UW VACANTIE-ADRES BURGERLIJKE STAND. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. MARKTBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. ABVERTENTIEH. il dellijk in de diepte. Hoewel hij spoedig op het droge kon worden gebracht, ble ken de levensgeesten reeds te zijn ge weken. Verdronken. Dinsdagavond is in de Roer nabij de Kapel in 't Zand te Roermond de 18-jarige L, M. bij het zwemmen ver dronken. Het lijk werd later opgehaald. Het 3-jarig meisje B. uit Delden, dat te Vroomshoop logeerde, is te water geraakt en verdronken. Ongelukken. Dinsdagmiddag is het 3-jarig meisje B. bij het oversteken van den weg te Vroomshoop door een motorrijwiel vaangereden en gedood. De motorrijder is doorgereden. Op den Zuidwal te 's-Hertogen- bosch, waar men met bestratingswerken bezig is, is de heer D. uit Veghel Dins dagnamiddag met zijn motorrijwiel, dat hij in matige vaart bereed, tegen een trottoirband gereden en op den grond geslingerd. Hij bekwam ernstige ver wondingen aan hoofd en armen. Ver moedelijk zijn ook ribben gekwetst, Het 6-jarig zoontje van den heer De H., dat Maandagavond op den Am- sterdamschenweg onder Ede bij het oversteken van den weg door een auto werd gegrepen, is aan de bekomen ver wondingen overleden. De autobestuurder heeft zich bij de politie aangemeld. Middelburg. Van 79 Augs. Bevallen: P. A- de Rijke, geb. Vermeulen, z. L. A. J. Wat- tel, geb. Louwerse, z,; M- Semeijn geb. de Nooijer, z. Goes. Bevallen: D. de Puijt, geb. Weststra- te, z. Overleden: H. J. Vermeulen, 24 j., te Hoedekenskerke. logsschulden te denken. Wij kunnen niet tegelijk onze koek opeten en haar bewaren, zoo zeide hij. Militant fascisme in Ierland. Dinsdagavond braken te Dublin de reeds verwachte ernstige onlusten uit. Zij duurden tot Woensdagmorgen vroeg voort. In een danslokaal kwamen leden van het Iersche Republikeinsche leger in botsing met leden van de fascistische organisatie der Blauwhemden. De poli tie greep in en maakte gebruik van den gummistok, doch kon wegens de over macht der beide vechtende groepen aan vankelijk niets uitrichten. Het geheele politiecorps van Dublin werd gemobi liseerd en in het centrum der stad sa mengetrokken. Verschillende fascistische leiders wer den gewond en moesten door de politie in veiligheid worden gebracht. Meer dan 15 personen werden gewond en ve len werden gearresteerd. Toen de leider der parlementaire op positie, oud-minister president Cosgra- ve, per auto voor het danslokaal, waar de fascisten zich hadden samengetrok ken, arriveerde, werd zijn auto met een hagel van steenen gebombardeerd. Op aanwijzing van de politie moest hij tot vroeg in den ochtend in het dans lokaal blijven, aangezien de menigte een dreigende houding bleef aannemen. Tweemaal probeerde men het lokaal te bestormen, doch beide malen werd men door de politie terug gedreven. Op sommige plaatsen trachtten jonge lui rails en leidingdraden van de tram te vernielen om het verkeer tot stilstand te brengen. Pas tegen den ochtend slaagde de po litie er in de menigte naar alle kanten te verspreiden. De leider der Iersche fascistenorgani satie der blauwhemden, generaal O'Duf- fy, publiceert een verklaring waarin hij zegt, dat de op a.s. Zondag bepaalden massalen opmarsch der Iersche fascis ten, in elk geval zal doorgaan. „Ik heb de heilige plicht aan den kop van den stoet te marcheeren en van dezen plicht zal ik mij in geen geval laten afbren gen." De Oranjeherdenking in Siegen. Het vierde eeuwfeest van Willem van Oranje is in de Duitsche stad Siegen feestelijk herdacht. Des morgens werden de eeregasten, onder wie zich vele Nederlanders be vonden, in de groote zaal van het stad huis ontvangen. Voor de eigenlijke plechtigheid bij het vorstengraf had zich op het plein van het Benedenslot een zeer groote menig te belangstellenden verzameld. In lange rijen marcheerden de troepen van het nieuwe Duitschland en van de voorma lige Nassau-Oranje infanterie regimen ten no. 87 en 88 en het 2e regiment veldartillerie met hun vaandels op. Aan den kop van den stoet, achter de S.A.- kapel liep 'n groep Nederlandsche fascisten; van welk „merk" vermelden de berichten niet. Dr. Kruse, directeur van het museum, hield de feestrede, waarna de verschil lende deputaties kransen neerlegden in het vorstengraf. Na het afgewezen vertoog te Berlijn. Wimmer, de Oostenrijksche zaakgelas- lastigde te Londen heeft gistermiddag een bezoek gebracht op het departement van buitenlandsche zaken, waar hij ver nam, dat de Engelsche regeering Zon dag van de Italiaansche had vernomen, dat de Duitsche regeering aan de Ita liaansche de verzekering had gegeven, dat zij haar best zou doen voortaan in vallen uit Duitschland op Oostenrijksch gebied te voorkomen en de propaganda tegen de Oostenrijksche regeering door de Duitsche radiostations te beletten door een krachtiger censuur. De Duit sche regeering had eveneens haar af keuring uitgesproken over de daden van terreur, begaan tegenover de Oos tenrijksche regeering, hoewel zij daar voor niet aanspakelijk kon worden ge steld. Onder deze omstandigheden was het rechtstreeksche doel van de Engelsche fegeering bereikt en Basil Newton, de Engelsche zaakgelastigde te Berlijn, heeft zulks Maandag aan de Duitsche regeering meegedeeld, waarbij hij te vens de vertoogen meedeelde, die hij an*rs z u hebben gehouden. r. Gj ze' den heer Wimmer, dat ge zien de verzekeringen van de Duitsche regeering, de Engelsche regeering oopte, dat deze gebeurtenissen zich niet zouden herhalen. Waarmede dit zeer tam verloopen incidentje wel gesloten zal wezen- Nuchterheid in de politiek. brvÜ? A^%ikaan?ch® minis*er van land ouw, Wallace, heeft in een rede voor ÏS Stoneville (Missouri)' ™rI moeten wordenTl0'"J""?1 Se"Seld van M teneinde den uitvoer ten te bevordertkndbo™Pr°d"?; blijven aandringen 'op beUltog''de^ logsschulden, zuilen ^votlanïn^d alle hoop op vergrooting van onzen uit voer moeten opgeven. De boeren die nen op realistischer wijze over de oor- CENTRALE VERWARMING VAN EEN HEELE STAD. Met water tut warme bronnen. Men meldt uit Stockholm aan de N.R.Ct.: Het is bekend, dat op IJsland op velerlei manieren profijt wordt getrok ken van de warme bronnen, dat scho en en boerderijen op het platteland er vrijwel gratis door verwarmd worden en dat ook bloemenkweekers en waschvrouwen zich dit in het koude and zoo welkome geschenk der natuur wél te nutte weten te maken. Blijkens een telegram aan Aftenposten heeft nu iet gemeentebestuur van Reykjavik be sloten verschillende groepen warme aronnen tusschen de hoofdstad en Ting- valla aan te. koopen en hiervan water te betrekken voor centrale verwarming van alle gebouwen en woningen in de loofdstad. Thans leveren deze bronnen circa 108 liter warm water per secon de op, maar door het slaan van pompen zal de capaciteit waarschijnlijk tot on geveer 200 liter per seconde verhoogd kunnen worden. Met de voorbereidende onderzoekingen en het aanleggen van de buisleidingen zullen vermoedelijk twee jaar gemoeid zijn en men hoopt in 1937 de geheele installatie gereed te hebben. Het water zou, nadat het de radiatoren is gepasseerd, nog een tem peratuur hebben van ongeveer 40 gra den Celcius en dan als waschwater ge bruikt kunnen worden. In het telegram wordt geen melding gemaakt van de kosten, die deze aanleg zal vergen, maar in alle geval wordt de verwar ming met dit natuurlijke warme water aanmerkelijk goedkooper dan wanneer zij met steenkolen of hout geschiedt zoo als thans het geval is. Bovendien zou de IJslandsche betalingsbalans een niet onbelangrijke verbetering ondergaan, wanneer de invoer van brandstoffen sterk beperkt kan worden. Het ligt in de bedoeling mettertijd ook andere plaatsen op IJsland een dergelijk ver warmingsstelsel te verschaffen. DUITSCHLAND. Hulppolitie ontbonden. De Pruisi sche minister-president en minister van binnenlandsche zaken, Goering heeft de hulppolitie, aangezien zij ten volle haar taak, die thans als geëindigd be schouwd kan worden, heeft vervuld, met ingang van 15 Augustus a.s. ontbon den, De vroegere vice-president van politie te Berlijn, Weiss, die na zijn af treden advocaat was geworden, is door de Pruisische regeering van de lijst van advocaten geschrapt. De geheime staatspolitie heeft de drie vroegere rijksdagafgevaardigden, Kinzier, Heilman en Ebert, in het con centratiekamp te Oranienburg opgeslo ten. In de plaats van deze drie mar xisten is een aantal arbeiders, dat tot nu toe in het concentratiekamp ver toefde, vrijgelaten. Ebert is de vroegere hoofdredacteur van de Sociaal-demo cratische Brandenburger Zeitung en een zoon van den eersten Rijkspresident. Aanslag op een grafkelder. Blijk baar aangelokt door de geruchten over groote schatten, die er in verborgen zouden zijn, hebben inbrekers te Mün- chengraetz getracht den grafkelder van graaf Albrecht Wallenstein, den veld heer uit den 30-jarigen oorlog, te for- ceeren. Daar dit met breekijzers niet ging en deze afknapten, hebben zij ge tracht met dynamietpatronen de dek plaat te laten springen. De lading was echter te zwak. Toen de knal de bewo ners uit den omtrek opschrikte en deze kwamen toegesneld, namen de daders de vlucht. (N.R.C.) De nieuwe „Kultur" in de maak. Op de eerste bijeenkomst der rijksbe- roepsvereeniging van Duitsche dans- leeraren werden na de verkiezing van de leden der Rijkscommissie voor de Duitsche dans de volgende dansen met algemeene stemmen als Duitsche dansen erkend: In de groep algemeene dansen: 1. de Marschdans, 2. de Rheinlaender in den ouden en den nieuwen vorm; 3. de wals in den ouden en den nieuwen vorm; 4. de langzame wals; 5, in plaats van den fox-trott de wisselstap, een dans in vier kwartsmaat en 6 de galop. In de groep gezelschapsdans zullen worden gedanst: 1. een begroetingsreidans, 2, een vroo- lijke vlugge gezelschapsdans, de Fried- richshainer, 3, een aan den volksdans ontleende Gleichschrittler, een geheel nieuwe dansvorm, 4. in plaats van de vroegere quadrille de z.g. „Achter". Door deze nieuwe dansvormen zullen dus de f o x-t r o 11de on e-s tep en de t a n g o van het parket verdwijnen. ENGELAND. Op 24 Juli bedroeg het aantal werkloozen in het Vereenigd Koningkrijk 2,442,175, di. 4067 meer dan in Juni, doch 369,607 minder dan in Juli 1932. ITALIë. Balbo compleet op de Azoren. Van het eskader Balbo, is generaal Pelle grini met 9 vliegtuigen te Horta op de Azoren geland. De 15 vliegtuigen van Balbo zijn om 8 uur te Ponta Delgada neergestreken. De vlucht over den Oceaan naar de Azoren is hiermede geslaagd. Direct na de landing van het eskader werd begonnen met het inladen van brandstof, aangezien generaal Balbo hedenmorgen naar Lissabon wilde ver trekken, waar hij tegen 2 uur des mid dags hoopte aan te komen. Bij gunstig weer kan het eskader dan Donderdag in Italië terug zijn. De Italiaansche vliegers werden door de bevolking te Horta en Ponta Delgada geestdriftig begroet. Alle zaken waren gesloten, en des avonds werd op vele plaatsen vuurwerk ontstoken. Balbo werd officieel door den gouverneur en andere autoriteiten begroet. Een eere- wacht kwam bij de ontvangst in het ge weer, en eenige muziekkorpsen speel den het Italiaansche en het Portugee sche volkslied. Aan het begin van den landingspier, waar de vliegers aan land kwamen, was een groote eerepoort opgericht. De vliegers waren des avonds de gasten van den gouverneur. Omtrent het verloop van de vlucht van Shoal Harbour naar de Azoren deelde generaal Pellegrini mede: na den start van New Foundland moest ongeveer 100 mijl door dichten nevel worden gevlogen. Toen kregen zij een gedeelte van laag hangende wolken. Tenslotte raakten de vliegers fn een storm die slechts korten tijd duurde. De rest van het traject hadden zij een blau wen hemel en een rustige zee. MAROKKO. Nadat de ochtendbladen hadden gemeld, dat de Fransdhe troepen bij den strijd in Marokko 10 dooden en 22 ge wonden hebben te betreuren, wordt in de avondbladen nader gemeld, dat een overste en een kapitein zijn gedood en dat 3 officieren en 27 legionairen zijn gewond bij de bestorming van een hoogte van 2500 m, welke door de Fransche troepen is genomen, SPANJE. Te Madrid zijn 150 personen na het gebruik van bedorven melk ziek ge worden. Verschillende patiënten ver- Jkeeren in levensgevaar. ROEMENIE. Drievoudige electrocutie. Een jon geman wilde te Galatz in Roemenië op het dak van zijn ouderlijk huis een ra dio-antenne plaatsen. Hij kwam daarbij in aanraking met draden van een hoog spanningsleiding. De stroom hield hem vast en hulpeloos hing hij tusschen de draden. Op zijn hulpgeroep kwamen zijn vader en moeder toegesneld, wien ech ter toen zij hun zoon aanraakten, het zelfde lot te beurt viel. Alle drie wer den later zwaar gewond naar een zie kenhuis gebracht. ZUID-AFRIKA. De Zwitsersche vlieger Karl Lau- er, die Zaterdag uit Kaapstad vertrok voor een vlucht naar Engeland, is sedert eenige dagen verdwenen. Zaterdagavond werd hij het laatst gezien, toen hij van Mossamedes in An gola verder vloog naar zijn volgende pleisterplaats. IRAK. Ernstige burenruzie. Sedert eenige dagen worden aan de grens van Irak en Syrië hevige gevechten geleverd tus schen regeeringstroepen van Irak en 1500 Assyriërs die over de grens zijn getrokken. Tot nog toe zijn 95 Assyriërs en 20 soldaten der Iraksche troepen gedood, terwijl het aantal gewonden aan de zij de van Irak 55 is, aan de Assyrische zijde ruim 150 bedraagt. De Assyriërs, die gedurende den oor log aan Engelsche zijde streden, zijn in verzet gekomen tegen de nieuwe on afhankelijke regeering van Irak, die o-a. uitlevering van hun wapens had ge- eischt. VER. STATEN. Te Rockey Beach bij New-York zijn 50 op een zandbank spelende kin deren plotseling door een vloedgolf ver rast. Vijftien kinderen werden wegge spoeld. Strandwachters en politieman nen ijlden onmiddellijk te hulp en slaag den er in 8 kinderen te redden. Tot dus ver is nog slechts één lijk geborgen. De andere kinderen worden nog vermist. De Poolsche oceaanvliegers de ge- sroeders Benjamin en Joseph Adamo- witz, die van het Floyd Bennettvlieg- veld te New-York naar Harbour Grace op New-Foundland waren gestart, zijn bij hun landing aldaar verongelukt. Zij werden beide licht gewond en het vlieg tuig is beschadigd. Het staat nog niet vast dat zij verder zullen vliegen. CANADA. In het Canadeesche stadje Corn wall in den staat Ontario brak in het zakenkwartier een brand uit die zich met razende snelheid voortplantte. Een derde gedeelte van het stadje is geheel verwoest. De schade wordt op 1 millioen dol lar geschat. G o e s 8 Aug. Veilingsvereeniging Z Beveland. Groote veiling van Zure Kroetappels 1.10 Dubbele Princesseboo- nen 23.20, alles per 100 kg. Kleine veling. Peren: Precose de Trevoux extra 2226, id. A 1722, id. B 1319, id. C 616, Clapp's Fa vorite extra 1821, id. A 1725, id. B 1421, id. C 716, Beurré Giffard A 14, id.. B 12, id. C 9, Beurré d'Aremberg 36, Petite Marguerithe 78, André d'Esportes 69, bruine Heerenpeer 7 10, N. H. Suikerpeer 48, ronde Suikerij 13, witte broodspeer 24, Juttepeer 8, Oomskinderen 918, Sam- bree 69, Scharlakenpeer 35, Goud- ballen 2, Dirkjespeer 15, Spekperen 48, afval- en uitschotperen 0.504, alles per 100 kg. Appels: Perzik roode zomerappel extra 18, id. A 1517, id. B 1215, id, C 810, Mank's Codlin extra 10—18, id. A 8—17, id. B 12—15, id. C 4—8, Early Victoria extra 14, id. A 1014, id. B 913, id. C 46, Codlin Keswick extra 11, id. A 810, id. B 68, id. C 25, Yellow Transparant 1116, Swe- denappel 513, the Queen 7, Duch. d'Oldenburg 610, Zomeraagt 48, Striepappels 46, Grofzuur 57, Tar- weappel 4, St. Jansappel 7, afval- en kroetappels 14, alles per 100 kg. Pruimen: Washington's extra 25, id A 17—20, id. B 17—21, id. C 8—15 dubbele Boerewitte 1428, Burbank 1114, blauwe wijnpruimen 1416, id witte 1424, Belle de Louvain 10 20, Eldersche blauwe 29, Czarprui- men 216, Puiple Perthore 48, abri- koospruimen 1014, Reine Victoria 10 15, Heron 511, Eng, krozen 26, Prince Pruim 28, Marbelanen 25, Okkelanen 25, wijnkrozen 38, Ton- neboers 5, Tollenaars 4, kouwelijnen 34, Citroenpruimen 4, Doornpruimen 4, afval- en uitschotpruimen 24, alles per 100 kg. Diversen: blauwe druiven 454, roode bessen 78, tomaten 210, abri kozen 1012, alles per 100 kg; meloe nen 720, augurken 0.040.11, perzi ken 2.205.60, kipeieren 2.502.60, al les per 100 stuks; bloemen 14, per 100 bos; bloemen 512 per 100 pot; honing 0.35 per flacon. 463ste STAATSLOTERIJ. 2e Klasse, 2de lijst. Trekking van Dinsdag 8 Augustus. Prijzen van: 5000: 14015 2000: 1591 1500: 2227 5272 1000: 2864 5191 20761 400 7202 7453 18129 200: 706 2794 13554 100: 614 5766 5802 9298 11240 15504. Prijzen van 30- 501 532 562 587 5503 5516 5549 5559 7154 7167 7177 7185 13603 13607 13620 13632 13683 16740 16769. zullen we gaarne tijdig van U vernemen. Wij zorgen er dan voor, dat U ons blad aan Uw vacantie-adres ontvangt. Maar: geef ons dat SCHRIFTELIJK op, liefst 1 a 2 dagen tevoren! Per telefoon en/of op het laatste oogenblik opgegeven adresveranderin gen veroorzaken ons noodelooze moeite en Gij hebt de kans, de courant door misverstand niet of te laat te ontvangen. Daarom: tijdelijke adresveranderin gen geve men, met vermelding van het oude adres, tijdig en schriftelijk aan ons op! De Administratie. Oostburg, 9 Aug. Veel van erwten. Erwten 99.75. aanvoer Ged. Staten van Zeeland hebben hedenmorgen aanbesteed het aanleggen van een nieuw wegvak aan het begin van den weg Ponte (IJzendijke]Pyra- mide, deel van weg no. 19 van het Pro vinciaal Wegenplan, met bijkomende werken, in de gemeente IJ z e n d ij k e- Inschrijvers waren: P. Dekker, Veere 19825; J. H. v. d. Ven, Vlissingen 19800; C. v. d. Klippe, Vlissingen 19680; M. W. Knuist te Goes en J. Knuist te 's Heer Arendskerke 19540; L- van Boven, Ellewoutsdijk 19500; W. de Bokx te Hoek en A. Kerkaert te Westdorpe 19390; N.V. Mabuad, Wil- lemctad 18956; P. Cambier, Bres kens 18810; A. J. Cambier, Breskens 18800; P. Dees, Neuzen en J. de Maagt te Hontenisse 18645; N.V. Noord Nederlandsche Wegenbouw v-h, D. van Drooge te Harlingen 18359; J, J. Jansen, Middelburg 17900; P. J. v. d. Sande te Breskens 17573 en L. G, J. v. d. Ven te Koudekerke en M. Wan del, Schoondijke 16933. Geboren; NICOLAAS PIETER, Zoon van A. W. DEKKER. C. H. DEKKER—LOUWS. Middelburg, 8 Augustus 1933. Bogardstraat 48. Tijdelijk adres: Gasthuis. Getrouwd: J. W. L. VAN HEUMEN, tandarts, en A." C. A. DE VRIES. De Heer en Mevr. VAN HEUMEN- DE VRIES betuigen hiermede, ook namens wederzijdsche familie, hun nen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 9 Augustus 1933. Zaterdag 12 Aug, a.s. hopen onze geliefde Ouders, JOHANNES VERMEULEN en PIETERNELLA JONGEPIER, hunne 30-jarige Echtvereemgiag te herdenken. Dat zij nog lang voor ons ge spaard mogen blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Middelburg, Karelsgang. Heden overleed na een lang durig, doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Vrouw, Moeder en Behuwdmoeder, Mej. M. H. WATERMAN— HUIJGE, in den ouderdom van ruim 72 jaar. J. M. WATERMAN. R. J. SCHOE—SCHEERS. D. SCHOE. Middelburg, 8 Aug. 1933. Bogardstraat D 39. Heden overleed onze geliefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer JOOST LORIER, Weduwn. van Levina Jobse, in den ouderdom van 78 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, H. LORIER. Middelburg, 9 Augustus 1933. Heden ontsliep tot onze groo te droefheid, onze lieve Man, Vader en a.s. Behuwdvader, GEORGE REGINALD EDUARD VAN RAALTE. Vlissingen: J. M. VAN RAALTE— VAN MAREN BENTZ VAN DEN BERG. Rotterdam: J. A. J. VAN RAALTE. Leiden: H. G. S. VAN RAALTE. Vlissingen: A. W. VAN RAALTE. L. W. M. LOUWERIER. Vlissingen, 9 Augustus 1933. Volstrekt geen bezoek en volstrekt geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Noorder Begraafplaats te Vlissingen Vrijdag 11 Augustus, des n.m. 2 uur.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3