KANEBO - ZIJDE G. ROBIJN Co Japonnen Blouses LAATSTE BERICHTEN. VERKEERSWEZEN P. T. T. RECHTZAKEN. SPORT. LEGER EN VLOOT. INGEZONDEN STUKKEN. BUITENLAND. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BURGERLIJKE STANG. MARKTBERICHTEN. AGENDA. yilSSSMGEN. ADVERTENTIEK. AARDBEI- VRUCHTENLIMONADE LANGE DELFT H 14 MIDDELBURG AUTOCAR „DE LUXE Nederlandschen tuinbouw steunt, doch het zou beter zijn, indien de regeering de oorzaken, die steunverleening nood zakelijk maken, en waarvan de hooge Engelsche invoerrechten een der aller voornaamste zijn, weet weg te nemen. In aansluiting aan een vrij langdurige discussie deelde de heer V a 1 s t a r mede, dat het in de bedoeling ligt een adres aan de regeering te zenden in samenwerking met de organisaties van den handel, in welk adres deze vraag stukken onder de aandacht der regeering zullen worden gebracht. DE VEILING TE OOSTBURG. In de gisteren te O o s t b u r g ge houden vergadering van „Avicultura" kon het voorstel tot liquidatie niet in behandeling komen en zal binnen een maand weder een vergadering plaats hebben. Intusschen bleek, dat wellicht de veiling nog te redden is, als het aan tal eieren tot twee millioen is op te voeren. Maandag nemen wij het uit voerige verslag op. De raad van Kolijnsplaat be sloot tot herstel van de Dorpsstraat, De Koningin is hedenochtend naar Het Loo vertrokken voor het zomerver- blijf. Met zekerheid verneemt het C.B. thans, dat alle ministers-Tweede Kamer leden in het nieuwe kabinet, hun Kamer lidmaatschap zullen nederleggen, Hedenmorgen sprong het 8-jarig zoontje van den heer v. d. K., chef van politie te Etten en Leur, op den Haagweg uit een nog in beweging zijn de tram, kwam daarbij te vallen en werd door de wielen gegrepen en op slag ge dood. De kleine was met een ander broertje op weg naar school te Breda, terwijl twee oudere broertjes, die dage lijks per rijwiel naar school gaan, getui ge waren hoe hun broertje dood onder de tram vandaan werd gehaald. Ind. Stoomvaartlijnen. Sibajak (uitreis) 26 van Marseille. Dempo 25 (8 v.m.) v. Rotterdam te Batavia. Chr. Huijgens (thuisr.) 26 te Suez. De Minister van Waterstaat 'brengt ter kennis dat de bevoegdheid om mo torrijtuigen te besturen is ontzegd: bij vonnis van het kantongerecht te Zierik- zee aan M. C. van der Vliet, wonende te Zierikzee voor een termijn van zes maanden, ingegaan op 20 April 1933. Postduiven. Zondag j.l. hield de postduivenvereen. Zeelandia te Middelburg een wed vlucht met oude duiven van uit Noyon (Fr.). Afstand 218 km. De duiven werden gelost om 8 uur met Z.O. wind. De eerste prijswinnende duif bereik te haar hok om 10 u. 58 m. 41 sec. Laatste prijswinnende: 11 u. 34 m. 38 sec. De prijzen werden behaald als volgt: le, 2e, 4e, 15e en 20 pr. R. Dirven; 3e en 23e pr. J. de Bree; 5e, 10e en 27e pr. W. v. Loenhout; 6e, 7e en 26e pr. J. Poortvliet-, 8e, 13e, 18e en 24e pr. P. Pantus; 9e pr. A. C. Bernard; lie pr. F. Rijnsdijk; 12e pr. S. Versluis; 14e pr. P. J. Marcus; 16e en 30e pr. J, Geene; 17e pr. A, v. Dixhoorn; 19e en 31e pr. R. de Vos; 21e pr. C. v. d. Broek; 22e pr. J. v. d. Berge; 25e en 28e pr. W. J. Adriaansen; 29e pr. L. Petiet; 32e pr. C. Blok. delburg 9taat er momenteel nog 't bes te voor. Morgen krijgen ze de Heroanen op bezoekvan wie ze in Breda met 4-2 wonnen. Indien onze plaatsgenoten er van doordrongen zijn, dat éen neder- ilaag hun het eerste-klasseschap kan kos°ten, dan geloven wij dat er zeer ze ker van de Bredanaars kan gewonnen worden. De traditie heeft ons geleerd, dat de conservenluidjes hun beste spel tegen de Middelburgers demonstreeren. In hoeverre zich dit nu zal herhalen moeten we afwachten, feit is het dat oppassen de boodschap is. De indruk over het Hero-team te Bre da was, dat zij over een uiterst faire ploeg beschikken met een hard werken de backlinie; ook de beide kanthalfs lieten vaak stüig defensief werk zien. Hun spil, Dikmans heeft een goede op vatting van zijn taak, terwijl De Bruijn op de midvoorplaats alle aandacht ver dient. Doelman van Raaij heeft een goeden kijk op het aanvalsspel van zijn tegenstander en dat hij zich goed weet op te stellen en klemvast is heeft hij reeds meermalen bewezen. Wanneer de weersgesteldheden van dien aard zijn, dat iedere speler zich voor het volle pond gedurende 2 maal 45 minuten kan geven, dan meenen wij wel dat de groen-witten met deze goed getrainde combinatie veilig van wal kun nen steken. Evenals de promotiëcompetitie voor de 2e klasse spannend is, belooft ook die voor de 3e klasse niet minder aan trekkelijk te worden. De Zeelandianen, die, in tegenstelling met eerder door ons geopperde veronderstelling, een mooie kans blijven behouden (getuige de verdienstelijke zege op mevo) trekken naar Axel om voor de in Middelburg ge leden nederlaag revanche te nemen. De tweede wedstrijd in deze promotie is die tusschen Mevo en Boeimeer, waarin de kansen voor de tweedeklasser hooger aangeslagen dienen te worden dan die van Boeimeer. Woensdagavond hield de afdeeling Middelburg van Burger Pro Rege haar jaarvergadering in het Militair Tehuis. Zoowel uit het verslag van den secretaris, den heer K. Schout, als uit de rapporten der z.g. hospitaal- en re- crutencommissies bleek, dat in het af- geloopen jaar heel wat voor de militai ren is gedaan. De penningmeesteresse, mejuffrouw W. A. Vertregt, kon in haar verslag nog gewagen van een batig slot. Als spreker trad op ds. W. F. M. Lin deboom te Serooskerke, die een gloed volle rede hield over „Trouw aan Vorstin en Vaderland". Staande zongen de aanwezigen twee coupletten van het Wilhelmus, terwijl het Evangeliesatie zangkoor der Geref- Kerk een zestal lie deren zong. De zaal was geheel bezet, o.a. met 'n groot aantal leerlingen der S.D.O.A, De gep. Iuit.-generaal P, J. van Stein Callenfels vierde Woensdag in goede gezondheid zijn 90sten verjaardag. De Koningin-Moeder zond den ge neraal een telegrafischen gelukwensch. Minister Deckers deed hem in een brief zijn gelukwenschen toekomen. Het 6e regiment Veld-artillerie uit Leiden heeft 's ochtends gedefileerd voor zijn vroegeren commandant, den luit.generaal b.d. P. J. von Stein Callen fels. Terwijl de regimentsmuziek het défilé opluisterde. Generaal Von Stein Callenfels nam in uniform de huldebetuiging in ontvangst. Voetbal. K.N.V.B. programma. Kampioenschap van Nederland. V elocitas-F eijenoor d. Stormvogels-P.S.V. Afdeeling IV. Promotie-competitie 2e klasse. Middelburg-Hero. Promotie-competitie 3e klasse. Mevo-Boeimeer. Axel-Zeelandia. De strijd om een plaats in de eerste klasse schijnt ook dit jaar niet zonder sensatie te zijn. Dachten we aanvanke lijk dat het gaan zou tusschen Middel burg en V.V.V., langzamerhand is de laatste afgezakt in het hoekje waar de slagen vallen. Wederom moesten zij voor de derde maal in successie met 2-1 de eer aan hun tegenstanders af staan. Mochten de geel-zwarten hun protest tegen Middelburg, hetwelk nog steeds hangende is, verliezen dan is de kans voor de Noord-Limburgers zeer minium om haar oude plaats in de eer ste klasse in te nemen. Juliana, dat in den beginne als out sider beschouwd was, zit den groen- witten leelijk op de hielen. Ze bezitten door hun overwinning op V.V.V., op Hemelvaartsdag, 6 punten, welk aantal zij, indien er uit van Hero gewonnen wordt, kunnen opvoeren tot acht. Mid- 1. Afzender onbekend stuk in de prullen mand. 2. Briefwisseling wordt over ingezon den stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopü wordt niet terugge zonden. 4. Maakt het kort VIA DE VER. V, NED. GEMEENTEN? Geachte redactie. Mag ondergeteekende s.v.p. eenige plaatsruimte voor onderstaande. Bij voorbaat dank, In uw blad van 24 Mei j.l. komt onder rubriek Zeeland een ar tikel voor over steunverleening aan den Landbouw en bestrijding werkeloos heid. Dit artikel bestreedt in de eerste plaats een besluit van den Raad der gemeente Poortvliet inzake steunver leening aan den landbouw en het treffen van maatregelen door de Regeering om door dien steun meerdere veldarbeiders aan werk te helpen- Daaronder volgt dan een opmerking, dat de wijze waar op de Raad van Poortvliet dit adres be handelde foutief moet worden genoemd en de raadgeving zich in dergelijke ge vallen in verbinding te stellen met de Vereeniging van Nederlandsche gemeen ten. Ik hoop dat steller van gemeld ar tikel en jde gemeenteraadsleden uit Zeeland zullen lezen hetgeen ondervin ding aan ondergeteekende in dezen heeft geleerd. Op 6 April 1932 (zie raadsverslag in het no. van de Goesche Courant van 8 April 1932) werd door ondergeteeken de als lid van den raad der gemeente Heinkenszand in de vergadering van dien datum het voorstel gedaan een adres aan de regeering ie zenden via de Vereeniging van Nederlandsche ge meenten om hij het verleenen van steun aan den landbouw (tarwesteun) zooda nige maatregelen, te nemen dat niet al leen de verbouwer doch ook de veldar- beider zal worden geholpen. Dit.-voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen en de voorzitter (burgemeester Mes), wilde zich gaarne met de samenstelling van het adres be lasten. Nadat de redactie van het adres aan de goedkeuring yan de raadsleden was onderworpen wetd dit ingezonden aan genoemde vereeniging, Tot heden wacht de gemeenteraad echter tever geefs op antwoord. Wel is van hei be stuur der „Z. L. M." een heele corres pondentie ingekomen waaruit men wil doen blijken^ dat ons besluit geheel bezijden de werkelijkheid is. Gelukkig komen thans meerdere plat telandsgemeenten tot de conclusie dat iets in de richting van het raadsbe sluit van Heinkenszand en thans ook in dat van Poortvliet moet geschieden en aangezien de vereeniging van Neder landsche gemeenten het zelf niet x^podig vond antwoprd te geven aan de ge meente Heinkenszand, (Ook deze 'ge meente is lid der Vereeniging en de burgemeester is zelfs bestuurslid der afdeeling Zeeland), hoopt ondergetee kende dat door alle gemeenten in Zee land adhaesie zal worden betuigd en dat het adres thans het noodige resul taat zal hebben. Hoogachtend, Heinkenszand. G. P. BEAUFORT- gram zou vormen, in het congres zal worden aangenomen. Beperking militaire uitgaven. Praten over de vlootwenschen te Ge- nevè met diverse amendementen. Er was een Duitsch amendement, dat Duitschlan.d het recht zou hebben een nieuw slagschip te bouwen ter vervan ging van een al oud recht, dat Duitsch- land volgens het Verdrag van Versail les bezit, doch dat het ontwerp conven tie van MacDonald aan de Duitschers wilde ontnemen, daar volgens het Brit- sche plan geen enkele mogendheid een nieuw slagschip zal mogen bouwen, be halve Italië, dat één schip zal mogen op stapel zetten, als prijs voor Italië's toe treden tot de Londensche conventie, en voorts was er een amendement van de delegaties van Zwitserland, Finland, Polen, Roemenië, Spanje en Zuid-Slavië, dat het recht wilde geven tot den aan bouw van slagschepen van de tweede categorie ter vervanging van oude sche pen en voorts de voorstellen van de voorbereidingscommissie Loudon, die het recht om ten aanzien van slagsche pen, kruisers en destroyers, bestaande schepen door die van een andere cate gorie te vervangen, mits daardoor de totale tonneninhoud niet vermeerderd wordt, in de conventie zou willen opne men. Het amendement van de 6 staten werd ook ondersteund door de delega ties van Turkije en Estland, en ook prof. Rutgers sprak zich als Nederlandsch af gevaardigde ten gunste van het in het Zweedsche amendement bepleitte recht van vervanging van tonnage uit. Hij ver wonderde er zich over, dat het Britsche ontwerp conventie, dat immers alles had willen omvatten, waarover op grond van de vorige discussies overeenstemming te bereiken schijnt, het in de voorberei dingscommissie Loudon eenstemmig aangenomen compromis op dit punt had veronachtzaamd. Prof. Rutgers kwam ook er tegen op, dat de groote mogend heden maanden lang met elkander, eerst te Washington en daarna te Londen over het hen het beste passende vloot- programma hadden overleg gepleegd en dat thans de kleinere mogendheden op eenmaal zich zouden moeten verplich ten hun status quo te handhaven, zonder dat eenige wijziging door overdracht van tonnage van de eene categorie naar de andere zou geoorloofd zijn. Het resultaat van de debatten was, dat Eden, de Engelsche afgevaardigde, op een toon van meegaandheid verklaar de, dat hij bereid is met Zweden en de andere kleinere zeemogendheden in overleg te treden over een wijz.ging van het Engelsche ontwerp conventie in hun geest. Verlaten de Ver. Staten de finitief den gouden standaard? De voorzitter van de commissie voor het Bankwezen van het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden, Steagall, heeft Vrijdag een wetsontwerp inge diend, volgens het welk de Ver. Staten den gouden standaard voor goed zou den verlaten. Tegelijkertijd wordt ge meld, dat Roosevelt gunstig tegenover zulk een voorstel staat. Door deze maatregelen zullen de schulden der bui- tenlandsche mogendheden, betaalbaar zijn in wettige betaalmiddelen, inplaats van in goud. Het door Steagall ingediende wets ontwerp beteekent practisch dat alle particuliere en openbare goudclausules worden opgeheven. Verder worden vol gens dit ontwerp alle Amerikaansche en buitenlandsche verplichtingen w.o. ook de oorlogschulden, de rentedienst voor Amerikaansche leeningen, douanerech ten enz. betaalbaar in Amerikaansche papieren valuta. Men acht het zeker, dat het wetsont- werp, dat een deel van Roosevelts pro BELGIE. Tegen Nederlandsche garnalen. De i staking der garnalenvisschers op de Vlaamsche kust heeft te Oostende aan leiding' gegeven tot een incident, meldt de Brusselsche correspondent van de N- Rott. Crt. Ongeveer 250 visschers drongen een café binnen aan de Nieuw- straat, waar een uitgebreiden handel in garnalen wordt gedreven en waar, naar zij meenden te kunnen verzekeren, veel Nederlandsche garnalen worden ver kocht. De visschers bedreigden de han delaars met boycot. Voorts kochten zij den aanwezigen voorraad garnalen op i tegen 4 fr., per kilo en droegen hem j naar de hospitalen en de tehuizen voor ouden van dagen. Vrijdagochtend heb ben zich 60 Oostendensche garnalen visschers naar Zeebrugge begeven, waar zij de aankomst van Nederlandsche garnalenschuiten wilden beletten, Dfe politie en de gendarmerie hebben de betoogers tot heengaan gedwongen. De burgemeester heeft van zijn kant alle samenscholingen verboden. Verwacht wordt evenwel, dat de visschers bij de actie niet lang meer zullen volhouden en mogelijk reeds Zaterdag, of ten laat ste Maandag weer in zee zullen gaan. FRANKRIJK. Hevige onweersbuien. In verschil lende deelen van Frankrijk hebben he vige onweersbuien gewoed. In de omge ving van Lyon gingen zij met hagel buien gepaard. Aan de kust stormt het, waardoor de scheepvaart veel hinder ondervond. In het Nauw van Calais liep een visschersboot op een rots en werd geheel vernield. De bemanning kon wor den gered. ENGELAND. Koningin Marie werd gister 66 jaar. OOSTENRIJK. Communistische partij verboden, De ministerraad heeft, met het oog op den laatsten tijd herhaaldelijk geconstateer de illegale en voor den staat gevaarlijke actie der communistische partij, deze partij voor Oostenrijk verbonden. BRITSCH INDIE, Gandhi. Gandhi's hongerstaking van drie 'weken zal Maandagmiddag a.s. ten einde zijn. Vrijdag was het de 18e dag die Gandhi zonder voedsel doorbracht. Hoewel hij zeer zwak en slechts met zachte stem spreekt, its zijn toestand nog steeds bevredigend. K a p e 11 e. Groote veiling van 26 Mei 1933. Kruisbessen 8.208.40 per 100 kg. Kleine veiling. Spinazie 15; roode bessen 4449; alles per 100 kg.; krop salade 0.401.30 per TOO krop; rabarber Selderyplanten 18; koolplanten 1016, alles per 100 bos; aardbeien 4546 per 100 kg.; aardbeien 0.401.30 per 100 stuks;komkommers 1011 per 100 st. Te Ou d-V ossemeer heeft Vrijdag het gemeentebestuur aanbesteed het uitvoeren van grondwerk, verband houdende met het maken van een ha venmuur en betondamwand. Inschrij vers waren: C. Pipping Pz., 1585,56; D. v, Driel 1305; A. Veraart 1325; Adr. Verhees 1225 en Jb. v. d. Kloos ter 879.50. Alle inschrijvers wonen te Oud-Vos- semeer. Gunning volgt later, De N.V. Zeeuwsche Beton Maat schappij te V1 a k e was voor 21.275 de laagste inschrijfster voor het maken van de betonnen verruimingswerken in het Goorloopgebied van het Stroomge bied van het Waterschap de Aa in N. Brabant. Goes Overleden: C. Goeman 78 jaar wedu we van H. Dronkers; J. A. de Blaeij 28 jaar echtgenoote van M. C. Wisse. Goes, 26 Mei. Veilingsvereeniging „Zuid Beveland." Groote veiling: Kruis bessen 810.10 per 100 kg. Kleine veiling: Postelein 1518; Spi nazie 810; Tomaten 29; Aardbeien 70 105; idem 2e soort 3582 per 100 kg. Bloemkool 716; iedm 2e soort 37; idem 3e soort 12; Kropsla 0.80 2,10; idem 2e soort 0.500.80; witte Komkommers 810; idem 2e soort 5 9; groene Komkommers 910; idem 2e soort 5—7; Savoyekoolplanten 0.16 0.19 per 100 stuks. Wortelen 915; Rhabarber 55.70; Selderij 2.302.50; Pieterselie 2; Radijs 1.503.60; Sjalotten 5.20; Bloemen- Rozen 721; Lathyrus 6 per 100 bos. Honing 0.400.41 per flacon. w Vlissingen. Veiling van 26 Mei 1933. Spinazie 68; postelein 20; mis- krul 14; nieuwe poters 24, alles per K.G. Kipeieren 2022; eendeieren 1821 per 10 stuks. Bloemkool 1020; sla 1 per stuk; prei 71%\ rabarber 2—4; ramanas 4; peeën 1215; pioenen 1825; Iris 13; papaver 17; anjers 11, alles per bos. Zuring 113; peterselie 1123, per chip of kist. Andijvie 4751 per kist De veiling is gisteren voor het laatst gehouden ingevolge het raadsbesluit tot opheffing. BIOSCOPEN. „A1 h a m b r a" (Oprit). 8 uur en Zon dag 3 uur matinée. „Dokter X". „Luror" (Bellamypark) 8 uur en Zon dag 3 uur matinée. „Es gibt eine Frau die dich niemals vergisst" en „Mensch erger je niet". 462ste STAATSLOTERIJ. 5e Klasse; 8ste lijst. Trekking van Vrijdag 26 Mei. PRIJZEN VAN: 15000: 6449 1000: 6087 13752 15269 16208 18338 400: 96 2488 4517 8802 200: 1326 4017 12563 14818 15368 18770 100: 11 8272 9391 9504 13135 15160 15247 15885 20659 PRIJZEN VAN 70. 2980 8350 8450 9406 9449 10902 10998 14016 NIETEN. 2902 2935 2958 8374 8391 8411 8441 8454 9388 10955 14024 14062 14096 19243 19260 19281 12458 Voor de deelneming, ons be toond bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer PAULUS DEKKER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, W. A. DEKKER. Middelburg, 27 Mei 1933. Noordweg. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer C. SLABBER, betuigen wij onzen hartelijken dank. WED. C. SLABBER— ADRIAANSEN. Bom: A. SLABBER. S. E. SLABBER— OUWELEEN. C. A. SLABBER. Middelburg, 27 Mei 1933. met kleine aardbei in de vruchten siroop. In voorraad bij M. PETERSE MIDDELBURG. en in 100 zijde Wascht als linnen IJzersterk. JNjP Ziet onze etalages A.s. Dinsdag mooie tocht DOOR ZUID-BEVELAND met bezoek aan de Markt te Goes. 1. per persoon. Vertrek 1.40 uur Markt, Middelburg. Kaarten verkrijgbaar bij den Heer J. P. BOOM, Kapper, Gravenstr., Middelburg. Telefoon 688. Te Koop: EEN NETTE BURGERWONING met schuur, kippenhokken en grooten tuin, beplant met tachtig fruitboomen enz. Uitstekend ge schikt voor gepensionneerde. Prachtig gelegen aan den Noord straatweg te Serooskerke (W.) Brieven onder letter P., Hulppost kantoor Serooskerke (W.)

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3