GEMENGD NIEUWS. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BURGERLIJKE STAND. BELEVENISSEN VAN PIENTERE PIETER. P A - De prijzen zijn behaald als volgt: le, 2e, 3e en 6e pr. D. M. Klaassen; 4e en 5e pr. J. Poortvliet; 7e pr. R. Dirven; 8e en 9e pr. F. Pantus; 10e pr. W. Loenhout; lie pr. J. de Bree. Korfbal. Uitslagen Zaterdag 1 Juli: D.O.S.Zeelandia 37. MadjoeVolharding 23. Wielerbaan te Oostburg. De Zondag op de Wielerbaan te Oost burg gehouden wedstrijden trokken enorm veel belangstelling, fraaie weder en het feit, dat het de Zondag van ker mis was, waren hieraan wel niet vreemd, doch dei niamen der renners, van welke eenigen hier reeds goed be kend zijn geworden, zullen menigeen naar Oostburg gelokt hebben. In de ver schillende nummers waren winnaars. Omniummatch tusschen de koppels G. van den Berghe-G. Carpriaux, A. Ver- haeghe-Norb. de Clerck en H. Peeters J. van den Eynde. In sprintmatch" won nen achtereenvolgens van den Berghe, Peeters en de Clerck; in de achtervol- gingscourse waren winnaars Verhaeghe, Carpriaux en van den Eynde. Bij den puntenwedstrijd verkregen van der Haeghe-de Clerck 3 punten, van den Berghe-Carpriaux 2 punten en Peeters van den Eynde 1 punt. De totaal-uit slag van dezen wedstrijd was: Van der Haeghe-de Clerck 7 punten, van den Berghe-Carpriaux 7 punten en Peetefrs- van den Eynde 4 punten. Daarna volgde een af vallingsrace: winnaars waren R. Ruebens, A. d'e Groote. Th. Schoonackers en V. Le- meire. Achtervolgingsrace over 10 ron den: Ant. de Clercq-Arm. Lambert win naar met 15 m van F. Weemaes-R. Franken. Het slot was een koppelwedstrijd over 50 km met 4 klassementen, waaraan werd deelgenomen door 7 koppels. Uit slag: Verhaeghe-N. de Clerck met 10 punten, Ant. de Clercq-Lambert met 3 punten, Lemeire-Schoonackars met 0 punten; op een ronde: van den Berghe- Carpriaux met 15 punten, Weemaes- Francken met 5 punten, Ruebens-de Groote met 5 punten; Peeters-van den Eynde met 2 punten. Afgelegd werden 41 km, 315 m ter wijl de 50 km werd gereden in 1 uur 12 minuten 42 4/5 seconde. Verschillende uitgeloofde premiën werden gewonnen door Verhaeghe, Ruebens, A. de Clercq- Lambert, van den Berghe, N. de Clerck en Carpriaux. Schermen. De Duitsche schermster Helen Mayer, die na de Olympische Spelen in 1932 te Los Angeles in Am'erika is gebleven, heeft bij de Amerikaansche floret kam pioenschappen voor dames, die te Chi cago gehouden zijn, het Amerikaansche kampioenschap gewonnen. Het gouden jubileum van den A.N.W.B. De A.N.W.B. vierde Zaterdag zijn gouden feest met een grootsche histori sche optocht van de middelen van ver voer, en van de historie van het rijwiel, in het Amsterdamsche Stadion. In de foyer van het Stadion is daarna de som gelds aangeboden, bestemd voor een monument- Het monument, „een boodschap voor hen die na ons komen, voor hen die het 100-jarig bestaan zullen herdenken", zal komen te staan in de Amstellaan bij de Haringvlietstraat te Amsterdam. VREEMD GEVAL. Zaterdagoch tend vroeg is vermoedelijk een auto van den Merwededijk nabij dq spoor brug te S 1 i e d r ie c h t in de rievier gereden. Omwonenden hoorden in den vroegen ochtend een hevigen slag. Op den dijk vond men sporen van auto banden, die er op wezen, dat een auto in de rivier moest zijn gerold. Naar nader vernomen wordt be hoort de auto toe aan de Pontiac-ga- rage, eigenaar de heer G. te Amsterdam. Deze heeft den wagen Vrijdagavond verhuurd aan den heer v, d. L., wo nende aan de Wilemsparkweg te Am sterdam. Hij is alleen vertrokken naar Eindhoven om daar zaken te doen. Se dert zijn vertrek is niets van hem ver nomen. VALSCHE GULDENS GEMAAKT. Dezer dagen werd zekere P. K. uit de Honselerdijkstraat te Den Haag op heeterdaad betrapt bij de uitgifte van een valschen gulden in een melk zaak. Bij onderzoek te zijnen huize is een volledige installatie voor het ver vaardigen van valsche guldens in beslag genomen. K. heeft bekend en is in be waring gesteld. HOTELDIEF. In een hotel te D e n Haag werd op een der kamers tijdens de afwezigheid van de kamerbewoners een man aangetroffen, staande bij een geopend juweelenkistje, dat op de com mode stond. Zich ontdekt ziende, wist de man, die vermoedelijk door inslui ping was binnengekomen, te ontkomen. In verband hiermede is door de recher che een 35-jarige koopman D. D. uit de Govert Flinckstraat die door den ont dekker van vorenbedoeld feit werd her kend als de man, dien hij op onrecht matige wijze in de kamer aantrof. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft aanbesteed: het ver vaardigen, leveren en stellen van een metalen bovenbouw met toebehooren van een brug voor gewoon verkeer over den spoorweg M'aastricht-Venlo. Raming 60.000. Het minst was ingeschreven door de irma De Vries, Robbé Co. te Gorin- chem voor 48140 en 1225. (Het tweede cijfer betreft aanvullend werk). De Kon. Maatsch. „de Schelde" te Vlissingen schreef in voor 50863 en 1609. De hoogste inschrijver was van de Rotterdamsche machinefabriek Braai te Rotterdam voor 73000 en 1800. COPYRIGHT PI 6. BOX 6 COPENHAGEN Al te snel werkend! ZICH TEGEN AGENT VAN POLITIE GEKEERD. Toen Zondagavond een agent van politie in de Van der Werf- straat te Leiden bij een vechtpartij tusschen de families S. en P. de vech tenden wilde scheiden, keerden zich al len tegen hem, zoodat hij zijn sabel moest trekken. Zijn wapen raakte hij echter in den strijd kwijt, waarop hij zijn revolver trok en eenige schoten in de lucht loste. Deze hadden echter geen uit werking, zoodat de agent het wapen op de beenen van zijn tegenstander richtte. Hij trof de gebr. P. S. en J. S.; zij vielen, waarbij een van hen het ongeluk had een been te breken. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is gunstig. Inmiddels was het verzet gebroken. Nog drie belhamels werden gearres teerd. SPIJKER IN HET OOG. Te Hoofddorp was gistermiddajg de timmerman C. G. achter zijn woning een schutting aan het repareeren. Op een gegeven moment schoot een plank terug en trof G. in het gelaat waarbij een spijker hem in het rechteroog drong. Het oog was echter niet meer te redden en moest worden 'geampu teerd, DE VOETEN AFGEREDEN. Zater dagnacht is de 17-jarige De J. uit A 1- m e 1 o, werkzaam aan het Twente- Rijnkanaal, onder een zandtrein geraakt. De rechtervoet en alle teenen van den linkervoet werden hem afgereden. GEVECHT MET OP HEETERDAAD BETRAPTEN INBREKER. Maandag avond is ingebroken bij den heer van L. aan de Albrechtlaan te B u s s u m. De heer L., die een wandeling had ge maakt en thuis kwam, vond een man, dien hij na een hevige worsteling wist te dwingen het gestolen geld weer te rug te geven» De man wist te ontsnap pen om in een der omliggende tuinen te vluchten. Hij is echter door een politieagent gegrepen. Het bleek te zijn de 30-jarige S. uit Amsterdam, die juist uit de gevangenis was ontslagen. AUTO OVER DEN KOP EéN DOODE. Maandagavond reed een auto bestuurd door den heer H. V. uit Berkhout met groote snelheid door den bocht ter hoogte van het woonwagen kamp op den rijksweg nabij Den Helder. Plotseling begon de wagen te slingeren. De andere inzittende, de heer Z. uit Amsterdam, wilde blijkbaar in zijn angst dat er iets gebeuren zou, op dat moment aanstalten maken om, uit den wagen te springen. Juist op het moment dat hij zijn hoofd door het por tier stak sloeg de wagen over den kop. De he'er Z. raakte mét zijn hoofd tus schen het portier bekneld en kreeg te vens den wagen boven op het lichaam. Hij was op slag dood. De bestuurder, de heer V. geraakte door den slag bewuste loos. Beide slachtoffers zijn naar bet Marinehospitaal vervoerd. De auto werd slechts licht bescha digd. Branden. Zondagnacht is een hevige brand uit gebroken in het pakhuis van den eier- handel der gebr. S. aan de Pouleynstr. te Almelo. Hoewel de brandweer spoedig aanwezig was, kon zij niet voor komen dat de brand oversloeg naar het belendende tweede pakhuis van dezelfde firma, waarin een groote voorraad eieren en houtwol aanwezig was. Het vuur breidde zich voorts uit naar een garage waarin een auto stond. Ook deze werd een prooi der vlammen. Een woonhuis en een ander pakhuis konden worden gespaard. De schade die ongeveer een 10.000 bedraagt, wordt door verzeke ring gedekt. Zondagavond is brand ontstaan in het woonhuis van den heer P. van der M. te Noordwijkerhout. Ook de bloembollensphuur vatte spoedig vlam en 'n groote partij bloembollen werd een prooi der vlammen. Woning en schuur brandden geheel uit. BAKKERIJ AFGEBRAND; BRAND WACHT ZWAAR GEWOND. Te Almelo brak naar het „Handelsblad" meldt, een felle brand uit in de bakkerij „De Voorzorg" van W. U. aan 't Schal- deroi aldaar. De eigenaar van de bakkerij, die met zijn gezin achter en boven 't fabrieksge bouw woont was juist opgestaan om thee te zetten. Hij zag van beneden rook en vlammen komen. Het vuur greep direct zoo snel om zich heen, dat hij nauwelijks tijd had om zijn gezin te wekken. In nachtgewaad kon men zich uit het reeds brandende woonhuis redden. Niets kon worden meegenomen. Intusschen woedden de vlammen in 't bakkerijgebouw, zoo fel, dat weldra het geheele gebouw één vuurzee was. De brandweer kon tegen de laaiende vlam men weinig of niets uitrichten. Eenige brandwachts hadden zich naar het dak begeven met de bedoeling om van daar uit water in de vuurzee te werpen. Het dak begaf het echter, met het gevolg, dat drie manschappen er af vie len. Eén van hen, zekere K„ viel op de straat en werd met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis ver voerd. Zijn beide collega's vielen naar bin nen; het was voor hen een groot geluk, dat de zolder hen nog kon houden, hoe wel deze reeds sterk door de vlammen geleden had. Ware dit niet het geval geweest, dan zouden zij in het vuur zijn terechtgekomen. De bakkerij en het woonhuis zijn to taal uitgebrand; geen stukje van het huisraad, noch iets uit de broodfabriek kon worden gered. De omliggende per- ceelen kregen meer of minder zware schade. De brandschade wordt door ver zekering gedekt; de eigenaar was echter niet tegen bedrijfschade verzekerd. Ongelukken. De heer Van der Z., te Rotte r- d a m die enkele dagen geleden van de electrische tram sprong en daarbij een been brak en 'een hersenschudding op liep, is aan de gevolgen overleden. Zaterdagochtend stapte de 17-jarige J. W. R. op den Leidschevaartweg te Haarlem op zijn fiets en reed voor een hondenkar om, naar het midden van den weg. Juist naderde een auto, die den jongen schepte en enkele me ters meesleurde. De jongen bleef zwaar gewond op den weg liggen. Per zieken auto is hij naar het St. Elisabethszie- kenhuis overgebracht. Bij aankomst al daar bleek hij reeds overleden te zijn. Te Nuenen heeft de heer J. v. W. met zijn auto het 4-jarig meisje M. S. aangereden. De auto sloeg over den kop. De heer v. W. liep een hersen schudding op. Het kind brak een been en een vinger. Zondagnacht is te V e g h e 1 de 72- jarige man B. V., die aan doofheid leed, bij het oversteken van den weg door 'n motorrijder gegrepen en gedood. De be stuurder werd van zijn rijwiel geslingerd en bekwam een schouderontwrichting en ernstige beenwonden. De man is naar het ziekenhuis vervoerd. .Den bestuur der treft geen schuld.. HET WEER IN JUNI. Aan de mededeeling van het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt óver het voorloopig overzicht van het weer in Juni ontleenen we: Gemiddeld over de vijf hoofdstati ons was de ochtendtemperatuur een halve graad boven normaal, in de eer ste decade 3graad boven, in de twee de en derde decade een graad beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 6en en 18en, resp. 6% gr. boven en 3 graden beneden normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was ongeveer normaal, het gemiddelde minimum een halve graad boven nor maal. Het aantal dagen met een maxi mum temperatuur boven 25 graden be droeg te De Bilt 7 tegen 4 normaal. De neerslag was in Noord-Holland onge veer 20 pCt- beneden normaal, in West- Brabant ongeveer normaal, maar ove rigens normaal, in Groningen en in het midden en Zuid-Westen 20 tot 30 pCt., in Zuid-Limburg ongeveer 90 pCt., en in het overige deel van het land 40 tot 60 pCt. normaal. Te De Bilt werden 220 uren zonne schijn waargenomen tegen 208 normaal. ONTVANGEN BOEKEN. Bij de N.V. „De Zuid-Hollandsche Boek- en Handelsdrukkerij", te Dén Haag zijn verschenen in de cultuur serie: j-r 6 „De maagd van Jürgen Doskocil" Het met den Duitschen literatuurprijs bekroonde boek van Ernst Wiechert, Geaut. Nederlandsche bewerking van mr. P. J- A. Boot, omslag- en band-ont werpen van Pol Dom. „Kristin en de Aarde", door Mar garete Hackeb'eil in de geaut. Ned. be werking van mr. Gerrit Jan ter Haar, met vierkleurenbandontwerp van Pol Dom. „Het vloeibare Goud". Roman door Bernhard Kellermann (schrijver van „De Tunnel"). Geaut. Ned. bewerking van mr. P. J. Boot, omslag in vier kleuren van Hans Borrebach. Enkele opmerkingen naar aanlei ding van de Jodenvervolgingen in Duitschland. Anti-Semitisme, brochu re door dr. J. R. Callenbach en dr. F. J. Krop. Uitgave: „Geloof en Vrijheid" te Rotterdam. Herman de Man: „Over de Joden en hunne vervolgers". Verschenen bij de Hollandia Drukkerij te B a a r n. „De stad zonder Joden". Een ro man van overmorgen door Hugo Bettau- er. Geautoriseerde bewerking van Ph. J. G. Roest (A.. C. de Haan. uitgever te A 1 p h e n a. d. R ij n.) J. Galsworthy: „Bloeiende Wilder nis" (Flowering Wilderness). Roman met autorisatie van den schrijver en vertaald door J. C. de Cock. Hoewel een op zich zelf staand verhaal, moet het toch be schouwd worden als een voortzetting van „Een Meisje wacht". Verschenen bij Em. Querido's Uitgevers-Mij. te A m- sterdam. C. Chevalier, boek-, steen-, staal- en offsetdrukkerij te Rotterdam zond cns haar kalender voor het 2e halfjaar 1933. Deze kalender, op dezelfde wijze uitgevoerd als die voor het afgeloopen half jaar werd uitgegeven is wederom typografisch goed verzorgd en versierd door prachtige karakteristieke foto's van de bedrijvige havenstad Rotterdam. Een fraaie kalender! Aagtekerke. Van 130 Juni. Bevallen: M. de Visser geb. de Vis ser d. Aardenburg. Van 24 Juni1 Juli. Ondertrouwd: M. J. Bruijnooge 24 j. te Oostburg en M. M. Lourens 24 j. Baarland- Van 130 Juni. Overleden: C. Moerdijk 76 j. echtg. van G. Arnoys. Colijnsplaat Van 24 Juni1 Juli. Ondertrouwd: W. I. den Boer, 23 j. te Zierikzee en M. de Looff, 23 j. Overleden: J. van der Weele, 78 j. ongeh. Kattendijke. Van 130 Juni. Getrouwd: P. A. van den Broecke 28 j. en P. J. W- Vermeulen 30 j. bei den te Kattendijke; J. Smit 25 j. en J, Wisse beiden wonende te Kattendijke. Bevallen: N. Ruissen geb. van de Schraaf z. Nieuw en St. Joosland- Van 1230 Juni. Getrouwd: J. Antheunisse jm. 21 j, en Sa. de Kraker jd. 20 j. Overleden: J. Klap 68 j„ vrouw van J. Bak. Nisse. Van 2530 Juni- Ondertrouwd: D. van Liere 22 j. en C. E. van Damme 20 j. Getrouwd: J. R. Koert, 34 j. en G. J. P. van den Poest Clement 22 j. Oostkapelle. Van 130 Juni. Bevallen: J. Schoe geb. Janse z. Wemeldinge. Van 26 Juni1 Juli. Ondertrouwd: L. Luteyn 23 j. jm. en C- C. Noels 22 j. jd. te Borssele; C. J. van Nimwegen 25 j. jm. te Ooltgens- plaat en D, Heyboer 25 j. jd. Getrouwd: Jac. Ferdinandusse 25 j. jm. te Brussel en P. J. Sonke 24 j, jd. Hoedekenskerke. Van 130 Juni- Bevallen: A. M, Jeronimus geb. de Kok d. Overleden: J. A. Donkers, 56 j. echt genoot van C. Bos; A. Eckhardt 8 j.A. Westdorp, 70 j. ongehuwd. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Belastingmerk in etui, J. de Schrij ver, Zuidsingel E 28; broche, Leenhouts, Veersche weg T 251; belastingmerk met etui, Alewijnse, Nieuwe Vlijssing- sche weg E 98; mantelband, Janse, Se- geerssingel V 49; zilv. broche, Sturm, Rozedwarsstraat W 253; damestasch m. inh-, Bouwens, Lange Geere K 316; col lier (parels imm.), de Muijnck, Lom bardstraat C 67; dameshandschoen, Nieuwdorp, Veersche singel S 47b; beurs met inhoud, Simon de Wit, Lange Delft; tasch met inhoud, Hariot, Korte Breestraat O 174; boodschaptasch, Kerkvoort, Kanaalweg V 137; porte- monnaie met inhoud,, Simon de Wit, Lange Delft; ring met sleutels, Kasan- der, Karelsgang T 44k; damestasch, Verhage, Klein Vlaanderen M 145; be- lastingmerk, J. v. Eenënnaam, Koestr. K 291; jas, A. Caljouw, Hoogstraat I 128; 5 latten, Louer, Spanjaardstraat E 86; 2 kinderportemonnaies, Minderhout, Noordweg S 223d; hondje, v. Ooyen, Park van Nieuwenhoven S 156/4; man telband, Dekker, 't Zand D 114; belas tingmerk, de Bree, 't Zand D 100; win terjas, Geerse, N. Oostersche straat N 90; 1 paar dameshandschoenen, Bou- wense, Korendijk P 58; belastingmerk, Nijpjes, Zanddijk 283; pakje inh. stof enz., Bureau v. politie; huissleutel, le Due, Beenhouwerssingel K 72; huissleu tel, Burgs, Goesche Korenmarkt P 54; belastingmerk, /veldwachter, St. Lau rens; sleutel, Bouwens, Wagenaarst^. D 86; grijs poesje, Asyl, Seisweg R 171; bagageriem, Bureau v. politie; koperen gewicht, Boone, Segeerssingel V 63; 2 heeren rijwielen, garage Blankert, Pot- tenmarkt; dameshandscheno, Bureau v. politie; sigarenknipper, de Jong, Heerengracht M 17; huissleutel, Bureau v. politie; een pak schuurpapier, Bu reau v. politie. Elec. Drukkerij G. W- den Boer, M burg.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 8