Op reis KORT ZEEUWSCH NIEUWS. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. RECHTZAKEN. Ashbin ■szesb ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. TEN GRAVE OF TEN VURE? m Reist daarom nooit zonder de heerschende crisisomstandigheden, den looptijd der geldleening 1923 groot 10500 te brengen van 30 op 50 jaren, mits het Rijk eenzelfde besluit neemt en onder bepaling, dat bij herstel van het economisch leven de dorspronkelijke af- lossin-'stermijnen worden hersteld. Besloten wordt te garandeeren het ge bruikelijke percentage der kosten van een uitbreiding van het gasbuizennet in den Tweeden weg. Tevens om het aantal aandeelen in de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te brengen van 2 op 4. B. en Wi wijzen er op, dat de crediet aanvrage door de Bank door de gezamenlijke Ned. Ge meenten dient te worden gesteund, wijl de Bank getoond heeft een belangrijke factor te zijn op de gemeentelijke geld markt. De positie der Bank is gunstig, terwijl uit beleé^ingsoogpunt de aan deelen tot dusver een zeer goede post vormden. Een Axelsche hoerenkamer. AXEL. Alhier worden pogingen aan gewend om te komen tot het inrichten van een Axelsche hoerenkamer, In sa menwerking met de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer zal een comité tot onderzoek van de historie van Axel (COHA), gevormd door de heeren J. C. - Vink, R. J. de Jonge en D. J. Oggel Jr., een en ander te trachten te verzamelen en op te sporen om te komen tot een collectie goederen, die op de Axelsche boeren kleederdracht van nu en vroeger betrekking hebben. Eventueel zal het beheer van de Boerenkamer aan dit co mité worden opgedragen. Op initiatief van het bestuur van de Alg. Zangvereeniging „Orelio" te Axel is aldaar een kinderkoor opge richt, waartoe 80 leerlingen toetraden. Het koor zal staan onder leiding van den heer Jac. Blansaart dirigent van Orelio. Werkloozenzorg door de Kerken. De Provinciale commissie in Zeeland, ingesteld door den Centralen Raad voor werkloozenzorg door de Kerken, onder voorzitterschap van min. prof. Dr. J. R, Slotemaker de Bruine, heeft aan alle gemeenteraden, Kerkeraden, Chr. Jeugd organisaties en Chr. Sociale Bonden in Zeeland een schrijven gezonden, waarin zij 'erop wijst dat de langdurige werk loosheid, dermate demoraliseerend is, dat alles gedaan moet worden om de funeste gevolgen er van te ondervangen. Zij is van oordeel, dat nog veel moet ge daan kan en moet worden voor de gees telijk zedelijke verzorging dan tot op heden gedaan is. De commissie vestigt er de aandacht op, dat het niet in haar bedoeling ligt het werk zelf ter plaatse te organisee- ren, dit zal moeten geschieden door plaatselijke commissies, samengesteld uit vertegenwoordigers van de verschil lende groepen hierboven genoemd, wel ke hebben na te gaan wat ter plaatse gedaan kan worden voor de vakoplei ding, ontwikkeling en ontspanning. De commissie wil alleen stimuleerend wer ken en zooveel mogelijk met advies en voorlichting bijstaan. Daar er voor de commissie alles in gelegen is om een zoo zuiver mogelijk overzicht te krijgen van hetgeen en in de verschillende gemeenten Een uiteenzetting van den hui- digen stand van het crematie- vraagstuk. V. De economisch-ïiygienische en de juri dische kant der zaak. Wij stelden met 't vereischte realisme maar ook niet méér tegenover el kaar het aloude en het nieuwe de ontbinding in het graf en in den oven van het crematorium. Bij een zoo teere quaestie als deze spreken wij geen voorkeur, nog minder een oordeel uit. Dat moet een ieder voor zichzelf weten. De quaestie; ten grave of ten vure? heeft echter ook nog andere aanzichten en daarover moge hier in het kort nog iets gezegd worden. Bezien wij de zaak van den h y g i e- n i s c h-e conomischen kant, dan is zij al vrijwel bij voorbaat ten voor- deele der crematoren beslist. De cre matie vernietigt grondig alle ziekte kiemen en zij voorkomt de verontrei niging van den bodem, welke door on deugdelijk aangelegde kerkhoven een lang niet denkbeeldig gevaar oplevert. Lijken kunnen zeer giftige bestanddee- len bevatten en weliswaar kan een goed ingerichte begraafplaats verspreiding daarvan voorkómen, snelle neutralisee ring bevorderen, maar de zekerheid die crematie biedt, biedt het kerkhofstel sel als zoodanig zeker niet. Bij aan be smettelijke ziekten gestorvenen is dit gevaar veel grooter nog, deskundigen reeds dool, is een vragenlijst bijgevoegd, welke de secretaris van de Provinciale commissie, de heer J, Lorier jr., Beenhou werssingel 70 te Middelburg gaarne vóór 20 Juli ingevuld terugverwacht. VEREENIGING TOT INSTANDHOU DING VAN OUDE GEBOUWEN TE MIDDELBURG. In de onder presidium van den heer W. Berdenis van Berlekom gehouden al- gemeene vergadering van bovengenoem de vereeniging bracht de secretaris, de heer dr. W. S. Unger, het jaarverslag over 1932 uit, waaraan het volgende is ontleend: De belangrijkste gebeurtenissen in 1932 waren de verschijning van de be schrijving van de bouwgeschiedenis van het stadhuis door dr. W. S. Unger en de herdenking van het 25 jarig bestaan der vereeniging. De bouwgeschiedenis ver scheen in fraaie uitvoering in het oud heidkundig jaarboek, de vereeniging liet hiervan een aantal overdrukken maken, versierd met 'een door het bestuurslid, den heer Klarenbeek, geteekenden om slag, waarvan een deel is gebruikt als feestgave voor de leden bij het 25 jarig bestaan, een ander deel in den boek handel verkrijgbaar is gesteld. De secretaris herinnert vervolgens aan de herdenking van het 25 jarig be staan op 16 Juni 1932, waarvan des tijds uitvoerig is melding gemaakt. Deze viering stelde tamelijk zware eischen aan de kas der vereeniging en voor subsidieering van een restauratie was dit jaar geen bijzondere reden. De fraaie pomp op de Vischmarkt, die van 1747 dateert en waarvan het bovenstuk in zeer desolaten toestand verkeerde, trok de aandacht van het bestuur. Daar echter de dienst der gemeentewerken reeds eigener beweging tot de noodige reparatie was overgegaan, was voor de vereeniging geen reden tot verdere be moeienis met dit monumentje. De ongunst der tijdsomstandigheden bleek ook de vereeniging in haar leden tal en bedrag der contributies niet ge spaard. Met moed echter gaat het be stuur niettemin de tweede kwarteeuw van het bestaan der vereeniging in. De vergadering keurde het jaarverslag goed, evenals de rekening, met een eindcijfer van 548.39 en een batig sal do van 6.07, De vergadering herkoos tot bestuurs leden de heeren J. A. Van Doorninck, mr. R. M. Van Dusseldorp en J. H. Kla renbeek. De heer Ir. Rothuizen vroeg eenige in lichting omtrent het standpunt der ver eeniging ten aanzien van restauratie van gevels, waarvan de onderpui door ver andering is bedorven; ook wenschte hij te vernemen, of het gemeentebestuur de vereeniging om advies vraagt bij wij ziging van monumentale gevels. Het ant woord luidde, dat de daarvoor ingestel de instantie de plaatselijke monumenten commissie is, waarin drie bestuursleden der vereeniging zitting hebben en waar mede op de aangenaamste en1 doeltref fendste wijze wordt samengewerkt. Ned. muzikale geluids-speelfilm in be werking. Naar de Msb. verneemt is men te Am- sterdam druk bezig met de opnamen voor de eerste Nederlandsche muzikale geluids-speelfilm. De voornaamste interieur opnamen voor deze film, geschieden in het Kolo niaal Instituut. Deze film, zal een lengte van onge- van naam schreven na-epidemiëen toe aan begraafplaats-besmetting, en de gezondheidscongressen van 1891, '94 en '97 namen reeds resoluties aan ten gunste van de lijkverbranding, met na me van hen, die aan een besmettelijke ziekten stierven. De economische quaestie op zich zelf weegt ons, eerlijk gezegd, niet zoo heel zwaar, maar zij legt toch, wan neer men alle argumenten tegenover moet stellen, eenig gewicht in de schaal, ziehier de twee voornaamste argumenten op dit terrein: de kerkho ven onttrekken in Nederland pl.m. 3500 ha grond aan de productie en de afstanden van stadscentrum tot be graafplaats worden steeds jfjrooter. Andere argumenten, als de onttrekking van ammoniak aan den bodem door het verminderen der begrafenissen! zijn ons te onwezenlijk en te plat-mate- rialistisch om ernstig genomen te wor den. Dat in Nederland een crematie nog vrij duur is, vindt mede zijn oorzaak in het feit dat wij hier te lande nog maar één crematorium hebben, als de baan eens vrij zal zijn, dan verandert het natuurlijk met-een. Een andere zijde van het vraagsuk, die die den drukpersen veel voedsel gaf, is de j u r i d i s c h-c r i m i n e e 1 e kant. Het vraagstuk wordt op z'n scherpst door Rademaker aldus gefor muleerd: „De beroepsvoorstander der lijkver branding, de geneesheer-hygiënist, heeft er het grootste belang bij, dat het voor de gezondheid gevaarlijke overschot zoo veer 600 m hebben en zal het gesproken en gezongen gedeelte in verschillende ta len worden vastgelegd. De hoofdrollen worden vertolkt door mevr. v. d. Bosch-Schmid, John Gobau en Marcel Barger. De bekende filmkomiek Otto Wall- burg, die op het oogenblik in Berlijn op treedt met zijn tooneelgezelschap, is voornemens in de maand September eenige gastvoorstellingen in Nederland te geven, bij welke gelegenheid eenige blijspelen zullen worden opgevoerd. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Dinsdag j.l. werden de volgende zaken behandeld: R. D., 27 j., werkman te Hontenisse, werd verdacht dat hij op 13 Mei 1933 te Hontenisse Josephus Baert een slag tegen het hoofd heeft gegeven. Eisch en uitspraak 15 b. s. 10 d.h. E, C- V., huisvr. A. B., 37 j., zonder beroep te jSluis, rwegens beleediging van E. M. van Morrelgem te Sluis op 13 Mei 1933. Eisch en uitspraak 10 b. s. 5 d.h. M. E. van P., echtgenoote van E. J., 42 j., zonder beroep te Clinge, wegens diefstal van twee stukken wortelen van Canadaboomen, toebehoorende aan F. de Nijs te Clinge in het begin van de maand Mei 1933. Eisch en uitspraak 10 b. s. 5 d.h. M. S. R-, huisvr. H, J. de L., 25 j., zonder beroep te Sluis, wegens belee diging van Maira Theresia Descamps, te Sluis op 17 Mei 1933. Eisch en uitspraak 10 b, s, 5 d.h. P. van D., 30 j., vrachtrijder te Bres- kens, wegens vernieling van 2 stoelen en een huisdeur!, toebehoorende aan den herbergier W. Beerens te Schoon- dijke op 27 Mei 1933, door die stoelen kapot te slaan of te stampen en de deur met een stuk metaal te beuken. Eisch en uitspraak 15 b. s. 10 d.h. J. D.. 18 j., leurder te Kieldrecht (B.) wegens diefstal van een haas, toebehoo rende aan P. Dumoleijn te Clinge op 14 December 1933. Eisch en uitspraak 5 b. s. 2 d.h. J. V., 25 j„ bootwerker te Terneu- zen, wegens beleediging van de agen ten van politie Sol en B. van der Wal te Terneuzen op 23 April 1933, Eisch en uitspraak 15 b, s. 10 d.h. F. W., 34 j., veedrijver te Hulst, we gens het met overschrijding van hetgeen toelaatbaar is eène koe tegen den buik te schoppen en pijn veroorzaken te Walsoorden op 29 April 1933. Eisch en uitspraak 20 b. s. 10 d.h. L. A. H. de V., 38 j., bootwerker te Sluiskil, wegens mishandeling van Leo pold Obrie te Sluiskil op 13 Mei 1933, door hem een slag tegen het hoofd toe te dienen. Eisch en uitspraak 15 b. s. 10 d.h. H. A. B„ 56 j., schipper te Sluiskil, wegens beleediging van de veldwach ters Van der Wal en Vaders, agenten van politie te Terneuzen op 20 Mei '33, toen zij surveilleerden. Eisch en uitspraaü 15 b. s. 10 d.h. A. S.. 60 j., steenhouwer te Nijmegen wegens beleediging van den rijksveld wachter Durinck te Clinge op 22 Mei 1933, toen hij surveilleerde. Eisch en uitspraak 15 b. s. 10 d.h, M. de J., 36 j., slager te Breskens, wegens mishandeling van Jacob de spoedig mogelijk verdwijnt, de beroeps tegenstander, de jurist-rechter, wil liefst dat het overschot, als bewijs-materiaal, zoo lang mogelijk behouden blijft. En zulks niet alleen om de dooden te wre ken, maar ook om de levenden te be hoeden of van verdenking t'e zuiveren". Het zou ons hier inderdaad te ver voeren, de uiteenzetting van dr. Rade maker ontleend aan de studies van den gerechtsmedicus dr. Ernst Stark en „Gerichtsassessor" dr. Albert Hellwig op den voet te volgen. Ten aanzien van de vraag, welken waarborg crematie aan de Rechtspraak biedt, komt de schr. op grond van een uitvoerige beschou wing tot de conclusie, dat crematie ob ductie onmogelijk maakt, zij vernietigt organische giften, bewaart anorganische vergiften voor een groot deel bijna evengoed als de begrafenis. In de twee eerste gevallen geeft echter alleen snel le opgraving betrouwbaar resultaat. In zake het gewichtige arsenicum biedt ook crematie waarborg, daar arsenicum, dat den levenden werd ingegeven in de beenderenasch moet terug te vinden zijn, terwijl dit bij den begravene anatomisch of door het onderzoek der organen langs chemischen weg geschiedt. Wegens de arsenicumquaestie zou dr. Stark willen, dat het lijk zonder kist, vooral niet in een metalen kist en zonder bloemen, kleeren enz. verascht werd. Bij volkomen zuiver houden van de asch meent hij zelfs, dat, wat arsenicumvergiftiging aan gaat, crematie boven begraving te ver kiezen is, hetgeen intusschen niet kan worden volgehouden. Ontegenzeggelijk heeft dus voor 7de rechtspraak begraving bij zeer spoedige opgraving de voorkeur boven crematie; Geijter te Breskens op 22 Mei 1933,1 door hem op en tegen het hoofd te slaan. Eisch en uitspraak 20 b. s. 10 d.h. S. M. M., echtgenoote van W. van D., 32 jaar, zonder beroep te Vlissingen, werd ten laste gelegd dat zij op 17 Mei 1933 te Vlissingen Maria Neeltje van Burgh heeft beleedigd, Eisch en Uitspraak: 10 sub 5 d. h. W. R., echtgenoote van A. M., 47 jaar, zonder beroep te Vlissingen, wegens be leediging van M, R. Minderhout te Vlis singen op 21 Mei 1933. Eisch en Uitspraak: 10 sub 5 d. h. R, A., 18 j., landbouwersknecht te Meerdonck (België), wegens met over schrijding van hetgeen toelaatbaar is een paard met zijn klomp eenige schoppen geven, een tiental slagen het het plat van een schop en een 50-tal slagen met een eind touw, en daardoor het paard pijn en letsel heeft veroorzaakt. Eisch en Uitspraak: 10 sub 5 d. h. F. V., 38 j., werkman te Zierikzee, we gens beleediging van C. M. Timmerman te Zierikzee op 5 Mei 1933, Eisch en Uitspraak: 10 sub 5 d. h. R. C., 27 j., zeeman te Vlissingen, we gens mishandeling van I. P. J. C. van de Velde te Vlissingen in den nacht van 21 op 22 Mei 1933, door hem te slaan of te stompen. Eisch en Uitspraak: 10 sub 5 d. h. N. K-, 20 j., electricien te Vlissingen, wegens wederspannigheid tegen den agent van politie de Bad, bij gelegenheid van een volksverzameling te Vlissingen, op 19 Mei 1933. Eisch een maand gevang. Uitspraak 14 d. gevang, voorw. pr, 3 jaar en 25 of 10 d. h. Mr. van der Slikke pleitte voor een clemente veroordeeling. E. I. S., 21 j., schipper te IJerseke, wegens mishandeling van Sara Noussen, te IJerseke op 17 Mei 1933 door haar te slaan en te schoppen. Eisch en Uitspraak: 10 sub 5 d. h. J. V„ 27 j., vrachtrijder, en H. V., 37 j., landbouwer, beiden te "Westka- pelle, ieder wegens strooperij van zand, aan een ander toebehoorende, met be hulp van een automobiel, te Westka- pelle op 22 Mei 1933, Eisch en Uitspraak: 10 sub '5 d. h. A, K. v a n T., 58 j., stoker te Amster dam, wegens vernieling van een glas ruit van een cel in het politiebureau te Vlissingen op 19 Mei 1933. Eisch en Uitspraak: 20 sub. 10 d.h. J. B., 36 j„ commissionnair te 's Hee- renhoek, wegens wederspannigheid te gen de veldwachters van Nieuwenhuize en Knopjes, toen zij hem op grond van een schriftelijk bevel van den Ambte naar van het Openbaar Ministerie, beet pakten om hem naar het Huis van Be waring te Middelburg over te brengen, te 's He'erenhoek in den nacht van 22 op 23 Mei 1933. Eisch en Uitspraak 25 sub 10 d. h. Arrond.-Rechtbank te Breda. De Bredasche Politierechter behan delde Maandag de navolgende zaak: Op 1 Juni j.l. kregen eenige bezoekers in het café De J. te Scherpenisse on- eenigheid, bij welke gelegenheid de 26- jarige los werkman K. G. uit Scherpe nisse zijn 26-jarigen dorpsgenoot A. v. A. zoodanig met 'n bierglas in 't gezicht sloeg, dat hij bloedend werd verwond en op diens neus thans 'n lideeken zicht baar is. Verdachte, die verschenen was, ont kende den ander geslagen te hebben en beweerde dat v. A. zelf met zijn hoofd tegen het bierglas geslagen had. De ge- bent U in 't bijzonder blootgesteld aan hetge_ vaar van kouvatten. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. (Ingez. Med.) de nadeelen der laatste kunnen echter door waarborgen meer dan goed gemaakt worden. Die waarborgen zijn: 1. Lijkschouw door medici; 2. rapport van den behan- delenden geneesheer en een verklaring, dat aanslag tegen het leven van den ge storvene bijna zeker uitgesloten is; 3. bij plotselingen dood, zelfmoord, de ge ringste verdenking volledige sectie en chemisch onderzoek; 4. op zijn vroegst na 8 dagen pas crematie; 5. verbranding tot zuivere asch; 6. testamentaire be schikking en bij onmondigen altijd sec tie. Daar komt bij, dat opgravingen in de practijk heel zelden vóórkomen. Pruisen bijv. heeft één gerechtelijke exhumatie op 600.CMX) dooden; Engeland (met verplichte lijkschouw) 1 op 100.000; Weenen had in 25 jaar op 670.000 ter aardebestellingen maar 2 opgravingen, die bovendien voor de rechtbank nog tot een negatief resultaat leidden. De Milaansche gerechtsarts Tanchini ver klaarde, dat hij bij duizenden processen in zijn 26-jarige practijk maar 10 opgra vingen bijwoonde, van welke maar één resultaat had. De ervaring in Nederland klopt hier mee volkomen. Dr. Rademaker concludeert, dat de crematie, door daarbij als voorwaarde gestelde verbetering van den dood- schouw, eerder een voorbehoedmiddel tegen de misdaad kan worden geacht te zijn, dan dat zij haar zou aanmoedi gen. §§§- tuigen hadden het goed gezien. De offi cier van justitie eischte tegen G. één maand gevangenisstraf. De Politierech ter gaf hem een vonnis van 25 of 25 d. h. Vervolgens stond voornoemden A. v. A. als verdachte terecht daar hij op ge- melden datum den vorigen verdachte K. G. getrapt zou hebben. Ook deze ver dachte ontkende en beweerde dat er niets van waar was. Hij hoorde een boe te tegen zich eischen van 15 of 15 d. h., welke straf de Politierechter bij zijn vonnis terugbracht tot f 10 of 10 d. h. Benoemingen bij de rechterlijke macht. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij den Hoogen Raad der Nederlanden: tot pre sident jhr. mr- Rh. Feith, thans vice-pre sident van gemelden Raad; tot vice- president mr. J. Kosters, thans raads heer in gemelden Raad; zijn benoemd tot officier van justitie bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch mr. A. F, M. Steen- berghe, thans officier van justitie bij de rechtbank te Roermond; te Roermond mr. dr. P. J. W. Rieter, thans substituut officier van justitie bij die rechtbank. Is benoemd tot procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage mr. A- Brants, thans advocaat-generaal bij ge meld gerechtshof; tijdelijk belast met de functiën van directeur van politie voor het ressort van het gerechtshof te 's- Gravenhage mr. A Brants; zijn benoemd in het gerechtshof te 's-Gravenhage tot president mr. P. Polvliet, thans vice- president van gemeld gerechtshof; tot vice-president mr. L. A. M. Sassen en mr. E. Jellinghaus, beiden thans raads heer in gemeld gerechtshof; tot vice- president van het gerechtshof te Am sterdam mr. J. M. Jolles, thans raads heer in gemeld college; bij de rechtbank te Breda tot president jhr. mr. L. J. M. van Sasse van Ysselt, thans vice-presi dent bij gemelde rechtbank; tot vice- president mr. C. J, M. H. Roebroeck, thans rechter in gemelde rechtbank; bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch tot president mr. P. H. Loeff, thans vice- president van gemeld gerechtshof; tot vice-president mr. A. J. Vliegenthart, thans raadsheer in gemeld gerechtshof. De 25-jarige bakker L. H, en de 23- jarige koopman B. B., beiden gedeti neerd, stonden Dinsdag terecht ter zake dat zij in den nacht van 1920 Mei j.l. hebben ingebroken in het perceel Spui straat te Den Haag, waarin het schoenmagazijn der firma Huf is geves tigd. Beide verdachten legden een vol ledige bekentenis af. Ter plaatse bleek alles te zijn over hoop gehaald. De brandkast was door de dieven naar een ander vertrek overge bracht en aan de achterzijde opengebro ken. Bij fouilleering van de gearresteer den werden geldwaarden van ongeveer 1000 op hen bevonden. Voorts bleek een lessenaar te zijn opengebroken, waaruit postzegels werden ontvreemd. Het O.M. vorderde, tegen ieder hun ner 2% jaar gevangenisstraf De heer Spanjaard, den vroegeren dirigent van de Arnhemsche orkestver- eeniging, heeft voor eenigen tijd een civiele actie ingesteld tegen den burge meester van Arnhem, daar deze in een algemeene vergadering der A.O.V. zou hebben medegedeeld, dat de heer Span jaard buiten het bestuur der A.O.V. om een solist benevens het Utrechtsche Stedelijk Orkest zou hebben willen en- gageeren voor een concert te Breda, welke mededeeling in de vergadering ru moer had verwekt. De Arnhemsche rechtbank, Maandag uitspraak doende, heeft de daad van den burgemeester bel'eedigend verklaard en hem veroordeeld in de kosten van het geding. Op 2 April j.l. pleegde de metse laar J. S., thans gedetineerd te Vijlen- Vaals, een moordaanslag op het doof stomme meisje M. G, G. De Maastrichtsche rechtbank veroor deelde Maandag den verdachte ter zake van poging tot doodslag tot één jaar ge vangenisstraf. De eisch was twee jaren. Werkloozenkas bestolen. De beambte bij de werkverschaffing te Maastricht H. O., thans gedetineerd, had als kassier der werkloozen- en voor- schotkas der gemeente Maastricht 800 verduisterd. De Maastrichtsche Recht bank veroordeelde hem tot 6 maanden gevangenisstraf ter zake van voortge zette verduistering in dienstbetrekking. 25.000 gulden schadevergoeding gevorderd. De N.V. De Arbeiderspers heeft bij de Haagsche rechtbank aanhangig gemaakt een vordering contra den heer J, A. Baars, leider van den Alg. Ned. Fascis- tenbönd, tot schadevergoeding van

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6