BEURSTHERMOMETER van Vrijdag. KUNST EN WETENSCHAP. RECHTZAKEN. IAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. LEGER EN VLGOT. SP9RT. VERKEERSWEZEN P. T. T. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. BEURS- EN WISSELKOERSEN. ARNEMUIDEN. Tabak AMSTERDAM, 7 Juli. Zeeuws. .Hyp. B-5 99%99 Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 323 1000-5 100 100% Ned. 17 1000-4 100—100%. Ned. 31 1000-4 94%—95%. Ned. 33 1000-4 94%—95%. Certi!icaten-3 73%74%. O. Indië 22 1000-6 82%—82. O. Indië 23 100-6 69%. O. Indië 26 1000-4% 83—83%. Denemarken Oblig, 1926-5 79%79%, Duitschl. pndst. 100-7 55%55%. Duitschl. 30 1000-5ë 37%—38%. Zwitserl. oblig. '24-5 99 Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 97%97%, Amsterdam 1933-5 92 's-Gravenhage 1929-4% 98%99. Rotterdam 1926-1930-4% 80%—82. Utrecht, prov. 1929-4% 99% Berlijn 1925-6% 24%—24. Zeeuws. Hyp. B-4% 97% A Amsterd. Bank 123%—123%. C Rott. Bankver. 88%88%. A Twentsche Bank 104103, A Pref. Gruyter Zn. A, 116%117. A Pref. Jurgens A 87%87. A Ned. Gist- en Sp.fabr. 381%385 A De Schelde N.B. 34 A Ver. Papf. v. Gelder 7170%. C Am, Car Foundry 24%24%. C Am. Smelt Ref. 26%—25%. C Farbenind. I.G. 79%80. C U. States St. C. 44%—45%. C North Am. Cy. 24 ex d.25%. A Born. Sum. H.M. 153%153. A Linde Teves Stokv. 6667. A Ned. Wol Mij. 86%—89%. A Singkep Tin M. 124123, A J. C. Japan Ln. 36%36%. A Rotterd. Lloyd 64%65. A S. M. Nederland 66 A Amst. Thee C.M- 5352. A Houth. Alberts 40 C Baltimore Ohio 2525%. A Southern Rlw. 19%21. C Union Pac. Rr. 93 e.d.91 C Int. Nickel Cy. 14%14, A Koloniale Bnk. 7674%. A N.I. Hbk. 1000 70—68. C Ned. H. M, 1000 68 A Alg. Kunstz. U. 31%—30%-31%. A v. Berkels Pat. 2322%. C Calvé-Delft 68%—70. A C. Suiker Mpij. 30%30. A Ned. Ford A. M. 149%—145%-46%. A Philips Gem. B. 174—177%-74. C Unilever 100%—101 %-100%. C Anaconda Cop. 13%13%-%. C Bethlehem St. 33-33%-%. C Kennec Copper 16%16%-%. - A A.N.I.E.M—N.B. 239% C Cities Serv, Cy. 3%3%. A Kon. Petr. Mpij. 187—186%-83. C Contin. Oil Cy. 12%—12%-13%. C Shell Union O-C. 7%7%. A Holl. Amer. Lijn 23 A K.N, Stoomb, Mij. 17 A Ned, Scheepv, U. 66%66%-65%. A H.V, Amsterdam 227 232-228. A Java Cult. Mij. 135134%. A N.I. Suiker U. 98—97%-97. A Poerworedjo 66. A Deli Batavia 151%146-148. C Deli Mij. 1000 145%—146-144. A Senembah 154%151-150. C Chicago Milw. 4%4%, A Amst. Rubb. C. 92%—91%-93%. A Deli-Bat. Rubb. 40%41. A Hessa Rubber 3740. A Serbadjadi S.R, 26%27. Prolongatie 3%4. WISSELKOERSEN Amsterdam, 6 Juli 7 Juli. Londen 8.29% 8.25% Berijln 59.10 59.18 Parijs 9.75% 9.72 Brusel 34.77 34.67% Zwitserland 47.% 47,90 Kopenhagen 37.10 36,90 New-York 1.83% 1.77 Markt Koninkl. Een Koningin-Emma-Vaas. De N.V. Glasfabriek Leerdam heeft in den handel gebracht een bloemvaas met oranje voet en fijn geëtst embleem en opschrift „Emma", als een herinne ring aan den 75-sten verjaardag van H.M. de Koningin Moeder. Deze vaas werd vervaardigd naar ontwerp van den bekenden sierkunstenaar A. D. Copier. Een tweetal van deze vazen werden in een doos aan H. M. de Ko ningin-Móeder aangeboden door den Baarnschen Kunsthandel E. F- Wijnja te Baarn. H. M. de Koningin-Moeder heeft de beide vazen gaarne aanvaard en daarvoor schriftelijk haar dank be tuigd. Dood door schuld. Voor de Haarlemsche rechtbank is be handeld de zaak van een 20-jarigen in woner van Den Haag, die in den avond van 3 Febr. met zoo groote snelheid op den Haarlemmerweg langs twee stil staande auto's reed, dat de tandarts uit Amsterdam, dr. Lindeboom, werd over reden en gedood. Dr. Lindeboom was juist uit zijn auto gestapt om hulp aan te bieden bij een autobotsing van geringen omvang, die juist tevoren had plaats ge had. Het O. M. betuigde zijn deelneming aan de nabestaanden van dr. Lindeboom en zei, dat verdachte volledig schuldig was aan het ongeval. De eisch luidde vijf maanden hechte nis wegens het veroorzaken van dood door schuld, en een jaar ontzegging van het besturen van een motorrijtuig. De verdediger vroeg vrijspraak. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 19 Juli v.m. 11 uur na mens Ged. Staten van Zeeland: 't bouwen gebouw bijk. werken] t.b. Prov. Stoombootdienst Wes ter Schelde te Hoedekenskerke. Raming 3850. Zie Prov, Z. Middelb, Crt. 21 Juli 1933. TE NIJMEGEN GEEN WINKEL SLUITING OP ZOMERZONDAGEN. De raad van Nijmegen hield Woens dagavond een principieele bespreking over het voorstel van de commissie voor de strafverordening om de winkels ge durende de zomermaanden op Zondag van 8 uur v.m. tot 8 uur des avonds open te laten. En na weinig oppositie in den Raad, die overtuigd bleek, dat in de huidige nijpende economische omstandigheden voor de winkeliers, aan neringdoenden in een grensstad als Nijmegen, waar des zomers veel vreemdelingenverkeer is, de kans moet gegeven worden, om iets extra's te kunnen verdienen, wijl de meeste winkeliers in de zomermaanden hun jaar goed moeten maken. De Raad j nam het voorstel met 27 tegen 7 stem men aan. Een voorbeeld voor Middelburg! ABONNEMENTEN en ADVERTEN- DE RENTEZEGEL-AFFAIRE. In verband met het valsche renteze- gelscomplot te Rotterdam zijn aldaar 3 mannen aangehouden, die valsche ze gels in bezit hadden, en trachtten deze te verkoopen. In totaal zijn er dus 12 ar restanten. Van de 150.000 zegels, die ge drukt zijn, heeft de politie er thans 30.000 zegels in beslag kunnen nemen. AMERIKA EN HET LONDENSCHE VLOOTVERDRAG. Naar verluidt is Amerika vast beslo-1 TTF.S voor dit blad worden aangenomen ten om zich na afloop van 't Londen-1 ,|om. dcn Adent sche vlootverdrag aan het eind van 1935 uit dit verdrag terug te trekken. President Roosevelt is van plan om dan de Amerikaansche vloot naar eigen goeddunken te* vergrooten. De Ameri kaansche regeering is overtuigd van de hopeloosheid van de vlootonderhande- lingen, nu Japan besloten heeft zich te rug te trekken uit het Londensche ver drag, ingeval dit land niet volledige vlootpariteit wordt toegestaan Het bericht, dat Norman Davis niet zal verschijnen op de eerstvolgende zit ting te Genève, wordt bevestigd r>' door den Agent A. ZEIJGER, Markt A 144. De DE STEEKPENNINGEN BIJ DE P.T.T. In verband met 't onderzoek, dat momenteel gaande is naar de bekende steekpenningen-affaire, waarbij een aan tal lagere ambtenaren van den techni- schen dienst van de P. T. T. betrokken is, heeft de Haagsche politie, naar de „Msb." meldt, in samenwerking met de men er niet in slagen de levensgeesten weer op te wekken. - Woensdag ontstond te IJ m u i-1 den, op den in de Visschershaven lig-1 genden Urker botter UK 260, bij hetl aanzetten van den motor, brand in de motorkamer. De opvarende K. P. liep] daarbij ernstige brandwonden op. 1. Afzender onbekend stuk in de prullen mand. 2. Briefwisseling wordt over ingezon- I den stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet terugge-1 zonden. 4. Maakt bet kort OPVOEDINGSGESTICHT „ORANJE- NASSAU" TE MAGELANG. Dit jaar heb ik niet als voorgaande jaren naar Hoofden van Plaatselijk Be stuur, naar Cultuurondernemingen, Mi litaire Commandanten en allerlei Coruo- ratiën inteekenlijsten gezonden voor onze gestichten. Wel sloot ik in mijn jaarverslag een postwisseltje, gedrukt in groene kleur met een handje op zij en de mededee- ling; „dit handje beteekent, als ge kunt, naar de gestichten van Pa van der Steur," anders deed ik niet,. Er zijn er wel geweest welke zulk een postwissel tje invulden en in mijn dagboek van ont vangsten komen ook wel bedragen voor „van groentjes", maar niet veel,. Ik be gon 1933 met een van liefdadigheidslo terij ontvangen bedrag van 27536,56. Ik gebruikte het eerste halfjaar van Suppletiegeld 31250,dus meer dan Rubber - Industrie - Obl.markt- Philips - Suiker - Amerika - Schepen - H.V.A. - Wettig gedeponeerd.) De Belgische minister Hijmans ver- klaarne na afloop der zitting: Wij zijn: het volkomen met elkander eens ge worden. Koerswijziging Amerikaansche politiek. Wat men noemt „slepende houden! Telrwijl President Roosèvelt allerlei pogingen aanwendt het geweldige Ame rikaansche economische program ten uitvoer te leggen, wordt, naar verluidt, te Londen, overgegaan tot een volko men koerswijziging in de buitenlandsche politiek van Amerika. Washington zou besloten hebben zich vrij te maken van Europa en zijn politiek geheel te rich ten op Zuid-Amerika en de landen rond den Stillen Oceaan, in het bijzon der Japan en Rusland. De nieuwe Amerikaansche politiek tegenover Europa zou een volkomen verandering brengen in de politiek der laatste 20 jaar. Van de Ontwapeningsconferentie zou men niets meer verwachten, terwijl ook geen vertrouwen meer zou worden ge steld in het pact van Kellogg en de procedures van scheidsgerechten. Het geduld van Amerika tegenover Europa zou ten einde zijn. Reeds daar om zou het geen verrassing behoeven te baren, dat Washington de voortijdige stabilise er ing van den dollar heeft ge weigerd.. De mislukking van Wilson, die zich met Europa heeft ingelaten, zou Roose velt, die in het kabinet Wilson onder staatssecretaris van marine was, een waarschuwing zijn. De conferentie der goudlanden. Zooals gemeld komen de directeuren Verbod om het „Marine Bondsgebouw" te bezoeken. Het „Volksblad" meldt: Het bezoeken door militairen van het „Marine Bondsgebouw" te Den Helder is Donderdagmiddag door den commandant der Marine ten strengste verboden. Het gebouw wordt door mi litaire politie bewaakt. Vermoedelijk houdt dit verbod verband aldus 't blad met 't feit dat 't Hoofdbestuur van den Bond voor Minder Marine Personeel de exploitatie in handen heeft gesteld van 'n stichting, die zich ten doel stelt, 't ge bouw zijn oude karakter te doen behou den. waarmede wij van het loterijgeld be gonnen. Wij teerden dus in het eerste I van de circulatiebanken van de landen, halfjaar 1933 3713,44. Dat is niet te-1 die den gouden standaard hebben ge kort, want wij konden het dekken uit I handhaafd, Frankrijk, België, Italië, Ne ons reservefonds. Toch een bedenkelijk l'derland, Polen en Zwitserland, te Parijs interen.. Wij hebben nog wel wat van [bijeen, ni'et alleen om een eenheidsfront Zeeuwsche athletiek bond. Morgen heeft op. het Sportterrein te Middelburg het tweede deel der wed strijden om het kampioenschap van den Zeeuwschen Athletiek Bond plaats. De verschillende nummers zijn alle goed bezet. Een groot aantal deelnemers staat ingeschreven. Waar verschillende nieuwe vereenigingen zich den laatsten tijd bij den bond hebben aangesloten, is het van zelf sprekend, dat ook nieuwe onbekende krachten aan den strijd deel nemen, zoodat het dan ook niet te wa gen is een uitslag op een der nummers te voorspellen. Dit weten staat echter wel vast, dat b.v. op den 5 km loop de bekende lange afstand looper uit Vlis- singen, Van Sorge, een geducht tegen stander zal vinden in Moermond uit Zierikzee, den winnaar van den Middel- burgschen Singelloop. Ind. Stoomvaartlijnen. Baloeran 6 (8 v.m.) van Rotterdam te Batavia. Indrapoera Rotterdam naar BataVia 6 (10 v.m.) te Marseille. Johan de Witt (thuisreis) p. 5 Perim, regeering te Washington is overtuigd, Amsterdamsche recherche te 'Amster dat de toestand in Genève hopeloos is.| jam een ambtenaar van de P. T. T- ge Amerika is niet geïnteresseerd bij een j arresteerd. Volgens verschillende getui- bespreking der ontwapening te land.j gen heeft deze ambtenaar een niet on-, - Roosevelt is buitengewoon verstoord! belangrijk bedrag aangenomen voor me- onze reserve, maar zoo zijn wij er al tejte vormen tegen de landen met gede over het verkeerd opnemen van ziinj dedeelingen welke hij aan leveranciers j vlu£ door heen. |precieerde valuta, doch ook ter bestu ontwapeningsvoorstel. Het bekende verstrekte, I Nu word ik 10 Juli door Gods genade deering van den tegenwoordigen toe' Amerikaansche vlootprogram tyordt j y0Qr zo'over bet onderzoek, dat nog 68 ïaar- Dringend verzoek ik U, mij met j stand en de maatregelen welke geschikt middelerwijl op grond van een speci- j nog met kracbt WOrdt voortgezet, thans j leen bloemen, geen mooie maar dure j schijnen valutaspeculaties tegen te gaan aal bevel van Roosevelt verder uitge-1 reeds aan het licht heeft gebracht, boeken voor mij zelf, geen telegrammen, of althans te verminderen. Daar de di- kaartjes te zenden, maar laat velen die recteuren der Banken evenwel niet be- het kunnen, 68 centen sturen voor mijn voegd zijn in deze conferentie bindende gesticht. Zoo kunnen ook vele postwis- [besluiten te nemen, is thans reeds een seltjes van 68 centen een mooi bedrag [tweede conferentie te Bazel vastge- maken; maar dan ook zeer velen. Laat|steld, op welke dan het ontwerp voor nu elk die kan, meedoen. ['een definitieve overeenkomst zal wor- Wij hebben ruim 900 kinderen en nog [den vastgesteld allerlei buitenissigheden van armen zieken, werkloozen en niets bezittenden. en als elk een steentje aandraagt dan De Fransche pers is over het a ,emeen komt het in orde. Ik stuur geen circu- weinig voldaan over den gang van zaken laire aan bepaalde adressen, maar de-Ue Lmulen; ze had liever gezien, a zen brief aan de pers en ik ben over- conferentie verdaagd zou zijn. De Petit tuigd, dat de pers, ons wil helpen door Pa»sien van meening, dat er uitslui- deze circulaire op te nemen. tend sprake is van een gecamoufleerde Als men het dan gelezen heeft, dan|ontbindmg ei con eren niet uitstellen s.v.p. met zenden, maar vlug naar het postkantoor loopen en uw. 68 cent storten. Ik vraag niemand - -j m* om er 68 bengols van te maken, noch Koninklijke doopplechtigheid. gr- 68 stuivers, noch 68 dubbeltjes, noch Harcouet. bisschop van Chartres, heelt 68 kwartjes enz. Dat kan nu niemand in het door den Franschen kroonpre- met de groote volksnooden. Maar op tendent, den hertog van vlaise en j,1?118 de vervulling van mijn bescheiden gezin bewoonde kasteel „Manoir T a. werkt. INVLOED DER INFLATIE. De invloed der inflatie is reeds merk baar voor de Amerikaansche huisvrou wen. De kleinhandelprijzen voor levens middelen zijn met 30 tot 60 pet. geste gen. De staatssecretaris voor landbouw, Wallace, heeft bekend gemaakt, dat te gen woeker op levensmiddelen zeer scherp zal worden opgetreden. Donderdagnacht is op de Varkens- markt te A m e r s f o o r t een twist ontstaan tusschen eenige personen. Een hunner trok een revolver, waarmee hij zijn tegenstander schotwonden toe bracht in de rechterborst, in de beide schouderbladen en in de linkerboven- aan wordt, zooals reeds gemeld, de schade, welke het rijk heeft geleden op enkele] tienduizenden guldens geraamd. De te Amsterdam gearresteerde amb-| tenaar is in het huis van bewaring inge sloten. Op het misdrijf, dat hem ten laste wordt gelegd, staat een gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren. NOG EEN SLACHTOFFER. Tengevolge van de ernstige aanrijding die Woensdagmiddag j.l. te Apel doorn op de Loolaan plaats vond tus schen een auto en een rijwiel, waarbij de 25-jarige mej. D. G. op de bagage drager zat, welke laatste spoedig na 't ongeval is overleden is Donderdag nacht in het ziekenhuis ook het andere meisje, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, overleden. arm. Het slachtoffer, wiens toestand VECHTPARTIJ TUSSCHEN SMOK- niet ernstig is, is aan het politiebureau [kELAARS. In de nabijheid van de verbonden. Twee personen zijn ffear~ [Duitsche grens nabij Vlodrop is resteerd. leen hoogloopende vechtpartij ontstaan tusschen een uit acht personen bestaan- Indien de weersomstandigheden de Duitsche smokkelaarsbende. De twist gunstig blijven zullen Zaterdag 2 vlieg-J ontstond, doordat een der smokkelaars, tuigen van het nabij New-York gelegen [de 41-jarige W. W. uit Rheydt, die door vliegveld Floyd Bennett starten, voor| het lot was aangewezen om het eerst een Oceaanvlucht naar Europa. [de beek, welke ter plaatse de grens Het zijn de Fransche vliegers Rossi [vormt, te overschrijden, daaraan geen en Codos, die willen trachten het non-1 gevolg wenschte te geven. Er ontstond stopwereldafstandsrecord op hun naam I eerst een woordenwisseling, welke ten slotte in een vechtpartij ontaardde, waa.rbij de messen werden getrokken. Genoemde G. liep eenige steken in rug en armen op en zakte ineen. Toen de smokkelaars dit zagen, verleenden zij j W. de noodige hulp en werd de dokter de, dat voor de week yan g tot^n met^it ecn nab«rig ^plaatsje gewaar- wensch mag ik toch hopen? Bij voorbaat dankbaar, Hoogachtend, Papa van der Steur.] Van redactiewege bekort. jou", te Stokkel, bij Brussel, het 14 Juni j.l. geboren zoontje van den graaf en de gravin van Parijs gedoopt. De graat van Parijs is de vóór een paar jaren met een praise's van Braganza-Parma gehuwde zoon van den hertog van Guise. De ouders, grootouders, verschillen de prinsen en prinsessen van Orleans en Braganza, prinses Isabella van te brengen en verder de Amerikaan Willy Post die gereed is voor een solo vlucht om de wereld. De Crisiszuivelcentrale deelt me- De Londensche Conferentie. Om vier uur Donderdagmiddag, zoo als vastgesteld, het plenaire bureau! der conferentie bijeengekomen, doch f Frankrijk, prins Adam Czartoryski, de gewezen Fransche gezant in Den Haag Charles Benoist en andere hoog geplaat ste personen woonden de doopplechtig heid bij. FRANKRIJK. T iuu ecu iiouuuv giïuspmaisic ëcwa«r --- jWijziging douanetarieven- Aan het 15 Juli de prijs voor het crisisbotermerk schuwd pej. auto .g w naar het ziekcn I slechts de zgn. belastingcommissie. sl0t van de zitting van de Kamer van is vastgesteld op J 1 per kg en uiejbuig Rbeydt gebracht. Inderdaad is de belastingcommissie [Donderdag heeft minister-president Da- voor de vervoervergunmng van buiten- De messteker, een zekere W. G., een tot overeenstemming gekomen in- Jladier stemming gevraagd over het wets- landsche boter op 1.10 per kg. Ibekend smokkelaar uit Rheydt, is doorjzake een Engelsch compromis-voorstel. J ontwerp waarbij de regeering wordt ge- de marechaussee gearresteerd en voor J Het Engelsche voorstel beooogt naar machtigd, zekere douanetarieven te Het Duitsche jacht „Stella Maris" [den officier van justitie te Roermond j verluidt, de meeste economische com- wijzigen die Frankrijk tegenover eenige dat te Ameland is gestrand, waarbij de [geleid, waarna de man aan de DuitscheI missies, zoomede een of twee financi-1landen in ongunstige positie brengen. kapitein en zijn vrouw om het leven politie is overgeleverd, kwamen en dat tot nu toe op de Holli? merreede lag geankerd, is Vrijdag ver trokken naar Duitschland. Zooals men weet is het lijk van de vrouw, die bij het ongeluk is omgekomen aangespoeld, doch van den man heeft men tot op heden niets gevonden. Ongelukken. Woensdagmorgen is in de Maggi- fabrieken op den Haarlemmerweg te Amsterdam iemand in aanraking gekomen met den electrischen stroom. Na 3 uur kunstmatige ademhaling mocht eele commissies, verder te laten confe-1 Daladier verklaarde dat het niet noodig reeren en een resolutie te laten uitwer-Jïs deze landen nader te noemen. (Be ken, welke aan het eind van de maand [doeld worden Engeland en Amerika). aan een- plenaire conferentie zou moe- ten voorgelegd. Het bureau der conferentie zou vol gens het voorstel iedere week een maal moeten bijeenkomen. Het wetsontwerp werd met 48S tegen 10 stemmen aangenomen.' ENGELAND. Drummond. De Koning heeft zijn goedkeuring gehecht aan de benoeming

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2