AKKER.OCKETS DE OUDE WEG TUSSCHEN MIDDELBURG EN VLISSINGEN. "AKKERTJES" regeling van den minister is geldig ver klaard voor deze gemeente tot en met 27 Mei 1933. De heer Bruijnzeel vraagt of het geen aanbeveling verdient om thans reeds om geldigverklaring te vragen tegen het aanstaande najaar. De Voorzitter zegt, dat B. en W, direct maatregelen zullen treffen zoodra de werkloosheid onder de ar beiders hiertoe aanleiding geeft. Ver der wordt medegedeeld, dat aan de Spoorwegmaatschappij en aan de regee ring een adres is gezonden in verbatte met de geruchten, dat het spoorweg station spoedig zal verdwijnen; gevraagc is om handhaving van den bestaanden toestand. Aangezien Ged. Staten bezwaren hebben tegen het aangaan van een geld- leening bij wijze van annuïteit voor het bouwen van een nieuwe onderwijzers woning, wordt m.a.st. besloten tot het aangaan van een geldleening ad 4500 met gelijkblijvende aflossingen. De door de betreffende commissie uit Ged. Staten van Zeeland ontworpen gemeenschappelijke regeling betreffen de de voorziening van de gemeenten Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath, Schore en Waarde van gas, afkomstig van het gasbedrijf der gemeente Goes, wordt met algemeene stemmen vastge steld. De heer Van den Brink vraagt of van de nieuwe regeling voordeelen worden verwacht, waarop de Voor zitter antwoordt, dat men voor Oost einde een verbetering van den toestand verwacht. In de eerste jaren zal men dit niet voelen op de gemeente-begroo ting, doch de gasverbruikers vooral de kleine verbruikers zullen zeer waarschijnlijk direct van den nieuwen toestand profiteeren. De nadeelen, welke kunnen voortspruiten uit de ga rantiebepaling betreffende het te ver bruiken quantum gas en uit de bepaling inzake de verdeeling der kosten bij een mogelijke vernieuwing van den zinker door het kanaal, zullen echter bij eigen exploitatie van Oosteinde grooter zijn. ELLEWOUTSDIJK. In de Maandag alhier gehouden vergadering van Inge landen van het Waterschap Ellewouts- dijk, waarin 35 van de 40 stemgerech tigden aanwezig waren, werd de reke ning over het afgeloopen dienstjaar goedgekeurd in ontvang met 38.374, in uitgaaf met 31.721 en een batig saldo van 6653. De begrooting voor het nieuwe dienst jaar werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf tot een gelijk bedrag van 39.691. Het dijkgeschot voor de gewone lande rijen werd bepaald op 20 per ha, zijn de 3 gulden minder dan in het afgeloo pen dienstjaar. Dat der vroonen werd van 11 op 10 teruggebracht. Een verzoek van het gemeentebestuur van Driewegen om in het thans loopen- de dienstjaar voor rekening van het wa terschap te begrinten enkele met name genoemde wegen, kon wegens een reeds vroeger genomen besluit van ingelanden niet in behandeling komen. Een verzoek van pachters van lande rijen om vermindering van pachtsom men, werd ter afdoening in handen van het bestuur gesteld. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van D. Jeremiasse om toekenning van eenig pensioen als winterarbeider bij het bereiken van den 65-jarigen leef tijd. De vergadering besloot, met het oog op de ongunstige tijdsomstandigheden, op de bestaande salarissen van be stuursleden en ambtenaren een korting voor het dienstjaar 1932'33 toe te pas sen van 10 pet. De staat van waterleidingen c.a. werd in zijn geheel opnieuw vastgesteld. De rekening der commissie werd door overlijden en bedanken opnieuw samen gesteld door de benoeming van de hee ren L. Goense, C. M. Nijsten en W. Oele Mz. Een schrijven van de commissie, die is benoemd om de belangen van de Z. Bevelandsche Spoorweg Maatschappij eenerzijds en de besturen van gemeen ten, polders en waterschappen te be spreken bij eventueele stopzetting van het personenvervoer, werd in handen van het bestuur gesteld ter afdoening, mud Jaaawag In de jongste Raadsvergadering van Middelburg is ter sprake gekomen de wijze waarop de (oude) weg tusschen Middelburg en-Vlissingen beheerd wordt. Hoe dat heden ten dage altegaer precies in elkaar zit, en hoe deze toestand ont staan is, maakt nog een voorwerp van onderzoek uit; daarover zal binnenkort wel een prae-advies of ander gedegen stuk vanwege onze gemeentelijke over heid het licht zien. In den Raad is ech ter al medegedeeld, dat een merkwaar dig document, de dato 20 December 1764, hieromtrent gevonden was; wij hebben daarvan nu een afschrift doen vervaardigen en laten den tekst daar van hier volgen, CONVENTIE TUSSCHEN DE STEEDEN MIDDELBURG EN VLISSINGEN OVER DE STRAATWEG, STREK KENDE VAN DE BOOM AAN DE MIDDELBURGSCHE CINGEL TOT AAN DE RAMMEKENS- foORT TE VLISSINGEN. asx-sl-ntix cnod ieb, "islio Jsrf ie Nademaal men komt te ondervinden, dat de steene rijweg tusschen de stee den Middelburg en Vlissingen, ingevolge sekere conventie de dato den 21 Juny 1642 tusschen dezelve subsisteerende, gelegt, door de langheid van tijd, ge- breeke van den benodigden onderhoud en de menigvuldige passagie zeer ver vallen en aan stuk gereden is, en nade maal het wederzijdsch belang der ge ALGEMEENE CHRISTELIJKE AMBTENAARSBOND. Jaarvergadering De Algemeene Nederlanclsche Chris telijke Ambtenaaisbond houd', gisteren en heden haar 18e algemeene vergade ring te Middelburg. De vergadering van Dinsdagmiddag had plaats in de bovenzaal van de so ciëteit de Vergenoeging. De bondsvoorzitter, de heer A. v a n D r i e 1, uit Haarlem, liet zingen Ps. 65 1 en 2 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord heette de V oorzitter speciaal welkom de heeren K. Kruithof, voorzitter van het C. N. V. en J. Roozeboom, vertegen woordiger van de Centrale van Christe lijk Overheidspersoneel. Spr. wees op den somberen tijd, met vooral in geestelijk opzicht een crisis, maar te midden van het gewoel der ba ren staat het beeld van Christus en dan voelen de leden van den Bond zich trouw aan hun roeping. Spr. laat een protest hooren tegen den terreur te IJmuiden. Door het geloof gesterkt zal men ook zulke tijden door kunnen ko men. De Christelijke ambtenaren heb ben geen congressen noodig om te we ten wat het gezag is, want zij weten, dat het Gebod zegt, dat men moet eeren zijn vader en moeder en allen, die over ons gesteld zijn. Alleen het gezag, dat wortelt op God is goed. Volle instemming heeft spr. voor de nieuwe verhoudingsformule tusschen overheid en ambtenaren. Al en moeten er naar streven het gezag te steunen, maar daarbij kan men ook de belangen van de ambtenaren behar tigen. Men moet het gezag hoog hou den zoowel tegenover revolutionnaire elementen als tegenover fascistische. De Christelijke vakorganisatie is poli tiek neufraal, maar nietten opzichte van de erkenning van het Godsgezag. Men weet dat de regeering regeert bij de gratie Gods en dan heeft men de overheid te gehoorzamen. Dat wil nog niet zeggen, dat men alles van haar moet goedvinden, men mag niet verval len in een slaafsche onderwerping. Men moet staan in dienst van het recht en niet komen tot zuiver egoisme. Spr. zegt dat hij de ontslagen bij de rijksopvoe dingsgestichten betreurt en ook, dat de agitatie daartegen geen succes heeft ge had. Maar verliest de Chr. organisatie zulk een actie, dan laat zij het over aan Hem, die recht zal doen. Men moet waardeeren, wat de overheid doet aan steun voor de slachtoffers van de crisis waar bij Nederland een goed voorbeeld geeft, maar men moet ook den moei lijken financieelen toestand erkennen en waar het niet anders kan in salaris verlaging toestemmen. De bond ging met 250 leden vooruit en de afdeeling Avereest is herboren, terwijl men te Vlaardingen en elders gereed staat er een op te richten- Het Dagelijksch bestuur is er trotsch op met medewerking van het hoofdbestuur den Bond tot nu toe veilig door de melde steeden vordert, dat de commu nicatie tusschen dezelve zoo veel doen lijk is werde gefaciliteerd en mitsdien de avenues werden in goeden staat ge houden, waartoe ook bij de Heeren Staaten van Zeelandt bij octrooy van den 6 Maart 1649 eenige middelen en fondsen gunstïglijk zijn geaccordeert ge worden, soo is 't, dat Heeren Burge- meesteren en Regeerders der twee voornoemde steden, in dit alles geza- mentlijk willende voorzien, met den an deren nader en van nieuws zijn overeen gekomen en geconvenieert in navolgende manieren: 1. Men zal van stonden aan de voorsz. rijweg, strekkende van den slagboom aan de Middelburgsche Cingel tot aan de Rammekenspoort te Vlissingen, daar de- selve zich mogte nodig hebben, onder een gemeen opzigt en voor gemeene rekening niet alleen behoorlijk doen re- pareeren, maar selfs op alle plaatsen, daar deselve die breedte niet heeft, de straatweg doen verbreeden tot een breedte van achttien a twintig voeten. 2. Men sal daartoe, ter plaatze al waar het anders niet wesen kan, de ge- heele kleyweg, daar naast aan leggende, mogen innemen, ook het voetpad, dog zal overal zooveel plaats moeten over blijven, dat aan elke zijde een reeke bomen kan geplant worden. 3. Wanneer de straatweg in dier voe gen is verbreed, zal dezelve ook gesa- mentlijk en voor gemeene rekening op die breedte in een goeden staat jaarlijx rigtig worden onderhouden. 4. Alle leverantiën van materialen arbeydsloonen etc., die tot de reparatie, verbreedinge en jaarlijkschen onderhoud van dezen weg werden vereischt, zul- van waren branding te hebben geen gebracht. Dank brengt spr. aan allen, die het hoofdbe stuur daarbij steunden met name ook aan de afd.-besturen. Spr. wekt allen op pal te blijven staan tegen een pro letarische revolutie of tegen een natio nale dictatuur. De rede van den voorzitter is met applaus begroet. De heer D. H. L o o d e w ij k, voorzit ter van de afdeeling Middelburg, sprak enkele woorden mede namens de afdee- lingen Goes en Vlissingen ter Verwel koming van de congressisten. Bij de behandeling van het jaarver slag en het beleid van het bestuur, hebben verschillende afgevaardigden opmerkingen gemaakt, na eerst una-< niem hulde aan het hoofdbestuur te hebben gebracht. Voorzitter en secretaris dienden antwoord. De voornaamste opmerkingen wel de volgende: Een hoe het staat met de fusieplan nen met andere organisaties. Hierop antwoordde d/e Voorzit ter, dat men reeds enkele vergaderin gen daarvoor heeft belegd, maar steeds een der organisaties, die men ',er bij wilde hebben, verhinderd was. Naar voren kwam ook de vraag of de salarissen der vrijgestelden niet te hoog zijn voor dezen tijd en speciaal of deze nog wel vacantietoeslag moeten genie ten, Hierop luidde het antwoord, ,dat de Bond niet het voorbeeld moet geven om te verlagen zonder dringende finan- cieele noodzakelijkheid en dat de va- cantietoeslagen zijn vastgelegd in een bondsbesluit. Op opmerkingen over het te weinig specifieke karakter der inter nationale organisaties van Christelijke ambtenaarsbonden, kon de voorzitter dit niet ontkennen, maar hij achtte het voor den Nederlandschen Bond, die door God gezegend is met een goede belijdenis, een plicht deze internationaal uit te dragen. De daden van de nieuwe regeering zullen zeker de volle aandacht van het bestuur hebben. Spr- verdedig de ook nog het aanstellen van een vrou welijke kracht op het bondsbureau mede omdat er voor een jongeling geen toe komst was. Een derde vrijgestelde zal het bestuur zeker aanstellen als daar voor de noodzakelijkheid blijkt. Tot een groepsraad voor personeel van de Provincies, denkt ook het be stuur te zullen komen, nu het aantal le den onder de Provinciale ambtenaren steeds toeneemt. De secretaris, de heer Vermeulen deelde mede, dat vertegenwoordigd wa ren 60 afdeelingen met 103 afgevaar digden, bracht hulde aan den voorzit- ter voor zijn eminente leiding ook in moeilijke dagen en ging daarna over tot het zijnerzijds beantwoorden van enkele opmerkingen. Zoo ziet hij geen bezwaar tegen het gebruiken van een meer moderne spelling in het orgaan der vereeniging. Als de redactie zich zuiver aan de Vries en te Winkel hield, zou men haar naar het besjeshuis moe ten verwijzen. Spr. ontkent, dat het verkeerd was van dr. Slotemaker de Bruine om te spreken voor een neutra- 'e organisatie, die intusschen met de uitnoodiging daartoe het paard van Troyé heeft binnengehaald. Inzake een nieuwe classificatie der gemeenten is het bestuur diligent. De voorzitter schorschte de ver gadering hierna tot hedenmorgen 10 uur. Ontvangst ten stadhuize. De leden begaven zich hierop naar iet stadhuis, waar in de raadszaal een officieele ontvangst plaats had. Met het volledige college van burg. en weth. wa ren ter begroeting aanwezig de raads- 'eden de heeren Van Andel, De Bruin en publiek aan de minst eysschende moeten worden aanbesteed, zullende al ïetzelve altoos geschieden moeten bin nen de stad Vlissingen. 5, Om dit alles ter executie te" leggen en voort, in alle zaken het opzigt en de directie te hebben over deze rij- en straatweg, mitsgaders de administratie van het fonds 't geen hieronder ten dien einde zal werden geaffecteert, zullen bij de regeering van elk der twee steeden uit hun lichaam werden aangesteld twee commissarissen, en dus te sa.men vier heeren commissarissen, dewelke alle verpligt zullen zijn zig na deeze conven tie te reguleeren en gezamentlijk alles te ïelpen overleggen, resolveeren en exe- cüteeren, hetgeen zij ingevolge deze conventie ten meesten nutte van de voorschreve weg en ter voldoeninge aan iet oogmerk hunner respective commit tenten zullen dienstig oordeelen. 6. En dewijl voor alles noodig is, dat een vast en permanent fonds werde uit- gedagt en geaffecteerd, om daaruit de nodige onkosten te vervallen, zoo is met gemeene bewilliging voor nu en al toos, te beginnen met en van 1 Mey 1765, als wanneer een nieuw pachtsai- soen ingaat, daartoe vastgesteld en ge affecteerd den taux op de rijtuygen, die dezen weg gebruyken, gestelt of nog te stellen met desen verstande, dat de twee steeden, die tot nog toe den voorsz. geheelen taux tot soutien van hunne fi- nantiën hebben geprofiteerd, jaarlijks ieder daaruit zullen blijven profiteeren eene somma van hondert ponden Vlaams zonder meer, 't geen sal werden aange merkt als een dedomagement van de capitale sommen, die het leggen en on derhouden van deeze weg aan dezelve en Van der Feltz, alsmede de gemeente secretaris en de gemeente-archivaris, De burgemeester, de heer M. Fern hout heette namens het gemeentebe stuur van Middelburg het bestuur en le den welkom binnen de stad en welkom binnen hét stadhuis. Wie een overheidsambt bekleedt, al dus ongeveer de burgemeester, heeft den plicht, soms den wettelijk opgeleg den, ook wel den enkel moreelen plicht, kennis te nemen van, belangstelling te toonen in, het leven en streven van al lerlei organisaties, die zich ten doe stellen, de bestudeering van vraagstuk ken, de behartiging van aangelegenhe den, de stoffelijke belangen van dit tij delijk leven betreffend. Organisaties dus, van hoe uitnemen de beteekenis overigens ook, van lagere orde. Wie een overheidsambt bekleedt, ziet zich ook geroepen, aandacht te geven aan allerlei instituten, beoogende de ze delijke en geestelijke verheffing van het leven hetzij van zijne leden, hetzij, bree der genomen, van dat der maatschappij, van den staat of van welken anderen levens- of rechtskring ook. Organisaties dus van hoogere orde. In een Bond als die der ambtenaren begroet spr. een gast, die men niet maar in een dier beide groepen kan classifi- ceeren, wijl grondslag en doel aan den Bond het merk van die beide indruk ken, Spr. ging voort o.a. met er op te wij zen, dat de leden van het gemeentebe stuur niet op gelijken afstand staan van het beginsel, dat de Bond belijdt. Als de een zich daarin naast de gasten stelt, dan staat een ander op eenigen, op wel licht grooten afstand. Maar hier zijn al len het eens, dat te waardeeren valt, de toeleg tot het principieel benaderen van de vraagstukken, waarmede de Bond zich bezig houdt. De onmisbaarheid van het leidend be ginsel, gevoelt elke ernstige gemeente bestuurder. Zoo ziet men in den Bond eene orga nisatie van groote beteekenis en deze beteekenis erkennend is het een genoe gen de leden van den Bond te ontvan gen. De bond heeft niet alleen waarde voor zijn leden, maar ook voor de ge meenten, gezien het groot aantal zaken en vraagpunten dat tusschen de over heid en hare ambtenaren, over en weer, aan de orde komt. Bij de beantwoor ding zijn groote belangen van ambtena ren en van publiekrechtelijke lichamen betrokken. Van zeer veel gewicht is de houding der overheid tegenover de amb tenaren en die van de ambtenaren te genover de overheid. Die twee partijen zijn niet te scheiden. Het wezen en het welwezen van de eene sfeer heeft zoo groote beteekenis voor de andere. Zoo ontvangt spr. de bondsleden niet als vreemden, maar als goede bekenden, als bekenden in het huis, en in de huis houding der gemeente. Misschien wel eens lastige bekenden, spr. weet niet hoe de wethouders daarover oordeelen maar toch in elk geval als goede en nuttige bekenden. En zoo ziet spr. in de bondsleden ook me dearbeiders in de veelzijdige roeping, waarin allen getrouw hebben te zijn. Spr. wijst er dan op, dat men de oude stad Middelburg gaarne als congresstad gekozen ziet. Het jaarverslag van den Bond spreekt met opgewektheid van een groeiend le dental. Gelukkig de kring, die nog op gewekte klanken kan laten hooren, in deze dagen van veelszins gemotiveerde jammerklacht, Spr. hoopt, dat de Bond ook in moeilijke tijden eigen zaak en de publieke zaak moge dienen. De ambte naren hebben den laatsten tijd niet al tijd de publieke opinie mede, deels om- die nare scnele hoofdpij», steeds op dezelfde plaats? Zoo'n dof, drukkend gevoel, vervolgens diep borend en Nadrriandsch °m uil te houden? hen halt uur rust, zoek de stilte en een of twee van die "AKKERTJES" zullen oogen* blikkelijk verlichting bren gen en ongemerkt de pijn geheel doen verdwijnen. Per 12 stuks slechts 50 cent Georuikt dus voortaan uitsluttondi Volgens recept van Apotheker Dumont trojuct (Ingez. Med.) reeds meerder gekost heeft, dan im mer uit 't vorengemelde octrooy hebben konnen recouvreeren, zullende al het- geene verder van 't voorscr.fonds mogte overschieten werden geëmployeert tot reparatie, verbreedinge en onderhoud van de voorsz. weg, als vooren is ge- zegt, en tot betalinge van de intresten en jaarlijkse aflossinge van zoodanige capitalen, als men op dit fonds met ge meene bewillinge zal goetvinden te ne gotieeren, zoolange totdat alle dezelve zullen zijn afgesprongen. Des dat bijal dien onverhoopt het fonds niet toerei kende zoude mogen zijn tot aflossinge van genegotieerde capitalen, betaling van intressen, reparatie, onderhoud en verbetering van de weg, gemelde som- me van hondert ponden respective bij de twee steeden niet sal worden gepro fiteerd, maar alsdan moeten blijven, im mers voor zooveel nodig sal zijn, tot suppletie van het te kort komende, en dat biialdien 't eenige tijde boven de somma van hondert ponden Vis., bij elke stad jaarlijx voor uitgetrokken werdende, en boven hetgeen^ tot aflos singe van genegotieerde capitalen, be talinge van intressen, reparatie, onder houd en verbeteringe van de weg nodig is, eenige penningen uit het voorsz, fonds quamen over te schieten, al het zelve, mitsgaders alle de verdere reve nues van voorsz. weg, nu of in der tijd zullende zijn, altijd jaarlijx zullen wer den geprofiteerd en genoten voor beide de steeden elk voor de geregte helft, zonder dat, nu of te eeniger tijd, de eene stad eenig meerder ofte beter regt tot het voorsz. gemeene fonds zal kon nen ofte mogen pretendeeren dan de andere. dat de ver uitgegroeide Hollandsche vrij heidszin zich verzet tegen ambtelijke inmenging en tegen ambtenaarsbemoei ing, waarin men dikwijls ambtenaars bemoeizucht ziet. Deels omdat men ambtenarelijke fouten en gebreken, die er zeker zijn, al generaliseerend bliiten de maat vergroot en in het ambtenaars- werk sleur, gebrek aan praktischen zin en economische geldverslinding als het ware geincarneerd ziet. Als men sommiger onbeteugelde cri- tiek aanhoort, dan zou men haast vree zen zich te moeten schamen tot de ambtenaren te behooren. Hoe ver is de ze critiek van de werkelijkheid. Aan de toewijding, aan het initiatief, a,an den slik van vele harer ambtenaren heeft ook de overheid en ook het publieke le ven zooveel te danken. Als men den Durgemeester gaarne den eeretitel geeft van „burgervader" als men het gemeen tebestuur in zekeren zin vaderlijke zor gen toedenkt ten opzichte van het groote gezin der gemeente, dan mogen in dat gezin van die vaderlijke zorg de tringen der ambtenaren niet uitgescha keld worden. Moge de overheid, ook als deze niet alle op zichzelf begrijpelij ke of ook rechtmatige wensc.hen zou runnen bevredigen, of als ze zich, door den nood gedrongen, tot 't nemen van te leurstellende (maatregelen geroepen mocht zien, van den Bond den steun lebben, waarop zij als overheid naar 't jelijden van den Bond van Godswege recht heeft. Deze met luid applaus begroete toe- praak beantwoordde de bondsvoorzit ter. De heer van D r i e 1 bracht harte lijk dank voor de ontvangst en voor de gesproken woorden. Men voelt zich bij een gemeentebestuur goed thuis, want dat kent de ambtenaren goed. Als Chris telijke organisatie voelt men voor histo rie en dan is men daardoor zoo goed te Middelburg thuis, dat zulk een groote ïistorie heeft, waar men onder de eer ste steden behoorden, die Oranje bij vielen, waar eens de eerste prins van Oranje woonde. Spr. zeide, dat het te Middelburg met de andersdenkenden nog al mede valt, n hij hoopte, dat de crisis te Middel- iurg onder leiding van burgemeester ?ernhout, zal te overwinnen zijn, ge- achtig aan het Luctor et Emergo. lierna werden ververschingen aange- loden en stelde de burgemeester een dronk op den bloei van den Bond. De gasten waren daarop in de gelegen- 7. En omme dit fonds des te luculen- ter te maken, 't geen door de menigvul dige vrijdommen, aan verscheidene per- zoonen vergunt, jaarlijx komt te decres- ceeren, zullen alle de vrijdommen, bij de twee steeden verleent, van nu af aan werden ingetrokken en vernietigt, zoo als dezelve werden ingetrokken en ver nietigt bij deeze, verbindende zig voorts beide de contrahenten nimmer na dezen eenige vrijdommen te vergunnen ofte accordeeren, maar veel meer elk en een iegelijk, van wat staat of conditie hij mogte zijn, te houden tot betalinge van den gestelden taux; des zullen alle de- geene, die tevoren van eenigen vrijdom hebben gejouisseert, konnen en mogen volstaan met jaarlijx ter redemtie van den voorsz. taux aan eiken slagboom te betalen een pond Vlaams, zonder meer, welke somme niet zal mogen verhoogt of verlaagt worden zonder gemeene be williging. En ten einde geene disputen hieromtrent mogen worden gemoveert, zoo neemen de steeden bij deeze aan en verbinden zig omme binnen een maand na het sluyten deses aan de aan te stel len commissarissen over deze weg en door dezelve aan de pagters der slag- boomen te doen overhandigen elk eene specifique lijste van de persoonen, die tot dato dezes bij hunne concessie van vrijdom hebben gejouisseert, en die ver volgens in het geval zijn om den gestel den taux met een pond VI. jaarlijx aan eiken slagboom te konnen en mogen re- dimeeren. (Slot volgt.)

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6