ZEELAND. VAN EN OVER DE FILM. KUNST EN WETENSCHAP. 50 JARIG JUBILEUM A.N.W.B., TOE RISTENBOND VOOR NEDERLAND. VLISSINGEN. Schietoefeningen. Een interview met Raspoetin's Dochte*". ZUID-BEVELAND. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Verordening beheer waterlei dingbedrijf. Te veel lawaai te veel haast. Hulpverleening bij brand. De begrooting 1933. Journaal-snippers. „HENDRICK DE KEYSER" Een somber verslag over 1932. Bioscoop-Programma's. VLISSINGEN. Men schrijft ons: In eene bijeenkomst van officials van don A.N.W.B., \Zaterdagmiddag te Til burg gehouden, werd onder voorzitter schap van den heer Westerouen van Meeteren, Directeur van het Bondsbu- reau, afdeeling toerisme te Amsterdam, het door den heer Verlinden Sr., consul te Bergen op Zoom, voorgesteld plan, om de stertocht bij gelegenheid van het 50-jarig jubileum voor Brabant, Zeelanc en Limburg extra te propageeren aan dé vergadering ter kennisneming voorge legd. Algemeen en onder bijzondere toe juichingen von het voorstel volledige in stemming. In het kort komt het hierop neer: Alle houders van automobielen stel len de leden, die zulks verkiezen in de gelegenheid, per auto, de stertocht naar Amsterdam mede te maken, »tegen ver goeding van benzine en olie. Deze toch ten vangen resp. aan te Vlissingen, Ber gen op Zoom en Heerlen. De te volgen routes worden aan iederen deelnemer, zoowel automobilist als motorrijder, door het' bondsbureau op aanvrage belangloos verstrekt, met dien verstande echter, dat de laatste con trole-post, tevens verzamelplaats, za1 zijn Hilversum in het bondshotel „Ho: van Holland". Teneinde zoo min mogelijk tijd te ver liezen, werd besloten de stertocht aan te vangen op een zoodanig tijdstipp, in den avond van Donderdag 29 Juni, dat men in de ochtenduren te Hilversum tij dig kan vertrekken om op het, in het programma aangegeven uur van ont vangst op Schiphol te Amsterdam aan de demonstratie te kunnen deelnemen. Secondair wordt in overweging ge geven, zooveel mogelijk een overzicht te geven van de nationale kleeder drachten der drie Zuidelijke provincies, waardoor een folkloristisch idee aan het geheel wordt gegeven. Dit plan, waardoor de kosten tot deel name een bedrag van 15 niet zullen overschrijden, biedt derhalve aan ieder bondslid de gelegenheid uit de drie zui delijke provincies deel te nemen aan het grootsche feest, van het 50-jarig be staan van den A.'N.W.B. Thans is het woord aan de officials, zonder uitzondering, om ieder in zijn kring propaganda te maken, waardoor voorkomen wordt, dat men zich zou moeten verwijten te hebben nagelaten deel te nemen aan een nationaal feest, dat zich in een menschenleven niet zal herhalen. Vooruit derhalve, Gij bondsleden, niet getalmd, doch geeft U nog heden op bi) den consul in de plaats Uwer inwoning, of aan het bondsbureau, Keizersgracht 588, Amsterdam.. Op 20 Juni en zoo noodig op 21 of 22 Juni 1933 zal worden geschoten met geschut, geplaatst ten Zuiden van het licht van Kaapduinen. De schietoefenin Toen Marie Rasputin, de dochter van den beruchten monnik wiens loopbaan de grondslag is van de M. G. M.-film „Raspoetin en de Keizerin" in het cir que d'Hiver te Parijs zou optreden werd direct van deze gelegenheid gebruik ge maakt om van haar enkele details over diens leven te weten te komen. Marie Raspoetin is een vrouw van ongeveer 35 jaar, niet knap maar met dezelfde kleurlooze en toch doordringen de oogen, die het meest opvallend wa ren in het gezicht van haar vader. Zij ontkende het zeer verspreide verhaal, dat Raspoetin in zijn jonge jaren tot 'n religieuze orde zou zijn toegetreden. „Twee jaren lang", vertelde zij, „woon de mijn vader in een klooster, zooals dit voor de revolutie een gewoonte in Rusland was voor menschen, die zich speciaal op iets wilden toeleggen, maar hij is nooit een monnik geweest. Het is waar, dat er een geheimzinnigen invloed van hem uitging, en sinds mijn derde of vierde jaar, ben ik mij hiervan steeds onbewust geweest. Zoodra ik voelde, dat zijn oogen op mij gericht waren, werd ik gedwongen hem aan te kijken. „Hij vatte zijn plichten als vader zeer ernstig op. Tot zijn dood in 1916 duldde hij geen afwijking van de vaste regel, dat wij allemaal om negen uur naar bed moesten en iederen Zaterdagavond en Zondagochtend liet hij ons ter [kerke gaan. „Mijn zuster en ik mochten nooit met jongens uitgaan en ik zal nooit vergeten dien eenen keer, dat wij dit voorschrift overtraden. Het was op een Zondag avond en mijn zuster en ik hadden be loofd naar een bal te gaan, dat voor de leerlingen van een jongensschool in Pe- trograd werd gegeven- Wij wisten, dat vader dien avond niet thuis zou zijn en wij waren overtuigd, dat alles veilig was en hij nooit van ons uitstapje zou hoo- ren- Mijn zuster werd een half uur eer der dan ik thuis gebracht en toen ik thuis kwam zag ik mijn vader in de deur staan met een stok in zijn handen. Hij gen vangen aan ten 9 u. Op of nabij de batterij, vanwaar geschoten wordt, zal van één uur voor den aanvang tot het einde der schietoefeningen een roode vlag geheschen zijn. Zeevarenden wordt verzocht, zich niet onnoodig op te hou den in een gedeelte van Galgeput, Oost gat en Deurloo tusschen de lijnen ge trokken van de batterij te Kaapduinen in Noordwestelijke en Zuidelijke rich ting tot een afstand van 10.800 m. NISSE. De Bond van vrijwillige Bur gerwachten in Nederland gevestigd te den Haag heeft aan den heer Johs. Pi laar te Goes oud-commandant der Goe- sche Burgerwacht de medaille voor bij zondere toewijding toegekend. Het be stuur der Nissesche Burgerwacht heeft deze eere medaille aan hem uitgereikt. Bij raadsbesluit d.d. 27 Mei 1932, nr. 7a, werd een verordening vastgesteld op het beheer van het waterleidingbedrijf. Tegen deze verordening zijn bij Ge deputeerde Staten eenige bedenkingen gerezen, waaromtrent B. en W. met dit college in briefwisseling getreden zijn. De voornaamste bedenkingen betreffen een tweetal punten. In de eerste plaats hebben Ged. Sta ten er bezwaar tegen dat het admini stratief, technisch en kasbeheer in één hand is, te weten in die van den direc teur, Naar het hun wil voorkomen, kan het kasbeheer wel aan een ander dan den directeur worden opgedragen. B. en W. kunnen zich hiermede wel vereeni gen, te meer daar zulks in de praktijk reeds ten deele geschiedt. De zeker heidsstelling door den directeur zou dan gevoegelijk kunnen vervallen, terwijl 'n algemeene fraude-verzekering zou kun nen worden gesloten voor een bedrag van 10.000 in plaats van de thans loo- pende fraude- en diefstalverzekering ad 2500. In de te sluiten verzekering zal wor den begrepen het risico ter zake van diefstal, fraude enz. en geldophalers. Het tweede punt betreft de afschrij vingen, welke Ged. Staten te lang ach ten. Zij geven in overweging verschil lende percentages te verhoogen. Zoo wenschen zij het percentage voor „ma chines, ketels en schoorsteen" te bren gen van 4 op 6; dat voor „persleidingen" van 2op 3; dat voor „hoofdbuizen net" van 2 op 3 en dat voor „zinker keersluis van 2% op 4. Voorts zou voor „dienstleidingen" een afschrijvingsper centage van 4 opgenomen moeten wor den en voor „oprichtingskosten" een „disagio en kosten van geldleeningen" een percentage van 10. De hieruit voort vloeiende meerdere kosten van afschrij ving bedragen ongeveer 4000. Voorts dient te worden bepaald, dat deze per centages voor 5 jaar gelden en daarna opnieuw, al dan niet gewijzigd, zullen worden vastgesteld, terwijl de boek waarde van bedrijfsobjecten, welke blij- pakte mij beet en sleepte mij het huis in en ik herinner mij. dat mijn cavalier tegen den chauffeur riep: Vlug doorrij den. Na dien eenen avond hebben wij het nooit meer gewaagd zijn strenge bevelen ongehoorzaam te zijn. ,.Ik voelde een echte diepe genegen heid van mijn vader hoewel ik bang voor hem was. Misschien werd dit ge voel versterkt door de geheimzinnige at mosfeer die om hem hing. Ik ben over tuigd, dat al zijn handelingen voortspro ten uit den wensch om Gods wil te doen en Rusland te helpen, eerder dan uit egoïstische motieven. „Hoe meer zijn invloed aan het hof groeide, des te meer vijanden maakte hij zich. Vader was maar een eenvoudig man van het platte land, die de Siberi sche boeren het best kende. Jarenlang had hij tusschen hen geleefd en met hen gewerkt en gedurende zijn lange reizen naar verschillende landstreken van Rus land sprak hij met duizenden. Hij wist wat zij noodig hadden en hij wilde, dat de Czaar hen zou helpen." „Wat geen walvischspek?" Philip Nonooruk zou graag weten, wat zij dan eigenlijk eten als zij honger heb ben in Hollywood. Zijn dagelijkch dieët bestond steeds uit walvischspek of visch, want Philip is een walrusjager uit het hooge Noorden, die nooit Zuidelijker streken bezocht had als de omgeving van Teller in Alaska- Hij kwam met den regisseur W. S. van Dijke naar Holly wood om op te treden in enkele close- ups en korte scènes, die nog gemaakt moeten worden ter completeering van de film „Eskimo", waarvoor Van Dijke acht maanden lang tusschen sneeuw en ijs opnamen maakte. Hij heeft geen hoo- gen dunk van de beschaving. „Teveel lawaai teveel haast benzinesleden op straat te vlug en ik moet teveel op de kinderen letten zegt hij. Het blijkt inderdaad, dat als hij met de kinderen, Guguk, Disana en Biank uitgaat, deze voortdurend wegloopen en geen idee blijken te heb- oen van het gevaar van het moderne \erkeer van auto's en bussen. „Eten is te zacht slecht voor de vend buiten gebruik worden gesteld, ge heel moet worden afgeschreven. Ten slotte verzoekt de directeur het maximum bedrag dat in kas mag zijn (inclusief het saldo bij den postchèque- en girodienst) te verhoogen van 4000 tot 6000, daar in de praktijk gebleken is, dat het bedrag ad f\ 4000 te laag is. B. en W. stellen voor overeenkom stig het vorenstaande te besluiten en de beheersverordening gewijzigd vast te stellen, als een bij dit voorstel overge legd concept is aangegeven. B. en W. van Middelburg, evenals die van Vlissingen, achten het wenschelijk, dat de wederzijdsche hulpverleening bij brand in een der gemeenten Middelburg of Vlissingen, in een overeenkomst wordt vastgelegd, welke overeenkomst ook regelen betreffende de hulpverlee ning zelf bevat. Door B. en W. van eerstgenoemde gemeente is een ontwerp-overeenkomst ten aanzien van bedoelde hulpverlee ning aan hen toegezonden. Daarin is o.a. bepaald, dat, behou dens het daaromtrent bepaalde in de Gemeentewet, de leiding berust bij den commandant der brandweer in de ge meente, waar de brand woedt, tenzij de bevelvoering aan een ander is of wordt overgedragen. De manschappen uit de ter hulp gekomen gemeente blijven on der de onmiddellijke bevelvoering van hun commandant. In artikel 9 is gere geld, welke bedragen aan de te hulp ge komen gemeente zijn verschuldigd. De hulpverleenende gemeente blijft aan sprakelijk voor de ongevallen, welke haar personeel bij werkzaamheden ver richt tijdens de hulpverleening eventu eel mochten overkomen. Voorts is bepaald, dat de gemeenten zich verbinden de brandweer en het brandweermateriaal aan zoodanige ei- schen te laten voldoen, dat de in de overeenkomst vermelde verplichtingen naar behooren kunnen worden nage leefd. De gemeenten verbinden zich alle ge schillen, welke eventueel uit de te slui ten overeenkomst mochten voortvloei en, te onderwerpen aan het oordeel van het dagelijksch bestuur van'den Zeeuw- schen Provincialen Brandweerbond en zich bij diens beslissing te zullen neer leggen. Tenslotte is in het ontwerp opgeno men, dat de overeenkomst zal gelden tot wederopzegging met een opzeggings termijn van 3 maanden. Aangezien B. en W. zich met de door Burg. en Weth. van Middelburg inge diende ontwerp overeenkomst kunnen vereenigen, stellen zij voor zoodanige overeenkomst met de gemeente Middel burg aan te gaan. Bij de aanbieding der gemeente-be- grooting voor het jaar 1933 stelden B. en W. voor verschillende buitengewone maatregelen te nemen ten einde een sluitende begrooting te verkrijgen. Een dezer maatregelen bestond hier in, dat de geraamde winst van het wa terleidingbedrijf over het 2e halfjaar '32, ad 24.250 en over het jaar 1933, ad 47.500. aan de gemeente-begrooting voor 1933 ten goede zou komen. tanden. „Hij kan ook nog niet aan het eten in Hollywoodsche restaurants ge wend raken, en weet nooit wat hij be stellen zal. „Vrouwen") zegt Philip, „dragen te weinig kleeren om warm te blijven ziet goed uit heel goed maar móeten kou vatten." Philips weet wat een film is, want hij heeft er voor het eerst van zijn le ven een gezien toen de regisseur W. S. van Dijke in het Noorden zijn film „Tar- zan" 'voor de inboorlingen vertoonde. Deze hun onbekende wereld van boo- men en vreemde dieren interesseerde de eskimo's bijzonder maar speelfilms met wereldberoemde artisten in de hoofdrollen maken op hen geen indruk.' Met Philip Nunooruk bracht Van Dijke nog /enkele andere» inboorlingen mede, om zeker te zijn de later noodige scènes te kunnen verfilmen. De eski mo's zijn ondergebracht in huisjes op 't studioterrein, zooveel mogelijk in over eenstemming met hun sneeuwhuisjes ingericht. Het eenigst goed eetbare, dat Philip verklaart in Hollywood gevonden te heb ben, was een partij stokvisch, hard als een kei, die enkele jaren in het maga zijn van de studio's gelegen had Herinneringen van een regisseur. „De techniek heeft een voortgang ge maakt waarvan niemand ooit had kun nen droomen" zegt Robert Z. Leonard, de bekende Metro Goldwyn Mayer re gisseur, die reeds sinds 1909 in Califor- nië werkzaam is. „Maar de eigenlijke methode om een verhaal te verfilmen is niet veel veranderd". In die dagen, toen Leonard zijn loop baan begon, maakte men één film per dag. De eerste „studio" aan de kust van den Stillen Oceaan was eigenlijk niet veel meer dan een verzamelpunt van waar men op een zonnigen morgen ver trok om een 1-acter te maken. ,,'s Morgens" vertelt hij, „maakten wij verschillende scènes van Indianen, die nagejaagd werden en 's middags lieten wij de menschen zich verkleeden en op nieuw schminken om scènes op te ne men van cowboys, die achter Indianen aanreden, 's Avonds werd een geschie denis in elkaar gedraaid en den volgen- Door den raad werd overeenkomstig het voorstel besloten. Intusschen deelen Ged. Staten bij brief d.d. 12 Mei j.l. mede, dat er bij hen bezwaar tegen bestaat de winst van 't waterleidingbedrijf over het 2e half jaar 1932 ten bate van de gewone mid delen van het dienstjaar 1933 te bren gen. De door in een te voren met genoemd college gehouden bespreking aangevoerde argumenten ter verdediging van deze handeling, hebben het bezwaar van Ged. Staten niet kunnen wegnemen. Zij schrijven dienaangaande in hun brief d d. 12 Mei j.l. het volgende: „In wezen komt deze handeling neer op het beschikken over een gedeelte van het vermoedelijk batig slot van den gewo nen dienst van 1932. Tegen een zoodanig prelevement mag onder bepaalde om standigheden geen overwegend bezwaar bestaan, het zeer ongunstige vooruit zicht voor de begrooting voor 1934, waaraan het batig slot van den gewo nen dienst van 1932 normaliter ten goede komt, is voor ons een onoverko melijk beletsel voor de goedkeuring van bedoelde handeling." Ten aanzien van de begrooting voor het waterleidingbedrijf merken Ged. Sta ten op, dat de afschrijvingen op de be zittingen van dat bedrijf naar hun oor deel te laag zijn. Zij geven voor verschil lende objecten een hooger percentage aan, tengevolge waarvan het voor af schrijving geraamde bedrag met 4000 verhoogd zou moeten worden. Voor de ze afschrijvingspercentages verwijzen zij verder naar het voorstel betreffende de beheersverordening voor het bedrijf. Intusschen kan de post waterop brengst, in verband met de opbrengst over de eerste maancfen van dit jaar, ge voegelijk 2000 hooger uitgetrokken, worden, tengevolge waarvan de raming van het batig saldo van het bedrijf uit eindelijk 2000 lager zal moeten wor den. Er moet derhalve dekking gezocht worden voor een bedrag van 24.250 -f- 2000 =r 26.500. Wij hebben deze dekking op de vol gende wijze gevonden: De post: Uitkeering van het rijk we gens 48 opcenten op de hoofdsom der dividend- en tantièmebelasting is ge raamd op 3000, terwijl daarop thans reeds ruim 14.000 is ontvangen, alzoo een meerdere opbrengst van 11,000. Wegens extra-subsidie aan werkloozen- kassen in verband met de crisisregeling is over 1932 23-200 uitbetaald. Of schoon er nog een kleine afrekening te gemoet gezien kan worden, zullen de uitgaven vermoedelijk niet boven de 25.000 komen, welk bedrag ook voor 1933 aangenomen kan worden. Daar de ze post op de begrooting voor dat jaar op 40.000 uitgetrokken is, komt hier derhalve een bedrag ad 15.000 beschik baar. Het restant ad 26.250 (ƒ11.000 15.000) 250 kan gevoegelijk afge schreven worden voor onvoorziene uit gaven. Wij hebben de eer U voor te stellen overeenkomstig het vorenstaande te be sluiten en de, gemeente-begrooting voor 1933 dienovereenkomstig gewijzigd vast te stellen. den dag opgenomen. De meeste regis seurs hadden de gewoonte hun man chetten als notitieboek te gebruiken en die waren juist groot genoeg om het ge- heele manuscript te bevatten. „Ik ben begonnen als acteur en ik herinner mij nog den dag, dat ik den va der van Howard Bosworth speelde, zijn zoon en zijn medeminnaar en dat alle maal voor één film. Een ander pak, een snor of een baard was voldoende voor de verandering. Het was eigenlijk toe vallig, dat ik regisseur geworden ben. Gedurende een opname brak Otis Tur ner, de regisseur, zijn enkel. Ik nam zijn plaats in en het regisseeren beviel mij zoo goed, dat ik daarmee bleef door gaan en het spel er aan gaf. In het begin maakten wij alle scènes buiten en gebruikten alleen het zonlicht. Van tijd tot tijd werden de décors een beetje verplaatst om zeker te zijn, dat er niet te veel schaduwen waren. „De techniek is veel verbeterd", zegt Leonard, „maar de films zijn nog steeds een middel tot ontspanning en als zoo danig moeten zij gemaakt worden vol gens hetzelfde principe van de oude 1- acters. Er moet actie in zijn en een stij gende lijn. Vroeger was het begin meestal een paar cowboys die Indianen nareden, die de heldin van het verhaal ontvoerden en in de laatste scène hield de held de heldin in zijn armen. In bijna iedere succesfilm van heden vinden wij nog dit zelfde principe terug, want dat is wat het publiek wil zien zelfs al heeft men in verband met een kleine wijzi ging in de publieke smaak den vroege- ren cowboy in een modern colbertje ge stoken en de heldin in een allerlaatste creatie. Jeannette MacDonald en Nelson Ed dy zullen de hoofdrollen vervullen in een nieuwe Metro Goldwyn Mayer film getiteld „The Prisoner of Zenda". Nel son Eddy is een zeer bekende zanger, die jarenlang verbonden was aan de opera te Philadelphia. In de Metro Goldwyn Mayer film „Laughing Boy", gebaseerd op de roman van Oliver La Farge, een verhaal van t B. en W. bevelen voor leden van de commissie van beheer over het Vlis- singsche Studiefonds aan in de vacature J. Coster (die zich niet meer herkies- ibaar stelt) de heeren dr. H. de Noo Bzn., directeur der R. H. B. S. en J. Waverijn, hoofd der openbare Ulo school; vacature H. J. M. van Raalte, de heeren H. J. M van Raalte, aftre dend lid en R. Sorgedrager, directeur der Geldersche Credietvereeniging. B. en W. stellen voor het badpavil joen „Juliana gedurende het badsei zoen 1933 weder te verhuren aan de N. V. Maatschappij tot exploitatie van on roerende goederen te Vlissingen tegen een huursom van 300. Zij stellen verder voor over te gaan tot verkoop van de volgende perceelen gemeentegrond: 113 vierk. m aan het Van Nispenplein tegen 8 per vierk. m aan J. de Jonge; 113 vierk. m aan 't Van Nispenplein tegen 8 per vierk. m aan A. Adriaanse en 398 vierk. m aan den Koudekerkschen weg (Oostzijde) tegen 185; (82 vierk. ma 12.50; 100 vierk. m a 4 en 216 vierk. m a 2. Wij ontvingen het jaarverslag over 1932 van de vereeniging „Hendrick de Keyser". Het volgende is er aan ont leend: „Konden wij de inleiding van het vo rige jaarverslag nog in een betrekkelijk optimistischen toon schrijven, het jaar 1932, waarin de crisis ook in ons land zoo gewoed heeft, heeft een zeer on- gunstigen invloed gehad op onze ver eeniging. Ofschoon wij onze aankoopen ten zeerste beperkten en geen nieuwe res tauraties aangevangen hebben, waren de financieele resultaten toch belangrijk ongunstiger dan daarvoor. De huren, vooral van onze grootere perceelen, brokkelden langzamerhand af, weinig nieuwe leden traden toe en verscheide- nen bedankten, 't Ergste was wel, dat de subsidies van Rijk en Gemeenten ver minderden. Dit is meer te betreuren, daar wij het bedrag der subsidies ge heel aan restauratie-kosten besteden, dus geheel aan arbeidsloonen, teeken- loon en architect-honorarium, zoodat deze bedragen medewerken tot leniging der werkloosheid en juist om een cate gorie van werknemers, die op het oo- genblik sterk getroffen is, nl. zij, die in de bouwvakken werkzaam zijn, te steu nen. Het verslag vermeldt dan de vorste lijke schenking van den Comte d'Alsace Prince d'Henin te Parijs, die het oude patriciërshuis Heerengracht 284 Amster dam, sedert 150 jaar in het bezit der familie zijner moeder, het geslacht Van Brienen, aan onze Vereeniging ter ver der behoud heeft overgedragen. <©e Prins heeft zich tot zijn dood het ge bruik van het gebouw voorbehouden. Het verslag bevat een uitvoerig geïllu streerd artikel: „Een en ander over Indianen leven, zal de hoofdrol vervuld worden door Roman Novarro, terwijl de regie in handen is van W. S. van Dijke. In „Cinémonde" staat o.m. een zeer interessant artikel, waarin wordt aange toond, dat 35 jaar geleden de heer A. Baron de eerste proeven voor een ge luidsfilm heeft genomen. Wie kent Ba ron nog? Toch bestaat er een patent nr. 255.317, van 3 April 1896, verleend aan Baron en Buraon, voor een „sys teem voor een toestel, dat gelijktijdig beweeglijke scènes en geluid op moet nemen" en een patent nr. 294,384, van 16 November 1899, verleend aan Baron, voor een „systeem voor een toestel voor beweglijke, draaiende panoramische pro jecties (projections panoramiques circu laires animées), in kleuren en sprekend, cijiéma parlant geheeten. Men herinnert zich dit even weinig als de eerste proeven van Demeny met zijn „phonoscope". Nu is Baron 75 jaar oud en bijna blind. Hij woont, vrijwel onbekend, in Neuilly en heeft een pensioen van de Academie voor Wetenschappen. De bekende kunstenares Yvette Guilbert speelt een der hoofdrollen in de groote Fransche super productie „De Twee Weezen", en wel die van vrouw Frochard- (Opname als „Ingezonden Mededeelingen") A 1 h a m b r a. Deze week: I, „Tijger- haai" (De schrik van den Oceaan) met Edward G. Robinson en Ri chard Arlen. II. „De 16-jarige voor den Rechter. L u x o r. Deze week: I. „Onze Moderne Tijd" (Metro Goldwyn Mayer) met Joan Crawford en Neil Ha milton. II. „Afscheid" (zoo zijn de Menschen) (Ufa).

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6