ZEELAND. LANDBOUW. MfüDELBURG. Briefgeschrief tusschen Jewannes uuf Walchere en Jan de Smid uuf Goesche Land. VLISSINGEN. WALCHEREN. de resultaten hiervan van zoodanigen aard zijn, dat voor 't loopende jaar we der voor geen der Sumatra-tabaksmijen een winst te verwachten is, is de belang stelling voor tabakswaarden sterk inge krompen. Eerst de najaarsinschrijvingen zullen weer wat leven in dezen hoek kunnen brengen, hoewel zij op het uit eindelijke financieele resultaat der ta baksondernemingen betrekkelijk weinig invloed zullen kunnen hebben. Voor aandeelen Koninklijke Petro leum is ook in de afgeloopen week de speculatieve vraag, die de koersen Tan gen tijd sterk had opgedreven, achter wege gebleven. De publicatie van de resultaten der Amerikaansche dochter mij. de Shell Union Oil Comp., in het tweede kwartaal van dit jaar, heeft niet veel invloed op het koersverloop van Koninklijke gehad. Zij waren trouwens op zich zelf nog weinig bevredigend; het eenige goede ervan is, dat het netto bedrijfsverlies, dat in het eerste kwar taal van dit jaar 9.24 millioen doll, had bedragen, verminderd is tot 4.86 mil lioen, wat op zich zelf natuurlijk nog al tijd zeer ongunstig is. De kasmiddelen der onderneming zijn van 23.80 mil lioen doll, op 31 Maart j.l. toegenomen tot 27.88 millioen op 30 Juni. Dit wijst er op, dat de omvang der bedrijvigheid nog altijd van dien aard is, dat midde len, die vroeger in het bedrijf benoodigd waren, er thans geen emplooi kunnen vinden. Van industrieele fondsen werden aan deelen Philips al evenmin beinvloed door het minder bevredigende feit, dat de stijging in den uitvoer van radiotoestel len welke in Juni viel waar te nemen, zich in Juli niet heeft voortgezet, maar integendeel voor een vermindering heeft plaats gemaakt. In deze maand werd voor een waarde van 2.35 millioen geëxporteerd, tegen 2.51 millioen in de voorafgaande maand en 2.72 millioen in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. De uitvoer van metaaldraad gloeilampen is van 605.000 in Juni te ruggegaan tot 587.000 in Juli, wat in- tusschen nog iets meer is dan de uitvoer in Juli 1932, toen voor een waarde van 573.000 aan gloeilampen werd geëx porteerd. Behalve de uitvoer van deze artikelen is ook die van kunstzijdegarens in Juli teruggeloopen. In totaal werd 627 ton aan kunstzijdegarens geexporteerd, met een waarde van 1.26 millioen, tegen tegen 660 ton ad 1.31 millioen in de voorafgaande maand. De gemiddelde prijs per kg uitgevoerde kunstzijde is iets gestegen, n.l. van 1.99 tot 2.02. Van beteekenis is zulk een geringe prijs- verandering niet, aangezien zij een gevolg kan zijn van een toevallige afneming van den uitvoer der goedkoopere soor ten en van een toeneming naar verhou ding van den export van betere soorten- Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Ned. Ford 140%, 142%, 141. Philips' 175%, 172%, 180%, 179. Unilever 94, 92%, 93%, 92%. Aniem 223%, 229%* 227%. Kon, Petroleum 171%, 170%, 173%. Amsterdam Rubber 102, 100 5/8, 104%. Handelsver. „Amsterdam" 220%, oioi/ 224 223 Del'i Batavia Mij. 140, 139 3/4, 143. Senembah 146, 150. MAAGPIJN, drukking op de maag, ver stopping, vervuiling van den darm, een galsmaak in den mond, slechte spijs vertering, hoofdpijn, beslagen tong, bleeke gelaatskleur worden door veel vuldig gebruik van het natuurlijke „Franz-Josef'-bitterwater, een glas vol 's avonds kort voor het naar bed gaan, weggenomen. Door Medici aanbevolen, weggenomen. DE NIEUWE BOUWVERORDENING. Enkele opmerkingen. Het zou ons te ver voeren alle opmer kingen der Commissie voor de strafver ordeningen over het ontwerp-bouwver- ordening te vermelden, en bepalen wij ons tot de voornaamste. Zoo vroeg de commissie of de bepaling wel houdbaar is, dat het verboden is een weg aan le leggen, indien de daarvoor bestemde grond, tenzij de aanvrage een voetpad betreft, niet kosteloos aan de gemeente wordt overgedragen. Burg. en weth. meenen van wel. Het is hen niet be kend, dat de geldigheid in rechte al eens zou betwist zijn. Een tweede vraag is of art. 18, luidende, dat de bouw van meergezinshuizen, waaronder moeten worden verstaan al dan niet vrijstaande gebouwen, waarin twee of meer wonin gen naast of boven elkaar zijn gelegen, verboden is, ook slaat op z.g. bovenhui zen of vrije bovenhuizen. Natuurlijk blijft het gemis van een tuin of plaats onaangenaam, maar is een vol komen verbod niet erg draconisch?, vraagt de commissie en voegt er aan toe of ook geen flat-gebouwen geplaatst mogen worden. Burg. en weth. wijzen er op, dat bij de algemeene woningtelling in 1919 bleek, dat het eengezinshuis het gebruikelijke woningtype is. In 5 provincies waren 90 pet., in 4 andere 85 pet. van het to taal aantal woningen eengezinshuizen. Alleen in de gemeenten waar de grond bijzonder duur is of kosten van ophoo ging dan wel van kunstmatige fundee ring hoog zijn, bestaat er gereede aan leiding voor bouw van meergezinshui zen. Intusschen willen burg. en weth. nader toevoegen, dat zij in bijzondere gevallen vrijstelling van het verbod kun nen verleenen. Een der commissie-leden zegt te be treuren, dat een bepaling ontbreekt, krachtens welke de gevel van een op te richten gebouw moet voldoen aan zeke re welstandseischen waardoor het moge lijk zou zijn het stadsbeeld toch al te veel geschonden zoo mogelijk voor verder verval te bewaren, eventueel hier en daar te herstellen. Wil men het vreemdelingenbezoek bevorderen al dus dat lid dan dient in de eerste plaats te worden belet, dat de stad zoo hopeloos leelijk wordt gemaakt en haar bijzonder karakter verliest. B. en W. menen, dat het betrokken lid art. 77 over het hoofd heeft gezien, dat luidt, dat onverminderd het bepaal de in de Prov. Reclame-verordening het uiterlijk van nieuw te maken of naar den uitwendigen vorm te veranderen ge bouwen, reclameborden en toestellen, alsmede muren, hekken, of andere ter rein afscheidingen zoodanig zijn, dat het Middelburg, Augustus 1933. Goeie vriend Jan! Kiek, je kunt 't g'loove a je wilt, mè 'k docht bie je voorlesten brief, as Jan dae mè geen gezaonik mi kriege za. Me zeide drekt tegen mekaore: 't is mer een geluk voo Jan, dat 'n zoo goed z'n vak verstaet, anders zou z'n vriemoe- digeid 'm wel is diere te staen kunne komme. In ielk geval zü de verstan dige boeren toch zeker nie bie joe weg- loope, Jan. Affijn da's toet daeran- toe. De „Vrouwe van d'Oeve" eit dus de schoene angetrokke, die voor eur pas te. Mè 't is wè jammer, da ze geen leerienge ei wille trekke uu joe wieze woorden, 'k Vreeze, da ze verard raekt in 't kwaed, 't is tenminsten een êel slecht teiken, da ze zeit: die meisen van d'errebeiers loope ook zo opge- proenkt. 'k Za d'er verder mè nie over schrieve, wan j'ei ze zelf a flienk g'ant- woord. Mè 'k moe je nog schrieve, dat Endrik nie zunig kwaed was, dat die Vrouwe schimpt op ,,'t vule zweet" van de schoolmeesters. En kwaed was 'n ook, dat die joen dat over meneer Co- lijn ao durreve zegge- Meneer Colijn en aol die andere menisters, die werre- ke nie öor, belief neen ze: die gaen op ulder kantoor een bitje uutruste. Z'en noe gevonde, oe da voo '34 de endjes an mekaore geknoopt moeten öore, mè da konde z'uuzoeke zoo'n bitje allef slaopende. Mè lae 'k ernstig bluve. 'k Vinde t een schandaol, dat er nog aol- tied menschen bin, die dienke, dat werreken mi d'essens gin werreken is. Apperepo, Jan, ei jie gin kompassie mit den baes van d oeve, at de vrouwe zuk- ke brieven kan schrieve? Affijn, dat m'n dan wi g'aod. En de kerremesse m'n ook wi g'aod. A m'n d'r om dienke, Jan, da m'n a spelerieënde den lesten Zaeter- dag 's aevens ook aoltied op de kerre messe t'recht kwaeme, kun me noe in goe fassoen d'er moeilijk vee kwaed van zegge. A'k "bedienke, dat er noe mer is een êel ienkelden droenkig loopt en dat er, voor zoo ver 'k weet, in g'êeel nie gevochten is, dan zou 'k zelfst moete zegge: daer öort fassoendelijker kerre messe g'ouwe as vroeger. Jan, j'ei ze nè zoo goed gekend as ik, die nie op- ieuwe toe ze stikdroenkig waere en die dan laeter d'er nog gröos op waere, da ze wir is lekker zat waere geweest. En a'k zegge, da'k er een gekend die eigentlijk van uus gieng om op de kerremesse te vechten, dan weet jie ook wè wien 'k bedoele. Ie ei trouwens voor aol z'n vechten dikkels genoeg 'n flessche jannever in de Zansche kooie as boete moete betaele. A'k dae zoo om dienke, Jan, dan moe 'k toch zeg ge: wae bluuft den tied. Mer a t'er noe één vraegt: gebeurt er dan noe gin kwaed meer op en nae de kermesse, dan moe 'k eerelijk zegge van jae. Mè me moete nie zegge: da komt deu de kermesse, nee, 't kwead, dat in de menschen zit, komt dae toet open- baerienge en da kwam vroeger nè zoo goed an den dag op de boerekoopdaege en bie de zendiengsfeesten. Weet je nog we, Jan, da ze die vroeger kristelijke kerremessen noemde. Mè nè zoo min as 't kwaed in die zendiengsfeesten zelf zat, zit 't noe in de kerremessen. Noe moe 'k daerom toch opmerreke, da'k voo sommigste menschen 't kerre- mesouwen een gröot kwaed vinde. 'k Bedoele aol die menschen, die 't nie dce van ulder overschot. Die kerre messe oudt en schuld eit of d'er schuld voo maekt, die doet 't van een anders mans z'n enten en da's diefstal, wa jie, Jan. En a t'er dan één zeit: een errem mensch mag toch wè wat dan zeg 'k: nè geraoie, geeft daerom mer eest van noch op zichzelf, noch in verband met de omgeving, uit een oogpunt van wel stand aanstoot kan geven en dat te dien aanzien nadere eischen kunnen worden gesteld. De Commissie van fabricage heeft ook verschillende opmerkingen ge maakt. Zoo wenscht zij, dat onder geen be ding vrijstelling zal kunnen worden ver leend van het verbod tot het maken van bedsteden en kasten in grootte en vorm van bedsteden in nieuwe woningen Verder wil de commissie de mogelijk heid van het hebben van een welput uitsluiten. In andere gemeenten, met zanderigen bodem, geeft dat wellicht geen bezwaar, in Middelburg zijn we bezwaren. GROND VERKOOP. Zooals in de jongste raadsvergadering bleek, konden de besluiten van 10 Mei tot verkoop (van gemeentegjrond nabij de Griffioen en de Meidoornlaan, in te genstelling met vorige geheel gelijklui dende, de goedkeuring van Ged. Sta ten niet erlangen. De reden was, dat bij Kon. besluit van 7 Juni 1932 is ko men vast te staan, dat verkoopsvoor- waarden geen bepalingen mogen bevat ten, welke eene materie regelen, waar voor de Woningwet een publiekrech terlijke regeling vordert. ,Ten aanzien van het bouwterrein aan de Griffioen Jiad dan ook ikrachtens het bepaalde in art. 36 van de Woningwet, eene her ziening van het uitbreidingsplan be- hooren vooraf te gaan, omdat dit ter rein niet in het uitbreidingsplan is op genomen, (terwijl daarbij tevens over eenkomstig het bepaalde in art. 39 der genoemde wet, de bebouwingsvoor schriften 'hadden moeten worden vast gesteld. Dergelijke besluiten zullen als nog ter vaststelling worden aangeboden. Ten aanzien van het terrein aan de Meidoornlaan is een herziening van het uitbreidingsplan niet noodzakelijk, om dat dit terrein in het uitbreidingsplan is opgenomen, terwijl waar genoemc terrein vrijwel reeds geheel is bebouwd, vaststelling van bebouwingsvoorschrif ten Burg. en Weth. niet noodzakelijk meer voorkomt. Zij stellen voor de betreffende raads besluiten 'in te trekken en nieuwe, waarbij de bepalingen, waartegen be zwaren bestonden, zijn weggelaten, te bekrachtigen. Waar de inspecteur der Volksge zondheid zich met een en ander kan vereenigen, vertrouwen Burg. en Weth dat ook Ged. Staten tegen goedkeuring geen bedenkingen zullen hebben- Handelsavondschool. Men verzoekt ons de aandacht te ves tigen op de in dit nummer voorkomen de advertentie, betreffende de aangifte van leerlingen voor de Handelsavond school te Middelburg. Juist in deze tij den, nu het zoo moeilijk is een betrek king te krijgen, moeten de ouders zor gen dat hun kinderen flink ontwikkeld zijn. Daartoe biedt de Handelsavond school ruimschoots gelegenheid. Jonge lui, die de lagere school verlaten heb ben, ontvangen daar algemeen ontwik keld onderwijs gedurende drie jaren, en bovendien kan men opgeleid worden voor het vakdiploma Stenografie en Machineschrijven, en voor de praktijk- aol an d'erreme wienkeliertjes dae ze recht op en dae sommigste a 'k weet nie oe lange op wachte- En diegene, die 't dan wel van ulder overschot gedaen zou 'k wè wille vraege: is t'er ook nog wat overgescho- te voo 't crisiskommetee. Die daeran wa geeft eit dan van z'n kerremescen- ten nog plezier nae de kerremesse. Dae was daerom nog wè 't een en ander op de kerremesse, da'k êelemae- le nie goe vinde, Jan. 'k Bedoele aoles, wat levensgevaerelijk is, zoo as bievoo- beeld dat rien op een motorfiets tegen een steile schuttienge en da kunsjes laete doe deu leeuwen. A t'er ies an die fies mankeert, stuukt die man dood neer en a t'er een leeuw die temmer een goeie knauw geeft, dan is 'n dood of voor aoltied ongelukkig. En de menschen, die dan toekieke, bin moordenaers. En noe kunne de menschen mien een ou- werwesschen, kleinzieligen Jewannes noeme, da kan me niks verschille: 'k voele, da'k dat toch is zegge moch. 't Za wè nie ellepe, Jan, wan bie de meeste menschen is 't: oe ieselijker, oe mooier. En 'k vinde 't een schande da 't toegestaen is, dat er een troepje dwerg jes (gebrekkige menschen nae mien meenienge) afgericht bin voo de lol van welgeschaepe menschen. 'k Ope, dat die erregernissen 't volgende jaer ge weerd öore. J'ei vanself ook begrepe, da's in den Aog nie ebbe wille luusteren nae Jan de Smid van Poeldurp wat de nieuwe i belastiengplaetjes angaet- Mè z'en toch wat nieuws uugestuukt. 'k Bedoele die ouwertjes voo de plaetjes. 'k Zou wel is wille wet-e welken bakker, die ebbe- diengers uugevonden eit. Da's zeker, dat 'n meneer Oud een vule poes ge bakken eit. Omdat de prussen nie te ge- bruken bin, bin z'al uugeschêe mi ver- koopen. Die kunne dan bie 't oudiesder De staet eit a zoovee, dae kan dat bit je ook nog -wè bie. Dae was t'er een in 't krootje, die wist te vertellen, dat er meer werk za diploma's Boekhouden en der moderne talen. GEMEENTERAAD. Rekening 1932. Verschil van meening met den Commissaris der Koningin. De ter voorloopige vaststelling aan geboden rekening over 1932 wijst, wat den gewonen dienst aangaat, aan in ont vangst 1.895.412.54 en in uitgaaf 1.838.421.52, alzoo een batig slot van 56.991.02, welk bedrag aan den dienst 1934 ten goede komt. Over 1931 was het batig slot 125.109.74. De kapitaaldienst sluit in ontvangst met 1.971.263.09 en in uitgaaf met 2.201.610.56, alzoo met een nadeelig slot van 230.347.47. Hier onder is begrepen een bedrag groot 114.946.34, wegens uitgaven over 1931 en 1932 voor ondersteuning van werk loozen, welk bedrag over een periode van 5 jaar ten laste van den gewonen dienst wordt gebracht. De Commissaris der Koningin heeft bezwaar gemaakt tegen verschillende bepalingen van het herziene Politie ambtenaren-reglement. Naar aanleiding van die opmerkingen deelen burg. en weth. den raad mede, dat zij de voorkeur blijven geven aan een ongesplitste regeling boven die ver vat in twee verordeningen. Aan het bezwaar, dat het aantal po- litie-ambtenaren jaarlijks bij de gemeen tebegrooting zal worden vastgesteld en het dus afhankelijk zou worden van het budget der begrooting, stellen burg. en weth. voor tegemoet te komen door het huidige aantal politie-ambtenaren in het betrokken artikel op te nemen. Aan het bezwaar tegen een minimum leeftijd van 18 jaar kan worden tegemoet gekomen door te lezen 21 jaar. Burg. en weth. hebben bezwaar tegen een partieele salariswijziging voor de wijkbrigadiers en agenten, waarvoor de Commissaris der Koningin de aanvangs- wedden met 100 verlaagd wenscht te zien. Tegen het geopperde bezwaar tegen de vrije geneeskundige behandeling en me dicamenten, welke het politiepersoneel geniet voor zich en zijn gezin, merken burg. en weth. op, dat dit een sinds ja ren verkregen recht is en dat in verschil lende steden eene dergelijke regeling voor het gemeentelijk politiepersoneel is vastgesteld. De Commissaris der Koningin heeft bezwaar tegen dwingend voorschrijven van overwerkvergoeding voor politie personeel, dat ten allen tijde ter beschik king der overheid moet zijn. B. en W. wijzen er op, dat voor alle ambtenaren en werklieden overwerkregelingen be staan. Zij kunnen niet inzien waarvoor het vergoeden van overwerk een beper king zou brengen in de verplichting van den politie-ambtenaar om krachtens zijn beroep ten allen tijde ter beschikking van de overheid te zijn. Deze verplich ting blijft onbeperkt, onafhankelijk of de vervulling daarvan al of niet geldelijk wordt gewaardeerd. Tegen opname der wachtgeldregeling in het reglement hebben burg. en weth. geen bezwaar. Zij kunnen niet medegaan met het idee van den Commissaris, dat op de bepaling van heengaan op 65-ja- rigen leeftijd geen uitzondering toelaat baar is, omdat het kan voorkomen, dat komme in de fabrieken en dat dan ook vanself den andel en de scheepvaert wi zul' opleve. 't Was in Amerika en in Duisland a begonne. Mè laete m n ons eige nie blie maeke mit een dooie mos- se, Jan. Wan kiek, dat de regeeriengen 't werk wille dwienge, dat beval mien niks.'k Weet nie, of je 't g'ooren eit, dat er uut Wesduisland fabriekserre- beiers in Oostduisland op 't land moete gae werreke- Mi mien boereverstand moe 'k zeggen, dat er nooit wa goes uut voor kan komme, a je de menschen zoo uut ulder gewone diengen aelt. En wa je mit dwang kan winne, da kun m'in Rusland leere, Jan, Endrik zeit, daer is een streek, die ze zwarte aerde noeme. Bè noe. Dae kwaeme vroeger duzende mudden terreve en geeste van- daen en noe sterreve dae de menschen van den oenger. Schreeuwt dat nie om wraeke nae den Emel, Jan? Nee, noe de conferensie in Londen op niks is uugeloope, dae k vee verwachtienge van ao, noe verwacht 'k geen regen mi, a'k mer een anbreedte van een wolkje zie. Op de vraege an den wachter: wat is er van den nacht, öor ik 't antwoord: De morgenstond is gekomen, ende het is nog nacht. 'k Bin lest mit Endrik nae 't zwem men om priezen weze kieke. 't Was mooi om zien. Dae waere d'r bie, die schote zoo mè deu 't waeter. Endrik kende d'er ienkelde van en iedere keer a t'er een van z'n kennissen wat ach ter rocht, zat 'n te wippen op z'n stoel. Vrêed aordig was ook da zwemmen van 3e kleine guus- Mè 't was tobben mit de tobben, öor. Dae waere d'r ook, die stuukte zoómè voorover in 't waeter toet op den böom'en dan aelde ze prontjes een zwaere pop nae boven, k Zei drekt «.tegen Endrik da s jnog t mooiste van aol, wan da bin mensche- redders. Mè dien Endrik ook nie mis, zei, dat 't nog vee mooier was as aole- maele de menschen konde zwemme, dan konde z'ulder eige redde, 'k Gaf 'm g'liek. En toen eit dien Endrik ook nog een 65-jarige zich bij het bereiken van dien leeftijd midden in een belangrijk, ingewikkeld, justitiëel onderzoek be vindt. De Commissaris handhaafd zijn be zwaren; ten opzichte van het aanvangs salaris ware voor de in functie zijnde personen een overgangsbepaling te ma ken. B. en W. stellen voor als vergoeding van boventallige leerkrachten over 1931 toe te kennen aan de Ver. tot bevorde ring van Chr. Onderwijs 1726 voor de school Wagenaarstraat en 862.50 voor de Oranjeschool aan de Bloemenlaan en voor de R. K. St. Paulusschool 1940. Daar thans te Vlissingen ook land- bouwverlof voor een leerling wordt ge vraagd, stellen B. en W. in overleg met den inspecteur van het L. O. voor, te bepalen dat het verlof aanvangt tus-" schen 1 Maart en 15 April en 16 Sep tember en 1 October. B. en W. vragen een crediet aan van 2300 voor het bouwen van een een voudige kleedkamer, een springbak enz. op het nieuw aangelegde sportterrein aan den Kapoentjesweg. Daar de voormalige ambtswoning van het hoofd van school A aan de Coosjes Buskensstraat 53, thans verhuurd aan het Burger Weeshuis, weer voor onder wijsdoeleinden is aangewezen, stellen B. en W. voor de voormalige ambtswoning van den gemeentebouwmeester aan de Groote Markt aan het weeshuis te ver huren, nadat er voor 2700 aan verbe terd is. Overeenkomstig diens verzoek stel len B. en W. voor de erfpacht van den heer H. Zeijger voor een terrein met helling (Zeehondenwerf) over 1933 te verminderen van 312 tot 160 per jaar, maar voor de volgende jaren nu nog niet te beslissen. Nog stellen B. en W. voor te verkoo- pen aan J. Huysman qq te Koudekerke 113 m2 grond aan het Van Nispenplein tegen 8 per m2 of in totaal 904; aan A. A. Kullberg qq te Vlissingen 777 m2 grond aan genoemd plein voor 6216; en aan J. Looisen qq te Vlissingen 392 m2 grond aan de Paul Krugerstraat voor 4440. VROUWENPOLDER. De in deze ge meente gehouden collecte voor het Hel den der Zeefonds „Dorus Rijkers" heeft opgebracht 19.75. Gewicht en gehalte van de suikerbieten op 24 Juli 1933. In een overzicht opgenomen in de N. R. Crt. zijn de resultaten vermeld van het onderzoek betreffende gewicht en. gehalte van de suikerbieten op 24 Juli 1933. Deze igegevens zijn verkregen door medewerking van het Instituut voor Sui kerbietenteelt te Bergen op Zoom en van verschillende suikerfabrieken- Het is van belang geacht reeds op een vroe ger tijdstip dan voorheen te kunnen be schikken over de betreffende cijfers. In verband daarmede heeft de eerste bie11 tenmonsterneming dit jaar reeds op bo- vengenoemden datum plaats gevonden. gezeid, dat 't zwemmen zoo angenaem en zoo gezond is. 'k Zei toen tegen m Schrief jie dae noe is 't een en ander over in de krante. Mè dat durrefden ie nie goed. Noe zou 'k wè wille, da jie is an den riddukteur vroeg, of die geen mensch kent, die is mooi over 't zwem men kan schdieve. Wan kiek, dae bin d'r nog vee, die d'er net over dienke as één uut 't krootje. Die zei: wat ei je dae noe an om j'n eige zoo nat te mae- ken, a je je toch wir af moe dröoge. Zou je zoo'n vent nie is onder waeter ouwe, toet 'n genaode roept. Noe is 't vrêed jammer, dat er een zekere me neer Weil flee jaer een nieuwe ziekte uugevonden eit. Die komt mit de re- wiene van de rotten in 't waeter, Jan. Noe waere me d'er in 't krootje over eens, da ze de rotten dood moete laete maeke, dan is 't mit de rewiene van self klaer. Laete ze mer is voor iede re rotte een stuver premie geve. En a t'er noe een zeit: dae kom je nooit mee klaer, dan zeg 'k g'liek ei je, a j er nooit mee begint. En noe is wat anders. Endrik ver telde, dat d'ouwe wachgelders onder de meesters op pensioen zulle komme. Da's goed, Jan. Mè ze moete nog vee verder gae- Ze moete aol d'ambtenae- ren boven ide 60 pensionneeren. En dan ope 'k, dat d'ouwe domenies ook mer is gauw ulder immertjestaet zulle vraege, wan dan kunne de joenge do menies ook is an de slag. As t'er zoo vee menschen benee de dertig niks te doen dan moete aol de menschen bo ven de zestig mer is stilletjes gae ruste, wan op die leeftied is renteniere een' êel goed vak, vooraol a t zoo werrem 'k G'loove, da je toch een bitje ze nuwachtig was deu den brief van „de Vrouwe van d'Oeve". J'eit tenminsten êelemaele vergete om ons te groeten. Mè julder bin nitettemin van ons aole- bei artelijk gegroet, öor. Je goeie vriend, Jewannes.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6