Voor kleine tuinen. LANDBOUW. PERZISCHE REISBRIEVEN gen. De leden gaven blijken van instem ming met deze woorden. De secretaris bracht hierna het jaar verslag uit, waarin o.a. voorkomt dat al le stukken voor het boekwerk over de molens op Walcheren aan het nieuwe lid, den heer Van Doominck, ter hand zijn gesteld met verzoek het spoedig voor de pers gereed te maken. In de rubriek personalia, memoreert de secretaris het verlies, dat de vereeni- ging heeft geleden door het overlijden van den Middelburgschen kunstschilder den heer W. J. Schütz, die van af de op richting lid was en in wien de vereeni- ging een trouw vriend verloor, dien zij in dankbaarheid zal gedenken. Op voorstel van de financieele com missie verleende de vergadering déchar ge aan den penningmeester met dank voor zijn zorgvuldig beheer. Naar aanleiding van een schrijven van den heer B. von Brücken Fock over de beplanting van den weg Biggekerke Westkapelle, besloot de vergadering op de inlichtingen, verstrekt door Ir. Van Leeuwen in te gaan. Afwijzend beschikte de vergadering op het verzoek van de wed. Andriessen om subsidie voor herstel van een trap gevel aan de Wijngaardstraat te Mid delburg, omdat de aanvrage eerst gedaan is, nadat het werk tot stand is gekomen en het verkregen resultaat niet onver deeld gunstig is te noemen. Naar aanleiding van een verzoek van den heer Bouwense, eigenaar van den Wandelbazar in de Kortedelft te Mid delburg, besloot de vergadering hem te adviseeren aan gemeentewerken te vra gen of volstaan kan worden met een af doende verankering van den topgevel van zijn gebouw. De vergadering herkoos m.a.s. tot be stuursleden de heeren dr. J. H. Vernhout en dr. W. S. Unger, die zich bereid ver klaarden de herbenoeming aan te nen- men. Op een vraag van den heer dr. Unger hoe men denkt over de buitenboomen van het plantsoentje op de Balans, acht ten de leden deze boomen nog geen be zwaar voor het uitzicht op de omringen de gebouwen. De heer Unger vestigde de aandacht op den slechten toestand van de beplan ting enz. van den Ouden Vliss. Weg. De voorzitter verzocht den heer Un ger deze aangelegenheid met het bestuur van dezen weg te bespreken. De heer Meerkamp van Embden stel de voor steun te verleenen aan het be stuur van de Sociëteit St. Joris voor de instandhouding van het gebouw. Na uitvoerige bespreking verwierp de vergadering het voorstel bij hoofdelijke stemming. Nog hadden besprekingen plaats over deelname aan de tentoonstelling van den Bond Heemschut en over een attentie voor den A.N.W.B. op het a.s. jubi leum. De heer Barentsen deed nog mede- deeling van een door hem uit Engeland ontvangen schrijven van Sir R. Morton Nance, over de afbeeldingen in het jaar verslag. Het optreden van uit Duitschland ge vluchte artisten in ons land. Het bestuur van de Nederlandsche Artisten Organisatie heeft het volgen de telegram gezonden aan den Minis ter van Arbeid en aan de Colleges van B. en W. te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag: Gezien den noodtoestand der Neder landsche Artisten in het algemeen, pro testeert de Nederlandsche Artisten Or ganisatie ten zeerste tegen het optreden van uit Duitschland gevluchte artisten, dewelke onder den naam van „Das Ka- barett der Prominenten" te Amsterdam een ensemble hebben opgericht en voor stellingen geven o.a. te Amsterdam (Stadsschouwburg). Rotterdam, Den Haag e.a. plaatsen en verzoekt de au toriteiten tot het nemen van maatrege len over te gaan. door TORAVO. IV. Beyrouth. Om 1 uur kwamen we hieraan. Beyrouth ligt prachtig aan den voet van besneeuwde bergen; dat doet zoo vreemd aan want de zon is brandend heet en in die Oostersche omgeving is sneeuw wel wat je het minst verwacht te zien. Toen land in zicht kwam, haalde de vriendelijke Syriër me uit mijn dekstoel hij juichte bijna van vreugde, Toon de me den Hermon; kleine dorpjes waarvan hij de namen noemde, heel schilderachtig halverwege de bergen ge legen; de haven in de verte, het groote complex gebouwen van de Université Americaine dat alles moest ik bewon deren. Het water was spiegel glad; de blauwe lucht, de mistige bergen hij zei dat dit véél mooier was dan de Cóte d'Azur en daaraan heeft hij wel gelijk. Toen het schip aan den steiger lag, was het één geklim en geklauter van alles wat twee beenen had in één oogwenk was het dek vol en werd je omver gestooten door gerokte mannen. In de hut lag Mme D. om de beurt in de armen van haar man en van een vriendin dus ik er vandoor! Op de trap hoorde ik mijn naam roepen zoo grappig spreken ze dien uit! het was de Cookman die me bracht bij Mr. P., Wat er alzoo te doen is in den moestuin. Nu het weer is veranderd en het eens flink heeft geregend gaan we in den moestuin door met het planten van kool soorten voor wintergebruik. Roode, savoye en witte kool moet vó'ór den langsten dag aan den groei zijn. Indien we later planten is de kans groot dat er geen volgroeide kool meer gevormd wordt. We planten op een afstand van 60 tot 70 cm en zorgen voor een goede bemesting. Zijn de planten eenmaal aan d engroei, dan geven we nog een paar maal een gaft Chilisalpeter van 2 a 3 kilo per Are als overbemesting. Late savoye en spruitkool planten we nog tot in Juli; ook boerenkool kunnen we nog laat planten, zelfs tot einde Juli toe. Omstreeks den langsten dag zaaien we winterandijvie en voor laten oogst zaaien we in het begin van Juli nog eens. Nu het heeft geregend moeten we ook enkele gewassen gaan uitdunnen. Zomer- peen dunnen we uit tot op 5 cm., kroten tot op 15 cm en Brusselsch witlof tot op 12 a. 15 cm. Nu de grond vochtig is zullen de planten van dit uit dunnen niet veel lijden. Ook is het van het meeste belang dat we tijdig uitdun nen, dus voor dat de te dicht staande plantjes ijl en spichtig opgroeien. De stokboonen beginnen te ranken en wor den daarbij geholpen door de ranken met een biesje losjes aan de stokken te binden. Nog kunnen we boonen leg gen, maar we wachten er dan ook niet langer mee. Alleen voor laten oogst leg gen we tot half Juli nog wat stamprin- cessen waarvan we in een gunstigen na zomer tot in den herfst nog kunnen oogsten. Ook leggen we nog weer erwten en peulen, waarvoor we de vroege soorten gebruiken omdat deze na een kortere groeiperiode reeds vrucht ge ven. We zaaien ook weer kropsla en zomerpeen voor opvolgenden oogst; ook is het nu tijd voor het zaaien van win terpeen. Van postelein zaaien we met een tusschentijd van een paar weken steeds een klein stukje voor opvolging. Uit de tuinboonen nijpen we de toppen zoodra, de onderste peulen gezet zijn, we hebben daardoor minder last van blad luizen welke de tuinboonen soms ge ducht kunnen plagen. De vollegronds to maten zijn of worden nu uitgeplant. Al le zijscheuten worden geregeld wegge broken zoodat alleen de hoofdstengel overblijft, De planten krijgen een stevige stok waaraan de stengel losjes wordt vastgebonden. Bij te stijf binden wordt de stengel vaak af gesnoerd. Tomaten plaatsen we op een warm, zonnig plek je. Bij een gunstigen nazomer kunnen we er dan veel vruchten van plukken. We nijpen den stengel in boven den vierden tros. Vanwege de Provinciale vereeni- ging tot verbetering van het geitenras, werd Vrijdagmiddag te Biggekerke een geitenkeuring gehouden. Keurmees ter was de heer J- Versluis. Aangevoerd waren 24 dieren. De prijzen werden toe gekend als volgt: Groep I, lammeren: le en 2e prijs P. Vlieger, 3e pr. L. Wijkhuijs Lz. Groep la volbloed lammeren: le en 2e pr. P. Vlieger, 3e pr. C. Jobse. Groep II 1-jarige geiten: le pr. C. Jobse, 2e pr. J. Wielemaker. 3e pr. C- Jobse. Groep III 2-jarige geiten: le pr, C. Jobse, 2e pr. P. Dingemanse, 3e pr. P. de Lange, 4e pr. L, Simonse Jz. Groep IV 3-jarige en andere geiten: le pr. A. de Witte, 2e pr. C. Clarisse, 3e pr. P. Vlieger. Groep V stamboekgeiten: le pr. P. Vlieger, 2e pr. C. Clarisse, Een diploma werd verleend voor de die aan boord was gekomen om me af te halen. Wat was ik blij het certificaat van de inenterij te kunnen toonen zonder dat had ik het zoowaar over moeten laten doen, en daarvoor zeker een dag of tien in Beyrouth moeten blij ven! Ik wist gewoon niet waar een veilige plaats te vinden voor mijn paspoort kon ik het maar inslikken! Je moet zoo geweldig oppassen een kruier griste fluks in mijn beurs toen ik hem betalen wilde en van den deftigst aangeda- nen meneer tot den viesten kruier tracht je af te zetten en te begappen! En heb niet het ongeluk te glimlachen tegen een paar arme kinderen, of tegen een stakkerigen bedelaar je raakt ze niét meer kwijt! Met mijn bagage heb ik nogal moeite gehad; om te beginnen was opeens mijn groote valies weg! Ik zei den Cookman, dat hij gerust op zijn hoofd kon gaan staan, maar dat ik niet van boord ging, voordat ik het terug had. Gerèn, ge vlieg, de noodige vloeken en daar kwam het te voorschijn uit de bagage van een ander! En latbr was mijn groo te koffer weg stel je voor, kalmweg laten staan bij de douanen! Ik er op uit maar de douanen waren naar huis toe en ik kreeg eerst den volgenden dag met veel moeite mijn koffer! Ik zag hier veel „antiquiteiten" win kels; zijden stoffen; Damascus-koffers, heel eigenaardig van metaal, ingelegd geiten van: A. de Witte, C. Jobse en C. Clarisse. Een eenjarig gratis abonnement op „De Geit" viel bij loting ten deel aan A. de Witte. ZEEUWSCHE LANDBOUW- MAATSCHHAPPIJ. Zeeuwsche Landbouw Maatschappij. Aan de agenda voor den op 5 juli te Oostburg te houden hoofdbestuurs vergadering ontleenen wij het volgende: Het Dag. Bestuur stelt voorde Wijzi ging der arbitragevoorschriften voor den aardappelhandel door de Hoofdcommis sie van scheidsrechterlijke uitspraak voor geschillen in den aardappelhandel voorgesteld goed te keuren. Als gevolg van een destijds in een vergadering van den B. V. G. uitgespro ken wenschelijkheid van het verzekeren van een pensioen voor den landbouwer is door de B, V. G„ de Vereeniging van Oudleerlingen der R. L. W. S. en de Z. L. M. een commissie ingesteld om deze aangelegenheid in studie te nemen. In het door deze Commissie opgestel de rapport wordt deze uitgesproken wenschelijkheid bevestigd. Verschillen de tarieven van verzekeringsinstellin gen zijn vergeleken met het resultaat, dat de tarieven van „Pensioenrisico" het voordeeligst blijken. De commissie heeft de vergelijking van verzekering door particuliere maat schappijen geheel buiten beschouwing gelaten. Dergelijke verzekeringsbedrijven be oogen niet in de eerste plaats de be langen der verzekerden te behartigen. De onderlinge is geboren uit, en ont leent hare levenssappen aan het milieu der belanghebbenden. De commissie denkt aan de landbouw- ongevallenwet die thans uitgevoerd wordt door de eigen bedrijfsvereeniging; en de Zeeuwsche boeren zijn bijna zon der uitzondering aangesloten bij derge lijke vereenigingen. De commissie acht het zelfstandig op richten van een fonds voor Zeeland niet gewenscht en zelfs gevaarlijk voor het welslagen, omdat daaraan te groote ri sico's verbonden zijn en men eerst dan kan beginnen wanneer een voldoend be drag voor verzekering is toegezegd. Het is dringend noodig in een groote organisatie te werken, waar de zeker heid bestaat, dat de verhoudingen tus- schen het aantal overlevenden meer zul len overeenstemmen met de gemaakte berekeningen. De Commissie stelt daarom dan ook voor een Vereeniging op te richten erv aansluiting te zoeken bij de groote on derlinge organisatie Pensioen-Risico. De Commissie meent dat Pensioen- Risico den Zeeuwschen land- en tuin bouwers een verzekering voor den ouden dag kan aanbieden, die op hun volle belangstelling aanspraak mag ma ken. Het Dagelijksch Bestuur kan zich geheel met de conclusie van de bedoel de Commissie vereenigen en stelt daar om voor medewerking der Z. L. M. tot het oprichten der bedoelde Vereeniging en aansluiting bij Pensioen-Risico goed te keuren. Het Dag. Bestuur stelt voor de vol gende destijds ingestelde Commissies op te heffen: 1. Commissie voor de beoordeeling van een bietenrooier. 2. Commissie voor den aankoop van Russisch lijnzaad. 3. Commissie „Werkloosheidsverzekering". Het Dag. Bestuur stelt voor de Be lastingcommissie uit te breiden in dien zin, dat ieder deel der provincie er in is vertegenwoordigd door een lid en 'n plaatsvervangend lid. Contributieverlaging. Het Dag. Bestuur stelt voor bij de contributieregeling voor 1933 een cri siskorting toe te passen en wel 25 pet. op de vaste som en 20 pet. op het te be talen bedrag voor grondgebruik en grondbezit. Deze korting beteekent voor de Z. L. M. een mindering van in- met steenen van allerlei klueren. Geen wagentjes, geen ezels; wèl taxi's en ge asfalteerde straten. De menschen zijn vrij blank; ik zag veel lichte oogen en bijna allen spreken Fransch. De omgeving is zoo bizonder en bij mijn terugreis hoop ik eenige excursies te maken o.a, naar Baalbec, waarvoor ik nu geen tijd had, helaas. In dezen hotel-salon zit op eiken fau teuil een Syriër met fez op en in eigen of Europeesche kleederdracht. Aan ta fel een Syrische dame, erg opgepoetst, die kaart speelt met eenige heeren, om ringd door nieuwsgierig kijkende Sy- riërs. Het diner was ook vreemd: soep die naar lever smaakte, een vol au vent gevuld met gevogeltje, uien, aardappels en nog wat heel akelig; schapen- vleesch met een ander soort aardappels, spinazie met éftfren, oudding, vruchten en koffie; zonder melk of suiker en toch was het zoetig net een papje, maar wel smakelijk. Ruthba. De tocht Beyrouth Damascus was prachtig zeldzaam mooi. Het hotel was goed, maar de buurt waar het staal niet, althans mijn chauffeur raadde mij aan niet de deur uit te gaan. Dikke ta pijten lagen er, naast en over elkaar ge legd; banken met kleurige kussens, ver sierd met pompons. Heel hooge plafonds, geverfde kale muren, waartegen soms ook kleeden hangen; kleine tafeltjes, in gelegd met paarlemoer en gekleurde komsten van iet minder dein 3000, Het Dag. Bestuur meent erop te moe ten wijzen, dat 'n dergelijke verminde ring van inkomsten er vanzelfsprekend toe moet leiden, dat de Z.L.M, haar werkzaamheden moet inkrimpen in 'n tijd dat van de organisatie zeer veel wordt gevraagd. De slechte financieele uitkom sten van het bedrijf is oorzaak dat het bestuur gemeend heeft deze korting op de contributies te moeten toepassen al is het van oordeel dat de bijdrage aan de landbouworganisatie behoort tot de noodzakelijke bedrijfsuitgaven even goed als de gelden van aankoop van kunst mest enz. Urgentieprogramma. Het Dag. Bestuur stelt voor aan het Kon. Nederl. Landbouw-Comité te ver zoeken haar urgentieprogramma van '31 aan te vullen. Het Dag. Bestuur stelt voor met de Auto-Onderlinge te Groningen een col lectief contract voor verzekering van automobielen van leden der Z. L. M. af te sluiten. Verslag over 1932 van het Centraal Zeeuwsch Pachtbureau. Het Dag. Bestuur stelt voor het Eere- lidmaatschappij van Verdienste aan te bieden aan de heeren: Jacs. Nijsse Mzn., te 's Heer Arendskerke; C. van Westen Pzn. te Zierikzee en Adr. Geluk te Zie- rikzee, die 50 jaren lid der Z. L. M. zijn. Inzake de aanvulling van het Urgentie programma ontleenen wij aan de toe lichting: Al mag dankbaar worden geme moreerd wat onze regeering ten behoe ve van den landbouw heeft gedaan, waardoor het ongetwijfeld aan een groot aantal landbouwers is gelukt tot dus verre het hoofd boven water te houden, toch is het ook in de gesteunde be drijfstakken dikwijls nog verre af van een loonende cultuur of bedrijf. Zulks behoeft trouwens ook geen ver wondering te wekken, als men het be drag wat de Landbouw als gevolg van de prijsdaling te kort komt vergelijkt met de sommen, welke hem door de steunmaatregelen worden toegevoerd. Dit laatste bedrag, dat door het Neder landsche volk in eenigerlei vorm ten be hoeve van den landbouw wordt opge bracht is te schatten op pl.m. 120 mil- lioen gulden. In 1923 werd het binnen- landsch verbruik van Nederlandsche landbouwproducten berekend op 600 millioen gulden. Bij een indexcijfer voor landbouwproducten van 46 (April 1933) bedraagt de waarde dezer producten thans nog 276 millioen gulden, zijnde dus 324 millioen gulden minder dan in 1923. De tuinbouw is hierbij zelfs nog geheel buiten beschouwing gelaten. Het Nederlandsche volk betaalt dus voor zijn landbouwproducten in 1933 324 mil lioen minder dan in 1913. Geen wonder dat een steun van pl.m. 129 millioen gulden niet toereikend is. Er zal dus naar andere middelen moe ten worden gezocht en wel zullen ten eerste maatregelen op het gebied der handelspolitiek moeten worden genomen. De onbeperkte meestbegunstiging, tot dusver de grondsteen van onze handels verdragen met andere landen, is absoluut onvoldoende gebleken om onzen uitvoer in stand te houden. O.a. dient het buitenlandsch fruit dat hier op bepaalde tijden beneden den productieprijs wordt ingevoerd, met 'n invoerrecht per kg te worden belast. Meer aandacht zal dienen te worden besteed aan de voorziening der binnen- landscbe markt. Het moet mogelijk zijn de productie in overeenstemming te brengen met de door contingenteering verminderde afzet mogelijkheden onzer producten op de buitenlandsche markt, waarvoor een algemeene machtigingswet en niet een beperkte, zooals ve thans bestaat, noodig is. De wanverhouding tusschen het stede lijk loon- en preispeil en dat op het platteland zal dienen te worden gewij zigd om te komen tot verbetering van steenen. 't Geheel is altijd gezellig, Oostersch. De buitenkant en de straat waarin het gebouw staal maken een groot verschil met dit rijke intérieur. En vanmorgen om 7 uur vertrokken we uit Damascus en daar zit ik nu te schrijven midden in de woestijn, 's avonds na het diner. Ik was de eenige vrouwelijke passa gier en de eenige mannelijke was een Engelschman en samen verdronken we in dien reuze-wagen, gehaakt aan een tractor, Toen we zoo twee uren gereden hadden, dacht ik dat ik niet meer leefde zóó werden we door elkaar geschud. Je weet dat we bij Cook de plaats naast den chauffeur besproken hadden voor mij, maar daar ging een jong soldaat zit ten, een telegrafist van een caravanse rail, dat meteen fort is, met een bezet ting van 12 man werd me verteld. Hij stapte uit toen we vier uren gereden hadden. Omstreeks half eén werd er halt ge maakt bij een steenen terpje, om de lunch te gebruiken, in cartonn'en doozen door de Compagnie meegegeven. Na de lunch ging ik naast den chauffeur zitten, waar ik lang niet zoo door elkander ge schud werd als achterin. De arme En gelschman zat heel alleen te schudden op zijn fauteuil. Je weet niet half wat een rare ge waarwording het is, al maar eindelooze vlakten door te gaan, waar niets maar dan ook werkelijk niets te zien is. den toestand ten plattelande. Eene ver laging der productiekosten is noodza kelijk met behoud van de tegenwoordige waarde van het ruilmiddel. Aangedrongen dient te worden op een verlaging der grondbelasting, polder- en waterschapslasten en het verstrekken van een uitkeering uit het wegenfonds ten behoeve van het onderhoud der ter tiaire wegen, en premiën sociale verze kering. Prijsverhooging der producten; moet worden nagestreefd. Aangedrongen dient te worden op het treffen van tijdige maatregelen voor den aardappeloogst 1933. Een eventueel overschot aan aardap pelen dient tijdig uit de markt te wor den genomen. De aanwezigheid van zeer groote hoe-' veelheden goede consumptie-aardappe len op een tijdstip dat buitenlandsche vroege aardappelen op de Nederlandsche markt worden aangevoerd, wettigen het heffen van een invoerrecht op deze aard appelen. Hulp dient te worden verleend aan de hypoth'eekboeren in dier voege dal executie zooveel mogelijk dient te worden voorkomen. Tot dit doel zal de hypotheekhouder moeten worden verplicht van zijn voornemen tot executeeren aangifte te doen, waar na de hypotheek wordt overgenomen door een te stichten Rijksvoorschotbank, conform het voorstel van de Coöp. Boe renleenbank. Zoo noodig zal op opschor ting van het executierecht moeten wor den aangedrongen. De agenda van de algemeene verga dering bevat het jaaroverzicht van den voorzitter en een inleiding van den heer Ir. S. L. Louwes te Zwolle, over „De algemeene toestand van den landbouw nu en in de naaste toekomst". Lathyrus-tentoonstelling De Koningin schonk voor de 6e Na tionale Lathyrus-tentoonstelling, die op 7, 8 en 9 Juli a.s. te Aalsmeer gehouden zal worden, een Groote Zilveren Me daille. Vreterij van schildpadtorretje en larven der Aaskever in bieten. Het Instituut voor suikerbietenteelt te Bergen op Zoom heeft den Plan- tenziektenkundigen Dienst te Wa- geningen in kennis gesteld met het optreden van de vreterij van het schild padtorretje en de larven hiervan in bie ten in het Zuiden van ons land. Deze mededeeling en het feit, dat in andere deelen van ons land de larve van den aaskever schade aanricht in het jonge bietengewas, geven er aanleiding toe hier de aandacht te vestigen op de mid delen, waarmede deze vreterij kan wor den tegengegaan. Het schildpadtorretje en zijn larven vreten gaten in de bladeren, zoodat de ze er erg gehavend uitzien. Het kevertje heeft een schildpadachtig voorkomen. Het is in het begin iets groenachtig en daarna weer vuilbruin gekleurd. De larve is meer geelgroen. Aan de kanten van het lichaam van de larven bevin den zich zijdelings vertakte dorentjes, terwijl eveneens een soort staart aan het lichaam voorkomt, die gewoonlijk over het lichaam is gebogen en waarop de uitwerpselen worden verzameld. De larven van den aaskever zijn plat en zwart van kleur. Ze vreten, wanneer het gewas nog jong is, soms de bladeren in hun geheel op, bij oudere bladeren blij ven alleen de hoofdnerven over. De bestrijding van beide parasieten kan o.a. geschieden door het gewas te bespuiten met arsenicum houdende mid delen zooals Paryschgroen en loodarse- naat. Paryschgroen wordt aangewend in •een verhouding van 1 op 1000 (dus 1 ons op 100 1. water), terwijl hier aan eenige kalk wordt toegevoegd (plm. 1 kg op 100 liter). Een goede menging en verdeeling wordt verkregen door van het benoodig- de Paryschgroen met een weinig water en kalk een papje te 'maken, en dit pap- Soms zag ik witte beenderen liggen, reuze botten, van kameelen geloöf ik. Twee keer kon ik in de verte een troep schapen zien, bewaakt door keeshonden en door een in veel kleeren gehulde Be douin witten doek om 't hoofd vast gebonden door twee zwarte banden, die achterop zijn rug met kwastjes versierd neerhingen. De heuvels hier en daar zijn bedekt met kiezelsteenen, zóó scherp dat je je vingers eraan bezeeren kunt; wat pluk jes gras, net stompjes hei zou je zeggen en daarvan leven die schapen, hoe is 't mogelijk? Verder kaal en nog eens kaal. Weet je wat leuk was: telkens onder weg leek het of je heele vlakten water zag, zooiets als de Loosdrechtsche plas sen, met een bootje en begrensd door wilgen. Gezichtsbedrog: fata morgana! want heel langzaam werd de plas een streep om tenslotte te verdwijnen. Met ons ging nog een auto mee, een particuliere, w.i. twee heeren. Het is namelijk verboden om alleen de woestijn in te gaan men verdwaalt allicht en dan moet de politie gaan zoeken. Soms reed die auto voo ons uit maar dan kon je niets meer zien, zoo ontzettend veel stof waait er op. In de verte zagen we herhaaldelijk zandhoozen, meters hooge torens van zand en stof. Heel eigenaardig.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6