UW VACANTIE-ADRES GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. BEKENDMAKINGEN. AGENDA. MIDDELBURG. HET STERKAMP OMMEN. MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. Pas echter met het vastbinden van deze verbanden er op om geen dun touw daarvoor te gebruiken, dat dit erg snoert en het afsterven van de huid er het gevolg van kan zijn, Gebruik daarom altijd breed band en haal het niet te stijf aan. De bijklauwtjes maken toch een geheel afzakken van het ver band onmogelijk. Dikwijls treedt er toch, ondanks al onze voorzorgen, een ontsteking tus- schen de klauwen op, zoodat deze sterk van elkaar gaan wijken. Plaats derge lijke ontstoken pooten eenige malen daags in een emmer met lauw sodawa ter en laat ze er eenigen tijd in staan Dit zal de reiniging van de wonden en ook de genezing ervan bevorderen. Houdt dergelijke dieren echter goed in de gaten en waarschuw wanneer ze erger kreupel worden of wanneter de klauw boven aan den kroonrand dik gaat worden, direct den veearts. Want deze verschijnselen wijzen er op dat de ont steking bezig is om zich verder naar binnen te verplaatsen, waarbij het klauwgewricht dikwijls aangetast raakt. Alleen deskundig ingrijpen kan hier door het open leggen van het aange taste gewricht helpen, opdat de opge hoopte etter kan afvloeien. Ook geeft bij ernstige gevallen het geheel wegne men van een der klauwen vaak uitste kende resultaten. Kijk dergelijke ontstekingen echter niet te lang a,an en wacht niet te lang met het inroepen van deskundige hulp. want de ontsteking woekert anders steeds dieper en tast pezen en pees scheden aan, terwijl door versleeping van de bacteriën met het bloed dikwijls door het geheele lichaam ontstekings haarden ontstaan, met als gevolg dat van een dergelijk dier in den regel niets terecht komt. Een andere oorzaak van groote scha de vormen de uierontstekingen waarvan het uitgangspunt meestal gelegen is in de ontstoken speenen. Daarom is een goede behandeling van de blaren op de speenen vereischt, temeer nog waar de wonden daar bij het melken telkens op nieuw weer geprikkeld worden, waar door de genezing vertraagd wordt. Smeer ze daarom geregeld in, met een goede tepelzalf. Deze bevordert niet alleen de genezing van de blaren; maar houdt de wonden en speciaal de wondranden zacht. Hierdoor is het mel ken lang zoo .pijnlijk niet voor de dieren en gaat dan ook met niet zooveel ver zet gepaard. Behalve een betere en vluggere genezing hebben wij bij een geregeld insmeren van de speenen nog dit groote voordeel, dat de wonden van de buitenlucht afgesloten worden, ter wijl verder vliegen die vooral bij warm weer door de melkresten en wondaf- scheiding aangelokt worden, de wonden niot 'besmetten kunnen. Want doordat ze overal op- en inzitten, dragen zij vaak aan pooten en zuigsnuit kwaad aardige bacteriën mede, zoodat het overbrengen van een kwaadaardige ont steking op deze wijze verre van denk beeldig is. (Nadruk Verboden.) Trekhondenwet: H. D. A., Goes, 5 of 5 d.; naam niet op schip hebben: G. D-, Herne, 3 of 3 d.; met motorrijtuig rijden zonder vol doende voorlichten: T. V., Wissenkerke 10 of 10 d., als voren zonder achter licht: D. R. 's-Heerenhoek, 5 of 5 d.; fietsen zonder reflector: K- d. K., Wissenkerke, 2 of 2 d., T. V.Jerseke 2 of 2 d.; motorrijtuig rijden zonder spiegel: J. H. C. W., Goes, 3 of 3 d.; idem zonder achterlicht en rood licht: C- V., Wissenkerke, 5 of 5 d. motorrijtuig rijden zonder voldoende voorlichten: P. S., Baarland, 10 of 10 dagen; dronkenschap: C. A. d. R„ St. Philips land, M. A- W., Kamperland 10 of 10 dagen; le herhaling: J. J. d. K., Hansweert 15 of 15 d. Kantongerecht te Goes. De Kantonrechter te Goes heeft ver oordeeld wegens overtreding; straatschenderij: M. A. K., D. C. K., Kortgene, ieder 1 maand tuchtschool voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, M. G., Kortgene 15 of 1 w. tsch-; zonder vergunning loopen over be zaaiden grond: F. A. F., N. d. V-, P. v. S., 's-Heerenhoek, 2 of 2 d.; visschen in binnenwater zonder akte en vergunning: C- C. v. d. B., Hooger- heide 2 maal 3 of 2 maal 3 d.; visschen zonder vergunning: M. v. M., Woens- drecht 5 of 5 d.; Verdronken. Het 4-jarig zoontje van den schip per V. uit Amsterdam is Woensdagmid dag te Delft over boord gevallen en verdronken. Ongelukken. Op de Maasbrug te V e n 1 o heeft een botsing plaats gehad tusschen een boerenkar en een autobus uit Roer mond. Bovendien raakte een passeeren de driewieler tusschen de beide voertui gen bekneld, zoodat deze totaal ver nield werd. De voerman sloeg achterover en werd met een zware hersenschudding opge nomen; men vreest voor zijn leven. ZWEMMER BREEKT NEKWERVEL. Bij het zwemmen in het Noordzeeka naal te Amsterdam is Woensdag 'n ernstig ongeval geschied. Bij de pont aan den Hemweg sprong de eene zwem mer op het hoofd van een anderen zwemmer. Deze laatste, een 18-jarige jongeman, is, vermoedelijk met een ge broken halswervel, naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig. DJE VALSCHE MUNTERSBENDE. In verband met de ontdekking van de valsche muntersbende, die haar hoofd zetel had te Aarlanderveen ver neemt V.D. nog, dat Woensdagmiddag door den heer Bakker van 's Rijks munt te Utrecht, in samenwerking met de Al- fensche politie ten huize van Van der P. nogmaals een onderzoek is ingesteld. De valsche rijksdaalders bleken zoo voor treffelijk te zijn nagemaakt, dat zij door een leek niet van echt waren te onder scheiden. Of de bende er in is geslaagd reeds ve le van deze valsche munten in omloop te brengen is niet bekend. De ontdek king moet dan ook louter worden toege schreven aan de omstandigheid, dat de B. die te Amsterdam wegens dronken schap werd gearresteerd, zooveel rijks daalders in zijn zak had. Dit wekte bij de politie argwaan. De munten werden wat nauwkeuriger onderzocht en toen bleek dat deze valsch waren. De gearresteerde van der P, blijft ech ter nog steeds hardnekkig ontkennen aan de vervaardiging debet te zijn. Hij is Donderdag naar het Huis van Bewa ring te Den Haag overgebracht. NOG 'N BRANDJE IN DE P. C. HOOFT. Woensdagmorgen is nog weer eens brand uitgebroken in wat er nog rest van het motormailschip P. C. Hooft, dat, zooals men weet, te Pernis wordt gesloopt. Het schijnt, dat vonken van een autogenisch snij-apparaat te recht zijn gekomen in wat olieresten en dat deze daardoor vlam hebben gevat. Er ontwikkelde zich vrij veel rook. Dit maal woedde de brand ter hoogtS van ruim III. Men heeft het brandje rustig laten woeden. Tegen twaalven miri^r- de het vuur en weldra kon men het sloopwerk hervatten. DE LUTINETOREN DEN STORM GETROTSEERD. De sleepboot „Nep- tunus", die Woensdagmorgen uit Ter schelling is uitgevaren om een onder zoek in te stellen naar den toestand van den toren van Beckers boven het wrak der „Lutine", is 's middags teruggekeerd met het bericht, dat het geheele toestel nog precies staat, als 4 dagen geleden, toen het is geplaatst. Het staat nog loodrecht en is ook niet gezakt. Tot groote verbazing van alle zeelieden, heeft de toren den noord westerstorm van de laatste dagen glans rijk doorstaan. Twee dagen lang hebben zware brekers het toestel gebeukt. De hooge grondzeeën, die af en toe over den top liepen, hebben het toestel ech ter niet het minst kunnen verwrikken. Men hoopt het zoover te brengen, dat de bovenste koker op den toren kan worden geplaatst, zoodat het gevaarte eindelijk gereed komt en het goudzoe- ken kan beginnen. KIPPENDIEF. De politie te Bar- neveld, heeft aangehouden een 21- jarig jongmensch dat bekend heeft, zich ten nadeele van verschillende landbou wers aan diefstallen van kippen te heb ben schuldig gemaakt- In totaal heeft hij ruim 60 hennen, benevens een kist met 600 eieren ontvreemd. Ook de vermoedelijke heler, iemand uit Amers foort is gearresteerd'. Woensdag zijn beiden gevankelijk naar Utrecht over gebracht. POLSSLAGADER DOORGESNEDEN. Dinsdagmiddag viel de 7-jarige Ida S., wonende te Leeuwarden, die bij haar oom, te F i n k u m logeerde bij het spe len op een scherpen steen, waardoor de polsslagader werd doorgesneden. Nadat een dokter ter plaatse de eerste hulp had verleend, werd in het Dia- conessenziekenhuis te Leeuwarden de wonde gehecht, DOOR KOKEND VET VERBRAND De vrouw van J. K. te Staphorst had een pan met vet op de kachel ge plaatst. Toen zij eenigen tijd later ging kijken, was het vertrekje vol rook en damp. Zij opende de buitendeur en on middellijk sloegen de vlammen omhoog. Haar zoon had de onvoorzichtigheid water in het brandende vet te gooien, met het ongelukkige gevolg, dat zijn geheele gelaat met brandwonden over dekt werd, terwijl zijn moeder aan bei de handen en armen ernstige brand wonden opliep, meldt de ,,Zw. Ct-" De toestand van den zoon is ernstig. ONDER ZAND BEDOLVEN.. De 30-jarige grondwerker J. J. N. te M a r- graten geraakte Dinsdag onder een neerstortende zandmassa. N. werd uit zijn benarde positie bevrijd, doch had een been gebroken. SMOKKELAUTO VERBRAND NA ACHTERVOLGING. Duitsche com miezen hebben aan de grens bij V e n 1 o na een langdurige achtervolging een smokkelauto aangehouden. Op 't waar- schuwingssein gaf de bestuurder vol gas en reed door, waarop te hulp geroepen beambten een achtervolging instelden. Door een landweg in te slaan wisten de beambten wederom een grooten ver keersweg te bereiken en zoodoende vóór de auto te komen, doch met een angst aanjagende vaart snorde de smokkel auto aan de oogen van de beambten voorbij. Ofschoon er karabijnvuur op de smok kelauto werd geopend, waren de smok kelaars spoedig uit het gezicht verdwe nen. De heele omgeving werd daarna afgezocht met als resultaat, dat in de nabijheid van een woning de auto werd opgespoord op het oogenblik, dat de smokkelaars een nieuwen band om een van de achterwielen wilden leggen, aan gezien de oude band bleek te zijn stuk geschoten. Bij het naderen van de beambten sta ken de smokkelaars hun auto in brand. De toegesnelde beambten konden het vuur echter blusschen en beide beruchte smokkelaars arresteeren. De gedeeltelijk vernielde auto met 400 kilo tabak is in beslag genomen. DEVIEZENSMOKKELARIJ. Men meldt aan de N.R.Ct. uit Venlo: Aan de Duitsche genrs bij Venlo valt in de laatste dagen een opleving van den smokkelhandel te bespeuren. Spe ciaal de smokkelarij van rijksmarken tiert ondanks de scherpe maatregelen van de Duitsche beambten, die daarbij geassisteerd worden door S.'S.-mannen welig. Aanhoudingen zijn aan de orde van den dag, waarbij niet zelden groote geldbedragen in handen der beambten vallen. Zoowel in de grensstreek als in de Duitsche steden vinden herhaalde lijk arrestaties van rijksmarksmokke laars plaa,ts. Het zijn in hoofdzaak Ne derlanders, die zich aan de smokkelarij schuldig maken. De geldsmokkelaars worden bij aanhouding met zware straf fen bedreigd, hetgeen vier Venlonaren reeds hebben ondervonden. Naast een gevangenisstraf van drie tot zeven we ken hoorden zij geldboeten van 1000 tot 3000 tegen zich eischen. Het bij hen in beslag genomen geld werd ver beurd verklaard. Terwijl twee van hen nog in de strafgevangenis zitten, wach ten vijf anderen, die eveneens bij het verzilveren van een reischeque zijn aan gehouden, in de Duitsche cel nog op af doening van hun straf. Onder hen be vindt zich een echtpaar, dat reeds meer dan vier weken in voorloopige hechte nis verblijft onder verdenking zich met markensmokkelarij te hebben afgegeven Zij werden gearresteerd, toen zij te Mjiïhlheim een reischèque van 1000 rtiark verzilverden. Een poging om hen onder borgstorting uit de voorloopige hechte nis ontslagen te krijgen is mislukt. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ten behoeve van de ver nieuwing van een wisselspoor yin de electrische tramlijn MiddelburgVlis- singen aan de Westzijde van de Markt de doorgang van de Markt naar de Pot- tenmarkt op 4 en 5 September a.s. zal worden afgesloten voor het openbaar verkeer met rij- en voertuigen en vee. Middelburg, 1 Augustus 1933. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, J, ONDERDIJK, lo. voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. zullen we gaarne tijdig van U vernemen. Wij zorgen er dan voor, dat U ons blad aan Uw vacantie-adres ontvangt. Maar: geef ons dat SCHRIFTELIJK op, liefst 1 a 2 dagen tevoren! Per telefoon en/of op het laatste oogenblik opgegeven adresveranderin gen veroorzaken ons noodelooze moeite en Gij hebt de kans, de courant door misverstand niet of te laat te ontvangen. Daarom: tijdelijke adresveranderin- gen geve men, met vermelding van het oude adres, tijdig en schriftelijk aan ons op! De Administratie. ui. Krishnamurti. En zoo komen we dan tenslotte op de centrale figuur van het Sterkamp en op wat als de hoogtepunten in het kamp leven wordt beschouwd: de samenkomst in de groote vergadertent aan de voe ten van Krishnamurti. We zeggen wel bewust: „aan de voeten." Want zooals de honderden daar in de groote tent op het gras zaten alleen de achtersten op lage ongemakkelijke banken zoo als de leider zelve daar zit, gehurkt gelijk een Oostersch priester; zooals de menigte daar aan zijn lippen hangt en de woorden uit zijn mond ontvangt als mannah, dat is verbijsterend. Wat is het toch, dat van dien jongen Ooster ling uitgaat? Is het zijn fijn besneden gelaat, dat de menschen naar hier trekt en hen groote en moeilijke reizen doet ondernemen? Het kampleven alleen kan het toch niet zijn, want immers de ge legenheden daartoe zijn overvloedig en er zijn schooner plekken in de wereld en zelfs in ons land denkbaar. Is het zijn persoon? Zeker, hij heeft een aantrekkelijk gelaat, en als hij te spreken zit met een niet buitengewoon weiluidenden stem, als hij zit en met geopende lippen zoekt naar woorden om zijn 'moeilijke denkbeelden uit te drukken en te verduidelijken, dan plooit zich zijn mond tot een sympathieken glimlach en de lange wimpers boven zijn donkere groote oogen trillen van ge spannen concentratie; als hij zijn teere vingers strekt of krampachtig kromt en zijn fijn gevormde handen beschaafd gesticuleeren, dan is dat alles wel aan trekkelijk en gaat er wel iets van hem uit. Maar toch, naar wij het voelden, niet zoo, dat daarvoor alleen menschen uit Spanje of uit Noorwegen zouden ko men. Zijn het dan de woorden die hij spreekt? Maar die kunnen fel en zelfs hard zijn en kwalijk te begrijpen. Als hij tot zijn gehoor zegt, dat hij geen bij zonder respect heeft voor vacantiegan- gers indien zij ook niet het diepere le ven zoeken; als hij zegt dat eiken dag zijn nieuwe wetten heeft en dat men vergeten moet wat hij den dag tevoren zei, omdat men eiken dag opnieuw moet luisteren met een frisch en onbevangen denkvermogen; als hij trouw verwerpt en zelfdiscipline en liefde, omdat zij alle begrenzingen zijn en een beletsel vormen voor absolute openheid en on bevangenheid, omdat zij het innerlijk geketend houden aan uiterlijke dingen en omstandigheden; als hij voor het ver werven van absolute kennis, absolute vrijheid eischt en doordenking van de problemen en afhandeling van zaken tot in de alleruiterste consequenties, dan stapelt hij nog meer moeilijkheden op het pad van hen die naar een vol waardiger leven hunkeren. Hij slaat de menschen van hun ankers los, verwekt opnieuw geesteshonger. En wat hij hen voor dit alles teruggeeft, dat is een zwaar gebolsterde vrucht voorzien van stekels, waar binnenin de voedende kern besloten ligt- Het stelt zijn gehoor voor een ontstellend moeilijke en voor velen stellig ontmoedigende taak. Er zijn nog zoovelen, en ze zullen ook wel naar Ommen gekomen zijn, die nog niet eens aan doodgewone trouw, aan dood gewone liefde en aan een klein beetje zelfdiscipline toe zijn. Hij verlangt reeds van zijn hoorders, dat zij dit alles ver werpen om naar dat wat achter die dingen ligt te puren. Hij heeft misschien den middenweg reeds overschreden. Doch hij schijnt zich niet meer te kun nen indenken, dat er nog velen zijn, die dit tusschenstadium nog niet bereikt hebben. Hij spreekt alleen in duistere woorden over den weg die hijzelf is ge gaan en gaat, om tot het hoogste sta dium van opperste eenwording met den geest te komen. Wat hij den menschen zegt is Oos- tersche wijsheid, is „oude wijn in nieuwe zakken", maar ze smaakt veel wran ger. In „De stem van de stilte", dit mooie joekje vol stille wijsheid, worden de zelfde onderwerpen ook aangeroerd. Daarin wordt ook 'gesproken van de moeilijkheid om tot den Meester te ko men. Maar het is zooveel duidelijker te verstaan en klinkt zooveel zoeter in de ooren: f „Indien uw ziele glimlacht, in 't zon licht badend van uw leven, indien, door vleesch en stof omhuld, uw ziele zingt, indien uw ziele weent, gevangen in be- goocheling's kasteel, indien uw ziel den zilveren draad, die aan den Meester haar verbindt, al worst'lend wil verbre ken, weet dan o leerling dat uw ziel nog van d'aarde is." In de Bhagawad-Gita lezen we in 'n gesprek tiisschen Arjoena, een krijgs man, en Krishna, de heilige heer, even eens uitlatingen die getuigen van een veel zachtere gemoedsstemming. „Wie jegens alle schepselen zonder haat, vriendelijk en ook medelijdend is, zonder verlangen en ikheidszin, voor wien smart en leed hetzelfde zijn, wie vergevensgezind isdie is mij dier baar." Of wij in het optreden van Krishna murti dan niet veel goeds zien en of we het kamp in Ommen dan niet nuttig vinden? Zeer zeker. Hij schudt de men schen wakker; hij is hun geweten en knaagt als het ware aan hun ver schrompelde tradities en ideetjes. Hij is ongetwijfeld een figuur van beteekenis, als is wat hij zegt in Oostersche geschrif ten, zij het in anderen vorm, telkens terug te vinden- Maar hij grijpt te hoog en te ver en stellig zal zijn optreden in de kampen op den duur tot deceptie leiden. BIOSCOPEN. „Flor a" (Noordstraat). Vrij., Za., Zond. voorstelling en Zondag Matinée 3 uur „Wij zijn gezworen Kame raden" en „Als ik 'n millioen had". Vrijdagavond en Zaterdag avond 2 voorstellingen om 7 en 9 uur, „Flora" (Noordstraat). Vrij,. Za., Zond. „Bet naar de Olympiade" met persoonlijk optreden van mevr. Adrienne Solser, en „De Lucht post" (The Air Mail). „Alhambra" (Oprit), 8 uur en Zon dag 3 uur matinée. „Wat mannen weten moesten" en „Gentleman voor een dag". „L u x o r" (Bellamypark) 8 uur. Van Vrijdag tot en met Donderdag „Jeugdzonden" en „Mannen bui ten de Wet". lederen Woensdag Stadhuis belichting. Vrijdag4en Zaterdag 5 Augs. Lilliputter-circus. Doorl. voor stellingen van af 2 uur Markt. Vrijdag 4 en Z a t e r d ag 5 Augustus. „De Bilt seint", revue van Meyer Hamel Schouwburg loge „Dassi" Dam 8 uur. Maandag 31 JuliZ aterdag 6 Augustus Circus Menagerie Van Bever. Molenwater 8 uur. (Woensdag en Zaterdag matinée 3 uur). Vrijdag 4 en Zaterdag 5 Augus tus. De BoerVan Rijk-Ensemble met „De Meid". Hoofdrol Esther de BoerVan Rijk. Schouw burg. Wo e n s d a g 9 Aug. Molenwateruitvoe ring Middelburgsch Muziekkorps. 8 uur. Donderdag 10 Augs. Eerste Auto markt, verhoogde gedeelte Markt, 58 uur. Vrijdag 11 Augustus Concert „The Norland Castle Band", Engelsch Leger des Heilskorps. Nieuwe Kerk. Zaterdag 12 Augs. Motorwedstrijd de motorclub „Scheldegouwen Duinen van Vrouwenpolder. 2 uur start- Zondag 13 Aug. Abdij-uitvoering Mid delburgsch Muziekkorps 121 u. Donderdag 31 Aug. Ringrijderij te paard, Ver. Bev. Vreemdelingen verkeer in Walcheren Abdij. Maandag 2 October. Lezing Natuur kundig Gezelschap. Spr. dr. W. G. N. van der Sleen te Haarlem. V r ij d a g 27 October Concert vereeni- ging Paul Baumgartner (piano) Concertzaal. Maandag 30 October. Lezing Natuur kundig Gezelschap. Spr. dr. D. Schoute te Wassenaar. 1 Donderda g 10 Augustus. Volks concert „Hosanna". Groote Markt 8 uur. Donderdag 31 Aug. Volksconcert „Euphonia". Groote Markt 8 uur. Zaterdag 9 September N. O. G.-dag te Goes. Donderda g 14 September. Volks concert „Hosanna". Schutters hof 8 uur. Misschien voelt hij dat zelf wel aan komen; misschien herinnert hij zich de woorden uit „Tao the King van den Chineeschen wijsgeer Lao Tse, die er gens zegt: Die weten spreken niet; die spreken weten niet. De wijze sluit zijn uitgangen. Het is daarvandaan misschien dat Krishnamurti nu zelfs niet altijd tot spreken te bewegen was en dat er thans reeds vastgesteld is dat hij het volgend en daarop volgend jaar niet in Ommen zal komen spreken. Samenvatting. Mogen we nu alles wat we boven bespraken en wat we wel ervoeren doch niet bespraken, samenvaten, dan moe ten we tot de erkentenis komen, dat 't Sterkamp te Ommen een centraal punt is geworden, waar het mogelijk is, eens geestelijk „aan den (tand gevoeld te worden", waar het aangenaam is te ver blijven, en waar men zeer veel sympa thieke menschen ontmoet met hooge opvattingen van hun taak in dit leven. Al kunnen we ons best een goede samenleving zonder „Ommen" denken, een feit is daarnevens toch ook, dat Om men voor velen een geestelijk zoowel als stoffelijk ontspanningsoord is van groote waarde. En we zijn verheugd, dat we in die sfeer van naar hooger en beter strevende menschen hebben mo gen vertoeven. t. A H. Elec. Drukkerij G. W. den Boer. M'burgj-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6