GEMENGD NIEUWS. SPORT. VAN EN OVER DE FILM. INGEZONDEN STUKKEN. Vergiftiging op groote schaal Journaal-snippers. Bioscoop-Programma's. Vios van Kats. De versterking van D. V.O. kwam van Wissenkerke en Ko- lijnsplaat. Deze wedstrijd eindigde met 0—0. De tweede wedstrijd, die interessan ter was dan de eerste, werd gespeeld tusschen een combinatie D.V.O.-Goe- sche BoysAjax I uit Ierseke. Na 10 minuten spelens had deze club 2 ballen in het doel, die door Pauwe en Pols ge zet zijn. De rust ging in met 02. Na de rust scoorde Pekaar uit Ierseke, en wist daarmede den eindstand op 03 te brengen. Het wemelde op zolder en deel van den landbouwer P. te Aalten van de ratten en daar ze voldoende voedsel konden vinden, meende hij dat daartegen niets gedaan kon worden. Eenigen tijd later schreef hij„Ten einde raad probeerden we Rodent met dit schitterende resultaat: 80 doode ratten, Dit resultaat bereikten we met slechts één doosje Rodent van 50 cent" Of U last hebt van één of van honderd ratten. Rodent zal ze absoluut uitroeien. Het trekt dit onge dierte onweerstaanbaar aan en leidt ze zeker naar hun verderf. Ook muizen ontkomen niet aan Rodent Koop nog heden een enkele doos a 50 ct of een dubbele doos 90 ct. en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. O.a. bij alle drogisten. Imp.: Fa. B. Melndersma - Den Haag. B 48 (Ingez. Med.) BRAND ROTTERDAM ZIEKENHUIS. Toen de brand was gebluscht, werd de politie op de hoogte gesteld van de inbraak in het kantoortje. Bij onderzoek vond men op het zoldertje, waar de brand had gewoed, een leeg geldkistje. Het vermoeden rees, dat er was inge broken en daarna brand gesticht en dat dit zou zijn gedaan door iemand die met de situatie goed op de hoogte was. Eeni- ge leden van het personeel werden ver hoord. De 26-jarige verpleger P. H. J. uit Schiedam legde hierbij een beken tenis af. Hij deelde mede in het kantoor tje te hebben ingebroken, het geldkistje te hebben meegenomen en geledigd, en daarna het kistje op den zolder te heb ben neergezet, en daarna brand te heb ben gesticht. Hij had dat gedaan om den indruk te wekken, dat een brandweer man den diefstal zou hebben gepleegd tijdens het blusschingswerk. VERSTEKELINGEN. Met het s.s. „Shan Kui Nola" een bananenboot uit Kingstone is als verstekeling meegeko men de 23-jarige A. K-, terwijl met het Italiaansche s.s. „Atlantide" meegeko men zijn twee Roemeenen, gevlucht uit het Vreemdelingen Legioen. Zij zijn de 20-jarige radiotelegrafist E. B. en de 22- jarige machinist P. C. De drie verstëke- lingen zijn ter beschikking gesteld van den Vreemdelingen Dienst. DE VOORTVLUCHTIGE SCHEEP VAARTEMPLOYEE. Nader wordt omtrent deze zaak nog uit Zaandam gemeld dat bij de nasporingen van de politie is gebleken, dat de voortvluchti ge Donderdagavond van Zaandam met een taxi naar Amsterdam is gegaan en wel naar het vliegveld Schiphol waar hij j passage heeft genomen naar Parijs. Te 8 uur 's avonds is hij naar de lichtstad gevlogen, na eerst in een winkel aan den Overtoom een reiskoffer te hebben gekocht, Waarin hij de tasch met het geld heeft geborgen. De heer Van A. is Brabander van ge boorte en genoot het volste vertrouwen. Naar de redenen, waarom hij met zulk een groot bedrag de wijk nam, zijn slechts gissingen mogelijk. De uitbe taling der loonen heeft geen stagnatie ondervonden, doordat men nog tijdig financieele maatregelen kon treffen. RADIOHINDER STRAFBAAR. Hoewel de politie reeds in vele gevallen gewaarschuwd heeft, komt het toch nog voor, dat bij mooi weer de radioluiste raars hun toestel laten werken, terwijl de ramen van hun woningen open staan. Zulks is in Schiedam strafbaar. Het is n.l. bij strafverordening ver boden een radio of gramophoon in wer king te stellen, wanneer het geluid door openstaande deuren of vensters de bui tenlucht kan bereiken. Dit geldt dus niet alleen de vensters van de voorzijde der huizen, maar ook de tuin- en balcondeuren aan de achter zijde. 'N WOLKBREUK. Zondagmiddag ontlastte zich boven Heerlen een he vige slagregen, met bliksem en donder slagen gepaard gaande, welke ongeveer vijf kwartier aanhield. Op verschillende punten der stad richtte deze bui een wa re overstrooming aan, er spoelden zelfs gedeelten van trottoirs weg. Door het wassen van het water in de Caumer- beek kwam op sommige punten in de omgeving het land blank te staan en verdwenen de voetpaden. Vele kelders liepen onder water. ONGELUK OP WEG NAAR DE T.T.- RACES. Zaterdagmorgen slipte de naar de T.T.-races op weg zijnde wagen van de Wilgo-garage te Amersfoort op den spiegelgladden Staphorsterweg bij M 'e p p e 1. De wagen vloog tegen een boom en werd totaal vernield. Van de drie inzittenden werd er een ernstig ge wond, de andere twee liepen lichtere verwondingen op. DRIE AUTO'S VAN DEN DIJK. Zaterdagmiddag zijn tusschen Haastrecht en Oudewater 2 auto's tegen elkaar ge reden, juist toen een derde auto wilde passeeren. De langsrijdende wagen werd gegrepen en de 3 wagens tuimelden te gelijkertijd van den dijk. Eén van de autobestuurders is aan de rechterhand gewond. Een jongen, die in een van de auto's zat, heeft een wond aan de boven lip opgeloopen. li FABRIEKSBRAND. Zondagnacht heeft te Veendam een felle fabrieksbrand gewoed. Om streeks drie uur werd brand ontdekt in de groote dextrinefabriek van de Han del Mij. A. van Linge Ezn. gelegen aan de Ommelanderwijk aldaar. De oorzaak van den brand is onbekend handel, houtzagerij en schaverij. Uitgetr. dir.: W. Berdenis van Berlekom en be noemd tot Ged. Com. Firma G. Nagelkerke Zonen, Ril- land-Bath A 89, handel in aardappelen, uien, fourages en fruit. Uitgetr. Venn.: G, Nagelkerke. Vennootschap onder fir ma ontbonden. Opnieuw eene vennoot schap onder firma opgericht onder den handelsnaam: „Firma Gebroeders Na gelkerke". Venn.: L. en J. Nagelkerke. J. F. E. Plouvier, Vlissingen, Nieuwen- dijk 14-16, schoenhandel. Zaak omgezet in een Naaml. Venn. Handelsnaam gew. in: Plouvier's Schoenhandel N.V. Maat schappelijk kap. 100.000, waarvan ge plaatst en gestort 40.000. Dir.: J. F. E. Plouvier, Vlissingen en Comm.: J. H. J. Plouvier, Goes. F. te Goes, Ganzepoort- straat 21. Beh.: J. H. J. Plouvier (B. P.) (Dagt. Nederl. Stcrt. 6 Juni 1933, bijv. no. 989.) N.V. Zeeuwsche Hypotheekbank, N.V. Maas Hypotheekbank, Rouaanschekaai G 151. Nieuwe Comm.: Jhr. mr. dr. W. A. J. Snouck Hurgronje, Arnhem. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Naamlooze Vennootschap Stoomtram Mij. Breskens-Maldeghem, Breskens, Ha ven K 284, stoomtramonderneming. Aan den Dir. A. C. E. O. R, de Thouars is door de comm. tot nader bericht verlof verleend. Tijdens dat verlof zal H. Son- neveld optreden als vervanger van den Dir. De bouw van het tweede dubbel- schroef motorschip bestemd voor de HollandAfrika Lijn is ook gegund aan de Nederlandsche Scheepsbouw Maat schappij te Amsterdam. Meer werk. Naar men aan de Msb. meedeelt, is niet alleen op de machinefabriek van Gebr. Stork Co. te Hengelo eenige verbetering ingetreden, ook op de Hee- maf valt een langzame vooruitgang te bespeuren. Een aantal beambten en werklieden is de laatste weken weer in dienst genomen. Uitslag van de door de P.V. „De Blauwe Doffer" te S c h o r e gehouden wedvlucht vanuit Chateauroux (Fr.) Af stand 544 km. Los 6.30 h. N.W. wind. Ie, 4e en 8e pr. J. P. Theenaart, Hans- weert; 2e, 3e en 5e A. Verhage, Krui- ningen; 6e en 18e F. Modde, Hansweert; 7e en 15e Gebr. Smallegange, Schore; 9e Chr. Louisse, Waarde; 10e en 14e M. Willemstein, Schore; lie A. Verstrae- ten, Hansweert; 12e, 16e en 19e M. Krombeen, Hansweert; 13e P. Sonke, Waarde; 17e J. Blauwkamer, Waarde; 20e L. Nieuwenhuijse, Schore. Op Houtrust te Kortgene wer den Zondag twee voetbal-wedstrijden gespeeld, die bedoeld waren als oefen wedstrijden, om binenkort met oude elftallen tegen twee Belgische clubs te spelen. De eerste wedstrijd werd gespeeld tusschen een versterkt D.V.O.-elftal en Volmaakt samenspel, In de filmwereld heeft men twee stars ontdekt, in staat een vrijwel ideaal sa menspel te geven. Dit is het geheim van het succes van de combinatie Marie Dressier-Wallace Beery, het eerst gezien in Min en Bill. (Een vreemde moeder) en spoedig weer in Tugboat Annie. Mervyn Le Roy, die de bekende artis- ten regisseerde in hun tweede gezamen lijke optreden zegt, dat in de meeste ge vallen, waarin twee bekende artisten samenwerken de een de leiding heeft en daardoor den dialoog en de actie van den ander .voorbereidt. Dit is niet het ge val met Marie Dressier en Wallace Beery. Hun spel is volkomen gelijkwaar dig, en beider dialoog is even belangrijk en op zichzelf staand, een even groote artistieke prestatie. „Men krijgt het gevoel van volmaakt afgewerkte scènes „zegt de regisseur" als men deze beiden aan het werk ziet, omdat zij naast elkaar en niet van el kaar afhankelijk spelen. Beiden hebben zij een groote aantrekkingskracht voor het publiek, waarbij de één een aanvul ling is van den ander." LeRoy zegt, dat het moeilijk te ver klaren is, wat in deze twee artisten zoo zeer het publiek aantrekt. „Hun per soonlijkheid is geheel verschillend, en zoo is ook hun karakterspel. Beery speelt in de film Tugboat Annie, den goedhartigen, ruwen zeebonk en Marie Dressier de zakelijke vrouw met meer gezond verstand dan beschaving. Maar toch is er in dit karakter een ondergrond van aangeboren gevoel waardoor de dramatische scènes tot hun recht kun nen komen. „Beery speelt zijn rol komisch tot de dramatische climax. Zij zijn niet een paar in de gewone beteekenis, juist tFnu ,^un sPel niet van elkaar afhan kelijk is en toch is bewezen, door de vele aanvragen, dat een film met hen samen door het nubliek bijzonder ge waardeerd wordt". LeRoy gelooft dat de reden voor hun goede samenwerking is, dat de een het werk van den ander begrijpt en weet te waardeeren. „Zij kunnen onder het spel door den dialoog samenstellen en tus schen de opnamen tot groot vermaak van de medewerkenden kleine scènes in elkaar zetten, die bij de andere ar tisten en technici een enorm succes hebben. Dit is dikwijls het bewijs, dat zij om zoo te zeggen zuiver op elkaar af gestemd zijn. John en Lionel Barrymore kunnen dat ook. Van hen wordt meestal gezegd dat zij elkaar zoo zuiver aan voelen doordat zij broers zijn. Het komt zelden voor, maar het is het hoofdver- eischte voor het slagen van het samen spel. „Het mooie is, dat Wallace Beery en Marie Dressier nooit probeeren eikaars successen te ontfutselen. Tusschen hen bestaat een jarenlange groote vriend schap en een groote waardeering voor elkaar en het resultaat is een perfecte combinatie, zooals ik nog nooit in de gelegenheid was in een film te regis- seeren". De Witte Non gemoderniseerd- De aankondiging dat „De Witte Non" opnieuw verfilmd zou worden met in de hoofdrollen Helen Hayes en Clark Gable, doet zeer zeker velen herinne ren aan de vroeger door M, G. M. uit gebrachte film, gebaseerd op denzelf den roman van F. Marion Crawford met Lilian Gish en Ronald Colman. Voor de nieuwe bewerking als sound film zijn langdurige voorbereidingen ge troffen, speciaal de religieuse ceremo niën werden ernstig bestudeerd, waar voor het advies werd ingewonnen van enkele geestelijken uit Los Angeles en Culver City, die ook bij de opnamen aanwezig waren- De handeling komt overeen met die van de vroegere stille film, doch is in een moderner tijd over gebracht en speelt gedurende den grooten wereldoorlog. De vulkanische uitbarstingen en aardbevingen zijn ver vangen door oorlogs-scènes, waardoor de dramatische spanning van het ver haal gewonnen heeft. De regie is in handen van Victor Fleming, onder wiens leiding reeds veel bekende films tot stand kwamen. De zware rol van de non, vroeger uitgebeeld door Lilian Gish, wordt thans gespeeld door Helen Hayes, die in 1932 den prijs van de Aca demy of Motion Picture Arts and Scien ces verwierf voor haar spel in De Mis stap van Madeion Claudet en daarna voor Paramount de film „Een afscheid voor Eeuwig" speelde. Clark Gable geeft met zijn vertolking van den vroolijken Italiaanschen offi cier een sterk contrast met de zeer fijne uitbeelding van Helen Hayes. Lewis Stone en Louisse Closser Hale, die reeds in tientallen films naar vo ren kwamen, zijn de voornaamste me despelenden. Bijrollen. Voor de bioscopen leest men in groo te letters de namen van de sterren, die de hoofdrollen vervullen, iets kleiner wordt meestal de regisseur vermeld en ergens in een hoekje kan men ook le zen, wie de zoogenaamde „bijrollen" vervullen. Het publiek kent deze ac teurs van gezicht, men ziet ze in zoo vele kleinere rollen en dikwijls nemen zij voor enkele minuten de voornaamste plaats op het doek in. Een moment is men onder den indruk van hun spel en soms zoekt men inderhaast in het pro gramma op, wie daar juist de aandacht trok. Toch is het succes van een film voor een groot gedeelte afhankelijk van het spel van deze acteurs. Zij vormen het kader, dat het beeld van den hoofd acteur omlijst. Noemen wij Lewis Stone, die in ver schillende films belangrijke rollen ver vulde, doch men ook dikwijls slechts even ziet verschijnen en die steeds weer indruk maakt door de zuivere uitbeelding van zijn rol. C. Henry Gordon, die het eerst de aandacht trok door zijn uitbeelding van den politie-commissaris Dubois in Mata Hari, ziet men ook in verschillende nieuwe films terug. Minder bekend zijn Lawrence Grant en de beide actrices, die meestal moe ders, tantes of oude huishoudsters uit beelden, Louise Closser Hale en May Robson. Ook wilden wij hier nog even vermelden Rafaele Ottiano, wier uit beelding van de kamenier van Grusins- kaja in „Menschen in 't Hotel" zoo zeer de aandacht trok. De karakterspeler Jean Hersholt, dien wij als den portier in die film za gen, is een van de acteurs, die men 't meest in de films terugziet. Ook John Het vuur greep snel om zich heen en verspreidde zich over het geheele fa brieksgebouw dat drie verdiepingen hoog is. De brandweer kon weinig te gen het vuür uitrichten. De geheele fa briek met vele machines en de voorra den werden een prooi der vlammen. Van het fabrieksgebouw staat alleen nog de voorgevel. De schade, die meer dan een ton word geraamd, wordt door verzekering gedekt- TWEE PINDA-CHINEEZEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Op den groo ten weg F r a n e k e rLeeuwarden had bij eerstgenoemde stad een autobotsing plaats. De botsing was hevig en geen der beide wagens kon op eigen kracht verder gaan. De bestuurders kwamen met den schrik vrij maar minder goed kwamen er af twee pinda-Chineezen. Een hunner werd over den weg geslingerd, waardoor hij aan hoofd en rug verwond werd; de andere liep eveneens hoofdwonden op. terwijl hij bovendien aan den hals werd gewond en hem twee tanden uit den mond werden geslagen. Ongelukken. In de Veerstraat te Amsterdam is een 5-jarige jongen, die zonder uit te kijken den rijweg overstak, onder een vrachtauto geraakt en gedood. Zondagavond reden eenige jongens ondanks herhaald verbod van den be stuurder mee op een melkauto van den dienst OostzeeLemmer. De 10-jarige H. T. sprong voor zijn woning van den wagen. Hij kwam te vallen en geraakte onder de auto. Hij werd opgenomen en bleek ernstige verwondingen te hebben, 's Nachts is hij overleden. Maandag is te Wychen de 61- jarige J. v, d. B. die Zaterdag onder „Alverna", toen hij plotseling den weg wilde oversteken door een auto werd gegrepen en zwaar gewond, aan de ge volgen overleden. Zondagavond reden eenige jongens, ondanks het herhaald verbod van den bestuurder, mee op een melkauto van den dienst Oosterzee-Lemmer. De 10- jarige H. T. sprong voor zijn woning van den wagen. Hij kwam te vallen en ge raakte onder de auto. Hij werd opge nomen en bleek ernstige verwondingen te hebben. Des nachts is hij in het zie kenhuis te Sneek overleden. Zondagavond kwam de 30-jarige E. K. op zijn rijwiel uit de Prinsenstraat te B u s s u m rijden, toen een auto nader de. K. viel plotseling tegen de auto, waardoor de portierkruk gedeeltelijk zijn hoofd verbrijzelde. Zondagmiddag is de 56-jarige met selaar J. W. uit E p e met zijn motor op den onbewaakten overweg in de buurt schap Zuuk door den trein gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer was ge huwd en vader van tien kinderen. Zondagmorgen is op den Ouden Scheveningscheweg te Den Haag, na bij de Riouwlaan, de 36-jarige Belgische mej. A. C. A., onderwijzeres in de Fransche taal door een tramwagen overreden en gedood. Mej. A. liep te praten met een vrien- Miljan, uitbeelder van honderdtallen advocaten-van-kwade-zaken, juristen en bendeleiders, is een bekende figuur, hoewel misschien velen zijn naam niet kennen. Een enkele maal ziet men hem in een sympathieke rol, zooals b-v. de officier in Titanen der lucht. Slechts zelden worden hun namen in de films naar voren gebracht, maar voor het publiek zijn deze acteurs, die een zoo belangrijk aandeel in het suc ces van de film hebben, toch door de jaren misschien onbewust, oude be kenden geworden. Na het voltooien van de opnamen voor de film Reunion in Vienna heeft John Barrymore zijn jacht „De Infanta" laten uitrusten voor een reis naar de Noordelijke IJszee. Voor Barrymore beteekent een reis met zijn jacht niet een zich laten ver plaatsen zonder meer, maar een sport, waarop hij zich met hart en ziel toe legt. Hij zou de plaats kunnen innemen van ieder lid van zijn bemanning. „En het leukst is", zegt hij, „dat Dolores (zijn vrouw) er even enthousiast over is. Zij is zelfs nog een betere zeevaarder dan ik. Men behoeft bij mij thuis maar -het woord zee te noemen en zelfs de baby schreeuwt om mee te mogen. Voor de kinderen hebben wij een kin derkamer ingericht en de scheepsbou wers dachten, dat ik gek was, toen ik deze liet ontwerpen. Aan boord van zijn jacht zou niemand van de vele bioscoopbezoekers, die John Barrymore in schitterend uniform en avondtoilet gezien heeft, den acteur herkennen. Hij draagt gemakkelijk zit tende oude kleeren, haalt zijn scheer- apparaat niet te voorschijn vóór een haven in zicht is en werkt aan boord als een lichtmatroos, die dikwijls ook met veel genoegen de plaats van den kok inneemt. „Alleen op deze wijze is zoo'n tocht een echt genoegen voor mij", verklaart hij. Wist U dat in Noorwegen slechts on geveer twee honderd bioscooptheaters bestaan en dat deze zich dan nog on- din, mej. T. op de trambaah', in de ver onderstelling dat er aan de Riouwlaan nog een tramhalte was, die echter is opgeheven. De bestuurder K. gaf nog noodsignalen, waarop de beide dames zich van de trambaan verwijderden. Mej. T. liep rechts van een langs den weg staanden boom; juffrouw H. echter linies. Zij kwam te struikelen en viel op de tramrails. Ondanks dat de bestuur der uit alle macht remde, ging de mo torwagen haar over het lichaam, zoo dat het slachtoffer dood op de rails bleef liggen. In deerlijk verminkten toe stand is het lijk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Den bestuurder van den tram treft geen schuld. Zondagmorgen is op den Esperweg te Vaassen een auto uit Leeuwar den in de bocht geslipt, waardoor de bestuurder het stuur kwijt raakte en tegen een boom opreed. De auto sloeg over den kop. Twee inzittende dames werden door glasscherven aan hoofd en armen gewond. Twee inzittende hee- ren en twee kinderen kwamen met den schrik vrij. De auto is geheel vernield. 1. Afzender onbekend stuk in de prullen mand. 2. Briefwisseling wordt over ingezon den stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet terugge zonden. 4. Maakt het kort 1 VAN VREEMDELINGENINDUSTRIE GESPROKEN De Nederlandsche officieele wereld haalt nog steeds smalend de schouders op, wanneer gesproken wordt over vreemdelingenindustrie: men krijgt dan gewoonlijk te hooren, dat Nederland geen kijkspel is, en dat het den naam van Nederland eer naar beneden haalt dan wat anders, als men buitenlanders inviteert, naar onze schoone kleeder drachten te komen kijken- Met als gevolg, dat subsidies aan Vreemdelingenvereenigingen officieel te boek staan als vrijwel improductieve uitgaven, die eer voor besnoeiing dan voor uitbouw in aanmerking komen. Zéér sterk ondervindt dit o.a. de A. N.V.V. in Den Haag. Inhaerent aan deze kwestie is die der winkelsluitingen, in het bijzonder der Zondagsluiting. Zooals de regeling te Middelburg is, gaat veel onverteerd geld de stad weer uit: men schijnt zich hier nog de weelde te kunnen veroor loven, binnenrollend geld te keeren, „om des Zondags wille." We mogen aannemen dat, als de zaken zich blij ven ontwikkelen zooals ze nu gaan, er nog wel eens een tijd zal komen, dat men, ook in Middelburg, iederen inko menden Amerikaanschen dollar of En- gelsch pond, hoe gedeprecieerd ook, met gejuich zal begroeten. Men wil nu eenmaal, als men in den vreemde is, iets koopen, en al is het nu erg zondig, om op Zondag zich een sigaar aan te schaffen, in tegenstelling geveer alle in de steden bevinden? Het is namelijk in dit zoo goed als geheel uit bergen bestaande land niet mogelijk, dat de expeditie der films op vlotte wijze geschiedt, terwijl bovendien de boeren te ver van de kleine dorpen af wonen om een daar eventueel bestaan de bioscoop te gaan bezoeken. Waar bovendien de dorpen meestal zeer klein zijn, is, gezien het ontbreken van een volkrijke omgeving, elke bioscoop exploitatie aldaar onmogelijk. Van tijd tot tijd wórden echter wel filmvoorstellingen gegeven in de ge- gemeentehuizen. Het huwelijk-duurzaamheid-record staat thans op naam van Charlie Chase, den bekenden komiek uit de Hall Roch comedies. Hij is reeds negentien jaar met dezelfde vrouw getrouwd. Het kind is gevonden! De twee en een half jaar oude Bobby Cook heeft de glimlach van Clark Gable en het pla- tina-blonde haar van Jean Harlow, Hij zal gezien worden in de film „Hold your Man". (Opname als „Ingezonden Mededeelingen") VLISSINGEN. Alhambra. Deze week I: „De Ver liefde Loodgieter" (Metro Gold- wyn) met Jimmy Durante en Polly Moran en II. „De Zoon van den Radjah" met Ramon No- varro, Madge Evans, Conrad Na gel en John Miljan. Lux or I: Deze week. (Vrij., Zat., Zon. en Ma.) „Het Gestolen Gezicht" (Ufa) met Max Adalbert en Edith Edwars. II.: „Vijftig vadem diep" met Jack Holt en Richard Crom well. (Din., Wo. en Don.) I.: „Ma dame Blaubart" met Lil Dagover. II: „Kinderen van het Geluk" (Ufa) met Dina Gralla en Kurt Vespermann.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7