KORT ZEEUWSOfl NIEUWS. RECHTZAKEN. BOEKENSCHOUW. ZUID-BEVELAND. THQLEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. een geldleening voor vernieuwing van den Rittehmschen straatweg, zal daar om prijsopgave gevraagd worden voor een wegbedekking met Goudalitie en andere dergelijke producten benevens voor een klinkerbestrating. Rondvraag. De heer J. de Pag,ter wijst op den Groenenweg, waar de graszoden fijn gemaakt dienen te worden. De V oorzitter zegt hem een on derzoek toe- De heer Wisse wijst op de mollen- gangen in den Zuidweg. Ook is het hem bekend dat" opgeschoten jongens uit baldadigheid steenen uit de straat ha len om ze daarna in de sloot te wer pen. De Voorzitter zal deze kwestie ernstig onderzoeken. Verder wou de beer Wisse zoo spoedig mogelijk de werkloozen den Bosschaartweg laten verbeter.en Ringrijden op 3en Pinksteren. KOUDEKERKE. Dinsdag 6 Juni( 3e Pinksterdag) zal door jongelingen te paard naar den ring worden gereden.4 Niet minder dan 33 liefhebbers hebben zich hiervoor aangemeld. RAAD VAN VROUWENPOLDER. Politietoezicht. Verkoop onderwijzerswoning. VROUWENPOLDER. Woensdagmid dag vergaderde de raad voltallig, onder voorzitterschap van den burgemeester. De voorzitter deelde mede, dat de rekening der gemeente over het jaar 1931 definitief door Ged. Staten is vast gesteld met een nadeelig slot van f 85.56, dat tusschen het Rijk en de gemeente voor den tijd van vijf achtereenvolgende jaren een huurovereenkomst is gesloten regelende den verhuur aan de gemeente van het strandgebied voor de som van 100 per jaar en het strandgebied voor denzelfden prijs door de gemeente we derom is onderverhuurd aan het bestuur van het Vreemdelingenverkeer, dat de aanvankelijk geraamde zuivere op brengst in het aandeel der Gemeente fondsbelasting voor het belastingjaar 1933/34 is vastgesteld op 800. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad m. a. s. het adres van den Raad der gemeente Poortvliet inzake werkverruiming in den land bouw voor kennisgeving aan te nemen. Eveneens het voorstel van B. en W. om van gemeentewege 25 voer zand be schikbaar te stellen ten einde over te kunnen gaan tot verbetering van den Slijkweg in den zgn. Kattenpolder. In verband met een ontvangen schrijven van het hoofd der o. 1. school te Gapin- ge, houdende verzoek het landbouwver- lof zoodanig te regelen, dat dit zoowel in het voor- als in het najaar mogelijk is, besloot de raad m. a. st. B. en W. op te dragen in een volgende vergade ring een nieuwe verordening deze ma terie regelende ter vaststelling voor te leggen. Vervolgens was aan de orde de stemming over het voorstel Arendse tot het verleenen aan J. Aarnoutse van een bijdrage van 0-10 per strekkenden me ter in de kosten van onderhoud van den Slijkweg in de afd. Gapinge, onder voorwaarde dat adressant een zelfde be drag voor beoogde wegsverbetering be schikbaar stelt, over welk voorstel de stemmen in de vorige vergadering staakten. Nadat de voorzitter den Raad had medegedeeld dat adressant verklaard heeft in geen geval 'n grJo- tere bijdrage dan 0.05 beschikbaar te kunnen stellen, trok de heer Arend- s e zijn voorstel in, waarna de voorzit ter het verzoek van adressant en be schikbaarstelling van 0.05 per strek- kenden meter in stemming bracht, We derom staakten de stemmen. De heer Dingemanse hield zich, in verband met familiebetrekking tot adressant buiten stemming. Ze zinkenEen modern sprookje voor volwassenen, door Jan Roselaar. (J, Schuyt Jr., Alkmaar, 1933). Jan Roselaar! Ge kent den naam misschien nog niet, want pas in dit voor jaar is Roselaar met een tweetal romans voor het voetlicht van een grooter pu bliek verschenen. Maar ge kunt het prospectus van den uitgever gelooven: in beperkteren kring kende men hem reeds lang. Het Christelijk letterkundig tijdschrift „Opwaartsche Wegen" bracht herhaal delijk verzen van hem, o.a. een fragment van een merkwaardig, uitgebreid dicht werk „Mijmerberg", een soort epos, dat door de kritiek met niets meer of min der' dan Gorter's „Mei" vergeleken werd. Hij stamt uit Holland benoorden het IJ, en vandaar schreef hij onder het pseudoniem Jan v. d. Bierstal, 'n reeks „Brieven uit het Poldertje", vele andere couranten- en tijdschriftartikels, en ook een tooneelspel „Trienke", dat door het Historisch Genootschap „Oud-Westfries land' werd uitgegeven. Eigenlijk heeft Jan Roselaar dus al heel wat publicaties op zijn letterkundig geweten, en zoo heel jong is hij dan ook niet meer; hij moest tegen zijn veertigste worden vóór hij groeide tot de concepties „Het is een cirkelgang...." en „Ze zinken", waar mede hij thans bezig is ruimere aandacht en waardeering te oogsten. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat B. en W. naar aanleiding van het adres van V. V, V., houdende ver zoek den veldwachter te Vrouwenpol der te doen wonen, momenteel voor verplaatsing van den veldwachter nog geen voldoende termen aanwezig ach ten, te meer daar men gedurende de zo mermaanden op meer toezicht vanwege de Rijkspolitie in die afdeeling zal kun nen rekenen. Spr. vroeg den raad hem de beschikking over een bepaald bedrag te geven, ten einde zoo noodig den on bezoldigd gemeenteveldwachter tegen 'n billijk te betalen vergoeding dienst te te laten doen. De heer Kesteloo zeide voor het laten dienst doen van een onbezoldigd gemeenteveldwachter niet veel te voe len, een politieman moet z.i. kenbaar zijn aan zijn kleeding, anders is het geen politieman. De heer Arendse zeide het met het door den voorzitter naar voren ge brachte eens te zijn, het is z.i. alleszins billijk den onbezoldigd veldwachter, zoo deze dienst voor de gemeente doet, een billijke vergoeding toe te kennen. Wethouder Maas wees er op dat het z. i. beter is met het bepalen van eventueel toe te kennen vergoeding te -wachten totdat de diensten zijn bewe zen, eerst dan kan men een bedrag, ver band houdende met de geleverde pres tatie, vaststellen. De heer A. Maas verwacht niet veel van het optreden van den onbez. gem. veldwachter, bedoelde persoon is z.i. te veel inheemsch. Spr. wees er op dat zoo er sprake was van het aanwijzen van de woonplaats van een nieuw te benoemen veldwachter, men zeker Vrouwenpolder als zijn standplaats zou aanwijzen, met het oog op het door gaand verkeer en het strandleven. Na verdere bespreking besloot de raad m. a- st. deze zaak nog eens een jaar aan te houden, misschien bestaan er dan nog meer redenen voor overplaatsing dan thans het geval is. Naar aanleiding van het adres van mej. Kalle, wegens opheffing der O.L. School te Vrouwenpolder, eervol ont slagen onderwijzeres in de Nutt. Hand werken, om wachtgeld, besloot de raad z.h.st. overeenkomstig het voorstel van B. en W„ dit in te willigen. Vervolgens was het geven van een bestemming aan het gebouw der voor malige O. L. school en de leegstaande woning van het voormalig hoofd dier school aan de orde. De Voorzitter deelde mede, dat het z.i, het beste was die woning van gemeentewege te doen meubileeren en dan aan te Vrouwenpolder vertoevende badgasten te verhuren, doch dat, of schoon hi) erge voorstander van deze wijze van exploitatie is, de wethouders niets voor dat plan gevoelen- Wethouder Maas verklaarde tegen stander van deze wijze van exploitatie te zijn, hij voelt er persoonlijk meer voor, de woning voor drie of vier jaar aan een daarvoor in aanmerking ko mende familie te verhuren. Dit gaf aanleiding tot een zeer uit voerige discussie, waarbij o.a. bleek, dat de gemeente de school zelve noodig heeft voor Raadhuis. Tenslotte besloot de raad de woning bij inschrijving te koop aan te bieden in de bladen, welke in overleg met het vreemdelingenverkeer zullen worden aangewezen en te bepalen dat de bil jetten moeten worden ingeleverd bij den burgemeester uiterlijk; 18 Juni. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot men de beslissing om trent de aansluiting van de afdeeling Vrouwenpolder aan het waterleidingnet der gemeente Middelburg, in afwach ting van het resultaat dat het bestuur van V.V.V. te dezer zake zal sorteeren, opdat geen verplichte aansluiting noo dig is, voorloopig alsnog aan te houden. «M—MM Deze beide boeken zijn, eerlijk ge zegd, een heel groote verrassing vóór mij geweest, al is dan ook het tweede aanmerkelijk veel beter, interessanter en oorspronkelijker te achten dan het eerste. Met „Het is een cirkelgang. gaf Jan Roselaar wel-is-waar een stevige en gedegen boerenroman, de rulle schil dering der ondergang van een geheel geslacht, deze ondergang gezien en begrepen ook als een stuk noodlot van onzen tijd,maar het geheele ver haal, in zijn opzet en ontwikkeling, in teekening van karakters, toestanden en maatschappelijke sfeer, schuifelt voort langs een reeds aan vele kanten plat getreden weg. Het lijkt nog iets uit den tijd van Querido's „Levensgang" en „Menschenwee", het is rustiger van toon en mist het geforceerd aplomb van het realisme dier dagen, maar de sociale en humanitaire belangstelling is onge veer dezelfde, de geheele allure, van breed uit de verf opgeschilderde epiek herkent ge onmiddellijk en zelfs is de oude jacht op buitengewone, en daar door an-sich reeds interessante men- schentypen Jan Roselaar niet vreemd. Toch is ook in dit boek onmiskenbaar een kunstenaar aan het woord, een man, die het leven te grijpen weet en vermag vast te leggen in een sterk aansprekend beeld. „Ze zinken" is iets heel anders, e* voor mijn gevoel iets beters, omdat het veel oorspronkelijker is. Een „roman" kan men het eigenlijk niet noemen, maar het is ook geen „verhaal" en geen „ver telling", misschien zou men het best Vervolgens besloot de raad m. a. st. B. en W. opdracht te geven tot het ont werpen van een wijziging in den Ligger der Wegen en Voetpaden waarbij de navolgende voetpaden van dien Ligger verdwijnen: het z.g.n. Molenvoetpad en het voetpad van af de woning van S. A. Goedbloed naar den z.g.n. Land- schuur, beiden gelegen in den z.g.n. Kattenpolder, het z.g.n. Bergvoetpad, het z.g.n. Schooierspad en het voetpad in Schellach, welke laatste drie voetpa den gelegen zijn in de afdeeling Gapin ge der gemeente. Bij de rondvraag vroeg de heer Langebeeke of het geen tijd werd de aan de zijkanten van den Slikweg liggende afgestoken graszoden te doen vervoeren. De heer Kesteloo zou gaarne na der ingelicht worden over de wijze waarop de inschrijving voor den ver voer van de macadam heeft plaats ge had. In verband met het afknappen van een draad van de bovengrondsche lichtleiding in de gemeente Oostkapelle waarbij toen een wielrijder in dien draad verward is geraakt, wijst spr. er op dat hij in overweging geeft aan de directie van de P.Z.E.M. te verzoe ken het daarheen te leiden dat op ver schillende plaatsen in de gemeente een isoleertang aanwezig is, opdat men, als er onverhoopt een draad afknapt, direct goed materiaal bij de hand heeft ten einde zoo mogelijk erger te voorko men, spr. weet dat ook te Westkapelle zoodra destijds aldaar een ongeval met doodelijken afloop was voorgekomen, men een or meer isoleertangen heeft gedeponeerd bij verschillende inwoners. De heer Dingemanse vroeg nog iets omtrent de door B. en W. overge legde teekening van eventueelen ver bouw van de school te Vrouwenpolder tot gemeentehuis. Nadat de Voorzitter de heeren van nadere toelichting omtrent het door hen naar voren gebrachte had gediend, deelde hij den heer Kesteloo mede, dat hij zich, omtrent het door hem naar vo ren gebrachte, in verbinding zal stellen met de directie van de N.V. P.Z.E.M. ELLEWOUTSDIJK. Op de vergade ring van ingelanden van het Waterschap „Ellewoulsdijk" waren 35 van de 40 te genwoordig of vertegenwoordigd. De aanbieding van het Locaalspoor in verband met het opheffen van het per sonenvervoer wordt in handen van het bestuur gesteld. De rekening over het dienstjaar 1932-'33 wordt vastgesteld met een totaal bedrag aan ontvangsten van 38374, aan uitgaven van 31721. Op een verzoek van de gemeente Drie wegen om mfet terzijdestelling van een vroeger genomen besluit van ingelanden, over te gaan tot verharding van eenige wegen in Driewegen, wordt afwijzend beschikt. Een verzoek van pachters om vermin dering van pachtpenningen wordt in handen van 't bestuur gegeven om naar bevinding te handelen. Een verzoek van J. Jerëmiasse, los kantonnier om eenige pensioenstoeken ning wordt niet ingewilligd. In verband met de crisistoestanden, zal voor de bestuursleden, ambtenaren en werklieden een tijdelijk crisiskorting worden toegepast van 10 pet, van de sa larissen. Hierdoor zal een besparing wor den bereikt van 427.50 aan salarissen. De begrooting voor den dienst 1933- '34, wordt vastgesteld met als totaal in ontvang en uitgaaf 39.264, met een post van onvoorzien van 2519. Een aanbieding van den heer P. de Jonge te Ovezand om tegen over drachtskosten aan het Waterschap te schenken een gedeelte waardelooze on dergrond wordt voor kennisgeving aan genomen. kunnen spreken van een embryonale tragedie, het eerste scenario-achtige ontwerp van een tooneelspel; in den opbouw van het geheel ligt inderdaad een dramatisch element, en de overvloe dige dialoog, slag-raak en pittig, schijnt pas-klaar te liggen voor de planken. De schrijver zelf" noemt het in den onder titel „een modern sprookje voor vol wassenen", en daarvan ben ik, reeds vóór ik den inhoud kende, even ge schrokken 't heeft mij aanvankelijk zelfs belet erg gretig naar 't boek te grijpen. Of lag dat aan de statig op een geheele pagina gedrukte opdracht: „Aan- de smartoogen van een bloeiende gera nium voor mijn venster!" Zooiets maakt je wezenlijk in staat een boek een paar meter van je af te keilen en het nooit weer op te vatten. Er schuilt een wee- zoete, sentimenteele „dichterlijkheid" in, die zelfs bij een meisje van zestien niet anders dan interessant-doende aanstel lerij is. Ik had niet gedacht dat thans nog, zoovele jaren na „het viooltje dat weten wilde", één enkele drukpers in den lande zulk een griezelige voosheid zou laten passeeren. Maar denk u nu mijne verwondering toen ik tóch te lezen begon en een stuk goede literatuur vond, niet meer dan tien, twaalf levensuren van twee men- schen, die in een diep-geestelijk en mo reel, tragisch noodlot worden tezamen gebracht en weer uiteengedreven, een conflict dat wortel-vast is opgegroeid uit de problemen van oiizen tijd en waarbij de schrijver kloekmoedig- partij heeft ge kozen met een fantasie-beeld, dat hij ons SCHERPENISSE, Woensdag j.l. ver gaderden de ingelanden van het water schap Scherpenisse. Tegenwoordig en vertegenwoordigd 16 van de 21 stembe voegde ingelanden. Besloten werd tot onderhandsche verhuring van een per ceeltje Slik voor een jaar ingaande 1 April 1933 aan P, L. Pikaar te Ierseke voor 5. Herbenoemd werden tot le den van den dijkraad met algemeene stemmen de heeren A, Kleppe en J. Keur Dz. Besloten werd tot het aan gaan eener kasgeldleening groot 3000 rentende 4 pet. per jaar. De begrooting voor 1933'34 werd met algemeene stemmen vastgesteld in ontvang en uit gaaf op 10.422 zullende voor het on derhoud der wegen een geschot wor den geheven van 3 per ha en voor ver hoogd dijkgeschot 1.50 per ha. SCHERPENISSE. Aan het op Pinkster maandag alhier te houden festival bij ge legenheid van het 12^ jarig bestaan der muziekvereeniging „Eendracht" al hier zullen behalve de gezelschappen uit dit eiland nog deelnemen „Wilhelmina" van Colijnsplaat en „Concordia" van St. Philipsland. DE KLIMOP. TERNEUZEN, De van 22 tot en met 31 Mei 1.1. te Ter Neuzen gehouden ten toonstelling voor handel en industrie, scheepvaart en landbouw, uitgaande van de Winkeliersveréeniging Ter Neuzen Klimop is goed geslaagd. Er was voort durend goed bezoek en de voorzitter van het tentoonstellingscomité de heer F, de Meijer, kon Woensdagavond in de slui tingsbijeenkomst mededeelen, dat men thans in alle opzichten tevreden kon zijn, aangezien ruim 9000 personen de loket ten waren gepasseerd. Hij bracht hulde en dank aan zijn medewerkers. De voorzitter der Winkeliersvereeni- ging, de heer A. van den Bruele richtte een hartelijk dankwoord tot de stand houders, terwijl de burgemeester, de heer J. Huizinga een waardeerend woord sprak over het werk dat verricht is om de tentoonstelling tot stand te brengen, zich over haar algemeen welslagen ver heugende. Namens de standhouders richtte de heer Arpman, vertegenwoordiger der „Persil" maatschappij een woord van dank voor de wijze waarop door het co mité voor de belangen der standhouders is gezorgd. Na het sluiten vertoefden velen nog een paar uren op het attractie-terrein, wa^r gelegenheid tot dansen was, en voorts in „Oberbayeren" dat iederen avond een groot aantrekkingspunt is ge bleken. SAS VAN GENT. Bij het verhandelen van glaskisten in de afdeeling verpak king van de Glasfabriek, kantelde een kist en viel op zekere E, van A., die daardoor een dijbreuk opliep en ter ver pleging naar het Ziekenhuis te Sluiskil moest worden vervoerd. De suikerfabriek Sas van Gent heeft verschillende groote stoomketels aangekocht van de fabriek der Centrale Suikermaatschappij te Oud-Gastel, wel ke dezer dagen zullen arriveeren. De afdeeling Oostburg der V. P.Z. besloot een keuring van pluimvee- bedrijven in te stellen. als werkelijkheid laat begeven. Ik wees er vroeger al eens op hoe het waarlijk geen wonder is dat de aandacht van romanschrijvers en dramaturgen steeds blijft gaan naar onze „moderne" liefdes- en huwelijksverhoudingen. Want ons leven ondergaat in deze veelbewo gen decennia wellicht geene verande ringen waarbij wij individueel zóózeer betrokken zijn als bij de gedurig zich vervormende betrekking tusschen man en vrouw. Wij ondervinden het persoon lijk veel heviger, wij gevoelen het veel directer ingrijpen in ons eigen be staan dan alle economische en politieke wijzigingen, alle vondsten ook van radio en aviatiek tezamen. Aan deze laatste toch zijn we al heel spoedig gewend; na een korten tijd van bevreemding of ver wondering aanvaarden wij ze en nemen wij ze zonder veel moeite op in de we reld van ons denken en doen. Behalve voor de enkelen, die ze vinden, lan- ceèren en doorzetten, zijn ze niet het producte van onzen individueelen inner- lijken groei; het meerendeel van ons heeft ze niet moeten veroveren, we hadden ze niet te doorlijden, we heb ben er niet mede geworsteld en er niet voor gevochten, zooals bij de dingen die onze persoonlijke geesteshouding raken: godsdienst, wijsbegeerte, mystiek, kunst besef, en ook: de liefde tusschen man en vrouw met al hare consequenties van trouw en zelfverloochening, het huwe lijk en het kind. Onze houding tegenover deze liefde vast te stellen is juist daar om zoo moeilijk, omdat ze alleen zuiver en waardevol is wanneer ze onmiddel- Gedurende de Pinksterdagen wordt in de Fröbelschool te IJ z e n - d ij k e een tentoonstelling gehouden van de prijzen der verloting, ten voor- deele der verwarmingsinstallatie in de Ned. Herv. kerk aldaar. Voor het Haagsche Hof werd beves tigd 't vonnis van de rechtbank te Mid delburg, waarbij J. M. B., ter zake van meineed is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middel burg heeft veroordeeld wegens: met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg berijden: J. de M. te Oost- en West Souburg: 3 b, s- 3 d.h.; met een motorrijtuig niet de rechter zijde van den weg houden: A. M. te Nieuw- en St. Joosland 5 b. s. 5 d.h.; met motrorrijtuig rijden zonder ver licht nummer met letter: E. E. te Am sterdam 1 plus 2 b. s. 1 plus 2 dJi.; met een rijwiel rijden zonder ten min ste één rem: A- K, te Zoutelande 5 b. s, 5 d.h.; openbare dronkenschap: J. M. te Mid delburg 10 b. s. 10 d.h.; overtreding der arbeidswet: Sa. A. V, de la H. te Vlissingen; Ontslag van rechtsvervolging; te Middelburg op verboden plaatsen voetbal spelen: L. A. E. J. C. te Mid delburg 3 b. s. 1 week tuchtschool; W. de G. te Middelburg 1 b. s. 1 d.h.; te Vlisingen met een rijtuig stil blij ven staan naast en tegenover een reeds stilstaande handkar op den weg, waar door het openbaar verkeer kan worden belemmerd: P. de V. te Oost- en West Souburg 5 b. s. 5 d.h.; te Vlisisngen met een rijwiel rijden te Vlissingen met een rijwiel rijden 10 b. s. 10 d.h. Zware mishandeling. In het stille Zeeuwsch-Vlaanderen nabij de grens ligt het rustige Bosohka- pelle. Doch sommigen van de inwoners verstoren bij tusschenpoozen die rust door vecht- of scheldpartijen, waaraan overmatig bierverbruik niet vreemd was. Zoo gebeurde het dat in den avond van 15 Januari de landbouwer P, R. bij zekeren N. op bezoek kwam en aldaar aantrof zekeren C. B. M„ die de re putatie heeft van vechtersbaas te zijn. R. zou tegen M. een veete hebben gehad welke zijn oorzaak heeft in het feit, dat N. tegen hem als getuige was opge treden in een strafzaak, waarbij hij tot 20 boete is veroordeeld. „Met jou heb ik nog een appeltje te schillen" zou R. heben gezegd, en eeni- gen tijd later wachtte hij N. op, dien hij te lijf ging en zoodanig mishandelde dat er twee dokters aan te pas moes ten komen om hém weer op de been te helpen, Er volgde een aanklacht en R. moest ter zake van zware mishandeling voor de Middelburgsche rechtbank terecht staan. Deze sprak R. vrij, doch 'het O. M- ging in hooger beroep, zoodat R, Woensdag opnieuw voor het Hof te 's- Gravenhage terecht heeft gestaan. Aanvankelijk had R. ontkend ten hui ze van N. te zijn geweest, later is hij op deze verklaring terug gekomen, doch hij bleef zijn onschuld betuigen. Behalve de mishandelde werden eeni ge getuigen gehoord, wier verklaringen grootendeels ten voordeele van R. wa ren, aldus de N, Rott. Crt. De advocaat-generaal zeide in deze geschiedenis een weerkaatsing te zien van de schilderijen van Jan Steen en van Ostade. Biergelagen gevolgd door lijk uit onze diepste eigen persoonlijk heid geboren wordt, terwijl toch tege lijkertijd die persoonlijkheid alléén haar niet bëheerschen mag om de eenvoudige reden dat er steeds andere menschen (de beminde en het kind) even direct bij betrokken zijn als wij-zelf. Het valt bitter, te bekennen, dat dit laatste besef in het tegenwoordig geslacht voor een groot deel is verloren gegaan, of liever: men heeft tot stikkens toe bedolven onder de moderne leuze van het recht „zich uit te leven". Het is hier niet de plaats om over het goed en kwaad daar van te moraliseeren, het feit is er. Het privilegie dat vroeger alleen den aanzienlijken jongeman toebehoorde. „Jugend musz austoben") werd, in verdere strekking, geïdealiseerd en al te gaarne aanvaard in verhoudingen van liefde en huwelijk, niet het minst ook door de tot een persoonlijkheid groeien de jonge-vrouw. Rondom dit zooge naamde „recht om zich uit te leven" beweegt zich een geheele literatuur, maar ik haast mij er bij te voegen dat in menigen nieuwen roman dit recht ook zeer duidelijk betwist wordt. Daar is bijvoorbeeld het vergeten, maar heel goede boek van Lita de Ranitz „Als de droom in droom vergaat", daar is ook De Meester's verhaal „Carmen", dat u aan 't slot duidelijk inspireert tot de ge dachte dat tóch het huwelijk een sacra ment is een sacrament bij welks be- leediging het noodlot zich beschermd in den weg plaatst. Jan Roselaar, hoewel lang geen auteur als Johan de' Meèster, vat toch in „Ze

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6