WAARSCHUWING! KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. ONDERWIJS. SPORT. BUITENLAND. Algemeen Overzichl. LEGER EN VLOOT. LAATSTE SERICHTEN. BIOSCOPEN. VLISSINGEH. WALCHEREN. THOLEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Wij vestigen de aandacht van koopers van producten der „Koninklïjke/Shell"-groep op het feit, dat tegenwoordig uit geel geschilderde pompen benzine verkocht wordt, welke niet van de „Koninklijke" afkomstig is. De „Koninklijke" heeft over de geheele wereld haar kleuren gestandaardiseerd en Is er na jarenlangen arbeid in geslaagd eene ongeëvenaarde reputatie voor de onder haar merk „Shell" verkochte producten op te bouwen. Van deze wereldreputatie trachten thans leveranciers van minderwaardige benzine soorten gebruik te maken, door hare pompen in de alom bekende gele kleur te schilderen en de automobilist die niet scherp toeziet, loopt gevaar een minder waardige benzine of een mengsel van benzine en petroleum te koopen in plaats van „Shell" benzine. De ervaring heeft ons geleerd, dat dit inderdaad geschiedt en wij hebben daarom op onze pompen - die alle reeds van het woord „Shell" zijn voorzien - ook het embleem „Shell" laten aanbrengen. Automobilisten, indien Gij prijs stelt op kwaliteit, en benzine van de „Koninklijke/ Shell" groep wenscht te koopen, ziet dan scherp toe dat de gele pomp in rood het woord en het embleem „Shell" draagt. N.V. Bataafsche Import Maatschappij Baden. In de afgeloopen week zijn genomen 1358 zeebaden, nml. 685 dames- en 673 heerenbaden; bovendien in bet volksbad resp. 837, 417 en 420. De Noordweg. Men zij er nog eens op attent ge maakt, dat op de deelen van den Noord- weg, waar nog geen afzonderlijk rijwiel pad is, de smalle paadjes langs de zij den van den rijweg voor fietsers niet van gevaar ontbloot zijn, omdat er op vele plaatsen mul los zand ligt- Men kijkt dus goed uit. ST. ANNALAND. Toen de vrouw van C. G. zich naar de woning van A- de W. begaf werd zij aangevallen door diens hond, meldt de Iers. en Th. Crt., en danig gebeten. Ze bekwam een hevig bloedende wond aan een der beenen, waarvoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. 25-JARIG JUBILEUM BIJ DE TRAM. Gister was het 25 jaar geleden, dat de Machinist-le klasse C. Buijs in vasten dienst trad bij de Stoomtram Hulst- Walsoorden. Ónder de velen, die den heer Buijs kwamen feliciteeren, bemerk ten wij den Algemeen-Directeur en en kele Afdeelingschefs, die in den namid dag persoonlijk hunne gelukwenschen brachten. Behalve woorden van lof en erkentelijkheid daarbij uitgesproken, werd aan den jubilaris de zilveren tram medaille uitgereikt, en kreeg hij 'eene schriftelijke dankbetuiging en een ge schenk in enveloppe en zijne echtge- noote een mooi bloemstuk, BIERVLIET. Donderdag had de ge wone jaarlijksche algemeene vergade ring plaats van d'en Paulinapolder. Aangenomen werd het voorstel tot deel name aan het op te richten streekar chief te Sluis. Ingewilligd werd het verzoek van Anth. de Putter om het weegloon op de weegbrug met 5 cent te verlagen en al- zoo te brengen op 10 cent per 1000 kg. Ook werd ingewilligd het verzoek van Ch, van Rattingen om verlaging van de pachtsom van den zeedijk van 60 op 40. De rekening van 1932/33 bedroeg in ontvangsten 6997 en in uitgaaf 6.1*08. De begrooting van 1933/34 sluit in ontvangsten en uitgaven met een totaal bedrag van 5.679, waarbij een post onvoorziene uitgaven van 1.069. Het dijkgeschof werd vastgesteld op 10 per ha. Directeur Rijkskweekschool, OOSTBURG. De minister van O., K. en W. heeft aan den heer J. v. d- Worp te Oostburg, met ingang van 1 Septem ber eervol ontslag verleend als directeur der Rijkskweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen. Teraardebestelling mr. Eldik Thieme. Gisterenmiddag had onder zeer groote belangstelling de ter aarde be stelling plaats van het stoffelijk over- van Eldik Thieme, in leven kanton schot van wijlen den heer mr. A. E rechter te Oostburg. Opgemerkt werden de kantonrechters-plaatsvervangers; de ambtenaar van het O.M., de oud-grif fier, de waarnemende griffier, vertegen woordigers van de rechtbank te Mid delburg; van de kantongerechten te Terneuzen en Hulst, de korpsen maré chaussee en rijksveldwacht en het ge meentebestuur. Aan de groeve schetsten verschillen de personen, wat in den overledene verloren wordt, o.a. voerde het woorc de Doopsgezinde predikant uit Aarden burg. Een familielid dankte voor de groote belangstelling en deelnemfng, die ook tot uiting kwam in de vele bloemen die de kist dekten. Irene Purcell, Polly Moran, Gilbert Ro land. Ergens in de bosschen, kilometers van Berlijn, bij een eenzame villa, een dito Tankstelle, oase voor benzinepechers. Stikdonkere, spookachtige nacht, als in een Tannen-omgeving. Koplichten. Plots een schot. Het eerste van zeer vele vol gende schoten in dit Kriminaldrama van als heer gekleed geboefte, dat 't op uw juweelen en desnoods en desnoodig ook op uw leven voorzien heeft. Dat eerste schot bij den aanvang was iet levenseinde van den politiehandlan- ger, een bende op 't spoor, die haar rlanten en haar tegenstanders kent, en weet hoe er mee te handelen. Zoo blijft 't een duel, dit vele acten- ange, zeer boeiend, zeer voortreffelijk gespeeld (Heinz Salfner, Ery Bos, Carl Ludwig Diehl, plus een goede oude bekende uit F.P. 1 antwoordt niet), en, als dat kan nog voortreffelijker ge- ensceneerd en geregisseerd spel (Alfred Zeisier). Der politie is de overwinning, natuurlijk. Maar na een vuurgevecht, waar de vroegere Wild Wests kinder achtigheid bij is. En dan is er nog een overwinnaar. Die men wel eens meer in een film ziet, heel aan 't eind. Aan te bevelen FLORA. Vijftig vadem diep. Tim en Pinky zijn twee onverschrok- cen diepzee-duikers, onvervaard dalen zij naar den bodem der zee, om daar, onder de wateroppervlakte, een moei- ijke karwei aan te vatten. Arbeid, welke meestal niet zonder gevaar is, en waar somtijds zelfsopoffering en vooral moed ter redding van anderen, misschien collega's of vrienden, voor noodig is. De twee duikers zijn ook vrienden, al is er nog al verschil in karakter: Tim een vroolijke boy een Don Juan; Pinky een idealist, beschroomd en weinig we reldwijs- Myra is een meisje, minder ge schikt voor Pinky, waardoor deze al spoedig bedrogen uitkomt, en dit nog bovendien oorzaak wordt van haat tus- schen de eens zoo trouwe vrienden. De sterkste sensatie in deze film kan men beschouwen het afdalen naar het 50 vadem diep liggende wrak. Moeilijke arbeid, waarbij Pinky zijn oud-vriend te hulp moet komen. Onder den zee spiegel, op den Oceaanbodem ontstaat weer vriendschap. In de hoofdrollen Jack Holt, Richard Cromwell" en Lorette Sayers. Evenals bovengenoemde film wordt ïeden, morgen en Maandag als tweede hoofdnummer vertoond De tante van Charlie, de welbekende klucht naar het oorspronkelijk blijspel van Brandon Thomas. Vele komische verwikkelingen in deze film. vooral als Charlie en Jack hun vriend tot Tante promoveeren. Deze „vrouwelijke" rol is natuurlijk zeer komisch. In het matinée: „Het meisje met de twee Vaders", een komische klucht met George Sidney en Charles Murray, be kend door hun Cohen en Kelly crea ties in de hoofdrollen. ELECTRO. De verliefde Loodgieter. Het Schot in den morgen, (-4-) Van den eeuwigen niet-lacher grijnzer, schateraar Buster Keaton, is met 's werelds besten wil uit Hollywooc nichts Neues te vertellen. We kennen hem allemaal: zijn spelkarakter, aard genre. We hebben dikwijls om hem ge lachen, dikwijls ook, ondanks de bedoe ling, niet kunnen lachen. Dat hing van het scenario of waarin deze stom-droge humor is gevat. En ook van de tegenspe Iers. Welnu: Bij de Verliefde Loodgieter, is er gisteravond nogeens gul geschaterc dat t daverde. Om de niet al te zinloo zen onzin, en om Busters onverstoor baarheid, hier de eene dwaze situatie na den anderen komischen toestand schep pend. En nu eens zonder het te burlesk clowneske. Buster op dreef op de goede wijze Neen: zoo verveelt hij niet. Integendeel Medespelers: o.a. Jimmy Durante Ger)ef, Kerk. Cand, J. W. Tunderman te Rotterdam- Zuid heeft het beroep naar Vrouwen- polder-Gapinge aangenomen. Verkoopkantoor van „KONINKLIJKE/SHELL" producten Den Haag (Ingez. Med.) Het aanplakbiljet te Ierseke. In de zaak tegen den heer M. Wil- lemse,. te Ierseke (het bewuste verwijderde aanplakbiljet voor de can- didatuur-Dr, H. Colijn) heeft de Kanton rechter te Goes Vrijdagmorgen uitspraak gedaan. Bewezen verklaard werd, zoo meldt de Zeeuw, dat het biljet aan de open bare straat was vastgehecht, omdat het trottoir wordt geacht deel uit te maken van de openbare straat. Ook achtte de Kantonrechter de „so bere ten laste legging in de dagvaar ding door het O.M, voldoende. Echter overwoog de Kantonrechter, dat de Raad van Ierseke bij de vaststel ling der verordening t'e ver is gegaan door alle aanplakkerij, zonder verlof van B, en W. te verbieden. Voorts acht te de Kantonrechter preventieve maat regelen bij de verspreiding van gedruk te stukken ongeoorloofd, zoodat de verordening op deze beide gronden ver bindende kracht mist en verdachte van rechtsvervolging behoort te worden ont slagen. VERBREEDING KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND EN VERHOOGING SPOORWEGBRUG. Kosten 424 millioen. Ingediend is een wetsontwerp Ver klaring van het algemeen nut der ont eigening van perceelen, erfdienstbaar heden en andere zakelijke rechten, noo dig voor verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland en verhooging van de spoorwegbrug over dat kanaal bij Vlake met bijkomende-werken. De Memorie van Toelichting meldt: Op het IXe hoofdstuk der Rijksbegroo- tingen voor 1931 en 1932 en op de ont- werp-begrooting voor 1933 werden be dragen uitgetrokken van 500.000, 1,000,000 en 500.000 voor verhoo ging en wijziging van de spoorwegbrug over het kanaal door Zuid-Beveland te Vlake, terwijl op die begrootingen be dragen werden uitgetrokken van 500,000, 800,000 en 500.000 voor verbreeding van dat kanaal in verband met die verhooging en wijziging van die spoorwegbrug. De scheepvaart op het kanaal door Zuid-Beveland is in den loop der jaren zeer belangrijk toegenomen. Het zal duidelijk zijn, dat, zelfs indien in volgen de jaren het verkeer niet mocht opleven of zelfs teruggang tot- een lager peil mocht optreden, ook dan nog 't scheep vaartverkeer op dit kanaal zóó belang rijk zou blijven, dat verbetering niet zal kunnen worden ontgaan. De daartoe ontworpen werken omvat ten: Het verruimen van het kanaalprofiel, het verleggen van den kanaaldijk, die moet worden gegraven, het vervangen van de spoorwegbrug te Vlake en van de brug voor gewoon verkeer te Schore door hooger gelegen overbruggingen, 't verhoogen van de baan van den spoor weg van Roosendaal naar Vlissingen tus- schen de stations KruiningenYerseke en KapelleBiezelinge, om haar in ver binding te brengen met de nieuwe spoor wegbrug te Vlake, het maken van ver harde wegen, het maken van een via duct onder den spoorweg in den Oost- weg, een in den Vlaakschen weg en een in den ten westen van laatstgenoemden weg gelegen landweg en het maken van een verbinding tusschen het ten zuiden van den spoorweg gelegen deel van den Vlaakschen Zouteweg en den weg op den binnenberm van den oostelijken ka naaldijk, en ten slotte het maken van 'n losplaats aan de oostzijde van het ka naal nabij de Schorebrug, en van een losplaats aan de westzijde tusschen Hansweert en Schore, Bij het departement van defensie is bericht ontvangen, dat Hr. Ms. Jo- Jhan Maurits van Nassau onder bevel van den luit. ter zee 1ste kl. W. van den Donker, Vrijdag te Ponta Delgada is aangekomen. Voorts is Hr. Ms. Banckert onder bevel van den kapitein luit. ter zee J. B. H. Blom, Vrijdag te Invergordon ge arriveerd, terwijl Hr- Ms. O 13, O 14, O 15 en Z 5 onder bevel van den lsten luit. ter zee P. Rouwenhorst te Esbjerg zijn aangekomen. Goes-Adelborsten. Goes I zal morgenmiddag een vriend- schappelijken wedstrijd spelen tegen de Vlissingsch Adelborsten. Hopen we, dat het elftal „dat regelmatig" op den goeden weg voortgaat morgen een nog beter spel te zien zal geven, dan vorige week. Hoofdzaak is hierbij wel, dat het plaatsen nog beter verzorgd en het' spel open gehouden wordt. Aan de Universiteit te Leiden slaagde voor het economisch doctoraal examen indologie, de heer J. P. van Rig- teren te Middelburg. Benoemd als onderwijzeres aan de bijzondere school te Meliskerke, mej. v. d. Weele te Tholen. Aan de Middelbare Technische' school te Haarlem zijn bevorderd van het le naar het 2e studiejaar: afdeeling weg- en waterbouwkunde: L- L. Cor nells, Hoofdplaat en A. P. van Male, Schoondijke. Bevorderd van het 2e naar het laat ste studiejaar: C. Klompe, Z i e r i k- z e e en J. P. Salomé, Bresken s. Toelating R. H, B. S. Terneuzen. Bij het toelatingsexamen voor de le klasse der H. B. S- te Terneuzen slaagden: A. D. Stellingwerf, J. C. Bruggeman, P. W. Westerhof, J. G. Meulenberg, J. G» Huineman, L. C. Deij. J- H. Wisker- ke, K. J. de Vos, allen te Terneuzen; H. P. Augusteijn, J, Wisse, te Axel; J. L. J. Jansen te Hulst; E. P. F, Neete- son te Kloosterzande- Afgewezen 2 candidaten. Aan de universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal-examen wis- en natuurkunde hoofdvak pharma- cie mej. P. E. de Haas. Bij Kon. besluit is aan den kapitein luit. ter zee J. A. V. Swenker, wegens langdurigen dienst eervol ontslag ver leend; bevorderd tot Kapitein luit. ter lzee le kl- L. F. Klaassen. PRINSES JULIANA TE LONDEN. Prinses Juliana heeft gisterenmiddag, in gezelschap van de Prinsessen Victoria en Marie Louise, een bezoek gebracht aan de tenniswedstrijden te Wimbledon. De Prinses houdt hedenmiddag recep tie op de Nederlandsche legatie. Prinses Juliana bezocht gisterenavond in gezelschap van Prinses Alice en Graaf Athlone het „New theatre", waar „Richard of Bordeaux" werd gegeven. De Londensche conierentie. Het sleept verder. Vooral de werk zaamheden der monetaire sub commis sie. Deze heeft het Britsche voorstel tot het verzetten van de werkzaamheden der monetaire commissie met 25 tegen 15 stemmen aangenomen. De opvatting van Chamberlain was, dat geen enkel der oorspronkelijke onderwerpen op monetair gebied van discussie zou mo gen worden buitengesloten, doch dat re serves of afwijkende meeningen gehecht zouden kunnen worden aan een conclu sie, waartoe men zou komen. Tegen stemden de volgende 15 lan den: Oostenrijk, België, Bulgarije, Frank rijk, Italië, Duitschland, Litauen, Ne derland, Polen, Roemenië, Spanje, Zwitserland, Tsjecho-Slowakije, Turkije en Zuid-Slavië. Men merkt op, dat de tegenstanders van het Britsche voorstel een stevig blok van Europeesche landen vormen, welks invloed groot is. Niettemin wordt het resultaat van de stemming be schouwd als een overwinning van Mac- Donald, daar de conferentie tenminste theoretisch voltallig zal blijven. Een groot deel van de werkzaamheden der conferentie inzake de monetaire quastie zal noodzakelijkerwijze geremd worden 'door de onzekerheid van het geld, ter wijl de besluiten voor het meerendeel slechts voorwaardelijk kunnen zijn. De groote woordvoerder van de te genstander, waarbij de Nederlander Hirschfeld zich aansloot, was de Franschman Bonnet. Deze zeide dat het zonder een of an deren monetairen wapenstilstand twij felachtig is, of men in werkelijkheid goe de resultaten van de besprekingen kan verwachten. In de gegeven omstandig heden, zeide Bonnet, meenen wij dat 't wenschelijk zou zijn, dat de werkzaam heden op monetair gebied werden op geschort ten aanzien van alle quaesties, de schuldverplichtingen uitgezonderd. Bonnet wees op de noodzakelijkheid van kalmte en rust ter vermijding van mo netaire speculatie en betoogde, dat een monetair bestand van even groot be lang was als een bestand op het gebied der tarieven. Verder zeide hij, dat Frankrijk met welwillende belangstelling het Amerikaansche experiment volgt. Bonnet wenschte geen moeilijkheden op den weg van de Vereenigde Staten te plaatsen, doch betreurde de monetaire besprekingen, die tot nog toe slechts oorzaak waren geweest van meenings- verschillen en vijandigheid.. De belangrijke subcommissie voor de handelspolitiek in werkelijkheid heeft besloten, haar werkzaamheden sine die te verdagen. De meeningsverschillen te dezer zake werden weder levendig. Het blok der Europeesche goudlanden stem de krachtig ten gunste van opschorting, de Britsche delegatie, ondersteund door Argentinië, Noorwegen en de Sowjet- Unie, bepleitte voortzetting. De stem ming tegen voortzetting was: acht stem men tegen zes. Arbeidsplicht in Engeland, Volgens het dagblad van de Labour Partij, de Daily Herald zou de Engel- sche regeering momenteel bezig zijn met de uitwerking van plannen voor een soort arbeidsdienstplicht die op 1 Juli a.s. in werking zou moeten treden. Het plan zal worden opgenomen in de nieuwe wet op de werkloosheids verzekering die in het najaar in fret Lagerhuis zal worden behandeld. Zij zou o.a, inhouden de arbeidsplicht voor alle lichamelijk geschikte arbeiders die uit de gewone steunregeling zijn uitge trokken. Het werk zou waarschijnlijk worden verricht in arbeidskampen, waar de arbeiders zooveel mogelijk overeen komst hun beroep te werk zullen wor den gesteld en verdere beroepsoplei ding zullen krijgen. Soortgelijke werkkampen bestaan reeds op enkele plaatsen in Engeland in kleineren omvang en onder particu liere leiding. ENGELAND. Staking in geval van oorlog. Het Congres der Britsche Mijnwerkersfede ratie te Scarborough heeft een resolutie aangenomen, waarin van het T.U.C, het vakvereenigingscongres wordt geeischt, dat het de algemeene staking zal afkon digen, wanneer Engeland ooit zou over gaan lot het verklaren van den oorlog tegen een andere mogendheid. POLEN. Vliegtuig naar beneden. Vrijdag stortte nabij Grodzisk 'n jeugdig Poolscb vlieger met een bombardementsvlieg tuig naar beneden. Van de vier inzit tenden werd een gedood twee zwaar en- een licht gewond..

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2