ONDERWIJS. ZUID-BEVELAND. TEN GRAVE OF TEN VÜRE? ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. -»■ door voordrachten van den heer J. Kou- semaker. Het muziekcorps ..Oefening na .den Arbeid" gaf een muziekavond aanw. plm. 80, waarbij de heer Jacq Frank enkele voordrachten gaf. De heer J, P. van Bel hield een cau serie lover „Sport in het algemeen en voetbal in het bijzonder" met plm. 30 aanw. De Tooneelclub der Ned. IReisver- eeniging .gaf voor ons een uitvoering in den Schouwburg, waar opgevoerd werd ,.Jan Ongeluk". Hiervoor waren ook de vrouwen der werkolozen uitge- noodigd- Deze avond is zeer goed ge slaagd. De schouwburg was vol. Ook de avond met verrassingen aan geboden door het R. K. Midd. Klein Tooneel waarbij de 300 aanwezigen 'n recht vroolijke avond hadden, mag als zeer geslaagd worden beschouwd. Nog werd een vroolijke avond gehou den in de Soc. de Vergenoeging (daar voor vrijwillig afgestaan) welke groo- tendeels gevuld werd door de Commis- leden. Ook dit was een uitstekende avond met plm. 250 aanw. Als slot van het winterprogram is in den Schouwburg een avond gevuld door de werkloozen zelf met voordracht tooneel, zang en muziek. Ook hiervoor waren de vrouwen uitgenoodigd. Maandag 9 Januari werd het ont spanningslokaal in het Militair Hospi taal geopend, «en heel gezellig ingerichte zaal met uitgebreide leestafel en kleine tafeltjes waarop diverse spelen. Iedere middag van 1 Vt tot 6 uur kon den de werkloozen van dit lokaal ge bruik maken, zelfs het kopje thee en pijpjie tabak ontbrak niet. Er waren 278 ingeschrevenen, het totaa.I bezoekers was 4500. Het lokaal werd 14 April gesloten. In het gymnastieklokaal dier Chr. Kweekschool (ook hiervoor vrijwillig af gestaan) werd iedere week geturnd. De deelname verminderde van 20 tot 8. Ook werd dezen winter door de Mid- IJscIub een mooie baan afgestaan voor de werkloozen waarvan druk gebruik werd gemaakt. Door een ijsfeest kregen We bovendien nog 89 in de kas voor het ontspanningswerk. Ook het P.T.T. personeel gaf een avond waarvan de opbrengst voor ons werk was. Wat de medewerking betreft is er niet te klagen. Van alle kanten bereik ten ons toezeggingen voor het houden van lezingen enz. Ook werd voor ons werk belangloos afgestaan de Schouw burg, de Soc. de Vergenoeging,! het Volksgebouw de Vooruit en het gebouw van de C.J.M.V. De lantaarn van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling heeft ons dezen winter ook goede diensten bewezen. Op verschillende avonden hadden we de gewaardeerde medewerking van „The Funny Band". Na afloop van het winterprogram be sprak de Commissie de plannen om de werkloozen ook dezen zomer bij elkaar te houden. Het is de Commissie bij ondervinding gebleken dat het wenschelijk is den vol genden winter wat vroeger met de ont spanningsavonden aan te vangen en wat vroeger in het voorjaar te eindigen. Vooral op de laatste avonden was het aantal sterk aan het verminderen. De Commissie wil van hieruit een woord van dank brengen aan allen die haar werk hebben gesteund en mogelijk gemaakt. Zij hoopt dan ook den volgenden win ter (indien dit noodig is) deze mede werking weer te mogen ontvangen. Tot slot doet de Commissie nog een beroep op alle commissieleden om haar bij het werk zooveel mogelijk terzijde te staan. RAAD VAN HEINKENSZAND. Niet accoord met stopzetting personenvervoer Z. Bev- Spoorweg Mij. HEINKENSZAND. Woensdagavond vergaderde de raad voltallig. De Voorzitter deelt mede, dat de leening ad 5 nCt- is geconvoteerd in een 4 V? pCt. leening ingaande 1 Juli a.s. wat voor een bedrag van 25000 eenige veerlichting brengt in de rente last; dat op een adres dat de klompen makers uit deze gemeente na een be spreking met den voorzitter hebben gericht aan den minister, om steun aan de klompenindustrie, een afwijzend antwoord is ingekomen. Naar aanleiding van een adres door den Chr. Landarbeidersbond, verzocht de heer Beaufort opgaaf vaan den duur der werkverschaffing in de namen der tewerkgestelden tegen een volgen de vergadering, wele opgaven zullen worden verstrekt. Goedgekeurd wordt de rekening en de begrooting der gezondheidscommissie zetel Goes. Voorts een regeling met de gemeente Middelburg bij hulpverlee ning aan eventueele groote branden. Voor kennisgeving wordt aangenomen het bekende adres van de Centrale van kerken inzake werkloozenzorg. Op een voorstel van B. en W. om de vergoeding voor de oudercommissie te stellen op 10 voor den secretaris en een gulden per lid en per vergadering stelt de heer Beaufort voor om de hoofden van scholen te verzoeken, ge let op de tijdsomstandigheden en het groote belang dat zij als zoodanig heb ben bij de commissie tot wering van schoolverzuim, de vergaderingen bij te wonen zonder daarvoor vergoeding te eischen welk voorstel met algerpeene stemmen wordt aangenomen. Op een verzoek van de oudercom missie om borden te plaatsen bij de school voor de automobilisten wordt afwijzend beschikt, op grond dat de uit gang van de school en het voorplein voldoende ruimte biedt om voldoende uitzicht te hebben op aankomende auto's. De heer Beaufort vraagt in ver band met het verzoek evenwel een goede controle op de maximumsnelheid wat wordt toegezegd en reeds is uitge oefend- Op voorstel van B. en W. wordt be sloten niet accoord te gaan met de stop zetting van het personenvervoer door de Z iid-Bevelandsche Spoorweg Mij. daar deze gemeente de subsidie heeft gegeven voor het brengen in exploi tatie en het houden van exploitatie. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten adhaesie te betuigen aan het adres der gemeen te Poortvliet, evenwel met dien ver stande, dat ra overleg zal worden be paald, op welke wijze door den steun aan den landbouw, de landarbeider in het productieproces zal worden opge nomen. Op voorstel van den heer Beau fort wordt tevens besloten aan de Vereeniging voor Nederlandsche ge meenten te vragen om welke reden deze gemeente nimmer bericht ontving op een adres dat via deze vereeniging aan de regeering werd gezonden bij raadsbesluit van 5 April 1932. Op voorstel van B, en W. wordt be sloten in beroep te gaan tegen een be sluit van Ged. Staten, waarbij dit col lege heeft bepaald, dat de autovergoe ding van den keuringsarts hoofd van dienst in diens bezoldiging zal worden opgenomen. De behandeling van een bouwveror dening ontworpen door de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid- en Noord-Beveland wordt aan gehouden tot een volgende vergadering. Bij de rond'/raag brengt de heer Beaufort dank aan den voorzitter door wiens activiteit op de verpleging van armlastige krankzinnigen elk jaar 1510 kan worden bespaard. De heer de Mol verzocht verbete ring in het verwijderen van afvalpro ducten van geslachte dieren aan de slagerij van den heer Van der Does. De Voorzitter zegt dat reeds maatregelen zijn getroffen en zegt ver dere voorziening toe. RAAD VAN ELLEWOUTSDIJK. ELLEWOUTSDIJK. De raad vergader de Woensdagmiddag onder voorzitter schap van burgemeester Smallegange. Afwezig waren de heeren Zoeter en Goetheer. Onder de ingekomen stukken was een kennisgeving dat het extra subsidie werkloosheidsbesluit 1917 voor het 1ste kwartaal 1933 is vastgesteld op 75. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten vrijstelling te vragen van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening voor de 2 volgende jaren. Aan C. den Dekker te Oudelande wordt staanplaats verleend op de z.g, kermis voor een schiettent en een fruit- kraam, onder voorwaarde, dat geen al- Een uiteenzetting van den hui- digen stand van het crematie- vraagstuk, VII. (Slot.) De gevoelsquaestie. Met de godsdienstige argumenten dee- len die van 't gevoel de eigenaardig heid, dat er weinig over te argumentee ren valt. Te bestrijden zijn ze nim mer dat zou te kort doen aan den eerbied, dien wij eens anders overtuiging op dit terrein verschuldigd zijn, en het zou bovendien eerder een tegengestelde werking hebben maar wellicht kan hier en daar een voorlichtende opmer king toch zijn nut doen. De pijnlijkheid der gedachte, een ge liefde doode aan de verassching prijs te geven, wordt eerbiedig erkend. Maar: het is niet een quaestie van behoud of verbranding, doch van lang zame ontbinding onder de aarde of snellere door het reine vuur. Zooals Rademaker schrijft: „Niet overgeven aan de verassching beteekent overgegeven aan de dieren. Men moet zich dat e e r 1 ij k voor oogen stellen: de wormen en insecten, die de lieve oogen wegvreten, den schoonen mond opknagen, het beminde lichaam tot een walgelijken maaltijd be stemmen" Gewis, er kan bedriegelijke poëzie in gelegen zijn, als we op een Juni-dag, vol zomerglans en geur, onze dooden zacht gaan neerleggen in een droog, warm graf onder koelte-wuivend ge boomte, waarin de vogels een levens triomflied zingen; zeker; het is mogelijk, dat we dan niet door het zerken- en kruisenveld heenzien den schrikkelijken lijkbroodslag van het wriemelend kerk hofgedierte, maar hoe is de stemming, als we het liefste op een kouden, tries- tigen winterdag uit het warme huis en den gezelligen familiekring moeten coholhoudende dranken als prijzen mo gen worden beschikbaar gesteld. Na een langdurige discussie over het voorstel van de commissie tot hét voe ren van onderhandelingen met de spoor wegen over vermindering van hët jaar- lijksche subsidie van de locaalspoor werd met vier tegen 1 stem (de heer Klooster) besloten hiermede accoord te gaan. De bouwverordening wordt wegens het ontbreken van het advies der ge zondheidscommissie aangehouden tot de volgende vergadering. In verband met de werkverschaffing deelt de voorzitter mede, dat een bedrag van 350 zal worden ver werkt in het delven van slooten van de eigendommen van het Burgerlijk Armbe stuur, en daarna voor de verharding van het dokterswegje. Dit kan echter eerst plaats hebben, nadat hierop rijks subsi die is verkregen. De heer M e u 1 e n- b e r g vraagt nog naar opsnoeiing van eenige boschjes, die de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen. De voorzitter zal trachten hier iets gedaan te krijgen, doch men kan den eigenaar daartoe niet verplich ten. AXEL. Naar de Tern. Crt, uit de meest betrouwbare bron verneemt, zal de afd. Axel van de Z, L. M. zich met een request tot den raad wenden, ten einde in November inplaats van de af geschafte jaarmarkt een „Toondag" te houden. Aan dit adres zal de V.V.V. hare me dewerking in den vorm van adhaesie- betuiging verleenen. RAAD VAN AARDENBURG. Rekening algemeen Armbe stuur door Ged. Staten vastgesteld. AARDENBURG. Woensdag kwam de raad voltallig bijeen. Ged. Staten heb ben den raad er mede in kennis gesteld dat in afwijking met het raadsbesluit van 14 Maart, zij de rekening van het algemeen Armbestuur hebben vastge steld. Naar aanleiding van dit schrijven zegt de heer Hollebrand, dat Ged. Staten zich terecht beroepen op de wet, doch hij vindt, dat het algemeen armbestuur hier niet alleen is, wat in de wet is bedoeld, doch bovendien be heerder van een kapitaal, afkomstig van de burgergast- en 'weeshuisgoederen, en waaraan bepaalde voorwaarden zijn verbonden. Dit bedrag is aan het al gemeen armbestuur gegeven, voor per sonen, die niet behoorden tot de vier andere godsdienstige gezindten n.l. de Ned. Herv., de R.K., de Doopsgez. en de Gereformeerden, en moet dan ook uitsluitend aangewend worden* ten bate van die bepaalde categorie per sonen. lAls wat thans heeft plaats (gehad wordt goed gevonden, dan is het hek van den dam, en kan elk ander arm bestuur personen die ze niet wenscht te helpen naar het algemeen armbestuur verwijzen. De heer Hollebrand stelt voor in beroep te gaan bij de kroon tegen de beslissing van Ged. Staten. Mevr. v. d. B r o e c k e is het eens met wat de heer Holelbrand gezegd brengen in het koude, natte, slijkerige, eenzame graf? Zonder twijfel, ook de tocht naar den oven is verschrikkelijk, wij zijn dan ook den geliefde in zijn stoffelijken vorm voorgoed kwijt, maar de assche kan weer in den familiekring terugkeeren. Door crematie behoeft er geen rusten in verren (men denke aan onze vele betrekkingen met Oost en West) en in vreemden bodem meer te zijn, wordt de mogelijkheid geopend, dat alle leden van hetzelfde huis, hoe ver ook verspreid en waar ook gestorven, te zamen rusten in één rouwkamer, in een columbarium-nis, ook in één graf, zelfs in één urn." Een ander gevoelsargument maar dan in omgekeerden zin! is dat van de rust des grafs. Slechts enkelen, op kleine dorpjes, aanschouwen nog gene raties van geëerbiedigde kerkhofrust, maar in de steden vooral op het deel der begraafplaats waar de armen lig gen wordt om de 7 of 10 jaar al „geruimd".... en dan gaan de res ten.... in den knekelput. Voorzeker wint de crematie het hier verre in pië teit tegenover des dooden assche! Besluiten wij dit overzicht van den huidigen stand van het crematievraag- stuk met de peroratie van dr. Radema kers ernstige en eerlijke boek: „Waar wij thans weten, wat de Ver assching wil; waar wij weten, dat zij de gezondheid der levenden ontziet en hun leven beter tegen misdaad beschermt dan het graf; waar wij weten, dat zij zich geen oorfenblik verstout tegen eenige ordonnantie van God of van eenige Kerk in verzet te komen en dus volko men eerlijk ieder zijn godsdienstige over tuiging kan laten behouden; waar wij eindelijk weten, wat het Graf doet met het dierbaarste dat wij op aarde beza ten.... da'r vragen wij, of het niet on- heeft, doch ziet er weinig resultaat van, daar er niemand is die de commissies van beheer kan dwingen. Het voorstel van den heer Holle brand vindt niet voldoenden steun en komt dus niet verder in behandeling. Het schrijven van Ger. Staten wordt voor kennisgeving aangenomen. Op verzoek van de Gezondheidscom missie wordt de woning, vroeger be woond door Vermaire, alsmede de aan grenzende woning, zoodra de bewoner die zal hebben verlaten, onbewoonbaar verklaard. Aan C. Verstraete wordt een stuk grond in erfpacht gegeven ter breedte van 9 m a 3 ct. per m2 onder voorwaar de dat binnen 1 jaar met bouwen moet zijn begonnen. De duur der erfpacht zal loopen, tot zoolang die der naastliggen de woningen loopt, om administratieve redenen. De geitenfokvereeniging vraagt 50 subsidie, doch B. en W. stellen voor 25 te geven, welk bedrag ook in een bijgevoegde begrooting voorkwam. Op voorstel van den heer Hollebrand wordt dit verzoek aangehouden tot 'n volgende vergadering, jdaar de raads leden nog geen inzage van de rekening en begrooting hadden gehad. Tot vertegenwoordiger der gemeente in de commissie van Toezicht op het Centraal orgaan der (arbeidsbemidde ling werd benoemd de burgemeester, de heer Overmaat, doch deze wees tij delijk als plaatsvervanger aan den heer C. J. Blondeel, wethouder. Monofal'tweg. De heer De Backere vraagt of de beide stukken weg die in het najaar ver nieuwd zijn volgens een nieuw procédé, blijven moeten zooals ze thans zijn; de weg is nog steeds (na plm- 7 maanden) week. Het lijkt wel, zegt de heer De Backere, of men in zacht spek rijdt. De Voorzitter zegt dat het ge meentebestuur reeds met de firma, die de materialen leverde heeft gecorres pondeerd. De vertegenwoordiger heeft mondeling toegezegd, dat als de weg niet hard wordt, een geheel nieuw weg dek zal gelegd worden. In principe werd besloten het pla fond in de raadszaal, dat tengevolge van lekkage veel heeft geleden, te ver nieuwen, waarvoor de raad in principe besloot 250 toe te staan. In de volgende vergadering zullen B. en W. met plannen daaromtrent komen. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorloopig machinistendiploma de heeren J. Colpaart te Rilland, P. Cruson te B r e s k e n s, D. J. Rottier te Borssele en A. de Veij te Ril land, allen leerlingen van den ma chinistencursus, verbonden aan de Am bachtsschool te Middelburg. Geslaagd voor het examen voor adjunct-commies der directe belastingen (gedeelte A) de heer F. C. Schog, rijks klerk ter inspectie der directe belastin gen te Hansweert. 1 Geslaagd aan de Technische Hoogeschool te D!elft voor het candi- daatsexamen natuurkundig ingenieur, de heer P. A. Neteson te C a d z a n d. Voor het candidaats-examen voor ci viel ingenieur, de h)eer A. Blok te Groedle, duldbaar is, het lichaam van een bemind wezen tot een cadaver te laten verwor den, of het niet eenvoudig vreeselijk is, wat de menschen eiken dag en welbe wust het doode lichaam van hun naaste verwanten aandoen; en wij vragen ver der, of het eigenlijk niet onbegrijpelijk is, dat dezelfde mensch, die overal de natuur mocht overwinnen en haar wer ken adelen, voor den dood ophoudt en hem laat begaan in zijn afgrijselijken ar beid? Ons antwoord is een drievoudige ont kenning. Neen, wij mogen de verassching, de ethische daad van barmhartigheid, den laatsten en moeilijksten liefde dienst aan onze dooden niet onthouden. Neen, wij mogen hun de vernedering van het graf niet aandoen. Neen, wij moeten hen brengen in de verhitte cel en hun overschot ten vure offeren aan een Hoogere Macht. Want voor ons is Crematie een heilige daad, een vrome handeling, gebiedende eisch van Piëteit. Moge spoedig bet oogenblik komen, waarop de Regeering van Nederland, dat eens klassiek land van vrijheid, heette, elk onderscheid tusschen veras- schinig en begraving opheft en niet lan ger een merk van officieele minderwaar digheid legt op hen, die de beschikking over bun stoffelijk overschot in eigen hand namen en die overigens tot de ver dienstelijksten in den lande behooren. Het gedenkjaar van Willem de Zwij ger, den breeden, verdraagzamen, altijd naar verzoening zoekenden staatsman is daarvoor als 't ware aangewezen." Hiermede mogen wij den huidigen stand van het crematievraagstuk als vol doende geschetst en uitgewerkt be schouwen. Wellicht is er aanleiding, ons oordeel over de zaak zelf nog eens te formu leeren; doel dezer artikelenserie was slechts sobere, doch onomwonden voor lichting, en meer niet. mmmami ■■■■ij.J PROVINCIALE ZEEUWSCHE ELEC- TRICITEITSMAATSCHAPPIJ. Jaarverslag over 1932. In de heden (Vrijdag) gehouden alge meene vergadering van bovengenoemde maatschappij, is het 14de jaarverslag, loopende over 1932 uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen: Niettegenstaande de voortduring van de crisis zijn de uitkomsten van het be drijf weder bevredigend. Het totale aan tal verkochte K.W.U. was nagenoeg ge lijk aan het aantal K.W.U. dat het vorige jaar verkocht werd; wat aan industrieel verbruik werd verloren, werd gecom penseerd door verbruik van nieuwe af nemers en door toeneming van het huis houdelijk verbruik. De financieele resultaten zijn, niet tegenstaande de ingevoerde tariefsverla gingen, weder gunstig. Zij stellen den Raad van bestuur in staat in overweging te geven om, na het doen der gewone en van eenige extra afschrijvingen op verschillende activa en met name van 60.000 extra op de goodwill van het bedrijf in de Middengroep en eveneens 60.000 op de goodwill van het Tram bedrijf, een divident van 2 pet. aan aandeelhouders uit te keeren en het dan overblijvende saldo ad 4126.01 aan de reserve toe te voegen. De tarieven van stroomlevering aan kleinverbruikers onderging belangrijke veranderingen. Niet alleen werden zoo wel de tarieven voor licht als die voor kracht belangrijk verlaagd, doch boven dien onderging de stroomprijs bij vast recht verlaging en werd een speciaal vastrechttarief ingevoerd voor hen, die electrisch koken met een bijzonderen prijs voor waterverwarming. Het elec trisch koken werd en wordt bevorderd door het verstrekken van apparaten in huurkoop en door een intensieve pro paganda. Toen indertijd aan de gemeenten bij dragen werden gevraagd in de kosten van ondergrondsche laagspanningsnet ten, is terugbetaling van die bijdragen naarmate de resultaten van het bedrijf deze naar het inzicht van den Raad van Bestuur zouden toelaten, in uitzicht ge steld. In verband hiermede werd beslo ten tot eene eerste terugbetaling van 5 pet. op de gestorte bijdragen en voor de gemeenten, die bij wijze van rente bijdragen, de hoofdsom, waarvan rente berekend wordt, met 5 pet. verminderd. Van deze nieuwe regeling om in plaats van een som in eens, per jaar de rente van die som te betalen, hebben eenige gemeenten gebruik gemaakt. Overgenomen zijn in 1932 de laag spanningsnetten te Breskens, Cadzand, Graauw en Langendam en Hoofdplaat. Thans betrekken nog de gemeenten Hengstdijk, Hontenisse, Oostburg, Sas van Gent, Westdorpe en Zaamslag stroomin 't groot. Van de tijdens en na den oorlog aangelegde plaatselijke net ten in Midden- en Noordgroep is thans alleen nog het net te St. Maartensdijk in bedrijf. Voor bijzonderhe.den verwijst de Raad van Bestuur naar het verslag van de directie.. Aan dit verslag ont leenen wij uit het technisch overzicht 't volgende: Noordgroep. Aan de volgende grootverbruikers is met de stroomlevering gegonnen: L. J. van Vessem te Tholen, H. J, Doeleman te Zierikzee, Rijkswaterstaat voor de verlichting van de havens te Zijpe en Anna Jacobapolder; Rijkskustverlich- ting ten behoeve van de kustlichten te Bruinisse en te Zijpe; luchtvaartdienst voor luchtvaartlichten in de gemeen- Zierikzee en Dreischorj waterschap Poortvliet. De lengte van het ondergrondsche hoogspanningsnet vermeerderde tot 37.015 km (vorig jaar 30.73 km) en die van het bovengrondsche onderging geen verandering en bleef 76.826 km, terwijl de totale lengte van de laagspannings netten steeg tot 121.275 km (v.j. 108.99 km). Het aantal détailverbruikers was op 31 December 1932 4652 (v.j. 4339), waar onder 308 krachtverbruikers (v.j. 264) en 829 vastrechtklanten (v.j. 678); 46 aan geslotenen maken gebruik van het kook- tarief en 19 van het nachtstroomtarief. Het aantal geplaatste meters bedroeg 4925 (v.j. 4558). In deze groep zijn 72 huurkoopinsallaties aangesloten. Inge kocht zijn van de P.N.E.M. 961738 k.w.u., terwijl in totaal zijn verkocht aan détailverbruikers 605.745 en aan groot verbruikers 47.355 k.w.u. Het gemid deld verbruik, per jaar per vastrecht klant bedroeg 317 kw, (v.j. 313). De electrische straatverlichting is in nagenoec? alle aangesloten gemeenten ingevoerd. De storingen, die voorkwamen in 't hoogspanningsnet, waren te wijten aan atmosferische invloeden; de stroom levering is eenmaal onderbroken wegens storing bij de P.N.E.M. Middengroep. In 1932 kwamen *een storingen in de Centrale voor. Het ketelhuis is uitge breid met een ketel, die behoudens in den beginne nog kleine stagnaties met het rooster en den ketel, goed voldoet. De nieuwe voedingwaterinstallatie, welke in October 1931 in bedrijf is ge nomen, voldoet volledig aan de gestel de verwachtingen. De 6 aanwezige bedrijfstransformato- ren hebben een gezamenlijke capaciteit van 3500 k.v.a. De beide 1500 k.v.a. transformatoren, waarvan in het vorige jaarverslag reeds vermeld stond, dat deze eerlang met I zouden moeten wor-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6