KORT ZEEUWSCH NIEUWS. KERKNIEUWS. HANDEL EN NIJVERHEID. ONDERWIJS. LEGER EN VLOOT. DUITENLAND. Algemeen OverzicM. BEURSTHERMQMETEI van Donderdag. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. SPORT. LAATSTE RERIGHTEN. BEURS- EN WISSELKOERSEN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. SUROBWEN-BUIVELAND. TH0LEN. ZEEÜWSCH-VLAANDEREN W.D. Tabak q 1 AMSTERDAM, 13 Juli, Hel eerste getai is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101—101. Ned. 17 1000-4 100%—100%. Ned. 31 1000-4 97%—97%. Ned- 33 1000-4 97%—97%. Certificaten-3 76%,^77%; O. Indië 22 1000-6 80—83%. O. Indië 23 100-6 67%—. O. Indië 26 1000-4 88—87. Denemarken Oblig. 1926-5 80%' Duitschl. 100-7 54%—54%. Duitschl. 30 1000-5 38%,—39%. Zwitserl. oblig. '24-5 99 Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 9797. Amsterdam 1933-5 95% 's-Gravenhage 1929-4% 99% Rotterdam 1926-1930-4% 85—84% Utrecht, prov, 1929-4 99% Berlijn 1925-6 24% Zeeuws Hyp. B-5 9999%. Zeeuws. Hyp. B-4% 97%97%. A Amsterd. Bank 120% —122%. C Rott. Bankver. 8988 A Twentsche Bank 103 A Pief. Gruyter Zn 117%117- A Pref. Jurgens A 85%87 A Ned. Gist- en Spiritusiabr. 375 A De Schelde N.B. 34 A Ver. Papf. v. Gelder 68%68- C Am, Car Foundry 22%22% C Am. Smelt Ref. 25%—25% C Farbënind. I.G. 8181% C U. States St. C. 44%44% C North Am. Cy. 2424% A Born. Sum. H.M. 149149 A Linde Teves Stokv. 66%67% A Ned. Wol Mij. 85—85 A Singkep Tin M. 116120 A J. C. Japan Ln. 35 A Rotterd. Lloyd 62%64% A Amst. Thee C.M. 50%50% A S. M. Nederland 63%64% dit jaar een ringrijdersfeest te houden, en wel op Zaterdag 15 Juli a.s., den dag der Veersche kermis. De ringrijderij neemt een aanvang te ongeveer 8 uur, waarna de bekende rondrit om 10 uur plaats vindt. Ter opluistering van dien dag zal er een schiettent en waarschijnlijk ook een caroussel aanwezig zijn met de gebrui kelijke kleinere attracties, terwijl men des avonds zal kunnen dansen ter plaatse. Zilveren jubileum Cloeting's Gemengd koor. KLOETINGE. De Zangvereeniging ,Cloeting s Gemengd Koor" hoopt in October a.s;. haar 25-jarig bestaan te herdenken. Het bestuur heeft gemeend met het oog op de tijdsomstandigheden geen feestelijkheden te organiseeren, doch wil haar begunstigers en dorpsge- nooten toch enkele concerten aanbie den op de tent op het Marktveld. Zij stelt zich voor, dit binnen kort reeds te doen, aangezien het in October te koud is voor buiten-concerten. Het eerste concért zal gegeven wor den a.s. Zaterdag door het muziekge zelschap „Excelsior van Kloetinge, des avond van 8 tot 9 uur, en „Cl. Gem. Koor" van 9 tot 10 uur. Donderdag 20 Juli a.s. door het zeer gunstig bekende Muziek gezelschap „Hosannavan Goes en Zaterdag 5 Augustus een Zangavond te geven door de Zangvereen. „Excelsior" van Ierse- ke; Gemengd Koor ,,'s-Heer-Abtsker- ke „O, B. K.te Goes en „Cl. Gem, Koor. Al deze koren staan onder lei ding van de heeren Tamminga- Deze vereenigingen zullen zoowel ge zamenlijk als afzonderlijk enkele num mers zingen. Dit alles wanneer het dien datums goed 1 weer is. Vlissingen 5, Auto-ongeval. WISSENKERKE. Dinsdagmiddag reed een auto een eind achteruit door de Kerkstraat, met het gevolg, dat de be stuurder geen, of te weinig aandacht had voor een aldaar staande lantaarn paal van de electrische straatverlichting. De lantaarnpaal werd stuk gereden en het benzinereservoir van de auto in el kaar gedrukt, waardoor 40 1, benzine over de straat vloeide. De bestuurder kwam met den schrik, en betaling der te maken kosten vrij. HAAMSTEDE. Dinsdagavond j.l. hield het Nutsdepartement „Haamste- de-Burgh een algemeene ledenverga dering onder leiding van den waarne mend voorzitter den heer J. A, Hu- bregtse. De aftredende bestuursleden de hee ren W. G. Boot Wz. en M, de Granje werden bij acclamatie herkozen. Be sloten werd in het winterseizoen twee avonden te reserveeren voor sprekers en zoo mogelijk één avond met eigen krachten te geven. Tevens zal getracht worden mej. Bos, de algemeene leidster van het jeugdwerk in Nederland, in openbare bijeenkomst te doen optreden ter verduidelijking van dit mooie en succesvolle werk. Ds. Klaar bracht een uitvoerig verslag uit van de te Am sterdam gehouden vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. OUD-VOSSEMEER. Er waren vorige week op een hoeve in den Hikkepolder vfn ^anzen ^es nachts verdwenen. Men dacht aan diefstal, het is thans ge bleken, dat een hond de schuldige is, die blijkbaar de dieren heeft gedood, weggesleept en verstoken. Motorongeval. BIERVLIET. In een scherper b.cht van den, weg van Hoofdplaat naar Driewe gen slipte Woensdagavond een motor rijder uit IJzendijke met een duo- passagiere, waarschijnlijk door wat groote snelheid. Toevallig passeerde dokter Rr.zemeijer van IJzendijke, die de duo-rijdster in zijn auto meevoerde. De motorrijder kwam er met enkele kneuzingen en schrammen af, en reed op zijn motor verder. BIERVLIET. Bij den landbouwer A. Dieleman in den Paulinapolder brand den door onbekende oorzaak twee par tijen vlas af. Het vlas was verzekerd op beurspolis. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 2 tot en met 8 Juli in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Clinge 1, Neuzen 3, Westdorpe 2, Naar gemeld wordt is Woensdag morgen bij Valkenisse een onbe kend Engelsch jacht omhoog gevaren en blijven zitten. Nadere bijzonderhe den ontbreken nog. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens over vo rige jaren te weinig betaalde belastin gen naar inkomen en/of vermogen (ge- wetensgeld) bij den ontvanger der di recte belastingen, enz, te T e r n e u- zen 16.72. Met de Staatscourant van 12 Juli zijn verzonden afdrukken van de ak ten betreffende de Coöp. Broodbakke rij en Verbruiksvereeniging „Ons Be lang" U.A. te Terneuzen. Te Wissenkerke is opge richt een mondharmonicaclub met aan vankelijk zestien leden. Woensdagavond gaf het harmonie gezelschap JWilhelmina" te C o 1 ij n s- plaat een concert, op de tent in de Voorstraat. A Houth. Alberts 40- C B ltimore Ohio 23%'23%. A Southern Rlw. 19%20%. C Union Pac. Rr. 8786%. C Int. Nickel Cy. 12%—13%, Jfïï A Koloniale Bnk. 7173%. A N.I. Hbk. 1000 64—66%. C Ned. H, M. 1000 64%—65-%. A Alg. Kunstz, U. 29%30-%. A v. Berkels Pat. 2021. C Calvé-Delft 67%—69%. A C. Suiker Mpij. 30 A Ned. Ford A.M. 140%143-45. A Philips Gem. B. 168—173-70%. C Unielever 98%102-01. C Anaconda Cop. 13%13%-%. C Bethlehem St. 31%31%-%. C Kennec Copper 16%16%-16. A A.N.I.E.M.—N.B. 228%—233-35. C Cities Serv. Cy. 3%3%-3% A Kon. Petr. Mpij. 174%—179%-78 C Contin. Oil Cy. 11%—12%-% C Shell Union O.C. 6%7%-7 A Holl. Amer. Lijn 21 De classis Axel der Geref. Kerken heeft in hare vergadering van 11 Juli peremptoir geëxamineerd en met alge meene stemmen toegelaten tot den Hei ligen dienst, cand. Joh. Tiemens, be roepen predikant te Aardenburg. Te Wester-Blokker (N.-H.) heeft de kerkeraad tot alle lidmaten een op roep gedaan de godsdienstoefeningen beter te bezoeken. Het komt namelijk ter plaatse meermalen voor dat de dienst wegens gebrek aan belangstelling niet kan doorgaan. Geref, Gem, Cand. P. Honkoop te Rotterdam is be roepen te Meliskerke, Bruinisse en 's-Gra venpolder. Chr, Geref. Kerk. M, W. Nieuwenhuyze, cand. te Vlis singen, is beroepen te Franeker. Ock Nederlanders uitgenoodigd. Volgens leen bericht uit Warschau heeft de Poolsche regeering een aanbe steding uitgeschreven voor het bouwen van 2 mailschepen voor het transatlan tische verkeer en van 5 kleinere sche pen, welke voor den dienst op Europa zijn bestemd. Tot deelneming zijn Ita- liaansche, Hollandsche, Engelsche en Deensche werven uitgenoodigd. Het is onbekend, om welke reden de werf te Danzig is gepasseerd. verlies van zijn jas, waarin een porte feuille en portemonnaie, die in de diep te verdwenen. EINDEXAMEN R. H. B. S. TE MIDDELBURG. Geslaagd voor het eindexamen afd. mej. J. M. A. Kars en de heeren K. F. P. van Voorst Vader en J. Wisse. Afgewezen 2 candidaten- De heer H. J. L. Cosijns, notaris in de grensgemeente Moerbeke, is met zijn motorrijwiel op een auto ge botst en werd daarbij zoo ernstig ge wond, dat hij kort daarop overleed. Het slachtoffer was pas 26 jaar. De sergeant P. Tilroe van het 14e reg. inf. wordt gedurende de maand Au gustus 1933 gedetacheerd bij de S. D. O. A. te Middelburg. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Juli 1933 bevorderd tot reserve le luitenant de res. 2e luitenants C. H. van Ameron, D. Ooms, M. B. Lansink, W. van der Mast, H. W. Meijeraan, L. T. Rhemrev, M. J. Andeweg en mr. J. Jolles alleen van het 14e regiment in fanterie. Hr. Ms. „Banckert". onder bevel van den kapitein-luitenant-ter-zee J. B. H. Blom, is Woensdag van Invergordon naar Willemsoord vertrokken. Burgerpak verboden? Woensdag zijn in verschillende gar nizoenen van ons land, meldt het Volks blad, inspecties gehouden, waarbij al het kader moest aantreden. Oorzaak van een en ander zou een ministerieel schrijven zijn, waarin wordt gezegd dat het is opgevallen dat vele beroepsonderofficieren onvolledig en onverzorgd waren uitgerust. Indien hierin geen verandering komt, zou worden overwogen de bepaling, dat onderofficieren na diensttijd in burger gekleed mogen zijn, in te trekken. R. H. B. S. te Vlissingen. Voor de eerste klasse hadden zich aan gemeld 56 candidaten, teruggetrokken 2, afgewezen 3, toegelaten 51. Van de eerste naar de tweede klasse zijn bevorderd 25 leerlingen, afgewezen 9, van de tweede naar de derde klasse 29 en 8, van de derde naar de vierde klasse 24 en 7 en van de vierde naar de vijfde klasse 29 en 11. Aan de universiteit te Gent slaagde voor candidaat in de Wijsbegeerte en Letteren, afdeeling Klassieke Philologie, de heer A. Gerjo uit Middelburg met groote onderscheiding. Voor het eindexamen der R, K, Hoogere Handelsschool te Bergen op Zoom slaagde de heer J. van der Stel te T h o 1 e n. Geslaagd voor .Spaansche handels correspondentie de heer H, F. C. Haver man te Vlissingen. Aan de Universiteit te Leuven slaagde voor het eerste gedeelte van het Notaris-examen de heer K. Coppieters te Sluis. Prof. mr. W. H. Drucker. f Gisteren is, op bijna 46-jarigen leef tijd, te Rotterdam overleden prof. mr, W. H. Drucker, hoogleeraar in het bur gerlijk recht en de hoofdbeginselen' der burgerlijke rechtsvordering, het handels recht, faillissementsrecht en het inter nationaal privaatrecht aan de Handels- hoogeschool aldaar. Vlissingsche Boulevardloop. De Kon. Nederl. Athletiek Unie heeft goedkeuring verleend aan de navolgen de jury voor den a.s. Zaterdag te hou den Boulevardloop. Scheidsrechter en mégafonist de heer N. M. J. Munzert te Utrecht. Tijdopne mers de heeren Lebrun, Brussel; Van Bel, Vlissingen; De Vries, Middelburg Waldekker, Rotterdam; Dudok van Heel, Vlissingen; v. d. Steen, Vlissingen Koers, Middelburg; Oudenaerde, Vlis singen. Commissarissen van aankomst: de heeren: Van Roo, Middelburg; Everaars Vlissingen; De Ruyter, Middelburg; De Wolf, Vlissingen. Keerpunt-Commissarissen: de heeren Parent, Vlissingen en De Jager, Wol phaartsdijk. Wedstrijdsecretarissen: de heeren: T Smit en P. Langedijk, Vlissingen, De aanwezigheid van den Secretaris Generaal van den Belgischen Athletiek Bond, den heer Lebron, is in verband met diens ambtsbezigheden, intusschen nog niet ten volle verzekerd. Verder kunnen wij nog mededeelen dat het startschot zal worden gelost door den heer C. A, van Woelderen Burgemeester van Vlissingen. ONGEVAL. Toen gistermiddag de heer E. C. te Middelburg raet een kameraad P. P. op het kanaal, ter hoogte van de Arne aan 't zeilen was, sloeg plotseling het bootje door een windvlaag om. De heer C. wist met zeer veel moeite en gevaar voor eigen leven zijn maat te redden, verleende zelf de Eerste Hulp Deze is later per auto van di Pel naar huis vervoerd. De redder heeft echter zijn daad moeten bekoopen met.... het K.N, Stoomb. Mij, 17 Ned. Scheepv. U. 6364%-63%. H.V. Amsterdam 220229%-26%. Java Cult. Mij. 129132. N. I. Suiker tJ. 92%95. Poerworedjo S.O. 5%5% Deli Batavia 144%146-48 Deli Mij. 1000 138%—144%-43 Senembah 146%150-52 Chicago Milw. 4%4%-4% Amst. Rubb. C. 86%-—94j%-93%. Deli-Bat. Rubb. 36%—40-42. Hessa Rubber 36%38 %t Serbadjadi S.R. 25 %j27. 'rolongatie 32%. WISSELKOERSEN 12 Juli 13 Juli. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 8.24% 59.21 9.70 34.59 48.01 36,85 1.76% 8.26 59.17% 9.70 34.59 48.03 36.95 1.73% De Centrale banken. Te Londen vergaderde gisteren de subcommissie voor technische (vraag- stukken uit de monetaire commissie van de economische conferentie te Lon den, onder de gewijzigde omstandighe den en heeft de quaestie van de samen werking der centrale banken bespro ken. Na een bespreking van anderhalf uur was het duidelijk, dat het onmogelijk was tot overeenstemming te komen en werd besloten dit feit aan het bureau te rapporteeren. Men meent dat het Amerikaansche standpunt, dat het debat overheersch- te, een bespreking totaal voorbarig oordeelde. Commentaar leverend op de weige ring van Amerikaansche zijde in de monetaire subcommissie om de resolu tie van de B. I. B. te bespreken over de monetaire politiek der centrale ban ken. zeide Pittman, dat de Federal Re serve-Banken tegen de resolutie ge kant waren, en dat het de beste oplos sing was de resolutie naar de centrale banken te verwijzen, opdat er een al gemeene overeenstemming zou tot stand komen voor de monetaire subcommissie haar besprak. Pittman achtte overeenstemming aan staande tusschen de acht landen die de beperking van den verkoop van zilver bespreken. Reuter meldt, dat Steinhardt, de nieuwe vertegenwoordiger van presi dent Roosevelt, te Plymouth is aange komen. De ongehoorzaamheids campagne in Britsch-Indië opgeheven. Het Al Indisch Congres zal waar schijnlijk in zijn zitting van Donderdag het gewichtige besluit nemen, de door Gandhi in het leven geroepen ongehoor zaamheidsbeweging op te heffen. In de leidersconferentie verklaarde zich een zeer groote meerderheid voor opheffing der ongehoorzaamheidsbewe ging, zoodat men verwacht dat Gandhi zich naar deze meerderheid zal voegen Men hoopt dat Gandhi na opheffing der ongehoorzaamheidsbeweging een onder houd met den onderkoning kan heb ben, waarbij men op invrijheidsstelling der meeste politieke gevangenen re kent. In ^e Woensdag gehouden conferentie verwaten de radicale congresaanhangers Gantfii, dat hij openlijk de mislukking der óngehoorzaamheidsbeweging had toegegeven, Balbo's eskader te Cart wright. Het Italiaansche luchteskader ónder Balbo, is om 18 h 26 Greenwich tijd vlot te Cartwright in Labrador geland- Het groote traject van Reyckjavik naar Cartwright is hiermede afgelegd in on geveer 12 uur. Het vliegtuig van generaal Balbo daalde als eerste te Cartwright; het dalen geschiedde in acht groepen en duurde 2% uur. Alles geschiedde vlot. Geheel Amerika is enthousiast over de prestatie van het Italiaansche eska der, dat thans met de aankomst in ,Cart wright voor het eerst Amerikaanschen grond heeft bereikt. Alle dagbladen die uitvoerige verslagen publiceeren over de laatste étappe, verklaren dat deze eskadervlucht een onvergelijkelijk groo te daad is in de geschiedenis van de luchtvaart. De Italianen waren van plan heden verder te vliegen. Industrie Markt Obl.markt- Amerika - Suiker Koninkl, Rubber Wettig gedeponeerd BELGIE. Gunsttarief. Na het besluit tot contingenteering van-den invoer van vreemde in casu vooral Nederland- sche aardappelen in België heeft de Belgische regeering nu ook nog van de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen gedaan gekregen, aldus meldt de Brusselsche correspondent van de N. Rott. Crt, dat zij een gunst tarief zal toepassen op het ransport van aardappelen, afkomstig uit België, Lu xemburg en Zeeuwse h-V laande ren. Voor transporten van ten minste 5 ton wordt een tariefvermindering van 50 pCt. toegepast. Deze maatregel is van kracht sedert Maandag jongstleden, IERLAND. Sir James Craig t- Op 73-jarigen leeftijd is Woensdag te Dublin overle den Sir James Craig, sedert 1921 onaf hankelijk afgevaardigde in de JDail;. Craig was de initiatiefnemer en stichter van de bekende Iersche Sweepstakes, en diende indertijd het wetsontwerp in, waardoor de Sweepstakes wettelijk werden goedgekeurd ten bate van de Iersche hospitalen, DUITSCHLAND, De Graf Zeppelin. Het luchtschip Graf Zeppelin is Donderdagavond om 8 h 10 te Friedrichshafen vlot geland. PORTUGAL, De zooveelste! Naaar de News Chronicle uit Lissabon meldt neemt de revolutionnaire beweging in Portugal een steeds ernstiger omvang aan. Offi ciëren van de garnizoenen te Lissabon en te Oporto en verschillende socialis tische leiders nemen er aan deel en zou den groote voorraden wapens en muin- tie zijn gesmokkeld, CANARISCHE EILANDEN. Bloedige botsingen. Woensdag kwam het te Santa Cruz op het tot de Cana- rische eilanden behoorende Teneriffe, tot bloedige botsingen tusschen stakers en militairen. De staking was uitgeroe pen als protest tegen de hooge huis huren, doch is na de botsing van Woens dag opgeheven. Een groot aantal personen werd ge wond en 12 personen, die leiding aan 't verzet hadden gegeven, werden gear resteerd. De staking brak uit nadat een arbeidersgezin wegens het niet betalen van huur op straat was gezet. Goes, Bevallen: A. M. van de Kreeke geb, de Looff z. Ondertrouwd: A. A. Roost jm. 27 j, en M. F, Koen jd. 26 j. Getrouwd: J. C. Verbeemen jm. 22 j. en C. A. Hengstmangers jd. 20 j. Kloetinge. Van 310 Juli. Bevallen: M. H, Le- lijveld geb, Erkel z. Wissenkerke, Van 511 Juli. Bevallen: S. Flipse geb. Versluis z, W. P. Geldof geb. de Wit d. C. S. Clement geb. Kouwer d. Ondertrouwd: P. Leendertse 25 j. en M. P. Breure 31 j. Koudekerke. Van 28 Juli. Ondertrouwd: N. J, Wortman, jm. 25 j. en C. J. W. Faber jd. 22 j. P. H. de Vriend jm. 24 j. en J. W. Lap jd. 22 j. J. J. van Noppen jm. 30 j. en A. A. M. Stemmler jd. 32 j. Oostburg, 12 Juli. Veilingsvereeniging „Avicultura". Aanvoer 34% kg. boter; prijs 1.54 tot 1.62 per kg. Middelburg, 13 Juli. Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteeringé: Boter 0.89. Eieren/ 2.20. Eendeieren ƒ2.50. Kalkoeneieren 5. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.87%. Eieren 2.20. Eendeieren 2.25. Kalkoeneieren 5. Particuliere orijs: boter 0.95, eieren 3.eendeieren 3. *öi* 1 im e f \fl 1 1 l| w| t J q el

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2