BOOG AZIJN (Dus Uweet he t, ONDERWIJS. SPORT. BEKENDMAKINGEN. WALCHEREN. Gewijde muziek, RIN GRLIDERIJ. Toelating Rijkskweekschool te Middelburg. RINGRIJDERIJ. ZUID-BEVELAND. Dorcas. ZEEUWSCH-VLAANDEREN 0.D, de°SRSt«r' j.l KANAALBEKERZWEMWEDSTRIJD MIDDELBURG—VLISSINGEN. Alle 32 deelneemsters en deel nemers volbrengen het traject binnen 2y* uur. Hl ZWEMWEDSTRIJDEN ,,'T SAS". MIDDELBURG. singen heeft gelast, is daartoe thans alles gereed, behalve de benoeming van den directeur. Aan dezen directeur zul len hooge eischen moeten worden ge steld, indien aan de bestaande verwach tingen zal worden vodlaan, in het bij zonder op commercieel, d.i- V>econo- misch-geografisch gebied, en van de kennis van ten minste Duitsch, Engelsch en Fransch. Aangezien de benoemnig van dezen directeur zeker niet vóór October zal ftunnen plaats hebben en pas daarna over de aan te schaffen kranen enz, zal kunnen worden beslist en de bestelling en plaatsing van die kranen daarna nog ongeveer een half jaar zal kosten, kan wroden aangenomen, dat de nieuwe ha ven van Vlissingen ongevee rin April 1934 volledig in gebruik zal kunnen worden genomen, O. EN W. SOUBURG. Zondagmorgen gaf 't Chr, fanfarecorps „Vlijt en Vol harding" alhier zijn eerste concert van gewijde muziek in de nieuwe tent op het Öranjeplein. Zeer velen hebben in dezen prachti- gen zomermorgen genoten van de goe de plechtige muziek; wel een bewijs dus, dat ook in deze gemeente dergelijke concerten op hoogen prijs worden ge steld. O. EN W. SpUBURG. Zaterdag is alhier een ringrijderij te paard gehouden, waaraan 14 ruiters hebben deelgeno men. De belangstelling, die anders voor deze sport hier groot is, wat ditmaal zeer gering. Hel feest werd den gehee- len dag opgevroolijkt door muziek van een draaiorgel. De prijzen zijn toegekend aan: le prijs J. Castel Wzn. met 47 ringen; 2e prijs W. Bosschaart met 43 ringen; 3e prijs Jac. Castel met 35 ringen; 4e prijs C. Kodde met 35 ringen; 5e prijs W. Koole met 33 ringen; 6e prijs P. Castel met 31 ringen; 7e Jac. Louwerse met 29 ringen; 8e P. de Visser met 25 ringen; 9e C. Joziasse met 19 ringen; 10e W, Pouwer met 19 ringen; 11e Jac. Wisse met 18 ringen; 12e J. Cevaal met 18 ringen; 13e P. Baljen met 15 ringen; 14e M. Adamse met 14 ringen. De ring werd 13 maal achtereen ge kaald door J, Castel Wzn. De wisselbeker, uitgeloofd door bur gemeester Jhr. H. A. v. Doorn, die vo rige jaren aan P. Baljeu en J. Caatel werd toegekend, kwam thans in handen van C. Kodde, die van de 8 ringen er 6 verkreeg. J. Castel Wzn., behaalde ten slotte, na kamp, den potlepel met toebehooren. ken dat deze stoppen moest en aan we ke sommatie oogenschijnlijk voldaan werd, aangezien de bestuurder van de auto zijn vaart verminderde en met kleine lichten ging rijden. Evenwel in de onmiddellijke nabijheid van den rijks veldwachter gekomen zijnde, reed de chauffeur recht op den politieman af gaf gas en reed met groote lichten op door- De rijksveldwachter kon ternau wernood aan een overrijding ontkomen, deze sprong op zij, doch kreeg nog van het achterste gedeelte van den auto een klap, tengevolge, waarvan hij met een vaart in een langs den weg gelegen sloot terecht kwam. De volgende auto werd door den gemeenteveldwachter gesommeerd om halt te houden, doch deze reed eveneens door en ten slotte koe men den derden auto, waarin een drietal personen waren gezeten, tot stt stand krijgen. Ondervraagd, gaven zij op, niets te hebben uit te staan met de auto's die waren doorgereden. Men vermoedt te doen te hebben met smokkelaars die hebben getracht boter over de grens te brengen. De politie stelt een onderzoek in. Op de gehouden examens slaag den voor de Eerste Nederlandsche Mo devakschool-Vereeniging voor (diploma A de dames C, Verbrugge te Wals oorden; C. Appelman te 's-H e i renhoek; J. Salomé te G r o e d en A- Polderman te Go e s. Toegelaten tot de le klasse der Rijks kweekschool te Middelburg: M. P. van Wezel; N. Baurdoux; L. van den Driest J. H. W. Arnoldus allen te Middelburg C. M. Slot, J. Krug, P. Maljers en W. Haaijman allen te Vlissingen; L. C, Deij te Terneuzen; J. Pille te Veere; P. Speijer te Koudekerke; C. L. Dron kers te Hansweert; C- D. Otte te Hein kenszand; C. Hatersel te Kapelle, A. Markusse te Kortgene. Tot de 2e klasse: H. J. Stouthart, J, H. Rodenhuis, P. H. Cornells allen te Vlissingen; M, E- Minderhoud te Mid delburg; H. P. J. de Koster te Colijns plaat. Te Amsterdam slaagde voor het examen fraaie Handwerken mej. C. Dingemans te Nieuw- en St. Joo land. GRIJPSKERKE. Zaterdag had alhier de jaa,rlijksche ringrijderij plaats, in den boomgaard van C. W, Bierens, hiervoor welwillend afgestaan. De uitslag was als volgt de geldprijzen (eerste prijzen): le prijs L. Jakobse 23 ringen; 2e prijs J. Cevaal Jzn. 19 ringen; na loting; 3e pr* J. Cevaal Azn. 19 ringen; 4e pr. K. Dekker 16 ringen; 5e pr. A. Groeneberg 15 ringen; 6e pr. G. Groeneberg 14 rin gen; 7e pr. I. Cevaal Jzn. 12 ringen; na loting 8e pr. Jan Franke 10 ringen; 9e pr. D. de Bree 10 ringen;. 10e pr. J. Bierens 8 ringen naloting; lie pr. K. Groeneberg 8 ringen; 12e pr. J. Wat- tel 8 ringen; 13e pr. A. Renierse 8 rin- l>en' Pr' C. Wattel 6 ringen; 15e pr, Joos Franke 5 ringen. Kunstvoorwerpen (tweeden prijzen): le pr. L. Jakobse; 2e pr, I. Cevaal Jzn.; 3e PAr' o' Dekker; 4e Joos Fjranke; 5e pr. A. Groeneberg; 6e pr, K. Groene berg; 7e pr. J. Wattel; 8e pr. D. de «ree; 9e pr. J. Cevaal Jzn.; 10e pr. J, Cevaal Azn.; lie pr. J. Bierens; 12e pr. nr rniw/S!l !3e,?r' G' Groeneberg; 14e Pr- C- Wattel; 15e pr. Jan Franke, Den geheelen dag heerschte er een prettige stemming op het terrein onder de talrijke aanwezigen. BIEZELINGE. De Chr. Meisjesvereen. „Dorcas alhier besloot haar vereeniging tegen 1 Sept- a.s. op te heffen. ~.D,eze■vereeniging bestaat ruim 40 jaar. omds de leiding van wijlen mej. Meer burg vergaderden de leden iederen j ^oerdagavond in de consistoriekamer ti, ,^erv- kerk gedurende 17 jaa,r. kaar dit recht door de kerk voogdij bij een besluit met algemeene stemmen ontzegd. Genoemde meisjes vereeniging hield zich bezig met het naaien van kle dingstukken voor de armen der kerk, Kinderzorg te Middelburg en een Evan gelisatie in Drenthe. Door dit besluit der kerkvvoogdij zijn dus met alleen de leden der vereeniging «aar ook vele behoeftigen gedupeerd j s en gemeentepolitie surveillan ce diensten verrichtten onder deze ge- gemeente, zagen zij een vrachtauto be nevens een tweetal personen-auto's na deren, die in de richting van de Belgi sche grens reden. De rijksveldwachter v. d. Z. hield een rood lichtgevende lan taarn gericht op den vrachtauto ten tee- De Vlissingsche zwemclub had Zater dag ten tweede male een wedsrtijd in 't kanaal door Walcheren van Middelburg naar Vlissingen georganiseerd over een afstand van 5 km. Nadat op de gemeentelijke zwemin richting te Middelburg de voroberei dende maatregelen waren getroffen en 32 van de 38 dames en heeren, die zich opgaven, zich in het zwempak had den gestoken, bracht men hen met roeibooten naar de startplaats ter hoog te van 't Vlissingsche Wagenplein, ter wijl bestuur, juryleden, tijdopnemers enz. zich met den burgemeester van Vlissingen en de wethouders, de heeren Edelman en Laernoes, aan boord bega ven van het Rijkspolitie vaartuig, dat de zwemmenden zou volgen, terwijl in de roeibooten leden van de Vlissingsche reddingsbrigade plaats namen en langs het jaagpad leden van de transportco lonne van het Roode Kruis met bran cards ter hoogte van de zwemmers me deliepen. Deze goede voorzorgsmaat regelen bleken gelukkig niet noodig te zijn geweest, wat niet zeggen wil, dat men ze in de toekomst niet moet blij ven nemen. Precies te twee uur loste de burge meester van Vlissingen als bescherm heer van de V. Z. C. het startschot en lieten de deelnemers de startlijn los. Spoedig bleek reeds he vetrschil in kracht," en kwamen er hiaten in de groep zwemmers en zwemsters. Nadat ongeveer een half uur ge zwommen was, waren er drie, die de anderen vrij ver vooruit waren en wel de heer Kemper, mej. Breukel en de heer Scholte. Na een uur waren zij nog steeds aan den spits, maar nu was de volgorde: Kemper, Scholte, Breukel. De heer W. Kemper van G.ZC. te Groningen, behield de leiding en kwam evenals verleden jaar no, 1 aan, en wel in 1 uur, 22 min. 48,8 sec. (v.j. 1 u. 32 m. 48.3 sec.) Van de heeren kwamen de overige in de volgende opvolging aan: 2 H, K. Scholte van S.Z.C. te Schiedam in 1 u. 25 m. 12.2 sec.; 3. F. van Anraad van de V.Z.C. te Vlissingen 1 u. 34 m. 27.6 sec.; 4. C. Ruseier van S.Z.C. te Schie dam 1 u. 38 m. 6 sec.; 5. J. Boomsma van M.Z.C. te Middelharnis in 1 u. 40 m. 58 sec.; 6. J. de Pauw van Schelde- stroom, Breskens in 1 u, 44 m. 32 sec.; 7. O. Baarda van H.Z.C. te Hengelo in 1 u. 46 sec. 32.4 sec.; 8. B. van An raad van de V.Z.C.te Vlissingen in lu. 47 m. 55 sec.; 9. O. R. Quekelenbergh van Scheldestroom te Breskens, zelfden tijd als no. 8; 10. M. Mattele van V.Z.C. te Vlissingen in 1 u. 48 m. 44 sec.; 11. W. Daniëlse van L. et E. te Souburg in 1 u. 53 m. 59 sec.; 12- J. A. Tierse van Scheldestroom, Breskens in 1 u. 55 m. 14 sec.; 13. C. Zegers van R.Z. te Rot terdam in 1 u. 57 m. 26 sec.; 14. G van Loo, van L. et E. te Middelburg; in 2 u. 0 m. 42 sec.; 15. E, Erasmus van Schel destroom, Breskens in 2 u. O m. 53 sec.; 16. A. Mookhoek van L. et E. te Sou burg in 2 u. 3 m. 49.6 sec.; 17. Hooge- steger van L. et E, te Souburg in 2 u. 7 m. 50 sec.; 18. P. Albada Jelgersma van Baroni te Breda in 2 u- 11 m. 6.6 19. A. H. Schouwenaar van V.R.B. te Vlissingen in 2 u. 12 m. 39.2 sec.; 20. G. J. Cambier van V.Z.C. te Vlissingen in 2 u. 12 m. 48 sec.; 21 L. van Reijen van Baroni, Breda in 2 u. 13 m. 11 sec.; 22. C. van Belzen van V.Z.C, te Vlissin gen in 2 u. 18 m. 22.4 sec.; 23. Ben Al bada Jelgersma van Baronie, Breda in 2 u. 21 m. 28 sec. Van de dames was no. 1 mej. I- Breu kel van O. D. Z. te Rotterdam in 1 uur 29 min. 38 sec., zij werd ditmaal winna res van den wisselbeker voor dames, die verleden jaar behaald werd door mej. M. Olsen van R. D. Z. te Rotter dam in 1 uur 52 min. 18.9 sec. Deze dame werd nu 2 in 1 uur 33 min. 0.8 sec.; 3. mej. C. Koning van S. Z. C. te Schiedam in 1 uur 35 min. 25 sec.; 4. mej. W. Meerman van V. Z. C. te Vlis singen in 1 uur 45 min. 37.2 sec,; 5, mevr. S. Brouwer van R. D Z. t.e Rot terdam in 1 uur 49 min. 19 sec.; 6. mej. B. Muller van de V. R. B. te Vlissingen in 2 u. 0 m. 56 sec.; 7. mej. B. v. d. Broe- ke, van de V. Z- C. te Vlissingen in -2 uur 4 min. 54 sec.; 8. mej. M. van den Heuvel van de V. Z. C. te Vlissingen in 2 uur 17 min. 34 sec. en 9. mej A. Poorthuis van L .et E. te Souburg in 2 uur 21 min. en 28 sec, Alle deelneemsters en deelnemers hadden dus binnen den vastgestelden tijd van twee en een half uur den finish bereikt, ook de heer van Belzen, die met een. been en de heer Ben Albada Jelgersma, die met een arm het tra ject zwom- Laatsgenoemde verbeterde zijn tijd van verleden jaar met bijna een half uur. Na afloop van den wedstrijd bracht een touringcar de bestuursleden, jury leden, tijdopnemers, deelnemers en ver dere belangstellenden naar hotel Zee land. Na vrij langdurig wachten had aldaar in de eetzaal de pprijsuitdeeling plaats. De voorzitter van de V, Z. C.- de heer J. J, vanderJagt wees er oa.. op, dat de gemaakte tijden veel mooier zijn dan die van verleden jaar en bracht daarna dank aan allen, die medewerk ten om den wedstrijd mogelijk te ma ken. Aan den Rijkswaterstaat ,aan het bestuur van de Middelburgsche Zwem- vereeniging „Luctor et Emergo", aan 't gemeentebestuur, aan de Vlissingsche Reddingsbrigade, aan het Roode Kruis, maar vooral ook aan den burgemeester van Vlissingen ,die met twee wethou ders den wedstrijd geheel volgde en spr'. verzocht den heer Van Woelde- ren, de prijzen uit te reiken De heer Van Woelderen zeide dat het weer een pracht sportdag voor Vlissingen is geweest- De zwemsport gaat vooruit, ook op Walcheren. Vijf jaar geleden kende men alleen onder linge wedstrijden, maar nu heeft men den Scheldebekerzwemwedstrijd, die kort geleden <zoo'n succes was en sedert verleden jaar nu ook den Kanaalbeker- zwemwedstrijd, 'waar voor spr. een zelfden beker beschikbaar stelde als voor den Scheldezwemwedstrijd. Spr. bracht hulde voor de uitsteken de regeling van den wedstrijd Hierna bood spr, voor de tweede maal den beker aan den heer Kemper aan en wees hem er op, dat hij volgend jaar bij winnen den beker kan houden, maar verzekerde, dat men alles zal doen om hem den beker afhandig te maken. De heer Kemper had tevens een per soonlijken kleinen beker verdiend, en zal die ontvangen gelijk met dien van verleden jaar, die door een misverstand nog niet is toegezonden. Ten slotte is hij ook houder der pas ingestelden re cordbeker. Hierna had mej. I. Breukel den wis selbeker voor dames in ontvangst te nemen en tevens een gouden medaille. Verdere prijswinnaars van de hee ren waren H. K. Scholte, F. van An raad, C. Ruseier en J, Boomsma. De ïeer van Anraad kreeg bovendien den lauwerkrans voor den eerstaankomen- den Zeeuw en een medaille voor het eerst aankomend mannelijk lid van de V. Z. c. Van de dames kregen nog prijzen mej. VI. Olsen, mej. C. Koning, mej, W. Vieerman en mevrouw Brouwer. Mej. Meerman kreeg ook den prijs voor de eerst aankomende Vlissingsche dame en dien voor het eerst aankomen de dameslid van V. Z. C. De tweede daarvoor kwam toe aan mejuffrouw B, van de Broeke. Nog bood de burgemeester een prijs aan den heer O. Baarda aan als nes tor der deelnemers en had de heer Cr. van Belzen, die slechts over een jeen beschikt en toch het parcours ge- ïeel volbracht een herinnering in ont vangst te nemen. De burgemeester eindigde met het instellen van een driewerf hoerah op de zwemsport. De V o o r z i 11 e r bracht dank aan den heer van Woelderen voor het uit reiken der prijzen en aan den secreta (Ingez. Med.) ris, den heer J. Prins voor het vele voorbereidende werk en eindigde met een driewerf hoerah op den burgemees ter. De secretaresse van O. D. Z. te Rot terdam, bracht namens mej. Breukel en namens haar geheele vereeniging hulde en dank voor de uitstekende organisa tie en hoopte volgend jaar met nog meer leden van O. D- Z. terug te ko men. Mej. Breukel stelde ten slotte een driewerf hoerah in op alle heeren, die aan de bestuurstafel hadden plaats ge nomen. Hiermede behoorde de tweede ka- naalbekerzwemwedstrijd, die in Middel burg matige belangstelling, doch te Vlissingen grootere had getrokken tot het verleden. Hij was begunstigd door warm, maar voor deze sport uitge zocht weer. Mede dank zij het mooie weder, zijn de Zaterdag door de Goesche Zwemclub ,,'t Sas" gehouden wedstrijden een groot succes geworden. Eenige duizenden menschen maakten te voet, per as of per schip een uitstapje naar het terrein van den strijd, en zeker hebben daar allen naar hartelust genoten. De regeling bleek perfect in orde. Er was een behoorlijk aantal zitplaatsen; de banen waren duidelijk afgeteekena; er waren goede plankiers om te starten, in 't kort, het bestuur bleek in alle klei ne gebreken, die tijdens vorige wedstrij den ontdekt werden, voorzien te hebben. Eén der hoogtepunten was uit den aard der zaak het schoonspringen van onze Nederlandsche kampioene (oud- Europeesch kampioene) mej. Truus Klapwijk. Dat haar sprongen gaaf en schitterend waren, behoeft wel niet op gemerkt te worden. En tevens viel er iets te leeren. We noemen van haar 13 sprongen slechts: salto eenmaal, hoek- duik rugwaarts, halve schroefsprong, Auerbachzweefduik, anderhalve salto, salto eenmaal achterwaarts. Daarna volgden nog eenige vroolijke sprongen als: kikkersprong, om te schrikken, eer ste duik, waarbij danig gelachen werd, terwijl onze kampioene besloot met een schitterende saluutsprong. „Het moest uren duren!", hoorden we naast ons opmerken, wat wel een even mooi compliment aan mej. Klapwijk was als het spontane applaus dat na eiken sprong opklonk. Ook de nummers zwemmen waren in teressant om te volgen. Er werd flink strijd geboden en nu en dan een aardige tijd gemaakt. Bijzonder aardig was ook het nummer spriet loopen, mede om de aardige pakjes waarin de meeste deel- nemers(sters) zich gestoken hadden. Voor de wedstrijden aanvingen had nog en kleine plechtigheid plaats. De voorzitter van ,,'t Sas" de heer De Jon ge, opende de wedstrijden met een woord van welkom, in het bijzonder tot de burgemeesters van Goes en Katten- dijke, mej. Klapwijk, den heer Hanken en den heer v. Melle, loco-burgemeester van Goes, wien hij dank bracht voor hun medewerking tot het slagen van de ze wedstrijden. Speciaal dankte hij ook dr. v. d. Velde, die bijna de geheele voorbereiding verzorgd had. Spr. besloot met mej. Klapwijk een bouquet bloemen aan te bieden. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Hajenius, die zijn vacan- tie onderbroken had, om bij deze wed strijden aanwezig te zijn. Spr, wees op den vooruitgang, die de zwemsport te Goes gemaakt had. Toen hij, een 25 jaar geleden, al aan het Sas ging zwemmen, was hij er meestal alleen en nu schijnt heel Goes er te zijn. Spr. huldigde voorts mej. Klapwijk en besloot zijn geestige toespraak met den springtoren geopend te verklaren. Besluiten wij met hieronder de uit slagen te vermelden. Opgemerkt zij, dat b.v. 1.43.2 beteekent: één minuut, ach- enveertig en tweetiende seconde, 100 m schoolslag dames: 1. L. Ver mont 1.48; 2. C. de Graaf 1.48.2; 3. A. Hommes 1.50; 4. C. Scheffers 1.56.4; 5. E. v. d. Peyl. 100 m vrije slag heeren: 1. D. J, van Heerwaarde 1.29; 2, B. Franse v. d. Put te 1.33; 3. E. Cramwinckel 1.34; 4. L- J. Bom 1.37.2; 5. C. v. d. Peijl 1.37.2 Bordjeshappen, meisjes tot 14 jaar: 1. R. Schrijver; 2. M. K. Sinke; 3. M. de Coninck; 4. S. Weststrate. 50 m schoolslag, meisjes 1416 jaar: 1. C. Scheffers 52.4; 2. E. v. d. Peijl 52.5; 3. M. Braamse 55.6; 4. J. Wolzak 56,6; 5. W. Zembsch 57. 50 m schoolslag jongens 1416 jaar: 1. A, Dapsey 45.2; 2, E. Cramwinckel 45.4; 3. K. Dingemanse 52.8; 4. R. Tim merman 55.6. 100 m vrije slag dames: 1. C, v. d. Graaff 1.41.2; 2. Vermont 1.47.4; 3. A. Hommes 1.49.4. 100 m schoolslag heeren: 1. J. Potter 1.42.4; 2. A, Dapsey 1.43; 3. B. v. d. Peijl 1.47. Estafette 3 x 50 m vrije slag heeren:. 1. C. v. d. Peijl, E. Cramwinckel en Al Dapsey 1.59.4; 2. B. Franse v. d. Putte, F. den Hartogh en P. Schmid 2.2.4; 3. A. P. Jongepier, L. J. Bom en B. v. d. Peijl 2.4. Estafette 3 x 50 m vrije slag dames: 1. A. Hommes, T. Zembsch en C. v. d. Graaff 2.41; 2. J. Goedhart, C. Scheffers en M, Braamse 2.48.6; 3. M. Marijs, L. Vermont en N. Verplakke 2.49.6. 50 m rugslag heeren: 1. F. den Har togh 46.4; 2. Cramwinckel 51.2; 3. B. v. d. Peijl 53.6. 50 m rugslag dames: 1. C. v. d. Graaff 46.4; 2. A. Hommes 48.4; 3. L. Vermont 63.4. Sprietloopen, costumes, dames: 1. M. de Coninck; 2. Joh. de Feijter; 3. J. Goedhart. Costumes heeren: 1. K, Din gemans; 2. T. Timmermans; 3. C. v. d. Peijl. Verst loopen, dames: 1. Joh. de Feijter; 2. D. Vermaire; 3. N. Verplakke. Heeren: 1. K. Dingemans; 2. A. Vleugel; 3. A. Dapsey. Schoonspringen: 1. P. Schmid 19 p.; 2. C. v. d. Graaff 18 p.; 3. J. de Keijzer 17 p.; 4. D. v. d. Peijl 17 p. De prijzen bestonden uit zilveren en vergulde medailles, vele fraaie kunst- of gebruiksvoorwerpen en een beker, ge schonken door Gebr. Siepman, voor de beste prestatie in het algemeen. Deze laatste prijs werd gewonnen door mej. Clara v. d. Graaff, met 3 eer ste en 2 tweede prijzen. SLUITING GEMEENTE-ARCHIEF. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg, brengen ter open bare kennis: dat het Gemeente-archief van 23 Augustus tot en met 2 September a.s. voor het publiek zal gesloten zijn. Middelburg, den 4 Augustus 1933. Burg. en Weth. voornoemd, J. ONDERDIJK, lo. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. HINDERWET. Burg. en Weth. der gemeente Middel burg brengen ter openbare kennis, dat van 4 Augustus 1933 af op de gemeente secretarie ter visie is gelegd een ver zoek met bijlagen van 'J. C. MINDER HOUTWOLF te Middelburg om ver gunning tot het plaatsen van een elec- tro-motor van 5 P.K., in perceel, kad. bekend, gemeente Middelburg in Sectie B no. 2501, plaatselijk gemerkt wijk O no, 177a, gelegen aan de Breestraat; en een van L. J. VAN 'T WESTENDE q.q. fa. Bosman en Van Goozen te Mid delburg om vergunning tot het plaatsen van een electromotor van 5 P.K., in per ceel, kad. bekend, gemeente Middelburg in Sectie C no. 1534, plaatselijk gemerkt wijk P no. 98, gelegen aan den Kinder dijk; dat op Vrijdag den 18 Augustus a.s., des voormiddags te 11.45 uur ten raad- huize gelegenheid zal zijn tegen deze verzoeken bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten, alsmede dat zoowel de verzoe kers als zij, die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór ge noemd tijdstip op de gemeentesecretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kunnen nemen; dat ingevolge Circulaire van den Com missaris der Koningin d.d. 2 November 1907 A no. 4688, 3e afd. niet tot be roep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een of meer zij ner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Middelburg, 4 Augustus 1933. Burg. en Weth. voornoemd, J. ONDERDIJK, lo. Voorz. S. A. VAN LEVERINK, lo. Secr, o DIENSTPLICHT. Uitspraken in zake vrijstelling. De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeene kennis, dat omtrent aanvragen om vrijstelling van den dienst plicht betreffende den hieronder ge noemden persoon de uitspraak is ge schied bij zijn naam vermeld: PIETER VADER, lichting 1932 voor goed vrijgesteld wegens persoonlijke onmisbaarheid met ingang van 1 Octo ber 1933, bij uitspraak van den Minister van Defensie d.d. 31 Juli 1933, Afd. nr. 258 V. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen: a. door den ingescrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen ver- t eg enwoo rdiger b, door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diéns wettigen vertegenwoordiger. Middelburg, 4 Augustus 1933. De Burgemeester, J. ONDERDIJK, wnd. Elêc. Drukkerij, G, W dsn-Boer, M'burfo,

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5