zou echter gebleken zijn dat geen der slachtoffers in levensgevaar verkeerde. In totaal hebben 30 personen verwondingen op- geloopen; 12 van hen de meesten met gebroken beenen zijn naar een der ziekenhuizen in Den Haag vervoerd. Van een 66-jarige vrouw waren beide beenen gebroken; de overige hadden meer snij- en vleeschwonden. Het terrein van de ramp leverde kort na de botsing door het gezicht van de met bloed besmeurde menschen en de tooneelen van angst en wanhoop, die er zich afspeelden, een vreeselijk schouw spel op. Een aantal gewonden is met enkele personenauto's naar hun woon plaatsen vervoerd geworden. In het ge heel waren er meer dan 30 gewonden. De beide chauffeurs hebben lichte ver wondingen aan het hoofd opgeloopen. Het reddingswerk heeft een vlot verloop gehad, dank zij het vroege uur, en het feit dat er vrij spoedig een volledige hulporganisatie ter plaatse was. Beide autobussen konden, nadat door de politie de remmen waren gecontro leerd, van de plaats der ramp verwij derd worden. WAARSCHUWING; De commis saris van politie te Tilburg maakt be kend, dat in den laatsten tijd door J, Schipper, wonende Valkenierslaan no. 105 te Ginneken, eenige schilder stukken zijn verkocht geworden, welke na verkoop bleken niet afkomstig te zijn van degenen wier signatuur onder die stukken voorkwam. Bij één dezer stukken kon de valsch- heid door den nog in leven zijnden schil der worden vastgesteld, In verband hiermede is bij het aan- knoopen van handelsrelaties met Schip per de noodige voorzichtigheid geboden. GECOMPLICEERDE AANRIJDING; EEN DOODE. Zondagavond reed ter hoogte van de Blokhuisbrug te Woer den een file van automobielen en mo torrijwielen in de richting van Bode graven. Een automobilist schoot plotse ling uit de file en wilde passeeren. Hij geraakte toen in botsing met een uit de tegenovergestelde richting komende auto, echter zonder ernstige gevolgen. Twee motorrijders, die achter de auto aanreden, kwamen echter door de bot sing van den eerstgenoemden auto met zijn tdgenkomer in botsing. De duo rijdster van een daarvan, mej. J. G. M. van L., echtgenoote van P. M. van den H. uit De Lier, kwam daarbij zoodanig te vallen dat haar borstkas werd inge drukt, met het gevolg dat zij enkele oogenblikken later is overleden. Haar echtgenoot werd met verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht. De tweede motorrijder, zekere P. O. uit Oudewater, die beenbreuken had op geloopen, werd naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. De duo-rijdster, die in een sloot terecht gekomen was, bekwam geen letsel. AL TE GOEDGELOOVIGE JONGE DAME TE PARIJS OPGELICHT. De Parijsche correspondent der Msb meldt: Behendige oplichters hebben hun slag kunnen slaan docr de verregaande on- noozelheid van een Hollandsche jonge dame, mej. E. de H., die de onvoorzich tigheid had, te luisteren naar onbeken den, die haar aanspraken. Zij had haar intrek genomen in een hotel van de Avenue de la Grande Ar- mée en wandelde de Champs Elysées af. Ter hoogte van het „Rond-Point" werd zij door iemand aangesproken, die Rus zegde te zijn en haar vroeg, of ze ook Engelsch sprak. Op haar bevesti gend antwoord, vertelde hij haar, dat hij naar Parijs was gekomen om familie- juweelen te verkoopen en werkelijk een kooper had gevonden, doch dat deze geen Russisch verstond en geen Fransch ook. Men begaf zich naar een café in de nabijheid, waar de vreemdeling, die Amerikaan beweerde te zijn, inderdaad veel lust aan den dag legde om de ju- weelen te koopen, doch eerst het advies wilde inwinnen van een deskundig ju welier. Ook deze was spoedig gevonden en meende, dat de juweelen veel meer waard waren dan de gevraagde som, zoodat de Amerikaan dadelijk accep teerde ze voor 15.000 francs te koopen. Hij had echter niet meer dan 8000 frs. bij zich, zou de rest in zijn hotel gaan halen, doch de Rus kon niet wachten. De Amerikaan stelde daarop aan mej. de H. voor hem even 7000 frs. voor te schieten, daarvoor de helft der juweelen in pand te houden en deze zeer gedien stige jongedame haalde 700 aan Hol landsche briefjes uit haar tasch en..., wacht nog steeds met de waardelooze juweeltjes dat juweel van een „Ameri kaan", die bepaald den „Rus" is nage reisd. De commissaris van het bureau „Rou- Ie" heeft haar ervaring geboekstaafd. DE LUTINE. Door de hooge dei ning is men Zondag genoodzaakt ge weest de werkzaamheden op de Lutine te staken. HOOIBROEI. Vrijdagmorgen is naar het „Hbld." meldt te O u d e- N i e d o r p door hooibroei brand ont staan in de mooiste boerderij ter plaat se, bewoond door den heer J, L. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar kon tegen de vuurzee niets uit richten, De boerderij brandde geheel af, terwijl een groote hoeveelheid hooi, al het huisraad en verschillende land bouwwerktuigen een prooi der vlam men werden. HET TRAGISCHE AUTO-ONGELUK TE CRANENBURG. De heer J. uit Cleef, die in den nacht van 19 op 20 Juni, op weg van N ij me gen naar Cleef onder Cranenburg, met zijn auto drie menschen aanreed, waarvan er 2 gedood werden, is door de Cleefsche rechtbank veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf en betaling der uit het ongeluk ontstane kosten. BIJ ARRESTATIE AANGESCHO TEN. Donderdagavond werd naar 't „Limb. Dagblad" meldt op de wieler baan, gelegen aan de Nieuwstraat te Kerkrade (Duitsch grondgebied) door den Duitschen politiebeambte M, uit Herzogenrath, wegens tot nog toe onbekende redenen, gearresteerd ze kere O. G.. woonachtig te Kaalheide- Kerkrade. Bedoelde politie-beambte deed hem de handboeien om, doch bui ten komende, alzoo op de Nieuwstraat begon G. zich hevig tegen zijn arresta tie te verzetten, waardoor de politie beambte me«nd§ genoodzaakt le zijn V?.t! sijti wapens gebruik te maken. Hij loste een schot uit zijn revolver, dat G= in het onderlijf trof. Het bleek, dat de wonde niet levensgevaarlijk was, doch het schot slechts een vleeschwonde had veroorzaakt. Verdronken. In het Wilhelminakanaal onder de gemeente Dongen is de 18-jarige van E., die niet zwemmen kon, verdronken. Hij was met een fietsband om te water gegaan. Plotseling liep de band leeg en van E. verdween in de diepte. Pogin gen om hem te redden faalden- Toen hij was opgehaald bleken de levens geesten reeds geweken te zijn. Zondagmiddag is de 26-jarige W., Wonende te Groningen, bij het zwemmen in het natuurbad te Tinaarloo bij Zuid-Laren, verdronken. Nadat het slachtoffer opgehaald was, heeft men geruimen tijd getracht de levensgeesten weer op te wekken, doch tevergeefs. Het slachtoffer was gehuwd. X. Afzender onbekend stuk in de prullen mand. 2. Briefwisseling wordt over ingezon den stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopü wordt niet terugge zonden. 4. Maakt het kort Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd plaatsing van het onderstaande als antwoord op het stuk van F. Braat „Naar Kaapduinen" opge nomen in Uw blad van 12 Aug. j.l., waarvoor bij voorbaat mijn dank. Mag ik U (B.) eerst even een vraag stellen Is U lezerfes van de Mid- delburgsche Crt.? Zoo ja, dan hebt U de courant in het voorjaar slecht gelezen; zoo neen, dan kan ik Uw verwondering begrijpen. Ik zal dit laatste maar aan nemen en U in het kort de lijdensge schiedenis van het z.g. Slobberduinsche Rijwielpad even vertellen. Door het Hoofdbestuur van de Ver- eeniging Rijwielpal Walcheren is reeds lang in beginsel besloten over te gaan tot den aanleg van een rijwielpad van Koudekerke naar de duinen in aanslui ting op het thans in aanleg zijnde rij wielpad van Middelburg naar Koude kerke, waardoor de Middelburgsche duinbezoekers een zoo^ veilig mogelijk verkeer zou worden gewaarborgd naar de duinen. De kosten voor aanleg van dit pad kunnen echter niet uit de kas van de vereeniging worden betaald, omdat er geen geld in kas is. Het bestuur van de afdeeling Mid-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7