LANDBOUW. SPORT. ZUID-BEVELAND. KORTGENE. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent K. DE VOS ZEELAND IN DE MEI. AFDEELING WALCHEREN VAN DEN ZEEUWSCHEN BRANDWEERBOND. Brandweer en verzekeringen. Veilingsvereeniging „Avicultura" te Oostburg. Jan Vermeer. zwaarder belast mag worden, deze men- schen hebben geen behoefte aan de aansluiting. De heer de Visser en de Bruijn zeiden het adres te hebben geteekend op grond, dat zij tegen het opleggen Tan dwang van welken aard ook zijn en stelden de vraag of het niet mogelijk is dat de waterleiding er komt en de daaraan verbonden kosten te dekken zonder de invoering van een verplichte aansluiting, persoonlijk zijn ze er voor dat de waterleiding er komt en zullen ook wel tot aansluiting besluiten. De Burgemeester antwoordde dat bij vrijwillige aansluiting er zeker 75 pet. van de inwoners van Vrouwen polder zouden moeten aansluiten Spr. zeide dat het hem toch genoegen deedt dat cr tweeërlei strooming in de mee- nir.g \an adressanten is waar te nemen. De heer W. v. Hekken, voorzitter van V.V.V.. stelde de vraag of de do^i den raad te dezen zake te nemen beslis sing nog wat kan worden uitgesteld, na van den Burgemeester een toe stemmend antwoord te hebben ver kregen, verklaarde hij dat het bestuur van V.V.V. dan zal trachten het daar heen te leiden, dat de aansluiting als nog mogelijk wordt zonder dat een verplichte aansluiting zal moeten worden ingevoerd. Ds. T j e b b e s verklaarde blij te zijn de besprekingen te hebben mogen vol gen en dat het hem verwonderd heeft dat er zooveel personen tegen de water leiding zijn en wees er op, dat het heb ben van waterleiding van groot belang is en in nauw verband staat met den bloei van V.V.V. Het vreemdelingen verkeer gaat ontegenzeggelijk vooruit, die vooruitgang moet men aanmoedigen en niet afbreken, de voorutigang komt de afdeeling Vrouwenpolder ten goede en schept tevens mogelijkhied tot werk verruiming hetgeen in epn tijd als deze niet uit het oog mag worden verloren en z, i. een zeer belangrijke factor is, wanneer het t vreemdelingenverkeer goed gaat, dan gaat het ongetwijfeld alle inwoners goed, daar zij allen in meerdere of mindere mate van dit goed gaan profiteeren. De Burgemeester zeide het zeer toe te juichen dat het bestuur van V.V. V. bereid is alsnog stappen te doen die kunnen leiden dat de waterleiding er komt zonder verplichte aansluiting en hoopt dat de door het bestuur daartoe in te stellen pogingen met succes zul len mogen worden gekroond. Na dank te hebben gebracht aan de opgekomenen voor hun aanwezigheid en de wijze waarop de gedachtwisselin- heeft plaats gehad, sloot hij de bijeen komst, die ook door alle raadsleden werd bijgewoond. Het station Vlake. VLAKE. Naar de Ierseksche Crt. ver neemt, vervalt met 1 October het sta tion Vlake voor personenvervoer. Van af dien datum zullen alle treinen in Kruiningen stoppen. Passagiers voor Zeeuwsch Vlaanderen zullen vandaar per autobus naar de boot in Hansweert gebracht worden. Ook het trammetje HansweertVlake zal worden stopge zet. Altijd is Zeeland mooi, waar ge ook komt en in welk seizoen ge ook zijt, maar nimmer is het er zoo mooi als in de Meimaand, als madelieven en pink sterbloemen de weien tooien met bon te kleuren en aan alle slooten, rond alle boerderijen de meidoorns geuren, die nergens zoo schoon en zoo talrijk bloei en als op de Zeeuwsche eilanden. De boomgaarden staan vol van roze en witte bloesems, die een rijken oogst be loven, en op de akkers golft het helder gele koolzaad, dat over enkele maan den rijp zal zijn om binnengehaald te worden. i Den eersten den besten dag van de maand, 's morgens om zeven uur, luidt de Middelburgsche Lange Jan de Mei in, en een uur lang luisteren de Middel burgers en zij, die onder den rook der stad wonen, naar het „Meideuntje", Den eerstvolgenden Vrijdag na 1 Mei, des avonds om zes uur, begint de Lange Jan weer zijn liedjes uit het heden en het verleden te zingen, van het patertje dat langs den kant ging, hei, 't was in de Mei zoo blij, van onzen gouden eeuw, toen Holland en Zeeland rijk en mach tig waren onder de volkeren, van scherts en jolijt en van liefde, ja van liefde vooral. En zoo verder iederen Vrijdag avond, de heele maand door, luisteren de Middelburgers naar die klaterende wijsjes, jongen en ouden, en iedereen denkt er het zijne bij. Maar wat ze den ken zeggen ze niet. Het is jammer dat er van de oude Meiliederen, die onze voorouders in de middeleeuwen hebben gezongen, geen enkel bij het volk bewaard is gebleven; het „Patertje langs den kant" immers is een parodie, waarschijnlijk reeds in de middeleeuwen ontstaan, van een Meilied. En niet alleen de liederen, ook de oude gebruiken die eertijds aan de iBaaaaaBBasasaEB Zaterdag vergaderde bovengenoem de afdeeling in de bovenzaal van de Vergenoeging te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer H. Dron- kers, burgemeester van Veere. Behalve Veere waren vertegenwoor digd de gemeenten Middelburg, Vlissin- gen, Arnemuiden, Ritthem, Zoutelande, Koudekerke, Serooskerke, Oostkapelle, Domburg en Vrouwenpolder. Van de heeren L. J. van Voorthuijsen en jhr. H. A. van Doorn was bericht van verhindering ingekomen, resp. wegens familie-omstandigheden en ongesteld heid, terwijl ook de heer C. A. van Woelderen verhinderd was. De voorzitter zeide, dat hij na het vertrek van den heer Woldringh van der Hoop tijdelijk het voorzitterschap op zich nam en de heer Bierman het secre tariaat en penningmeesterschap. Laatstgenoemde bracht daarop het jaarverslag uit, waaraan wij het volgen de ontleenen: Alle gemeenten van Walcheren ble ven lid. Het aantal Kameraden breidde zich eenigermate uit. Door het wederom houden van een cursus voor brandmeesters vereenigde men de functionarissen van 12 gemeen ten gedurende ongeveer 4 maanden eens per 14 dagen in de Ambachtsschool te Middelburg. De gemeenten Vlissingen, Meliskerke, Grijpskerke, Ritthem, Aag- tekerke, Zoutelande en Westkapelle vaardigden geen brandmeesters af, zon der opgave van redenen voor zoover zij antwoordden op den oproep van het be stuur. De heeren Visscher, Mathijssen en Bierman van de Middelburgsche brand weer en de luitenant ter zee G. K. Kui ler van het wachtschip te Vlissingen ga ven les zonder bezwaar van de kas, ter wijl de waarnemende voorzitter bij de eerste les een begroetingswoord sprak. De volgende onderwerpen zijn behan deld: Herhaling en uitbreiding van de leerstof uit den vorigen cursus; inrich ting en gebruik van verschillende nieuw aangeschafte materialen; het geven van bevelen bij het leiden van het blus- schingswerk; onderlinge hulpverleening der gemeenten op Walcheren; gasbe- schermingsmiddelen (behandeld door den heer Kuiler); bestrijding van schoor steenbranden en middelen ter beperking daarvan en wijze van alarmeering van dorps- en stadsbrandweren. De heer Bierman vertegenwoordigde de afdeeling in de commissie ter bestu deering van het vraagstuk „Beperking van stalbranden" en nam het presidium van die commissie waar. Het resultaat dezer studie is neergelegd in een rap port, dat aan alle gemeentebesturen van Walcheren, aan de besturen der overige afdeelingen van den Zeeuwschen Brand- weerbond; aan de afdeelingsbesturen der Z. L. M. en van den Chr. Boeren- en Tuindersbond is toegezonden. Intus- schen is voor het geheele rijk een com missie ingesteld voor hetzelfde vraag stuk, waarvan de heer Bierman lid is. Als gevolg van eene correspondentie met de gemeente Middelburg zijn thans met verschillende omliggende gemeen ten overeenkomsten in bespreking. De onderlinge correspondentie heeft reeds ten gevolge gehad, dat in de gemeente raden van Serooskerke, Ritthem, Veerè, Oost- en West-Souburg en Arnemuiden de voorstellen zijn aangenomen, terwijl de onderhandelingen met Koudekerke, St. Laurens, Nieuw- en St. Joosland, Grijpskerke, Heinkenszand en Oostlta- Meimaand verbonden waren, zijn al lengs in vergetelheid geraakt, op enke le uitzonderingen na. Heeft vroeger ook in Zeeland de Pinksterbloem haar om megang gehouden, zooals in tal van plaatsen in ons land gebeurde of nog gebeurt? In elk geval is zij er thans ge heel onbekend. Heeft men er onder de Pinksterkroon gedanst, als in Twente en op de Waddeneilanden? Alleen in Hulst schijnen de kinderen op Mei avond de avond van 30 April nog liederen te zingen, gewijd aan Maria; overal elders in Zeeland schijnt dit Meizingen onbekend te zijn. Eveneens in Hulst plaatst men in den Meinacht een Meipop, d.i. een als man verkleede stroopop, in een boom nabij het huis van een meisje, dat een oude vrijster dreigt te worden; ook de oude vrijers worden op gelijke manier voor den gek gehouden. De „Jonge Jongens" van de Zuid-Bevelandsche dorpen ken nen een dergelijk gebruik; in den nacht van den eersten Mei plaatsen zij een stroopop voor de deur van het meisje, dat een van hen een blauwtje heeft la ten loopen. Het is nog niet zoolang geleden dat het „joengersgilde" overal op Zuid-Be veland en eveneens in het stamverwan te Nieuw- en St. Joosland op Meiavond „de pot versmeerde." Onder oorverdoo- vend rumoer reden de boerenzoons en de knechts, die lid waren van het gilde, dan met een wagen door het dorp, waar op alles werd opgestapeld wat de in woners buiten hadden laten staan. Bij de klapbank, die voor deze gelegenheid met takken en bloemen was opgesierd, werden de veelsoortige voorwerpen neergezet, en den volgenden morgen moesten de rechtmatige eigenaars maar zien, dat ze hun bezittingen terugkre gen. Bekend is het verhaal van den boer, die zijn wagen, dien hij op den eersten Mei buiten had laten staan, den volgenden morgen in stukken en pelle nog gaande zijn. Het bestuur hoopt dat de raad van Middelburg ter zake spoedig eene beslissing neemt. In het afgeloopen tijdvak is het aan tal ernstige branden niet aanzienlijk ge weest. Behalve een aantal schoorsteen branden en enkele binnenbrandjes, die met enkele emmers water gebluscht konden worden, kwam in Middelburg maar één brand voor, die van eenige be- teekenis was, n.l. op 8 Maart 1933 in de Gravenstraat, waarbij een perceel ge deeltelijk uitbrandde. In Vlissingen woedde in den nacht van 13 op 14 No vember een ernstige brand in de Kerk straat, waarbij een vijftal huizen een prooi der vlammen werd, In Oostkapelle verbrandde een schuur met vee en ma terialen van den heer Poppe en even later een hooischuur van den heer K. Jansen. Hoewel dit aantal in 19 gemeenten gedurende een geheel jaar gering ge noemd mag worden, mag dit feit er toch allerminst toe leiden, dat de vrijwe! overal ontstane belangstelling in brand bestrijding wederom verflauwt. Zoolang de toestanden op brandweergebied op Walcheren nog verre van rooskleurig zijn en de gebreken, welke in het rap port van 1931 uitvoerig zijn omschreven, nog bestaan, mag en zal het bestuur niet rusten, voordat het te dien aanzien ge rust kan zijn. Na het opmaken van het verslag be sloot ook Nieuw- en St. Joosland met Middelburg een hulpovereenkomst aan te gaan en uit de vergadering bleek, dat ook Zoutelande daartoe geneigd is. Het verslag kon de goedkeuring der vergadering wegdragen evenals de re kening, die slechts 25 als eindcijfer aanwijst met een goed slot van 4.80, Hierna hield de heer W. J. A g t e r- b e r g, commandant der Brandweer te Vlissingen en bestuurslid der afdeeling, een inleiding over bovengenoemd on derwerp. Spr. wees er op, dat de brand weer ouder is dan de brandverzekering en dat de brandweer geen luxe is, maar dat zij moet beantwoorden aan het doel, dat voor iedere gemeente verschillend is. Dat het doel nog niet overal bereikt is, komt voor een groot deel voort uit de niet toereikende financiën. Vooral voor de niet-verzekerden is een goede brandweer van beteekenis, maar in ge val van verzekerd zijn, is-zij vooral van beteekenis voor de maatschappijen. Er bestaat dan ook volgens spr. wel dege lijk verband tusschen brandweer en de verzekeringsmaatschappijen, die z.i. niet aan bloedarmoede lijden en best iets kunnen bijdragen aan de brandweren. Spr. wijst in dit verband op Engeland, waar zij de premies voor de brandweer mannen betalen, de gemeenten onder houden dan het materiaal en de bur gerij zorgt voor een jaarlijkschen uit gangsdag voor de brandweerlieden. Spr. geeft dan enkele voorbeelden, om aan te toonen, dat alleenstaande wo ningen spoedig gebluscht zijn, doch dat juist bij aaneengesloten bebouwing het gevaar voor beschadiging van aangren zende woningen zoo groot is. Als de maatschappijen evenals in Engeland iets wilden bijdragen, zouden de gemeenten er veel beter voor komen te staan. Spr. heeft deze kwestie ook bij het bestuur van den Provincialen Brandweerbond aangebracht, maar er na een jaar nog niets van vernomen. Spr. hoopt dat zijn idee mettertijd tot een resultaat zal mo gen leiden. De inleiding gaf aanleiding tot een op- brokken uit elkaar genomen op het dak van zijn schuur terug vond. Is dit gebruik al mee in onbruik ge raakt, wèl komen nog steeds de jonge jongens van 's-Heer Arendskerke op den eersten Zaterdag in Mei 's avonds samen in een huisje, midden in het dorp gelegen, dat gewoonlijk dienst doet voor vischafslag, maar dat nu ver sierd is met groen, terwijl de vloer met een dikke laag zand is bestrooid. Met een kar trekken de jongens het dorp door, en ieder dien ze tegenkomen, ne men ze mee om met hen het Meifeest te vieren. Voor een belangrijk deel be staat dit in het duchtig aanspreken van de kan. Of dit gebruik alleen te 's-Heer Arendskerke in zwang is, dan wel ook in andere dorpen van Zuid-Beveland, is ons niet bekend. Op den eersten Donderdag in Mei viert Walcheren zijn Annetje-Liesje of Liesjesdag. In de week, waarin deze dag valt, de Liesjesweek, verwisselen de boerenknechts en -meiden van dienst. Het heele dienstpersoneel, ook zij die bij dezelfden baas of dezelfde „vrouwe" inhuren, mag deze heele week tot twaalf uur 's avonds uitblijven. Donderdags trekt alles naar de stad, waar het nu nog eens zoo druk is als op andere marktdagen. 'De rijke boerendochters houden zich wat afzijdig van de feest vreugde en kijken van de bovenzalen der herbergen het bonte gewoel op straat maar eens aan, maar de knechts en de meiden laten het daar niet bij. 's 'Zaterdags daarop is het kistjesdag; de knechts met hun kleerkisten en de meis- sens met haar kammenets komen nu in dienst en brengen voor de „vrouwe" een zak met koekjes en een flesch „zoet" mee. Of behoort ook dit oude gebruik al tot het verleden? Den vol genden dag begint hun diensttijd, die duurt tot begin October, wanneer het andermaal Liesjesdag is. Ook de stedelingen hielden vroeger gewekte discussie, waarbij o.a. naar vo ren kwam, dat er toch ook een maat schappij is, die minimaxposten uitzet en andere maatschappijen, die uit eigen be weging of op verzoek een premie toe kennen, doch ook kwamen gevallen naar voren; waarbij men dit verwacht had, maar er niets kwam. Zoo heeft o.a. de heer Bierman er op gewezen, dat er groot verschil in premie is voor de verzekering van meer of min der gevaarlijke risico's en de meening naar voren gebracht dat de maatschap pijen toch ook wel rekening konden hou den met het al of niet aanwezig zijn van een goede brandweer, waartegenover de heer Ouwehand uit Vlissingen opmerk te, dat bijv. de gemeente Vlissingen voor haar gebouwen heel wat minder betaalt aan premie dan enkele jaren geleden. Deze spreker meende verder, dat men in de brandweer toch ook een instituut moet zien met een sociale taak en dat men zou moeten kunnen verkrijgen, dat alle maatschappijen in deze een zelfde lijn volgen, want als een het doet, moet hij het afleggen tegen de anderen. Verschillende heeren waren van mee ning, dat het zonder verhooging der ver zekeringspremie niet zal gaan. De vergadering besloot in deze via den Zeeuwschen Brandweerbond en zoo noodig via de Nederlandsche Brand weervereniging in deze iets te trach ten te bereiken. De vergadering vereenigde zich met het ter tafel gebracht concept-regle ment, dat nu ter goedkeuring aan den Z.B.B. zal worden toegezonden. Tenslotte keurde de vergadering het plan van den heer Bierman goed om de zen zomer een onderlingen wedstrijd voor de brandweren op Walcheren te organiseeren, als daarvoor een crediet van den Z. B. B. is te verkrijgen. Nadere gegevens daaromtrent volgen later. Met dank vo-or de opkomst sloot de voorzitter de vergadering. Op een tafel in de^ zaal was een alarminrichting aangebracht, zooals Domburg er een heeft aangeschaft en die tegen billijken prijs is te verkrijgen. Domburg kan nu op 4 verschillende plaatsen in de gemeente alarmeeren en bereikt dan een kern van 11 personen. Onder leiding van den voorzitter, den heer D, H. van Zuijen, had Vrijdag de jaarvergadering plaats van bovenge noemde vereeniging. Van de 800 aan- deelen waren er 562 vertegenwoordigd door 66 leden, uitbrengende 128 stem men. Met de verlies- en winstrekening en de balans over 1932, aangevende een verlies van 1000 vereenigde de verga dering zich en stelde de koers der aan- deelen vast op 5 pet. Uit het verslag van den directeur, eigenlijk een overzicht, loopende over de jaren 1915 tot en met 1932, bleek dat reeds in 1914 een getal van 696573 eieren werden ingeleverd, welk aantal in 1916 over 329 leveranciers, klom tot 1705043; in 1918 daalde dit getal we gens het toenmaals gebrek aan kippen voer, tot 1098876 om weer te klimmen in 1921 tot 1675107 van 491 leveran ciers. Daarna kwamen geregeld meer Liesjesweek en trokken naar „De Lin deboom" te Serooskerke, „Het Kasteel van Batavia" te Westkappel of naar „d'ooge kaemer" in „De Roode Leeuw te Domburg, waar ze een glaasje bran- dewien met suker, en de vrouwen een glaasje „liefde" dronken. Maar tegen woordig is dat ook al geen gewoonte meer. Mei, de „zoete maend", is ook de tijd van bruiloften en van spelerijen- Wie zag ooit iets vroolijkers dan een langen stoet huifwagens over de kronkelende wegen van onze eilanden, in het stra- ende zonnelicht van den Meidag? De rood en groen geschilderde wagens zijn zoo glad gewreven, dat men er zich in kan spiegelen, de staarten van de paar den zijn zorgvuldig „geslienterd en ze dragen vandaag hun mooiste „kopstuk ken". De ouderwetsche speelwagen, waarvan de witte huif over de hoepels aan weerszijden gedeeltelijk omhoog gerold was, en die met zijn bonte zak doeken, aan de hoepels gebonden, een zooveel fleuriger aanzien had, wordt niet meer gebruikt, en ook zit de voer man niet meer op den bodem van den wagen, vóór de voorste plank, zooals vroeger toen hij zich niet met het ge zelschap mocht bemoeien en ook niet mee ter kermis ging. Dat zijn allemaal dingen uit de oude doos. En dan het heulen! Eenmaal was dit eeuwenoude gebruik in heel Holland en Zeeland bekend, en lang hield het nog in Zeeland, speciaal op Walcheren stand, tot het tegenwoordig hoe is het mogelijk! ook daar meer en meer in onbruik geraakt. Maar we kennen den tijd nog wel dat er geen heultje overgereden werd, en geen bonte koe in de weide werd gezien, of alle spele- rijders maakten van hun heulrecht ge bruik, en als ze hun meisje hadden ge kust dat het klapte, zongen ze allemaal: Heulen, heulen is ons zin, Heulen brengt veel vreugde in. 2) eieren tot 1927, toen van 503 leveran ciers er 1933274 leverden; toen werd ook 30550 kg boter en 30000 kg fruit geveild. Na 1927 is een daling ingetre den tot dat in 1932 slechts 1125220 eie ren geleverd werden en slechts 5410 kg boter. De daling van de boteraanvoer was een gevolg van de oprichting van twee boterfabrieken, te Aardenburg ens IJzendijke. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de veiling nog te redden is indien allen samenwerken om het eier- getal op te voeren tot minstens twee millioen. De vergadering herkoos den heer I. van Cruiningen bij acclamatie als com missaris- Een voorstel van 't bestuur tot liqui datie kon niet in behandeling komen, wijl niet het vereischte twee derde deel der aandeelen vertegenwoordigd was; daarom werd besloten binnen een maand een nieuwe vergadering van aandeel houders uit te schrijven, nadat in een naderVte bepalen vergadering van het bestuur aan ieder de gelegenheid zal zijn gegeven middelen aan de hand 'te doen tot de noodige verhooging van den eiertoevoer. DE NATIONALE JUBILEUM MARSCH VAN ACHILLES. De groote voorbereiding van den Na- tionalen Jubileummarsch van de tienja rige gymnastiekvereeniging „Achilles" te Middelburg, deed veel verwach ten, als het weer maar wilde medewer ken. Dit laatste is gisteren gelukkig voor organisatoren en deelneemsters en deelnemers het geval geweest en het succes, dat feestcommissie en bestuur hebben gehad, is dan ook zeer groot ge weest. Het slotnummer van de feesten voor het tweede lustrum van de kra nige vereeniging is niet minder ge slaagd dan de verschillende zaalfeesten van dezen winter en is een schitteren de propaganda tevens geweest voor ons schoone eiland Walcheren. Reeds Zaterdagmiddag begon het eerste voorspel, toen tegen 5 uur na eenig pech onder weg, de groep deel nemers van de Koloniale reserve uit Nijmegen bij de Stationsbrug per auto bus aankwamen, waar bestuursleden en de beide „voortrekkers" ter verwel koming aanwezig waren en het direct per slaande trom in vlug marschtem- po door een deel der stad ging om hen, die nog wat haast onbegrijpelijk is niet wisten, wat te gebeuren stond, daar aan te herinneren. Men kon daarbij een groet brengen aan de secretaresse der commissie, mej. Roose, die ziek te bed ligt. Maar nog meer is dit des avonds het geval geweest toen hetmuziekgezel schap Crescendo, onder leiding van den heer P. C. J. de Graaf op de Markt op een gelegenheidspodium voor het Stad huis een concert gaf en dit op een zeer lofwaardige wijze. Het doet den heer de Graaf allen eer aan dit korps tot deze hoogte te hebben opgevoerd.. Tegen 9 uur, toen het eerste deel van het concert ten einde liep, kwamen vanuit de Abdij de signaal afdeeling van Achilles, alle leden en adspiranten van Omdat Pinksteren meestal in Mei valt, vallen de Mei- en de Pinkstergebruiken vrijwel samen. We spraken reeds van de Pinksterbloem en de Pinksterboom als geen van beide in Zeeland bekend. Des te meer wordt de Pinksterkermis er in eere gehouden; nog altijd houden op Pinkster-drie tal van Zeeuwsche dorpen hun kermis, die op Walcheren van een ringrijderij vergezeld pleegt te gaan. Over dit volksfeest, dat vooral op Souburg, Koudekerke, Westkappel en Nieuwland in eere wordt gehouden, behoeven we niet uit te weiden. Op de Zuidbevelandsche kermissen is vooral t gaaischieten gebruikelijk, dat we even zeer als bekend mogen veronderstellen. Er zou nog heel wat meer te vertellen zijn over Zeeland in de Mei, als over de Meikoopdagen, die hier en daar nog in eere worden gehouden, en over het. feest van de cloveniers-confrerye van Scher- penisse, waar de gildebroeders in de week van Pinksteren op vier opeenvol gende dagen na den middag „vrij bier" hebben en het vroolijk kan toegaan in het voormalig rechtshuis, thans raad huis, van het dorp. Misschien komen •we daar nog wel eens op terug, maar thans, nu de Meimaand al weer op haar eind loopt, en in haar laatste dagen haar schade schijnt in te willen halen, willen we niet langer beslag leggen op den tijd en de aandacht van onze lezers; immers 4s het duizend maal genoeglijker om van de Meivreugde te genieten, dan om er alleen maar over te lezen. J) Of kent een van onze lezers dit ge bruik ook elders in Zeeland? Deze vraag geldt ook voor het vervolg. 2) Wie kent de verdere regels van dit liedje?

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6