LANDBOUW. KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. LECER EN VLOOT. ONDERWIJS. DE H. MAAGD VAN BEAURAING. WIE TAST VEERE'S STADSSCH00N AAN? HET CRISISGRAANBESLUIT 1933. Een stichting: „De Tijdelijke Graancentrale". r-r- Gerei. Gem. „Van Nes." waren van den onhoudbaren toesjfanH waarin dezen weg verkeert, weigerden zij echter te beloven in betere tijden 't onderhoud en beheer van het betreffen de gedeelte van dezen weg over te ne men, ook nadat Ritthem voorgesteld had dit gedeelte dan b.v. behoorlijk te vernieuwen op beider kosten. De Voorzitter stelt voor Ged- Staten te verzoeken eenige pressie op Souburg uit te oefenen. Hij wil in elk geval het plan doorzetten en liefst zoo spoedig mogelijk aan de provincie een renteloos voorschot aanvragen, opdat de Provinciale Staten dit verzoek nog in hun najaarszitting zouden kunnen be handelen. De heer v. d. Putte heeft reeds lang gevreesd dat van Souburg geen medewerking in dit plan was te ver wachten. Hij vraagt zich echter af of Ritthem zich een jaarlijksche aflossing van plm. 1200, plus eventueele on derhoudskosten kan getroosten. De Voorzitter mérkt op dat de onderhoudskosten de eerste jaren ge ring zullen zijn en dringt er daarom op aan het plan door te zetten, aangezien het de eenige goede oplossing is om een behoorlijken weg te verkrijgen. De heer C e v a a 1 vreest dat na tien jaren de aflossing en het onderhoud wel 3000 zullen bedragen. Verschillende heeren meenen, dat Souburg in deze profiteert van de crisis. De heer Wisse denkt dat Ged- Sta ten wel in zullen grijpen als de nieuwe weg eenmaal is tot stand gekomen. Het blijft te allen tijde onbillijk dat Ritthem op haar kosten een weg moet verbete ren, die loopt tot in de kom der ge meente O. en W. Souburg, die er dus ook van profiteert. De voorzitter antwoordt, dat Souburg wel degelijk de billijkheid van Ritthem's voorstel voelt. Zij hebben een voorschot aan den minister ge vraagd, doch dit is geweigerd. Besloten wordt Ged. Staten met deze zaak in kennis te stellen en hierover een onder houd te verzoeken. Een verzoek van den geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid of deze gemeente bereid is mede te wer ken aan de oprichting van een barak voor besmettelijke ziekten tegen beta ling van 0,03 per inwoner gedurende 25 jaar, wordt aangehouden. Berekend naar een gemiddeld aantal inwoners van 650 zou inwilliging van dit verzoek een bedrag van 487.50 vergen. Er wordt gewacht op een bespreking met de naburige gemeenten. Nu besloten was per 5 Aug. de werk verschaffing stop te zetten, informeert de heer Wisse of dit voor een be paalden tijd geschiedt, en of er b.v. na een maand nog gelegenheid is om in Zeeuwsch-Vlaanderen te werken. De voorzitter deelt hem mede, dat de werkverschaffing voor onbe paalden tijd is gesloten en dat zij weer zal worden ingesteld zoodra dit noodig blijkt te zijn. Het werk in Zeeuwsch- Vlaanderen duurt pl.m. 3 maanden en er kan geregeld plaatsing worden aan gevraagd, alhoewel dit alhier nog niet voorkwam. De heer De Visser kan zich best begrijpen dat men alleen noodgedwon gen naar Vlaanderen zal gaan, aangezien z.i. het loon erg laag is om gescheiden te leven van het gezin. Hierna wordt zonder discussie en z h. st. een door B. en W. opgemaakte wijziging van den ligger van wegen en voetpaden voorloopig vastgesteld. Dit betreft de afvoering van het Wel- zingsche Voetpad, over een lengte van 720 m loopende langs den Houtweg. De gemeenterekening 1932 werd den Raad aangeboden, met op den gewonen dienst een bedrag aan ontvangsten van 16415 en een bedrag aan uitgaven van 13592. De kapitaaldienst sloot met een na- deelig saldo van 681, wat hoofdzake- 1 ..-y, ijk betreft de kosten van bestekken en teekeningen van de verbetering van den Ritthemschen straatweg. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1932 werd aangeboden me1 een bedrag van 10001 in ontvang en een bedrag van 10003 in uitgaaf. Het batig saldo van den dienst 1930 is reeds verwerkt in den dienst 1931. In de com missie tot nazien dezer rekeningen wer den benoemd de heeren J. de Pagter en H. M. van de Putte. Nu de secretarie-aangelegenheden met den dag uitbreiden en het voor de ambtenaren hinderlijk is, telkens hun ar beid te moeten onderbreken, stelde de Voorzitter voor, de secretarie met ingang van 15 Augustus a.s. des namid dags voor het publiek te sluiten en haar des voormiddags open té houden tot half een uur, uitgezonderd des Zater dags. De heer v. d. Putte denkt dat een zoodanig besluit moeilijkheden zal op leveren. Hij vraagt of het mogelijk is de secretarie toch een of twee middagen open te houden, vooral omdat het ont vangerskantoor des Woensdagsmiddags wel geopend is- Wethouder de Pagter wijst er op, dat het moeilijk is een ingewortelde tra ditie te verbreken. De heer Wisse kan zich met het voorstel vereenigen, tenminste twee derde van de middagbezoekers kunnen 's morgens komen. De heer de Visser weet bij onder vinding hoe onaangenaam het is tel kens van het werk geroepen te worden. Het publiek wordt graag verwend, maar dat mag geen reden zijn om een goed geargumenteerd voorstel af te wijzen. De heer C e v a a 1 ziet moeilijkheden Dit voorstel kan zijn goedkeuring niet wegdragen. Nadat de Voorzitter zijn voorstel in het belang der ambtenaren warm had bepleit, werd het met den stem van den heer Cevaal tegen, aangenomen. Ten einde eventueele administratieve moeilijkheden te ontkomen, werd de burgemeester benoemd tot plaatsver vangend secretaris. Bij de rondvraag wees de heer v. d. Putte op het hooge gras langs den Westhoekweg, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd geslo ten. De gedaanteverwisseling van het Ardeensche dorp van de verschijningen. Het geval Tilmant Come en de bedevaart van 5 Aug. Bloeiende han del. (Van onzen correspondent.) Opnieuw zijn wijZaterdag te Beau- raing geweest, het Ardeensche dorp op twintig kilometer van Dinant en op slechts enkele kilometers van de Fran- sche grens, waar, zooals wij u reeds vroeger hebben geschreven, vijf kinde ren, behoorende tot twee verschillen de gezinnen, in December 1932 en be gin Januari 1933 beweren de verschij ning te hebben gezien van de H. Maagd. Zij verwekten er een waarlijk reus- achtigen volkstoeloop, doch in de laat ste maanden was de belangstelling eenigszins verminderd. Plots is hierin verandering gekomen en dit weer door een reeks verschijningen aan een be jaard man, een metaalarbeider, Tilmant Come. Op 11 Juni kwam hij naar de grot met een hevige pijn in den rug, door een ziekte aan de ruggegraat. Hij voel de plotseling, dat hij genezen was en, naar hij verklaarde, had hij een verschij- ning gezien, die hem zou gezegd heb ben: ,,Tot morgen", 's Anderdaags is hij teruggekeerd naar de imitatiegrot en weer zag hij de verschijning, die hem zou gezegd hebben, dat zij is gekomen voor de glorie van België en om het (Van onzen Veerschen Correspondent) Onder weidschen titel echter zon der vraagteeken erbij, want het veld was goed verkend hebben ten naaste bij zachtjes aan alle bevoegden en onbe voegden het hunne ertoe bijgedragen om de couranten vol te schrijven met wat zij er van dachten, al of niet zonder be studeering van het, schijnbaar zeer in gewikkeld vraagstuk der aantasting, be dreiging of vernieling van Veere's stadsschoon. Het dossier betreffende deze zaak wordt zoo zoetkens aan een lijvig boekdeel, der bibliotheek waardig; nietwaar, zou het niet jammer zijn (en bovendien een onherstelbare fout) in dien ons nageslacht niet over onze da den in dezen zou kunnen filosofeeren Laat ons echter niet afdrijven van ons zoo dierbaar onderwerp, de v-ecl bestre den huisjes aan de Korte Noordzijde te Veere. Over deze zaak is al veel papiet inkt, tijd, redelijk verstand en dies al meer verknoeid, vermits men niet zal kunnen ontkennen, dat veel wat in den smeltkroes van Veere's bouwerij gedaan er meer dan eens als een onsmakelijk geheel uit te voorschijn getooverd is Men schrijft en men schrijft dan.... en ve len nemen klakkeloos over wat men be lieft voor te kauwen; en is daardoor de Belgische grondgebied tegen een inval te verdedigen. Op 15 Juni was er nog maals een verschijning voor Tilmant Co me en in een volgende verschijning, op 18 Juni, zou zij hebben gezegd, dat op 5 Augustus een groote bedevaart moest worden ingericht. De man voegde er bij, dat de verschijning hem een geheim hac medegedeeld, hetwelk hij slechts op T Augustus aan de grot zelf zou onthul len. Van katholieke zijde werd deze „openbaring" niet onverdeeld gunstig onthaald, men stelde slechts vast, dat het geval een nieuwe periode van de votie voor Beauraing had ingeluid en er werd niet veel gedaan om het katholieke publiek voorlichting te geven- Tilmant Come is een man van 58 jaar, van katholieke afkomst. Sommigen be weren, ook zijn vrouw heeft het gezegd, dat hij socialist is geweest, maar de so cialisten spreken dit tegen. In elk geval bezocht hij geregeld de kerk en nam hij deel aan allerlei katholieke onderne mingen, bezocht hij Lourdes en Lisieux, waar hij in 1929 zelfs zou genezen zijn, op miraculeuse wijze natuurlijk, van een ziekte aan zijn handen. Tijdens den oor log was hij hulpveldwachter. Te Mettet, het plaatsje waaruit Tilmant Come af komstig is, gelooft men niet veel van zijn rugkwaal. Een dag vóór zijn zooge naamde miraculeuse genezing moet hij thuis een graanveld hebben gemaaid en hij zou ook het plan hebben gehad spoe dig opnieuw aan het werk te gaan in de fabriek. Desondanks was de beloofde onthulling en de zoogenaamde genezing plank wel eens min of meer mis. Nu zouden wij niet graag willen, dat men ons verkeerd begreep en dacht daf wij voorstanders zijn van verdere be bouwing der haven, de hemel verhoede zulks. Maar de wkarheid moet toch ge zegd. Wij lazen dan dienaangaande in ver schillende bladen, dat het gezicht op Veere van de zee en den mond der Oos- ter Schelde uit tot ondergang gedoemd was. Is dit niet een weinig overdreven Ten eerste is Veere van zee uit zoo miniem klein, dat een stuk of wat huisjes, al stonden deze zelfs bovenop den dijk, niet de minste schade zouden kunnen aanbrengen aim het gezicht op de stad. Ten tweede is ook het punt daarna aangeroerd niet goed te praten. Noch uit het Veergat, noch van den Vrouwepolderschen Weg af ziet men veel van deze huisjes; alleen een paar roode topjes ziet men boven den dijk uitsteken, en, onder ons gezegd, die doen alles behalve leelijk aan. Rest ons dus alleen het uitzicht van de wallen aan den noorderkant af, en hier zetten wij 'n groot vraagteeken. Zonder twijfel zijn de bewuste huisjes dan een sta-in-den- weg, maar.wij zouden ten minste een tiental huizen op de Kade zelf kunnen aanwijzen die daar in geen stuk ken of wegen na passen Laten wij ons evenwel niet bezondi gen aan een uitweiding over dit peni bele quaestietje, opdat men ons niet be- schuldige van het verknoeien van pa pier, inkt, tijd, redelijk verstand en dies al meer. Wien de schuld treft valt hier niet te beslissen, maar wel een heel an der feit moet aangeroerd. Dezer dagen lazen wij in dit blad een stukje, gesigneerd dat ons naar Veere voerde uit een geheel andere richting, namelijk van den Arnemuid- schen Dijk af. Daar nu wordt de schoon heid nog ruwer verpletterd dan de snoode bouwers aan de Korte Noordzij de zich dat in hun allerstoutste droomen hebben kunnen indenken. Daar bouwt men groote loodsen en een afzichtelijk vierkant, plat geval dat zoo slecht kan harmonieeren met de mooie kerk die daar enkele honderden meters verder staat, oprijzend uit een krans van mooie boomen en door weer en wind verkleur de geveltjes. En wien treft de schuld van deze gruwelijke verminking van het zoozeer geroemde Veersche schoon Het Rijk (met een hoofdletter). En wat bergt het Rijk (nogmaals met een hoofd letter), daar bij die eerste steenen ge bouwen Een moordende springstof, die, indien het in handen viel van onbe voegden, in een fractie van een seconde heel Veere met zijn kerk, zijn stadhuis en al zijn mooie gebouwen, inclusief de veelomstreden nieuwe bebouwing, naar een andere wereld zou kunnen helpen Men kan niet bepaald zeggen, dat het Rijk (vooral toch met een hoofdletter) een goed voorbeteld gegeven heeft, wel Met ingang van 14 Augustus treedt in werking het crisisgraanbesluit 1933. Dit besluit, hetwelk steunt op de land- bouwcrisiswet 1933, monopoliseert den invoer van granen en de derivaten daar van. Ter bespoediging van de uitvoering van dezen graansteun, is onder goedkeu ring van den minister van oeconomische zaken opgericht de Stichting Tijdelijke Graancentrale, kantoor houdende Ri- ouwstraat 176-178, Den Haag, directeur de heer H. M. Abraham. Omtrent de bedoeling van dezen maatregel wordt van bevoegde zijde aan de „N. R. Ct." het volgende gemeld: het sein van een ware rush op Beau raing op 5 Augustus. Uit alle steden van het land zijn, naar men weet, bedevaar ders vertrokken naar het Ardeensche plaatsje, dat er volstrekt niet op bere kend is een zoo groot aantal personen te ontvangen. Er waren 130 bereden en onbered engendarmen ter plaatse geko men, onder bevel van een kapitein en in de gemeente was het één-richtingver- keer ingevoerd. Tientallen bordjes wa ren aangebracht met het opschrift, in het Fransch en in het Nederlandsch: „Door gaan", „Enkele richting". Den dag van de bedevaart zagen wij ten minste 25 Nederlandsche autobussen en vele par ticuliere wagens. Voor auto's was er geen kans Beauraing binnen te rijden. Slechts Roode Kruis-wagens hadden hiervoor toestemming, evenals de auto's, die bestemd waren om de 2000 zieken naar de grot te voeren, die, door alle verkeersmiddelen aangebracht, op de plaats van de zoogenaamde verschijnin gen wilden bidden. De auto's moesten op weiden langs den weg worden ge stald en op den weg van Beauraing naar Dinant stonden de auto's tot op ruim een uur gaans van de gemeente. Het was een ware verkeersopstopping. Zelden zagen wij zooveel autobussen bij elkaar. Bovendien waren niet minder dan 35 ex- tra-treinen ingelegd en was het stations- personeel moeten versterkt worden met 50 bedienden. Het aaptal personen, dat te Beauraing is gewedbt, mag men, vol gens onze schatting, dan ook gerust bij de 100.000 zoeken. Bij de wijziging van de Landbouw-Cri- siswet 1933 is gewezen op de noodzake lijkheid, den inlandschen graanbouw te steunen. Tegelijkertijd is daarbij meege deeld, dat dit niet zou gaan zonder dat de buitenlandsche granen op eenigerlei wijze werden belast. Het ligt in de be doeling deze voornemens tot uitvoering te brengen door het treffen van maat regelen, als gevolg waarvan voergranen niet züllen kunnen worden ingevoerd zonder dat daarvoor wordt betaald een bedrag van 2 per 100 kg, met uitzon dering van haver, waarvoor een bedrag van 3 per 100 kg is vastgesteld. Ten aanzien van de granen, wélke voor menschelijke consumptie zijn be stemd, is gedacht aan het brengen van de prijzen op vooroorlogspeil. Met deze gelden zullen de in Neder land verbouwde voedergranen worden gesteund. De invoering van dergelijke belang rijke maatregelen vordert geruimen tijd en het gevaar is niet denkbeeldig, dat in dien tusschentijd groote voorraden graan worden ingevoerd, die moeilijk, zoo niet onmogelijk te achterhalen zou den zijn. Dit is te meer waarschijnlijk gezien de zeer lage prijzen, waarvoor op het oogenblik buitenlandsche tarwe, rog ge, gerst en haver van den nieuwen oogst worden aangeboden. Ter voorkoming van dezen onbeperk ten kosteloozen invoer is daarom be paald, dat met ingang van 14 Augustus, tarwe, gerst, rogge, haver en ook de daarmede in concurrentie tredende pro ducten mais en rijst niet zullen kunnen worden ingevoerd dan door de stich ting Tijdelijke Graancentrale, gevestigd Riouwstraat '176-178, 's-Gravenhage Zij, die bovengenoemde granen wen- schen in te voeren, dienen zich tot deze organisatie te wenden, De voornoemde monopoliehoudster zal tarwe, gerst, rog ge, mais en rijst niet invoeren dan te gen een monopoliewinst van 1 per 100 kg. Op haver wordt een bedrag gelegd van 3 per 100 kg. Overeenkomstige tarieven zullen gelden voor verschillen de uit deze granen bereide producten, waarvoor de tijdelijke graancentrale eveneens als monopoliehoudster zal op treden. Met het oog op de steunmaatre gelen voor rogge, zal tegelijkertijd de rogge, welke op deze wijze zal worden ingevoerd, moeten worden gedenatu reerd, terwijl om dezelfde reden zij, die ongedenatureerde buitenlandsche rogge wenschen te koopen, hiervoor een mo nopoliewinst van 4 per 100 kg zullen hebben te betalen. Landbouwers, niet vallende onder den roggesteun 1933, en verbouwers van gerst wordt in hun eigen belang geraden, met den verkoop te wachten tot de defi nitieve regeling gereed zal zijn. Vermoe delijk zal hiermede 1 tot 1maand gfe moeid zijn. Zij, die reeds niet gesteunde rogge of gerst van den oogst 1933 ver kochten sedert 1 Augustus en vóór 16 Augustus, moeten vóór 20 Augustus hiervan, onder overlegging van de be wijzen, opgave verstrekken aan de Ge westelijke Tarwe-Organisalie, waaron der zij ressorteeren. Deze bepaling geldt niet voor het op stam verkochte. Niet gesteunde, rogge of gerst van den oogst 1933, welke na 16 Augustus wordt ver kocht, komt niet voor verdere behande ling voor steun in aanmerking. Het afscheid van ds. I. P. van der Waal te Grijpskerke zal plaats hebben op Zondag 10 Sept- a.s. n.m. te 2 uur. De intrede te Hengelo op Zondag 17 September. Bevestiger zal zijn ds. van der Waal te Nieuw-Loosdrecht. Ned, Herv. Kerk. M. G- Westerhof, cand. te Harender- molen heeft het beroep naar Nieuwer- kerk aangenomen. Ds, M, Hofman te Krabbendijke heeft bedankt voor het beroep naar Giessen- dam. Met ingang van 1 September a.s. is, zooals reeds gemeld, aan dr. J. H. Krauwel, predikant der Ned. Herv, Gem, te Zuidzande door het Provinciaal Kerkbestuur eervol emeritaat verleend wegens gezondheidsredenen. Ds. Krauwel werd 2 September 1894 in het ambt bevestigd te 's-Graven- pclder, en heeft dus 39 dienstjaren. Hier van diende hij de kerk te 's-Gravenpol- der zes jaar, toen hij in 1900 naar O. en N, Gastel vertrok, vanwaar hij in 1903 naar 's-Gravenmoer ging om in 1907 de bediening neer te leggen tot 6 Juli 1919 Zuidzande hem weer in het ambt beves tigd zag. Het O. M. bij de rechtbank te As sen eischte tegen E. ter H., winkelier te Barger Oosterveen, thans gedetineerd, wegens uitlokken tot het plegen van meineed in een civiele procedure 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Naar V.D. verneemt, heeft het communistisch Tweede Kamerlid, Roes tan Effendi, propagandist, wonende te Amsterdam, cassatie aangeteekend tegen het arrest van het Arnhemsche Ge rechtshof, waarbij hij wegens opruiing in een vergadering te Tiel was veroor deeld tot een maand gevangenisstraf. Heden komt bij het 14e reg. inf, on der de wapenen de res. 2e luitenant J. Verheus tot het volbrengen van 20 da gen werkelijken dienst. Zaterdag zijn met groot verlof ver trokken de res. luit. H. v. d. Bosch, C, J. Coumou en R. A. J. de Boer van het 14e reg. inf. Bedoelde res. officieren zijn bij het 3e reg. inf, onder de wapenen geweest tot het volgen van een gecomprimeerden cursus. Brievenmalen voor Hr. Ms. Aan Hr. Ms. torpedobootjager „Van Nes" zullen gedurende de terugreis van dien bodem naar Nederland, de vol gende brievenmalen worden gezonden: Naar Trinidad: 19 Augustus a.s. met de boot van Hoek van Holland naar Harwich; 22 Augustus met den trein van 10.11 van Amsterdam naar Ant werpen; naar St. Vincent: 29 Augustus met den trein van 19,.15 van Amster dam naar Antwerpen; (naar Lajs Pal- mas: 6 September met het stoomschip „Flandria" van de Kon. Ho 11. Lloyd; 8 September met den trein van 21-52 van Rotterdam naar Antwerpen; 10 Sep tember met den trein van 11.27 van Rotterdam naar Antwerpen, Brieven en andere stukken voor op varenden van genoemden torpedoboot jager, welke nog worden ontvangen na de verspreiding van de brievenmaal van 10 September a.s. zullen naar Den Hel der worden gezonden. Er is in de gemeente, sedert de zes maanden dat de drukte duurt, 'n groote bedrijvigheid ontstaan, Er wordt ge bouwd en de winkels breiden en rusten zich moderner uit. De kleine café's heb ben een steedsch aanzien gekregen en in plaats van de baas is het nu een gar<;on die u bedient, terwijl elke kamer nu wordt gebruikt om gasten te herbergen. Beauraing wordt waarlijk steeds. En hierbij komt dan de straathandel. Wie ooit wel eens een Vlaamsch bedevaarts oord heeft bezocht, kan zich best voor stellen wat Beauraing aan het worden is De handel in godsdienstige voorwerpen heeft een uitbreiding genomen, die ieder een met verbazing vaststelt. De „H. Maagd van Beauraing" wordt in alle vormen verkocht: in pleister, in karton, in koper, in den vorm van een schilderij, in hout, enz. Medailles worden te koop gesteld. Op één dag werden 40.000 post kaarten verkocht met het beeld van de verschijning, zooals de kinderen dit heb ben opgegeven en dat vrijwel in niets verschilt met de traditioneele Maria beelden. Hierbij komt dan de handel in kaarsen, in levensmiddelen van allerlei aard. De verschijning heeft zelfs vorm gegeven aan een nieuwe koek-specia- liteit, in den aard van de harde Dinant- sche koek. Een pasteibakkerij heeft zich naar den naam der verschijning ge noemd. Op vele hoeken van de straten zijn kramen verrezen, die frieten ver- koopen en die geld bij hoopen verdie nen. De bij elke bedevaartplaats behoo rende bedelaars zijn natuurlijk aanwezig. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen Handenarbeid mej, A. A. Biluis te Terneuzen. Hun wordt niets in den weg gelegd. Al leen is het uhn verboden in de onmid dellijke nabijheid van de grot hun bedrijf uit te oefenen. Niet alleen de particu lieren doen hun voordeel met de nieuwe belangstelling, maar ook de spoorweg maatschappij, die verscheidene gronden in eigendom bezit vlak bij de plaats der verschijningen. Een stuk grond van 76 vierkanten meter, dat vlak tegenover de grot ligt, is door de maatschappij ver huurd geworden tegen 42.000 fr. 's jaars. Dit zal u, meer dan wat ook, een denk beeld geven van den ommekeer, die heeft plaats gehad in de gemeente, waar tientallen gebouwen verrijzen, die nu reeds, te midden van mortel en kalk, worden gebruikt om allerlei waren te verkoopen. Er wordt op alle manieren geld gewonnen te Beauraing. Zoo is er iemand, die geen plaats had om een handel te beginnen. Hij vond er een mid del op en schreef op zijn deur: „Cabinet, 0.25 frs." Men weet wat dit beteekent. En dit enkele woord bleek voor de kas van dezen inwoner van Beauraing een geniale vondst te zijn. Er wordt ook op afstand zaken gedaan, want in een blad uit Noord-Frankrijk werd een aankondi ging aangetroffen, luidende, dat al wie zich niet persoonlijk naar Beauraing kon begeven, tegen opzending van 10 fr. een foto kon bekomen van de verschijning, een medaille van Beauraing en een zakje aarde van Beauraing....

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6