meenle en een leve den edelen burger vader met zijn wakkere wethouders en zijn schranderen secretaris en zijn acht bare raadsleden eindigde spr. eveneens onder applaus. De Hoofdbestuursvergadering. Nadat de eerewijn was aangeboden ving de hoofdbestuursvergadering even eens in de raadzaal aan, waarin de voorzitter speciaal welkom heette den heer Van Bommel van Vlo ten, lid van Ged. Staten met den griffier der Staten, 't gemeentebestuur, de eere leden, den heer jhr. J. Van Vredenburch en D. J. Dees, 't bestuur van den Kring Oostburg; dn heer Hanken, voorzitter van de Prov, regelingscommissie voor de paardenfokkerij: den heer de Vul- der van Noorden, regeeringscommTssa- ris voor de bootdiensten,;_,5vien hij spe ciaal dank bracht voor zijn gunstige ad viezen inzake uitbreiding van den dienst Vlissingen-Breskens. Verder vèrtegen- woordigers van den Chr. boerenbond en van den Chr. Boeren- en tuindersbond, moge deze gevoelen, dat zij met de Z.L.M. in een gelid moeten staan. Nog deed spr. mededeeling van en kele verhinderingen, o.a. van den Com missaris der Koningin en van den ver tegenwoordiger van den Minister van Landbouw, den heer Wittermans, die echter Donderdagmorgen wel zouden komen. Nog heette spr. welkom de adviseurs der maatschappij. De voorzitter deed de volgende mede- deelingen: Aan het U. C. B. is verzocht vroegen uitvoer van pootuien naar België voor bijzondere doeleinden toe te staan. De Z. L. M. was van oordeel dat de uitvoer van landbouwproducten in dit geval de uien zooveel mogelijk dient te worden bevorderd. Om bezuinigingsredenen kon door de Inspectie van de Posterijen niet aan de wenschen t.a.v. een verbetering der post bestelling ten plattelande tegemoet wor den gekomen. Bij den minister is met succes beroep aangeteekend tegen het besluit van den gemeenteraad te Oud-Vossemeer, waar bij geweigerd is mede te werken aan de oprichting van een cursus in landbouw- huishoudonderwijs. Aan het K. N. L. C. is gevraagd het Bestuur van het Fonds Landbouw Ex portbureau te verzoeken gelden be schikbaar te stellen voor het in studie nemen van het vraagstuk van het land- bouwcrediet in verschillende landen in normale en abnormale tijden. Het dag. bestuur heeft zich vereenigd met het rapport der commissie Invoer- monopolie-granen uit het K. N. L. C. Een heffing van invoerrechten op gra nen zal gepaard kunnen gaan met de noodzakelijke beperking van den rund veestapel. Aan het K. N. L. C. is medegedeeld dat het voorstel van ir. H. Wibbens om te komen tot verplichte stierenkeuring onaanvaardbaar is te achten. Ook na de aangebrachte wijzigingen is het Dag. Bestuur op haar standpunt blijven slaan- Het K.N.L.C. heeft medegedeeld dat zij voornemens is het voorstel Wibbens in verband met de tijdsomstandigheden van de agenda af te voeren. Het Dag. Bestuur h&eit aangedrongen op steun aan stierencontrole- en fok- vereenigingen en heeft gevraagd voor dit doel een bedrag uit de middelen van de Crisiszuivelcentrale beschik baar te stellen. Aangedrongen is om voor 1933 een richtprijs voor de suikerbieten vast te stellen en de uilbetalingsprijs dus los ie maken van de wereldmarktprijzen voor suiker. Tevens werd bij de bevoegde instan ties voorgesteld de hoeveelheid bieten, waarover voor 1933 een garantie zal worden verleend, te verhoogen en wel in het bijzonder voor die streken in on ze provincie die in voorgaande jaren weinig biieten verbouwden door een uitgebreide aardappelcultuur die door de ongunstige financieele uitkomsten moest worden ingekrompen. Naar aanleiding van de weigering van het U.C.B. om den uitvoer van bevro ren uien toe te staan is er bij deze in stelling krachtig aangedrongen op een soepele toepassing der wettelijke voor schriften. Het consumptiemelkbesluit is met in gang van 26 Maart voor Walcheren van toepassing verklaard. De Z.L.M. heeft hierop bij voortduring aangedrongen. Krachtig is er bij de Centrale Orga nisaties op aangedrongen spoed te be trachten met het indienen van voor stellen tot steun aan de hypotheekboe- ren, waarbij gedacht is aan het voorstel van de Centrale Boerenleenbanken. De Z.L.M. heeft als lid voor een Studiecommissie van het K.N.L.C. aan gewezen de heer mr. P. Dieleman te Middelburg. De Commissie zal een on derzoek instellen naar den druk der waterschapslasten in de verschillende provincies en de kosten van het wegen- onderhoud te laste der waterschappen. De Z.L.M. heeft gewezen op de nood zakelijkheid dat de belanghebbende or ganisaties ten spoedigste een eenslui dend advies uitbrengen op welke wijze een productiebeperking van den vee stapel zou kunnen worden uitgevoerd. Een beperking van dien veestapel is hoogst urgent teneinde de zuivelprijzen op meer loonende basis te kunnen brengen. Bij de bevoegde autoriteiten is aan gedrongen op afname tegen loonenden prijs van de lupinen van de Schouw- sche verbouwers. Bericht is dat van de aanwezige voorraad tegen hoogeren prijs is afgezet. De Z.L-M. heeft er bij 't K.N.L.C. op aangedrongen den Minister te verzoe ken de uitvoercontrole op uien, dat overwegend een landbouwproduct is aan het U.C.B. te ontnemen en deze op te dragen aan een te stichten vereeni ging. Het K-N.L.C. maakte omtrent 't wets ontwerp Omzetbelasting leen rapport, waarmede het Dagelijksch Bestuur der Z.L.M. zich geheel kon vereeni'gen. De Z.L.M. heeft het K.N.L.C. gesteund om voorloopig geen Ministerie van Landbouw in te stellen en een deskun dig Directeur-Generaal te benoemen. Naar aanleiding van een schrijven van het K.NjL.C. over de wenschelijk- heid van het nemen van maatregelen om te komen tot prijsverhooging van blauwmaanzaad meent het Dagelijksch Bestuur dat het alleszins gewenscht is dat deze cultuur ook uit een oogpunt van vruchtwissieling niet verdwijnt, doch dat de Overheidsbemoeiingen in de eerste plaats op de hoofdproducten van het akkerbouwbedrijf gericht dienen te zijn. Te bevoegder plaatse werd aange drongen op aanstelling van een consu lent, die de mogelijkheid van rationali seering van den landarbeid in studie kan nemen en voorlichting kan geven over den aanschaf en verbetering van land bouwwerktuigen. Aan de Commissie „Belastingwezen der Z.L.M.", is verzocht een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om een herziening van den aanslag van die huurwaarde van woningen in de perso neele belasting te verkrijgen. In den Kring Axel is het vereeni- gingsleven gereorganiseerd door het op richten van 4 dorpsafdeelingen t.w. Axel, Hoek, Terneuzen en Zaamslag. Tot het K. N. L. C. is het verzoek ge richt stappen te doen teneinde te ko men tot de oprichting van een persvoor lichtingsdienst, die den toestand waarin het platteland verkeert, in breedere PERZISCHE REISBRIEVEN door TO.RAVO, IX. Met Mme L. ben ik naar de bazar gegaan. Dat is toch zoo interessant! 't Is een lage overdekte gang met zij gangen een doolhof. Aan weerskan ten kleine „tokotjes" met de vreemd ste waren. Veel juwelierswinkeltjes, de kastjes vol met allerlei soorten kleu rige steenen en leelijke grofbe- werkte gouden en koperen sieraden; zilveren vazen staan op kleine krukjes op den weg te pronken. De koopman zit gehurkt in zijn vensterloos vierkant hokje, waar het donker is door tapij ten waarmee het is behangen. En het is een gegons en geroezemoes van al die getulbande en gefezde mannen in rokken en zwaargesluierde vrouwen in lange broeken. Ik zag ergens een kleine Koran lig gen en wilde het in de hand nemen lieve hemel! de koopman schoot met 'n woedend gezicht op mij toe, „blijf af met je onreine handen" verstond ik duide lijk uit zijn Perzisch gebrabbel. Joden verkoopen wel Korans; ik heb al een pracht exemplaar in handen ge had, maar de prijs was onzinnig hoog. Een arme schooier kwam geloopen van winkeltje naar winkeltje met iets in zijn hand. Hij duwde telkens dat „iets" onder den neus van gemoedelijk uitziende kooplui, die overigens zoo sluw zijn als maar mogelijk is. Nieuws gierig bleef ik staan tot hij ook aan ons stalletje kwam. Weer opende hij de goed gesloten hand vlak voor het gezicht vein onzen koopman, die 't ding opnam en door een loupe bekeek. Het bleek een parel te zijn. En weet je wat den armen drom mel geboden werd? een toman! (bijna een gulden) ik verstond 't duidelijk. Nu weet ik heelemaal niet of die parel meer waard was, en ik vroeg daarom den koopman waar de parel vandaan kwam. Hij antwoordde dat de man pa- relvisscher was en vermoedelijk wel gesmokkeld had. Ik deed net alsof ik het ding wel wilde koopen en dade lijk veranderde de situatie! Vlug eeni- ge woorden met den eigenaar en daar na bood de koopman mij een parel aan voor tien toman. „Jamaar, ik heb dui delijk verstaan dat u 1 toman aan den man geboden hebt" zei ik. Toen daalde de prijs onmiddellijk tot 5 toman: „om dat ik het was; omdat ik zoon goeden smaak had" enz. Intusschen stond de stakker geduldig te wachten top Jiet resultaat van dat genegocieer. Nu ach teraf heb ik zoo'n spijt de parel niet van den man zelf gekocht te hebben; wij waren wel tot een vergelijk geko men, en de stakker had stellig meer ge kregen dan hij nu zoo al! krijgen zal- Opeens begon een man, tegen een paal geleund, luidkeels te schreeuwen. Aan de eentonigheid van zijn stem en het antwoorden van een ander verder op begreep ik dat het het zooveelste gebed was. Het klinkt allemaal zoo j vreemd voor me., ;*jsin sb n-j z'.ifi nol kringen bekendheid kan geven. Bij het Landbouw-Comité is het voorstel ge- j opperd om een weekoverzicht voor de 'provinciale landbouwbladen op te stel len. j De gewijzigde omstandigheden voor Zeeland t.a.v. de oprichting van een destructor in de provincie maakt dat het vraagstuk der vleeschdestructie op nieuw aan de orde zal komen. De commissie Ambachtstarieven stel de een aantal conclusies over de te vol gen richtlijnen om te komen tot een verlaging der ambachtstarieven, daar deze in verhouding tot de gedaalde kos ten van levensonderhoud en den aan schaffingsprijs der materialen in het al gemeen te hoog zijn te achten. In verband met de indiening van het wetsontwerp tot wijziging der wet op de openbare vervoermiddelen sprak het Dag. Bestuur zich uit tegen de invoering van een concessiestelsel voor het vrachtautovervoer. In samenwerking met de Prov. Com missie uit de Veilingen heeft de Z.L.M met succes aan de Centrale landbouw organisatie verzocht de gemengde be drijven (tuinbouw) bij de uitvoering van de Tuinbouwsteunwet niet uit te sluiten. Vooral voor Zeeland zijn deze gemengde bedrijven van groot belang. Daar in 1932 de totale oppervlakte vlas waarvoor de steunregeling was uit getrokken, niet was bereikt, is te be voegder plaatse op aangedrongen den vlassteun voor 1933 zoodanig te ver hoogen, dat een oppervlakte van 6000 ha zou worden uitgezaaid. Daar een eventueel overschot aan aardappelen van de oogst 1933 tijdig uit de markt dient te worden genomen is de Overheid gevraagd zooveel moge lijk de voorbereidingen te treffen, waar door het apparaat tot steunverleening kan functionneeren. De Z.L.M. heeft er in samenwerking met andere organisaties krachtig op aangedrongen om het maalpercentage verhoogd te krijgen. Deze pogingen zijn met succes bekroond. De contactcommissie uit de 3 centrale landbouworganisaties heeft medege deeld, dat het aantal varkenshouders, dat weigert lid van de desbetreffende gewestelijke varkenscentrale te worden, nog geen half procent bedraagt van het totaal aantal leden dezer centrales. De heer v. d. Minne deelde mede, dat de kring Walcheren aan den heer Buckmann telegrafisch dank heeft be tuigd voor zijn hulp in zake uitvoering van het melkbesluit. De heer V e r 1 a r e bracht het idee van oogstcredieten voor de hypotheek- boeren naar voren, waarop de voorzitter zeide, dat daaraan reeds aandacht is ge schonken. De heer Gast bepleitte het uitkee- ren van een deel der wegenbelasting aan de polderbesturen, speciaal voor onderhoud der tertiaire wegen. De voorzitter zeide, dat de pol der- en waterschapsbond aan Ged. Sta ten gevraagd heeft het polderreglement zoo te wijzigen, dat de bebouwde eigen dommen kunnen worden belast. Ged. Staten wonnen het advies der polders in, maar hebben zelf hun standpunt nog niet bepaald. Van de provinciale geld middelen is geen steun te verwachten, en volgens spr. moest al wat aan werk verschaffing wordt uitgegeven, meer worden gecentraliseerd. De heer H a r t o g ziet geen aanlei ding de bebouwde eigendommen té be lasten in polders waarin geen steden liggen, waarop de heer Gast opmerkt, dat bakkers en winkeliers toch ook met hun auto de wegen berijden. Laten Ged. Staten er de regeering op wijzen, dat het hoog noodig is, dat de polderbestu ren geholpen worden. De heer L e C 1 e r c q wees op de vele kleine poldertjes, waarop de voor- Teheran, Toen ik dezer dagen naar de stad ging heb ik zulke kwantiteiten stof ge slikt dat ik nu met pijnlijke keel zit te schrijven. Van zooiets hebben jullie geen idee! Dat is werkelijk iets Jbizonders 't zijn stofhoozen die in een oogwenk straat en huizen aan de overzijde, men- schen en dieren heeft omhuld en on zichtbaar gemaakt; je ziet geen meter voor je uit! Je durft je oogen haast niet open te doen, al zitten ze ook al vol stof, en de dichtheid van het stof is zoo groot, dat je best tegen menschen of paarden of ezels aanloopen kunt of je beenen breken in een gat, dat daar speciaal tot dat doel midden op straat of trottoir is gegraven schijnbaar, zon der eenig waarschuwingsteeken. Zoo'n wandeling in de stad kan me nog altijd zoo boeien, en ik kijk nog al tijd mijn oogen uit naar die vuile, vie ze krotjes, waarin mannen met naakte beenen en allersmerigst hoofddeksel, gehurkt zitten te werken of te luieren. Ér zijn ook winkeltjes van potten en pannen, van oude schoenen, van blik slager of timmerman of metselaar, die allen bezig zijn halverwege de straat met hun aanbeeld, hun potjes en pan netjes, en 't gehamer, gezaag en hun schelle doordringende geluiden vervul len de buurt. Kleine ezeltjes met schattige oog' zóó zacht en deemoedig, meestal schan dalig slecht verzorgd en mager, staén doodstil te wachten op hun meester, die in een straat-cafeetje wat zit te droo- men opeen bank, "naast, andere .man- nSSbrew^eogroote pijpén jaiaidtbailonïl' zitter zeide, dat men dan groote polders of waterschappen moet vormen. De heer. Gast meende, dat de pro vincie bij overname van wegen te hooge eischen stelt. De voorzitter antwoordde, dat de minister van Waterstaat de mini- mumeischen heeft gesteld, die spr. niet te hoog acht. De heer Gast meende dat toch te weinig rekening wordt gehouden met de behoeften van de streek en wil dat het dag. bestuur eens met Ged. Staten gaan praten, waarop de voorzitter over weging in het dag. bestuur toezegde. De heer L e C 1 e r cq vroeg de of de Z. L. M. ook stelling moet nemen te genover het plan om de tarwe met de hand te doen dorschen en te snijden, waaraan volgens hem financieele be zwaren verbonden zijn. De heer Gast achtte het gevaarlijk, dat de vereeniging van Nederl. Gemeen ten daaraan adhaesie heeft verleend. De heer Dorst, secretaris, meende, dat de gemeente Poortvliet haar werk loozen op den boer wilde loslaten, doch het idee is zoo dol, dat het secretariaat er maar niet op in is gegaan. Een stem achter uit de zaal zeide, dat er toch ook plattelandsgemeenten ad haesie aan het adres van Poortvliet heb ben betuigd. De heer Van Bommel van Vloten zeide, dat de inspectie van de werkverschaffing en ook de autoriteiten in Den Haag van oordeel zijn, dat het met de hand snijden en dorschen geen aanbeveling zou verdienen, men behoeft zich dus niet ongerust te maken. De heer Kakebeeke meent, dat men bij het wisselvallige klimaat toch van machines gebruik moet maken tij dens mooi weer. De heer Dekker zeide, dat de jon gere arbeiders niet meer met de hand kunnen snijden en dorschen. De heer Haak meende, dat een ge meentebestuur niet over de technische zijde van een landbouwbedrijf kan oor- deelen, dat nog steeds met verlies wordt geëxploiteerd en daarom zoo goedkoop mogelijk moet worden gedreven. De V oorzitter zeide nog nadere overweging door het dag. bestuur toe. De vergaderig vereenigde zich met de wijziging van de arbitrage voorschrif ten voor den aardappelhandel, en ook met dat om te geraken tot een pensi oenverzekering voor de landbouwers, zooals de voorzitter nader toelichtte door het stichten eener vereeniging, die zich zal aansluiten bij Pensioen risico. De vergadering vereenigde zich met de opheffing der commissies voor be studeering van een bietenrooier, voor den aankoop van Russisch lijnzaad en voor de werkloosheidsverzekering. In de belastingcommisie benoemde de vergadering als nieuwe leden de heeren A. I. Leenhouts te Retranche- ment; J. B. Becude Hullu, plv. lid; D J. Dees te Neuzen; J. J. Neeteson te Kloosterzande, plv. lid; mr. M- C. v. d Minne te Middelburg; C. Franse te Kle- verskerke; mr. H. C. J. Zaaaijer en ir. J. D. Dorst, beide te Goes; I. P. v. d- Weele te Colijnsplaat; S. J. de Regt te Wissekerke, plv. lid; J. L. Groenewe- gen te St. Maartensdijk; W. L. Klompe plv- lid; W. J. Boot te Haamstede en C. A. Boogerd, plv. lid. De vergadering vereenigde zich met het voorstel om de contributie voor 1934 met 20 pCt. te verminderen voor wat betreft grondbegruik en grondbe zit. Voor de Z. L. M. beteekent dit 3000 minder inkomsten. Bij het voorstel tot aanvulling van 't urgentieprogramma ziet de heer A Dees uit Waarde voor jonge buiten polders weinig belang bij het voorgestel de inzake vermindering van de water schapslasten, de oeververdediging kost (Ingez. Med.) en gekleurde glazen en gendies (krui ken) voor zich. Dan word je bijna omver geloo pen door een troep ezels, die altijd haastig en bevallig, onder oerzware las ten die soms liggen te rollen op hun rug, de straat aftippelen en zelden uitwijken van hun weg. Je moet die hoefjes zien, hoe keurig die gaten en steenen weten te ontwijken; 't geluid dat zoo'n troep je ezels maakt lijkt heusch veel op 't getrippel van kinderschoentjes. Achter het troepje een drijver, ge kleed in flarden maar ook wérkelijk flarden! port met zijn puntigen stok in hun ribben of achterpooten en waar schuwt door eigenaardige geluiden wat ze doen moeten. Om ze tot meer spoed aan te zetten laat hij een dreigend bin- nenmonds, lang gerekt m.m.m.m.m.m.m. hooren. Toen ik het voor 't eerst hoor de, dacht ik dat de vent dol-driftig was en tot moord en doodslag in staat zóó gevaarlijk en griezelig klinkt het- Maar alle koetsiers doen zoo. Moet je weten voordat ik in een droschke stap, breng ik den koetsier met gebaren aan het verstand, dat hij drie kran 30 cent krijgt inplaats van twee, als hij zijn paarden niet slaat. Ik doe hem dan alles voor: ik sla in de lucht, schudt bestraffend mijn vinger heen en weer, kijk hem dreigend aan, roep „nah, geer!" (niet, neen) en laat in mijn Ihand zien mooie blinkende krans, w^arv^n ik telkens één opneem en met veel nadruk hem aanbied. De gannef snapt altijd wat ik wil en zijn paardjes (hebben tenminste één tocht zonde|i^«epAlageii.: steeds meer geld en deze polders heb ben geen bebouwde eigendommen van beteekenis om te belasten. De voorzitter wees er op dat men dit op Flakkee heeft ondervangen door oprichting van een dijkring water schap. De heer W. d. Buck wees er op, dat de teelt van tarwe, bieten en vlas reeds zijgt^jbeperkt en hij wilde dat men nu ook de teelt van peulvruchten loo- nend zou maken. De voorzitter zeide deze aan vulling toe en ook die welke de heer Verlare voor een oogst verband naar voren bracht. Niettegenstaande een adres van de verzekeringsagenten om niet in te gaan op het voorstel om een collectief con tract voor autoverzekering af te sluiten bij de Auto-onderlinge te Groningen, handhaafde het Dag. bestuur zijn voor stellen en vereenigde de vergadering zich hiermede. Zij stelde 't verslag van 't Zeeuwsche pachtbureau zonder h.st. vast en besloot het eere lidmaatschap aan te bieden aan de heeren Jac, Nijsse Mz. te 's Heer Arendskerke; C. van Westen Pzn. te Zierikzee; Adr. Geluk te Zierikzee; E. Lindenbergh Az. te Wemeldinge; W. Dekker Pzn. aldaar en W. F. van Gorsel te Rilland. De voorzitter deed hierna mededeeling van de nieuwe bepalingen, die op 1 Januari 1934 ten opzichte van de wielbrandbreedte in werking zullen treden. De Z.L.M. en de C.B.T.B. heb ben Ged. Staten verzocht de inwerking treding uit te stellen gezien de moei lijke tijden. Van de zijde van den Waterstaat maakt men hiertegen bezwaar en vra gen Ged. Staten het verzoek tot uitstel in te trekken. De heer v. d. Minne zeide dat op Walcheren zeker nog 80 pet. van de wielen nog smalle velgen hebben en dat het geld ontbreekt dit te veranderen. De heer P. S c h e e 1 e meende, dat de wegen niet stuk worden gereden door de boerenwagens maar door de auto's. Als men de zaak doorzet, zullen weer veel boeren met de politie kennis ma ken en de bitterheid onder hen zal dan nog toenemen. Spr. ziet de noodzake lijkheid van de breede velgen niet in. De heer B e c u-d e Hullu merkte op, dat auto's soms inclusief eigen ge wicht soms wel tot 15 of 16.000 kg zwaar zijn. De heer H a r t o g onderstreepte dit, de vrachtauto's rijden nu in den zomer op Noord-Beveland de wegen stuk. De voorzitter zeide, dat daarte gen andere maatregelen moeten worden genomen. De heer S c h e e 1 e stelde voor 5 jaar uitstel te vragen, de heer Z. Maljaars wilde 10 jaar. De heer C o 1 1 o t d'E s c u r y zeide dat men dan op Walcheren weinig gedacht heeft aan den termijn van 10 jaar, waarop hij ten antwoord kreeg, dat er weinig nieuwe wagens zijn aange schaft wegens gebrek aan geld. Met algemeene stemmen besluit de vergadering te persisteeren bij het ver zoek tot uitstel. Bij de rondvraag wilde de heer Ver lare pogen de auto's van landbouwers als bedrijfsauto's te doen beschouwen, welke zaak aanhangig zal worden ge maakt bij de belastingcommissie van het K. N. L. C. De heer Gast wilde uitstel vragen voor het nieuwe ontwerp bouwverorde ning. De V oorzitter zfeide bestudee ring toe- De heer H a r t o g vroeg steun voor het plan voor overbrugging van de Zandkreek, doch de Voorzitter wilde eerst nadere 'plannen (afwach ten. De heer Van Bommel van Vlo ten wenschte als lid van Ged. Staten de Z. E. M. geluk met har 90-jarig be staan, in welk tijdsverloop veel veran derd is op landbouwgebied. In de maat schappij is veel veranderd en niet altijd ten goede, maar in de Z. L. M. heeft men steeds ten goede gewijzigd en men heeft haar meer in overeenstemming met de practijk gebracht, waarbij spr. wijst op het landbouwonderwijs, wat weer leidde tot meer organisatiezin. Spr. roemde de leiding van den heer mr- P. Dieleman en hoopte dat het 100- jarig bestaan ook onder zijn leiding en onder betere omstandigheden zal wor den herdacht (applaus). De heer de Vulder van Noor den richtte hartelijke woorden tot de vergadering en dankte den kring Oost burg voor de gastvrijheid. De Voorzitter sl':A hierna de vergadering na dar te hebben ge bracht aan de gem'ante voor de gulle en hartelijke ontv mgst. Na afloop ve.eenigde men zich aan het gebruikende souper. De heer A. I. Leenhouts verwel komde al'ón namens den kring West- Zeeuwse .Vlaanderen .hartelijke Deze kring is verheugd, als hij de Z. L, M. Kan ontvangen. Spv, wees er op, dat de verhoudingen in de Z. L, M. steeds vriendschappelijk sssaa KINDER-TOIL ET- VOET-POEDER

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6