Vreest geen Examen SPORT. VERKEERSWEZEN P. T. T. ¥aü onze Iferteercfsri, 8EMEM0 NIEUWS. BlllTENLANO. zonder verlof in localiteit bier schen ken: J. H., Heinkenszand, 1 of 1 dag; op Schelde visschen zonder vergun ning van den rechthebbende van hel perceel: P. d. N., Vlissingen, ID of 10 dgn.; overtreding Vleeschkeuringswet: B. J. N., Heinkenszand, 10 of 10 dgn. op een dijk van een polder zonder vergunning een hoop plaatsen: M. d. J., Oud Sabbinge, geen straf toegepast; kreukels rapen aan den voet van een zeedijk: C. v. B.; J. d. R., Arnemuiden, 6 of 6 dgn., C. R., Tholen, 1 of 1 dag; Arbeidswet: H. A. J., Colijnsplaat, 3 maal 0.50 of 3 maal 1 dag; venten zonder vergunning: H. J. J., J. D., Luyk, 1 en 2, 1 en 2 dgn., F. A„ Goes, 5 of 5 dgn., A. L., aldaar 1 of 1 dag; in een bocht in een gemeente met een rijwiel niet rechts houden: P. v. d. M„ Goes, een berisping; met rijwiel geen teeken geven als men van richting wil veranderen: C. d. N., Waterlandkerkje, 3 of 3 dgn.; met auto in verboden richting in een straat rijden: F. P. Rebersfeild 3 b, s. 3 d.h.; J. L. J. v. d. B. Tholen 3 b. s. 3 dagen hechtenis; met auto rijden zonder nummerbewijs: P. v. S., Oud Sabbinge 2 of 2 dgn.; met auto geen signaal met den hoorn geven op een hoek van een straat: P. B., Goes, 5 of 5 dgn., M. J. v. d. K., Hillegersberg, 30 of 10 dgn.; met een auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. v. Z„ Roosendaal, 5 of 5 dgn; als voren met een rijwiel: G. d. F., Kats, 10 of 10 dgn; M. v. O., Ierseke, 10, 1 week tuchtschool; met een rijwiel niet behoorlijk uitwij ken naar rechts als men wordt inge haald: C. R., Goes, 1 of 1 dag; met auto rijden zonder spiegel: J. R., N. M., Goes, 3 of 3 dgn; d met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaa.r brengen: J. M. d. M., Kruiningen, 10 of 5 dgn; 'savonds fietsen zonder reflector: F. J. v. H., Goes, 2 of 2 dgn; fietsen terwijl men verkeert onder den invloed van het gebruik van alcohol- houdenden drank: D. K., Kloetinge, 10 of 5 dgn; in staat van dronkenschap de open bare orde verstoren: G. P.. Wemeldinge, 5 dagen hechtenis, M. v. S., Goes 15 of 5 dgn. De accountant R. H-, die door de Haagsche rechtbank wegens beleediging van den minister van justitie is veroor deeld tot 14 dagen gevangenisstraf heeft tegen dit vonnis hooger beroep aange- teekend, De kantonrechter te Den Haag heeft H. S. en W. B, directeuren der N. V. Bouw- en Administratie Mij. „De Lichtstraal" veroordeeld wegens over treding der loterijwet (zgn. nijverheids- inschrijvingen) ieder tot een maand hechtenis. De Rotterdamsche rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak tegen 34- jarigen lossen werkman W. H. K. te Ber- kel en Rodenrijs, thans gedetineerd ter zake van poging tot doodslag, gepleegd op A. C. de Mik, te Pijnacker. Verdachte werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf en met ter beschikkingstelling van de regeering. De eisch luidde 3 jaar. Principieele dienstweigering. De krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft H. S. uit Emmen en H. S. uit We- suwe (D.), wegens dienstweigering, ver oordeeld tot tien maanden gevangenis straf, met ontslag uit den dienst. Vql jaren tegen een beroepsinbreker. De rechtbank te Groningen heeft een 35-jarigen kleermaker, tegen wien vier jaren gevangenisstraf was geëischt we gens diefstal en poging tot diefstal, ver oordeeld lot vijf jaren gevangenisstraf met aftrek van preventief. Verdachte heeft in Maart verschillen de inbraken gepleegd o.a. bij de Drent- sche Stoomboot Maatschappij en bij den papierhandel Corvey. Bij de laatste in braak werd hij door de politie overrom peld, ontkwam ondanks dat hem eenige schoten werden nagezonden, doch werd den volgenden dag gearresteerd op het atation Haren, waar hij een kaartje naar Meppel had genomen. Een medeplichti ge die dien nacht mede ontkwam, werd n'et achterhaald en verdachte is geble ven bij zijn weigering om zijn vriend te verraden. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn ver krijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth, en Drogisten. (Ingez. Med.) De postduivenvereeniging „Lucht- vermaak te Ierseke hield Vrijdag een wedvlucht van Compiègne, afstand 246 km. Los 9 h 30. Aankomst eerste duif- 1 h 55. Ie prijs L. W, Schipper, Wemeldinge; 2e M. Bom, 3e C. Peboor, 4e, 5e en 7e 2e M. Bom, 3e C. Pekaar, 4e, 5e en 7e Schipper, Wemeldinge; 7e E. Everse, Ierseke, Postduiven. De Postduivenvereeniging „Zeelan- dia" te Middelburg hield 28 Mei een wedvlucht van Compiègne, afstand 240 km. In concours 117 duiven. Los 9 uur 30 minuten. Wind N.O. 1. M. van Hilst; 2, 5, 8 R. Dirven; 3, 5 F. Rijsdijk; 4, 14 P. J. Marcus; 6 C. v. d. Broek; 7, 18 W. J. Adriaansens; 9, 21 D- M. Klaassen; 10, 22, 23, 24 P. Pantus; 11, 13, 17 van Loenhout; 12, 16 J. Poortvliet; 19 J. Geene; 20 W. Witte. De eerste duif werd geconstate,rd om 1 uur 51 min,, 24 seconden, de laatste om 2 uur 28 min. 51 seconden. Gehouden wedvlucht op 28 Mei 1933 van Quievrain, afstand 121 km. In con cours 69 duiven. Los 8 uur 30 min. Wind Oost. 1. van Loenhout; 2 C. Blok; 3 S. Ver sluis; 4, 9 P. J. Marcus; 5, 12, 14 D- M. Klaassen; 6, 13 F. Rijsdijk; 7 L. Petiet; 8 J. de Bree; 10 R. Dirven; 11 J. Poort vliet. De eerste duif is geconstateerd om 10 uur 55 min. 45 sec., de laatste om 11 uur, 30 min,, 06 sec. Ierland als Toeristenland Het reisbureau Laagland, van Hengel en Co., Internationaal passage en reis bureau te Den Haag, dat zich met de propaganda voor Ierland als toeristen- land heeft belast, organiseert dezen zo mer o,a, ook een eigen cruise daarheen. Met de „Prinses Juliana" van de Stoom vaart Mij. Zeeland, wordt rond de kus ten van Ierland gevaren, waarbij tal van landuitstapjes zullen worden ge maakt. „Laagland Zomerreizen", het zomer tijdschrift van het reisbureau Laagland houdt een uitvoerige beschrijving dezer 11-daagsche vacantiereis rondom Ier land in. Vele illustraties verluchten dit tijdschrift. Noordhollandsche Brandwaarborg Maatschappij te Oudkarspel van 1816- In de op Maandag 29 Mei 1.1. gehou den Algemeene Vergadering van Direc tie, Commissarissen, Hoogste Deelheb bers en Agenten der Noordholl. Brand waarborg^Maatschappij te Oudkarspel van 1816, werd het verslag uitgebracht over het 115e boekjaar, waaruit bleek, dat niettegenstaande de ongunstige tijdsomstandigheden de bedrijfsresulta ten goed genoemd kunnen worden. Het verzekerd kapitaal bedroeg op 31 Dec, 1932 194.798.068 met een premie-in komen van 353.980.90. Het bedrag der reserve werd gebracht op 256.519.83. Branden. De woning van den heer J. K-, eigendom van het Kroondomein te Apeldoorn is Donderdagmiddag afgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door een lek in den schoor steen. INVAL IN EEN NACHTCAFÉ. - Reeds een paar jaar had de Rotter d a m s c h e politie haar aandacht ge vestigd op een perceel aan de Diergaar dekade aldaar op grond van het vermoe den dat hier een nachtcafé was geves tigd. Herhaalde malen wareq,, invallen In het pand gedaan, maar deze hadden nooit tot eenig resultaat geleid. Een de zer dagen evenwel zagen rechercheurs 's avonds laat een auto van de Diergaar dekade komen. Zij hielden dezen wagen op de Kruiskade aan en toen bleken er drie mannen in te zitten, die desge vraagd vertelden, dat zij op bezoek wa ren geweest in een nachtcafé, waar zij geregeld kwamen en waar men van alles kon krijgen. Met deze getuigen zijn de rechercheurs naar het politiebureau aan de Witte de Withstraat gegaan, waar de verklaringen op schrift zijn gesteld. Met deze gegevens gewapend, is men daarop naar het bewuste pand getrokken, waar men een groot gezelschap aantrof, dat de politie met hoongelach ontving. Toen evenwel bleek, dat dezen keer de politie aan het langste eind zou trekken, was het lachen gauw verstomd. Het heele gezelschap is meegenomen naar het po litiebureau, waar proces-verbaal is op gemaakt tegen de exploitante van de nachtzaak. Een groote partij drank Is in beslag genomen, FLINKE BUIT. Woensdagnacht heeft men zich met behulp van valsche sleutels toegang verschaft tot een pand aan de Gedempte Karnemelkshaven te Rotte rdjam. Ten nadjeele van den bewoner J. G. v. M. zijn ontvreemd 3' gouden ringen, een gouden armband, een gouden sigarettenkoker, een gouden horloge met dito ketting, een blauw col- bertcostuum en een bedrag van 260. Een reproductie van de fraaie hou'isnede van Goes, welke door den artiest, den heer Ccr Visser aan de hoofd ;tad van Zuid Beveland werd aangeboden. Het nieuwe restaurant-stationsgebouw voor de Zeeuwsche Lucht Lijn, dat de K. L. M. op het vliegveld-Vlissingen zette. Het wordt dezer dagen, vermoe delijk eenigszins feestelijk, in gebruik genomen. DIEFSTAL UIT DOKTERSSPREEK KAMER. 1 Uit de spreekkamer van een dokter aan de Laan Copes van Cat- tenburch te den Haag is uit een openstaand geldkistje tweehonderd gul den gestolen. Hiervan werd een 52- jarige electricien verdacht. De poliiie hield den man aan, nam hem een ver hoor af, waarop deze bekende den dief stal te hebben gepleegd. De man is in arrest gesteld. ONEERLIJKE AMBTENARES. In het gebouw van den postchèque- en girodienst aan het Spaarneplein te 's Graven h age is een 21-jarige ambtenares aangehouden, verdacht van diefstal van een bankbiljet van vijfen twintig gulden, gepleegd ten nadeele van een collega meldt het Handelsb. DE ECHTGENOOTENHANDEL. Een der gearresteerde Italianen, betrok ken bij het complot van den handel in blanke slavinnen, is thans naar het huis van bewaring te 's-G raven h age overgebracht. Het minderjarige Fransche meisje, dat zich bij de aanhouding van den Italiaan in zijn gezelschap bevond is naar Frankrijk teruggezonden. DE ROOFOVERVAL TE WATERIN GEN. Rijksvelwacht en gemeentepo litie te Wateringen zijn in samen werking met de Haagsche recherche er in geslaagd te Zutphen te arresteeren zekeren H. Z. uit Den Haag, in verband met den roofoverval vorige week ge pleegd op den 83-jarigen Chrispijn te Wateringen, H. Z. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het blijkt, dat de reeds voor eenige dagen aangehouden C. A. tezamen met H. Z. den inbraak met overval heeft gepleegd. De inmiddels ook aangehou den G. uit Den Haag, heeft hem de noo- dige inlichtingen verschaft, doch was zelf niet bij den misdaad aanwezig. HET WEER IN MEI. -h Voorloopig overzicht van het weer in de maand Mei. Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bildt. Gemiddeld over de vijf hoofdsta tions was de ochtendtemperatuur nor maal, De grootste afwijking kwam voor op 16 en 22, respect. 2 gr. beneden en 5 gr. boven normaal. De gemiddelde maximumtemperatuur was een y« gr. be neden, het gemiddelde minimum een Yi gr. boven normaal. Te De Bildt kwam geen dag voor met minimumtemperatuur beneden het vries punt, terwijl het aantal normaal 0 tot 1 bedraagt. Het aantal dagen met een maximum temperatuur boven 25 gr. bedroeg één tegen drie normaal. De neerslag was in het N. van Noord- Holland en in Friesland 10 tot 20 pet. bén eden normaal; in Groningen, Drente, het Zuiden van Noord-Holland, Zuid- Holland en Zeeland 10 tot 30 pet. boven normaal, in Zuid-Limburg ongeveer 80 pet. en overigens 30 tot 50 pet. boven normaal. Te De Bildt werden 195 uren zonne schijn waargenomen, tegen 211 normaal. SMOKKELEN PER GOEDEREN TREIN. Te Valkens waard is bij inspectie van een goederentrein uit Bel gië 10.000 kg, poederkalk en 5000 kg suiker in beslag genomen, welke men op deze wijze had getracht ons land binnen te smokkelen. EEN KIND IN DE VLAMMEN OM GEKOMEN. Woensdagnacht zijn te Rantau Prapat (Ned.-Indië) 72 kedehs (winkels) afgebrand. Een twaalfjarig Ma- leisch kind verbrandde. CEREMONIEEL VASTEN-EINDE. Maandagmiddag om 12 uur heeft, zoo als bekend is, Gandhi zijn vasten be ëindigd. Dit is evenwel niet zoo onopgemerkt en eenvoudig in zijn werk gegaan als velen zouden verwachten, aldus lezen wij in het „Handelsblad". De gebeurte nis had liet karakter van een godsdien stige plechtigheid en werd door veel publiek bijgewoond. Geruimen tijd van te voren werd het huis van lady Thackersey te Poena, al waar de mahatma als gast was opge nomen, belegerd door een menigte per sonen van alle rangen en standen, die echter niet allen konden worden toege laten, zoodat mrs. Naidoe, een van Gandhi's voornaamste discipelen en oud presidente van het nationaal congres, een schifting hield. Omstreeks 200 men- schen, de journalisten inbegrepen, wa ren ten slotte bijeen in de groote hal van het voorname met veel marmer getooi de paleisachtige gebouw: hindoes van alle kasten en zonder kaste, mohamme danen, parsies en Europeanen van ver schillend geloof. De hal was toepasselijk versierd. Het laatste uur van zijn vasten had Gandhi doorgebracht liggende in een kribbe en gewikkeld in een laken. Voordat hij zich aan anderen dan zijn meest intieme vrienden vertoonde wenschte Gandhi te worden geschoren. Hij had de laatste twee weken zijn baard laten staan en dit verergerde zijn ver magerd uiterlijk nog, zoodat hij er schier als een geraamte uitzag. Klokslag 12 uur ging de deur van de hal open en Gandhi werd op zijn bed naar binnen gereden. Hij lag volkomen bewegingloos tussclien de kussens, zijn ingezonken oogen en magere ledematen leverden een vreeselijk gezicht op, maar toch glimlachte hij en groette hij de aan wezigen. De hindoes hieven vervolgens een lied aan, waarna dr. Ansari eenige passages uit den koran voorlas, die op het vasten betrekking hadden. Een klein aantal christenen zongen daarop twee couplet ten van het lied „When I survey the Wondrous Cross", een parsie zong een parsie-zang, Mahadev Desai, de secre tary van Gandhi, reciteerde een ge dicht, dat Rabindranath Tagore voor de ze gelegenheid had gemaakt, waarna het plechtige gedeelte der bijeenkomst werd besloten met het zingen van Gandhi's meest geliefde gezang. Voordat Gandhi nog iets gebruikte dicteerde hij een korte dankboodschap, waarin hij God, de dokters en de vrienden bedankte. Terwijl hij sprak schitterden zijn oogen. Mevrouw Gandhi, die haar man met zorgen omringde, reikte hem vervolgens den beker met sinaasappelsap, door een pariaknaap bereid, doch hij was zoo zwak, dat hij bijna niet in staat was den beker aan de lippen te brengen. Drie mangoboomen werden geplant nabij de plaats, waar Gandhi zijn vasten tijd had doorgebracht. Dat Gandhi zijn „beproeving" heeft overleefd, beschouwen de artsen als een wonder van uithoudingsvermogen. Hij was 9Y kg afgevallen en woog maar ruim 36 kg. BELGIE- De Leuvensche Universietit. Vol gens het verschenen Belgische onder wijsverslag telt de universiteit van Leu ven momenteel 4209 studenten, waar onder 1500 Vlamingen en 500 vreemde lingen met 196 professoren. Geneeskundig congres, Te Knocke aan Zee wordt van 28 Juni tot 3 Juli een internationaal geneeskundig con gres gehouden, waaraan ruim duizend geneesheeren uit 50 verschillende lan den zullen deelnemen. VER, STATEN. Morgan's invloed. Het resultaat van het onderzoek van Donderdag door de Senaatscommissie van onderzoek heeft groote beweging gewekt in de Ver, Staten, omdat er uit is gebleken, dat de persoonlijke invloed van J. P. Morgan veel grooter was dan iemand zich had voorgesteld, en dat practisch geen enkele beslissing kon worden ge nomen, zonder zijn toestemming, terwijl hij alleen de bevoegdheid had zonder overleg met anderen )de belangrijkste besluiten te nemen- Het bleek, dat Mor gan daardoor reusachtigen invloed had op de geste van een zeer groot gedeel te van het Amerikaansche geldwezen, en de Amerikaansche nijverheid. Bijzon-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7