drinkt bioscopen. KERKNIEUWS. Fosco/ LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. ONDERWIJS, RECHTZAKEN. De heerlijke vepfris- schende Cacaodrank met koude melk. WALCHEREN. I fruitkweekerij stukjes van de peren en Verschillende adressen. appels. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSGHBVL/IAN0EREN WiDbI den corpulenten dr. Obermüller, zich ■BKtgg Directeur van het Centraal Laboratorium j De Vereeniging Moederlijke Wel- voor de Volksgezondheid te Utrecht n schrijven ontvingen, inhoudende dat in het water van de op gegeven samenstelling inderdaad geen leptospirae Weil (de verwekker van deze ziekte) kunnen leven, juist zooals wij ver moedden- Hierdoor heeft U de absolute zeker heid, dat aan het zwemmen in het ka naal geen enkel bezwaar meer verbon den is." Het spreekt vanzelf, dat wij den heer De Jong zeer erkentelijk zijn voor deze belangwekkende mededeeling, welke wij onmiddellijk ter kennis van den gemeen tegeneesheer, dr. Broekhuysen, hebben gebracht. Naar aanleiding hiervan ko- dadigheid ontving 150 uit het Scho rerfonds. Muziekuitvoeringen. De onweersregenbuitjes hebben gis terenavond het reeds begonnen Molen waterconcert voor het verdere deel ,,in het water" doen vallen. Morgen van 12 tot 1 uur geeft het Middelburgsch Muziekkorps zijn derde Abdijuitvoering. Moge dan Pluvius niet als spelbreker optreden. Het m.s. „Nejaco" dat alhier een lading hout heeft gelost, is naar Brus sel vertrokken. Uit een tweetal ontvangen inge- gen traden als lid toe. Een voorloopig bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren I, Risseeuw, J. v. d. Werff, J. v. d. Hooft, P. Lagendijk, J, Casteleijn, I. Herman Jr., en D. Morel. De jaarlijksche contributie werd be paald op 1.50 per lid. Voorgesteld werd den heer M. Wag- tho, burgemeester der gemeente te be noemen als eerevoorzitter. Binnen eenige dagen zal een alge- meene vergadering worden gehouden. Alsdan wordt dien avond door een lid van de Nederlandsche Vereeniging van vreemdelingenverkeer een rede gehou den. geuiacm. i Mr dduieiuiiig Hiervan ku- Uit een tweetal ontvangen inge- ZfODT TEEIIUIfGf^U SSISTIIHfC men wij wellicht binnenkort nog op deze 1 zonden stukken blijkt, dat de stellers »Ull 8 tLCCUVVOUSl falCUwBO aangelegenheid terug. De barak voor besmettelijke ziekten. Het voorstel van burg. en weth. om medewerking te verleenen door den bouw van een nieuwe barak voor be smettelijke ziekten, heeft de instem ming verworven van de commissie van financiën, te meer omdat zij gehoord school. Dat hebben wij echter niet ge-1 daarvan ons verdenken van een perfide poging, den klassenstrijd-en-zoo over te brengen op zwemgebied. Wij zouden] n.l., in flagranten strijd met de waar heid, gemeld hebben, dat het geval van I de ziekte van Weil hier ter stede zich zou hebben voorgedaan bij een zwem- stertje jvan de gemeentelijke zwem-1 heeft, dat het niet uitgesloten is, dat deze barak, wanneer er geen patiënten met besmettelijke ziekten verpleegd worden,, ook voor de verpleging van andere patiënten zal kunnen worden ge gebruikt, hetgeen de exploitatie der ba rak gunstig kan beinvloeden. De Commissie meent echter te moe ten opmerken, dat de cijfers in het voorstel een te gunstigen indruk ma ken, omdat voor inrichtingskosten voor bedden en meubilair niets is geraamd, terwijl deze post bij vroegere ontwer pen voor een barak op 4(000 en 3800 is geschat. Ook zou de commissie nog gaarne een nadere specificatie ont vangen van den laatsten post: „Loon dagelijkschen opzichter honorarium ar chitect 1200". Burg. en Weth. zeggen toe in de raadsvergadering het rapport te zullen beantwoorden. Het Parkeeren. Enkele leden van de Commissie voor de strafverordeningen hadden opmerkin gen gemaakt en naar aanleiding daar van deelen burg. en weth, mede, dat onder „een motorrijtuig" ook een mo torrijwiel moet worden verstaan, terwijl het hunne bedoeling is het verbod ook voor deze laatste soort voertuigen te doen gelden, zoodat zij eene wijziging in dien zin dat motorrijwielen zouden worden uitgeschakeld, niet kunnen overnemen. Het is niet de bedoeling van het nieuwe art. om te treffen bestuurders, die hun rij- of voertuig of motorrijtuig plaatsen voor een perceel waar zij slechts eenigen tijd vertoeven en wel geacht kunnen worden zich in de meld, al hebben de inzenders dat dan gemeend te lezen. Te hunner gerust stelling vermelden we hier nu dan ech ter uitdrukkelijk, dat het hier betrof 'n meisje dat in de Zwemschool der N.V, Bad- en Zweminrichting had gezwom men. Dat wil zeggen, om nu eens héélj erg duidelijk te zijn: in 't Kanaalwater, dat beide inrichtingen doorstroomt. Men zie toch geen leeuwen op den weg, of spoken op klaarlichten dag! Beide zweminrichtingen liggen ons even na aan het hart! Ten nadeele van een inwoner te Oostkapelle is dezer dagen uit diens muntgasmeter een belangrijk be drag aan geld ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in, Op last van de Justitie te Rotter dam is door de marechaussée te Hulst aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Rotterdam gesteld, zekere P. L. B- wonende te Hulst, een en ander in verband met een tegen hem uitge sproken faillissement. De volontairs ter secretarie te Sluis, de heeren P. de Wispelaere en P. Waittiez zijn tijdelijk aangesteld als ambtenaar ter secretarie te Groede. zich zooals in deze film niets anders dan amuseeren. Max Adalbert vertolkt de hoofdrol in deze film, wat reeds een voldoende aanbeveling is. Zaterdag, Zondag en Maandag wordt, met bovengenoemde film nog vertoond, een dramatische film, in den tijd der Fransche revolutie met al haar ver schrikkingen: Het kind van Marie An toinette. Candidaat G. W. Korenaar, die 't beroep naar de Ned. Hervormde Ge meente te Biggekerke heeft aange nomen, zal op 24 September a.s. zijn in trede doen na te zijn bevestigd door dr. Van Dorp van Gendringen. (Ingez. Med.) Concert „Kunstvrienden." 1 Naar men ons mededeelt zal de I bijzonder verzachtend, Mondharmonicavereeniging '„Kunst- I opdrogend en reuk vrienden", bij gunstig weer, Dinsdag- I wegnemend, werkt avond a.s. in den tuin van Schuttershof' een concert geven- Dit concert, dat belangeloos gegeven wordt, zal gratis toegankelijk zijn en, mede daardoor, Ongetwijfeld Vvel een flink aantal muziekliefhebbers trekken. Collecte Crisiscomité. De colecte voor het plaatselijk Cri siscomité heeft deze week 58.20 op- gebrcaht. RAAD VAN VEERE VEERE. In de vergadering van gister van den raad dezer gemeente vond een breedvoerige discussie plaats over de bebouwing (van de Korte Noordzijde bij transpireerende oksels en voeten. Strooibussen 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) ELECTRO. Die kleine Schwindlerin. Madeion Claudet's misstap o ,tEen heele kleine, kittige, hupsche (overkant v. d. Haven), waaromtrent I Schwindlerin, Dolly Haas Een handige, on vlugge leerling in dit gezelschap geboef te van mondaine, stijl, aan den Azuren kust, waar met het dalen der effecten zooveel te doen is geweest Tenslotte is, op voorstel van den middellijke nabijheid" van" hun voertuig I voorzitter, besloten voor wijk A (bin- op te houden, b.v. dokters, die hun pa- nen de omwalling) de bepaling in te en der goudvaluta s de landhuizen voor tienten bezoeken of zij, die inkoopen I voeren- dat ontwerp-teekeningen voor het huren liggen (meublee en wel des- doen in winkels enz. Hoofdzaak is, dat I bebouwing aan het (niet bindend) oor- noodig voor een dag, doch waar de zee de bestuurders oogenblikkelijk te be-1 deel van de Prov. Schoonheidscommis-1 net zoo blauw, de bloemen net zoo reiken zijn om, indien noodzakelijk, de|sie onderworpen zullen worden, terwijl kleurrijk, de zon net zoo warm, en de uitvoering van het genoemde artikel mo- I buiten dit gebied, wijk B, deze beper- I liefde net zoo idyllisch bleet, als in wel- gelijk te maken. I king in de vrijheid niet zal gelden. Voorl ke dagen van hoogconjunctuur ook. Zoo Het art. zal dan ook het normale ge-1 wiïk B zal dan een uitbreidingsplan ont- dat een blijspelletje als dit, waar druk bruik van het motorrijtuig niet in den I w°rpen worden. en uitgebreid geschwmdeld wordt, met weg staan. Administratie steunverleening. Met groote waardeering voor 't werk door bestuur en ambtenaren der com missie voor steunverleening, stellen burg. en weth. voor dezen dienst onder 3-maandelijksche controle van het Cen traal bureau voor verificatie en financi- eele adviezen van de Ver. van Nederl. Gemeenten te plaatsen, waarmede de commissie van financiën zich vereenigt. Rekening Burgerlijk Armbestuur. Een tekort van 160 heeft het bur gerlijk armbestuur over 1932, bij een ontvangst van f 150.078 en een uitgaaf van 150.238. In de vergadering zullen burg. en weth. nog antwoorden op twee vragen van financiën, n.l. of de 60 voor toe zicht op de gebouwen niet bespaard Inzake de Veeva-quaestie wordt op voorstel van den heer Gideonse beslo ten, het product niet aan te nemen. Tot gemeentebode wordt benoemd de gemeeenteveldwachter Wielinga juweelen, met graventitels, met minne brieven en met galante avontuurtjes, toch elegant en gedistingeerd blijft, Dolly Haas speelt 't met een fijnen naiven humor, om haar uw byouterie- Maandag volgt uitvoeriger verslag I kistje ter rooving thuis te brengen. Al- dezer vergadering. Jbert Abel zingt er zijn liedjes met lui der fraaier stemme. Harald Paulsen Hagelbuien. I premier! er weer voortreffelijk in (genre SEROOSKERKE. Men meldt ons, dat Harry Liedtke), en Otto Wallburg, de aldaar omstreeks kwart voor zeven 'n| karakteristiek-eminenteacteur groot stuk ijs neer viel en even later' Pra familiehoofd He zich een hagelbui ontlastte, waarbij ha- gelsteenen in allerlei vorm, o-a. zoo I groot als een duivenei en bolvormig, met aan eene zijde plat en aan de bolle kant stekelig. De hagel heeft aan dakvensters en I ruiten van broeikassen groote schade berokkend. GRIJPSKERKE. Gisteravond ontlaste kunnen worden als dit toezicht door ge-1 zich een hevig doch kort onweder al- meentewerken wordt uitgeoefend. Ihier, er vielen hagelsteenen als duif Ten tweede wat beteekent de post: S. I eieren. Bij P. S. zijn 21 ruiten in de Caljouw voorschot stofzuiger 118.45? I druivenkas stuk geslagen, en in de is n were van allen een charmant gespeeld scena rio vol gezellige onwaarschijnlijkheid, in de eene romantische entourage na de andere: jacht, oud kasteel, rotsen, zons op- en ondergangen. Prettig om naar te kijken en te luisteren. Madeion Claudet's misstap hoort tot wat men noemt „sterke" speelstukken Inderdaad dan ook een stevig drama tisch verhaal. Herinnering wekkend aan films van 10 of 12 jaar geleden. We zijn dat een beetje ontwend. Niettemin groo te moderne artisten: Helen Hayes, Le wis Stone, Neil Hamilton. FLORA. De kapitein van Köpenick. Voor de vergadering van den gemeen- BIGGEKERKE. Ook te Biggekerke De geschiedenis van dezen moedigen teraad kwamen verzoeken m van be- moesten verschillende dakramen het en ingenieuzen schoenmaker en ontsla- woners van den Zaagmolendijk om op I ontgelden. Oude menschen kunnen zich I gen tuchthuisboef is wel bekend. De een of andere wijze electrischen stroom herinneren dat meer dan 50 jaar gele- heele wereld amuseerde zich destijds te kunnen bekomen voor 24 cent per den zich een dergelijk na.tuurverschijn-1 kostelijk met deze geslaagde grap, wel ke men, met het avontuurlijke leven van eenheid als elders in de gemeente. Nu|sel in den zomer voordeed, zouden zij bij aansluiting bij de P.Z.E.M. 34 cent moeten betalen. Het tweede is van J. R. Grool om de huur van het perceel hoek Nieuwstraat te verminderen van 1040 tot 800. Het derde van de oudercommissie van school K om in geval een der leerkrach- Voor het examen Engelsche Han delscorrespondentie (diploma Mercuri- us) slaagde mej. J. KrienseLokker te Goes. Voor het examen Fransche Handels correspondentie slaagde mej. Leny de Bruin (diploma Nederlandsch Handels instituut) en voor dezelfde inrichting voor Engelsch, ook mej. KrienseLok ker (Goes) voornoemd. Voor het examen handelsklasse L-O. slaagde te Den Haag A. J. P, van Dosselaar te Nieuw Namen. Overgangsexamen Industrie- en Huis' houdschool te Middelburg. Van den voorbereidenden cursus le jaar naar den Voorber. cursus 2e jaar werden bevorderd: M. Baas, A. Berger, C. la Brujeere, N. le Due, F. Geerse, S. Hillebrand, B. Kotvis, J. v. Meer, C 5oot, M. Sinke, S. Suurland, F. Vader, VI. Vuyk, B. Andriessen, J. de Boks, T. Brouwer, J. Manni, M. Meulblok, M. de Munck, T. de Nood, T. Ponse, A. Pop je, C. de Visser, M. van Zweeden, J. dé ïoer, M. Annot, N. Baay, A. Boogaard, i. Boone, J. Brasser, B. v. d. Broeke, N. e Cointre, L. Cornelisse, C. van Dijke, L Geelhoedt, M. Hillebrand, M. Ize-- joud, J. Kambier, T. van Schijndel, K. Suurmond, M. de Vos, C. Wattel, J. Wattez. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van den voorbereidenden cursus 2e jaar naar de Huishoudafdeeling werden sevorderd: N. Ingelse, L. Onderdijk, A. Ouwerkerk, M. Verlare. Van den voorbereidenden cursus 2e jaar naar de opleiding tot Huisnaaister werden bevorderd: S. van Aartsen, M. Eiff, M. Faro, L. Faro, M. Groenendijk, N. Huibregtse, B. Kooman, J. Lorier, A. Rouffaer, J. Scheffer, K. Theune, F. de Witte, M. Cornelisse, M. Goedbloed, M. Groenenberg, N. Jobse, A. Julianus, T. Kooman, C. van Moolenbroek, R. de Pagter, W. de Rijk, A. Suurmond, T, Tilroe. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd van de le kl. Huisnaaister naar de 2e kl.: L. v. d. Bunder, M. Cor nelisse, J. Davidse, J. Flipse, S. Hille brand, T. Looise, T. Marinisse, J, Smaardijk, J. Wagenaar. Niet bevorderd 1 leerling. Het diploma costuumnaaister (volgens oud progr.) werd uitgereikt aan: J. de Hooge. Bevorderd van de le klas Ateliers naar de 2e kl.: T. Janse, J. Karelse, G. Kleyn, D. de Koning, J. v. Loo. Het diploma Ateliers (volgens oud progr.) werd uitgereikt aan: J. van Helleman, G. Verheul. Eén leerling ontving geen diploma. Het diploma Gezinstaak werd uitge reikt a.an: L .Hozee, T. Janse, T. Klercq, M. Komejan, T. Lems, J. Maljers, L. Melio, M. Noom, M. v. d. Rhijt, C. de Roos, A. Seijs. Eén leerling ontving geen diploma. Opleiding tot Hulp in de Huishouding, Bevorderd van de le naar de 2e kl.: J. Baarens, M. Bierman, N. Markusse, J. Repko, C. Scheffer. Eén leerling werd niet bevorderd. Het diploma werd uitgereikt aan: R. van Beveren, J. Faber, S. Stroo. Het diploma Huishoudkundige A werd uitgereikt aan: N. den Baars, M. ten Kate. Het diploma Hulp der Moeder werd uitgereikt aan: J. de Hamer, N. Verheul. Twee leerlingen ontvingen geen diplo ma. Hooger beroep. Door den officier van justitie te Middelburg is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der rechtbank van 19 Juli j.l. waarbij A. J. de V. B. 20 j-, plaatwerker te Vlissingen is veroordeeld tot 25 b. s- 10 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Dienstplichtwet. (Niet voldoen aan de oproeping om te verschijnen voor in lijving bij de Landmacht.) De eisch was drie maanden gevange nisstraf. Aangehouden. De marechaussée te IJ z e n d ij k e heeft aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, zekere P. C. V„ wonende te IJzendijke, als verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met een minderjarige. V. is naar het Huis van Bewaring te Middelburg overgebracht. De Rijksveldwacht te C 1 i n g e heeft aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, ze kere B., wonende te Clinge, als ver dacht van poging tot het plegen van onzedelijke handelingen. Wilhelm Voigt, in deze film, naar het tooneelstuk van Karl Zuckmayer, heeft uitgewerkt. Jarenlang opgesloten in eenzaamheid in de sombere cel, maken het hem moei lijk in vrijheid, werk en een pas te verkrijgen. Vertwijfeling maakt hem 's-HEER ABTSKERKE. De Com missaris der Koningin heeft met ingang van 1 October a.s, aan den heer A. Rot tier, op eigen verzoek, eervol ontslag VC1JW1 ten op wachtgeld moet, die toch zeker I verleend als veldwachter in de gemeen- I vhidingrijk niet mej. Bot te doen zijn. te 's-Heer Abtskerke. Gestoken in het bij den opkooper te- leEMumAu in Riiinpnx» .recht gekomen, afgedankte uniform van zeiven bevorderend tot kapitein, mar- cheert de ex-schoenmaker-gevangene GROEDE. Dezer dagen j.l. heeft in de I met zijn moedig bij elkaar gecomman- zaal van den heer J. de Rooij alhier een deerde lijfwacht, naar het raadhuis, Ook kwam in een afschrift van de overeenkomst inzake eerste hulp bij on gelukken; een bijzondere dankbetuiging van het bestuur van de A.N.V.V. voor j de ontvangst en de mededeeling, dat op 1 Mei j.l. 143 personen de vakcursussen voor werkloozen bezochten, doch op 31 I bijeenkomst plaats gehad van verschil- met als doel: het zoo begeerde paspoort! Mei was het 118. Verhuring gemeentegrond. Burg. en weth. stellen voor aan F. de Bruón een stukje gemeentegrond groot 6o m2 te verhuren. lende zakenmenschen uit deze gemeen- I Daar was durf en moed voor noodig, te, ten doel hebbende oprichting van een I beheersching, vernuft en handelen op vereeniging van Vreemdelingenverkeer het juiste moment. Alle eigenschappen, onder leiding van den heer P. Lagendijk, onontbeerlijk voor zulk een gewaagd Na bespreking werd besloten tot op-1 experiment, richting dier vereeniging. Alle aanwezi-I Lukt dit zonder geweld, dan kan men, VLISSINGEN. Het aantal baden bedroeg in de afge- loopen week 2335, nml. 116(0 dames- en 1175 heeren baden. Volksbad resp. 1382, 682 en 700. Gisteren zijn een 13-jarig en een 7-jarig meisje, die zich met een kano te ver buiten het badstrand hadden bege ven, slechts met moeite uit haar nete lige positie gered. Door een verzuim ter zetterij van ons blad is een bericht omtrent het ver zoek van 't instructievaartuig „Prinses Juliana" aan Zeeland, van de rubriek „Onderwijs", waarin het thuis behoorde, verzeild geraakt midden in het Fin.- econ. weekoverzicht (He bl. pag. 2 le kol.). De crisiszuivelcentrale deelt mede dat voor de week van 23 t. m. 29 Juli 1933, de prijs^ van het crisisbotermerk op 1 per kg en van de vervoervergun- ning van buitenlandsche boter op 1.10 per kg. is bepaald. Zaterdagmorgen heeft bij de Kunst- mestloods die aan de haven te Does burg staat een ernstig ongeluk plaats gehad. Vier arbeiders werden door vallende zakken kunstmest getroffen. De arbei der V. werd op slag gedood, de drie andere werden ernstig gewond, Een onbekende heeft zich een grap met de economische wereldconferentie veroorloofd die algemeene vroolijkheid heeft veroorzaakt. Donderdagavond werd tusschen offi- cieele ducumenten in een der perska mers een uitstekend nagemaakt memo randum gevonden van de delegatie van „Ruritania" waarin werd voorgesteld dat de conferentie zich in verband met haar besluit tot opvoering van het wijn gebruik, en de uitbreiding van de ca- caoziekte niet langer zou verdagen, dan tot 1 April 1934, om op 1 April van ge noemd jaar weer bijeen te komen. Hoofdakte. Te Rotterdam slaagden voor de hoofd akte: G. Jobse, Serooskerke; P. B. Ha mel, Vlissingen; N. C. v. Dalse, Kapelle; J. Janse, Middelburg en S. A. Doolaard, Ierseke. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Vrijdagnamiddag werd behandeld de zaak tegen A. L. L. B., 23 jaar, landbouwer te Aardenburg die j.l. Dinsdag was uitgesteld. Verdachte werd ten laste gelegd dat hij omstreeks den nacht van 17 op 18 Juni 1933 te Aardenburg E. Vermeire heeft mishandeld door hem te slaan. Eisch en uitspraak: 15 of 10 d. h. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Te Eemnes is gistermiddag in de Eem- nesservaart bij het baden verdronken de 35-jarige landbouwerskn'echt M. v. d. Veer uit Nijkerk. Het lijk is later door baders .opgehaald. Verdronken. De 35-jarige J- SI. uit de Zoutzie- derstraat te Rotterdam is bij het zwemmén in de Schie verdronken. Zijn lijk is opgehaald. In de Waalhaven teRotterdam is drijvende gevonden het lijk van den 20-jarigen J. de B. te Rotterdam ge woond hebbende in de Ver voor tstraat, die op 18 dezer werd vermist. De jonge man is bij het zwemmen verdronken. Ongelukken. Vrijdagmorgen kwam de 14-jange werkman J. J„ werkzaam op de meu belfabriek van de Gebrs. van Rooyen te IJ s e 1 s t e i n in aanraking met een schuurmachine. In zorgwekkenden toe stand is hij in het ziekenhuis opgeno men.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2