m m Tttcu/mnaite DOLORES DE NENB0ZA. ZEELAND. JWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN DINSDAG 30 MEI 1033. NoM26. DE MELKPRIJZEN OP WALCHEREN. 61.) MIDDELBURG. Kippendieven gesnapt en gedood 0§)S (Van onzen landbouwkundigen medewerker), j:Een landbouwer en „vrije" mi eikslijter op Walcheren stelt ons voor de volgende vragen en problemen. Op verschillende Walchersche plaat sen is dé melkprijs weer op 10 ets per liter gebracht, omdat van 15 Mei af de „vrije slijters" 2% ets per liter moe ien afdragen aan de Crisis Zuivel Cen trale. De winstmarge van den slijter is ongeveer 3 ets per liter; rekent men t rijloon er nog af, dan ontvangt de boer 4 ets per liter. De vraag doet zich voor, of men niet door deze hooge melk prijzen een onderconsump tie in het leven roept, welke aller minst geschikt is om de overpro ductie van melk uit de markt te hel pen. En evenmin is deze wijze van han delen in het voordeel der boeren. In tegendeel, indien het publiek voor 20 ets drie lieter melk in plaats van twee liter (zooals thans) zou kunnen koopen, dan zouden daarmede, aldus onze zegsman, èn het publiek èn de boeren gebaat zijn. Waarom mag een Walchersche boer niet, een Zuid- Bevelandsche wel vrij handelen? De ,,Koena"-fabriek te Vlissingen mag zelis niet meer dan den federatieprijs aan de boeren betalen; is dat in het be lang der veehouders? Tot zoover hij, die ons de vragen stelde. Wij willen hierop maar dadelijk ant woorden, dat bij een melkprijs van 10 .ets per liter, aan huis bezorgd, in geen geval van een „hoogen prijs" kan wor den gesproken en wij gelooven niet, dat de consumptie sterk zou vermeerderen, als de prijs van 10 op b.v. 7 ets per liter zou worden gezet. Als we dit aan nemen, dan is er noch van ondercon sumptie sprake, noch kans om op die manier de overproductie van melk uit de markt te helpen. Volgens onzen zegsman zou de boer bij vrije concurrentie voordeeliger uit zijn. Is dat juist? Als de melk voor 7 ets per liter door den slijter aan huis zou worden bezorgd, dan zou de boer ook slechts 4 ets ontvangen, immers, de winstmarge van den slijter is ongeveer 3 ets per liter. De boer, die zelf de melk slijt, zooals blijkbaar onze zegsman, zou 7 ets bruto ontvangen, doch ook nu ontvangt deze 102%=7% ets. Hier uit zou men geneigd zijn te concludee- ren, dat thans inderdaad den consument noodeloos een hoogere prijs in reke ning wordt gebracht, omdat uiteindelijk de boer toch hetzelfde bedrag onvangt. Dit rekensommetje zou opgaan, als alle melk als consumptiemelk zou kunnen worden verkocht, doch dat is lang niet hei geval. Uit een groot gedeelte moet boter worden bereid en dan kan de boer geen 4 ets per liter halen. Hier zit 'm de kneep. Bij „vrije slij ting zou het een doodende concurren tie onder de boeren worden om zoo veel mogelijk melk als consumptiemelk te verkoopen, wat zou leiden tot voort durende prijsverlaging, zoodat zoodoen de de consumptiemelk spoedig niet meer zou opbrengen dan de industrie (boter) melk. Om dit te voorkomen is onder leiding van den zuivelconsulent een „fe deratie" gesticht, waartoe het overgroo- te deel der boeren en ook der' slijters Een geschiedenis uit het oude Madrid door F. MARION CRAWFORD. Hij was volstrekt niet verbaasd, toen Dolores hem bij de deur zei dat de ko ning de waarheid kende omtrent den moord, maar hij begreep hoe gevaarlijk het voor haar zou kunnen zijn om zoo iets tegen andere personen van het hof ie zeggen. Zij wenschte nu slechts heen ie gaan, alleen, zooals zij was gekomen, maar hij drong er op aan haar te verge zellen. „U moet naar den koning gaan", zei hij met beslistheid, „Ik zal dadelijk trachten dat hij u ontvangt en ik bid u bescheiden te zijn, om der wille van uw V<*der, z°o niet om andere redenen. U hebt al te veel gezegd, wat niet ver standig van u was, al toonde u ook een wonderbaarlijken moed. Wat dat betreft bent u wel het evenbeeld van uw va der - hij is een der dapperste mannen, dien ik ooit in mijn leven heb ontmoet." „Het is gemakkelijk om dapper te zijn, als men reeds dood is," zei Dolo res zachtjes, „Moed houden, meisje, moed houden!" antwoordde de prins op vaderlijken toon, terwijl zij doorliepen. „U bent niet zoo dapper als ik dacht, nu u over den dood spreekt. Uw leven is nog niet ten einde." „Veel is er niet meer van over. Was 't maar ten einde!" Zij kon nauwelijks meer spreken, want een hevige reactie volgde op het geen zij had volbracht. Zij stak haar hand uit om steun t<? zoeken op den arm van Ruy Gomez.'Vlug bracht deze is toegetreden. Deze storten vrijwillig per liter verkochte consumptiemelk 2 3A ets in hun federatiekas, waaruit nu de boterprijs wordt gesuppleerd, zoodat 'n dragelijke midden prijs kan worden bereikt. Het kleine restant van boeren- vrije-slijters, klaploopers zou men ze kunnen noemen, wordt nu van regee- geeringswege gedwongen eveneens 2% ets. per lïtér consumptiemelk te betalen aan de crisis-zuivelcentrale, dienende eveneens als een bijslag op den boter prijs. Naar onze meening is dit de eenig juiste weg om zonder den consument overmatig te belasten, den boeren te behoeden voor een afbraakprijs. Als algemeeenheid willen we hieraan het volgende nog toevoggen. Vrijwillig hebben de Walchersche melkveehouders en melkslijters een bedrijfsorganisatie in het leven geroepen. Vrijwillig hebben ze orde op hun bedrijfszaken gesteld om totalen ondergang te voorkomen. Wie daaraan niet mededeed is nu door de regeering verplicht, zich te onder werpen aan dezelfde bepalingen. Wat uit het bedrijfsleven opkwam is door de wet gesanctioneerd. De chaotische afzet is door een planmatigen verkoop vervangen. Het ware te wenschen, dat in meer landbouw- en tuinbouwbedrij ven dit voorbeeld werde gevolgd. De producent zou er wel bij varen, zonder dat de consument zicji zou kunnen be klagen. Ontvangsten Plaatselijk Crisis-Co mité van 22 tot en met 27 Mei: Weke- lijksche bijdrage Gymnasium 1.83. We- kelijksche collecte 105.57. Het gironummer van den penning meester is 188020. Bij ons kantoor te Middelburg is ont vangen: Wekelijksche bijdrage perso neel Fa. Schulte Thieme f> 1.86; maan- delijksche bijdrage personeel N.V. v.h. S. Wiener Co. 14.82. Middelburgsch Ziekenfonds. Aan het jaarverslag over 1932, dat de secretaris, de heer L. Onderdijk, Maan dagavond uitbracht aan de algemeene vergadering, ontleenen wij het volgen de: Evenals het vorige boekjaar ken merkte 1932 zich door een kalm ver loop, zij het dan ook dat de tijdsom standigheden een meer merkbaren in vloed hadden op het verloop van het ledental. Men moest dit jaar verschillende ge zinnen afschrijven die niet in staat wa ren de contributie van het fonds te blij ven betalen. Een onderhoud hierover met den secretaris van het Burgerlijk Armbe stuur, met de bedoeling te trachten dat deze instelling tijdelijk de contributie voor haar rekening nam van deze le den, wees uit, dat men hiertoe enkel bereid was wanneer het gezin weer na betrekkelijk korten tijd in staat zou zijn de contributie zelf te betalen. Wanneer hier geen redelijke kans op was, en dit was bij velen helaas niet het geval, moesten deze gezinnen, bij afschrijving uit het fonds, zoo noodig geholpen worden door de gemeente artsen. haar naar den doorgang, die naar 's ko- nings vertrekken leidde. Zij kwamen in een kleine wachtkamer, waar enkele stoelen stonden en een marmeren ta fel, waarop twee groote waskaarsen brandden. Dolores zonk in een der ze tels neer en leunde met gesloten oogen achterover, terwijl Ruy Gomez de anti chambre binnen ging en een paar woor den wisselde met den kamerheer van dienst. Bijna dadelijk was hij terug. „Uw vader is bij den koning", zei hij. „We moeten dus wachten." Maar Dolores hoorde nauwelijks wat hij zei en veranderde niet van houding. De oude man keek naar haar, zuchtte en ging naast den haard zitten, waar een vuurbekken met brandend houts kool stond, waarboven hij zijn door zichtige handen warmde, van tijd tot tijd langzaam zijn vingerringen omdraaiende, alsof hij die ook verwarmen wilde. Bui ten liep de kamerheer van dienst lang zaam heen en weer, telkens voorbij de open deur komende, waardoor hij naar Delores gezicht keek. De antichambre was niet veel meer dan een korte, bree- de gang, die naar 's konings werkka mer leidde. In die gang waren nog an dere deuren, en door deze stonden 's konings particuliere vertrekken met de zaal in verbinding. Zooals Ruy Gomez was gezegd, be vond Mendoza zich bij den koning maar niet alleen. De generaal stond er rechtop en met ernstigen blik, terwijl de koning in een grooten zetel tegen over hem zat. Zijn onbeweeglijke oogen staarden naar het vuur in den grooten schoorsteen, dat van tijd tot tijd gele flitsen uitzond in het rustige licht van een twintigtal groote kaarsen. Aan een tafel zat Antonio Perez, de secretaris. Hij was voorzien van schrijfgereedschap en scheen den loop van het gesprek te Het bestuur meende de menschen, wien dit aanging, allerminst een dienst te bewijzen do»r den achterstand te laten oploopen, waardoor het voor hen des te moeilijker zou zijn weer lid te worden en een royement daarmede toch niet was tegen te houden. Wanneer men echter het aantal dier genen welke gedwongen waren, al of niet met achterstand, het fonds te ver laten stelt tegenover het totale leden tal, dan is dit zeer gering en moet men zich werkelijk verbazen dat, gezien de moeilijke omstandigheden voor talrijke leden, de contributie zoo geregeld bin nenkomt, waartoe wel in niet geringe mate medewerkt het feit dat in de eer ste helft der week alles is opgehaald. Men kan niet ontkennen dat voor zeer velen de wekelijks terugkeerende post ziekenfonds-contributie zeer zwaar drukt op het wekelijksche bud get, hoe noodzakelijk deze ook is en ook als zoodanig gevoeld wordt. De omstandigheden echter die ver scheidene leden noopten het fonds te verlaten waren oorzaak dat anderen, wier levensomstandigheden op lager peil waren gekomen, zich tot het fonds wendden, zoodat uit de totaalcij fers niets van deze verschuiving zou zijn te bemerken geweest, daar een vrijwel gelijke toename van het leden tal als vorige jaren valt te constatee- ren. Onrustbarend is de stijging van de post geneesmiddelen, waarop vorig jaar reeds is gewezen, en die aller minst tot staan is gekomen dit jaar. Wanneer die stijging zich nog zou doorzetten zou dit onherroepelijk tot belangrijke tekorten leiden. Er zijn dit jaar 47306 recepten afge geven of 6247 meer dan vorig jaar, ter- v/ijl toen reeds een stijging te consta- teeren viel van 5278 recepten tegen in 1930. Een dergelijke stijging, die niets meer met een procenisgewijze stijging, gelijk opgaande met de vermeerdering van het ledental gemeen heeft, en zich ieder jaar in sterkere mate vertoont, terwijl de meeste andere uitgaven vrij stabiel zijn of, zooals de huishoudelijke een belangrijke daling vertoonen, dient men ernstig onder de oogen te zien Ook de post restitutie van brillen, buikbanden, elastieke kousen enz., ver toont een geregelde stijging, zonder dat oaarop, evenmin als op de post genees middelen, eenigen invloed is uit te oe fenen. Steeds meer eischen worden gesteld aan het fonds en van contributiever- hooging kan geen sprake zijn. Hier dienen allen zonder onderscheid reke ning mede te houden. Het ledental bedroeg op 4 -Januari 1932 5542 en 2035 kinderen beneden 16 jaar, op 4 April 5633 en 2050; op 4 Juli 5691 en 2083; op 3 October 5719 en 2100 en op 2 Januari 1933 5737 en 2104. In totaal zijn 336 nieuwe leden en 87 kinderen ingeschreven, wegens overlij den zijn er resp. 55 en 5 afgeschreven, welke cijfers gunstiger zijn dan verle den jaar. De volle contributie gingen betalen 116 16-jarigen. Het aantal ge boorten bedroeg 134 tegen 125 in 1931, De kraamvrouwenverpleegster hielp bij 112 bevallingen, terwijl 3 gedane aan vragen wegens overlijden en vertrek niet doorgingen. Hiermede was het per centage van vorig jaar gehandhaafd nl. 86 pet. In 1929 was dit 71 pet., in 1930 66 pet. Het kan en moet volgens den noteeren. Af en toe stelde Philips een vraag, waarop Mendoza met een stem antwoordde, die niet geleek op zijn eigen stem. Tusschen de vragen waren groote intervallen van stilte. „U zei dat u allang een gevoel van wrok jegens zijn hoogheid koesterde", zei de koning. „Dat is zoo, nietwaar?" „Ik vraag uwe majesteit om veront schuldiging. Ik heb niet gezegd wrok. Ik zei dat ik al lang met groote bezorgd heid vervuld was over de liefde van zijn hoogheid voor mijn dochter," „Heeft hij dat gezegd, Perez?" vroeg Philips den secretaris, zonder hem aan te zien. „Lees voor!" „Hij zei: Ik heb al lang de bewonde ring van zijn hoc-gheid voor mijn doch ter kwalijk genomen", las Perez uit zijn aanteekeningen voor. „Ziet u wel", zei de koning. ,,U nam 't kwalijk. Dat is wrok koesteren. Ik had dus gelijk. Wees voorzichtig, Men doza, uw woorden zouden u morgen kwaad kunnen doen. Zeg precies wat u bedoelt, maar dan ook niets anders". Eenigszins trotsch boog Mendoza zijn hoofd, want hij verafschuwde Perez, en het scheen hem toe dat de koning co- medie speelde ter wille van zijn secre taris. Het leek op een misplaatst tus- schenspel in een drama. „Waarom nam u zijn hoogheid kwa lijk, dat hij uw dochter het hof maak te?" vroeg Philips, het kruisverhoor ver volgend. „Omdat ik nooit geloofde dat, daar uit een werkelijk huwelijk zou voort vloeien", antwoordde Mendoza vrijmoe dig. „Ik had de overtuiging, dat zij slechts een stukje speelgoed van Don Ja,n van Oostenrijk zou worden, of, in dien zijn hoogheid haar trouwde, het huwelijk al spoedig van onwaarde zou worden beschouwd, opdat hij met een secretaris 100 pet. worden. De zuster legde 3777 bezoeken af. Dit jaar werd op zijn verzoek aan het fonds verbonden de associé van dr. Schuurman, dr. Petersma. Dit had geen financieele gevolgen voor het fonds. Op haar verzoek is besloten mevr. de VriesDraaisma mede in aanmer king te laten komen voor eventueele behandeling inzake heilgymnastiek en massage. Eveneens op verzoek is tandarts T. J. Smit toegelaten voor de tandheelkun dige verzorging. Inzake de specialistenhulp in het ziekenhuis van toegelaten specialisten, waarover in een vorig verslag reeds mededeelingen zijn gedaan, is het be stuur nu zoover gevorderd dat met de specialisten de besprekingen tot een eind zijn gebracht en die met het Ge meentebestuur zijn begonnen. Verschil lende oorzaken zijn er, dis maken dat deze belangrijke zaak langer duurt dan het bestuur vermoed had, maar er is ge gronde hoop dat 1933 in deze een be slissing zal brengen. De heilgymnastische hulp bleef ook dit jaar weer de volle aandacht vragen. Evenals vorig jaar zijn alle kinderen, voor wie hulp werd gevraagd door huis arts of schoolarts, geholpen, zoo de fi nancieele toestand der ouders dit toe liet met bijbetaling dier ouders. Ieder geval is afzonderlijk beoordeeld en financieel geregeld met de ouders. Dooreengenomen waren ook dit jaar 'n 25-tal kinderen in behandeling, igroo- tendeels in klasjes nl. 3 klasjes voor meisjes en 2 voor jongens. Slechts een zeer klein deel der kinderen, voor wie dit noodzakelijk was geoordeeld, zijn afzonderlijk behandeld. De medewerking der ouders, ook op financieel gebied waar dit mogelijk was, liet dit jaar niets te wenschen over. Het blijkt dat ook de ouders overtuigd zijn van het groote belang van dergelijke hulp. De administrateur-bode heeft die af schrijvingen apart gehouden, die z.i. te wijten waren aan langdurige werkloos heid of moeilijke tijdsomstandigheden. Er blijkt nu dat 16 gezinnen daaronder vallen omvattende 44 leden en 29 kinde ren- Hierbij dient nog opgemerkt dat hieronder verschillende gezinnen wa ren, die onder normale omstandigheden meermalen zwak stonden. Met achterstand zijn geroyeerd 7 ge zinnen omvattende 16 leden en 8 kin deren met een bedrag aan achterstand van 20.84. Met achterstand bedankten 12 gezin nen omvattende 30 leden en 20 kinderen met een bedrag aan achterstand van 33.08. Met achterstand vertrok een lid met een bedrag aan achterstand van 1.04. Er hadden 28 tusschentijdsche ver anderingen plaats, waarvan 25 waar voor het vastgestelde bedrag werd ge stort, n.l, 18 van arts, 7 van oogarts, 3 van tandarts. Van de jaarlijksche gelegenheid om kosteloos te veranderen is gebruik ge maakt door 74 gezinnen omvattende 146 leden en 61 kinderen. En hiermede zijn we weer gekomen aan het eind van ons verslag en al geeft dit verslag blijk van het gelukkige feit dat de moeilijke tijdsomstandigheden tot op heden geen noemenswaardigen invloed hebben uitgeoefend op werf kracht van het fonds, en evenmin op den financieelen toestand, zoodat het fonds zijn werk ten volle heeft kunnen verrichten en kerngezond is. Toch is te ■De Heer Spiering te Tiel bad veel last van ratten In ffl» kippenloop. Telkens waren eieren verdwenen Of kuikens doodgebeten. Meer dan een jaar lang probeerde hij allerlei middelen, echter zonder resul- o i n .slot,e •toch' hij bij zijn drogist een doosje Kodent, dat hij op de voorgeschreven manier ge wrokte. „Het resultaat is werkelijk verrassend," schrijft hij. „Een kwartier nadat het met Rodent be- smeerde brood werd uitgelegd, was liet reeds ver dwenen. Toen hij ons 4 weken later schreef, bad geen rat meer gezien. Rodent faalt nimmer, het i"**t ratten en muizen onweerstaanbaar aan. Koop l5°e i een enkele d°os A 50 cL of een dubbele ,i en morgen zl|lt U van raten muis be- Ivnjd zijn. imo.Fa. B. Meindersma - Den Haag. B45 (Ingez. Med.) hopen dat spoedig een zoodanige ver betering van den econom^chen toestand intreedt, dat ook het fomls gelegenheid krijgt zich verder te ontplooien ten bate van de bij haar aangesloten leden. Dank zij de medewerking van allen die aan het fonds zijn verbonden, dank zij, wat de dagelijksche leiding betreft, de ac tiviteit van administrateur-bode, hulp- bode's en zuster, is het 't bestuur, en den secretaris-penningmeester, in 't bijzon der, een aangename taak geweest het fonds te besturen en leiding te geven. De exploitatierekening over 1932 wijst een eindcijfer aan van 81.969.05 met een goed slot van 719.27. Onder de ontvangsten komen de vol gende posten voor: Ontvangen contributie 80736-66; idem politie 844.34 en idem vorige jaren 27.86. De uitgaven omvatten o,a. huisartsen 24.744; specialisten 12.274.35; tand heelkundige hulp 3872.22; apothekers 16083.55; geneesmiddelen 11670.47; kraamvrouwenverpleging 1652.01 heilgymnastiek en massage 1338.20. Verder restituties gasthuis 533.55; nota's gasthuis 950.24; restitutie le veranciers voor brillen enz. 1704.47; de kosten van beheer waren 1326.18, De vergadering vereenigde zich met verslag, rekening en verantwoording, en balans, en de voorzitter, de heer mr. A. J. van der Weel, bracht den heer On derdijk dank voor de wijze waarop hij ook in 1932 als secretaris-penning meester werkzaam was. Bij acclamatie herkoos de vergadering tot bestuurslid den heer dr. L. Weijl. In de vacature-J. J. van Aartsen, als lid van de financieele commissie koos de vergadering de heer A. J. Barto. TAXIKEURING. Een onderhoud met denj deskundige, Naar aanleiding van hetgeen wij over de taxi-keuring in deze gemeen te schreven, in de couranten van Vrij dag 26 en Dinsdag 23 Mei, kregen wij een brief van den heer J. Tissing, te Goes, die ons mededeelt dat de prijs der keuring wel degelijk 10 was; ook kregen we een brief van den heer O. Tissing alhier, waarin ook deze schreef dat „naar zijn weten de prijs nog steeds 10.was". Wel heeft de deskundige zoo vervolgt de heer O. Tissing nadat een der taxi-on dernemers opmerkte dat 10.wel CA LV E -DELFT'S S IN POTJES gewichtiger persoon zou kunnen trou wen". „Schrijf dat op!" zei de koning op scherpen toon tot Perez. „Schrijf 't nauwkeurig op; het is van belang". Hij wachtte tot de pen van den secretaris tot rust was gekomen. Toen kwam plot seling de volgende vraag. „Hoe zou een door onze heilige kerk ingezegend huwelijk van nut en geene waarde kunnen worden verklaard?" „Gemakkelijk genoeg, als uwe maje steit dat zou wenschen", antwoordde Mendoza onvoorzichtig, want hij begon langzamerhand boos te worden. „Schrijf dat antwoord op, Perez. Met andere woorden, Mendoza, u denkt dat ik geen eerbied heb voor het sacrament van het huwelijk, dat ik op elk oogen- blik van onwaarde zou kunnen laten verklaren, indien dit zou strooken met mijn politieke doeleinden. Bedoelt u dat?" „Dat heb ik niet gezegd, sire. Ik zei dat, zelfs al zou Don Jan mijn dochter trouwen, ,,Ik weet heel goed wat u hebt ge zegd", viel de koning hem met gemaak te minzaamheid in de rede. Perez heeft alles op schrift". De gemeene, zwarte oogen van den secretaris keken van zijn pa(pier op en hij knikte langzaam, terwijl hij naar Mendoza zag. Hij begreep de heele si tuatie volkomen, maar de generaal was te eerlijk om dat te begrijpen. „Ik heb in 'tr openbaar verklaard dat ik Don Jan, die weerloos was, heb ge dood", zei hij op ruwen toon, „Is dat nog niet genoeg?" „O, neen!" antwoordde Philips bijna glimlachend. „Dat is niet voldoende. Wij moeten ook weten waarom u zoo'n af schuwelijke misdaad hebt begaan. U schijnt niet te begrijpen dat ik door u (Ing, Med.) persoonlijk dit verhoor af te nemen, u de schande bespaar van een onderzoek door een rechtbank en waarschijnlijk op de pijnbank. U moest heel dankbaar zijn, mijn waarde Mendoza." „Ik dank uwe majesteit", zei de oude man koel. „Dan is 't goed. Dus, wij weten dat uw haat jegens zijn hoogheid reeds van ouden datum was; en misschien hadt u al eenigen tijd geleden het plan opge vat hem bij zijn terugkeer te vermoor den". Na een oogenblik gewacht te hebben, vervolgde de koning: „Ontkent u nog hedenmiddag gezworen te hebben Don Jan op staanden voet te zullen dooden, als hij poogde een samenkomst met uw dochter te hebben?" Mendoza stond verrast en met ver wilderde, wijd geopende oogen staarde hij Philips aan. „Dat hebt u gezegd, nietwaar?" vroeg de koning nadrukkelijk. ,,Ik vraag u op uw eer: hebt u het gezegd?" „Ja", antwoordde Mendoza eindelijk. „Maar hoe wist uwe majesteit dat?" j De enorme onderlip van den koning 'kwam naar voren en een leelijke trek 1 in zijn kleurlooze gezicht, die aanduid de, dat hij plezier had, vertoonde zich. Langzaam bewoog hij zijn kaak, alsof hij op iets beet, dat hij lekker vond. „Ik weet alles", zei hij langzaam. „Ik word in mijn eigen huis goed gediend. Perez, wees nauwgezet en schrijf alles op. Ik meen ook te weten dat uw doch ter zijn hoogheid vanavond heeft ont- moet. U zult dit ook wel ontdekt hebben. Het meisje is onvoorzichtig. Bekent u te weten dat die twee elkaar hadden ontmoet?" (Wordt vervolgd^

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5