UW VACANTIE-ADRES SEHfE» NIEUWS. BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. AFLOOP VERKOOPINGEN» AFLOOP AANBESTEDINGEN. CORRESPONDENTIE. ADVERTENTIE!!. LAATSTE BERICHTEN. Algemeen Sverzichl. IPF* Prachtig Spek Schouwburg Middelburg Mevr. De Boer-Van Rijk DE DOOFPOT Enorm Succes Gymnastiekver. Volharding. DEMONSTRATIE Donderdagavond 7.30 uur op het Marktveld te Kloetinge. SUIKERIJPEREN. JACHTRECHT. DE NIEUWE WATERTOREN TE DOMBURG, WELKE EERLANG OFFICI EEL IN GEBRUIK GENOMEN ZAL WORDEN. malen gezegd en geschreven. Tot ver- velends-wordends toe wellicht. Wat een jubilaresse op zulk een feestdag hoort: „nog flink, nóg sportief, nóg jong. We doen er niet aan mee. Mevrouw de Boer is niet nóg een voortreffelijk ac trice, voortreffelijk in deze karakter- beelding, zij i s 't, en blijft 't, hopen we, nóg (nu komen wij ook aan het nóg) vele, vele jaren. Zij had in Ezerman een goed tegen speler, in Jaap van der Poll (tevens schrijver en regisseur van dit stuk) een frisch, krachtig planterstype. Heel goed was de zielig-berustende Tante Chrisje, van Fie de Vries-de Boer. Aan rolvastheid mankeerde 't nog wel eens hier en daar, waardoor het sa menspel soms even hinderlijk haperde. Er was gelukkig veel publiek, dat gul lachte, en van harte applaudi- seerde- INSTALLATIE VOOR DE VERVAAR DIGING VAN VALSCH GELD ONTDEKT. De politie te Amsterdam heeft gisterenavond eenige beschonken perso nen aangehouden, die in een auto reden, en aan het potverteren waren. Bij hun verhoor bleek, dat zekere de B. valsche rijksdaalders in zijn bezit had, die vrij wel niet van echte waren te onderschei den. Later op den avond bekende de B. de ze ontvangen te hebben van zijn zwager zekeren v. d, P. te A a r 1 a nd e r v e e n gem. Alfen aan den Rijn. Eenige rechercheurs van de valsche geld-centrale hebben zich direct naar Alfen begeven, waar in den afgeloopen nacht een onderzoek werd ingesteld ten huize van v- d. P. Bij de huiszoeking werd inderdaad op den zolder van het perceel in de Dorpstraat te Aarlander- veen. waar v. d, P. als motorhersteller woont, een installatie gevonden voor de vervaardiging van valsch geld, w.o. een aantal koperen schijven, aluminium, zilver poeder, enz. Een en ander werd in beslag genomen, v. d. P. ontkende echter zich aan de vervaardiging van valsche munten te hebben schuldig ge maakt- Hij is gearresteerd. Het onderJ zoek duurt voort. REISPLAN Hr. Ms. VAN NES. Het reisplan voor de reis van Cura sao naar Nederland van Hr. Ms. tor- pedobootjager „Van Nes" onder bevel van den kapitein lt. ter zee J. C. A. Scholte is als volgt vastgesteld: 21 Aug. a.s. vertrek van Curasao; 25 Aug. aan komst Paramaribo; 2 Sept. vertrek van Paramaribo; 4 Sept. aankomst te Trini dad; 5 Sept. vertrek van Trinidad; 12 Sept. aankomst te Sint Vincent; 13 Sept. vertrek van Sint Vincent; 16 Sept. aan komst in Las Palmas; 20 Sept. vertrek van Las Palmas en 26 Sept. aankomst te Nieuwe Diep. Schipper J. Sperling heeft Dinsdag nacht te Ouddorp binnengebracht een Engelsch plezierjacht de „Aletheall" De opvarenden zijn twee studenten af komstig uit Lowestoft in Engeland. Door den storm zijn zij naar Neder land afgezakt. Na herstel van de averij zullen de ondernemende jongelui de te rugreis aanvaarden. In den nacht van 31 Juli op 1 Augustus is van Amsterdam uit in de richting A n d ij k een zwarte geslo ten personenauto vertrokken, gemerkt G 74436 waarin zeven personen waren gezeten. Daar tot nu toe niets meer van deze personen is vernomen, wordt ver moed dat de auto te water is geraakt. De politie heeft in dit verband per politie-radio verzocht een onderzoek in te stellen en zoo mogelijk haar bericht te geven. Tengevolge van den verkeerden wisselstand kwamen bij B o 1 o g o j e in het district Nowgorod een goederen- trern en een personentrein met elkaax xn botsing. De locomotief van den goe derentrein boorde zich in die van den personentrein, waarvan eenige wagons werden vernield. Het aantal dooden be draagt waarschijnlijk 18. Gandhi is Maandagavond van Sa- barmadi naar Poona overgebracht, waar hij evenals vroeger weer in de Jerawda- gevangenis is ondergebracht. Volgens geruchten zou Gandhi voornemens zijn wederom in hongerstaking te gaan. Ongelukken. In de buurtschap Geesteren onder de gemeente Tubbergen heeft een ernstig ongeval plaats gehad. De winke lier O. aldaar was gezeten op een paard, toen het dier, blijkbaar geschrokken, op zijde sprong en zijn berijder afwierp en tegen een boom smakte. De ongelukkige werd hevig bloedend opgenomen met een schedelbreuk en is later overleden. Branden. Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken in de woning van den land bouwer P. V. te Maasbracht. Het huis is tot den grond afgebrand. Het vee kon met uitzondering van drie varkens wor den gered, welke zijn verbrand. Gandhi- Naar verluidt zal Gandhi op vrije voeten worden gesteld wanneer hij be paalde voorwaarden der Indische re geering aanvaardt. Hij moet dan het ver zet opgeven en de streek Puna niet ver laten. In een officieel rapport geeft de regeering te Bombay de redenen op voor de arrestatie van Gandhi. Zijn eigen woorden maken zijn houding inzake de ongehoorzaamheid duidelijk. De regeering blijft op het standpunt staan, dat er geen wezenlijk verschil is tusschen collectieve en individueele on gehoorzaamheid, en wijst er op dat vol gens Gandhi de laatste tot de eerste zal leiden. De regeering heeft het aanbod van Gandhi, het overdragen van zijn semi narium aan de regeering, afgewezen, daar er geen grond is voor dergelijke maatregelen, zoolang de belastingen worden betaald. De Decemberbetalinéen. Volgens den corr. te Washington-van de Daily Express is president Roose velt voornemens binnenkort de regee ringen der Europeesche schuldenaars- staten, Engeland inbegrepen, een bood schap te doen toekomen van den vol genden inhoud: Alvorens een revisie der oude oor- logsschuldenovereenkomst in overwe ging kan worden genomen, moet een nieuwe termijn in December worden be taald. De December-betalingen moe ten aanzienlijk hooger zijn dan de Juni- betalingen, die slechts voor kleine ge deelten zijn geschied- De December-be talingen dienen in overeensteming met de schuldenovereenkomst in goud te worden betaald, en niet in zilver, zoo als Engeland dat bij de betaling van den Junitermijn heeft gedaan. Zelfs na de Decemberbetaling zou Roosevelt niet bereid zijn een herziening der schulden regeling te overwegen, zoolang het bin- nenlandsche herstelprogram der Ver. Staten niet met succes is uitgevoerd en de Amerikaansche goederenprijzen op de gewenscihte hoogte zijn gestabili seerd. Japan en China. De Japansche militaire autoriteiten hebben aangekondigd, dat een nieuw of fensief zal worden ingezet in het uiter ste Westen van Jehol in de richting van Dolonor tegen de Chineesche troepen, die onder leiding van maarschalk Feng Yoe Hsiang den strijd tegen Japan blij ven voeren. Intrekking salariskorting. Met ingang van gister zou in Frank rijk volgens een wet van Maart een korting van 10 pCt. intreden voor ver schillende bijslagen van de staatsamb tenaren;. De minister van financiën hoopte daarmede eenige millioenen te bezuinigen. Onder den druk van de hef tige protesten en bedreigingen van de ambtenaren en blijkbaar met inachtne ming van de stemming bij de socialis ten is deze maatregel gister ingetrok-1 ken- BELGIë. Vreeselijk ongeval. Dinsdagnacht te ongeveer 2 uur, reden op den weg Blankenberghe-Brugge, twee in Brugge wonende Nederlanders in de auto van hun patroon. Bij Zuyenkerke botste de wagen tegen een stilstaande vrachtauto, met het gevolg dat de rijdende wagen omsloeg, naast den weg terecht kwam en in brand raakte. Reddingspogingen mochten niet baten, zoodat de 22-jarige J. Witterynck in de vlammen omkwam. De 41 jarige J. Verhoeven wist zich uit de auto te bevrijden en liep slechts lich te verwondingen op. FRANKRIJK. Scheepsbrand. Het Fransche s.s. „Recherche" dat den dienst onderhoudt tusschen Marseille en Nieuw Caledo- nië en op 23 Juli uit Tahiti is vertrok ken is in den Stillen Oceaan in brand geraakt. Het schip moest bij de Marqui- zen-eilanden voor anker gaan. Verdere berichten ontbreken. Ernstige boschbranden. De bosch- branden in de nabijheid van Saint Cyr, die reeds verscheidene dagen duren, en waaraan men aanvankelijk slechts wei nig aandacht schonk, hebben zich in de laatste 24 uur zoodanig uitgebreid, dat groote afdeelingen militaire troepen naar de plaatsen van den brand zijn ge dirigeerd om een ernstige ramp te voor komen. De groote verkeersweg Toulon- Marseille is voor het verkeer gesloten. DENEMARKEN. Nazi-aansluiting. Het secretariaat van de Deensche Nationaal Socialisti sche Arbeiderspartij deelt mede, dat de aaneensluiting van alle nationaal socia listische partijen en groepen in Dene marken is voltrokken, NEW FOUNDLAND. Balbo's vlucht. Volgens berichten uit St. Johns zou generaal Balbo voor nemens zijn hedenochtend vroeg naar Ierland te starten. VER. STATEN. „Iets koeler" De vochtige hitte die nu al eenige dagen te New-York' heerscht heeft Dinsdag opnieuw acht slachtoffers g^eischt. 25 Personen wer den door de hitte bevangen. In totaal heeft de warmte in de vier laatste dagen 19 slachtoffers gemaakt. Op het land verschroeit de oogst en in de bosschen breken herhaaldelijk branden uit. Dins dag steeg de temperatuur tot 35% gr. Celsius. Voor heden wordt een geringe afkoeling verwacht. Stakings-incidenten, Naar Reuter uit Brownsville in Pennsylvania meldt, zijn daar bij botsingen tusschen stakers en politie in de buurt van de kolenmij nen 10 menschen door kogels gewond en naar het ziekenhuis gebracht. Er sta ken meer dan 20.000 mijnwerkers en ruim 20 mijnen zijn gesloten. De mijn werkers eischen erkennig van hun vak vereeniging, de United Mine Workers of America, wat de meeste patroons wei geren. Gouverneur Pinchot heeft den feite lijken staat van beleg afgekondigd en 'n sterk detachement van de nationale gar de, gewapend met mitralleurs en gewe ren, is te hulp geroepen. 28.450; J. Wisse, Axel 28.942; Rijn berg, Terneuzen 29.000; Voet en de Waal, Kloosterzande 29.500; van Driesse, Lamswaarde 29.510; Gebrs. Claessens, Sas van Gent 29.696; J. van Cauteren, Axel 29.950; A. Ver- naeve, Sas van Gent 30.235; Wiele- man, Hoofdplaat 30-600; Wisse, Zaam- slag 30.986; P. Krijger, Sluiskil 31.020; Kam. Kaas, Sas van Gent 31.100; Geb. de Wagenaere, Sas van Gent 33.000. De gunning werd nog aangehouden. Middelburg. Van 31 Juli.2 Ags. Ondertrouwd: J. L. R. van Hecke 22 j. en J. Th. Verheu vel, 27 j.; B Kleinjan 19 j. en M. A. v. d. Broecke, 21 j. Bevallen: E. Poortvliet, geb. De Veij, z.; M. C. Wfielemaker geb. Meerman, d. Goes. Bevallen: K. F. Cobben, geb. Zwarte- poorte, d. Hoedekenskerke. Van 131 Juli. Bevallen: N.Boogaard, geb. Van der Linde, d.; H. Remijn, geb Doggen, z. Kattendijke. Van 131 Juli. Getrouwd: J. M. van Kleunen, 26 j. en M. de Dreu, 26 j; I Verhage, 29 j, en M. Mathijsse, 26 j. Middelburg, i Augustus. Aard appelveiling: mitlothians 2136 c., poters 19 c., bonken 25 c., blauwe eigenheimers 1942 c., gele eigenhei mers 2127 c., alles per 25 kg. Fruitveiling: madeleine 212 c., tar we appels 48 c., roode appels 23 c„ keswick 13 c., earley victoria 3 c., coningin Emma 1 c., oomskinderen 4 18 c., gruitjes 26 c., st. Janpeer 214 c., krielpeer 13 c., zomer perzikpeer 311 c., handpeer 49 c., suikerijen 13 c., claps 7 c., roode bessen 920 c., witte bessen 1113 c., roode kruis bessen 4 c., witte kruisbessen 24 c„ prince pruimen 5'8 c., oranje pruimen 912 c., tomaten 212 c., engelsche crozen 7 c., blauwe pruimen 16 c., fran- centhaler 5355 c., frambozen 2436 c., abrikozen 11 c., morellen 536 c., alles per kg, netmeloenen 1632 c,, perziken 14 c., beide per stuk. Middelburg, 2 Augustus. Mor genveiling; oomskinderen 24 c-, kruisbessen 24 c., Roode bessen 37 c., alles per kg, netmeloenen 1827 c., per stuk. Goes, 1 Augustus. Veilingsvereeni- ging „Zuid-Beveland". Groote veiling. Roode Bessen 6.806.90; dubbele Prin- cesseboonen 3.305.20 per 100 kg. Kleine veiling: Pruimen: Washing- tons 1625; dubbele Boerewitte 25; blauwe Wijnpruimen 14; Belle de Lou- vain 915; Earley Laxton 10; Perzik- pruimen 13; )Abrikoospruimen 15; El- densche Blauwe 59; Gor Pruimen 6 15; Vroege Orange Pruimen 311; Tra gedie 11; Engelsche Krozen 39; Prin ce Pruimen 211; Okkelanen 28; Macbelanen 27; Wijnkrozen 38; Kouwelijnen 29; Siespruimen 24; Uitschot Pruimen 24 ales per 100 kg. Peren: Precose de Trevoux A 20 22; idem B 1318; idem C 6-13; Ooms kinderpeer extra 1722; idem A 14 18; idem B 1213; idem C 59; Sou venir Madam Fyve 712; Clapp's Fa vorite 1015; Petite Marguerithe 58; André d'Esportes 711; Bruine Hee repeer 6—8; Sambree 6; Langstelen 4 6; N.H. Suikerpeer 48; Roode Sui kerijen 13; Zomer Louwtjes 25; Gro ninger Bergamotten 24; Scharlaken peer 5; Goudballen 2; Afval- en Kwik peeren 0.502 alles per 100 kg. Appels Yellow Transparante extra 1921; idem A 1619; idem B 812; idem C 510; Perzik roode Zomerap- pel extra 1416; idem A 1214; idem B 710; idem C 45; Early Victoria extra 910; idem A 78; idem B 57; idem C 37; Baanthy of Bath A 15; id. B 8; Codlin Keswick A 78; idem B 56; idem C 35; mr. Gladstone 5 8; Duch. d'Oldenburg 46; Zomeraagt 4 6; Zoete St. Janappel 39; Zoete Pauwappel 36; Afval- en kroetap- pels 0.502 alles per 100 kg. Diversen: Frambozen 23; Roode Bes sen 310; Kruisbessen 2,104; Zure Morellen 18; Tomaten 212; Blauwe druiven 3654 alles per 100 kg. Kipeieren 2.202,30 per 100 stuks. Honing 0.35 per flacon. Bloemen 36 per 100 bos. Idem 415 per 100 pot. Meloenen 2132; Perziken 15 per 100 stuks. Notaris E. C. van Dissel heeft Dins dagavond in „De Prins van Oranje" te Goes publiek verkocht: 1, een woonhuis met erf en grooten tuin aan de L. P. v. d. Spiegelstraat nummer 29, groot 2.96 A. Koopers P. W. Bliek en J. Reijnhout te Goes voor 4242. 2. een woonhuis met tuin en erf aan de M. A. de Ruyterlaan nummer 30 groot 1.19 A. Koopster N.V. Algemeene Han del Maatschappij „Presto" te Amster dam voor 2060. Dinsdagmiddag werd in het voor loopige gemeentehuis te Sas van Gent aanbesteed den bouw van een nieuw gemeentehuis aldaar. Er hadden 15 inschrijvers in massa in geschreven nmL; Gebrs. v. d. Poel te Lamswaarde 26.950; Everaert en. Ver meulen, Hulst 28,314; Sabbé, Axe. zullen we gaarne tijdig van U vernemen. Wij zorgen er dan voor, dat U ons blad aan Uw vacantie-adres ontvangt. Maar: geef ons dat SCHRIFTELIJK op, liefst 1 a 2 dagen tevo»en! Per telefoon en/of op het laatste oogenblik opgegeven adresveranderin gen veroorzaken ons noodelooze moeite en Gij hebt de kans, de courant door misverstand niet of te laat te ontvangen. Daarom: tijdelijke adresveranderin gen geve men, met vermelding van het oude adres, tijdig en schriftelijk aan ons opDe Administratie. F. B. te Goes Indien Gij iets wilt schrijven tegen hetgeen de Cad- zandsche briefschrijver va,n „De Zeeuw" inzake de Landarbeidersbonden stelde, dan dient Gij dat, naar goed journalis tiek gebruik, aan de hoofdredactie van „De Zeeuw" in te zegden. Pas wanneer deze de opname van een dergelijk stuk weigert kan een ander blad overwegen of het algemeen belang z.i. alsnog publicatie vordert! Getrouwd: P. C. GROOT Betaalmeester a.d. Gem. Vischafsl. en M. C. BELDEROK Den Helder, 2 Augustus 1933. Boerhaavestraat 27. Na een langdurig, geduldig gedragen lijden, ontsliep he den in vollen Vrede, onze ge liefde Tante en Nicht, ELIZABETH DE NIET, Weduwe van J. H. Blum, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, in den ouderdom van 74 jaar. Namens de Familie: Scheveningen: Dr. G. DE NIET. Rotterdam: Mr. D. HOOGENRAAD. Huize „Duinvliet" bij Dom burg, 1 Augustus 1933, Geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag a.s. te kwart vóór drie op de Algemeene Begraafplaats (Kerkhoflaan) te 's-Graven- hage. Vertrek van Keizer straat 25 Scheveningen te kwart over twee. Eenige kennisgeving. Heden- en morgenavond 8.15 uur in de hoofdrol van het TOONEELSPEL Plaatsbespreking benedenran- gen van 1112 en bovenran- gen 12.15 uur. Deze en volgende week ontvangst in zakjes aan de wagon. Opgave bij J, F. JANSEN, Tel. 72 Goes; JACOB SLABBEKOORN Tel. 61 Kapelle. De JACHTCOMMISSIE brengt ter algemeene kennis, dat van 418 Augustus 1933 op de secretarie der gemeente BROUWERSHAVEN voor een ieder kosteloos ter inza ge ligt een afschrift van het schat- tingsbesluit der commissie, betref fende een jachtrecht, dat tot het in werking treden der Jachtwet 1923 heeft gerust op gronden in die gemeente gelegen, en door het in werking treden dezer wet is ondergegaan. De Jachtcommissie: Mr. P. M. J. E. BLOEMARTS, Voorzitter. Mr. A. J. ROSMAN, Secretaris...

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3