PUROL Eerste Hulp KORT ZEEUWSCH NIEUWS. SPORT. ONDERWIJS. BIOSCOPEN. REURSTHERMOMETER van Zaterdag. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. Middelburg. GOES Aks Markt AMSTERDAM, 20 Mei Hel eerste getal is de vorige notee- fiog, daarop volgt de officieele notee- •iag van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 100% 100%. Ned. 17 1000-4% 99%—'99%. Ned. 31 1000-4 97—97%. Ned. 33 1000-4 97—97%. Certificaten-3 77%77%, O, Indië 22 doll. 1000-6 89%—89%, O. Indië 23 pndst 100-6 70% O. Indië 26 1000-4 86%—86. Denemarken Oblig, 1926-5 82%82%, Duitschl. pndst. 100-7 44%44%. Duitschl. 30 1000-5% 36%—38. Zwitserl. oblig. '24-5 102101%. Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 100.%100% Amsterdam 1933-5 93% 's-Gravenhage 1929-4% 99% Rotterdam 19261930-4% 84%—86. Utrecht, prov. 1929-4% 100% Berlijn 1925-6% 27%—29%. ling op den keiweg van Oostburg naar Sint Laureijns op te heffen, en deswege genoegen te nemen met een jaarlijksche uitkeering van 238, welk bedrag in het belang van den weg zal worden be steed. Met betrekking tot het gebruik ma ken van het streekarchief te Sluis, werd nog geen besluit genomen. De ontvangsten bedroegen 2.990, de uitgaven 2.832. De begrooting voor 1933-'34 sluit met een post voor onvoorzien van 110 op 3260. Het dijkgeschot werd vastgesteld op 3 per ha v.j. 3. In de vacature ontstaan door het be danken van den heer E. de Smet, werd als gezworene gekozen de heer Fran cois Haak-Dieleman met 12 st. tegen 4 st- op den heer A. v. Rie. Staking landarbeiders in West Zeeuwsch-Vlaanderen. ZUIDZANDE. De landarbeiders zijn Donderdag wegens een loongeschil in staking gegaan- Het aantal stakers, die georganiseerd zijn in den Nederl. Land- arbeidersbond, bedraagt ongeveer 80. (N. Rott. Crt.) De collecte voor het onderwijs aan Slechthoorende kinderen heeft te Dom burg en Oostkapelle samen 27.62% opgebracht. Op 4 en 5 Juni a.s. wordt te R e - tranchement een bazaar gehouden ten bate van de muziekvereeniging al daar. Zeeuws. Hyp. B-5 100100% Zeeuws. Hyp. B-4% 9999 A Amsterd. Bank 117%—117% C Rott. Bankver. 83% A Twentsche Bank 9595 A Pref. Gruyter Zn A. 116117% A Pref. Jurgens A 87%—87% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 370 A De Schelde N.B. 38 A Ver. Papf. v. Gelder 63%63% C Am. Car Foundry 13%14% C Am. Smelt Ref. 24%24% C Farbenind. I.G. 70%71% C U. States St. C. 41%—41 C North Am. Cy. 22%—22% A Born. Sum. H.M. 151%150 A Linde Teves Stokv. 69%69 A Ned. Wol Mij. 65—68. A Singkep Tin M. 110110. A J. C. Japan Ln. 3433%. A Rotterd. Lloyd 53%53%* A S. M. Nederland 6161. A Amst. Thee C.M. 36%—36%. Om in het gezin aan groot en klein, da delijk hulp te kunnen verleenen bij Brandwonden en Snijwonden en alle andere Huidverwondingen, is het zoo veilig thuis altijd bij de hand te heb ben een doos of tube (Ingez. Med.) K.N.V.B, programma voor a.s. Zondag. StormvogelsGoahead. VelocitasP.S.V. Promotiecompetitie 2e klasse. JulianaMiddelburg. V.V.V.—Hero. Beslissingswedstrijd. MevoAlliance (terrein Dosko). V rLendschappelijk. ZeelandiaVlissingen. De Promotiewedstrijden. Opnieuw staat er voor onze hoofdste delijke groen-witten een zware reis op het programma, n.l. naar Spekholzer- heide in het Zuiden van Limburg. Hoewel de ^verrichtingen van Middel burg in de eerste helft dezer degradatie competitie van dien aard zijn, dat men zelfs optimist zou worden, achten we 't Voor het examen apothekers-as sistent slaagde te Groningen, mej. J. M. Heuseveldt te Middelburg. Woensdag werden in de Pitman- school te Goes voor de tweede maal in 1933 de examens afgenomen voor de vakken Machineschrijven en Steno grafie. Voor het diploma Machineschrijven, 10-vingersysteem, -vaardigheid, slaag den: De heeren L. Duvekot Czn., Goes, C. Paauwe, Heinkenszand, A. J Nieuwenhuyze, Yerseke, A. Dapsy, Goes en mej. A. Baarens, Kruiningen. Voor het diploma Machineschrijven B, snelheidcertificaat resp. 56 en 49 w. per minuut, de heeren C. J. de Jonge en A. J, Nieuwenhuyze, beiden te Yerseke. Voor het diploma A Stenografie Pit man, de dames C. J. van de Reepe te Goes en A. Baarens te Kruiningen, Voor het diploma B Stenografie Pit man, mej. Jac, Lóus te Oudelande, mej. C. J. v. d. Reepe te Goes en de heer J. Kouman te Rilland-Bath. Allen leerlingen van de Pitmanschooï te Goes. Voor de nieuwe cursussen wordt ver wezen naar de advertentie in dit blad, terwijl vooral de aandacht wordt geves tigd op de cursussen voor leerlingen van H.B.S. en M.U.L.Ch Geslaagd aan de universiteit te Utrecht voor het theor. tandheelkundig examen 2e gedeelte, mej- H. Vaandrager. Bevorderd tot tandarts, de heer J. M. v. d. Velde. Te Amsterdam slaagde voor het examen zwemonderwijzer, uitgaande van den Ned. Zwembond, de heer L- G Coomans te T h o 1 e n. De heer C. Schutijzer, thans kwee- keling met acte aan de R. K. school te Vlissingen is ingaande 11 Juni benoemd tot onderwijzer aan de R. K. school te Zierikzee. Aan de universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten Henry Marchand, een be kend chansonnier en cabaretier. Mar chand was reeds geruimen tijd in het bezit van acten Staathuishoudkunde en Staatsinrichting M.O. Houth. Alberts 30- A C Baltimore Ohio 14%14% A Southern Rlw. 13%13% C Union Pac. Rr. 78%—79 C Int. Nickel Cy. 11%—11% A Koloniale Bnk. 6768% A N.I. Hbk. 1000 56—57% C Ned. H. M. 1000 64%—65 A Alg. Kunstz. U. 27%—27%-28% A v. Berkels Pat. 17%—17% C Calvé-Delft 65—65% A C. Suiker Mpij. 2626% A Ned. Ford A.M. 129—129%-28% A Philips Gem. B. 148%—152-49% C Unilever 94%96-95% C Anaconda Cop. 10%—10%-11% C Bethlehem St. 22%22%-% C Kennec Copper 14%14%-% A A.N.I.E.M N.B. 221—221%. C Cities Serv. Cy. 2%2% -3. A Kon. Petr. Mpij. 156—158%-59%. C Contin. Oil Cy. 9%—10%-11%. C Shell Union O.C. 5%6%-%, A Holl. Amer. Lijn 21% toch raadzaam eenige reserve in acht te nemen voor de komende ontmoeting op het Julianaterrein. Weliswaar won Middelburg thuis met sprekende cijfers, doch gezien Voorjans c. s. eigen grond te bespelen krijgen, zou het ons niet verwonderen, dat het dit maal een puntenverdeeling werd, te meer omdat de blauw-witten altijd nog een redelijke kans hebben eindelijk er eens in te zullen slagen den zoo begeer den titel van eerste klasser te dragen. Gezien echter de homogeniteit der Mid- delburgploeg in de laatste wedstrijden, waarin zij toch bewezen ook doelpun ten te kunnen fabriceeren, en Vijge boom z'n vorm aanhoudt achten we het, langs deze zijde bekeken, ook weer niet uitgesloten dat de gasten ook nu een overwinning uit het vuur slepen. Dat Juliana hardnekkig zal volhouden, daar zijn we van overtuigd, doch wanneer Middelburg bezield is om op volle toe- renaantal te geven wat ze geven kan, dan kunnen ze met vertrouwen de ver re reis aanvaarden. Hero is te gast bij V.V.V. Wie verle den Zondag de conservenmenschen be zig gezien heeft zal zich afgevraagd heb ben of dit nu de ploeg is, die nog geen enkel punt wist te bemachtigen. )X%j twijfelen er echter aan dat dit het ddpr- snee-spel der Bredanaars gewee^T is, mocht echter het tegendeel waar zijn dan kunnen de V.V.V.ers nog wel eens benauwde oogenblikken meemaken. Mij. Ned. Scheepv. U. 58%58% 14—13% A K.N. Stoomb. A A H.V. Amsterdam 207%—207% -06 A Java Cult. Mij. 138%—137% A N.I. Suiker U. 9292 A Poerworedjo S.O. 5%—5% A Deli Batavia 138%—136%-40 C Deli Mij. 1000 130—129%-30% A Senembah 135%—137%-38 C Chicago Milw. 2%—3-3% A Amst. Rubb. C. 72%—74%-75 A Deli-Bat. Rubb. 29%—29-30 A Hessa Rubber 2930%-% A Serbadjadi S.R. 22%22% Prolongatie 22 WISSELKOERSEN. 19 Mei 20 Mei Londen &42 8.43 Berlijn 58.45 58.45 Parijs 9.78% 9.78% Brussel 34.62 34.60 Zwitserland 48.05 48.03 Kopenhagen 37.60 37.65 New-York 2.17 2.18 We slaan de kansen van Venlo hoo- ger aan dan die van de Heroanen. Voetbalveld „Wemeldinge". De regelintfscommissie voor de feeste- ijkheden ter gelegenheid van hel op Zaterdag 4 Juni te openen voetbalveld er V. V. Wemeldinge, heeft het voor- oopige programma samengesteld. Te half twee zal de officieele ont vangst op het terrein plaats hebben. Jaarna zullen voetbal- en athletiek- wedstriiden gehouden worden, en een ringrijderij per fiets. FLORA. Die oder keine. Marana: een klein gezellig vorsten dommetje, zooals dat slechts in de film wereld kan bestaan. Geen crisis- of budgetmoeilijkheden; troon- en liefdes- diplomatie zijn de voornaamste staats gebeurtenissen. Spoedig is de zenuwachtige (stem ming bij den staatsgreep tot zwijgen gebracht door een opmerkelijke vocale prestatie, die kalmeerender werkt, dan het geratel van machinegeweren of al- gemeene kanonnades. Dan ontstaat een „gemütliche" sfeer, 't keerpunt naar enthusiasme en geestdrift. Prins Michael en Prins Wenzel: twee pretendenten naar den troon van Ma rana en de liefde van Eva. Haar lied, haar stem en haar verschijning weet deze twee prinsen te boeien. Dat doet zij ons ook! Gitta Alpar zingt veel, vele ons allen bekende melodiën, Schlagers die men nog gaarne hoort. De Maraneezen zijn vol vreugde en bewondering. Haar stem is als een commando, die den staats greep ten gunste van haar beminden prins doet keeren. Een heldere frissche stem, die de aandacht trekt, die men vele malen en gaarne hoort. Max Hansen is de eene prins, Mi chael, het meest sympathiek van de twee, vroolijk en opgewekt. Marana's grenzen zijn voor hem gesloten, maar Michael weet wel raad. In een amu sante, komische scène, als vrouwelijke passagiere vermomd, imiteerend de vrouwenzangstem, zingt hij zich voorbij de kruisende bajonetten, ondanks gein- strueerd signalement. Prins Wenzel is een verwaand type, 'n nuffig, pretentieus mededinger naar den troon en naar Eva. Een voortreffelijke film, die is aan te bevelen. Niet alleen Gitta Alpar's melodieus zoetklinkende stem, doch ook de humoristische han deling ensceneering en buitengewoon fraaie fotografische opnamen zijn dit maal te bewonderen. Een knappe ope rette-film met een pompeus slot. Als tweede hoofdnummer deze week Het meisje van Armentières, een dra matische film uit den wereldoorlog. Ge raffineerde spionnen en verraders, doch ook opofferende liefde. Het slagveld, de loopgraven en voorwaarts rukkende troepen; een klein beeld van weder al die verschrikkingen in den krijg. ELECTRO. Siegfried (Die Nibelungen). Snel, zeer snel leven we in de nieüwste departementen van den nieuw- sten tijd de radio, de film. En dies mocht het een merkwaardig experiment heeten: hoe te staan tegenover een rol prent, die minder dan een dozijn jaren geleden aan de artistieke spits stond Deze laatste woorden dan niet bedoeld in de advertentiestijl daarin is nu eenmaal iedere spits dè spits, hooger dan iedere voorgaande hoogte maar in werkelijkheid. Fritz Langs Nibelun- genfilm was, in zijn tijd, een woord dat tot alle bioscoopbezoekers zei: ziet, zoo kan het, dezen kant moet het uit. Zooals dat wel meer gaat in zulke ge vallen: men gaat dien weg, en ontdekt dan een eind weegs zijnde, dat wederom van richting veranderd moet worden, Maar vergeet dan, dat de afgelegde weg.... de goede weg was, voor zijn deel. En door de schoonheid van het nieuwe landschap, ja misschien zelfs door een verwachte of. veronderstelde schoonheid die eens aan het einde van den ontworpen weg zal liggen, vergeet men het vele goede, dat het eerder af gelegde gedeelte bood. Zulk een goede weg, door een roman- tisch-schilderachtig landschap voerend, is de Nibelungenfilm. Van haar picturale schoonheid verloor zij niets; door de be werking als geluidsfilm won zij aan boei- kracht. En in haar geheel blijft het een schilderachtige en strakke, met dikwerf uitstekend fotografisch begrip en gevoe opgenomen, uitbeelding van de oude Ni- belungen-Saga. Zoowel voor dengene, die in de film meer dan een amusement ziet, als voor den bioscoopbezoeker die enkele uren de rauwe of monotone werkelijkheic wenscht te ontvluchten in het rijk der romantiek, is het interessant en boeienc deze „mooie" film na al dien tijd eens terug te zien. „SLOT OSTENDE". F. P. 1 antwoordt niet Midden in den Oceaan wordt een eiland gebouwd, hyper-modern, met een groot landingsveld voor vliegmachines Dat is de „F. P. 1". (Een geheim code woord van den ontwerper.) Om er de aandacht op te vestigen, wordt het ont werp van de F. P. 1 uit de archiefkamer gestolen. Met dezen diefstal begint de film, maar de eigenlijke gebeurtenis be gint op 't eiland zelf, waar de gemoe deren in opstand geraken en verraac wordt gepleegd. Terwijl de bouwers voor den microfoon luisteren, hooren zij schieten, rumoer, en daarna antwoordt de F. P. 1 niet meer. Men vreest het ergste en inderdaad wordt de toestand voor het eiland hachelijk, maar luchtheld (Hans Albers), stijgt op en weet den ondergang van het eiland te voorkomen. Deze film is een fastastische droom en toch grootsch en sterk van handeling iedere meter boeit en tot het einde toe stijgt de spanning. Industrie - Unilever Obl.markt— Philip* 'Z Amerika KoainkL -4 Suiker Rubber Tabak Schepen Mijnen - (Wettig gedeponeerd De raad van Arnemuiden be sloot tot het aangaan van een overeen komst met de gemeente Middelburg in zake hulpverleening bij brand, met 5 tegen 1 st. Tevens werd met 4 tegen 2 st. besloten, in verband met den zomer tijd het sluitingsuur voor de café's in de com der gemeente wijzigen en in over eenstemming te brengen met den slui tingstijd voor het winkelbedrijf. Tevens om geen werkverschaffing in te stellen- Vrijdagnacht zijn door de waak zaamheid van een beambte van den 'articulieren Nachtveiligheidsdienst te Jen Haag, twee inbrekers in het Interessant is reeds de bouw van het eiland, dat op reusachtige cylinders rust, en als leek meent men de con structie geheel te begrijpen. Dat moet kunnen drijven, kunnen voldoen aan de te stellen eischen. Er is ook een liefdesgeschiedenis door heen geweven en Hans Albers is nu eens niet de onweerstaanbare ver overaar maar de afgewezen minnaar. En zelden zagen we dezen gevierden artist zulk knap spel geven! Sybille Schmitz, met haar zuiver menschelijke creatie is eveneens uitstekend. Noemen we voorts Paul Hartmann en Peter Lowe, die als foto-reporter optreedt, doch zijn kleine rol tot een groot suc ces maakt. Als geheel een buitengewoon gaaf Ufa-product, een der beste Duitsche films ooit gemaakt! LANDBOUW. De Philantroop. Eindelijk weer eens een van de weinige Buster Keaton-films, en één die er onder deze zijn mag! Gelijk bij vrijwel alle komische ge schiedenissen, is er nogal veel onwe zenlijks in het verhaal, maar toch loopt er een draad door, die op vrij logische wijze tot het einde uitgesponnen wordt. Buster Keaton is de rijke philan troop, die wat geluk wil brengen in een achterbuurt, door de kinderen, inplaats van de straat, een prachtig gebouw voor gymnastiek te geven. Als Buster Keaton de openingsrede houdt, is er echter slechts een klein jongetje, met een straathondje, die het bovendien nog op een loopen zet, als hij uitgenoo digd wordt binnen te komen. De kin deren verkiezen hun straat, waar ze op groeien voor ondeugd en misdaad Vooral één der jongens gaat reeds vroeg een eind op het hellende pad, en mede omdat hij een lieftallige zuster heeft doet Buster Keaton al het mogelijke om hem nog te redden. Tenslotte schijnt de philantroop het slachtoffer te zullen worden van de misdadigers onder wier invloed het broertje van zijn geliefde staat, maar dit jongmensch ziet bijtijds in, dat de philantroop het goed met hem voor heeft, en een georganiseerde jongensbende brengt op het hachelijke oogenblik redding. Het is een film, die van begin tot einde boeit, vol kostelijke humor, waar bij zelfs de grootste nurks hartelijk zal moeten lachen, en tevens met vele trekjes fijn spel, vooral ook van Buster Keaton. In de journaal komt een mooie op name voor van den voetbalwedstrijd tegen België en verder noemen we nog een aardige film met Charly Chase en een populair-wetenschappelijke film „Heilige plaatsen", die kern en landen van oorsprong der godsdiensten, op be langwekkende wijze in beeld brengt. TER OPFRISSCHING VAN HET BLOED drinke men eenige dagen ach tereen 's ochtends vroeg een glas na tuurlijk „Franz-Josef'-bitterwater. Dit regelt de darmfunctie, waardoor veel al de maag versterkt en de zenuwen gekalmeerd worden. (Ingez. Med.) perceel de Spuistraat 39 aldaar, waarin gevestigd is Huf's Schoenenmagazijn, op ïeeterdaad betrapt, toen zij, door for ceering van de brandkast, reeds ruim 1000 hadden buit gemaakt. De inbre- cers zijn naar het hoofdbureau van po- itie overgebracht. 1 Aan de melkstaking in Wisconsin is Vrijdag een einde gekomen, Een voor- loopige regeling is getroffen. Men schat de schade, die het conflict heeft ver oorzaak op een millioen dollar. Eenige honderden personen werden tijdens het conflict gewond. WAARSCHUWING. In het Alge meen Politieblad waarschuwt de Offi cier van Justitie te Breda tegen han delingen van Jean Francois Mertens, photograaf, wonende in België, ook wel gehandeld hebbende onder den naam zijner echtgenoote Hortenae van Haaren, ook wel onder de firma Frans Mertens, Baarle Nassau, Molenstraat 129, doch in de laatste jaren veelal on der den naam Superbe. Hij noch zijn zoogenaamde firma is te Baarle-Nassau gevestigd, doch van daar uit'doet hij schoonschijnende aanbiedingen tot het maken van photografische portretvejr- grootingen tegen geringe vergoeding van porto's en het gratis leveren van loten in 'n loterij, en biedt, nadat men op het aanbod is ingegaan vrij kostbare lijsten aan voor de vergrootingen. Vele klachten komen in van gegadigden, dat na inzending van een voorschot op den prijs der lijst de vergrootingen niet wor den geleverd, of overigens ook aan de aanbiedingen geheel of gedeeltelijk niet wordt voldaan. SCHIP MET RUIM 36 VOET DIEP GANG. Donderdag is aan de Matex te Vlaardingen binnengekomen 't Noorsche motortraanschip „Sir James Clark Ross". Het schip, dat zijn eigen traankokerij aan boord heeft nam deel aan de walvischvangst in de Zuidelijke IJszee en heeft een groote lading wal- vischtraan aan boord. Het bijzondere van dit schip is, dat het een zeer groo- ten diepgang heeft n.l. ruim 36 voet. Tot heden, zoo meldt de Msb. kwam nog geen schip van dien diepgang de Waterweg binnen. Het motorschip „Kosmos" eveneens een walvischvaar- der met eigen traankokerij aan boord had een diepgang van 34 voet. De „Sir James Clark Ross" is in Feb. 1,1. van de Zuidelijke IJszee vertrokken kwam op 17 Maart aan de Walvisehbaai aan en op 12 April te Sandesfjord. Daar heeft het schip de bemanning, welke de walvisschen eigenlijk vangt en die uit 250 a 300 koppen bestaat aan wal gezet. Vandaar is het schip rechtstreeks naar Vlaardingen vertrokken. NA DEN ARENA-BRAND. De door den vioolbouwer Eugene Eberle be schikbaar gestelde eigen gebouwde viool voor de slachtoffers van den Arena- brand te Rotterdam is door t Comité geschonken, aan den violist S. de Weillé. TRACTOR BOTST OP TRAM. Donderdagmorgen heeft op den Utrecht- schen weg onder de Bilt, volgens het „U. D." een aanrijding plaats gevonden tusschen een tram en een door een tra<j- tor getrokken vrachtauto (vleeschkoel- wagen). Bij het naderen van de tram is de bestuurder van den tractor naar links uitgeweken, omdat hij vreesde met ziin breeden wagen niet rechts in de bocht te kunnen passeeren. Hij moest, om een aanrijding te voorkomen, sterk naar rechts uithalen, en raakte daarbij den motorwagen van de tram, waarlangs hij schuurde, om vervolgens tegen den eer- eei sta Gel' v. PriJ plai ke; lam lan< AbJ Ma: naa I me hit I L

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2