BURGERLIJKE STAND. BUITENLAND. Algemeen Overziehl. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. m as* -wond bleef liggen. Zij moest naar het ziekenhuis te Deventer worden overge bracht, waar zij ter verpleging is opge komen. V i i-wia Onze financieele deskundige schrijft ons uit Amsterdam: Op de Amsterdamsche beurs werd de stemming tegen het midden der week vaster, maar de bedrijvigheid bleef uiterst beperkt. Met een vermindering van de belangstelling voor aandeelen is echter een toeneming van de kooplust voor vaste rente dragende fondsen ge paard gegaan. Hiervan hebben zoowel Nederlandsche en Ned. Indische staats fondsen als gemeente-leeningen en pandbrieven van hypotheekbanken ge profiteerd. De 4 pet. Nederlandsche staatsleeningen zijn zelfs tijdelijk tot 90 pet. opgeloopen, en de noteeringen van Nederlandsche staatsfondsen zijn in het algemeen in enkele weken tijd met ca. 5 pet gestegen. Hoe zeer de toestand op de beU-g- gingsma,rkt in een korte spanne tijds ■verbeterd is, blijkt wel daaruit, dat, reeds weder gesproken wordt van de mogelijkheid van conversie der tweede 5 pet. Nederlandsche staatsleening van 1932 in een leening met lageren rente voet, terwijl het er nog in de eerste helft van Juli naar uitzag, alsof de re geering in langen tijd geen beroep meer op de kapitaalmarkt zou kunnen doen. Behalve de 5 pet. leening 1933 staat op het oogenblik nog slechts één 5 pet, Nederlandsche staatsleening uit, n-1. die van 1919, die destijds in een periode van nijpenden geldnood der schatkist als „gedwongen leening" werd uitgegeven en die in zulk een snel tempo is afge lost, dat nog slechts een bedrag van ca. 10 millioen ervan uitstaat. De regee ring heeft thans de aflossing van het geheele restant dezer leening op 1 Oc tober a.s. aangekondigd. De meeningen over de vraag, of de regeering inderdaad tot conversie der 5 pet. leening 1933 zal overgaan, zijn verdeeld. Er wordt eenerzijds op gewe zen, dat de vlottende schuld zoo zeer is opgeloopen, dat een consolidatie hiervan in de eerste plaats gewenscht is, alvorens tot conversie van reeds ge plaatste leeningen over te gaan. Hier tegenover kan echter worden opge merkt, dat de regeering reeds bij vorige gelegenheden de omzetting van uit staande leeningen in stukken met lage ren rentevoet verbonden heeft aan een nieuwe leeningstransactie. Mocht de gunstige stemming op de beleggings- markt verderen voortgang maken, dan lijkt het ons niet onmogelijk, dat ook thans weder de uitgifte van een nieuwe leening gepaard zal gaa,n met de con versie van de 5 pet. leening. Wat de Ned. Indische leeningen be treft, kan vooralsnog van een conversie weinig of geen sprake zijn. Ondanks het feit, dat de regeering de goudclausule van de dollarleeningen ten volle erkent, beweegt de noteering der 6 pet. en 5K pet. Indische dollarleeningen zich nog altijd aanzienlijk beneden den parikoers. Voor een deel schijnen deze, in verhou ding tot de guldensleeningen Indië zoo lage noteeringen, het gevolg te zijn van technische oorzaken. Zoo moet er nog voortdurend aanbod van Amerikaan - sche zijde bestaan; op de New Yorksche beurs, waar de koersen op basis van den met meer dan 25 pet. gedepreciëer- den dollar worden berekend, staan de ze leeningen natuurlijk aanmerkelijk boven den pari-koers. Dit geeft blijk baar velen Amerikaanschen houders der stukken aanleiding, hun „winst" in gedeprecieerde dollars binnen te halen, en dit voortdurende aanbod van Ame- rikaansche zijde oefent een druk op de koersen uit. Overigens schijnt het nog altijd niet algemeen bekend, dat de regeering de goudclausule volkomen erkent, en dat de betaling van rente en aflossing in Nederland plaats vindt in guldens, waar bij de dollar berekend wordt tegen een koers van 2,46%, het theoretische goud-uitvoerpunt op Noord-Amerika, na aftrek der op de inwisseling vallende kosten. Een klein koersverschil van de in dollars luidende Indische leeningen met de guldensleeningen Ned.Indië zou dus wel gemotiveerd zijn. Immers is de eurskoers der dollarleeningen geba- seer op een vasten omrekeningskoers yanyf 9 P.er dollar. Voor een ver houd,ng als de thans bestaande, - de 6 pet. Indische dollarleening BC 1922 noteert ca. 90 pet.; voor de 5 pet gul den leeningen Ned. Indië bedraagt de koers daarentegen ca. 95 pet be staat geen aanleiding, tenzij mén geen vertrouwen mocht hebben in de uit- dat de a j T8rklfing, der regeering, men "dc,ausule Z£d worden nageko- .n v00r wantrouwen te dien zien is er echter geenszins. zoowel deURpUnduChe, obIigatiën waren sche soorten de meeste Duit sche soorten aan den vasten kant. Wat aatstgenoemde betreft, gaat het er hoe N?deri A ueeT naar- Uitzien' alsof de Nederlandsche regeering geen gebruik zal maken van de haar door de Clearintf- wet gegeven bevoegdheid tot het veref fenen van onze vorderingen op Duitsch- land met de betalingen door dat land, door middel van storting op een speci ale rekening bij de Nederlandsche Bank van de bedragen, die aan Duitschland verschuldigd zijn. De houders van Duit- sche fondsen zullen vermoedelijk niet anders kunnen, dan zich neer te leggen bij de eenzijdig door Duitschland vast gestelde „regeling". Zij zullen derhalve 50 pet. van de verschuldigde rente hier te lande uitbetaald kunnen krijgen; de rest zal in Duitschland bij de Conversie- kas worden gestort, en voor deze stor tingen zullen verhandelbare „scrips" wor den afgegeven, die naar men moet ver wachten wel niet hooger dan tot ca. 50 pet. van de nominale waarde zullen worden verhandeld. In totaal zullen de obligatiehouders dus vermoedelijk ca. 75 pet. van hun vorderingen uit hoofde van rente uitbetaald krijgen, waarbij in het oog moet worden gehouden, dat de maximum-rente beperkt is tot 8 pet. per jaar, terwijl, wat de dollarleeningen betreft, de goudclausule door Duitsch land niet wordt erkend, zoodat de hou ders der stukken ook de schade uit hoofde van de dollardepreciatie dragen. De aflossing der leeningén geschiedt ge heel in Marken, bij de Conversiekas in Duitschland, zoodat van deze bedragen vermoedelijk slechts de helft in handen der houders zal komen, wanneer zij ten minste de hiervoor af te geven „scrips" ten gelde maken. Op de aandeelenmarkt zijn rubberaan- deelen aanvankelijk scherp in koers te- ruggeloopen, als gevolg van het feit, dat de verwachte berichten over een gun stige ontwikkeling van de restrictie plannen zijn uitgebleven. Het door de Nederlandsche- en Britsche rubberpro ducenten ontworpen nieuwe restrictie plan, blijkt ook al niet te voldoen aan de door de respectieve regeeringen gestel de eischen inzake de inlandsche produc tie, zoodat een herziening van verschil lende bepalingen noodzakelijk is. Hier mede zullen allicht verscheidene weken gemoeid zijn, en het is de vraag, of het wel mogelijk zal zijn, de bestaande hin derpalen uit den weg te ruimen. Terwijl men aanvankelijk ten aanzien van dit laatste sceptisch gestemd was, hebben later meer optimistische ver wachtingen de overhand gekregen. Als gevolg hiervan is zoowel op de rubber- markt te Londen als op de Amsterdam sche beurs een verbetering ingetreden. Suikeraandeelen waren, op een kort stondig herstel na, lusteloos gestemd, terwijl tabakken, die aanvankelijk aan den flauwen kant waren, later in koers konden verbeteren. Dit geldt ook voor Deli Mij., hoewel het dezer dagen ge publiceerde jaarverslag weinig hoopvol le perspectieven opent. De mededeeling, dat de weerberichten bevredigend zijn geweest, zoodat voor 1933 over het al gemeen een goed beregende oogst mag worden verwacht, vormde geen voldoen de compensatie voor den pessimisti- schen toon, dien het geheele verslag ademt. Intusschen is het nadeelige sal do beperkt gebleven tot 2,87 millioen, tegen 8.05 millioen in het vorige jaar, voornamelijk doordien de groote af schrijvingen op aandeelen Cultuur Mij. „De Oostkust" en op andere deelnemin gen geheel ten laste van het vorige boekjaar waren gebracht. De statutaire reserve, is thans ingekrompen tot 't naar verhouding geringe bedrag van 1.92 millioen, zoodat men slechts mag ho pen, dat de resultaten voor het loopen- de jaar het niet meer noodig zullen ma ken, een groot verlies op de reserve af te boeken. Zoowel voor aandeelen Koninklijke Petroleum als voor industriëele fondsen bleven de koersverschillen binnen be perkte grenzen en is ook de handel sterk ingekrompen. In het algemeen trad na eenige reactie een licht herstel in, dat zich echter in de meeste gevallen niet ten volle kon handhaven. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Philips 171%, 169, 174% Unilever 95%, 92%, 93% Kon. Petroleum 170%, 167%, 170% Amsterdam Rubber 101, 95%, 103. Oost Java Rubber 109%, 99, 101. Handelsver. „Amsterdam" 221%, 215%, 222%, 220% Deli Batavia Mij. 144%, 138, 141 Middelburg. Van 24 Aug. Ondertrouwd: J. A. van Dalen, 25 j. en A. E. Dronkers, 28 j. Getrouwd: P. J. Poortvliet, 27 j. en C. Dingemanse, 24 j. C. Steijn, 32 j. en M. D. W. Schotel, 18 j. W. Hen- derikse, 56 j. en C. Spaeter, 48 j. Bevallen: W. Smit, geb. Roest, d. A. J. Wielemaker, geb. Vader, z. Overleden: J. touwerse, 6 j„ z. (van Vrouwenpolder), Goes. Bevallen: F. Janse, geb. v. d. Kreeke, T. Mijnsbergen, geb. Torbijn, z. Biervliet. Van 16—31 Juli. Ondertrouwd: Jac. D. Bartelson 25 j. en S- C. van Hoeve 25 j. Bevallen: E. M. de Meijer geb. Pro voost z.; J. Lippens geb. Baert d.; M, L. Moens geb. Plasschaert d- Overleden: I. Verplanke 72 j. echtge noot van N. Brevet; A, A. Koster 32 j. echtgenoot van N. Verhelst. z. Groede. Over de mahnd Juli 1933. Bevallen: 2. S. R. v. Ooteghem geb. v. d. Waeter z. 23. G. R. M. v. Hulle geb. v. Dierendonck d. Ondertrouwd: W. A. v. d. Lijcke, jm, oud 22 jaar en M. A. Bentschap Knook, jd. oud 23 jaar. J. v. Belois, jm. oud 21 j. en C. Ph. M. Temmerman, jd. oud 21 j.A. Geernaert, jm. oud 18 j. en E. L. de Wispelaere, jd. oud 18 j. Heinkenszand. Van 24 tot en met 29 Juli. Overleden: 24 Juli C. Nijsten, oud 70 jaren, echtgenoote van W. van den Dries. Kloetinge. Van 2330 Juli Getrouwd: C. Been hakker, jm, 28 j. en A. Allemekinders, jd. 24 j. Bevallen: J. J. Staal, geb. Van den Berge, z. Overleden: te Goes, J. Dekker, geh, met J. Hollestelle, 51 j. Koudekerke. Van 1531 Juli. Ondertrouwd: J. Reijnierse, jm. 25 j. en M. de Visser, jd. 27 j.; A. Kluijfhout, jm. 26 j. en S. Reij nierse, jd. 24 j. Getrouwd: N. J. Wortman, jm. 25 j. en C. J. W. Faber, jd. 22 j. Bevallen: J. Reijnierse, geb. Brasser, z.; M. van Belzen, geb. Kaljouw, z.; M. Barentsen, geb. Koole, d,; N. Vos. geb. Brasser, z. Overleden: M. Schout, jd. 20 j.; M. Adriaanse, vrouw van L. van Keulen, 38 j.; J. Pouwer, vrouw van J. Baaijens 68 j. Zcutelande. Van 1—31 Juli. Bevallen: C. de Witte geb. van Sluijs z.; P. Vos geb. Janse z.; J- Jobse geb. de Hondt z-; Colorado doorgebroken, tengevolge van ontzettende wolkbreuken. Een water zuil van 10 m hoogte en i km breedte spoelde in eenige minuten tijds over talrijke plaatsen en vernielde spoor bruggen en wegen, terwijl alle telefoon- en telegraafverbindingen werden ver broken. In Denver zelf werd de groote boule- vardbrug over den Cherrykreek weg gespoeld. Hoewel het naderen van den vloed werd aangekondigd door sirenen- gehuil, terwijl de telefoonkantoren waarschuwden, vreest men dat talrijke personen, vooral farmers, zijn verdron ken. INaar uit Denver gemeld wordt, be draagt de schade, die de overstroomin gen hebben aangericht, een half millioen dollar. Het hooge water loopt thans snel weg. Tot dusverre zijn twee slachtoffers bekend. Vlootbouw. Het Amerikaansche ministerie van marine, heeft thans opdracht gegeven tot den bouw van 37 nieuwe oorlogs schepen. 21 Oorlogsschepen ter waarde van rond 130 millioen dollar, zullen door particuliere werven worden ge bouwd. De regeeringswerven zullen de overige 16 schepen bouwen. Gebouwd zullen worden 2 vliegtuigmoedersche pen, 5 kruisers, 24 destroyers, 4 onder zeeërs en 2 kanonneerbooten. Bolivia en Paraguay. De Volkenbondsraad zit nog steeds met het latent blijvend petroleum-con- flicl in den Gran Chaco, het ondoor- dringbare oerwoud tusschen Bolivia en Paraguay. Er zitten, gezien de groote naburen, pijnlijke en moeilijke kanten aaji deze zaak vast. Zoo durft de raad dus niet een reeds benoemde enquête commissie herwaarts te zenden (veel animo zal er voor het lidmaatschap wel niet zijn geweest!) al is een der leden reeds op weg! Eerst zal men de vier staten Argen tinië, Brazilië, Chili en Peru vragen of zij bereid zijn op grond van het Vol kenbondsverdrag en namens den Vol kenbondsraad als bemiddelaar in het Chaco-conflict op te treden, in de hoop dat deze procedure de oplossing van het geschil zal bespoedigen. Mochten de vier staten niet bereid zijn, zoo be paalt de resolutie, dat dan de enquête commissie zoo spoedig mogelijk ter plaatse gezonden zal worden. De Raads commissie van drie zal intusschen de verdere ontwikkeling van het Gran Chaco-conflict blijven volgen! Straatgevechten te Straatsburg. Te Straatsburg kwam het Donderdagavond laat tot hevige straat gevechten tusschen stakers en politie. De staking heeft een volkomen revolu tionair karakter aangenomen, en af en toe was de politie machteloos. Tegen één uur des nachts werden in de arbei derswijken alle lantaarns gedoofd. Toen de politie van de wapens gebruik ging maken werd zij met messen aangeval len. Vijf politiebeambten werden door messteken zoo zwaar gewond, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. Op verschillende plaatsen in de stad zijn barricaden opgeworpen. De leiders der staking zouden zelf geen meester van den toestand zijn. Communisten, die uit Parijs naar Straatsburg zijn ge komen, maken van den toestand voor propagandistische doeleinden gebruik, In het bijzonder wordt gewezen op de aanwezigheid van den communistischen afgevaardigde Monjouvis, die dezer da gen uit Parijs is gearriveerd. Het aantal stakers wordt geschat op 20.000. In den loop van Donderdag heeft een groot aantal inwoners hun vuilnisem mers, die door de staking van het ge- meentepersoneel niet worden geleegd, op de binnenplaats van het stadhuis, voor de ramen van het vertrek van den communistischen burgemeester geleegd. De prefect van politie heeft besloten met ingang van Vrijdag alle vergaderin gen in de open lucht te verbieden. De ordedienst is versterkt. Duitschland en Z.W.-Airika, Tengevolge van het optreden dei- nazi's in Zuid-West-Afrika hebben de Unieleden van de Wetgevende Verga dering besloten, de medewerking, die zij den Duitschers hadden beloofd voor de verkrijging van verschillende wette lijke faciliteiten, zooals de verklaring van het Duitsch tot derde voertaal, kies- rechtvoorrechten en naturalisatievoor- rechten, ingetrokken. De Unieleden be toogden, dat de Duitschers door hun handelingen en argumenten hebben aan getoond, dat zij nog aan Duitschland verknocht zijn en vandaar hun instruc ties afwachten. Damdoorbraakramp in de Ver. Staten. Woensdagnacht is. op ongeveer 60 km van Denver de Castlewood-dam aan den DE BELGISCHE BADPLAATSEN AAN ZEE. Verbazend is de uitbreiding welke jaarlijks aan de Belgische kust wordt waargenomen, ondanks het feit dat ook sedert de zooveel genoemde economi sche crisis is ingetreden, door de kust bewoners, die het van de badgasten moeten hebben, steen en been wordt geklaagd, aldus schrijft onze Belgische correspondent. Ondanks de goedkoope zeereizen, en de omstandigheid dat de auto, veel meer dan voorheen, tot verre reizen noodt in plaats van het stille verblijf aan zee ondanks dit alles is de kust nog ,een uitverkoren streek voor velen. Van de Panne, aan de Fran- sche, tot Knocke-Zoute, aan de Neder landsche grens, is de Vlaamsche kust ingenomen door vriendelijke, van alle comfort voorziene badplaatsen, die keus laten voor allen, zoowel voor wie een rustig badplaatsje wil, als voor wie het mondaine leven verkiest in luxu. euse hotels en casino's- Er is een vrij wel niet onderbroken duinenreeks, die op verscheidene plaatsen tot drie kilo meter in het land reikt. Er wordt niet veel gedaan om deze duinen te be schermen. Slechts sedert het vorige jaar meenen we, is eën belangrijk duinen gebied, tusschen De Panne en de Fran- sche grens, als „nationaal monument' geclasseerd, en voor verdere verkave ling door op winst beluste grondspecu- lanten gespaard. Op een van de mooi ste punten der kust, op den „hoogen blekker" zooals de naam aanduidt het hoogste punt van de duinen te Coxyde, is sedert dit jaar een imitatie windmolen gebouwd, gelukkig vrij schil derachtig, om als café te worden geëx ploiteerd. De omliggende terreinen zullen na tuurlijk voor villabouw worden verkocht. En zoo kan men met een van de mo derne en snel rijdende electrische trams, die alle kustplaatsen verbinden, of met en autobus, als men over geen parti culiere auto beschikt, de kust langs rij den en vaststellen, hoe overal villa's op rijzen,^groote en kleine luxueuse en een voudige, en hoe de konijntjes uit hun duinenrijk gaandeweg voor goed zullen worden verdrongen. Wie zich maar eenigszins de weelde kan veroorloven, tracht zich een huisje aan zee aan te schaffen, en dit vooral met het oog op het week-end. Dit is zeer in de mode gekomen. Elk jaar wordt er in den win ter gebouwd aan de kust en worden er zaken gedaan. Het eenige verschil bij vroeger is, dat de prijzen heel wat zijn verlaagd. Zoo kan men zich b.v. te Coxyde reeds een huisje aanschaffen tegen ongeveer 30.000 fr. of ruim 2000 gulden. De week-end-mode levert even wel geen zekere winst op voor de ho telhouders. Want het week-end heeft ook het kampeeren ingevoerd en wie b.v. van Knocke naar Ostende rijdt, zal ontdekken hoe honderden en hon derden hier in de duinen hun tenten hebben opgeslagen, in den letterlijken zin van het woord, en er heel dagen en nachten doorbrengen. Er wordt ook naar de kust gereden met al den noo- digen mondvoorraad in de auto. Pick nicken is, in dezen duren tijd, wat het goedkoopste uitvalt, en tevens is het een charme, een aantrekkelijkheid te meer i van den tocht. j Bij de andere oorzaken van de crisis komt dan nog de omstandigheid van de schoolvacanties, die in België omstreeks 15 Juli beginnen en omstreeks 15 Sep tember eindigen. Toen de vacanties liepen van 1 Augustus tot 1 October, duurde het seizoen twee volle maanden en nu is dit, eigenaardig genoeg, inge krompen tot anderhalve maand- Het publiek komt er niet toe, de eerste veer tien dagen van Juli als verloftijdvak te beschouwen en de eerste veertien dagen van September al evenmin. Men heeft gemeend, door de wijziging van de va- cantie, te handelen in het voordeel van de kustbewoners, doch het is een ver gissing gebleken en nu gaan reeds stem men op, om de vacantie te doen aan vangen op 1 Juli en te doen eindigen op 30 Augustus. Het is niet uitgesloten dat tot deze wijziging binnen afzienba- ren tijd wordt overgegaan, in het belang van de kust, daar juist tot een verblijf aan zee in het belang van de kinderen dikwijls wordt besloten. De propaganda die in het buitenland voor de Belgische badplaatsen wordt gevoerd, is niet zoo gróót, en toch heeft men er een massa vreemdelingen aan te danken, die ongetwijfeld aangetrokken zijn door het tenslptte toch goedkooper leven in België, vergeleken bij het bui tenland, en misschien ook wel door dé speelzalen. Het aantal Nederlanders, dat in de Belgische kustplaatsen wordt aan getroffen, is buitengewoon groot, naar we zelf konden ervaren, en het dftnf wel gezegd, zij leveren een goed con tingent voor de speelzalen van Knocke en Oostende. De meeste uitgeweken Duitsche Joden schijnen zich ook aan de kust te heben gevestigd. De tijd dat er incidenten met Duitsche badgasten ont stonden is reeds lang voorbij. En nu deze badgasten tevens bannelingen zijn, wor den zij zelfs met sympathie omringd. Vreemde badgasten hebben niet de min ste moeite om tot een speelzaal te wor den toegelaten, wanneer zij ouder zijn dan 25 jaar. Zij moeten hun identiteits kaart vertoonen als eenige formaliteit, Belgen moeten eerst hun aanvraag in dienen en dan krijgen zij nog 24 uur bedenktijd, alvorens te worden toege laten! De verlenging van de Zeeland-lijn van de K-L.M. tot Knocke, begunstigt op merkwaardige wijze het bezoek van deze badplaats door de Nederlanders, want van de lijn wordt goed gebruik ge maakt. Meldenswaard is ook nog de strijd die is gestreden rondom het vraagstuk van de zonnebaden in de badplaatsen. De „Bond tot bescherming van de open bare zedelijkheid" heeft er zich mee in gelaten en deze heeft nu eens „ex- cathedra" bepaald wat er, om nu eens heelemaal zedelijk te zijn, niet mag wor den geduld op het strand. Dit is, vol gens een door den bond verspreide cir culaire: op het strand in badpak wan delen, voor of na het bad, zonnebaden nemen, spelen, fietsen, paardrijden, enz. in badpak. De mededeeling maakt niet uit, of 't dragen van kousen noodzakelijk is voor de zedelijkheid of wel dat het ontbreken van een halsboordje strijdig is met be hoorlijk zedelijkheidsgevoel. Wel wordt een lijst opgegeven Yan badplaatsen die worden aanbevolen, namelijk De Panne, Oost-Duinkerken (Nieuw-poort-Bad in begrepen), Lombartzijde, Breedene, Clemskerke (Den Haan) Heist (Duin bergen). In den ban zijn: Oostende, Blankenberge, Westende, Knocke, Zou te en Middelkerke. Aangenaam bij een verblijf aan de Belgische kust is de mogelijkheid, om bij minder goed weer, uitstapjes te doen in allerlei richtingen. De slagvelden van Vlaanderen zijn vlakbij, reizen naar Le Touquet Plage, over Duinkerken, Calais en Boulonge, worden ingericht, boot tochten naar Dover, naar Brugge, waar wij steeds met dezelfde geestdrift en dezelfde opgeruimdheid terugkeeren, is op slechts eenige kilometers van de zee- Dat ook is niet te verwonderen voor wie zich niet laat weerhouden door de leuze „blijf in eigen land" en buiten de grenzen van een andere atmosfeer ge nieten wil. BELGIë. Spoorwegongeval. De internationa le D trein die Donderdagmorgen te 7 h 43 uit Keulen vertrok en die te 12 h in Brussel moest aankomen, is in de nabij heid van Landen, tusschen Luik en Leuven ontspoord. Volgens de tot nu toe ontvangen be richten zijn vier wagons uit de rails ge worpen. Zeven personen zijb Igewond, van wie drie ernstig. De materieele schade is zeer groot, FRANKRIJK. Net zoo lang als in Amsterdam? De minister van oorlogsmarine heeft het marinesteunpunt in het bekken van Berr bij Marseille, ter beschikking ge steld tot het treffen van voorbereidin gen voor de ontvangst van het Italiaan- sche eskader, Eenige Italiaansche vlieg- officieren zijn aan boord van de „Bre men" te Cherbourg aangekomen, en hebben zich naar Berre begeven, om bij het treffen der voorzorgsmaatrege len te helpen. Wegens de ongunstige weersomstan digheden is Balbo nog niet van New- Foundland gestart. Ontevredenen! 1 Door het besluit van de Fransche bezuinigingscommissie om de toelagen der ambtenaren met 10 pet. te korten, is de ontevredenheid onder het abtenarencorps, die reeds tijdens de begrootingsdebatten dreigen de vormen aannam, opnieuw toegeno men. DUITSCHLAND. Zweefvlieg-duurte-record. Donder dagochtend te 7 h 25 startte de student Schmidt uit Koningsbergen van het voor het zweefvliegen gebruikte vlieg veld Korscenroch met een motorloos zeilvliegtuig, teneinde te probeeren het wereldrecord zweefvliegen op zijn naam te brengen. Vrijdagmorgen te 7 h 45 was hij no£

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3