BINNENLAND. ZEELAND. LEGER EN VLOOT. rWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE HDDDELBURGSCHE COUR MIDDELBURG. HET GEHEIM VAN DE OUDE KAST. 60ES. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. TH0LEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. O. DE WIJZIGING DER LANDBOUWCRISISWET Naar aanleiding van het wetsontwerp tot wijziging der landbouwcrisiswet 1933 heeft de Nederlandsche industrie- en handelsraad voor land- en tuinbouw in een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal diverse bezwaren ont wikkeld. Tegen het wetsvoorstel ge voelt de raad nl. drieërlei bezwaren en wel tegen de hernieuwde beperking der bevoegdheden van de volksvertegen woordiging, tegen de verstarrende uit werking der steeds toenemende over heidsbemoeiingen op het bedrijfsleven en tegen het verrassende karakter der te nemen maatregelen. Ter ondervanging van deze bezwa ren stelt de raad voor aan de centrale commissie ex-artikel 25 der wet de ver plichting op te leggen geen adviezen uit te brengen alvorens de belanghebben den te hebben gehoord. Aangedrongen wordt bovendien op versterking van het industrie- en handelselement in genoem de commissie. Tegen de aangekondigde monopoliseerïng van den in- en export fruit, zuidvruchten en warmoezerijge- wassen wordt met kracht protest aan- geteekend. Wegens daling van de raming van de opbrengst Personeele belasting (pl.m. 800.000) stellen B. en W'. van Rotterdam den raad voor de ge meente in de tweede klasse der fonds belasting te plaatsen. Ter waarschuwing. Men verzocht ons plaatsing van het volgende: De Commissaris van Politie te 's Her togenbosch geeft een ieder in overweT ging de noodige voorzichtigheid te be trachten alvorens sigaren te koopen van venters die venten met sigaren en daarbij het medelijden opwekken der koopers. Zij bedienen zich ook van namen van sigarenfabrikanten, die te goeder naam en faam bekend staan en ook dat zij het doen ter bestrijding van werkloos heid en andere dergelijke voorwendsels. Van zelf sprekend is deze waarschuwing niet van toepassing voor de bonafide sigarenreizigers. Bezoek van „The Norland Castle Band", Onder de vele Buitenlandsche bezoe kers, die ook dit jaar weer Middelburg zullen bezoeken, zal ditmaal ook een groot gezelschap Engelsche Leger des Heils Musici behooren. Een van de meest bekende Engelsche Leger des Heils muziekkorpsen namelijk ,,The Norland Castle Band" maakt van 5 tot 12 Augustus een tournee door Nederland, waarbij de voornaamste ste den, Den Haag, Rotterdam, Amsterdam enz. bezocht zullen worden, In de groot ste kerken, die in verschillende plaat sen welwillend ter beschikking zijn ge steld, zal dan tevens des avonds een uitvoering van gewijde muziek plaats vinden. Het gezelschap, dat uit 34 bekwame muzikanten bestaat, zal op Vrijdag 11 Augustus Middelburg bezoeken, tenein de ook daar behoudens vriendelijke toe stemming van het Kerkbestuur, een concert te geven in de Nieuwe Kerk. Plannen zijn in voorbereiding om door een speciaal voor dit doel samengesteld Oorspronkelijke schets in ouden trant door A. DUIJTS—GAYDOU. 10). De Villanova geleidde zijn bende door het park, dat nog heel donker was, en nadat zij afgestegen waren en de paar den in het donkerste gedeelte vast ge bonden hadden, kwamen zij in een woest struikgewas, dat het achterge deelte van het kasteel omsloot, onop gemerkt, vlak bij een deurtje dat half verborgen was in het groen van doorn rozen en eeuwenouden klimop. het kleine verroeste grendeltje werd gemakkelijk opengebroken, de Villano va met zijn handlangers bevonden zich op het achter binnenplein. Alles was stil, hoewel slechts opper vlakkig, kende de Villanova door de médedeelingen zijner handlangers de inwendige indeeling van het kasteel, hij wist dus al spoedig den weg te vinden naar een kleinen kelder, waaruit hij Rinaldo had zien komen voor hun ver trek, en hij vermoedde, ni'et ten 'on rechte, dat de schatten zich daar bevon den. Hij verspreidde zijn mannen en liet hen post vatten bij de eerste, bij de tweede en bij de kelderdeur. Nadat hij den steen verwijderd had, die den kel der dicht en onzichtbaar maakte, begaf hij zich alleen naar beneden. Daar nam hij a.l het geld, dat hij uit de tonnen, die daar stonden, kon weghalen, en stopte Comité van. ontvangst dit muziekkorps op een waardige wijze ih de hoofdstad van Zeeland te verwelkomen. a Het volledig programma, alsmede Uur van aankomst en verdere bijzonderhe den, zal ten spoedigste nader worden bekend gemaakt. De afdeeling Middelburg van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, nam met algemeene stemmen de motie van het Sentraal-Boycot-Bureau aan. Kostelooze Rijwielbelasting-merken. De Ontvanger der Directe belastingen en accijnzen te Goes deelt mede dat hij op Maandag 17 Juli, 24 Juli, en 31 Juli 1933 des namiddags van 7 tot 8 uur te zijnen kantore, Ravelijn no. 1 extra zitting zal houden voor de behandeling van aanvragen ter bekoming van kos telooze rijwielmerken 1933/34. RAAD VAN SEROOSKERKE. Gemeenterekening 1932. Goed slot. SEROOSKERKE. (W.) Maandagmid dag vergaderde de raad voltallig. Verschillende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, waarbij een schrijven, dat de burge meester een verlof is toegestaan van 14 tot en met 25 Juli. Gedurende dit ver lof is w.n. Burgemeester wethouder Goedbloed. Hierna wordt de rekening, dienstjaar 1932 den raad aangeboden, waaruit blijkt, dat de inkomsten gewone dienst hebben bedragen 33.758, de uitgaven' 32.719, alzoo een goed slot van 1038. De kapitaaldien st aan inkomsten 3395, aan uitgaven 3394. De heeren Cornelisse en A. Melis zijn aangewezen deze rekening na te zien. Een voorstel van B. en W. om den mi nister van sociale zaken te verzoeken, de steunregeling voor werklooze ar beiders ook voor deze gemeente van toepassing te verklaren, wordt z.h.st. aangenomen. Besloten werd op voorstel van B.en W. den heer A. Radstaak aan te wijzen als waarnemend gemeente-secretaris, tijdens het verlof van den secretaris, buiten bezwaren der gemeentekas. De heer Radstaak legd de vereischte eeden af. De rondvraag leverde niets op, zoo dat de voorzitter met dankgebed sluit. Rinigrijderij, VROUWENPOLDÉR. Zaterdagmiddag had, begunstigd door prachtig zomer weer, op een daartoe welwillend door den heer D. Koets afgestaan perceel weiland, wederom de jaarlijksche ring- rijderij plaats. Het aantal deelnemers bedroeg tien. De uitslag van de eerste afdeeling was als volgt: le prijs met 13 ringen P. Duvekot Wzn., 2e 12 Jan Louwerse, 3e 11 C. Geldof, 4e 11 Jac. Louwerse, 5e 11 W. Duvekot Szn., 6e 10 J. Sinke, 7e 10 W. Wondergem, 8e 10 P. Polderman Pzn., 9e 8 F. Kodde, 10e 3 C. Jobse. Tweede afdeeling. le prijs W. Duvekot Sz. 7 ringen, 2e F, Kodde, 3e C. Geldof, 4e P. Duvekot Wzn., alle 6, 4e Jan LouWerse, 6e W. Wondergem beiden 5, 7e Jac. Louwerse, 8e C. Jobse beide 4, 9e P. Polderman 3, 10e Jan Sinke 2 ringen. De potlepel behaalde W- Duvekot Szn. P. Duvekot Wzn., kreeg den beschik baar gestelde medaille voor het hoogst aantal gestoken ringen met een totaal van 21 ringen. het in twee linnen zakjes. Een ijzeren kist trok nog zijn aandacht, maar die was te zwaar om zoo maar mede te ne men, en hij wilde zijn mannen niet roe pen. Toen kwam hij weer te voorschijn en zeide hun, dat er niet veel was, in dat keldertje; hij liet hun een van de linnen zakjes zien, het andere was al in zijn diepe broekzakken geledigd. Toen alles weer dicht was, gingen de bandieten naar het bosch terug waar de paarden stonden. De Villanova gaf iederen man eenige goudstukken en hield het andere voor zichzelf. Hij hoopte later nog een beteren slag te slaan; dan zou hij het ijzeren kistje uit den kelder halen en dat ergens in het bosch begraven om het op zijn gemak te openen en den inhoud te bemachti gen. Nu was het tijd om naar het schip terug te keeren en te zien wat met Ri naldo en zijn mannen moest gedaan worden. De Villanova nam met zijn kameraden een Iangeren weg om niet voorbij de osteria bij Avenza te komen. Zij reden zooveel mogelijk door het bosch en gin'gen tot Sarzana, klein oud stadje, met het schilderachtige fort Sarzanello. Uit Sarzana heeft men links een prachtig uitzicht op de marmergroeven van Carrara, en rechts op de Golf van Spezia. Miaar de Villanova was niet de man, om de natuur te bewonderen. Hij was altijd bezig met zichzelf, en de beste manier om zijn doel te bereiken. Hij voelde nu en dan in zijn zak en berekende hoeveel geld hij zoowat kon SCHORE. Zaterdag hebben de ouden van dagen uit deze gemeente een uit stapje gemaakt naar Breda en omge ving, De reis geschièdde met een zes tal auto's en ging over Bergen op Zoom Roosendaal en Princenhage naar het Mastbosch, waar het middagmaal werd gebruikt in den open lucht. Terug is gereden over Terheijden, Zevenberg- schen hoek, Moerdijk, Zevenbergen, Oudenbosch (bezichtiging van de kerk), Wouw en Bergen op Zoom. In laatstge noemde plaats is het avondeten ge bruikt. Hiet weer bleef den geheelen dag bij zonder mooi en alle deelnemers en deel neemsters kwamen in den besten wel stand weer thuis. OUD-VOSSEMEER. De heer J. Fluyt, hoofd der O. L. school, die benoemd was tot voorzitter van het comité tot het totstandbrengen van een bazaar ten be hoeve van de afdeeling van het Groene Kruis, heeft voor die benoeming be dankt; in zijn plaats is aangewezen de heer C. M. Ridderhof. 60-jaar getrouwd. AXEL. Maandag vierde het echtpaar M. P. Witte en C. Jansen van Roosen daal den dag, waarop ze 60 jaar gele den in den echt zijn vereenigd. De oud jes, beiden goede tachtigers zijn betrek kelijk krasse menscben en genieten een goede gezondheid. Een buurtcommissie had een eenvou dige versiering aangebracht en schonk namens de bewoners der straat aan het echtpaar twee fauteuils, die uit de op brengst van een gehouden collecte wa ren aangekocht. Onder tal van belangstellenden die het diamanten paar kwamen begroeten, behoorde ook de burgemeester, die de jubilarissen met een korte toespraak nog tal van gelukkige jaren toewenschte. Beiden zijn ook trouwe deelnemers aan den jaarlijkschen auto-tocht die met de ouden van dagen wordt gemaakt. Onder groote belangstelling werd hun 's avonds door de beidp harmonie-ge zelschappen „Concordi^" en „Hozan- na" een serenade gebracht. DE CONFERENTIE TE LONDEN EN DE LANDBOUW. Onze landbouwkundige medewerker schrijft ons: Men moet wel over een buitenge woon groote dosis optimisme beschik ken om niet overtuigd te zijn, dat de Economische conferentie te Londen op een mislukkig is uitgeloopen, al wor den er nog pogingen in het werk gesteld om te doen, alsof het uiteindelijk re sultaat nog niet is bereitk.. De tijd schijnt nog niet rijp om de wereld-huishouding te ordenen; som migen moeten daarbij geven, anderen ontvangen; het eerste wordt te rap in cijfers omgezet, en stuit daarbij af. Dat alles zal leiden tot pogingen om in eigen land het verbroken evenwicht tusschen voortbrenging en verbruik zooveel mo gelijk te herstellen. Dat voert tot „au tarkie". Dat zat al lang in de lucht. De uitlating van Roosevelt: „eerst onze eigen huishouding op orde", Engelands verzamelen blazen te Ottawa, zonder nog van Duitschland te spreken, gaven weinig hoop op een radicale koersver- hebben. Zou het genoeg zijn om naar Spanje terug te keeren, zijn moeder bij zich te nemen en zijn oud vervallen slot weer op te bouwen? Want, hoe vreemd het ook moge schijnen, één snaar trilde nog in zijn binnenste; één gevoel leefde nog in de verdorven ziel, de liefde voor zijn moeder! Hij vroeg zich niet af of het goed was om te rooven, anderen te be driegen; het vonkje, dat in zijn ziel nog wakker was, was niet sterk genoeg, om als flambouw voor de waarheid te die nen, maar het was toch niet uitge- bluscht, en zoolang bij een man de lief de voor zijn moeder leeft, is alle hoop ni'et verloren; "zijn ziel kan nog 'gered worden! IX. Uit het open venster, dat toegang ver- leende tot het balkon, leunde Silvia; door de lichtgroene bladeren van een wingerd, die zich om de marmeren pi- j laren slingerde, leek haar bleek gezicht nog bleeker; een vermoeide trek om haar mond gaf iets ernstigs, iets ang stigs tevens aan haar voorkomen. Hare handen hingen slap omlaag, samenge vouwen als in smeekend gebed. Haar blik dwaalde over de blauwe zee bij de haven, over de Golf van Genua.... De Kleine Alfonso ligt zwaar ziek op een rustbed bij het open raam. De storm, die gewoed heeft bij Avenza, had de reizigers ook overvallen. De bliksem was in het bosch, vlak bij hun rijtuig in geslagen, en de kleine jongen was zoo geschrokken, dat hij sedert dien dag niet zonder koorts was geweest. Eindelijk was Genua bereikt en Sil- andering. Meermalen hebben we op de ze feiten gewezen. Het wil ons voorkomen, dat onze re geering deze mogelijkheid reeds onder het oog heeft gezien. In „De Regeerings- verklaring" komt uit, hoeveel waarde de Regeering aan de Londensche con ferentie hechtte en in de memorie van toelichting op het peis ingediende wets ontwerp „verleening van enkele retor siebevoegdheden" heet het, „dat het ongewenscht waren in onze handelspo litiek een principieele koersverandering te brengen, zoolang de uitkomsten der Londensche Monetaire en Economi sche conferentie onbekend zijn". Die onbekendheid is thans opgeheven en we vreezen met groote vreeze, dat spoedig tastbare gevolgen hiervan voor ons land zich zullen openbaren. Onze export-mogelijkheden zullen op nieuw verkleinen, en de offers om on zen uitvoer desondanks nog wat intact te houden, zullen evenredig zwaarder moeten worden. Steeds klemmender wordt de vraag, of de last, die daar door op den consument wordt gelegd, te verdedigen blijft. Vooral de landbouw zal die vraag ernstig hebben te over wegen. De boer verlangt loonende prij zen voor zijn producten, ook voor die, welke nog gedeeltelijk worden uitge voerd. Het bedrag voor dien steun moet haast uitsluitend worden verhaald op den verbruiker, doch ook aan zijn draagkracht komt eenmaal een einde. Louter een rekensommetje brengt de oplossing niet; het al of niet blijven ex porteeren met verlies om onze plaats op de buitenlandsche markt te hand haven is een onbekende factor, wat het probleem des te ingewikkelder maakt; ons lijkt het ten slotte meer een ge voelskwestie. Als 't onomstootelijk vaststaat, dat onze export verloren is, dan pas hebben we aan eigen voorzie ning en aan de wijze waarop dat moet gebeuren te denken, schreef kort gele den de bekwame hand van een onzer bewindslieden. In dat „onomstootelijk vast staan" zit 'm de kneep. De een zal dit oogenblik vandaag aangebroken achten, de ander zal tot morgen willen uitstellen om dat te constateeren, een gevoelskwestie. Nu is uitstellen een woord, dat in het boeren-vocabulaire niet meer past, de nood is daarvoor te hoog gestegen, vandaar ons dringend beroep op allen, die leiding geven aan het landbouwvereenigingsleven, om op spoedig ingrijpen aan te dringen. De wijziging der landbouwcrisiswet is ur genter dan ooit, elk uitstel hiervan lijkt ons onverantwoordelijk, maar daarnaast moet ernstig worden overwogen, of koersverandering niet mede éven ur gent is. JV» -— Op de Vrijdag te Kortgene ge houden fokpaardendag vanwege den Bond van Noord-Bevelandsche paarden fokkers werden de prijzen toegekend als volgt: Hengstveulens. No. 1 bruinschimmel d'Orange K 1457, eig. Iz. van Maldegem te Kortgene. Merrieveulens: 1. Elza d'Orange, vos- schimmel, eig. Joh. Vogelaar te Kort gene; 2. Hermine, vos, eig. P. D. Re- mijnse te Kamperland; 3. Vera, vos-bles, eig. A. Steendijk te Kamperland; 4. Co- ra, br. schimmel, eig. A. M. v. Nieuwen- huizen, Kamperland; 5. Erna, d'Orange, br. bles, eig. Iz. v. Maldegem; 6. Fannij, vos-bles, eig. A. M. van Nieuwenhuizen; 7. Vita, vos-bles, eig. A. Steendijk; 9. vos-bles, eig. P. G. de Lange, te Kam perland; 10. vos-bles, eig. C. J, de Kam, te Wissenkerke. 1 en 5 d. Orange K 1457; 2, 3, 4, 6, 7, 9 en 10 d'Hercule d'Ahea K 1451, 8 d, Immo K 1346. via begaf zich dadelijk naar haar tante, de markiezin Spinola, die haar met open armen ontving, en in haar paleis 'eenige kamers aanbood. O, die eerste nacht toen de arme kleine, nu roerloos en dan weer onrustig, in zijn bedje lag, zoo bleek, haar aanstarend, zonder haar te herkennen! Zij verliet hem geen oogenblik, telkens ijscompressen op zijn voorhoofd letfgend. En dan tuurde zij naar de zee de eeuwig onrustig bewo gen blauwe zee.... En zij droomde al wakend van haar Walfried; zij wilde hem door de kracht van haar denken bij hun kind roepen. Nu kon zij niet ver der naar hem toegaan. O, die lange nacht, en dan die schemering, die ban ge uren alleen, geheel alleen. De markiezin Spinola was lief voor haar, maar Silvia kende haar weinig en zij kon haar hart niet bij haar uitstor ten. Zij had Gualtiero bevolen verder te reizen naar Gent. Het had hem veel gekost om haar te verlaten, maar hij ge hoorzaamde. Zijn liefde voor haar was steeds in niger geworden. De dagen dat hij in haar onmiddellijke nabijheid had door gebracht als haar eenige beschermer, waren zalige dagen geweest en zij had hem veel vertrouwen geschonken. Zij had hem raad gevraagd en minzaam te gen hem gesproken. O, die stem, die zachte welluidende stem, die klonk in zijn oor als muziek, als engelengezang. Hij zou alles hebben gegeven; als hij bij haar had mogen blij ven.... maar Gualtiero bezat een no bele ziel. Silvia was zijn Madonna, hij Éénjarige merries: 1. Marie 68401, eig. Gebr. v. d .Linde te Kortgene; 2. Doija 69939, eig. C. J. de Kam te Wissenker ke; 3. Nelly 68972, eig. Gebr. v. d. Lin de; 4. Catho 68724, eig. A. M. v. Nieu wenhuizen; 5. Dora 68192, eig. J. H. Bom; 6. Bibi 69932, eig. C. J. de Kam. 1, 2 en 3 d. Orange K 1457; 4 en 6 d. Hercule d'Ahea K 1451; 5 d. Adriaan K 1036. 2-jarige merries. 1. Famette 67155, eig. Joh. Vogelaar; 2. Flora van Rayon 66509, eig. Iz, v. Maldegem; 3. Ucla 65510, eig. Gebr. v. d. Linde; 4. Diana 66254, eig. Joh. Vogelaar; 5. Emma 67617, eig. Gebr. v. d. Linde; 6. Emma 65511, eig. A. M. v. Nieuwenhuizen, alle door Rayon de Wilson 55234. Merries met afstammelingen: 1. Naive: 9634, eig. Joh. Vogelaar; 2. Seitje K 9629, eig. Gebr. v. d. Linde; 3. Cato K 14578,, eig. id.; 4. Hella 10825, eig. Joh. Voge laar; 5. Roza de Waarde K 13533, eig. C. J. de Kam. Hengsten met 5 afstammelingen: 1. Orange K 1457, eig. Hengstenvereen. „Noord-Beveland" te Kortgene; 2. Her cule d'Ahea K 1451, eig. Hengstenver. Kamperland. Dekhengsten. Dezelfde volgorde als vorige categorie. Tweespan merries. 1. A. M. van Nieu wenhuizen; 2. Joh. Vogelaar, 3 en 4. Gebr. v. d. Linde; 5 en 6. C. J. de Kam. Vierspan merries. 1. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 2. C. J. de Kam, Wissenkerke. Faillissementen in den landbouw. Uit het „verslag over den landbouw over 1931", blijkt, dat reeds in 1930 de crisistoestand van den landbouw in het aantal uitgesproken faillissementen tot uiting kwam, doch in 1931 was dat nog in sterker mate het geval. In de laatste 10 jaren was het verloop van het aantal faillissementen van land bouwbedrijven als volgt: 1922 198 1927 139 1923 226 1928 100 1924 209 1929 111 1925 124 1930 143 1926 130 1931 286 In 1931 was het aantal gefailleerde landbouwbedrijven tweemaal zoo hoog als in 1930. Het totaal aantal faillisse menten bedroeg 3617 tegen 3178 in 1930 en steeg dus met 14 pCt. Bij de landbouwbedrijven was de stijging dus aanzienlijk hooger dan bij andere be drijven. Bij Kon. besluit is eervol ontheven uit zijn tegenwoordig commando de kolonel jhr. C. J. van Adrichem Boo- gaert, commandant der Vide infanterie brigade; benoemd, bij bet wapen der in fanterie, tot kolonel, commandant van de Vide infanteriebrigade, de luitenant kolonel van den generalen staf W. F. A. Hackstroh, chef van den staf der Ves ting Holland; benoemd, bij het wapen der infanterie,, tot majoor, commandant van de schoolcompagnie van den motor- dienst de kapitein A, M. M. van Loon, van den staf der infanterie is benoemd, met ingang van 31 Juli bij bet wapen der cavalerie, tot majoor, bij zijn tegen woordig regiment, de ritmeester M. Bre vet, adjudant van het Ilde regiment hu zaren; bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der cavalerie, tot reserve-majoor, bij zijn tegenwoor dig regiment, de reserve-ritmeester jhr. L. C. de Villeneuve, van het Ilde regi ment huzaren bij het res.-personeel der landmacht tot res.-officier van gez. le kl. de eervol ontslagen res.-officier van gez. 2e kl. dr. M. de Bruin, arts. eerbiedigde, hij aanbad haar, en ge hoorzaamde. Zij mocht geen argwaan hebben. Eer biedig kuste hij haar hand; hij boog diep en ging waar zij hem zond. De uren gingen langzaam voorbij zonder merkbare verandering te bren gen in den toestand van Alfonso. Hij verbeterde noch verergerde en Sil via bleef trouw op haar post als een schildwacht, die tegen een vijandelijken inval waakt. Zij tuurde maar aldoor naar de zee en telde de booten, die de haven bin nenvielen, en uitvoeren. Den vierden dag, toen zij in de och tendschemering wakker werd, voelde ze den blik van haar zoontje op haar ge richt en ze merkte op, dat die niet meer zoo strak was. Mamma riep hij met een zwak stemmetje Mamma mia en zij sloeg haar armen om haar kind heen; hij was gered! God zij geloofd, de kleine bleef voor haar gespaard; zij was niet meer 'geheel alleen. O, Santa Vergine bene- detta! Zij bracht den kleinen jongen buiten op het balkon, de frissche zee lucht was als een balsem voor zijn ver moeide longen, en hij vroeg om melk. Zoo gaat bet met de kinderen, als met de bloemen, een heete luchtstroom doet haar verwelken. Men denkt dat het gedaan is het de teere plantjes; maar met den morgendauw richten zij zich weer op om in de eerste weldadige zonnestralen zich te koesteren en te laven, en te bloeien. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5