REGHTZSICEK. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. BURGERLIJKE STAND. <n MARKTBERICHTEN. ADÏERTENTIEi. Huur Uw Stofzuiger AFLOOP VERKOOPMEE NAGEKOMEN BERICHTEN GESLOTEN ZIJN. groote knallen en vlogen deze tot op grooten afstand weg. Door de geweldige knallen was spoedig de geheele buurt ontwaakt. De opslagplaats, die öinds kort gereed gekomen was, was geheel gevuld met hout. In de magazijnen stond een groot aantal lijkkisten, welker fabricage een der onderdeelen van het bedrijf van de Gebr. K. is. Ook bevond zich daar een toonzaal van lijkkisten. De brand sloeg over naar een achter de opslagplaats gelegen voorraadschuur van het schoenmagazijn van den heer Well. Hierin bevond zich een grootè hoeveelheid leer, schoenen en schoen- makersmateriaal. De brandweer tastte het vuur met drie stralen aan. Zij kon echter tégen de Vuurzee, die in de brandende magazijnen \vas ontslaan, weinig uitrichten en moest zich bepalen tot het beschermen van de aangrenzende woningen. Ook een groote garage van de firma Gebr. Hendriks liep ernstig gevaar. De brandweer slaagde er echter in deze te behouden. De genoemde magazijnen en opslag plaatsen zijn geheel uitgeband. Noch de opslagplaatsen van de Gebr. K., noch het magazijn van den heer van W, waren Verzekerd. De schade is zeer belangrijk. CAFé MET GARAGE EN WOON HUIS AFGEBRAND. Maandagnacht werd brand ontdekt in het café met ga rage en woonhuis van den heer J. van D. te Nistelrode. De brand, welke vermoedelijk is ontstaan in de garage, werd door 'n der omwonenden ontdekt, die de nog in diepe rust liggende bewo ners, waarschuwde, die innachtgewaad zich in veiligheid moesten stellen. Zoowel het huis als café en garage werden een prooi der vlammen, terwijl de inventaris van het café en het huis verloren gingen. De auto met een aan hangwagen, alsmede machines van de bottelarij gingen mede in de vlammen op. De schade welke zeer groot is wordt door verzekering gedekt. De brandweer trachtte het vuur nog te blusschen, doch slaagde hierin niet. straf is geeischt. Het grootste gedeelte van het geld werd bij zijn aanhouding nog op hem bevonden. De rechtbank veroordeelde hem tot een jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en bracht van de te ondergane gevangenisstraf van zes maanden, twee maanden voorarrest in mindering; nog deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen den 31-jarigen chauffeur P. J. W., tegen wien door het Ö.M. drie jaar ge vangenisstraf is geeischt, terzake, dat hij op 16 Oct. 1932 de Duitsche dienstbode F. Sch., met wie hij vroeger verkee ring had met een mes ip de borst heeft gestoken. De rechtbank veroordeelde verdachte ter zake van poging tot doodslag tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van 6 maanden voorarrest. Letsel door schuld. Haagsche gerechtshof wees arrest in de zaak tegen den architect L. A. G uit Br es kens, die door de Middel- burgsche rechtbank is vrijgesproken van het hem ten laste gelegde veroor zaken van lichamelijk letsel door schuld- Met vernietiging van het vrijsprekend heeft het Hof Maandag G. veroordeeld tot een geldboete van 1Q0 subs. 10 dagen hechtenis. (Reeds gemeld in een deel der oplaag van ons vorig nummer). 60 cent per week na twee jaar Uw eigendom» Vraagt inlichtingen L. J. v. 'T WESTENDE, Gortstr,. M'burg. (Ing. Med.) BRESKENS. Bij het oversteken van den rijweg ge raakte het 10-jarig dochtertje van den heer F. onder een passeerende auto. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De toestand van de kleine is bevredigend. BOERDERIJ DOOR BRAND VER NIELD. Maandagnacht is te Someren een groote boerderij, in vlammen opgegaan. Toen de bewoners in het midden van den nacht het vuur ontdekten, stonden de schuren en stallen reeds nagenoeg in lichter laaie. De eigenaar bewoner H. van B. moest met vrouw en zes kleine kinderen in nachtgewaad het branden de huis verlaten. Van den inboedel en Iandbouwinventaris kon niets worden gered. Een kalf en drie varkens kwa- men in de vlammen om. Het overige vee bevond zich in de weide. De boerderij brandde nog voordat de brandweer ge arriveerd was, tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade voor een ge- deelte. Oorzaak onbekend. Hedenmorgen werd in het gebouw der economische wereldconferentie een bespreking gehouden tusschen vertegen woordigers van een aantal centrale circulatiebanken over den gouden s andaard. In het bijzonder kwamen aan de orde de positie van den Nederland- schen gulden, en de gevaren die de valu ta s der Europeesche landen, die den gouden standaard hebben, zooals Neder land, Frankrijk, België en Zwitserland bedreigen. Dinsdagmorgen heeft zich in een perceel in de Tuinstraat te Breda een tragisch geval afgespeeld. De ongeveer 60-jarige B. die eerst kort geleden uit een zenuwinrichting is ontslagen, heeft zich m een vlaag van waanzin met pe troleum overgoten en vervolgens in brand gestoken. Buren hebben door den man in dekens te wikkelen de vlammen weten te dooven, In hopeloozen toe stand is de ongelukkige naar het zieken huis overgebracht. De Haagsche rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen E. C. L. V, M. gewezen kantoorlooper van de firma De uf 7, S°' tC Den Haaé' teéen wien door het U.Mi wegens verduistering van een bedrag van 7700 één jaar gevangenis Aistandsmarsch te Bergen op Zoom. Zondag a.s. houdt Sparta te Bergen op Zoom een 40 k.m. afstandsmarsch ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der V.V.V. aldaar. Voor deelname meld den zich tot nu toe o.a. de volgende groepen aan: De Vlissingsche Wandelsportvereeni- gin. De Vlissingsche Turnvereeniging. De H.B.S.-club Elck wat Wils te Vlissingen; De Rijkskweekschool te Middelburg. De Gymnastiekvereeniging Volharding uit Souburg. De School voor Dienstplichti ge Onderofficieren Administrateur, De Zeeuwsche Wandelsportvereeniging, De Gymnastiekvereeniging Medioburgum De Turnclub Ons Huis allen uit Middel burg. De Wandelclub De Amateur, De Gymnastiekvereeniging Volharding bei den uit Goes. De Wandelclub Wemeldin- ge uit Wemeldinge. De Gymnastiekver eeniging Louis Botha uit Kruiningen. Onder de individueele deelnemers be vinden zich wandelaars uit Vlissingen, Souburg, Middelburg, IJzendijke, Kort- gene, Hansweert, Goes. Athletiek. De kampioenswedstrijden van den Zeeuwschen AthUtiekbond zullen dit jaar te Vlissingen en te Middelburg plaats hebben en wel resp. op Zaterdag 1 en Zaterdag 8 Juli. Het programma omvat: 100 m, 200 m, 800 m, 1500 m, 5000 m, en 10.000m, hard- loopen, benevens kogelstooten, speer werpen, discuswerpen, vér- en hoog springen m.a., polsstokhoog- en vér springen, hinkstap-sprong en 4 maal 100 m estafette. DE SCHELDEBEKER ZWEM WEDSTRIJD. Vijf en twintig deelnemenden. Voor den op 8 Juli te houden jaar- lijkschen Scheldebeker Zwemwedstrijc van Breskens naar Vlissingen, zijn 25 deelnemenden ingeschreven, namelijk 9 dames en 16 heeren. Uit Middelburg gaven zich op de hee ren P. Bouwense en J. van Loo, beiden lid der zwemvereeniging „Luctor et Emergo". Bij de tenniskampioenschappen te Wimbledon wint Timmer (Nederland) zijn eerste ronde van Sherwood. Maandag heeft notaris Jonkers publiek verkocht de voormalige scheeps- bouwwerf „Zeeland" te Hansweert met opslagplaats, terreinen en slikken, samen groot 10 hectaren 28 aren 28 centiaren. Kooper A. van der Sraaten Jr. te Hansweert voor 1000. Dawes en Young leening te gen lagere rente. In afwachting van Roosevelt's gezant Moley, blijft het commissiewerk ter economische wereldconferentie in Lon den regelmatig doorgaan. En dan na tuurlijk speciaal over het beruchte Duit sche transfermoratorium, dat 1 Juli van kracht zou worden. De Londensche fi- nancieele correspondent van het Han delsblad weet nu te melden, dat de reeds gedurende het weekend bekend geworden berichten een kern van waar heid moeten bevatten, volgens welke, overeenkomstig de bij de laatste be spreking te Londen gegeven beloften, dr. Schacht bereid zou zijn den rente- dienst der Dawes- en Youngleening voort te zetten. In het onzekere is men echter nog gelaten omtrent de aflossing dier leeningen, waarbij men echter al gemeen op een tegemoetkomende hou ding met betrekking tot de Dawes-lee ning rekent, maar omtrent den amor tisatie-dienst van de Youngleening min der zeker is. Opmerkelijk, doch onder alle voorbe houd te vermelden, zijn bepaalde me- dedeelingen volgens welke dr. Schacht voornemens zou zijn een renteverlaging voor de Dawes-leening van 7 tot 5 pet. en voor de Young-leening van 5/4 tot 4 pet, aan de schuldeischers voor te stellen. Hoe het ook /.ij, verwacht kan worden dat inzonderheid van Zwitser- sche en Nederlandsche zijde iedere te gemoetkoming, die ter sprake zou kun nen worden gebracht, zeer nauwgezet en grondig zal worden overwogen. Of wel: Iedere verzachting is wel kom! Hugenberg's positie. De tegen Maandagavond vastgestelde bijeenkomst van den Duitsch Nationalen Bond van den Industrieelen Midden stand, waar ook rijksminister dr. Hu- genberg een rede zou uitspreken, is van politiewege verboden. Het verbod werd afgekondigd, in ver band met het verbod der Duitsch Na tionale Kampfringe, Duitsche Nationale Bedrijfsgroepen en de overige organisa ties waartoe ook de Duitsch Nationale Bond van den Industrieelen Midden stand behoort. Ook deze bond is ver boden. Dat gaat aardig den weg op van een algemeen partijverbod! Geen wonder dan ook, dat steeds meer geruchten opduiken over een ont slagname van Hugenberg als minister! Zijn positie wordt dan ook wel lichtelijk onhoudbaar. Tegen de Beiersche Volks partij. Zooals gemeld heeft de Beiersche politie eenige dagen geleden bij de func tionarissen der Beiersche Volkspartij huiszoekingen verricht, waarbij om vangrijk materiaal werd gevonden. Op grond der voorloopige resultaten heeft de Beiersche politieke politie de inhechtenis neming bevolen van de rijks- en landdag afgevaardigden van de B. V. P., zoomede van andere be langrijke functionarissen in geheel Bei' eren. Intusschen zijn de arrestaties uitge voerd. Voorts wordt medegedeeld dat de actie tegen het politieke katholicisme het ondubbelzinnige bewijs heeft gele verd dat het in deze kringen geen ernst is zich onvoorwaardelijk achter de na tionale regeering te plaatsen en mede te werken aan den opbouw van Duitsch- land, M.a.w. een begin van strijd tus schen dit katholicisme en de huidige regeering. Ongetwijfeld een strijd van hard tegen hard. Een moderne Kultur kampf. Voorstellen van Chamberlain. De Engelsche minister van financiën Neville Chamberlain heeft Maandag in de monetaire commissie der econo mische wereldconferentie de organisa tie der schuldenonderhandelingen be sproken, waarbij hij nader inging op 't Hongaarsche voorstel dat een centrale organisatie zal worden geschapen voor alle crediteur-staten voor de onderhan delingen met de debiteuren. Hij stelt evenwel slechts de instelling van orga nisaties voor de landen afzonderlijk voor, en om deze kwestie aan een com missie ter behandeling voor te leggen. REDE VAN LLOYD GEORGE. Oproep tot de jongeren De Engelsche liberale voorman Lloyc George heeft in de Wallische baptisten kapel te Londen gesproken over de groote moeilijkheden der wereld. Indien men, zoo zeide hij, naar de wereld keek in haar geheel, dan zijn er enkele be angstigde, neerdrukkende en ontmoedi gende symptomen. Economisch zijn wij in plaats van vooruit te gaan, juist min stens drie generaties teruggegaan tol de denkbeelden van die dagen. In Europa zijn wij terug tot de autocratische idee ën van de 17de en 18de eeuw, en zelfs nog verder terug. De vrijheid is niet in aanzien. Internationaal koesteren de volken in plaats dat er goede wil is on der de menschen en vrede op aarde nog steeds dezelfde achterdocht tegen en dezelfde vrees voor elkaar. Meer dan dat, zij slaan opnieuw de deuren voor el- kaars neus dicht en pogen elkaar te doo- den. Wij maken in dezen tijd niet vee vooruitgang. Het schijnt mij toe, dat wij teruggaan. Kijk naar alle landen afzon derlijk. Ik doe geen aanval op eenig land in het bijzonder, doch er gebeuren thans bepaald dingen in Europa, waar de humaniteit ontaardt in dierlijkheid, Wij gaan terug naar den afgrond, in plaats van vooruit naar de engelen. Lloyd spoorde het jonge geslacht aan te doen wat het gevraagd wordt. De vrij heid, zegt hij, is in uw handen BELGIE Minister-president graaf de Broc- queville is benoemd tot baljuw van de Órde van Malta. Invoer Nederlandsche garnalen. De raad voor de zeevisscherij heeft te Ostende een bijeenkomst gehouden ter behandeling van een voorstel tot wijzi ging van de tegenwoordige contingen teering van den invoer van visch, aldus meldt de Brusselsche corresp. van het Hbld. Na een langdurige gedachtenwis seling kwam men tot de slotsom, dat Tiet thans toegepaste stelsel over het alge meen bevredigend werkt en dat er geen reden tot wijziging bestaat. Wat de contingenteering van den in voer van Nederlandsche garnalen be treft, was de raad van oordeel, dat een dergelijke contingenteering nadeelig zou zijn voor de hotelindustrie en derhalve niet gewenscht is. Wel zou op een ver- aging van de Belgische spoorwegtarie ven voor het vervoer van visch en gar nalen uit Ostende, Zeebrugge e.a. vis- schersplaatsen naar steden in het bin nenland aangedrongen moeten worden, waardoor de Belgische visscherijen in staat zouden worden gesteld om de bui- tenlandsche concurrentie het hoofd te lieden. DE VALUTA CONFERENTIE, Geen gevaar voor den gulden. De besprekingen te Londen in de bij eenkomst van vertegenwoordigers der voornaamste credietbanken, waaronder die van de Europeesche landen, die den gouden standaard hebben losgelaten, worden grootendeels geheim gehouden. Niettemin is bekend geworden, dat de president der Ned, Bank mr. L. J. A. Trip heeft verklaard, dat Nedferland niet de bedoeling had den gouden stand aard te verlaten, tenzij absoluut daartoe gedwongen. Nederland beschikt over voldoende gouddekking, en er is nog geen gevaar, dat Nederland den gouden standaard moet loslaten. Goes, Overleden: W. F. Mijnsbergen 2 jaar. Bevallen: H. Kouwenberg geb. v. d. Rafelaar zn. Hollanders 1726, Porceleinkersen 9 12, Meikersen 10—21, Bruine Blanche 1216, Luikenaars 10—14, Morellen 13 18, Suikerkersen 1315, Volgers 12 17, Roode Blanche 1015, Hangblad 11 13, frambozen 1963, roode bessen 820, doperwten 68, peulen 1218, dubbele princessen zonder draad 4050, aardappels 13, alles per kg. Perziken 8, bloemkool 38, beiden per stuk. wortelen 45 per bos. Kropsla 0.70 I.30 per 100 krop. Blocveiling van 4,30 uur. Madame Moutot 6.606.70, Jucunda 10.80 II.30, beiden per 100 kg. Rotterdam, 27 Juni. Op de vee markt van heden waren aangevoerd: 177 paarden, 11 veulens, 574 magere runderen, 870 vette runderen, 395 vette en graskalveren, 808 nuchtere kalveren, 153 schapen en lammeren, 7 varkens, 2 biggen, 14 bokken of geiten. Prijzen voor: Vette koeien: le kw. 0.48—0.57, 2e. kw. 0.29—0.39, 3e kw. 0. 250.28; Stieren: le kw. 0.350.45, 2e kw. 0.280.33, 3e kw. 0.260.28; Kalveren: le kw. 0.700.80, 2e kw. 0.30 0.53, 3e kw. 0.250.30;. Prijzen voor: Melkkoeien: 130215; Kalfkoeien: 125225; Stieren 100225; Pinken: 3585; Vaarzen: 85150; Werkpaarden: 115200; Slachtpaarden 85180; Hitten: 5580; Nuchtere kal veren: 47; Fokkalveren: 616. Eieren. Rotterdamsche veiling: Aangevoerd 190.000 stuks. Prijzen voor: Kipeieren: 1.853; Eendeieren: 1.652. Middelburg 26 Juni. Op de veiling deden: postelein 615 c.; wage- naarsboonen 4047 c.; suikerboonen 44 c.; stoksnijboonen 4359 c.; stam- snijboonen 4049 c.; stokprincessen- boonen 3759 c.; doperwten 817 c.; peulen 224 c.; uien 34 c.; zuring 3 c.; tuinboonen 19 c.; Roem van Hol land 4751 c.; capucijners 20 c.; alles per kg; peëln 35,5 c.; kroten 2,5 4,5 c.; uiën 1—3,5 c.; selderie 1,54,5 c.; peterselie 27,5 c.; rabarber 1 2,5 c.; boonenkruid 1 c.; kunne 1 c.; al les per bos; bloemkool 424 c.; andij vie 14,5 c.; kropsla 0,052 c.; kom kommers 0.15 c.; alles per stuk; sa- voyekool planten 1011 c.; spruitkool- planten 1519 ct„ brocoliplanten 13 15 c.; alles per 100 stuks. Asters 4 c.; lelies 1012 c.; daglelies 3 c.; gladiolen 1517 c.; per 10 stuks; lathyrus 13 c.; anjers 26 c.; dalhia's 27 c.; lelies 7 c.; alles per bos; geraniums 6 c.; begonias 3 c.; beide per pot. Middelburg, 27 Juni. Kleine veiling: Aardbeien 416 ct., Bredasche aardbeien 39 ct., tomaten 7 29 ct., frankenthaler 98 ct., gele kruis bessen 1219 ct., frambozen 438 ct., roode bessen 220., witte bessen 12 31 ct., Hollandsche kersen 31 ct. alles per kg. Meloenen 26 ct, per stuk. Exportveiling: Kruisbessen 2.20, aardappelen 1.301,60, poters eerste soort 0.90, tweede soort 0.80, alles per 100 kg. Aardbeien 49 ct. p. kg. m Goes, 26 Juni. Veilingsvereen. ,,Z.- Beveland". Groote veiling. Kruisbessen 2.30—2.90, aardbeien v.m- 10.30 uur: Jucunda A 12.60, idem B 10.30, Madame Moutot A 8.70, idem B 6. Nam, 4 uur Jucunda A 1112.30, idem B 8.40, Ma dame Moutot 6.107.50, idem B 4— 5.60. Alles per 100 kg. Kleine veiling. Kersen: Hollanders 18 21, Bruine Blance 1415, Meikersen 16, Vroege van Werden 13, Luikenaars 10, uitschot kersen 47, roode bessen 1619, idem 2e soort 48, frambozen 1535, idem 2e soort 914, aardbeien 4—10, tomaten 1419, idem kriel 8 peulen 1524, doperwten 512, tuin boonen 37, dubbele princesseboonen 3545, vroege Wagenaars 32, porcelein 89, spinazie 10, oude aardappelen 0.10, nieuwe aardappelen 1.402.80, id poters 1.40—1.80, alles per 100 kg. Per ziken 4.508.50, meloenen 1832, wit te komkommers 37, groene id. 35 bloemkool 610, idem 2e soort 1.505, groene savoye kool 2.504.80, kropsla 0.601.80, alles per 100 stuks. Wortelen 58, kroten 3.10, rammenas 3.10, rha- barber 23, selderij 1, bloemen 5, alles per 100 bos. Bloemen 38 per 100 pot. G o e s, 27 Juni. Veemarkt aangevoerc 27 biggen. Plein Slot Ostende 70 biggen en 8 kalveren. Eierenverkoop V.P.Z., aanvoer 16751 eieren, 2.20 per 100. Gewone markt. Fabrieksboter 0.90 boerenboter 0.75, winkelprijs 0.85 tweede soort boter 0.60, eieren 2 winkelprijs 3, ganzeneieren 5, eend eieren 2 en poelje-eieren 1.50. K a p e 11 e, 26 Juni. Blocveiling van 9.30 uur v.m. Jucunda's 12.50 per 100 kg- Blocveiling van 1 uur n.m. Madame Moutot 8.20 per 100 kg. Groote veiling. Kruisbessen 2.10 2.50 per 100 kg. Kleine veiling. Vroege kersen 912, Tot onze diepe droefheid ont sliep heden, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, IMAGDALENA PIETERNELLAj KOELEMAN Weduwe van M, J. de With, eerder van L. de Plaa, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Hillegersberg: Wed. P. M. GERNLER— DE PLAA. Kinderen en Kleinkinderen. Middelburg: P. DE WITH. E. J. DE WITH— BRAKMAN en Kind. Amersfoort: J. F. DE WITH. E. DE WITH— DE BEER. en Kinderen. Middelburg: M. P. DORMAAR— DE WITH. W. A. DORMAAR. en Kinderen. Amsterdam: C. DE WITH. C. DE WITH—SIEBOLS. en Kinderen. Middelburg, 26 Juni 1933. Geen Bezoek. H Heden overleed mijne geliefde ^Schoonzuster IMAGDALENA PIETERNELLAl DE WITH—KOELEMAN. Wed. C. J. BOOGAERDT 'T HOOFT—DE WITH. Middelburg, 26 Juni 1933. Hartelijk dank voor de vele blij ken van belangstelling op 17 dezer ondervonden. Familie JOOSSE, Middelburg, N. O. straat. Wegens werkzaamheden, in ver band met de halfjaar-balans, zal het kantoor der N.V. Rotterdamsche Bankvereeniging te Middelburg op Vrijdag 30 Juni a.s. na 12 uur voor het publiek Het Bestuur van het waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke" biedt te koop aan het hooigras van het weiland, gelegen benoorden den Dankerschen Weg langs de bermsloot van den Weste lijken Kanaaldijk, groot 2.59.95 ha. Inschrijvingen in te leveren bij den Dijkgraaf C. D. VEREEKE te Kapelle tot en met 3 Juli 1933. C. D. VEREEKE, Dijkgraaf. A, MOL, Ontvanger-Griffier. Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Kloetinge maakt bekend dat Gedeputeerde Staten van Zee land bij hun besluit van 16 Juni 1933 no. 206, 3e afd. hebben goed gekeurd het door den Raad dezer gemeente op 13 April 1933 vastge stelde uitbreidingsplan voor het ge deelte der gemeente, begrensd door Patijnweg, Lewestraat, Stel- Ieweg en Heernisseweg. Kloetinge, 27 Juni 1933. Het Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, C. ZANDEE Azn.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3