BOOG AZIJN W&s. Uwéét het, P. DE JONG ORCHIDEEËN ONDERWIJS. LEGER EN VLOOT. RECHTZAKEN. VERKEERSWEZEN P. T. T. RUITENLAND. Algemeen Overzicht. Van onze Adverteerders. SPORT. MARKTBERICHTEN. &DVERTENT1EN. AFLOOP VERK00PINGEN. NEUS-, KEEL-, OORARTS is afwezig van 30 Juli tot 21 Augustus. opdcwtjaam. Hedenavond zijn onze winkel en salon voor den verkoop van pr w s im tot 10 uur geopend. Fa. R. A. PAPEGAAY Zn. VACAHTSE BOUWBEDRIJF. 31 Ml, I, 2 en 3 Augustus niet zal worden gewerkt pachtsom van 1093, zijnde gemiddeld! sprinkhanenplaag. De velden zijn ver bijna 36 per gemet. Voor sommige per- j woest, de oogst vernield; 65 millioen boe- (Ingez. Med.) mooi vindt, zijn medemenschen mede mooi wil doen vinden. Zoo dat 't niet wordt plaatje, zoo, dat 't steeds blijft: rust. Geen heftige toon, geen donkere lijn. Ondanks veel verschil is er bij beider werk een weldadig harmonieerend el kaar aanvullen. En dit is misschien wel de grootste charme dezer expositie, waar de bezoeker rijker van komt. Kunstkring het Zuiden. De kunstkring het Zuiden te Vlissin- gen sluit heden de tentoonstelling van werken van den heer Bergsma en opent Zaterdag eene van werken van mevrouw Hendrikx. De Willem van Oranje-iilm. Voor de Willem van Oranje-film is een groot eere-comité gevormd. In het comité van initiatief heeft als gedele geerde van het eerecomité zitting jhr. Jan Feith en fungeert als secretaris de heer Jan C. W. Polak; lid is de heer Jan Wils. Gerestaureerd. Te Maastricht wordt het Atheneum gebouw, gelegen aan het pleintje voor de voormalige Dominicanerkerk, geres taureerd. De minister heeft een subsidie tot een maximum van 1200 toegezegd en deze subsidie niet meer afhankelijk gesteld van de bebouwing rond het pleintje. In de oude van 1663 dateerende kloostergebouwen, werd in 1799 een Ecole Centrale gevestigd, die omstreeks October 1805 is opgeheven. Het tegen woordige Sted. Gymnasium is onder diverse benamingen feitelijk een voort zetting van de in Oct. 1805 daar ge vestigde Ecole Secondaire. De kloostergebouwen werden in 1811 bij keizerlijk decreet eigendom der stad. Arnhem en omgeving. Hij logeerde in deze hotels en maakte goede verterin gen, doch als het op betalen aankwam bleek hij, ondanks zijn grafelijken naam, evenveel te bezitten als de eerste de beste landlooper. De waarn. officier van Justitie, eischte 6 maanden gevangenisstraf waar van 2 maanden onvoorwaardelijk met aftrek van preventieve hechtenis en 4 maanden voorwaardelijk. ceelen werd nog 50 en meer per ge- met besteed- De verpachting geschiedde voor drie jaren. Daar geen der pachters borgstelling verleende, moeten allen vooruit betalen. Bij de ten overstaan van notaris j 3. van Drimmelen (Apeldoorn) gehou den toeslag is het kasteel Ter Horst, te oenen op de Veluwe, met kapel, boer derij, parken, vijvers, bosschen enz., te zamen groot ongeveer 43 ha, verkocht voor 79,650, Voor het Notarieel examen deel I slaagde te 's-Gravenhage de heer P. W. M. Stieger te Goes. Voor het examen Hoofdakte slaag den te Rotterdam de heeren J. Koppe- jan te M e I i s k e r k e en J. Lam- pert te Vrouwepolder. Hr. Ms. Johan Maurits van Nas sau,, onder bevel van luitenant ter zeer le klasse W. v. d. Donker, is Woensdag van Trinidad vertrokken met bestemming naar Paramaribo. Aangehouden. Dezer dagen verscheen bij een café houder te Philippine een persoon, die den caféhouder een bedrag van 9 ter leen vroeg, voorgevende een schuld te moeten vereffenen en daarvoor geen Hollandsch geld te hebben. Hij gaf daar voor een in zijn bezit zijnd rijwiel in onderpand waarop het geld hem werd verstrekt en de man vertrok. Hij zou denzelfden dag nog terugkomen om het geleende geld terug te geven. Aange zien de man niet verscheen kreeg de caféhouder achterdocht en stelde hij zich in verbinding met de politie. Een onderzoek werd ingesteld waarbij bleek, dat in Bre'skens een zoo goed als nieuw rijwiel was ontvreemd en wat later het rijwiel bleek te zijn dat in het bezit was van den caféhouder. Onder de gemeente Breskens werd een man aangehouden afkomstig uit Watervliet (B.) die bij de politie in Belgie minder gunstig bekend staat en reeds herhaaldelijk is veroor deeld wegens diefstal van fietsen enz. Bij confrontatie herkende de caféhouder den man als zijnde degene die het geld leen had gevraagd en gekregen. Untkennen was nu niet meer mogelijk. Bij een in België ingesteld onderzoek bleek eveneens dat de man zekere S. van beroep schildersknecht en afkom stig uit Watervliet nog meerdere von nissen ten zijnen laste heeft. De man is* aangehouden en ter beschikking van de Justitie le Middelburg gesteld Een internationale winkeldief, die op 2 Mei j.l. zijn slag had probeeren te slaan bij een juweliersfirma in de Kal- verstraat te Amsterdam stond Dinsdag voor de Amsterdamsche rechtbank te- dtefstaTeêenS diefstaI' subs" P°£ing tot De officier van Justitie vorderde een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Nieuw frankeerzegel van 80 cent. Voor de frankeering van postpakket ten van 910 kg bestaat behoefte aan een frankeerzegel van 80 cent. Binnen kort zal een zegel van deze waarde op de postkantoren worden verkrijgbaar ge steld. Voor het nieuwe zegel is, evenals voor dat van 70 cent en 36 cent, gebruik gemaakt van fotomontage, gereprodu ceerd in koperdiepdruk. Door den ontwerper werd op 't nieu we zegel een beeld van het verkeer ter zee aangebracht: rechts de plecht van een vrachtboot, links een deel van een der grootste Ned. passagiersbooten. Hierdoor wordt de beteekenis van Ne derland als zeevarende mogendheid ge kenmerkt. Evenals bij het 70 cent-zegel is de beeltenis van de Koninngin in een cir kelvormig medaillon links onderaan ge plaatst. Daardoor is een karakteristieke overeenkomst tusschen beide zegels be reikt. Door het verschil in kleur tegen over dat van 70 cent en vooral door den anderen vorm der fotomontage is niet temin ter wille van den postalen eisch van duidelijke onderkenbaarheid een sterk onderscheid met het zegel van 70 cent verkregen. De kleur van het nieuwe zegel is don kergroen voor de beelddeelen met roo- de letters en cijfers, de afmetingen zijn 21 bij 30 mm, beeldvlak 18 bij 27 mm. Met ingang van 1 Augs. a.s. wordt het hulppost-, telegraaf- en telefoon kantoor te 's-G ravenpolder om gezet in een post-, telegraaf en telefoon station. Het verkeer over den afsluitdijk. De Directeur Generaal der Zuider zeewerken deelt mede, dat de minister van Waterstaat nader heeft beslist, dat te rekenen van 22 Juli j.l. af alle ver keer tegen betaling ten bate van het Nationaal Crisiscomité op den weg op den afsluitdijk van de Zuiderzee wordt toegelaten. Derde klasse slaapwagens. Met ingang van 1 Augustus a.s. zal het slaaprijtuig AmsterdamBazel via Maastricht, ook derde klasse slaap plaatsen bevatten. Dat zal de eerste slaapwagen met eerste, tweede en derde-klasse slaap plaatsen zijn die in internationaal ver keer loopt. Tot nu toe hebben deze slaapwagens uitsluitend in binnen- landsch verkeer geloopen. Ind, Stoomvaartlijnen. Baloeran (thuisreis) 26 (11 v.m.) v. Co lombo. Dempo, (uitreis) 25 Juli (7 n.m.) van Gibraltar. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 25 van Suez. Gran-Chaco-conflict. ren bezitten geen graan of andere le vensmiddelen. De Chineesche regeering heeft uitgebreide maatregelen genomen om de vele millioenen boeren voor den hongerdood te bewaren. EEN PRAKTISCH GESCHENK. Bij gelegenheid van het vijftig jarig Jubileum van den A.N.W.B. is door de Hevea-fabrieken een practisch geschenk aangeboden in den vorm van een Hevea- rubbervloer. De Voorzitter van de jubileerende Vereeniging deed in de feestvergadering voorlezing van het telegram van de Hëvea luidende: „Aangezien wij de grootste waardee- boonen 24; Groene Boontjes 12; Sjalotten 13 alles per kg. Bloemkool 15; Savoye kool 24; Komkommers 5; Perziken 17 alles per stuk. Kropsla 0.60; Andijvie 0.70, beide -per 100 krop. Augurken 818 per 100 stuks. 463ste STAATSLOTERIJ. lste klasse. 3e lijst. Trekking van Woensdag 26 Juli. Prijzen van: f 200: 10229 10519 20544 f 100: 18269 PRIJZEN VAN 20. 5553 Reuter meldt uit Genève, dat de Bra-1 r-mg koesteren voor het schitterende ziliaansche regeering, onder goedkeuring Jwerjt) dat de A.N.W.B. in den loop der van Argentinië, Peru en Chili, haar be-1 jaren Voor fietsend Nederland heeft middeling heeft aangeboden aan Para-1 verricht, bieden wij onze hartelijke ge- guay en Bolivia om tot een oplossing te I lukwenschen aan ter gelegenheid van komen in het Gran-Chaco-conflict. |Uw gouden jubileum. Moge Uw Bond, Paraguay en Bolovia hebben dit voor-1 geschraagd door den steun van meer stel van Brazilië aanavaard. De Volken-1 dan 100.000 leden, in levenskracht en bondscommissie, aangewezen ter be-|omvang blijven toenemen tot heil van slechting van het geschil, is toen aan het I ket toerisme in Nederland. Als stoffe- beraadslagen gegaan om te bestudeeren I lijk blijk van onze waardeering voor het- welke positie zij thans bij dit geval moet I geen Uw Bond heeft tot stand gebracht, innemen. Deze beraadslagingen zijn nog I bieden wij U voor het op te richten niet afgeloopen, I A.N.W.B.-museum te Rheden een Hevea- Balbo te Shoal Harbour. I rubbervloer aan, dessins naar Uw keu- Reuter meldt uit St. John (New Found-1 ze. Wij vertrouwen, dat U dit geschenk land) dat het luchteskader van generaal zult willen aanvaarden" Balbo te Shoal Harbour (New Found- land) is aangekomen. Een van de watervliegtuigen van het eskader van generaal Balbo heeft nabij Kaap Tarverse op Prins Edward-Eiland een noodlanding moeten maken. De aviateurs zijn ongedeerd. De drie-en-twintig vliegtuigen daal den om 12uur 's middags Amerikaan - sche tijd). Het vier-en-twintigste, dat nabij Kaap Traverse een noodlanding moest doen en waaraan de noodige re- peraties worden verricht, zal het eska der zoo spoedig mogelijk volgen. Waarschijnlijk zal het eskader mor gen verder vliegen en de N. route nemen naar Ierland. Het geschenk werd onder applaus van de vergadering aanvaard. Voor de Arnhemsche Rechtbank verscheen Dinsdag j.l. een graafi ZQn. der beroep en zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd, terzake van oplich ting van verschillende hotelhoud De vierdaagsche en de warmte. Woensdag bleven er 27 deelnemers thuis, zoodat er dien morgen 2457 ge start zijn. In den loop van den dag zijn er 53 uitgevallen. In verband met ,de hevige warmte, welke Woensdag heerschte, werd het sluitingsuur verlaat van 5 tot 8 uur, wijl om 5 uur nog honderden deelnemers op het appèl ontbraken. Bij het sluiten der controle bleken 53 deelnemers uitgevallen te zijn, w.o. een Franschman en een Noorsch militair. In verband met de heerschende warm te, was de start op hedenmorgen een half uur vervroegd. Op medisch advies is voor de troepen die deelnemen aan de marschen in ver band met de heerschende warmte de bepakking verminderd. De militairen der 40 km marcheeren zonder helm en rol, zonder schoenen in den ransel en blokken in de tasschen. De militairen der 50 km zonder helm en zonder geweer of karabijn. Woensdag werd voor het burgerlijk Armbestuur te Zoutelande publiek verpacht ruim 30 gemeten bouw- en ers in weiland, voor een totale jaarlijksche FRANKRIJK. Mailschip gelost, Het mailschip „Majestic" heeft te Cherbourg 126 va ten goud ter waarde van 150 millioen frcs, gelost. Het goud is bestemd voor de Bank van Frankrijk. De s.d. Kamerfractie. De 43 leden der s. d. Kamerfractie, wier houding op het jongste partijcongres door de partijmeerderheid is afgekeurd, beleg gen heden een conferentie in de Kamer b teneinde hun houding vast te stellen te-1 „Zuid-BevekndTGroótTveilingrRoodê Middelburg, 27 Juli. Aangevoerd door Walchersche boe rinnen (officieele prijsnoteering): Boter 0.80 Koipeieren 2.60. Kalkoeneieren 4. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.87 Kipeieren 2,50 Kalkoeneieren 4. Particuliere prijs: Boter 0.95. Kipeieren 3.50. Middelburg, 27 Juli. Exportvei ling. Aardappelen 7882; blauwe eigen heimers 991.51; suikerijen 901.10 alles per 100 kg. Roode Bessen 6 c, per kg. Goes, 26 Juli- Veilingsvereeniging genover de regeering en de partij. Hun besluiten zullen in een manifest worden bekend gemaakt. Tevens zullen zij be sluiten op welke wijze zij 't best kun nen antwoorden op het optreden van den leider der Kamerfractie Leon Blum, en den secretaris der partij Paul Fauré DUITSCHLAND. Sterke Emigratie, Hoe sterk de drang tot emigratie onder de Joodsche bevolking in Duitschland is, blijkt wel uit de verklaring, welke een leidende ambtenaar van het Alg. publieke Con sultatiebureau voor Emigratie voor de Berlijnsche persvertegenwoordigers ïeeft afgelegd. „In de 10 jaar, dat ik het :>ureau leid, kan ik mij een dergelijke toestroom van adspirant-emigranten niet ïerinneren; er zijn dagen, waarop men 80 of meer bezoekers telt, van welke slechts 50 per dag kunnen worden ge nolpen. Om aan alle gestelde aanvra gen te voldoen moest nieuw personeel in dienst worden genomen. Het groot ste deel der aanvragers zijn niet-Ariers, die als doel van hun reis meestal Pale stina hebben gekozen. Ook Holland, Engeland, Spanje en Frankrijk worden gevraagd ALBANIË De Koning ziek, Volgens eenige Parijsche bladen zou de koning van Al banië ernstig ziek zijn. Koning Achmed Zogoe lijdt aan keeltuberculose, die in den laatsten tijd een ernstig karakter heeft aangenomen, zoodat men zich in de omgeving des konings ernstig onge rust over zijn toestand maakt. Reeds thans houdt men zich in politieke krin gen bezig, met de kweste der troonsop volging. VER, STATEN. 't Baat niet! Hoewel men dacht, dat onder de nieuwe door Roosevelt afge kondigde bepalingen omtrent werktijd en arbeidsloon in de textielindustrie ar. beidsconflicten uitgesloten waren, zijn te High point in N. Carolina 300 textielar beiders in staking gegaan, daarzij van meening waren, dat de nieuwe maatre gelen door den werkgever niet loyaal werden uitgevoerd. Waarschijnlijk zal van hoogerhand worden ingegrepen om Bessen 4.705 per 100 kg. Kleine veiling. Kersen: Klerken 34 39; Zwarte Krieken 1827; p. 100 kg. Diversen: Kruisbessen 45; Roode Bessen 28; Frambozen 32; Vroege Oranjepruimen 89; Eldensche 'Blau wen 6; Tomaten 812; Postelein 7; Doperwten 28; Zilveruien 27; Sja lotten 11.10; Vroege Aardappelen 1.502 per 100 kg, Boonen: Stoksnijboohen 921; Stam- snijboonen 28; Roem van Holland 12 -13; Perfectboonen 13; dubbele Prin- cessen 37; Vroege Wagenaars 23; Heinrich Pierson 2; Gele Boontjes 2 per 100 kg. Diversen: Bloemkool 37; idem 2e soort 1.503; Roode Kool 12; Groene Savoyekool 13-30; Meloenen 1535; Witte Komkommers 36; Groene idem 45; Augurken 0.130.30; Kropsla 1.603.50; Andijvie 1.403.70; Perziken 13 alles per 100 stuks. Wortelen 37; Kroten 3.20; Ramme- ahs 4.60; Radijs 0.70; Pootuien 0.70; Ra barber 1.40; Pieterselie 0-80Bloemen 14 alles per 100 bos. K a p e 11 e, 26 Juli. Groote veiling. Roode Bessen 5.105.40; dubbele Prin- cessen zonder draad 88.30 beide per 100 kg. Kleine veiling. Kersen: Klerken 30 40; Eierkrieken 2128; dubbele Eier- kreken 2328; Vleeschkersen 1624; Zwarte Blanche 2226; Zure Morel len 2030; Zuurtjes 14 alles per kg. Pruimen: Oranjepruimen 712; Prin- cepruimen 69; Occulanen 59; En- gelsche Krozen 918; Precose Prolific 1319; Eldensche Blauwe 17; Tol'le- naarspruimen 1112; Merbelanen 4 6; Zaailing Princepruimen 10; St- Jans pruimen 68; Washingtonpruimen 36 alles per kg. Peren: Oomskinderenpeer 824; Roode Suikerij 15; Spuitjesperen 4 8; Clapps Favorite 14; Precose de Tre- voux 918; Handperen 7; Chambrepe- ren 46; Zomerlouwtjes 47; Berga- de betrokken fabriek zoo spoedig mo-1 m°Ren 5 alles per kg. gelijk weer aan het werk te krijgen. Mattern's vlucht, Uit Ketchikan (Alaska) werd gemeld, dat Mattern gis ter met een gecharterd vliegtuig van daar is vertrokken op weg naar New- York. Hij zal o.a. Edmonton aandoen. CHINA. Sprinkhanenplaag. In de uitgestrek-1 te gebieden van China, vooral in de stre ken langs de Gele Rivier, die kort ge- I leden door overstroomingen werden ge teisterd, heerscht een ontzettende Appels: Madeleinen 218; Early Victoria 37; Keswick 25; Perzik- roode Zomerappels 27; Wasappels 2 4; Mr. Gladstone 28; Roode Astra kan 4—6; Val appels 1—2, alles per kg. Diversen: Blauwe Druiven 54; Fram bozen 3148; Loganbessen 22; Roode Bessen 47; Witte Bessen 78; Kruis bessen 26; Tomaten 511; Aardap pels 1; dubb. Princessen zonder draad 58; Snijboonen 1120; Perfectboo nen 611; Gele Boontjes 3; Wagenaars- Voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden tij dens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Man en Broe der, JOHANNES JACOBUS DIESCH, betuigen wij onzen oprechten dank. WED. J. J. DIESCH— SIMPELAAR. N. DIESCH. Middelburg, 27 Juli 1933. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele be wijzen van deelneming, ons be toond gedurende de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. C. FRANSE, Wed. van P. J. Timmerman. In 't bizonder onzen dank aan Dr. L. J. H. Brongers, Directrice, Hoofdzusters en Zusters van het Gasthuis te Middelburg. Rotterdam: D. M. GOETGELUK. Middelburg: D. J. KLAASSEN. Middelburg, 28 Juli 1933. IPF" Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg van 26 Juli 1933, is MAATJE MINDERHOUD, weduwe van PIE- TER MINDERHOUD, Pieterszoon, geboren te Westkapelle 8 Novem ber 1854, wonende te Westkapelle, A No. 206, op eigen verzoek we gens zwakheid van vermogens, on der curateele gesteld. De Officier van Justitie, VAN DER FELTZ. Middelburg, 27 Juli 1933. Voortreffelijke, zeer pittige chocolade in den vorm van Orchideeën. Iets heel bijzonders van Lange Burg, Middelburg. Telef, 29. De Patroonsvereen. G.O.E.S. en de Bond van R. K. Bouwpatroons afd. Goes, geven aan belanghebbenden kennis, dat op in genoemd bedrijf en desbetreffende zaken gesloten zijn.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3