FINANCIEELE BERICHTEN. PERZÏSCHE REISBRIEVEN KINDEB-TOILET-VOET-POEDEB (Ingez. Med.) te zijn zich te laten leiden door vrees voor extremistische elementen. Daar gaat spr. geen stap voor opzij niet al leen, doch hij zou extremisme direct den kop indrukken. Spr. ziet de kwestie van steun anders dan werkverschaffing. Steun is voorzie ning, nog meer, van het allernoodigste. In de regeling van B. en W. zit ook wel verschil, dat van georganiseerde en on georganiseerde, Spr. berekent een geval van 11,50 steun, dat is zeker niet laag, er zijn gemeenten, die veel lager steun hebben, en van een industriearbeide'rs- gezin, volgens het voorstel-Sanderse, van 14.50, zeker te hoog voor deze gemeen te. We kunnen wel een royale steunre geling instellen doch 't is zeer de vraag of de nieuwe minister die zal goedkeu ren. Men denke daaraan. Laat men dus een sobere regeling instellen. De heer DE RIJKE is 't wel duidelijk geworden wat de contact-commissie nu wil. Spr. vindt 't alleen een leemte, dat geen bedragen genoemd zijn. Hij bepleit tweeërlei steunnormen: landarbeiders ongeorganiseerd 6, georganiseerd 7; industriearbeides resp. 8 en 9. Wat het aantal gezinsleden betreft, kan spr. zich bij het voorstel van B. en W. neer leggen. De VOORZITTER wijst er op dat men tweeërlei differentiatie zou krijgen: ge organiseerd en ongeorganiseerd en land en industriearbeiders. De heer MOENS betoogt, dat steun geen vergoeding is voor arbeid. Toch dient gesteund, doch hoe? Moeten de landarbeiders bij de industriearbeiders ten achter worden gesteld? Dat is ver keerd gezien. Die emolumenten van de landarbeiders brengen ook risico mee aan onkosten. De heer CONTANT betoogt, dat de gemeente nog 90 pet, andere menschen heeft dan werkloozen. Ook die hebben moeilijkheden. Daar moet het geld van komen. Ook hieraan moet worden gedacht. Spr. wijst op de moeilijkheden bij het onderscheid tusschen industrie- en land arbeiders. Velen zouden onder indus triearbeiders vallen. Steun is eigenlijk een soort pensioneering zonder recht. Men denke aan de hooge kosten. Het voorstel van B. en W- is een goede middenweg, dien spr. aanbeveelt. De VOORZITTER sluit zich hierbij van harte aan. Spr. vindt steun geen pensioneering zonder eenig recht. Hij ontraadt ten sterkte differentiatie tus schen land- en industriearbeiders. De heer SANDERSE handhaaft zijn voorstel. Dit voorstel wordt niet ondersteund. De heer LORIER verzoekt den heer Contant zijn betoog met cijfers aan te toonen, Dat kan niet zoo'n groot ver schil zijn; we zitten toch ook vast aan de 65 pet. max. De heer CONTANT noemt een we- kelijksche uitkeering van 1020. De VOORZITTER zegt, dat er moei lijk cijfers zijn te geven, 't Is bij spr. vooral de kwestie dat niet zoo'n groote differentiatie moet worden gemaakt- Het voorstel-De Rijke wordt aange nomen met 6 tegen 5stemmen. BEHEER VAN HET STRAND. Naar aanleiding van de voorstellen waren nog eenige verzoeken ingekomen, o.a. om voor werkloozen het strand gra tis ter beschikking te stellen voor ten- door TORAVO I. „Mariette Pacha" ergens voor bij Corsica., Toen ik aan boord kwam was 't weer niet slecht, de zee vrij kalm maar er is zeker weinig lading, of hoe het komt weet ik niet, maar de zee en het schip en ik moesten eerst even aan elkaar wennen. Het leek me verstandig om naar beneden te gaan! Ik moet mijn hut deelen met Mme. D,, die naar Damascus reist en we blijven dus tot Beyrouth samen. Toen de bediende mij toast en thee in de hut bracht, gaf hij me den twijfel- achtigen troost, dat, als we maar eerst voorbij Corsica waren: dan zou het öi gaan razen öf het zou spiegelglad zijn en zoo blijven, maar wat het worden zou kon hij blijkbaar niet voorspellen! Ge lukkig schijnt het 't laatste te zijn we boffen dus! Ik zit nu heerlijk in mijn dekstoel 1 gisteren dadelijk besproken met mijn schrijfblok op schoot. De zee is olieglad, de boot danst niet, vandaar dat ik zoo in high spirits ben! Ik wil jullie nu een volledig relaas geven van mijn tocht tot nu toe, maar er is zóóveel te zien en te hooren om me heen, dat ik den draad maar niet pakken kan, 't Schip is keurig en vrij groot; mooie eetzaal, trappen en gangen lijken gran- ten. B. en W. wijzigen hun voorstel wat de tarieven betreft door te vragen voor een linnen dagtent 0.20. Hierna werd overgegaan in een ver gadering met gesloten deuren. Na heropening zegt de VOORZITTER dat verder niets in het prae-advies ge wijzigd is. Voor gratis ter beschikking stellen van tenten voor werkloozen voe len B. en W. niet veel. Er komt een verordening om onge paste dingen tegen te gaan, doch 't is zeer moeilijk die samen te stellen. De heer LORIER wijst er op, dat de ze zaak wel wat laat in behandeling komt, mede met het oog op het seizoen. Voorts heeft de raad slechts kennis kun nen nemen uit de pers, pas later uit de stukken. Spr. vraagt dat in de vervolge te doen voorkomen. Spr. wil voorts dat duidelijker uit- uitkomt dat 't hier is een tijdelijk beheer door de gemeente. Er zijn dingen, waar we niet bepaald enthousiast tegenover staan. De a.r. erkent de moeilijkheid be treffende de strandkwestie op Zondag. O.a. dat een controleur op Zondag ar beid zal moeten verrichten. Spr. kan zich vereenigen met de ta rieven voor wat betreft de maandtarie ven, doch wil hebben in plaats van dag tenten, weektenten ad 0.75 voor lin nen- en houten tenten. Spr. wil echter van Vlissin- gen (Zwanenburg) tot den Vijg- eter vrij laten, dan hoeft men daar niet te controleeren. Dat lijkt de a.r- fractie een goede middenweg. De heer SANDERSE zegt dat met dit vraagstuk een groot economisch vraag stuk ter sprake komt, met het wel en wee van vele bezoekers, die gedoemd zijn niets meer te bezitten dan de na tuur. Wat zal momenteel moeten gebeu ren vraagt spr. zich af. We hebben ge constateerd dat de gemeente 150 moet betalen: dit is geen financieele strop gebleken. Dat maakt 't de ge meente gemakkelijk het vreemdelingen verkeer te bevorderen, en rekening te houden met het algemeen belang. Spr. betreurt, dat 't tot de oprichting van V. V. niet is gekomen, die veel werk had gevonden. Met maatregelen tegen verkeerde dingen kan spr. zich vereenigigen, als 't het verkeer van den fatsoenlijken be zoeker niet schaadt. Het veelzeggend adres van B. en W. van Vlissingen had niet noodig moeten zijn, we hadden er zelf voor moeten zorgen. Ook in het adres van de Chr. Besturenbond zit een goede tendenz, n.l. om de vele gedu peerden in hun benarden vrijen tijd te gemoet te komen. Spr. vereenigt zich met de controle. Hij waardeert de bedoeling van het voorstel der a.r,-fractie om een strook vrij strand te bepalen, doch is er tegen, vooral met het oog op de grensbewo ners, en om het profiteeren door hen, die het wel kunnen betalen. Spr- wil de 10 seizoentent handha ven, doch de maandtarieven resp. 2 en 1 maken, en de dagtent op ƒ0.10, de werkloozen op vertoon van werkloozen- kaart, gratis. Spr. gelooft niet, dat dit een financieele strop wordt voor de ge meente. Er zouden bij een aanbesteding inschrijvers komen van 400 en 500 per seizoen. Spr. gelooft dat ook B. en W. alles wil doen ter bevordering der economische belangen der 'gemeente, doch ook niet dat zij er een winstobject van zullen maken ten koste van hen die 't niet kunnen betalen. De heer DE KROO zegt dat orde en regelmaat moet geschapen worden in de duinen. Er gebeuren daar minder goede dingen, daarom moet er een verordening komen. Doch we hebben te zorgen voor onze economie en Koudekerke's algemeen be- dioos; salons met strijkje, schrijfgereed schap en literatuur of ook voor rustig zitten en bridgen. Met 'n trap omhoog be reik je 't tweede dek, waarlangs de rai ling paarden staan in zes of acht hok ken. Aan weerskanten steken die lieve koppen uit hun hokjes en ze kijken met hun groote zachte oogen rond en spit sen de ooren op elk geluidje van hun oppassers, kerels met fezzen op, die kaartspelen op den grond, wijdbeens, pijpen in den mond. Gisteren dronken ze wijn uit veldflesschen en waren bi zondér vroolijk! De paarden worden vastgehouden door houten blokken aan de beenen en kunnen zich absoluut niet verroeren. Straks ga ik eventjes kijken hoe ze het maken zouden ze ook zee ziek zijn geweest? De passagiers zijn meerendeels Fran- schen, enkele Engelschen, Syriërs, eenige keurige zwarte mannen met kroeshaar en dan nog een stel ik weet niet wat voor landslui griezels! Een ervan met afgezakte oogen en ballon achtige wittige wangen en dikke lippen om flauw te vallen als je hem ergens alleen tegenkomen zou! En iedereen spreekt Fransch, dus dat is gemakkelijk. Toen ik gisteren zoo naar werd, heb ik eerst nog mijn heil gezocht in de mu zieksalon. Daar keek ik mijn oogen uit naar drie dametjes zóó opgepoetst en versierd en behangen met gouden ringen, armbanden en veelkleurige sluiers om het hoofd, dat ze wel zóó uit een harem gevlucht leken te zijn. En oogen dat zij hadden! Alle heeren kre gen om de beurt een lonkje. Neen, zóff- lang. Als een V. V, deze zaak goed ex ploiteert, dan maakt die er goed winstje van. Dan kan er reclame gemaakt, en dan ziet spr, het vreemdelingenverkeer groeien. Laat er dus een V.V.V, worden opgericht. De heer MOENS zou zich met het prae-advies kunnen vereenigen, doch wijst op de Zondagsrust, die in het ge drang komt, door de controle. Het zou een linksche daad zijn van een recht- schen raad dit te bevorderen. Nu wil de heer Lorier een neutrale zone scheppen doch daar zijn we evengoed verant woordelijk. Spr. bedoelt niet op Zondag het ge- heele strand af te sluiten. Wie gaan wil, moet dat zelf weten, doch wil geen ver gunning verleenen op Zondag tenten te plaatsen. Een controleur, die op Zondag werken moest, zou zijn iemand die zich niet houdt aan de Geref. belijdenis, of een Godloochenaar. De VOORZITTER betreurt 't dat de prae-adviezen niet tegelijkertijd aan raadsleden en pers zijn gezonden,. Spr. heeft bezwaar zoo'n groot stuk vrij te laten voor de dagtenten. De heer Sanderse komt, volgens spr., tot een verkeerde conclusie. Maatregelen tegen excessen komen. Een dergelijke verordening is moeilijk samen te ^stellen, zoo dat men er wat aan heeft. B. en W. voelen er niets voor het hee- le strand ter beschikking te stellen voor menschen, die niets betalen. Dan is loca- liseering, als de a. r. wil, veel beter. De voorgestelde tarieven-Sanderse, vindt spr. veel te laag; 0.20 voor een dagtent is niet zoo'n groot bezwaar. Waarom geen V. V. is opgericht wil spr. zeggen doch niet in openbaren raad. Dat er ongeoorloofde dingen gebeu ren weet iedereen, doch dat kan nooit geheel voorkomen worden. Spr. ontkent dat er zooveel gebeurt, dat moet men niet denken. Er is al flink toezicht door rijks- en gemeentepolitie. Wat het strandbezoek op Zondag be treft: tenten op Zondag te verbieden is een averechtsche weg. Dan is beter het voorstel der a.-r. fractie een stuk ter be schikking te stellen voor dagtenten. Tusschen Godslochenaars en men schen met Geref. belijdenis ligt nog een groote groep. De Zondagsrust heeft bij B. en W. eenige bespreking uitgemaakt. De ge dachte der a.-r. fractie lokt spr. wel aan. De heer DE LANGE vraagt naar de mogelijkheid op Zondag alles vrij te la ten, dan hoeft er niet gecontroleerd. De VOORZITTER: Dan zouden de menschen in de week moeten betalen, die op Zondag komt, niets. Dat is een verkeerde bevoorrechting. De heer CONTANT meent dat de re geling van B. en W. 't eenvoudigst is. De a.r. voorstellen zijn onbillijk. We zouden de beste moot, waar de meesten komen, afsnijden. Daarom moet spr. deze voor stellen ontraden. De heer MOENS meent, dat de rege ling op Zondag als voorgesteld, niet overeenkomstig het a.r. principe is. Zoo is 't de verantwoordelijkheid afschuiven. De heer DE KROO acht dq voorstel len der a.r. fractie ook de principieele bezwaren ondervangend. Zoo wordt ook geen nieuw arbeidsveld geschapen op Zondag, al wil het vrij geven van een be paald gedeelte niet zeggen, dat men ge heel „vrij" is. De heer SANDERSE wijst er bij de re plieken op de vele tentjes, die er staan op Zondag. In het voorstel der a.r. frac tie zit een stuk klasse-tegenstelling: de menschen moeten niet onder de lieden komen, die een maandtent betalen. Spr. beveelt zijn voorstellen nader aan, dat niet zooveel verschilt van dat der a.r. De klasse-tegenstellingen blijken zeer - v -c, iets uitdagends heb ik werkelijk nog nooit gezien ik vergat er zelfs een oogenblik mijn ellende door! Zoo juist hebben we een demonstra tie gehad, hoe men de reddingsgordel om moet doen en aan ieder is zijn red dingsboot aangewezen. De mijne is op het hoogste dek, vlak bij de paarden. Zoowaar zitten die ake lige „Turken" bij mij in de reddingsboot! (ze zijn geloof ik geen Turken, ik noem ze gemakshalve maar zoo). De jongste, een jongmensch met werkelijk heel glui perige oogen, kwam opeens bij me en vroeg me eventjes uit in geheel gebrek kig Fransch. Hij begon „Ou est votre monsieur?" 1). Ik b'egreep dadelijk wat voor een snui ter hij was en kon natuurlijk weer niet nalaten er op te antwoorden. „Bezit ik niet". „Is hij te Parijs achtergebleven of wacht hij U te Beyrouth?" vroeg hij verder, maar eindelijk begreep hij „Oh, u bent niet getrouwd", Toen wou hij weten of ik „werken moest". Hoef niet te werken! zei ik. „Oh, alors, j'aurai q.ch. pour vous. Devenez mon amie". 2). „Je vous remercie infiniment mon sieur, mais permettez moi de renoncer a ce grand projet" met een beleefde buiging. 3). weinig aan het strand. Er moet daarom geen scheidingslijn getrokken tusschen hen die wel, en die niets bezitten. De heer LORIER zegt dat het strand toch voor iedereen vrij blijft. Alleen moeten op het aangewezen gedeelte geen dagtenten komen. Geen kwestie van verantwoordelijkheid afschuiven: het „vrije" stuk blijft evengoed onder poli tietoezicht. De heer J ASPERSE kan zich ver eenigen met het voorstel der a.r. frac tie, daar hij niet wil, dat aan een apart man op Zondag werk wordt opgedragen. De VOORZITTER ziet niet in, dat een onderscheid tusschen een vrij en een tariefstrand klassestrijd in de hand moet werken. Dat is in de groote badplaatsen ook. Voorkoming van werken op Zondag is niet mogelijk, dan zou men het strand op Zaterdag moeten sluiten, wat nooit van hoogerhand zou worden goedge keurd. Stemmingen, Het voorstel der a-r, fractie: strand Vijgeter-Zwanenburg vrij voor gratis dagtenten, andere niet toe te laten, be halve voor de consumptie; rest voor weektenten (ad 0.75), maand- en sei zoententen te reserveeren, wordt aan genomen met 7 tegen 4 stemmen. Het voorstel-De Lange (Zondag alles vrij) was tevoren verworpen met 8 te gen 3 st. Het voorstel-Sanderse (dagten- 0.10, werkloozen vrij) werd niet vol doende ondersteund. Na het aannemen van het voorstel der a.r.-fractie komt nog een voorstel- Sanderse c,s. om ook voor het vrije ge deelte tusschen Zwanenburg en de Vij geter gelegenheid te geven tot het plaatsen van dagtenten ad 0.20. De VOORZITTER heeft bezwaar dit te behandelen. De zaak is beslist. De heer LORIER wijst er op, dat men in een impasse is gekomen. De VOORZITTER blijft bij zijn stand punt. Controleur. De VOORZITTER wil thans een con troleur benoemen. De heer LORIER acht dit niet noodig Men wil toch niet hebben, dat een con troleur maar steeds langs het strand wandelt. Spr. gelooft dat de politie spoedig de tenten zal kennen. De VOORZITTER zegt dat de veld wachter nu al veel te veel dienst doet. Bij betere financieele verhouding was zeker een voorstel voor een zomer- veldwachter gekomen. Hij beveelt de benoeming van een controleur zeer aan. De heer LORIER wil den veldwach ter niet overladen, doch meent dat 't in de practijk best mee zal vallen. De VOORZITTER .Het is onmogelijk de veldwachter is te druk bezet. Mocht de raad besluiten geen controleur te benoemen, dan gaat spr. naar den com missaris der Koningin, De heer MOENS is 't met het stand punt van den wethouder eens. De heer LORIER wijst er op, dat de politieman toch geregeld in de duinen komt, dan kan hij meteen controleeren. De heer SANDERSE ziet thans geen nut in een controleur. Besloten wordt een controleur te be noemen (met 6 tegen 4 st,) B. en W. werden gemachtigd een con troleur te benoemen, die tevens onbezol digd rijksveldwachter is, en het salaris nader te bepalen. Verbetering KoudekerkeVliss, straatweg. B. en W. stellen aan den raad voor te besluiten aan Ged, Staten te berich ten: a. dat de raad in beginsel zijn mede werking toezegt voor de verwezenlijking van de overgelegde plannen tot verbete ring van den KoudekerkeVlissingschen straatweg; „Pssss!" zegt hij! Hoe vindt je zooiets! Ja, je moet erg oppassen, dat heb in allang gemerkt Ieder vraagt mij liefjes of ik alleen reis en voegt er dan aan toe: il faut être prudent!"èn öf denk ik er dan dadelijk bij! Tot nu toe heb ik het toch maar erg leuk en ik vind het „fijn" zoo; maak je maar niet ongerust, ik sla er me best doorheen! Aan het diner is 't zoowaar heel amusant. Ik zit met vier dames en we zijn altiid in druk gesprek. Zij hebben het over reizen of de medepassagiers wor den er door gehaald, maar meestal is de feministe aan het woord en dan vin den de dames het een schandaal, dat nog niet alle vrouwen kiesrecht hebben en de feministe vertelt, dat zij in kran ten heeft '"schreven: „Vrouwen! Kiest! Waar is uw meneer? 2) O, anders had ik iets voor U. Word mijn vriendin. 3) Ik dank u ten zeerste meneer, maar sta me toe voor uw aanbod te bedan ken. Het is uw recht! En dan worden alle dames opgewonden! En ik kan mijn supérioriteit toonen door te vertellen, dat ik al gevoteerd heb! Wat een verschillende soorten men schen zijn hier aan boord! Ik heb ook kennis gemaakt met een Syriër, met een niet te onthouden naam. Muselman, maar zij ziet er Europeesch uit, reist heel veel en Het me kiekjes zien van Nice, Genève, Parijs enz., dus genoeg bekende punten van gesprek. Hij. invi teerde me met hem naar Alexandrië te gaan, en bood zijn hulp aan bij aankomst te Beyrouth. Maar gelukkig is de Cook- man daar om voor mijn welzijn te zor gen. Hoe je alweer blij kunt zijn als je géén miss Holland bent! b. dat hij de ontworpen oplossing biji „Der Boede" en „Moesbosch" verre ver kiest boven de oplossing, die de hoofd ingenieur van den Prov. waterstaat daar nevens nog aan de hand doet, nl. van de rechte heirbaan en derhalve gaarne alle moeite zou zien besteed om tot een compromis te komen met den eigenaar van „Der Boede"; c. dat hij Ged. Staten verzoekt de ontworpen wegvakken tramkruising Middelburgsche straat en tramkruising Vliss, straat beide te doen uitvoeren. B. en W. rekenen dat, blijkens de ge meente-rekeningen, het onderhoud van den bestaanden Vlissingschen weg aan de gemeente heeft gekost in de jaren 1921 tot en met 1930, een bedrag van totaal 20.886, of gemiddeld per jaar rond 2100, welk bedrag natuurlijkerwijs steeds zal stijgen door meerder en zwaar der verkeer, dan mogen we zeggen, dat wij voor ongeveer dezelfde kosten den zooveel beteren nieuwen weg kunnen verkrijgen. De heer DE KROO juicht deze oplos sing toe, doch vindt de vraag sub c. niet bescheiden. De heer SANDERSE had in het prae- advies verwacht de vraag of B. en W. eenigermate ntie-t Ged. Staten hebben voeling gehouden, hoe ze tegenover de ze kwestie staan. De VOORZITTER vindt de vraag van tweeerlei tracé niet onbescheiden. Hoe Ged. Staten tegenover deze oplossing weten we niet, spr. heeft wel vermoe den van medewerking van Provincialen kant. Hierna ging de raad een oogenblik in geheime zitting. Een voorstel-De Kroo alleen te vra gen tramkruising-Middelburgsche straat wordt verworpen met 6 tegen 5 st. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. Barakruimte besm. ziekten. Aan de orde is de overeenkomst voor barakruimte van besmettelijke ziekten (in principe met Bethesda te Vlissingen). Aldus wordt besloten, nadat eenige vragen zijn beantwoord. Werkobjecten. B. en W. vragen werkobjecten voor het steeds toenemend aantal werkloo- zen. 't Zou kunnen zijn, zegt de VOORZIT TER, dat we iets over het hoofd heb ben gezien. Bij de bespreking hiervan bleek men van gevoelen, dat getracht zal worden zooveel mogelijk arbeiders aan den Middelburgschen weg te zetten. Voorts om aan het Slobberduinsche pad arbei ders aan het werk te stellen, Rijwielpad duinen. B. en W. stellen voor het verzoek van de vereeniging „Rijwielpad Walcheren" om de gemeente garant te doen zijn voor een geldleening ten bedrage van. 2400 voor den aanleg van een rijwiel pad, onder voorwaarde dat de aanleg, van het pad nog dit jaar wordt vol tooid, en met werkloozen' uit deze ge meente- Het pad komt naast het bestaande Slobberduinsche pad, eenvoudig ver hard, 1 m 80 breed. De VOORZITTER is niet bang, dat 't geld zal kosten. Het voetpad blijft vrij. De aangelanden zullen niet bemoeilijkt worden. Na nog eenige discussie z.h.st. goed gekeurd. Kerstgave. De heer SANDERSE zegt dat de con tactcommissie heeft geadviseerd dit toch wél te doen aan steuntrekkenden. Hij stelt voor dit toch te geven. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen. Zij zullen dus alsnog een Kerstgave ontvangen. Rondvraag. De heer MOENS heeft 'n hevige ver keersovertreding geconstateerd op den Middelburgschen weg.. Spr. wil zoo veel mogelijk surveillance in burger. Onderzoek wordt toegezegd,. De heer LORIER stelt voor, waar er spoedig weer raad zal zijn', geen rond vraag te houden. Aldus besloten. Sluiting. N.V. Houthandel v. h. G. Alberts Lzn en Co. te Middelburg,^^ In de Woensdag gehouden jaarlijk- sche algemeene vergadering van aan deelhouders in de N.V. Houthandel v. h. G. Alberts Lzn. en Co. te Middel burg, waren vertegenwoordigd 306 aan- deelen, uitbrengende 47 stemmen. In deze vergadering bracht de direc tie het reeds eerder gepubliceerde jaarverslag over 1932 uit. De aftredende commissie uit de aan deelhouders, volgens art. 12 der sta tuten, bestaande uit de heeren ïr. A. Keppler en H. J. M. van Raalte als le den en de heeren dr. H. van der Kamp en prof. dr. J. P. Wibaut, als plaats vervangende leden werd in haai gehee voor den tijd van twee jaar herbenoemd. De vergadering verleende aan den heer W. Berdenis van Berlekom. over eenkomstig diens verzoek eervol ont slag als directeur met ingang van 30 April j.l. De president-commissaris bracht hem op de meest hartelijke wijze dank voor de wijze waarop hij geduren de 19 jaar de belangen der Vennoot-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6