Mx GOES. WAL0HEREH. NAAR DE VLAAMSCHE ARDENNEN. SCHOUWEM-DUIVELAND. ZEËUWSCS3-VLAANDEREN W.D. len blijven geven en overhandigde een der medailles de andere is nog niet toegezonden aan den voorzitter, die haar aan het vaandel bevestigde. Volgens de reeds vermelde route keerde het gezelschap naar den Buiten tuin terug. Chr. Besturenbonden. GOES. Zaterdag werd onder leiding van den heer J. Schipper, s'ecretaris van het Chr. Nat. Vakverbond te Utrecht, een vergadering van Chr. Besturenbon den in Zeeland gehouden, die in den af- geloopen winter een studieclub hebben opgericht. De voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat dezen winter voor het eerst de opzettelijke, planmatige scho ling der leden is ter hand genomen. Meer dan 100 studieclubs zijn door de Chr. Besturenbonden opgericht. De afgevaardigden van Middelburg, Vlissingen, Goes, Souburg en Zaamslag rapporleerden nu over de gehouden cur susavonden (Serooskerke en Axel wa ren afwezig). Deze rapporten luidden gunstig. Het bezoek was goed en de be spreking leerzaam. Ten zeerste werden de leiddraden van het C.N.V. geroemd. Het C.N.V. zal dezen zomer een plan opmaken voor den a.s. winter. Tal van onderwerpen, waarvoor belangstelling bestaat, werden vanuit de vergadering genoemd. RAAD VAN VEERE. Te weinig betaalde pensioen bijdragen. Bebouwing N,zijde haven. VEERE. Zaterdagmorgen vergaderde de raad van Veere onder voorzitter schap van den heer H. Dronkers. Alle leden waren aanwezig. Ingekomen stukken. Mededeeling van de gemeente Mid delburg, dat de kosten van het stem bureau zijn bepaald op 6.14. Het bekende verzoek van den Raad der gemeente Poortvliet om adhaesie aan hun verzoek tot steun aan den land bouw om ter verruiming van den arbeid zulks zooveel mogelijk met de hand te doen. Geïnformeerd zou worden naar de consequenties, zoodat het verzoek voor kennisgeving aangenomen werd. Correspondentie met de gemeente Middelburg betreffende de deelname van Veersche werkloozen aan den ont wikkelingscursus. De voorzitter deelt mede, dat er twee gegadigden wa ren voor dezen cursus, waarvoor Mid delburg 'n geldelijke vergoeding vraagt. De kosten konden echter niet worden opgegeven. In principe zijn B. en W. De Nederlander reist en trekt graag- Dat is een bekend feit. Naar der vade ren aard, slaan ook wij graag onze vleu gelen uit om iets meer van de wereld te zien, dan de omgeving waarin wij dagelijks verkeeren. Wie zal zeggen, hoe soms zuinig dubbeltje bij dubbel tje gespaard wordt om straks een „trip" te maken? Eerst bescheiden in eigen streek, maar dra komt dan de lust naar boven om ook vreemde oorden op te zoeken. Vaak zien 'we echter gebeuren dat men direct de grens overstapt om eens bij de buren te kijken. En nu verkee ren wij Zeeuwen in een bevoorrechte positie, want op enkele uren afstand ligt er een toeristengebied voor ons open, dat de moeite loont. Met de boot van Vlissingen naar Breskens en daarna per tram, auto of fiets België binnentrekken is een zich meer en meer uitbreidende dagtocht. En terecht. Knocke, Blankenberghe en meer landwaarts Brugge, zijn niet lan ger onbekend. Wij weten er het schoone te waardeer'en. Maar, achter den boulevard, die de Belgische kust als één lang snoer om spant, ligt een gebied, dat zeer schoon is, maar helaas voor velen onbekend! Vlaanderen houdt niet op bij Brugge, Integendeel, daar begint het. Het sappige, gulle Vlaanderland, met zijn grootsche verleden, in den loop der eeuwen nooit tot rust komend. Steeds opnieuw geteistert maar óók: steeds opnieuw herrijzend en bloeiend. Vlaanderen. Wij hebben het nu ge zien, op een stralenden zomerdag, daar toe uitgenoodigd door de V.V.V. „De West-Vlaamsche Bergen" te Yperen- Moge dan hier een getrouwelijk ver slag volgen van hetgeen wij op dien tocht zagen. Na de nachtrust genoten te hebben in Brugge, waar we 's avonds opnieuw onder de bekoring kwamen van deze wondermooie stad, waar de zomer avondstilte een weldadige rust ver spreidde, slechts verbroken door het wegtinkelend geluid van des belforts klokkenspel, ging de tocht den volgen den morgen per trein over Thourout naar Yperen, het punt van uitgang voor den tocht van dien dag. Gastvrij werden de persvertegen woordigers van België en Nederland verwelkomt door den voorzitter van „De West-Vlaamsche Bergen", den heer bereid hun medewerking te verleenen, onder voorbehoud van de goedkeuring van den Raad. Als antwoord op een des- betreffenden brief aan den Minister van Binnenlandsche Zaken werd uiteenge zet hoe, in verband met de tijden, de uiterste soberheid moest worden be tracht. Het verdient aanbeveling een uniform bedrag per werklooze vast te stellen, in casu f 3.50, waarvoor Veere dat ten hoogste negen maal dit bedrag zal mogen besteden. Waar het Rijk ook een vergoeding geeft, behoeft momen teel het uit te keeren bedrag niet zoo hoog te zijn. B. en W. stellen voor ten hoogste 31.50 hiervoor beschikbaar te stellen. De heer S i m o n s e vraagt of Veere dan niet procentsgewijze meer moet betalen dan Middelburg. De voorzitter zegt, dat het percenta ge nog niet vastgesteld is, dus dat de meeste gemeenten nog niet eens weten wat zij van het Rijk zullen gerestitueerd krijgen. Er worden stappen gedaan om uniforme bedragen vast te stellen. De heer G i d e o n s e vindt, dat, daar al les toch nog in de lucht hangt, in dit geval moeilijk een beslissing kan worden genomen. De raad vereenigde zich m. as. met een bedrag van 31.50. De commissie tot het beheer van den straatweg naar Middelburg biedt haar rekening en verantwoording aan. Over het jaar 1932 is een batig saldo gecon stateerd van 3059, daar er nagenoeg geen onkosten dat jaar gemaakt zijn. De heer S i m o n s e stelt voor een com missie te benoemen om de rekeningen na te zien. Dit wordt besloten en de heer en Van Beveren en Simonse be noemd. De heer C a s t e 1 vraagt, hoe het staat met den wegwerker G., die indertijd een ongeluk overkomen is, doordat hij aangereden werd door een auto. De voorzitter deelt mede, dat de automobilist inmiddels is vrijgespro ken, en dat de onkosten, voortvloeiend uit het ongeval, vergoed zijn. De heer C a s t e 1 zegt, dat G. in de ongevallen en ziekteverzekering moet worden ge daan en stelt voor, dat de commissie van den weg hierop attent gemaakt zal wor den. De voorzitter zegt, dat de zaak in onderzoek is. De heer v. B e- veren zegt, dat de commissie verplicht is haar arbeiders, hetzij losse of vaste werknemers, in de verzekering te doen. De voorzitter zegt dat genoemde persoon in een bijzondere positie staat tegenover de commissie, doch de heer Van ^everen meent, dat zij hem toch in ieder geval in de verzekering moet doen. Een discussie volgt, doch de voorzitter vindt, dat het hier al leen gaat over de goedkeuring der reke ningen en niet over de andere quaesties. De heer Van Beveren kan zich hiermede niet vereenigen, daar het niet Vandromme, waarna de heer Buckinckx, secretaris van de V.V.V. „De West- Vlaamsche Bergen" een kort overzicht gaf van het ontstaan, groei en, naar hij vurig hoopte, in de toekomst ook bloei van de nog jonge vereeniging. Daarvan gewaagde ook de burgemees ter van Yperen, de heer Vanderghote, die in welgekozen bewoordingen de pers ten stadhuize een hartelijk welkom toeriep en daarbij de hoop uitsprak, dat de schoonheid van Yperen, de uit het puin herrezen stad, en de heerlijke om geving, de bekendheid mocht verwer ven, die het toekomt. Onder de deskundige leiding van den heer Coomans, architect van Yperen, die aan den herbouw van de stad zoo'n groot aandeel heeft gehad, mochten wij een rondgang maken. Wij konden het niet beter treffen. Yperen met zijn machtig verleden moet een prachtige stad geweest zijn, totdat de oorlog kwam en al die heer lijkheid in eenen weg schoot. Totaal weg. Slechts puin en nog eens puin, was alles wat overbleef van stad en huizen, van wat eens de Lakenhal en de Ka thedraal was. Nu, 15 jaar later, is er weer een Ype ren. Niet enkel de openbare, maar ook de particuliere gebouwen zijn zooveel mogelijk in den ouden stijl herbouwd. Maar toch.... de atmosfeer is weg, al is het nu weer een mooie plaats. Een bijzonder cachet werd verkregen door het aanwenden van den witten Yper- schen steen, die de igeheele stad een licht en ruim aanzien geeft. De groote Kathedraal is gelijk een Phoenix uit haar asch herrezen. Uit den 8 m hoogen puinhoop, die in 1918 over bleef, heeft men het bruikbare mate riaal verzameld. Veel was dat niet. Maar nu prijkt de kerk weer in volle glorie. Imposant is het interieur, dat een bij zondere grijze en daardoor lichte, doch warme kleur kreeg, door het gebruiken van verschillend getinte steen. De schilderstukken zijn gelukkig ge spaard gebleven. Vóór de vernietiging van Yperen hegon, werden de schil derijen opgerold en veilig geborgen- Triest is de indruk van hetgeen over bleef van de Lakenhal, eens de oudste van Vlaanderen en aantoonend de macht van het burgerdom. De toren is met steigers omgeven en zal binnenkort klaar komen, maar de zijvleugels zullen nog lang de brokstukken blijven die 't nu zijn. De groentenhandelaars stallen er hun waren tusschen uit. De plannen tot herbouw liggen ge reed, maar, zoo zeide ons de heer Coo mans, 'het initiatief ontbreekt op het oogenblik en ook het geld. En dat laat ste vooral is noodig, als men bedenkt vermelden van een post als de vergoe- ding van de gemaakte onkosten voor j verpleging van G. wel degelijk aanlei- j ding kan zijn voor hem om zijn goedkeu- j ring te onthouden. Pensioengrondslag Gemeente ontvanger. De pensioengrondslag wordt dit jaar weer verhoogd met 60 en gesteld op 530 en met algemeene stemmen goed gekeurd. Kohier hondenbelasting. Het kohier is door B. en W. vastge steld op 177 en wordt eveneens met algemeene stemmen aangenomen. 3-jaarlijksche afrekening bijz. lagere school. De vergoeding over 1928 bedroeg 568.89, over 1929 944 en over 1930 1251. De vergoeding per leerling be droeg dan 9.03. De eindafrekening over de voorgaande periode van drie jaar wijst aan, dat er 83.6814 terug ontvangen moest zijn wegens te veel betaalde bedragen, terwijl het voorge- schotene voor 1933 814.95 bedraagt, zoodat er nog moet worden uitbetaald 731.2614. Met algemeene stemmen wordt dit goedgekeurd. Aan het einde der agenda gekomen deelt de Voorzitter mede, dat een niet al te aangename verrassing voor Veere is binnengekomen in den vorm van een schrijven van den Pensioenraad te 's-Gravenhage, die inhoudt, dat Veere zal moeten betalen een bedrag van 5.143 aan te weinig betaalde pen sioenbijdragen. De voorzitter heeft een onderzoek laten instellen, waaruit gebleken is, dat een gedeelte van dit bedrag kan worden teruggevorderd, doch dat er toch een zeer groote som, die over een reeks van jaren loopt, zal moeten worden betaald. Een schrijven aan den Pensioenraad, waarin bezwa ren werden geuit, werd weerlegd door dit College, dat tevens een dringend verzoek tot B. en W. richtte het ver schuldigde uiterlijk 14 dagen na dato te willen storten. De heer Van Beveren zegt, dat wijlen zijn vader afstand gedaan heeft van zijn pensioen over het geringe be drag, dat hij ontvangen zou. Dit is schrif telijk geschied, maar gebleken is, dat dit niet rechtsgeldig is, zoodat voor al die jaren de pensioensstorting toch betaald moet worden. Hetzelfde schijnt met an deren ook het geval geweest te zijn, zoo dat men tot de slotsom gekomen is, dat 1.140.31 zal kunnen worden terugge vorderd, terwijl er 4.002.54 door de gemeente zal moeten worden betaald. De voorzitter drukt zijn leedwe zen hierover uit en vraagt machtiging van den Raad het bedrag te vereffenen. Allen zijn overtuigd, dat dit zal moeten dat de herbouw van den Kathedraal alleen reeds 18 millioen francs gekost heeft. Yperen kent ook zijn nieuwen stijl, maar het gedenkteeken, dat dien stijl vertegenwoordigt, is een herinnering met droeven achtergrond. De Engel- schen bouwden tusschen de oude wal len, die het geschut van den belager weerstonden, een gedenkboog, waarin 56.000 namen gebeiteld staan, van hen die vielen bij Yperen, en wier graf on bekend is. „The Menin Gate" is wel een tragisch gedenkteeken, doch het past in deze zwaar geteisterde stad. Men voelt als het ware de onverbiddelijke eenheid, die alles te zamen bindt, op grond van eenzelfde droevig verleden. Dat is trouwens in geheel Vlaanderen den donkeren achtergrond, die den be zoeker, die wil en kan zien, onmiddellijk treft. Maar het is ook zooals de heer Buckinckx het zeide: „Ieder jaa.r komt echter over Vlaanderen de zomer met zon en bloemen". De tijd heelt ook deze wonden. Na een korte omwandeling in de stad werd de gezamenlijke lunch gebruikt. Daar heeft de heer Joh, de Maegt de onzen lezers wèl-bekende Vlaamsche journalist als tolk van alle pers broeders in eendracht vereenigd, dank gebracht voor al het gebodene, voor wat zij hadden gezien en nog zouden zien. Een collega van de Waalsche pers deed het namens de in de Fransche taal verschijnende bladen. En daarna is de tocht begonnen, die den stralenden zomerdag tot een ware vreugde maakte. De West-Vlaamsche bergen ging het tegemoet, die niet ten onrechte de Vlaamsche Ardennen ge noemd worden. Eerst langs de typische Vlaamsche wegen, langs sappige landouwen, en de reeds golvende roggevelden met hun wijde luchten- Opvallend verschil met onze Zeeuw- sche landen, waar de stukken bouw- en weiland keurig naast elkaar gerijd, om geven en doorsneden worden met sloo- ten en watergangen. Hier is zooiets on bekend. De velden sluiten zich nauw aanéén en de weg slingert zich er met sierlijke bochten door. Hier geen paal tjes met prikkeldraad en bordjes met „Verboden Toegang Art. 461 W. v. S." Welk een heerlijk land!! Voort stoof de groote autocar, want de tocht was ver en de tijd kort en wij moesten de bergen zien. Poperinge werd aangedaan en zijn rijke St. Bertinuskerk bewonderd. Welk een schoonheidsontroering vermag toch de aanblik van zulk een bedehuis te verwekken. De prachtig gesneden biecht- geschieden, want als men niet betaalt zal men bovendien nog 5 pet. rente moe ten vergoeden. Met alle stemmen goed gekeurd. De voorzitter komt nog even te rug op de bebouwing van de noordzijde der haven. Van hoogerhand is er op ge wezen, dat Veere reeds eerder deze zaak ter hand had moeten nemen. Nu is het te laat. De voorzitter heeft echter een onderhoud gehad met den eigenaar, den heer D. K'asse Dzn., die genegen bleek de rest van dit perceel aan de ge meente te willen verkoopen. De voor zitter stelt voor na de rondvraag tot besloten vergadering over te gaan ten einde dit punt te bespreken en bedra gen te kunnen noemen. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Gideonse vraagt of de keien aan den Veersch-Middelburg- schen Weg toch eens eindelijk opge ruimd kunnen worden. Vele pachters van het gras aan den wegkant hebben last van de steenen. De voorzitter deelt mede, dat de keien zijn verkocht, doch nog niet weg genomen zijn. Hij zegt toe met de Pro vincie erover te spreken, ten einde een en ander op te kunnen ruimen. WESTKAPELLE, Dinsdag a.s., 's na middags ten 7 uur komt de Raad in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling: Ingekomen stukken; verzoek eervol ontslag mej. D. W. den Hollander als helpster bij het onderwijs in de nuttige handwerken; benoeming helpster bij het onderwijs in de nuttige handwerken; wij ziging gemeente-begrootingen 1932 en 1933; rekening 1932 en begrooting 1934 van het Burgel. Armbestuur; reclame's baatbelasting; reclame's schoolgeld. HAAMSTEDE. Bij het te Amsterdam gehouden examen van het Nederl. In stituut van accountants slaagde voor Belastingrecht de heer D. J. Branden burg, geboortig te Haamstede. GROEDE. Zaterdagnamiddag j.l. had alhier op de algemeene begraafplaats onder zeer groote belangstelling de be grafenis plaats van den Donderdag j.l. op zoo noodlottige wijze verdronken W, v. K. De stoet werd behalve door familie, gevolgd door verschillende ka meraden van de afdeeling van de N.V. Van Melle's Confect-Works te Bres kens, waarin hij werkzaam was, terwijl hij door acht kameraden der afdeeling werd gedragen. Eveneens had de voet- stoel en preekgestoelte de gebrande glazen en 't meters hooge middenschip, alles even imposant en treffend. In Vlaanderen zijn vele steden en dor pen en als even zoovele trouwe herders wijzen de kerktorens naar den oneindi- gen hemel. Vlaanderen, land der torens, land van eeuwenoude cultuur en vroomheid, wat zijt gij schoon! De auto stijgt en stijgt en een pano rama van velden, dorpen en steden ont rolt zich voor het oog. Dan, veel te vroeg eigenlijk, de eerste halte, waar van het uitzicht genoten wordt. Snel instijgen en den Zwarten Berg tegemoet. Daar- genieten we de eerste lange rust. De Zwarte berg ligt op Fransch grondgebied en als we langzaam in de blakerende maar weldadige zon naar boven loopen wordt ons gewezen op een merkwaardig Nederlandsch monu ment. Heel bescheiden weliswaar, maar toch een historisch gedenkteeken- Op de grens tusschen België en Frankrijk (hetwelk aangegeven is op de muren van twee schuin tegenover elkaar ge legen café's) staat een klein steenen grenspaaltje. Dit bescheiden paaltje gaf eens aan, waar Nederland eindigde en Frankrijk begon, 1819 staa.t er aan de zijkant ingegrift en aan de vóór- en achterzijde F. en N. Klein beschei den steentje, wat heb je het lang uitge houden! Boven op den berg zitten wij in N. Frankrijk en van het terras is het een bijzonder fraai gezicht over het Vlaan derland en het Noorden van Frankrijk. Het trof ons, terwijl wij de vlakten aanschouwden, hoe dicht bevolkt dit gedeelte van Vlaanderen is. In de verte de torens van Yperen, Kemmel, Pope ringe en Loker en overal waar de blik zich ook wendt de welige rijkdom van het land. En dan dringt het als een schok tot ons door, dat dit alles eens een woes- ternij was. Vijftien jaar geledenhoe kort nog, toen het immer dofdreunend kanon ophield te spreken, bleef er één ontstellende chaotische vlakte over. Maandenlang is hier gevochten om het bezit van den Kemmelberg, bloedig ge streden en geleden. Nu, onder den lachenden zomerhemel, getuigt niets meer van dien strijd dan de massagra ven en gedenkteekens. Het vruchtbare land; de Vlaamsche zomer, heeft alles wat door menschen- geest en menschenhand vernield en vernietigd werd, weer op milde wijze teruggegeven. De bergen zijn weer begroeid, de hui zen herbouwd. En in den stillen namid dag stonden twee landarbeiders, uit ziende naar het vreemde gezelschap, balvereeniging „Blauw-wit" alhier, van welke vereeniging hij lid en medespe ler was, zich achter de droeve stoet ge schaard. De kist was bedekt met drie kransen en wel van de directie van Van Melle's Confectionary Works, de Toffeeafdee- ling N. V. Van Melle's Confectioary Works, beiden te Breskens en een van de voetbalvereeniging „Blauw-wit" te Groede. Onder de aanwezigen behoorde eveneens de heer Iz. van Melle, direc teur van de N.V. Van Melle's Confec tionary Works te Breskens, die na mens de directie een woord van troost sprak tot de familie en den overledene herdacht als een betrouwbaar en goed werkend lid der fabriek. Nadat nog ds. J- W. v. Kooten 't woord had gevoerd keerde de droeve stoet huiswaarts. ZANGCONCOURS VAN „ZANG VER EDELT" TE VLISSINGEN. Zaterdag heeft de Zeeuwsche Zan- gersbond „Zang Veredelt" zijn jaarlijksch concours te Vlissingen gehouden, waaraan 18 vereenigingen en twee kin derkoren deelnamen. Te 12 uur zijn de besturen van den Bond en van de Vereenigingen en de jury leden, de heeren H. van Nieuwenhoven uit Breda en P. Kallenbach uit Den Bosch, in de raadszaal op het stadhuis ontvangen door den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen en de drie wethouders, de heeren W. P. Edelman, P. G. Laernoes en J. de Meij. De zaal bood een feestelijk aanzien, omdat de vereenigingen hare vaandels mede naar boven hadden gebracht. De Burgemeester heette allen hartelijk welkom. Het komt den laat- sten tijd herhaaldelijk voor, dat men het genoegen heeft vereenigingen te ont vangen, Des te aangenamer is het nu het betreft, een aantal goede Zeeuwen uit alle deelen van de provincie. De Bond is opgericht alleen voor Walcheren en Zuid-Beveland, maar nu zijn alle dee len tegenwoordig, zoowel Zeeuwsch- Vlaanderen als Tholen en ook Schou wen. Dat is een goed teeken voor het goede doel der vereeniging, die den Volkszang de goede richting wil geven. De Bond heeft voor Vlissingen te meer beteekenis, omdat den vroegeren actie ven voorzitter, den heer Winkelman, 'n Vlissinger was en deze zooveel voor den Bond heeft gedaan. Opgericht in 1896 met 4 leden is het werk van den Bond zeer veranderd. Aanvankelijk sprak men van een festival, een zangersfeest, in den tijd toen ook de alcohol er een stil gebogen over hun spade, en hun fi guren teekenden zich tegen den strak blauwen hemel af. Vlaanderen leeft en werkt weer- Wij hebben gewandeld berg op en berg af, langs kronkelende wegen en liefelijke huizen. Wij hebben gestaan, hoog boven het Hellegat, dat diep be neden ons lag. Wonderschoon moet het daar zijn. Telkens en telkens weer ontdekten we nieuwe vergezichten. Lokeren lag voor ons en de Kemmelberg wenkte uit de verte. Toen zijn we dien Kemmelberg be klommen. Stil en beschroomd passeert men het kerkhof, waar 5200 Fransche soldaten en officieren rusten, gevallen tusschen 15 en 19 April 1918. Op den top van den berg staat het witte en in zijn strakke eenvoud, mooie gedenktee- ken. Van een wondere bekoring is het pa norama. Wegdoezelend in de verte lig gen de ontelbare dorpen van Vlaan deren. Dan afdalend langs den nu weer be groeiden heuvel, bereikten we de auto s. De tocht in de West Vlaamsche bergen moest beëindigd worden want de trein van 6 uur, vertrekt op tijd; hij wacht zelfs niet op de pers. Bijzonder spijtig was deze bekorting van de route. Veel interessants en moois misten we nu. Maar mooier dan hetgeen we zagen, had het toch niet kunnen zijn. Dankbaar zijn we dan ook de V.V.V. „De West-Vlaamsche Bergen" vóórhaar uitnoodiging en voor de goede organi satie van den tocht. De bestuursleden en enkele autoriteiten vergezelden ons en gaven vol bereidwilligheid alle mo gelijke inlichtingen. West Vlaanderen is nog een onont gonnen toeristengebied, het is er een rustige streek, met een gezond klimaat. Toekomst heeft het zeker, daaraan twij felen we niet. Vlaanderen is het waard bekend te worden als een land waar men gaarne den vreemdeling zal ontvangen. Voor de Vlaamsche Ardennen is Yperen 't aangewezen punt van uitgang. Het treinen in België is niet duur en logies evenmin. Wanneer wij Zeeuwen, die gewoon zijn aan vlakke landen en wijde verten, verlangen naar een ander landschap, dan ligt het o.i. thans voor de hand, dat wij dan de schreden richten naar „De West-Vlaamsche Bergen" waar de Vlaamsche taal geklapt wordt en wij ons, ook in de bergen, dadelijk thuis gevoelen.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6