WRIGLEY ZEELAND. BINNENLAND. DOLORES BE NENDOZJ, TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE M1DDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN MAANDAG 12 JUNI 1933. No. 136. INVITATIE VAN DE KONINGIN. Naar Orange. INVORDERING VAN DIRECTE BELASTINGEN. MIDDELBURG. m Naar Reuter meldt heeft de gemeen teraad van Orange in Zuid-Frankrijk be sloten de koningin der Nederlanden uit te noodigen tot bijwoning van de fees ten, die daar gehouden zullen worden ter gelegenheid van de herdenking van de geboorte van prins Willem van Oranje, ingediend is een wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de wet van 22 Mei 1845 op de invordering van 's Rijks directe belastingen. Aan de Me morie van Toelichting wordt het vol gende ontleend: Behalve eenige op zich zelf staande wijzigingen van de wet van 22 Mei 1845 bevat het ontwerp bepalingen, betreffende: a. bespoediging van exe cutie; b. uitstel van betaling; c. lijfs dwang. Bespoediging van executie. Den kwaadwilligen belastingschuldi ge wordt bij de bestaande regeling een ruime mogelijkheid gelaten om zijn goe deren aan de executie te onttrekken en daartoe de inverdering te verijdelen. Ten einde in deze leemte te voorzien opent het ontwerp de mogelijkheid om in bepaalde gevallen de executie te be spoedigen, door toe te staan, dat als dan: a. de termijnen van artikel 8 der wet niet worden afgewacht; b. ongeacht of al dan niet reeds een aanmaning is uitgereikt, onverwijld een dwangbevel wordt uitgevaardigd. De vraag, of van deze bevoegdheden een rechtmatig gebruik wordt gemaakt, kan door den belanghebbende bij wijze van verzet tegen de ten uitvoerlegging van het dwangbevel, voor den gewonen rechter worden gebracht en desnoods, in kort geding aan den president van de rechtbank worden voorgelegd. Uitstel van betaling. De Minister acht het zoowel in het belang van het Rijk als in dat van de belastingschuldigen, dat een bepaling wordt opgenomen, volgens welke de verjaring wordt geschorst gedurende den tijd, dat uitstel loopende is. Bepaald een beletsel voor het ver- leenen van uitstel kan zijn gelegen in het laatste lid van artikel 12 der wet, volgens hetwelk het recht van voorrang verjaart twee jaar na de dagteekening van het aanslagbiljet, zonder dat het mogelijk is dezen termijn hoe dan ook te verlengen. In het thans ingediende ontwerp is zij uitgebreid tot den tijd gedurende welken de belastingschuldige niet bin nen het Rijk woont of gevestigd is,, zoo dat voortaan zoowel voor de verjaring van de schuld zelve als voor de verja ring van den voorrang in dit opzicht de zelfde bepalingen zullen gelden. Een derde bezwaar, dat zich heeft doen gevoelen in gevallen van uitstel, is ge legen in de onmogelijkheid om zooda nig uitstel tusschentijds te doen eindi gen, indien het eenmaal, zonder voor behoud, voor een bepaalden tijd is ver leend, Ook dit bezwaar wordt opgehe ven. Lijfsdwang. Al bereiken in den tegenwoordigen tijd de belastingen niet de hoogte van de vroegere aanslagen in de oorlogs winstbelasting, niettemin blijken zij be langrijk genoeg te zijn om te leiden tot practijken, die eveneens slechts door Een geschiedenis uit het oude Madrid doer F. MARION CRAWFORD. 61.) HOOFDSTUK IX. Alles wat er gebeurd was tusschen het oogenblik, dat Don Jan in zijn kamer was gevallen, en het tijdstip, waarop Do lores haar zuster op het terras had al leen gelaten, had niet veel langer ge duurd dan een half uur. Gedurende dien tijd was de koning naar de zaal terug gekeerd, had Mendoza bekend Don Jan te hebben vermoord en hadden beiden onder bescherming der lijfgarde de zaal weer verlaten. Zoodra Dolores was vertrokken, ging zij naar Don Jan s deur. In de verwar ring, die was ontstaan na de bekendma king van zijn dood, had er niemand aan gedacht naar hem toe te gaan; iedereen dacht dat anderen dat wel zouden doen en dat er nu wel de noodige geneeshee- ren en bedienden in zijn kamer zouden zijn. Toen de nar Dolores naar buiten ha,a gedragen, had hij de deur open laten staan, en zoo trof Inez haar nog aan. Zij herinnerde zich dat de stemmen, die zij eenigen tijd te voren had gehoord, van links kwamen, en zij vond haar weg naar den ingang der slaapkamer, die zij zon der te aarzelen binnentrad. Zich diep voorover buigende, zoodat haar handen af en toe den vloer raakten, zocht zij naai het lichaam, dat zij verwachtte te vinden. Plotseling schrok zij en stond in een oogwenk rechtop, want zij had toepassing van lijfsdwang kunnen wor- !den bestreden. En ook zonder dat be paaldelijk van „practijken" kan worden gesproken, blijkt herhaaldelijk in zoo sterke mate van onwil tot voldoening van belastingschulden, dat ook uit dien hoofde van lijfsdwang alleszins gerecht vaardigd is. Mitsdien wordt in het ontwerp voor gesteld, artikel 14 der wet aan te vullen in dien zin, dat het recht van parate executie mede omvat het recht om lijfs dwang toe te passen. De voorgeschre ven machtiging van den Minister van Financiën zal de kans op een lichtvaar dige toepassing van lijfsdwang en onge motiveerde hardheden voorkomen. Terzake van vermeende onrechtma tige toepassing van lijfsdwang staat den belanghebbende beroep open op de rechterlijke macht. VEREENIGING NEDERLANDSCE GEMEENTEN. Aan het jaarverslag van de Vereeni- ging van Nederlandsche Gemeenten over 1932 wordt ontleend: Het ledental is gestegen tot 938 met 7.772.573 inwoners, d.i. 96.4 pet. van 't totaal aantal inwoners van Nederland. Onder deze 938 gemeeenten bevinden zich o.m. alle 18 gemeenten met meer dan 50.000 inwoners. Het bedrag der op het contract van de vereeniging verzekerde brandschade bedroeg op 31 Dec. bijna 310 millioen, het bedrag der verzekerde stormschade ruim 61 millioen. Omtrent het centraal bureau voor verificatie en financieele adviezen der vereeniging wordt medegedeeld, dat de werkzaamheden buitengewoon zijn toe genomen. Het aantal administraties, dat volgens abonnementsovereenkomst werd gecontroleerd, steeg met 179 en bedroeg op 31 Dec. 1932 1092. Het aantal afzon derlijke opdrachten was over de afge- loopen jaren vrij groot- Het aantal aan gesloten gemeenten bij het registratuur bureau was op 31 Dec. 1932 gestegen tot 323. Gelet op den slechten economi- schen toestand die mede een zeer on- gunstigen invloed heeft geoefend op de financiën der gemeenten, mag het aan tal toetredingen niet onbevredigend worden genoemd. Het technisch adviesbureau verricht te werkzaamheden voor 20 gemeenten, zoomede voor twee groepen van drie gemeenten, twee groepen van tien ge meenten en één groep van elf gemeen ten. Dit jaar namen de plannen voor drinkwaterleidingen een groote plaats in onder de werkzaamheden van het bu reau. HET DUITSCHE TRANSFER MORATORIUM. Mogelijk te Londen in behandeling. Aan 't Nederlandsch Corresponden tiebureau is op een desbetreffende vraag verzekerd dat de Nederlandsche regee ring ten volle doordrongen is van den ernst der schade, welke uitvoering van de plannen van de Duitsche regeering Nederland zou berokkenen, dat, gelijk trouwens vanzelf spreekt, deze aange legenheid de voortdurende aandacht der regeering heeft en binnen de grenzen van het mogelijke niets doeltreffends zal worden nagelaten, waardoor de be trokken Nederlandsche belangen zouden kunnen worden beschermd. Daarbij valt intusschen in het oog te houden, dat de Duitsche regeering de inwerkingstelling van het moratorium heeft bepaald op 1 Juli a-s., zoodat de gelegenheid geopend is en ongetwijfeld ook zal worden ge bruikt, om het geheele complex van vraagstukken, aan het trdnsfermorato- rium verbonden, te behandelen op de 12 Juni a.s. te Londen aanvangende oe- conomische en monetaire conferentie. De uitslag der besprekingen zal mede op de door de Nederlandsche regeering aan te nemen houding zijn invloed doen gelden. De nieuwbenoemde minister van sociale zaken prof. Slotemaker de Brui ne zal zetelen in het departementsge bouw aan het Bezuidenhout, waarin ook het departement van economische zaken en dat van Onderwijs, K. en W. is on dergebracht. Naar de „N. R. Ct." verneemt, heeft de regeering aan dó verschillende gemeentebesturen, waar een keurings dienst gevestigd is, den eisch gesteld, dat alle ambtenaren, bij dé keuringsdien sten werkzaam, gelijk bezoldigd zullen worden met de overeenkomstige func tionarissen in 's rijks dienst werkzaam. een diepen zucht gehoord, dicht bij haar. Aandachtig bleef zij luisteren, maar zelfs haar fijne gehoor kon geen geluid opvangen. Zij was eenigszins bang, om dat zij dacht met den doode alleen te zullen zijn en niet wenschte ontdekt te worden, „Wie is daar?" vroeg zij, maar het bleef volkomen stil. Eenige soconden bleef zij roerloos staan, en bewoog zich daarna weer in haar vorige houding voorwaarts. Een ocgenblik later kwam haar hand in aan raking met fluweel; zij had dus gevon den wat zij zocht. Z^chl kreunend zonk zij op haar knieën neer en trachtte zijn gezicht te vinden, waarvan zij de trek ken toen zachtjes betastte, opdat zij, voordat het te laat was, zou weten hoe da,t gelaat, dat zij in haar droomen al zoo lang had lief gehad, gevormd was. Toen zij aan haar verlangen had vol daan, liet zij zich diep bedroefd naast hem neervallen, met één arm over zijn borst en met haar hoofd tegen zijn schou der rustend. Een paar maal snikte zij krampachtig en toen bleef zij doodstil liggen, haar best doende hier te sterven, voordat iemand haar kwam storen. Weer hoorde zij een diepen zucht, nu vlak bij haar, en zij voelde dat haar arm op zijn borst zich bewoog de doode had zich bewogen, had adem gehaald! Het eerste oogenblik schrok zij ontzet tend, maar het volgende was zij half krankzinnig van geluk over iets, dat haar onmogelijk scheen. Toen haalde hij opnieuw adem en kreunde zachtjes. Hij was dus nog niet dood, zou nog tot haar kunnen spreken en haar stem nog kun nen hooren. Zij zou nooit den moed heb ben gehad hem te kussen en zelfs nu NIET-GOEDKEURING ONGEVRAAGD EERVOL ONTSLAG GEMEENTE ONTVANGER VAN BURGH. Contrair besluit van de Kroon. (ttt) Dezer dagen heeft de Kroon on gegrond verklaard het beroep van den gemeenteraad van Burgh, ingesteld te gen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is onthou den aan het besluit van genoemden ge meenteraad tot het verleenen van on gevraagd eervol ontslag aan den heer G. A. van Zuijen als ontvanger dier ge meente. De betreffende Koninklijke beslissing is een contrair besluit, d.w-.z. de Kroon legde het advies van den Raad van State ter zijde en besliste overeenkom stig het advies van den minister van bin- nenlandsche zaken. De belangrijkheid van dit besluit maakt een nadere be schouwing hiervan overwaard. De gemeenteraad van Burgh besloot op 13 Juli 1932 aan den ontvanger dier gemeente, den heer G. A. van Zuijen, ongevraagd eervol ontslag als zoodanig te verleenen met ingang van 1 Januari 1933, wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd (op 12 Juli 1932 bereikte de ontvanger den 65-jari- gen leeftijd) en met het oog op de be zuiniging (een nieuwe functionaris zou belangrijk minder verdienen). Ged. Staten van Zeeland onthielden aan dit raadsbesluit hun goedkeuring, o.m. uit overweging, dat in het ambte narenreglement der gemeente Burgh, vastgesteld door den gemeenteraad op 18 April 1931, geen enkele bepaling voorkomt, die den raad het recht geeft om een ambtenaar, die den leeftijd van 65 jaar heeft bereikt, ongevraagd een eervol ontslag te verleenen. De gemeenteraad legde zich niet bij de beslissing van Ged. Staten neer en ging in beroep bij de Kroon. De Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, adviseerde tot vernietiging van het bestreden besluit van Ged. Staten van Zeeland en hand having van het besluit van den gemeen teraad van Burgh, zulks in hoofdzaak uit overweging, dat art. 113 der Ge meentewet het ontslag van den ge meente-ontvanger volledig regelt, en er derhalve voor een aanvullende regeling van gemeentewege in het ambtenaren- bloosde zij bij die gedachte, maar zij boog haar hoofd naar zijn gezicht, zoo dat haar wang bijna de zijne aanraakte, terwijl zij met heel zachte, trillende stem zei: „Nog niet nog niet kom nog een enkel oogenblik terug o, laat God mij die genade schenken!" Zij wist nauwelijks wat ze zei, ma,ar de genade was er, want zij hoorde hem steeds ademhalen. „Kom terug!" riep zij weer. „Kom te rug!" Haar handen beefden, toen zij zijn lichaam voelde bewegen. Er kwam meer kleur in zijn gezicht en toen hij een oogenblik zijn krachten herkreeg, sloot hij haar in zijn armen. „Dolores!" riep hij uit, en hij bedekte haar gezicht met kussen, maar zijn oogen bleven nog gesloten. Toen zonk hij weer uitgeput achterover, waarbij zij zijn hoofd tegen hield, opdat het niet te hard op den marmeren vloer zou te recht komen, Een donker roode iblos steeg haar naar het gezicht, terwijl ze met gebroken stem en onduidelijk zei: „Ik ben Dolores niet. Ik ben Inez Maar hij hoorde haar niet, want hij viel weer in zwijm en zijn hoofd rustte zwaar op haar arm. Met haar a,ndere hand nam zij den capuchon, dien zij droeg, en legde dien opgerold als kus sen onder zijn hoofd. Hij had haar niet herkend en zij dacht da.t hij stervende was, toen hij haar kuste, maar niets ter wereld zou haar ooit de herinnering aan dat oogenblik kunnen ontnemen, want het was haar onverschillig of hij' haar voor iemand anders had gehouden. Maar Don Jan was noch dood, noch stervende. De degen van zijn broeder had zijn buis doorboord en een vleesch- wond veroorzaakt onder den linkerarm, reglement omtrent dit punt geen plaats is. Genoemde afdeeling overwoog ver der, dat hét verleenen van eervol ont slag bij het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd in het algemeen ge acht kan worden in overeenstemming te zijn met de beginselen, welke aan de re- geling van den rechtstoestand der ambtenaren op dit punt tot richtsnoer behooren te strekken. De minister van binnenlandsche zaken kon zich echter, na gepleegd overleg met zijn ambtgenoot van justitie, niet vereenigen met dit advies. De minister was namelijk van opvatting, dat art. 113 der Gemeente wet het ontslag van den gemeente-ont vanger niet uitputtend regelt, zoodat daarnaast een aanvullende regeling be- i treffende de gevallen, waarin en de 1 voorwaarden waaronder ontslag kan j worden verleend (behoudens goedkeu ring van Ged. Staten) zeer wel bestaan baar is. De minister stelde zich hierop nader in verbinding met de afdeeling van den Raad van State, doch deze kon het door den minister gehuldigde stand- punt niet aanvaarden en gaf aan de Kroon in overweging het reeds voorge dragen ontwerp-besluit alsnog te be krachtigen. Tenslotte heeft de Kroon, zulks over eenkomstig het advies van den minister van binnenlandsche zaken, het beroep van den gemeenteraad ongegrond ver klaard, o.m. uit overweging, dat het, ingevolge art. 125 der Ambtenarenwet 1929, door den raad der gemeente Burgh vastgestelde ambtenarenreglement voor die gemeente het verleenen van onge vraagd eervol ontslag op grond van het bereiken van den pensioengerechtigden (vijf en zestig-jarigen) leeftijd en op grond van bezuiniging op den datum, waarop is besloten aan den gemeente ontvanger ongevraagd eervol ontslag te verleenen, niet kende, en dat voor zoover andere wettelijke bepalingen zich daartegen niet verzetten, zooals in ca- su, en onverminderd het bepaalde in art. 113 der Gemeentewet de bepa lingen van bedoeld ambtenarenregle ment, handelende over het verleenen van ongevraagd eervol ontslag, geacht moeten worden op den gemeente-ont vanger van toepassing te zijn en de op somming der gronden van ongevraagd eervol ontslag in het ambtenarenregle ment ook voor den gemeente-ontvanger limitatief is. VOOR DE JOODSCHE VLUCHTELINGEN. Het Zeeuwsch Comité voor Joodsche vluchtelingen ontving van 1 Mei tot en met 9 Juni in contanten en op giro nummer 215315 van de penningmeeste res de volgende bijdragen, waarvoor het zeer hartelijk dankt: Uit Veere: N. N. T. f 2. Uit Middelburg: Wekelijksche bijdragen f 7, mevr. Z. f 5, mej, A. f 1, N. f 1, M. P. f 10, lezer Volksblad f 1, wekelijksche bijdragen f 7.72 3-aK. de V. f 2.50, fa. W. f 10, opbrengst loten schilderij van den heer Koets f 75, we kelijksche bijdragen f7.98, mej. M. W. f 10, J. M. f 4.50, wekelijksche bijdragen f8.75, opbrengst brochure f0.10, N. N. f 1, mej. L. B. f 1, G. M. M. f 2, J. O. f2.50, P. R. f 1, mej. B. f 0.50, M. f 0.50, J. v. K. f 0.75, D f 1, A. J. f3, mej. G. f5, C. P. f 1, M. K. f5, N. N. f 1, J. E. f 1, mej. G. P. H. f3.50, de S. f 0.25, N. N. fO.10, de B. f2, A. H. f2, mr. d. B. f 1, C. H. d. H. f 1, J. J. J. f 1, S. f 1, v. L. f 2, L. C. f 1, mevr. K. f 1, A. v. A. f 1, P. d. W. f 1, C. v. S. f 1, J. A. v. D. f 2.50, F. H. f 0.50, C. H. f 5, A. P. f 2.50, J. S. f 2.50, P. V. f 2.50, H. M. H. f 1, WRIGlEY-ffc kauwgom IN DE MOND IS LEKKER EN GEZOND! (Ingez. Med.) H. N. E. f 1, wekelijksche bijdragen t9.06'X>, L. A. S. fl, H. L. f 0.50, W. F. f2.50, A. D. L. f2, J. O. f 1, W. v. I. f 1, M. M. f 0.50, wed. A.-C. f 1, fam. den B. f 1, mr. M. v. d. V. f 10, dames R. f 5, dr. C. O. f 10, C. W. f 10, A. B. f 5, W. S. f2.50, N. W. fl, J. A. T. f2.50, A. D. f 1, not. J. v. d. H. f 10, mr. J. M. f 10, K. S. f 1.50, M. de C. B. f 2.50, fa. B. en v. d. K. f 10, J. v. H. f 2.50, J. v. S. fl, P. D. M. f2.50, mej. B. S. f 1, P. L. f2.50, J. K. v. d. W. fl, M. A. v. d. L. f 10, A. L. f 3, dr. L. H. B. f 10, mr. J. v. d. P. f 1, mr. A. M. v. E. f 10, S. A. v. L. f 1.50, M. C. f 5, Gr. f 1. To taal f424.12 Uit Vlissingen: N. N. f 2.50, N. N. f 1, N. N. f 2, N. N. f 0.25, mevr. M. f 2.50, mevr. W. f 5, mevr. B. f 7.50, N. f 20, L. f 10, N. N. f 4.50, loge te Vlis singen f 13.17, loten schilderij van den heer Koets f 25, J. C. f 5, ir. R. V. v. I. f 10, A. J. K. f 5, M. L. f 5, H. S. f 10, J. B. f 2, mej. B. v. d. B. C. f 2.50, wed. S. W. fl, C. A. M. f2.50, A. S. f25, J. A. S. f 2, wed. v. d. V.-M. f 2.50, G. H. fl, P. v. d. A. f2.50, C H. f2.50. Totaal f 171.92. Uit Koude k e r k e: Kerkeraad Ned. Herv. Gem. f 5. Uit Goes: B. S. f 10. Uit Domburg: H. v. V. f 2. Uit O o s t k a p e 11 e W. B. f 5, G. v. S. f 0.50. Totaal f5.50. Uit Colijnsplaat: P. S. f 0.50. ABDIJUITVOERING. De tweede muziekuitvoering van het Middelburgsch muziekcorps in dit sei zoen in de Abdij te geven, is bepaald op Zondag 18 Juni des middags van 12 tot 1 uur. Een Serenade. Zaterdagavond bracht het muziekge zelschap „Oefening na den Arbeid" een serenade bij zijn directeur, den heer J. C. F- van Kamer, wonende aan de Varkensmarkt. Onder leiding van den onder-direc teur, den heer Ingelse, zijn een paar flin ke marschen ten beste gegeven en de voorzitter, de heer J. M. Huijbregtsen heeft den heer Van Kamer gecomplimen teerd met het behalen door het korps bij het concours te Kapelle van den len prijs in de tweede afdeeling en nog 2 extra medailles. Spr. hoopte, dat de heer Van Kamer voort zal gaan met het lei den van de vereeniging op deze wijze. De heer Van Kamer dankte voor de hulde en voor de woorden, verzekerde zijn beste krachten aan het korps te zul- toen hij met zijn rechterarm zijwaarts uitgestoken stond. De wond was voor een soldaat niet meer dan een schram en hoewel zij wel had gebloed, was de bloeding spoedig opgehouden. Het was niet de wond geweest, maar de val, die hem had doen bezwijmen. Het karpet was onder zijn voet weggegleden en daardoor was hij in zijn volle lengte achterover gevallen, zooals men wei eens op het ijs doet, en toen was zijn hoofd zoo hevig met den marmeren vloer in aanraking gekomen, dat hij een half uur in zwijm had gelegen, zonder eenig tee lten van leven te geven, totdat Dolores hem had verlaten. Daarna was de ademhaling heel langzaam teruggekeerd. Zijn oogen openden zich wijd en hij be woog zich weer. Inez voelde het en hoorde zijn regelmatige ademhaling, waaruit zij opmaakte, dat hij niet meer bewusteloos was. „Ik ben Inez, en vond uw hoogheid hier 1 men is in de meening dat u dood bent". „Dood?" vroeg hij met verbazing in zijn stem, terwijl hij zonder zijn hoofd op te lichten haar aankeek en in de ka mer rondkeek. „Dood? Wel neen ik ben zeker gevallen. Mijn hoofd doet pijn". Maar toen hij de openstaande deur in het oog kreeg, vergat hij in eens zijn pijn en vroeg, half overeind komende, met verschrikte oogen: „Waar is Dolores? Waar heeft men haar heen gebracht? Ontsnapte zij door j het raam?" j „Zij is in veiligheid',, zei Inez, hoewel zij daarvan niets wist. Don Jan werd weer door zwakte overmand en leunde zwaar tegen haar aan. Zij steunde hem zoo goed' zij maar kon, maar haar hou ding was niet gemakkelijk en zij was niet sterk. Heel bang dat hij in haar ar men zou sterven, wenschte zij van harte, dat er iemand kwam om haar te helpen of om een geneesheer te halen. Maar ge lukkig had hij slechts een lichte flauwte gehad, waaruit hij spoedig weer bijkwam en toen steunend op zijn handen, weer overeind kon gaan zitten. „Goddank dat Dolores in veiligheid is", zei hij met zwakke stem. „Kun je me helpen om naar een stoel te gaan? Ik schijn leelijk terecht te zijn gekomen. Hoe lang zou ik hier wel gelegen heb ben? Ik herinner me Hij hield even op en streek met een hand over zijn oogen. „Ik herinner me dat de koning hier wan dat er een twist tusschen ons ontstond 1 o!" Na dien uitroep hield hij plotseling op; zijn herinnering keerde terug en begreep dat het in het belang van zijn broeder was het geheim te bewaren. Hij legde een hand als steun op den schouder van het meisje en, geholpen door zijn andere hand, knielde hij op één knie. „Ik ben erg duizelig. Wil je me naar een stoel brengen, Inez?" Snel stond zij op, nam hem bij een hand. en sloeg haar arm om hem heen, zoodat hij, zwaar op haar leunend en moeilijk ademhalend, geheel overeind kon komen. Door de inspanning deed de wond hem pijn, „Ik ben blijkbaar gewond ook", zei hij kalm, toen hij bloed op zijn kleeding zag. „Het zal wel niet veel te beteeke- nen hebben". (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5