BINNENLAND. DOLORES DE MENDOZA. ZEELAND. MIDDELBURG. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRURANT) VAN DINSDAG 6 JUNI 1933. No. 131» WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. am 1 WETTELIJKE VERKORTING VAN DEN ARBEIDSDUUR. De Hooge Raad van Arbeid heeft rap port uitgebracht in zake wettelijke ver korting van den arbeidsduur ter beper king van de crisis-werkloosheid. In dit rapport zegt de Raad ten aan zien van de principieele kwestie het volgende! De Raad is er zich van bewust, dat, indien hij ten slotte Uwe Excellentie adviseert tot het treffen van een wette- lijken maatregel, welke het opleggen van een verkorten arbeidstijd aan be paalde bedrijfstakken zal mogelijk ma ken, hiermede over een bezwaar wordt heengestapt, dat voor sommigen principieel is en hetwelk tegen een ge dwongen 40-urige werkweek zou kun nen worden opgeworpen. Men zou zich namelijk kunnen afvragen, of een derge lijke inbreuk op de persoonlijke vrijheid van den individueelen arbeider nog wel geoorloofd is, nu het immers niet gaat om arbeidsbescherming in engeren zin, doch uitsluitend om het tewerkstellen van werklooze arbeiders. Wat zou de rechtsgrond voor de Overheid zijn in een dergelijk geval? Bestreedt zij hier een terrein waarvan zij verre behoorde te blijven, aangezien het uitsluitend van de betrokkenen behoort af te hangen of zij al of niet korter zullen werken dan 'n algemeen als „normaal" erkende ar beidstijd meebrengt De Raad is in meerderheid van oor deel, dat voor deze bezwaren van prin- cipieelen aard niet moet worden uit den weg gegaan. Het algemeen belang is bij een vermindering der werkloosheid in den huidigen omvang en in de bestaan de omstandigheden in zoo groote mate betrokken, dat reeds daarin de Over heid bij het eventueel dwingend opleg gen van een 40-uren week een voldoen den rechtsgrond kan vinden. In een crisistijd als thans worden maatregelen noodig, waartoe men in normale tijden niet spoedig aanleiding zou vinden. Bovendien dient men niet uit het oog te verliezen, dat reeds in verschillende gevallen in de sociale wet geving over dergelijke bezwaren is heengestapt. Herinnerd zij in dit ver band aan het verbod van nachtarbeid van den alleenwerkenden bakkerspa troon en de verplichte winkelsluiting. Zooveel te meer is het bij crisismaatre gelen verdedigbaar, om aan de persoon lijke vrijheid sterke remmen aan te leg gen. Eenige leden kunnen zich met het bo venstaande betoog niet vereenigen. Zij achten het niet geoorloofd, ook al zou de maatregel op zichzelf een nuttige uit werking hebben, een arbeider te verbie den meer dan 40 uur per week te wer ken. Een dergelijke aantasting der per soonlijke vrijheid schept gevaren, ook op staatkundig gebied, welke men, gezien de ervaring, niet mag onderschatten. De argumentatie der voorstanders, dat in onzen tijd maatregelen noodig zijn, die men in normalen tijd niet zou nemen, is niet te aanvaarden, aangezien op deze wijze iedere maatstaf gaat ontbreken, waarnaar de toelaatbaarheid van het in grijpen der Overheid kan worden afge meten. Aantasting van het vertrouwen is daarvan het onvermijdelijk gevolg. Maandag is in den ouderdom van 60 jaar overleden te Zandvoort, de heer A. van der Kallen, directeur-hoofdre dacteur van het dagblad „De Gelderlan der" te Nijmegen. Een geschiedenis uit het oude Madrid door F. MARION CRAWFORD. 56.) „Wat kunnen wij tot elkaar zeggen?" vroeg hij streng. „Waarom heb je me hier opgehouden? Ik ben gereed te ster ven wegens moord op den man, die je ten val heeft gebracht. Ik ben blij. Waar om zou ik je nog iets zeggen 1 en waar om zou jij mij iets te zeggen hebben? Ik hoop dat er spoedig een einde aan Je leven zal komen en dat dat einde zoo vredig mogelijk zal zijn, gelet op de schande, die je over je zelf hebt ge bracht. Dat is wat ik je toewensch, en 't is een goede wensch, want je hebt veroorzaakt dat de dood op het scha vot mii gemakkelijk toeschijnt, zoodat ik er naar verlang. Begrijp je?" „Dus ter dood veroordeeld!" riep zij uit. „Maar men kan u niet veroordeel en ik heb verteld dat ik er bij was dat u t niet hebt gedaan men moet me gelooven O, genadige God!" „Zeker, men gelooft je. Men gelooft dat ik jullie samen heb aangetroffen en dat ik hem toen heb gedood. Een recht bank zal mij verhooren, maar ik ben reeds bij voorbaat veroordeeld en ik moet sterven". Hij sprak vrij kalm. „Je krankzinnige bekentenis voor het hof heeft miin overtuiging slechts .versterkt. Die verklaarde de aanleiding tot de daad en die vernietigde den laatsten twijfel, dien ik nog koesterde. Als het proces een langzaam verloop heeft, zat mi) dood aantreffen door jouw schuld. Dat hadt je me kunnen bespa Een begin van brand. Zondagmorgen is een begin van brand ontdekt in een schuurtje achter in den tuin van een leegstaand pand aan de Singelstraat, vermoedelijk ten gevolge van het wegwerpen van iets dat brandde. De brandweer was spoedig ter plaat se, maar behoefde geen dienst meer te doen, omdat de politie het vuur reeds met een minimax meester was. Het schuurtje staat in de omgeving van pak huizen aan de Verwerijstraat en be stond er dus gevaar voor deze panden. GEMEENTERAAD VAN DOMBURG. DOMBURG. Vrijdag hield de raad een voltallige vergadering. In de eerste pltaats was aan de orde het bekende verzoek van het gemeente bestuur van Poortvliet. Op voorstel van B. en W: nam de Raad het adres voor kennisgeving aan. Na een toelichting van den Voorzitter besloot de Raad eveneens m. al st„ naar aanleiding van een adres van de ver- eeniging Domburgsch Handelsbelang om, met toepassing van art. 9 de Win kelsluitingswet, de winkels op de Zater dagen van de maanden Juli en Augs. eerst te doen sluiten om 11 uur 's avonds De Raad besloot daarna om het wa terleidingbedrijf aan te wijzen als tak van dienst ingevolge de bepalingen der Gemeentewet. Vervolgens kwam in behandeling een beheersverordening voor het waterlei dingsbedrijf. In dit ontwerp kwam o.a. voor dat de Raad het personeel op voordracht van B. en W. benoemen zal De heer Brand zou er de voorkeur aan geven wanneer deze benoeming uit een aanbeveling van B. en W. zou plaats hebben. De V oorzitter zeide dat tegen deze wijziging bij B. en W. geen bezwaar bestond, waarna die wijziging is aangebracht. De verordening is daar na vastgesteld. De borgstelling voor den administra teur is bepaald op 10D0. Bij de daarop plaats hebbende stem ming ter benoeming van een administra teur benoemde de Raad als zoodanig den heer M. Reijnhoudt, wethouder. De voorzitter wenschte den heer Reijnhoudt geluk met zijn benoeming, maar gaf zijn groote spijt te kennen, dat de heer Reijnhoudt, die als wethou der getoond heeft zeer op zijn plaats te zijn, nu als zoodanig zal aftreden. De heer E 1 o u t sloot zich bij de woorden van den Voorzitter aan. De heer Reijnhoudt dankte voor het genoten vertrouwen en voor de vriendelijke woorden tot hem gericht.. De heer De Visser vroeg inlich tingen omtrent aansluiting aan de water leiding, waarop de Voorzitter ant woordde dat onder soepele toepassing van de verplichte aansluiting zeker niet moet worden verstaan, dat bij gebleken onwil om aan te sluiten B. e'n W. ook maar eenige consideratie zullen gebrui ken. De heer G e 1 d o f vroeg inlichtingen over het herstel van de opgebroken ge deelten weg. De heer E 1 o u t antwoord de daarop dat er in de laatste weken alles op gezet wordt om speciaal hen die het water voor hun bedrijf dadelijk noodig hebben zoo spoedig mogelijk te helpen, waarbij door den aannemer al le mogelijke medewerking wordt ver ren en je hadt je zelf ook kunnen sparen. Je bezat nog het restantje van een goeden naam en nu Don Jan dood is, hadt je dat armzalig overblijfsel van je eer kunnen blijven dragen. Maar je hebt verkozen ook dat weg te werpen en mij mijn volledige schande te doen weten, alvorens ik een schandelijken dood ga sterven. En toch wensch je me nog te spreken. Verwacht je soms mijn zegen?" Dolores was niet in staat te spreken. Van tijd tot tijd haar hand naar haar voorhoofd brengende, alsof zij trachtte een hinderlijken sluier weg te duwen, stond zij daar half verlamd en keek hem verwilderd aan, terwijl hij sprak. Maar toen zij zag dat hij zich van haar af wendde en naar de deur ging, alsof hij haar hier alleen wilde laten, ging zij vlug voor hem staan en greep hem bij zijn beide polsen. „Ik ben even onschuldig als toen mijn moeder me ter wereld bracht", sprak ze, en uit haar zachte stem weerklonk de waarheid. „Ik vertelde de leugen om uw leven te redden. Gelooft u me nu?" Lang keek hij haar met verwilderde oogen aan, alvorens te spreken. „Hoe kan dat mogelijk zijn?" vroeg hij met verstikte stem. „Je was er wel - ik heb je zijn kamer zien verlaten „Dat kunt u niet hebben gezien!" riep zij uit, wel wetende hoe onmogelijk dat was, omdat zij in de aangrenzende ka mer had gezeten met de deur op slot, „Ik heb je kleeren gezien niet de ze maar die je vanmiddag droeg". „O, niet deze? Ik heb mijn hofjapon aangetrokken, voordat ik de kamer ver liet, waarin u me hadt opgesloten. Inez hielp me ik bootste haar manier van leend, daardoor is inderdaad hier en daar het herstellen van het opgebroken gedeelte wel eens minder goed geschiedt dat zal echter worden verbeterd. Raad Hoedekenskerke. HOEDEKENSKERKE. In de Vrijdag gehouden vergadering van den raad de zer gemeente, waren alle leden tegen woordig. De voorzitter deelde mede, dat een stukje bouwterrein aan de gemeente in eigendom toebehoorende, bij inschrijving is verkocht aan den hoogsten inschrijver C. Chamuleau voor 405. Voorts dat de zitdagen voor den bur gemeester door Ged. St. voor het ver volg zijn bepaald des Maandags van 11 tot 1 uur en des Vrijdags van 2 tot 4 uur. Aan het bekende adres der gemeente Poortvliet zal de raad adhaesie betuigen, geschiedende zulks met 6 tegen 1 stem die van de heer M. Steyn. Na uitvoerige discussie besloot de raad zulks met algemeene stemmen niet in te gaan op het voorstel om een derde reductie te krijgen op de aan de spoor weg Maatij. „Zuid-Beveland" verleende subsidie, indien het personenvervoer zou worden opgeheven. De raad overwoog daarbij dat het goe derenvervoer, dat intact blijft, de ge meente door mindere opbrengst van havengelden jaarlijks een schade berok kent van ten minste 3000. Om nu het personenvervoer te doen afschaffen wat dan ten slotte toch nog gemak voor de ingezetenen oplevert, en wel tegen lut tele reductie van 150 per jaar, ge voelde de raad niets voor. RAAD VAN BRUINISSE. Mosselzaad van de Delflandsche Hoofden. BRUINISSE. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad me moreerde de voorzitter een bericht, dat deze week in de pers is gelanceerd, be treffende het stelen van mosselzaad van de Delflandsche Hoofden, Uit dat be richt is min of meer den indruk gewekt dat een deel der Bruinisser vloot zich daaraan zou hebben schuldig gemaakt. Spreker wilde daarom deze zaak even tot de juiste proporties terugbrengen en zeide, dat slechts één visscher uit deze gemeente daarbij betrokken was ge weest en wel iemand die door slechte bedrijfsuitkomsten in financiëele moei lijkheden was geraakt en die, om zich en de zijnen voor broodgebrek te vrij waren, tot het afhalen van het mossel zaad van de Delflandsche hoofden is overgegaan. Ofschoon het feit op zich zelf niet is te rechtvaardigen, zoo is de daad, wanneer men de bijkomstigheden weet, wel begrijpelijk. Deze gebeurtenis toch brengt een oude kwestie weer op nieuw onder de aandacht. Uit de hier opgedane ervaringen toch meent men tegenover de meening van de betrokken autoriteiten in Holland, dat door het af halen van het mosselzaad schade aan de zeeweringen zou worden veroor zaakt, met zekerheid te kunnen aantoo- nen, dat dit absoluut niet het geval is. Waar het product dat aan de hoofden langs de Nederlandsche kust groeit, van .zoo groote waarde is voor de Zeeuw- sche mosselcultuur, zoo hoopt spr,, dat door dit sensationeele bericht de aan dacht van den Nederlandschen Staat weer eens opnieuw op deze kwestie, waarover reeds veel is geschreven, moge loopen na, droeg haar mantel, ontsnapte zoo en ben daarna niet meer terug ge weest. U hebt me dus niet gezien", Mendoza wreef met zijn handen over zijn oogen. Indien hetgeen ze zei, waar was, dan zou de sterkste schakel van de keten vap feiten, die alle duidden op leed en schande, verdwenen zijn. Hij keek naar de japon, die zij droeg en bemerkte dadelijk dat het niet die was, welke hij had gezien. „Maar hij was plotseling in de war „maar waarom moest je je eerst verkleeden? Ik bracht de prinses van Eboli bij je, en gaf haar vergunning je mee te nemen om bij haar te blijven. Daarom behoefde je je toch niet te ver kleeden". „Ik heb haar heelemaal niet gezien. Ze moet Inez in de kamer hebben aan getroffen; ik was al lang weg". „Weg? waarheen dan?" Mendoza was den draad van het verhaal kwijt. „Maar als je onschuldig bent geve God dat alles is, zooals je zegt hoe is 't dan mogelijk o, neen, neen! Ik kan 't niet gelooven ik kan niet! Geen vrouw zou dat doen geen onschuldig meisje zou voor een groote menigte da mes en heeren durven staan, om te zeg gen wat jij hebt gezegd „Ik hoopte daardoor uw leven te red den ik had er de kracht toe en heb 't gedaan". Met haar heldere oogen keek zij hem aan en zijn twijfel begon voor de waar heid te wijken. „Laat 't me gelooven!" riep hij met gebroken stem. „O, God, maak 't me waar, voordat ik sterf!" „Het is de waarachtige waarheid", riep zij met krachtige stem, „en u moet die worden gevestigd en dat men er uitein delijk toe moge overgaan het mossel zaad langs de kust vrij te geven, zóoals dit door de Belgische regeering langs de Belgische kust reeds jaren wordt ge daan. Wethouder Van Vessem onder streepte de woorden van den voorzitter. Hij hoopte dat het noodige zal worden gedaan om in die bladen die het bericht hebben opgenomen, 'n rectificatie daar van te doen opnemen, waarin tevens gewezen wordt op de hier gevestigde meening, dat het weghalen van mossel zaad aan de zeeweringen niet de minste schade veroorzaakt. Nadat in een besloten zitting hierover mededeelingen zijn gedaan, besloot de raad een geldleening te zijner tijd ge daan ten behoeve van een aan 'n bouw ondernemer alhier verstrekt bouwcre- diet pro resto groot» 16.650, rentende 6 pet., af te lossen en bij de Bank van Nederlandsche gemeenten een nieuwe leening aan te gaan voor hetzelfde be drag tegen een rente van 4% pet. PROTEST-ACTIE? AXEL. In verband met de plannen van Gedeputeerde Staten van Zeeland om te komen tot de oprichting van een uitwateringswaterschap Hulster- en Axeler-Ambacht, vergaderden Vrijdag alhier verschillende polderbesturen in combinatie, en spraken zich uit tegen de wenschelijkheid van bedoelde plan nen, daar zij van meening zijn, dat op andere wijze in de verbetering der wa- terkeering moet worden voorzien. Daar het plan bestaat, in de Statenzitting van 20 Juni voorstellen dienaangaande aan de orde te brengen, achtten de polder besturen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen het noodig een spoedige en krachtige actie op touw te zetten, ten einde de oprichting van een groot waterschap te voorkomen. Besloten is daarom een vergadering te beleggen van betrokken polderbestu ren teneinde nadere plannen tot actie te bespreken. Voorzitter van het actie comité is de heer Jac. Dekker Fz. en secretaris de heer A. E. C. Kruijsse, bei den te Axel. RAAD VAN AARDENBURG. Geen subsidie t.b.c.-bestrijding. Bovengrondsche electrifica- tie. AARDENBURG. Vrijdagnamiddag kwam de raad voltallig bijeen. Naar aan leiding van een verzoek van de t.b.c.- commissie om een subsidie over 1933 van 100, stellen B. en W. voor deze niet te verleenen. Reeds vroeger is hier over in den raad gesproken en B. en W. gronden hun voorstel dan ook op die besprekingen. Wat de sociale belangen betreft die de t.b.c.-commissie beoogt, zeggen B. en W. dat de gemeentefinan- ciën deze uitgave niet gedoogen. Een voorstel van mevr. v. d, Broecke, om de subsidie toch te verleenen, wordt met 3 tegen 3 en 1 blanco verworpen. Blanco stemde de heer Wijffels, tegen de wethouders en de heer De Backere. Z. h. st. wordt besloten een bedrag van pl.m. 12.000, dat vrijkomt door de opheffing van de gasfabriek, af te lossen op de daarvoor aangegane lee ning. In verband met een verzoek om de instelling van het streekarchief te hel pen bevorderen, stelt mevr. Van den Broecke voor het archief hier te houden. Het ligt hier droog en vrijwel gelooven. Doet u dat niet, dan zal de man, dien u hebt gedood, de man, dien ik lief heb en vertrouwde, dan zal hij uit den dood verrijzen om te bewijzen dat ik de waarheid spreek want ik bezweer het bij zijn ziel in den hemel, en bij de uwe en de mijne, die niet lang meer op aarde zullen zijn!" Hij kon zijn blik niet van haar afwen den, en plotseling zag hij dat haar reine oogen de waarheid spraken, zoodat zijn arm, gefolterd hart van vreugde op sprong. „Ik geloof je, mijn kind", zei hij ein delijk. Zijn oogen sloten zich half en zich naar haar toe buigende, legde hij een arm om haar heen. Maar zij sidderde toen zij zijn rechter hand aanraakte, en hoewel zij wist dat hij een verloren man was en hem nooit meer zou wederzien, vond zij het onver draaglijk zijn afscheidskus te moeten ontvangen. „O vader, waarom hebt u hem ge dood? vroeg zij, haar hoofd afwenden de en trachtende uit zijn arm los te ko men. Maar Mendoza antwoordde niet. Hij liet haar los en werd zoo wit als krijt. Zij vroeg hem 's konings geheim, waar voor hij zijn leven ging prijs geven, te vertellen. Maa,r hij voelde dat zelfs te genover haar, dit met verraad gelijk zou staan. Bovendien zou zij dat geheim niet bewaren 1 welke vrouw, welke dochter zou dat doen? Om veilig te zijn, moest het met hem uit de wereld ver dwijnen. Zij zou Don Jan er niet minder om beweenen, indien zij wist wie de misdaad had begaan. Het zou voor haar slechts een klein verschil zijn, zij 't das ook dat voor hem zelf dat verschil groet brandvrij, en B. en W. zouden de be voegde personen alhier kunnen vragen, het hier te ordenen. Het opbergen te Sluis zou de gemeente jaarlijks pl.m. 150 kosten. B. en W. zeggen toe, later met voor stellen bij den raad te zullen komen. Op voorstel van B. en W. werd be sloten om voor één jaar mede te wer ken aan de door den rijksdienst der arbeidsbemiddeling te nemen proef van een jaar, om een centraal agentschap op te richten te Oostburg, tot een maxi-' mum bijdrage van 4 cent per inwoner.- Tot lid van de commissie van toezicht bij de arbeidsbemiddeling werd benoemd de heer C. J. Blondeel. Aangaande de electrificatie zegt de voorzitter, dat als de P.Z.E.M. een on- dergrondsch net aanleggen moet, zulks aan de gemeente moet kosten 9750, als z.g. renteloos voorschot, dat later ge deeltelijk wordt terugbetaald, of wel 5100 ineens. De meerderheid van B. en W. stelt voor hiertoe niet te besluiten, in ver band met de zware lasten, die dit weer op de belastingbetalers zal leggen, doch de P.Z.E.M. toe te staan een boven- grondsch net aan te leggen. De voorzitter zegt, dat hij voor een ondergrondsch net is, zulks met het oog op meer gevaar, ontsiering en kans op storingen van een bovengrondsch net. Volgens het voorstel van B. en W. zal aan de P.Z.E.M. aangeboden worden het aanleggen in de gemeente van een bovengrondsch net, en dit te laten gel den tot 1 Sept. Wenscht de P.Z.E.M. op dit contract in te gaan, dan zal het. vroeger met de gemeente gesloten con tract moeten vervallen. De bovengrondsche leiding brengt geen kosten mede voor de gemeente, alleen slechts voor hen die aansluiting wenschen. Voor een ondergrondsch net moet de gemeente 75 pet. der meerdere kosten betalen. De heer Catsman zegt uitsluitend om het gemeentelijk belang, het voorstel van een bovengrondsch net te doen, daar een kabel veel te hooge kosten mede brengt. Ook mevr. v. d. Broecke en de heer Hollebrand kunnen zich vereenigen met het standpunt van den heer Catsman. De heer Hollebrand voegt er nog aan toe, dat de aanslui- tingskosten voor particulieren aan een kabel ook duurder zijn dan aan een bovengrondsche leiding. Z. h. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De bewoners uit de Landstraat zul len de kosten van het weggenomen hek vergoed krijgen. Op voorstel van B. en W. werd z. h. st. besloten met ingang van heden de werkverschaffing en steunregeling stop te zetten. De inbraak in de R. K. Kerk te Sluis. Zooals we reeds mededeelden, is dezer dagen in België (Knocke) een man aangehouden, die er onder meer van verdacht is, inbraak te hebben ge pleegd in een kerk te Sluis. De man bleef ontkennen zich daaraan te heb ben schuldig gemaakt. De marechaussée, met het onderzoek belast, had evenwel onder het raam waardoor verdachte de kerk moest zijn binnengekomen, een knoop gevonden. Toen de marechaussée den man te Brugge hoorde, bleek dat deze een knoop van zijn vest miste en dat de gevonden knoop een gelijksoor tige was als de overige knoopen die zich aan het vest bevonden. Ontkennen baat te nu niet langer en de man heeft een zou zijn, omdat zij dan zou weten dat haar vader onschuldig stierf. En toen begon een harde, grimmige strijd in hem te woeden, die zijn ziel verscheurde en zijn hart wondde, zooals geen doodstrijd zou hebben kunnen doen. Daar hij haar onrechtvaardig had beoordeeld, alles een afschuwelijke droom was geweest, zij nog altijd zijn alles in zijn leven was, en er thans een heel ander licht op alles scheen, ver langde hij niet meer te sterven en droeg hij Don Jan, wiens dood hem nu geen voldoening schonk, geen haat meer toe. Don Jan was even onschuldig als het meisje, en hij zelf, die even onschuldig was als zij beiden, zou ter dood gebracht worden, slechts om den koning te dek ken. Hij was louter den zondenbok, die wegens de misdaad van ziin meester zou moeten lijden. En u hij eenmaal op zich had genomen de straf, waaraan niet meer kon worden ontkomen, te onder gaan, zou hij dan niet het recht hebben het eenige wezen, dat hij werkelijk lief had, te zeggen, dat hij onschuldig was? Maar wat zou zij kunnen doen, als zij de waarheid wist? Immers niets. Nie mand, zoo dacht hij, zou haar durven geloov n, indien zij den koning beschul digde. Na haar vaders dood zou zij ge woon als een krankzinnige in een non nenklooster worden opgesloten. Arm meisje! Lan* zou zij niet leven, maar zij zou dat leven in de grootste droef heid doorbrengen, waarvan de grootste leniging zou zijn, het weten dat baar vaders hand niet bezoedeld was door zoo'n daad. fW»rdt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5