SPORT. GEMENGD NIEUWS. LEGER EN VLOOT. BURGERLIJKE STAND. BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. DE STERRENHEMEL 26 JULI2 AUG. 1933 23 h MT (24 h ZT) Koudekerke; 5de met 591, H. Vader, Middelburg; 6de met 568, C. Huysman, Grijpskerke; 7de met 619, H. Clarisse, Serooskerke; 8ste met 611, P. Joziasse, Gapinge; 9de met 700 P. Jasperse, Se rooskerke; 10de met 661, P. Vlieger, Biggekerke; 11de met 627, A. de Visser, Grijpskerke; 12de met 622, L. Machielse, Ritthem. Aangevoerd 23 dieren. In deze rubriek zijn 581 en 625 prima melkdieren, 581 kon voren iets breeder zijn, terwijl de zwaardere 625 wat losse schouder heeft. 568, een beste geit. begint ouderdoms gebreken te vertoonen. Een goede col lectie melkgeiten met iets afwijkende onderdeelen in exterieur. Rubriek IV. Eenjarige volbloeden gelammerd. lste prijs met 834, C. Huysman, Grijps kerke; 2de met 835, Johs. Geertse, id; 3de met 840, P. Joziasse, Gapinge; 4de met 850, M. Verhage, Koudekerke. Aan gevoerd 7 dieren. Deze rubriek beloven voor het meer- endeel goede melkgeiten te worden, bevredigende bovenbouw, eenige iets afwijkend in beenstand. Rubriek V. Twee- en driejarige vol bloeden. lste prijs met 847, J. W. Willemse. Vrouwepolder; 2de met 701, J. Meliefste, Serooskerke; 3de prijs met 741, C de Box, Middelburg. Aangevoerd dieren. 847, goede melkgeit met iets afwij kend kruis. 701, zware geit met wat smalle lenden en rond kruis. Na afloop der keuring vond de uit reiking der prijzen plaats in de door het gemeentebestuur welwillend be schikbaar gestelde openbare schooi. Door een jongen vriend zijn verschil lende kiekjes van de geprimeerde die ren genomen. Alle dieren zijn zonder kosten voor de inzenders met auto's naar en van het terrein vervoerd. Het was een uitmuntend geslaagde keuring, met zeer veel medewerking, die het bestuur dankbaar waardeert. van de Handboogbuurtschieting. Zondag had op het terrein Kon.. Handboogsocieteit „Jacoba van Beijeren" aan de Voorstraat te Goes, een geanimeerde buurtschieting plaats De uitslag luidt: Meeste punten J. F. Ogier, Rilland 59; meeste rozen W. M. Tieleman Goes 4; lste opv. punten P. Schreurs Kwadendamme 58; opvolger rozen C. Baas, Kw.damme 3; meeste vieren J. .Weststrate Ierseke 8; opv. vieren H. Steenbakker, Baarland 6; 2e opv. punten C. Verweij, Rilland 58; meeste driën A. J. v. Sprundel, Ierseke 8; opv. drieën F- v, Loenhout, Goes 8; 3de opv. punten M, Chamulau, Kw'damme 55 meeste tweeën, A. Baas, Kw'damme 6; opv. tweeën, M. de Jon ge, Kw'damme 6; 4de opv. punten, M. Steenbakker, Baarland 54; meesten eenen, P. Baarends, Goes 5; opv. eenen A. Sandee, Ierseke 4; 5de opv. punten L. Remijn, Kw'damme 52 punten. Geluksbaan: le. pr. J. Westrate, Ier seke; 2e. L. Remijn, Kw'danne; 3e. M. Rijke, Goes; 4e. A. J. v. Sprundel, Ier seke. Personeele baan: le. M. Rijk, Goes 19 p.; 2e. M. de Jonge, Kw'damme 19; 3e. C. Verweij, Rilland 19; 4e. Ogier, Rilland 18. 1 medaille aangeboden door den heer M. C. Baarends. Meeste treffers minste punten: Ogier, Rilland. 1 medaille aangeboden als boven. Personeele baan, winnaar C. Verweij, Rilland. Een Rijwiel Course. Bij gelegenheid van de kermis werd te Biervliet een interna tionale rijwiel-course gehouden voor be ginnelingen over een afstand van 60 km. Daarvoor waren geldprijzen uitge loofd tot een bedrag van 600 frs. De Kaaveewee-fabriek loofde een zilveren beker uit voor den eerst aankomenden renner, het Transvalia-rijwielfiliaal te Middelburg een buiten- en binnenband voor den tweeden aankomenden Neder lander en Belg, de Amstelbrouwerij een zilveren beker voor den eerst aanko menden Nederlander. Er waren 40 deelnemers. Typisch voor het ingeroeste bijgeloof was, dat geen der deelnemers no. 13 wilde heb ben. 17 deelnemers reden het heele par cours af. De eerste reed het traject af in 1 uur 45 minuten, dus met een ge middelde snelheid van bijna 35 km per uur. De 15 prijzen werden als volgt toe gekend: No. 1. A. Verzelden te Waerschoot- Beecke, 100 frs. met zilveren beker van de Kaaveewee. No. 2. A. Crapé te Waerschoot-Beecke, 80 frs. met buiten en binnenband van Transvalia. No. 3. A. de Klerck te Aardenburg, 70 frs. met zilveren beker van de Amstelbrouwerij. No. 4. R. Buijze te Bochaute. No. 5. de Wals te Lovendeghem. No. 6. R. Herman te Zuiddorpe met buiten- en binnen band van Transvalia. No. 7. Engels Sas van Gent. No. 8. R. Gillis te IJzen dijke. No. 9. L- Schoonheid te Eecloo. No. 10. J. Blomme te Eecloo. No. 11. Th. v. d. Velde te Bentille. No. 12 ,^midt te Middelburg, No. 13. J. van Dijk te Goes. No. 14. Reinick le Sas van Gent. No. 15 Van Kerkhove te Oostburg. Er was voor dezen wielerwedstrijd 'n te zeer groote belangstelling. Verschillen de particuliere premies werden onder het rijden bovendien uitgeloofd. Wedstrijduitslagen van Zaterdag 22 Juli 1933, Afd. 1. Goesche BoysKamperland 80 Afd. 2. Kapelle II's Heer Arendsk. 53 Hansw. Boys IIWolph.dijk 62 NieuwdorpGoes V 71 Afd. 3. WaardeRilland II 34 Ierseke IIWit Zwart 22 WemeldingeKapelle I 12 Postduiven. Uitslag van de op Zaterdag j.l. gehou den wedvlucht door de P. V. „De Blau we Doffer" te S c h o r e van uit Bor deaux. Afstand 810 km. Los 6 h. Aan komst le duif Zondagmorgen 6.16.53 h. le en 2e M. Krombeen, Hansweert; 3e, 4e A. Verstraete, Hansweert; 5e P. Theenhart; 6e F. Modde, beiden Hans weert; 7e C. Zuijdweg, Schore. Idem op Zondag 23 Juli van uit Lier (B.) afstand 53 km. Wind Noord. In concours 202 duiven. Los 9 h. le duif 9.48.27 h. le, 19e, 20e, 40e, 45e A. de Klerk, Hansweert; 2e, 7e, 27e, 37e, L. Nieu- wenhuize, Schore; 3e, 5e, 15e, 30e, 33e, 39e, 43e, 50e, M. Krombeen, Hans weert; 4e, 13e, 14e, F. Modde, Hans weert; 6e, 9e, 16e, C. Lavooij, Kapelle; 8e, 12e, 22e, 24e, 25e, 26e, 36e, J Theenaart, Hansweert; 10e, 21e, 28e, Gebr. Kok, Kruiningen; 17e, 34e, 47e, P. Sonke, Waarde; 18e, 29e, M. Wil lemstein, Schore; 23e A. van 't West- ende, Hansweert; 31e, 35e A. Blauw- hauwer, Waarde; 32e, 48e C. Zuijde weg, Schore; 38e, I. Sanderse, Schore; 42e, 49e J. Krijnse, 44e, 46e, K. Louisse 45e C. Louisse, allen te Waarde. Dr. Euwe kampioen van Nederland. Het schaaktournooi te Scheveningen had tot eindresultaat, dat dr. Euwe tot kampioen van Nederland werd ver klaard. Hij is thans voor de vijfde maal achter een in het bezit van dezen titel. Olympische Spelen 1932. Volgens de officieele rapporten zijn de Olympische wedstrijden te Los Angeles in 1932 bijgewoond door 1.247.580 toe schouwers, die 1.483.533 dollar aan en treegelden opleverden. Daarvan draagt de athletiek bij voor 427.171 bezoekers en 548.334 dollar. Ge middeld werden de spelen in Los Ange les dagelijks bezocht door 77.978 toe schouwers. Ongelukken. Op de Rijnkade te Arnhem is de 59-jarige A. B. R. door een vracht-auto overreden. De man, die onder een der achterwielen geraakte, was op slag dood. Gistermorgen is de 22-jarige tim mermansknecht J. C. te Nieuwen- d ij k door een uit de richting Zwijn- drecht komende vrachtauto gegre pen. Het slachtoffer was op slag dood. Op den Rijksstraatweg nabij de brug over de Leidschevaart te S a s - s e n h e i m is Maandagavond de 18- jarige wielrijder R. van den O. komen te vallen en onder een grooten vracht auto terecht gekomen. Een der achter wielen ging hem over het lichaam. De jongen was op slag dood. De slagersknecht L. M. had gis termorgen het ongeluk met zijn auto beladen met vleesch onder de gemeen te Den Bommel van den dijk af te slaan, en in een sloot terecht te komen. M, bekwam een ernstige hersenschud ding en mocht niet worden vervoerd, terwijl J. C., die mede in den auto zat eenige verwondingen aan de hand op- Tep. De auto bekwam zware schade. STAGNATIE IN BOUW HUISHOUD SCHOOL; AANNEMER VERDWENEN. Naar de Bredasche Crt. verneemt is in het werk aan den bouw van een nieuwe Huishoud- en Industrieschool aan den Boeimeersingel te Breda, die per 1 September a.s. geopend zou worden, plotseling een ernstige stagna tie gekomen. De bouw dezer school was aangeno men door den aannemer H. uit Bergen op Zoom. Deze kon blijkbaar de daaruit voort vloeiende financieele verplichtingen niet nakomen en heeft Dondefdag j.l. onverwachts het werk stop gezet en de wijk naar het buitenland genomen. In hoeverre de verschillende leveran ciers van bouwmaterialen enz. door de ze verdwijning benadeeld zijn is nog in onderzoek. Vast staat echter dat H. van de door hem ontvangen termijnen der aanne mingssom de verschuldigde ^betalingen slechts ten deele heeft gedaan. Er zijn thans onderhandelingen met andere aannemers gaande om het werk af te maken. ZAKKENROLLER GESNAPT. Dinsdagochtend heeft een rechercheur van politie op het station H.S-M. te Den Haag een bekenden zakkenroller gearresteerd, toen hij op het punt stond een bejaard heer, die uit den trein stap te, een portefeuille te ontfutselen. Het bleek te zijn de recidivist P. v. V. woonachtig te Rotterdam, die bij de politie bekend staat als een zeer bru taal heerschap, die reeds verscheidene diefstallen op zijn kerfstok moet heb ben. Men verwachtte hem dezer dagen op het H.S.M.-station, waar hij zijn beroep van zakkenroller in den regel uitoefent. Om hem na te gaan, had men daar een rechercheur geposteerd. Deze zag juist, hoe van V- zijn slag trachtte te slaan. DOOD NAAST HAAR RIJWIEL GE VONDEN. Een landbouwersknecht zag Dinsdagmorgen vroeg aan den gras kant van den Rotterdamschen weg bij Delft een bewusteloos meisje, naast haar rijwiel. Een arts van den G.G.D. constateerde den dood. Sectie zal wor den verricht om de doodsoorzaak vast te stellen. Het is de 24-jarige mej. G. uit Delft. Zij was Dinsdagavond gaan fietsen, doch niet teruggekeerd. De recherche heeft een vermoeden omtrent de doodsoor zaak, doch nadere mededeelingen kon den nog niet worden verstrekt. ZIEKTE VAN WEIL TE ZWOLLE. Ook in Zwolle is thans een ge val van ziekte van Weil geconstateerd en wel bij den ambtenaar ter secretarie T. B. M. Naar de patiënt verklaarde, heeft hij de laatste dagen gezwommen aan het Vechter strand en in de Wete ring. BR ANDGESTICHT. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is de schuur van den schillenboer M. te Weesper- k a r s p e 1 afgebrand, waarbij bleek, dat de heele schuur met benzine en teer was overgoten. Als verdacht van brandstichtinng werden daarop gearres teerd de Gebrs. S. beiden te Amster dam. Zij hadden den brand gesticht op verzoek van J. W. L. te Weesperkars- pel, die de verzekeringssom in handen had willen krijgen. TWEE MENSCHEN LEVEND IN AU TO VERBRAND. Zondagmorgen is op de Heerdterstraat te V e n 1 o een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat aan twee personen het leven kostte, meldt „Het Volksblad". De bestuurder van een vrachtauto meende met zeer groo te snelheid een bestelauto te passeeren. De vrachtauto raakte daarbij den trot toirband en sloeg over den kop, botste daarna met kracht tegen een boom, zoodat de beide inzittenden tusschen boom en auto vastgeklemd zaten. Het was hun niet mogelijk zich te bevrijden. Door de botsing vloog de auto in brand. Pogingen, ingesteld door voorbijgangers om de inzittenden uit hun benarde positie te bevrijden, ge lukten niet. Beiden verbrandden. Het is nog niet gelukt, de identiteit der slachtoffers vast te stellen. AUTO TE WATER GEREDEN; EEN DOODE. Dinsdagmiddag is een auto, bestuurd door een dame, die moest uit wijken voor een Shell-auto in het Win- schoterdiep gereden. De auto was spoe dig op het droge. De inzittende heer, de heer T. werd dood opgehaald, de dame bleek een paar kleine schrammen te hebben opgeloopen. 24 April Nationale Feestdag? Het hoofdbestuur van de Vereeniging van Onderofficieren der Landmacht heeft aan den Minister van Staat, tij delijk voorzitter van den Raad van Ministers, verzocht den 24sten April (geboortedag van Prins Willem van Oranje) in het vervolg tot Nationalen Feestdag te verklaren. Goes. Bevallen: C. Vermont geb. Baarends A. J. A. van Stee geb. Emans d. Ondertrouwd: J. D. Dorst, 29 j. jm. en M. J. Vos, 22 j.. jd. te Veendam. Oostburg. Van 822 Juli. Getrouwd: 13. R. L. Rammeloo jm. 31 j. en M. Stokkerman jd. 22 j. Overleden: 16- A. Verheije 32 j., echtgenoote van C, A. Robesin. Bevallen: 19. R. A. van de Kerkhove geb. van Dierendonck z. 20. El. Lu- teijn geb. De Wilde z. 20. J. Wage geb. Snap d. BELGIE. De Kamer heeft gistermiddag met 97 tegen 79 st. en 6 onthoudingen aan genomen een motie van vertrouwen in de regeering, welke motie was ingediend met een socialistische interpellatie over het gebruik door de regeering door de volmacht die de machtigingswet toe staat. Luchtlijn Ostende-Dover. Sedert Zondag is de nieuwe luchtlijn der Sa bena, tusschen Oostende en Londen, in gebruik genomen, meldt de Brusselsche corresp. van de N. Rott. Crt. Iedere ochtend 10 uur zal, in de beide richtin- Wettelijk ingeschreven. Bureau "U Industrieelen Eigendom onder No. 64222 EERSTE KV. ©VOLLE MAAN LAATSTE KV&ETiER 0NIEXJVEMAAN Sterretijd 19 h 17 min. Slechts de door het E, K. (30 Juli) heen zijnde maan van den len Aug. kon op den uitersten VENU5 MARS JUPITER (J) SATURRUS© Z. W). rand van dit kaartje een vinden. plaats vlie£tuig vertrekken. Ook tus schen Oostende en Knokke-Zoute is een geregelde vliegdienst in het leven ge roepen. Sneller. Met ingang van 31 dezer zullen belangrijke wijzigingen worden gebracht in den dienst der sneltreinen op de baanvakken Brussel-Ontwerpen en Brussel 'Charleroi, aldus meldt de Brusselsche corresp. van de N. Rott. j t- Nieuwe z.g.n. „bloktreinen" wor den ingelegd op de lijn BrusselAnt werpen en zullen dit traject in 35 minu ten afleggen. Ook zullen zekere gewone tremen met een grootere snelheid rij den dan tot nu toe het geval was. tusschen Brussel en Charleroi wordt de snelheid der treinen eveneens ver hoogd. De „bloktreinen" zullen voort aan slechts nog 47 minuten in plaats van 56 over dit traject doen. Dit snel- heidsprogramma zal, in October a.s. tot verscheidene ander lijnen worden uit gebreid. FRANKRIJK. iM- 17 -.e P°Pu'aire prefekt van po- ïtie te Parijs, Chiappe, die reeds vroe ger herhaaldelijk maatregelen heeft ge nomen, (o.m, tegen den auto-toeter), om het straatlawaai te Parijs eenigermate te beperken, heeft nu dezer dagen een vriendelijk beroep op de Parijzenaars gedaan met dezelfde bedoeling. Of het gedaver en getoeter van auto's, tiet onmatige gebruik van loud-speakers en het gedonder van het kleeden-klop- pen er minder door zullen worden7 T t DUITSCHLAND. Tegen erfelijke belasting. Het rijks- kabinet heeft in zijn laatste vergadering goedgekeurd een wet tot voorkoming van erfelijk belaste nakomelingschap. i-...,- ITALIë. Fascistische Groei! Op bevel van Mussolini zullen na 1 Augustus geen nieuwe leden in de fascistische partij mogen worden opgenomen. SPANJE. De monarchistische samenzwering. Het Hooggerechtshof te Madrid heeft gister vonnis gewezen in het proces over de monarchistische samenzwering in Aug. 1932. In het geheel werd niet minder dan 200 jaar gevangenisstraf uitgedeeld. Generaal Fernandez en een kolonel werden veroordeeld tot 22 jaar gev. straf; 5 beklaagden tot 20 jaar; 3 tot 12; 2 tot 8; en 2 tot 6 jaar. De Ca- velene generaal Cavalcanti, tegen wien de doodstraf was geëischt kreeg 10 jaar vestingstraf. De overige verdachten werden tot lichtere straffen veroor deeld. Slechts enkelen werden vrijge sproken. MAROKKO. Resident-generaal van Marokko. Ponsot de Fransche hooge commissaris van Syrië en Libanon is tot resident- generaal van Marokko benoemd, in de plaats van Saint. i VER. STATEN. Balbo s terugkeer. Het Italiaansche eskader van admiraal Balbo heeft de eerste étappe van de terugreis volbracht, cu j? baalde het eskader te Shediac Twee vliegtuigen hebben een noodlanding moeten maken onderweg. Bij de aankomst werden de vliegers door een groote menschenmenigte geest driftig ontvangen. Balbo heeft het plan verder te vliegen naar New-Foundland, als de weerberichten gunstig zijn. BRITSCH INDIE. Anti-Engelsche demonstratie. On- er z°° groote belangstelling als men in Indië nog zelden heeft gezien, is het stoffelijk overschot van den in Engelsche gevangenschap overleden burgemeester van Calcutta, Sen Goepta, den vroege- r®n. a<^pdant van Sandhi, ter aarde be steld. De rouwstoet, waarin ruim hon derdduizend menschen meeliepen, werd een groote anli-Enjgelsche betooging. Voortdurend riep de menigte: „Weg met de Engelsche vlag", „Vrijheid voor In- die „Boycot Engelsche waren". De rouwstoet legde den 8 km langen weg naar den tempel in 9 uur af. 1. Afzender onbekend stuk in de prullen mand. 2. Briefwisseling wordt over ingezon den stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopjj wordt niet terugge zonden. 4. Maakt het kort VERSCHE DRUPPELEN IN DEN ZEEUWSCHEN BEKER. Mej. H. te St. L. f 1; coll. G. K. Mid delburg f 7; coll. G. K. te Souburg f 1; W. te Koudekerke f 2; D. te Goes f 2,50; V. te Den Haag f 2; K. te Nieuwdorp f 1; B ,te Nieuwdorp f 3; Ger. Meisjes Ver. te Ierseke f 10; K. te Ritthem f 2.50; R. te Wem f2; B. te Nieuwdorp f 1 coll- H. K. te 's-Heer Arendskerke f 25; fam. L. te Oud Sabbinge f 11; G. te Wis- senkerke f 2,50; Halve Druppel St. L. f 0.50; dr. K. te 's-H. Hendrikskinderen f 5; V. te Domburg f 1,50; wed. A- te Koudekerke f 3; de K. te Nieuwdorp f 1; L. en V. te Wissenkerke f 5; mej. D. te 't Zand f 5; gezust. Middelburg f 20; G. te Grijpskerke f 2,50; F. te Middel burg f 2,50; N. N- te St. Laurens f 2,50; B. te St. Laurens f 1; Werkm. Bond 't Zand f 2,50; H. te Middelburg f 2; mej. d. V. te St. Laurens f 1; N- N. te Vrou wenpolder f 2,50; fam- S. en de Z. Naald wijk f 2; L. te Kamp, f 2,50; fam. W. te St. Laurens f 4,50; Uit Liefde N. N. f 2,50; N. N- f 2; N. N. f 10; Lectuur f 3; de K, te Borssele f 5; Fl. te Biggekerke f 2,50; O. te Middelburg f 10; coll. G. K. Middelburg 20 st.; coll. G. K. te Se rooskerke f 8,50; L- te Middelburg f 1; de B. te St. Laurens f 1; coll. G. K. te St. Laurens f 0.25; coll. G. K. Arnemui- den f 2,50 pl. f 1. Totaal ontvangen f 491-30. Vele malen komt de begrijpelijke vraag tot ons, of de levensmiddelen nu wel de plaats van bestemming bereiken. Dr. Schabert schrijft hieromtrent: „telken male vraagt men ons of de dankbetuigingen niet vervalscht zijn of dat de ontvangsbewijzen niet onder dwang geschreven zijn. We antwoorden daarop het volgendle: „onderscheiden handschriften van de ontvangers zijn ons persoonlijk bekend. Dus is vergelijking mogelijk, daarbij komt, dat er mededeelingen in voor komen, aangaande de heerschende ver drukking der overheid. Ten tweede is het enkelen gelukt het ongelukkige land te ontvluchten en deze kunnen ons ver gewissen van het doeltreffende van on ze liefdearbeid. Onderscheiden personen, waaronder predikanten; getuigen van deze liefde gaven te hebben geleefd en daardoor van den dood zijn gered. De zending van levensmiddelen wordt bovendien ge- waarborgt door de internationale Post unie. U ziet dus, dat uw offers werkelijk strekken tot redding én tot vertroosting onzer verdrukte broeders en zusters in hun zware bezoeking. Het betreft hier inderdaad geloovi- gen „gekneld in banden van den dood". Namens het Prov. Com. A, Koning. St. Laurens. Giro 220659. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 23 Augustus v.m, 11 uur geb. Prov. bestuur te Middel burg: 't vervangen gedeelte rijs- pakwerk langs O. Havenkom te Breskens door steenglooiing en 't maken van 5 houten bruggen enz. Raming 16.000- Zie Staatscourant 21 Juli '33. Woensdag 23 Augustus v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middel- 'burg: 't herstellen, uitnemen en inhangen deuren van de W. en Middensluizen van 't Kanaal door Z. Beveland te Hansweert en te Wemeldinge. Raming 17.850, Zie Staatscourant 21 Juli 1933.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6