BINNENLAND. DOLORES DE MENDOZA. ZEELAND. fWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MTODELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN DONDERDAG 1 JUNI 1933. N». 128 ,,L zei vervolgde Philips meedoogen- PERSKRONIEK. MIDDELBURG. ¥USS!NGEN. NEDERLAND EN BELGIE. De sluizen te Terneuzen en Ternaaien. De correspondent te Brussel van de K Rott. Crt. schrijft: De Nation Beige van Dinsdag 30 Mei heeft onder den titel: „Les inadmissi- bles prétentions de la Hollande" een artikel gewijd aan de kwestie van de nieuwe ■^ee'sluis „te Terneuzen en Baar verband met het Limburgsche ka- nalenvraagstuk. Het Brusselsche blad beweert, dat Nederland in 1895 de ver plichting op zich nam een tweede zee sluis, welke door België zou worden bekostigd, te Terneuzen te laten bouwen en aarzelt niet te schrijven dat Nederland zijne internationale verplich tingen ten opzichte van België, vast gelegd in de tractaten van 1839 en 1842, heeft geschonden door het sluiten van het Sloe, het leggen van een afsluitdijk in de Oosterschelde, het doen van schietoefeningen in de Wielingen, vlak voor Zeebrugge en het niet belet ten van het gebruiken door de Duit- schers tijdens den oorlog van dezelfde Wielingen als vlootbasis. Hare traditie getrouw geeft de Na tion Beige verder nogmaals een ver keerde voorstelling van de houding door Nederland, tijdens den oorlog aan genomen ten opzichte van de Rijngrint- kwestie alsook van den doortocht der terugtrekkende Duitsche troepen door Zuid-Limburg, bij den wapenstilstand, om ten slotte te beweren dat Nederland bij het bouwen van het Julianakanaal, zonder schroom het Nederlandsch-Bel- gisch Verdrag van 12 Mei 1863, waarbij het regime van de gemeenschappelijke Maas in Limburg wordt geregeld, heeft geschonden. Dit zou gebeurd zijn door het uitvoeren van werken, behoorende tot het Julianakanaal vlak bij het dorp Elsloo en den grenspaal 111 en nog 800 meter benoorden deze plaats, telkens op minder dan 150 meter afstand van den „thalweg" der Maas, wat verboden zou zijn bij artikel 12 van voornoemd verdrag. De Belgische regeering zou, altijd onistisch verleden maar niet kan ver volgens hetzelfde blad, dat zijn annexi- geten, het verdrag van 1863 op de meest nauwgezette wijze hebben toe gepast en dan ook het in November 1929 aanbestede tracé ViséBriegden van het Albertkanaal in verband daar mede hebben gewijzigd. Dit leidde tot een verhooging der verwachte uitgaven met 150 millioen francs. De Nederland- sche inbreuken op het verdrag van 1863 zijn van dien aard, om de veiligheid van de oeverbevolking in Belgisch Limburg, door de wijzigingen aan het regime der Maas toegebracht, in gevaar te brengen! De conclusie van het voor Nederland zeer onvriendelijke stuk luidt, dat het onzinnig moet worden geacht in derge lijke omstandigheden de totstandkoming van de tweede sluis te Terneuzen af hankelijk te willen maken van de voor afgaande verbinding van het Albertka naal met het concurreerende Juliana kanaal, dat tegen België is gericht en zoowel wat betreft zijn tracé als zijn stabiliteit in strijd is met het Neder- landsch-Belgisch verdrag van 1863. VERKEERSMAATREGELEN IN WILLEMSTAD. Nu, door voorloopige voorzieningen, voorshands de ergste bezwaren zijn weg genomen, gaat thans reeds geleidelijk weer meer verkeer van en naar Hol land, annex Zuid-Hollandsche eilanden, West Noord-Brabant, Zeeland, België en Frankrijk, langs de route, via den rivieroverg^ng Numansdorp-Wil lemstad. In verband daarmede wordt het be staande veermaterxaal binnenkort sue- EeD geschiedenis uit het oude Madrid door F. MARION CRAWFORD. 53) ••1' i". at u ^°n Jan hebt gedood, ter- W1i' hli °^éewapend was. Is dat waar?" j n*,r j°êheid was ongewapend", sprak Mendoza met bijna op elkaar ge klemde tanden, want hij leed onuit sprekelijk. „Ongewapend", herhaalde hij in de richting van Perez, die vlug doorschreef. „U hadt hem toch een kans moeten la ten zich te verdedigen; dan zou u meer als soldaat hebben gehandeld. Was er een twist, voordat u hem aanviel?" „Neen, Wij hebben geen woord tot el kaar gesproken". M/endoza trachtte Phi lips hem in de oogen te doen zien, maar de koning wilde hem niet aankijken. „Er was dus geen woordenwisseling", zei de koning tot Perez. „Dat bewijst dat de moord met voorbedachten rade geschiedde. Schrijf dat op is zeer be langrijk. U kunt hem uw degen niet in rué hebben gestooten, wamt hij zal zich wel omgedraaid hebben, toen hij u binnenkomen. Waar was de wond? „De wond, die zijn hoogheid doodde, zal bij het hart worden gevonden". „rroe wreed!" Philips keek naar zijn cessievelijk verbeterd en met het oog op de Pinksteren worden, voor zoover noodig, extra vaarten ingelegd, naast de gewone veerdiensten. Fascistische laster! Wij lezen in het (lib.) weekblad „De Vrijheid": Zekere heer Van Eysden, secretaris van het Verbond van Nationalisten (een schepping van een zeteljagenden dokter, die in politiek opzicht kwalijk au sérieux kan worden genomen) heeft in De Maasbode van 11 Mei allerlei dwaasheden verkondigd over de Ne- derlandsche vrijmetselaars, die verschil lende bladen in handen zouden hebben, de Mussert-groep met geld zouden steu nen, anti-monarchaal zouden zijn en de hemel wete wat nog meer. In een waar- digen open brief komen de heeren Van Tongeren en Faubel, grootmeester en grootsecretaris der Orde van Vrijmet selaren, hiertegen op. Zij toonen aan, hoezeer zij van verschillende zijden be lasterd worden; zij constateeren met klem van argumenten, dat zij zoowel goede Nederlanders en oprechte aan hangers van ons Koningshuis als huma nistische voorstanders van een broe derschap der menschen zijn. Van die broederschapsgedachte zijn de meeste kibbelende, kijvende, kwaad sprekende fascistische groepjes nog ver re. Wij, die zelf door geen enkelen band met de Vrijmetselarij verbonden zijn en dus zeker niet van partijdigheid verdacht kunnen worden verklaren gaarne, dat naar onze vaste overtuiging de Nederlandsche vrijmetselaars trou we medeburgers zijn, wien door derge lijke valsche aantijgingen grievend on recht wordt aangedaan. Al zijn wij geen partij in het geding, tot oordeelen bevoegd achten wij ons toch wel. Om maar een ding te noemen: Verschillende geschriften, waarin op nobele wijze de vrijmetselaarsgedach te vertolkt wordt, zijn ons in den loop der jaren toegezonden. Het is ons niet mogelijk geweest, aan alle een uitvoeri ge bespreking te wijden. Maar zij ver dienden dat stellig, wat van de uitbraak- selen van de Van Eysden's en consorten kwalijk gezegd kan worden. ttHrr<TWEwagBEaKgTtr-wwT«MMc—i B— ZEEUWSCHE HERVORMDE DIACONESSEN INRICHTING. Woensdag hield de ZHDI haar jaar vergadering in het Militair Tehuis te Middelburg onder voorzitterschap van den secretaris, ds. P. J, Steinz uit Goes, die in zijn openingswoord het heengaan memoreerde van den voorzit ter, ds .J. de Visser, die zoo met hart en ziel voor de Vereeniging heeft ge werkt en wiens nagedachtenis bij allen in groote eere zal worden gehouden. De leden hoorden deze woorden staande aa,n. Ds. Steinz ging daarna voor in gebed en heette allen welkom in het bijzonder jhr. dr. Roëll, geneesheer directeur van het Sanatorium Zonneglo ren te Soest, die een inleiding zou hou den. Verder de vertegenwoordigers van bevrienden organisaties en de zusters. In het jaarverslag wijst ds. Steinz er op, dat de naam der vereeniging tot ver warring aanleiding kan geven. Een in richting, zooals de oprichters der ver eeniging zich dat voorstelde, is er nooit gekomen, de aan de vereeniging verbon den zusters zijn slechts voor een deel diacones, Spr. dankt alle zusters voor hun harden arbeid en wijst ten slotte op de noodzakelijkheid van het voeren van een krachtige propaganda. eigen handen, en schudde droevig het hoofd. „Hoe wreed! Hoe ontzettend wreed!" herhaalde hij zachtjes. „Ik moet erkennen dat het een erg wreede dood was", zei Mendoz^, hem strak aankijkende. „Daarin heeft uwe majesteit volkomen gelijk". „Hebt u uw dochter gezien vóór of nadat u den moord beging?" vroeg de koning kalm. „Ik heb mijn dochter sinds de moord werd gepleegd, niet gezien". „Maar te voren zag u haar wel. Nauw keurig elk woord opschrijven, Perez. U zei haar te hebben gezien, vóór u 't deedt". „Dat heb ik niet gezegd", zei Mendo za met nadruk. „Het maakt ook weinig verschil", zei de koning. „Alleen, indien u haar met zijn hoogheid hadt gezien, zou het schij nen da,t de moord minder in koelen bloede was begaan, meer niet. Er zou dan zoo iets geweest zijn als een natuur lijke provocatie". Op dit oogenblik hoorde men een ge luid, alsof iemand aan de deur krabbel de. Dat was de gewone wijze om te ver zoeken te worden toegelaten, als het zeer dringende zaken betrof. Dadelijk stond Perez op, en nadat de koning bad geknikt, ging hij naar de deur. Toen hij die opende, werd hem door iemand een gevouwen papier op een gouden presen teerblad voorgehouden. Hij bood het Philips, op één knie voor hem knielen- De vergadering keurde het jaarverslag goed en ook de rekening van den pen ningmeester, mr. H. F. Lantsheer, welke rekening begon met een goed slot van 126 en sloot met een van 94. De vergadering koos tot bestuurslid den heer ds. P. J. F. v. Voorst Vader. De behandeling van lijders aan tuberculose. Over dit ontwerp sprak vervolgens jhr. dr, Roëll. Spr. wees er op gaarne naar Zeeland te zijn gekomen, omdat hij weet dat daar vele vrienden van Zon negloren zijn- Men gaat tegenwoordig spoediger over tot behandeling van patiënten aan huis, omdat het sanatori- umverpleging te duur is. Spr. wijst er op, dat het sterftecijfer aan t.b.c. in Nederland het laagst is, maar vooral is dit het geval in de groote steden, want op het platteland is het grooter. Maar toch is over het algemeen een daling in het sterftecijfer, waarbij spreker er op wijst, dat het toch hooger is bij vrouwen dan bij mannen. Het sterftecijfer kent men maar nog lang niet alle ziektegevallen. Spr. wijst dan op enkele speciale gevallen uit zijn praktijk mede aan de hand van enkele foto's en zegt dat er verschillende geneeswijzen zijn. Ook de nazorgbehandeling besprak dr. Roëll, en zeide ten slotte, dat men moet trach ten kapitaal te vormen voor onderhoud en zoo noodig uitbreiding der inrich ting. De Voorzitter bracht den inlei der dank, wees er op, dat dit jaar te Goes wel weer een speldjesdag zal kun nen plaats hebben voor Zonnegloren en gaf gelegenheid vragen te stellen of op merkingen te maken. Hiervan maakte men bescheiden ge bruik en kon de inleider antwoorden, dat de keuze tusschen Zwitserland of eigen land voor verpleging hem niet be slist tot het eerste doet adviseeren. Op verzoek van den voorzitter sloot ds. van Voorst Vader de vergadering met dankzegging, HET MIDDELBURGSCH MUZIEKKORPS. Algemeene vergadering. Jaarverslag. In de Dinsdag onder voorzitterschap van den heer P. W. M. Hoeden van Hoogelande gehouden vergade ring van de Vereeniging „Het Middel- burgsch Muziekkorps", bracht de secre taris-penningmeester, de heer P. L u- t e ij n, het jaarverslag over 1932 uit. Na de groote verandering in het be stuur te hebben gemetnoreerd, n.l. het aftreden van de heeren mr. J. Adriaanse en dr. J. C. Kindermanp en het zitting nemen van de heeren Hoegen van Hooge lande; J. L. A. baron van Ittersum én P. Blaauw, deelt de secretaris mede, dat het aantal werkende leden van het korps op 31 December j.l. 40 bedroeg. Een gevoelig verlies leed het korps door het overlijden van den verdienstelijken fluitist J, J. Lampert, wiens ijver en be kwaamheid zeer gewaardeerd werden. Het korps heeft van zijne deelneming doen blijken door hem grafwaarts te lei den onder de tonen van Chopins „Mar- che funèbre". Het korps gaf in 1932 in totaal 22 concerten, n.l. 12 dienstconcerten, waar van 10 op het Molenwater en 2 op de Markt, 6 Abdij-concerten, waarvan 1 met medewerking van Middelburgs Mannenkoor, terwijl gedurende de feest- week van Handelsbelang 4 concerten ge geven werden, voor rekening der ver- de, allereerbiedigst aan, waarna hij on middellijk weer na.ar zijn plaats ging. Voorzichtig deed de koning het stuk papier open. De kamer was zoo goed verlicht, dat hij kon lezen zonder van plaats te veranderen. Vlug las hij tot het einde en begon toen met noch meer aandacht weer van voren af aan. Hij vertrok geen spier van zijn gezicht, ter wijl hij daarna het papier nauwkeurig weer in zijn vorige vouwen terugbracht. Toen zweeg hij eenigen tijd. Perez hield zijn pen al gereed, haar nu en da(n machinaal bewegend, alsof hij in de lucht schreef. Hij staarde naar het vuur en was in zijn eigen gedachten verdiept, maar zijn ooren waren op hun hoede. ,,U weigert dus toe te stemmen dat u uw'dochter met Don Jan hebt aange troffen?" vroeg hij. „Ik heb hen niet samen aangetroffen", antwoordde Mendoza. „Dat heb ik al gezegd". Hij werd prikkelbaar onder het steeds gerekte kruisverhoor. „Zoo, hebt u dat niet gezegd! Mijn geheugen is echter heel goed, en mocht het eens falen, dan staat toch alles op schrift. Ik meen dat u slechts weigerde te antwoorden, toen ik u vroeg of u be kend was met hun samenzijn dat wil dus zeggen, dat u er wel mee bekend was. Is 't zoo niet, Perez?" „Zoo is 't, sire". De secretaris had reeds de plaats, waar het in de notities stond, gevonden. „Blijft u halsstarrig weigeren te be- eengingen Handelsbelang, Uit het Volk- Voor het Volk en het Comité der Elga- wa. Bovendien had op 31 Augustus de traditionaal geworden fakkeloptocht plaats, ouder gewoonte op touw gezet door Uit het Volk-Voor het Volk. Op die concerten zijn in totaal uitgevoerd 142 nummers, w.o. 23 nieuwe. Tot het instudeeren daarvan zijn 54 repetities gehouden, waarvan 13 extra. De oplei dingscursus bestond op 31 December uit 11 leerlingen, n.l. 5 voor klein koper, 4 voor clarinet, 1 voor saxophone en 1 voor fluit. Van deze leerlingen zijn er enkele, die reeds in het ensemble mee- blazen, doch nog voortdurend les nemen, ten einde meer vaardigheid in de be handeling van hun instrument te krijgen, waardoor eventueele bevordering tot het bezetten eener meer verantwoorde lijke partij ook voor hen mogelijk ge maakt wordt. Wat den financieelen toestand der Vereeniging betreft, de ontvangsten be droegen 7512.48, de uitgaven 7461.73, zoodat de rekening sluit met een batig slot van 50.75. Het jaar heeft dus geen tekort opgeleverd, wat o.a. een gevolg is van het feit, dat er weinig nieuwe in strumenten aangekocht zijn. Ondanks het batige saldo van dit jaar ziet de toekomst er echter vrij somber uit. Korting der gemeente-subsidie hangt de vereeniging boven het hoofd (is in- tusschen reeds een feit geworden en nog in ergere mate, dan het bestuur ver wacht had), terwijl de opbrengst van de jaarlijksche bijdragen der contribuanten sterk dalende blijft. Voor een deel is dit onvermijdelijk, een gevolg van vertrek en overlijden. Anderdeels en in hoofd zaak door de talrijke bedankjes, die in komen als gevolg van de tijdsomstandig heden. De secretaris is volkomen over tuigd, dat vele menschen bezuinigen moeten, wat zich bijv. uit in verminde ring van het contributiebedrag van 2.50 op f 1.50. Zij geven ten minste nog blijk van be langstelling en goeden wil. Hoe scherp steekt daarbij af het gebaar van ande ren, die radicaal bedanken, dikwijls voor bedragen van 5, 10 en nog hoogere, terwijl vaak blijkt, dat zij zich zelf, wat hun particuliere genoegens betreft, geen enkele beperking opleggen. De secreta ris heeft dan ook de vaste overtuiging en hij vermoedt, dat vele penningmees ters daarmee zullen instemmen, dat de woorden crisis, malaise, slechte tijds omstandigheden, dikwijls worden mis bruikt om aan de contributie van ver- eenigingen, te ontkomen. Dat door der gelijke handelingen tal van corporaties, die door hun optreden, op gezette tijden in de eentonigheid van het dagelijksche leven, wat variatie en kleur brengen, ernstig in hun bestaan worden bedreigd, hieraan wordt blijkbaar niet gedacht, of het legt geen gewicht in de schaal. Tot het te laat is! Het Bestuur zal dan ook ernstig moe ten overwegen, welke maatregelen ge nomen dienen te worden, om de dalen de contributie lijn in een stijgende te doen veranderen. Baart de contributie zorg, niet minder is dit het geval met de Abdij-concerten. Had men niet, even als het vorige jaar, van den heer I. P. J. de Groot, de vrije beschikking over een groot aantal banken gekregen, dan zouden deze concerten dit jaar een te kort opgeleverd hebben. Een woord van hartelijken dank namens het bestuur aan den heer de Groot mag in dit ver band naar de secretaris terecht meent zeker niet achterwege blijven. Intusschen zal het de vraag zijn of al bij voorbaat vastgesteld kan worden dat in het a.s. seizoen zes Abdijconcer ten gegeven zullen worden dan wel of na ieder concert beslist zal worden of er een ander volgen zal, welke be slissing dan afhankelijk zal zijn aan de opbrengst der collecte, bijzondere omstandigheden, ongunstig weder bijv. kennen dat u vófor den moord positieve bewijzen had van de schuld uwer doch ter?" „Dat kan ik niet bekennen, sire, want het zou een onwaarheid zijn". „Uw dochter heeft het sindsdien zelf bekend", zei de koning, het opgevouwen briefje vertoonende, terwijl hij eindelijk zijn slachtoffer aankeek. Zoo mogelijk werd Mendoza nog bleeker dan te voren en hij schrok zichtbaar. „Dat zal ik nooit gelooven!" riep hij luid uit en toch hoorde men in de stem ziin angst voor zijn kind. „Enkele oogenblikken voordat dit briefje werd geschreven", zei Philips kalm, „kwam uw dochter de troonzaal binnen en sprak, staande op de treden van den troon, het hof toe een zeer ongepaste handelwijze, die Ruy Gomez had moeten beletten. Uw dochter Do lores zoo heet zij immers? beken de onder de diepste stilte, dat zij ja, het is zoo iets vreeselijks, dat het me moeite kost het te zeggen 1 dat zij be zweek voor den drang, die wijlen zijn hoogheid op haar uitoefende, dat zij van avond langen tijd bij hem was en zoo waar in zijn slaapkamer, toen hij werd vermoord". „Dat is een leugen!" riep Mendoza heftig uit. „Het is een afschuwelijke leugen zij was niet in de kamer!" „Zij heeft het zelf verklaard", ant woordde Philips. „U kunt toch nauwe lijks aannemen dat een meisje zoo'n daar gelaten. In dit geval hebben de bezoekers door hun meerdere of min dere offervaardigheid zelf het voortbe staan der Abdijconcerten in handen. Daarvoor is het noodig, dat ieder naar gelang van zijn krachten zijn bijdrage offert, daarvoor noodig, dat er een eind komt aan het opzettelijk ne- geeren der collectebussen, zooals nog zoo vaak gebeurt. Want de secre taris herhaalt hier wat hij vroeger reeds beweerd heeft zoodra de ontvangsten de uitgaven niet meer dekken, zoodra er dus uit andere middelen bijgepast moet worden, is het met deze concer ten hoe gewaardeerd zij overigens ook door honderden bezoekers mogen zijn afgeloopen, deze luxe kan de kas zich niet permitteeren. Spr. doet dan ook een dringend beroep op de bezoe kers der Abdijconcerten, speciaal op hen, die het korps nog steeds hun steun onthielden, om door meerdere offer vaardigheid het voortbestaan dezer uit voeringen te waarborgen. De Vereeniging gaat ongetwijfeld een donkeren tend tegemoet, maar toch hoopt het Bestuur er zich doorheen te slaan, indien Middelburgs ingezetenen het be stuur niet in nden steek laten. De secretaris eindigt zijn verslag met een woord van dank aan den directeur en de werkende leden, voor alles wat zij in 1932 presteerden, speciaal aan een hunner, die thans reeds voor de tweede maal de muziekbibliotheek van het korps bedacht door de schenking van een nieuw nummer. Dank vooral ook aan allen, die het korps trouw bleven steunen met hun bijdragen en daardoor het voortbestaan mogelijk helpen maken van een korps, dat reeds meer dan een eeuw zijn tonen in de stad heeft doen weerklinken. De vergadering keurde het verslag goed met woorden van dank van den voorzitter tot den secretaris. Eveneens keurde zij de rekening goed en koos zij opnieuw tot bestuurslid den heer H. C. Wielandt. Vereeniging voor Ziekenhuisver pleging gevestigd te Vlissingen. Aan het jaarverslag over 1932 van bovengenoemde vereeniging, uitge bracht door den secretaris-penning meester, den heer J. de Mei), ontleenen wij het volgende: Het jaar 1932 is op het gebied der Ziekenhuisverpleging een zeer bewogen jaar geweest. Het geheele jaar stond in het teeken van de opheffing van het gemeentelijk ziekenhuis, het Gasthuis. Wat de ziekenhuisverpleging der le den betreft, kan gesproken worden van een vrij goed jaar, het jaarverslag van den penningmeester toont aan dat het bestuur zeer goed aan de verplichtin gen kon voldoen en nog een klein over schot kweekte. De controle op de opname en het verblijf in een ziekenhuis werd thans een geheel jaar voortgezet en hoewel zeer zeker opgemerkt mag worden, dat deze controle niet in scherpen vorm is toegepast, meent het bestuur toch dat de verkregen resultaten met dit toe zicht nauw verband houden. Een woord van dank aan dr. Van der Bijl voor dit geheel belangeloos werk acht de heer De Meij ongetwijfeld op zijn plaats. Het ledental bedroeg op 1 Jan. 1932 in totaal 10.118 en op 31 Dec. 1932 10.944, alzoo een vermeerdering met 826 zielen. Ook nu zette de stijging van het le dental zich ongehinderd voort. Dat in een zoo moeilijk jaar en na drie vooraf gaande jaren van sterken groei het le dental een vermeerdering toont van ruim 800, toont wel heel duidelijk aan, dat de vereeniging in een sterk gevoel de behoefte voorziet. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Weliswaar vreeselijk getuigenis tegen zich zelf zal afleggen, als het niet waar is, zelfs niet als zij haar vader er door zou kunnen redden. Zij voegde er aan toe dat zijn hoogheid niet door u werd gedood. Maar dat is kinderachtig. Zij zag u klaarblijke lijk de daad begaan en heeft ronduit be kend dat zij in de kamer was mis schien ergens achter verstopt, aange zien u absoluut weigert te erkennen, dat u haar daar hebt gezien. Het is duide lijk dat u hen samen hebt aangetroffen en dat u zijn hoogheid voor de oogen van uw dochter hebt gedood. Waarom dit nu niet te bekennen, Mendoza? De daad zou dan minder den schijn hebben in koelen bloede begaan te zijn. De pro vocatie toch was niet gering „Ze was er niet", protesteerde Men doza, den koning in de rede vallend; hij was zich niet meer geheel meester. „Ze was er wel, aangezien ze het zelf bekend heeft. Ik duld echter niet dat u me in de rede valt. Ze was er en met haar verklaring za.l rekening worden ge houden. M'aar zelfs, al hebt u haar niet gezien, dan weet u toch niet of zij er niet was. Hebt u de kamer doorzocht? Hebt u achter de gordijnen gekeken?" „Neen". De strenge, oude man scheen lichamelijk te lijden door de vernede ring, waaraan hij bloot stond. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5