UNDEL EN NIJVERHEID. VERKEERSWEZEN I F. T. T. SPORT. GEMENGD NIEUWS. Het a.s. reisseizoen. hebben gezegd: „ik weet niet wie er geschoten heeft, ik blijf er liever bui- "té«:" Op de zitting van den kantonrechter zon verdachte onder eede hebben vol gehouden, dat hij deze woorden niet heeft gebezigd» Verdachte hield vol, de waarheid te hebben gesproken en dat hij het slacht offer was van de verklaringen van den veldwachter. Anderen dan hij zouden de geïncrimineerde woorden hebben ge sproken. De verbalisant verklaarde thans, dat het goed mogelijk was, dat óók de an dere vrienden iets dergelijks hebben ge zegd, doch getuige wist positief, dat B. deze woorden had gesproken. Ondanks de opmerking van den ad vocaat-generaal mr. Brants, die den ver dachte er op wees, dat deze gerust mocht doen wat hij gedaan had, doch niet onder eede had mogen ontkennen, dat hij zulks deed, bleef B. volhouden niets dan de waarheid te hebben gezegd. Ook de verdere tusschenkomst van president en raadsheeren om B. te be wegen thans eerlijk voor de zaak, welke in wezen onbelangrijk is, uit te komen, had niet de gewenschte uitwerking. De advocaat-generaal zeide in zijn re quisitoir, dat het een verdrietige ge schiedenis was, des te meer, nu B. niet te bewegen is zijn domme houding vaar wel te zeggen, zoodat het feit van op zettelijke meineed vaststaat. Met het O. M. van de Middelburgsche rechtbank is spr. het eens, dat in dit geval de opge legde straf te licht is. Gezien den ernst van het feit, vroeg spr. daarom verzwa ring daarvan tot 3 maanden. Mr. Kuijpers uit Middelburg betoogde, dat B. geen opzettelijke meineed heeft gepleegd. Hij is er zelfs van overtuigd de waarheid te hebben gesproken, hoe wel uit alles blijkt, dat hij de zaak feite lijk niet begrijpt. Waar het opzet der halve volgens pleiter niet is komen vast te staan, concludeerde pleiter tot vrij spraak, subs, een voorw. straf. Arrest 31 Mei a.s. Militaire opruiing. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogen- bosch heeft terechtgestaan de 19-jarige W- F. H. te Leiden, ingedeeld bij het 2e reg. huzaren te Breda, ter zake van mi litaire opruiïing tot feitelijke insurbor- dinatie en dienstweigering en poging de tucht onder de krijgsmacht te onder mijnen. Het was tegen het groeten, had gezegd dat als er geschoten moest wor den hij dat zou doen op diegene, die hem het commando gaf. Verder had hij de muiterij op de 'Zeven Provinciën opgehemeld. De auditeur-militair zeide o.m., dat verd., spionnagerijdienst 'heeft ver richt- De eisch luidde 15 maanden ge vangenisstraf met ontslag uit den dienst en ontzegging uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. De verdediger protesteerde er tegen, dat op de particuliere correspondentie van bekl. censuur is uitgeoefend. De krijgsraad veroordeelde verd. con form den eisch, doch zonder ontzetting uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. Getuige in gijzeling gesteld. De 25-jarige schilder P. H. van der M., en de 20-jarige koopman W. F. B., hebben Dinsdagmiddag voor de Haag- sche rechtbank terecht gestaan ver dacht van diefstal in vereeniging ge pleegd in den nacht van 17 op 18 Maart j.l. ten kantore van de N.V. Ned. Aan- nemings Mij. v.h. firma Biersma aan de Binckhorstlaan te Den Haag. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de politie te voren op de hoogte was gesteld dat in dien nacht plannen tot inbraak bestonden. Ze slaagden erin de inbrekers op heeterdaad te betrappen. Nog werd als getuige voorgeroepen de 19-jarige opperman Jac. D., die, na den eed te hebben afgelegd, zeide dat hij met de geheele zaak niets te maken had en verder niets meer wenschte te verklaren. De president bracht met den officier van justitie dezen getuige onder het oog, dat hij krachtens den door hem afgelegden eed verplicht was de geheele waarheid te zeggen. Als deze getuige weigerachtig blijft, verzoekt de officier vervolgens hem krachtens art. 289 W- van Strafrecht in gijzeling te stellen. Na eenigen tijd in raadkamer te zijn geweest, wees de rechtbank interlocu toir vonnis waarbij werd bepaald dat de getuige D. overeenkomstig den eisch van het O.M. in gijzeling werd gesteld, terwijl de verdere behandeling dezer zaak voorloopig werd aangehouden. De moordzaak Eschauzier. De Hooge Raad heeft Dinsdag be handeld het cassatieberoep van den 33-jarigen techniker J- A. J. H. K., den hoofdverdachte in de zaak van den moord op den heer W. G, J. Eschauzier te 's-Gravenhage, gepleegd op 9 Mei 1931. Wegens moord en valschheid in geschrifte is K. in hooger beroep door het gerechtshof tè 's-Gravenhage ver oordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Verdachte had 42 cassatiemiddelen, die namens requirant optrad, stelde 4 cassatiemiddelen voor, welke hij toe lichtte;. Pleiter meende, dat deze zaak in een geheel frissche en nieuwe omgeving, dus buiten Den Haag, nog eens moet worden bekeken. Nadat de procureur generaal nog eenige inlichtingen aan den rapporteur had gevraagd, werd de conclusie be paald op 29 Mei. Dienstweigering. De Krijgsraad te 's-Hertogenbosch leeft Maandag ter zake van dienstwei gering de dienstplichtigen Th. A. A. B. uit Roermond, W. J. H. uit Amersfoort en L. P. veroordeeld ieder tot 10 maan den gevangenisstraf, met ontslag uit den dienst. De moord in de Scheveningsche Boschjes. Naar vernomen wordt, zal de Haag- sche Rechtbank op Dinsdag 30" Mei a.s. behandelen de strafzaak tegen den 25- jarigen kleermaker N. J. R„ thans gede tineerd in het Huis van Bewaring ter zake van moord gepleegd in den avond van 8 Januari j.l. op de 42-jarige juf frouw C. L. B. in de Scheveningsche Boschjes. Gelijk men zich herinnert heeft de dader zich na het plegen van het misdrijf bij de politie aangemeld. Auto op trottoir gereden. In de Anthoniestraat te Haarlem is in October van het vorig jaar een 30- jarige vrachtrijder, toen hij met groote snelheid met zijn lastwagen van de Hee- renvest deze straat inzwenkte, hef trot toir opgereden. Dit geschiedde, doordat hij onder den invloed van sterken drank verkeerde en bij het nemen van de scherpe bocht de macht over zijn stuur verloor. Op het trottior reed hij een voetgan ger dood doch de bestuurder reed met groote snelheid verder en kon later in zijn woning worden gearresteerd. Iemand, die bij hem in de cabine zat, was na het aanrijden van den wandelaar van de auto gesprongen, vreezende, dat hij anders zelf slachtoffer van een on geluk zou worden. De Haarleemsche rechtbank heeft de zen bestuurder terzake van het veroor zaken van dood door schuld zeer streng gestraft: negen maanden gevangenis straf en een jaar ontzegging van het rij bewijs. In hooger beroep is deze zaak thans behandeld geworden voor het Amsterdamsche gerechtshof. De ver oordeelde zeide in hooger beroep ge komen te zijn,- omdat hij vond een te strenge straf te hebben gekregen voor iets, waarvan hij zich niet bewust was te hebben gedaan. De procureur-generaal zeide dat in gevallen, waar alcoholgebruik oorzaak van ernstige ongelukken is, de maximum straf moet worden opgelegd. Spr. zeide daarbij het te betreuren dat men de zen bestuurder niet voor altijd de rijbe voegdheid kan ontzeggen en was daar om wel genoodzaakt bevestiging van 't Haarlemsche vonnis te requireeren. Aanval op zijn ex-verloofde. In den nacht van 11 op 12 Mei van 't vorig jaar is de recidivist B. in de wo ning van zijn vroegere verloofde aan de De Wittenstraat te Amsterdam binnen gedrongen. In haar slaapkamer doorge drongen trachtte hij haar te wurgen. Toen zij zich verzetten daartegen gaf hij haar met een hamer enkele slagen op het hoofd. De vrouw werd zwaar gewond ook haar vader, die haar te hulp schoot werd, hoewel minder ernstig, eveneens gewond. De rechtbank veroordeelde in Febru ari j.l. B. tot 10 jaar gevangenisstraf we gens poging tot doodslag en mishande ling. Dinsdag heeft het Hof dit vonnis (10 jaar gevangenisstraf) bevestigd. Van de laatste 30 jaar van zijn leven heeft verd. er 24 in de gevangenis door gebracht. Een principiëele kwestie voor autobushouders. Voor den Raad van State, af deeling voor de geschillen van bestuur, is Woensdag behandeld een beroep van den autobusondernemer A. Stam te Willeskop, die een dienst exploiteert van Oudewater naar Utrecht. Voor voortzetting van dezen dienst hebben Gedep. Staten van Utrecht o.m. als voor waarde gesteld, dat dit college wijziging kan voorschrijven zoowel van de tarie ven als van de dienstregeling. De vraag gaat nu hierom of Ged. Staten het recht hebben zelf tarieven en dienstregelingen vast te stellen. Namens appellant trad als pleiter op de heer Kraak Steemann, secretaris van den Ned. Bond van Autobusdienstonder- nemers, die deze vraag ontkennend be antwoordde. PI. wees er op, dat het hier een principiëele zaak betreft, van veel belang voor autobusdienstondernemers. De wet, noch de toelichting, eischt, dat de colleges van Gedep. Staten zich zóó ver bemoeien met het autobusvervoer, dat zij een bepaalden dienst volkomen ten gronde kunnen richten. De voor waarden, die Gedep. Staten van Utrecht plegen te stellen, zijn fataal. Hier heeft meer een verdeeling van ritten tusschen verschillende ondernemers plaats gehad door een politie-agent, die in verkeers- aangelegenheden „doet". Overleg met dezen betrokkene is niet gepleegd. Er is een groot verschil tusschen goedkeuring en vaststelling der tarieven en dienst regelingen. Het eerste eischt de wet, het tweede niet. Bij het eerste blijft de on dernemer actief en heeft hij vasten grond onder de voeten, bij het tweede kennen Gedep. Staten zich een macht toe, die de ondernemers in den grond kan boren. Pleiter hoopte, dat de Kroon de bevoegdheden van Gedep. Staten tot normale proporties zou terug brengen. De beslissing der Kroon volgt later. Voor het gerechtshof te. 's-Herto genbosch heeft terechtgestaan J. A. R., een jongmensch uit Geertruidenberg ter zake dat hij door onvoorzichtig en roe keloos rijden met een auto C. J. de S. uit Raamsdonksveer heeft aangereden, die aan de gevolgen is overleden. De advocaat-generaal eischte 100 boete of 2 maanden hechtenis en 1 jaar verbod van chauffeeren. De rechtbank te Arnhem deed uit spraak in de strafzaak tegen den 22- jarigen slager G. J. de K. te N ij m e- g e n, tegen wien 20' jaar gevangenisstraf was geeischt, ter zake dat hij in den nacht van 8 op 9 Nov. een viertal re volverschoten heeft gelost op de 66 ja rige alleen wonende weduwe J. van Druten te Ressen-Bemmel, waardoor de ze vrouw ernstig werd gewond, en dat hij in denzelfden nacht den algent van politie K. te Nijmegen door een revol verschot heeft gewond. De rechtbank veroordeelde K. tot 8 jaar gevangenisstraf. De proc. generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwer ping van het cassatieberoep van H. K. te Den Haag, tegen het vonnis van den kantonrechter aldaar, waarbij is afge wezen zijn verzoek tot straffing van schrapping van den naam van Richard Bosma van de kiezerslijst der gemeen te Den Haag, op grond dat deze bij de op 26 April gehouden stemming voor de Tweede Kamer, den door de kieswet vereischten leeftijd van 25 jaar nog niet had bereikt. De Hooge Raad zal op 31 Mei arrest wijzen. Geld onttrokken aan zijn Faillissement. Aangehouden is de 40-jarige koopman A. T. te Den Haag, die verdacht wordt plm. 9000 aan zijn faillissement te hebben onttrokken. Visschen naar kokhanenschelpen. Men meldt ons uit I e r s e k e: Dit seizoen zullen op de Schelde niet minder dan 3 schelpenzuigers visschen naar kokhanenschelpen voor de oes tercultuur, n.l. de Friesland en de Mi nister Colijn van Harlingen en de Ma rie van den Briel. Andere jaren is er gemeenlijk slechts de laatste. Edelkarpers in het IJsselmeer. De Ned. Heidemaatschappij heeft in overleg met den rijksdienst voor uitvoe ring der Zuiderzeesteunwet 10.000 één jarige karpers uitgezet op het z.g. Kam- perzand vanaf de uiterste punt van de Ramspol op het Kampereiland. Nieuwe Commissaris van de K. L. M. Naar verluidt aldus het Vaderland, zou binnenkort de ministerieele benoe ming te verwachten zijn van een nieuw lid van den Raad van Bestuur der K. L. M., den heer A. F. Bronsing, direc teur der Stoomvaartmaatschappij Ne derland. Men zal zich herinneren, dat de heer Bronsing tevens voorzitter is van het luchtscheepssyndicaat, dat zich hier te lande gevormd heeft en als zoodanig met den raad van Bestuur der K. L. M. het vraagstuk van het luchtschip op den weg naar Indië behandeld heeft. Internationale verreschrijfverbinding. Dezer dagen werd voor het eerst 'n proef genomen met verreschrijfverbin- dingen in het internationaal verkeer. Aan de uitgebreide proefneming werd deelgenomen door Berlijn (Reiehspost en Siemens en Halske-,) Oslo, Kopen hagen, Brussel en 's-Gravenhage. Gebleken is dat de verreschrijfverbin ding van den Nederlandschen Rijkstele graafdienst met de verschillende posten in het buitenland op uitstekende wijze kan geschieden. Tijdens de verbinding met de Sie- mensfabrieken bracht de directie een groet over aan den Directeur-Generaal van den Nederlandschen Dienst, die, als eerste in Europa, een verreschrijf- dienst over de telefoonverbindingen voor het publiek heeft opengesteld. Deze eerste proefneming opent ver der perspectieven voor dezen nieuwen tak van dienst. Verlaging kosten radio-telefoonverkeer met Ned.-Indië, Met ingang van 15 Mei a.s. wordt in het radio-telefoonverkeer met Ned.-In dië een verlaging ingevoerd voor ge sprekken van langen duur. Voor ge sprekken van meer dan 9 minuten zal t. m. de 15e minuut een korting van 25 pet. en daarboven van 50 pet. op den radiotaks worden verleend. De kosten van een gewoon gesprek bedragen dan: Java en Madoera Ned. Sumatra 3 tot 9 minuten 11.per min. 13,p. m. 10 tot 15 minuten 8,50 per min. 10.50 p.m. boven 15 min. 6.per min. 8.p.m. Door verandering van lucht en eten kan dikwijls de stoelgang ongeregeld worden. Zorgt dus steeds ervoor, wanneer U op reis gaat een laxeermiddel bij de hand te hebben. Men zij echter voorzichtig met de keus hiervan, daar bij vele het gevaar bestaat darmen of nieren te prikkelen. Een werkelijk onschadelijk en toch prompt werkend laxeermiddel is „IS- TIZIN-TABLETTEN". Bovendien houdt hun regelende werking dagenlang aan, „ISTIZIN" is het ideale laxeermiddel. (Ingez. Med., Voetbal. Een veteranenelftal van Vlissingen speelt Zondag a.s. een wedstrijd tegen een veteranenelftal uit Oostburg. Maandagavond hield de voetbal vereniging A.V.V., voorheen „Wilhel- mina" te Axel op de bovenzaal van mej. Gilijamse receptie, ter gelegenheid van het onlangs behaalde Kampioen schap in de 4e afd. der Zuidelijke klasse III, waardoor haar eerste elftal thans in de promotiewedstrijden is gekomen voor de 2e klasse. Na een enkel woord door den eere voorzitter, den heer J. L. M. Boot, die de leiding der samenkomst had, las men verschillende brieven en telegram men voor, met gelukwenschen. Spon taan applaus der vele opgekomen weer klonk, toen een zevental bloemenman den en een eerekrans op het podium werden gedragen, vergezeld van de toe spraken der verschillende voorzitters, die namens hun bestuur het elftal com plimenteerden. Aardig was een symbo lische voorstelling van de geschiedenis der club in dichtmaat, waarbij alle spe lers uit het eerste elftal een pluim ont vingen. Sympathiek was ook, dat uit vrijwillige giften uit een deel der burgerij als belooning voor hun prestatie de jon gens alle een nieuw costuum kregen in de kleuren, welke A.V.V. voert. Voordrachten, tooneelspel en een ge zellig bal vulden dezen mooien avond aan. De uitslag van de op 14 Mei j.l, door de Postduivenver. „De Blauwe Dof fer" te S c h o r e gehouden wedvlucht van uit Mons (B.), afstand 111 km, los 8.20 h, Noorden wind en veel regen, is als volgt: le, 18e en 21e C. Zuijdweg, Schore; 2e en 22e Chr. Louisse, Waarde; 3e A. Verstraeten, Hansweert; 4e en 8ee L- La- vooij, Kapelle; 5e, 13e, 14e en 20e J. P. Theenaart, Hansweert; 6e A, de Klerk, Hansweert; 7e F. Modde, Hans weert; 9e, 16e en 17e A. Krombeen, Hansweert; 10e A. Kok, Kruiningen; 11e M. Willemstein, Schore; 12e P. Sonke, Waarde; 15e W. Krijnse, Waarde; 19e en 24e S. Sanderse, Schore; 23e C. de Zeeuw, Waarde. Eerste duif 11.24.36 h. Laatste duif 12.41.32 h. Postduiven. Zondag j.l. hield de Postduivenver- „Zeelandia" te Middelburg haar eerste v wedvlucht met oude duiven van uit Mons (B.) Afstand 118 km. De dui ven zijn in vrijheid gesteld om 8 h 20 min met Z.W. wind. Daar hier de wind N.O. was, met re gen, waren de aankomsten zeer onre gelmatig. De eerste prijswinnende duif bereikte haar hok om 10.36.31 h. Laatste prijs winnende duif 1.10.26 h. De prijzen wer den behaald als volgt: le, 15e, 17e en 27e pr. L. Petiet, 2e, 8e, 11e en 30e pr. W. van Loenhout, 3e, 10e, 14e, 25e en 31e J. Poortvliet, 4e en 28e G. de.Blaey; 5e, 9e en 26e P. Pantus; 6e, 18e en 23e R. Dirven; 7e A. C. Bernard; 12e P. Marcus; 13e F, Rijsdijk; 16e D. M. Klaassen; 19e en 24e M. van Hilst; 20e C. Joziasse; 21e en 22e W. J. Adriaansen; 29e W. Witte; 32e J. de Bree. HET AUTO-ONGELUK TE ROTTER DAM. De familie van den heer S. te Dordrecht, die Maandagavond in de Koningshaven te Rotterdam ver dronken is en wiens lijk nóg niet is ge vonden heeft 250 gulden uitgeloofd voor dengene, die het stoffelijk overschot van het slachtoffer vindt. UIT EEN DRAAIMOLEN GEVAL LEN. Mej. G. J. V. oud 44 jaar, is Woensdagavond in den Dierentuin te Den Haag uit een draaimolen ge vallen. Zij is met een lichte schedelbreuk naar het ziekenhuis vervoerd. DOOR TRAM OVERREDEN EN GE DOOD. Maandagavond is te 's G r a- v e n h a g e een Duitsche dienstbode wier naam nog onbekend is, op den Ouden Scheveningschen weg door een tramwagen overreden. Zij was onmiddel lijk dood. RIJWIELBELASTINGPLAATJES GE STOLEN. De politie te Amster dam heeft drie jongelui van 16 en 17 jaar aangehouden, die zich hebben schul dig gemaakt aan diefstal van rijwielbe- lastingplaatjes, Een van de jongelui werd in het Noorden van de stad op hee terdaad betrapt en het ingestelde onder zoek leidde tot aanhouding van de beide anderen. Zij trokken er geregeld met een knijptang gewapend op uit en met dit instrument rukten ze de plaatjes van de onbeheerd staande fietsen langs hun weg. Er is komen vast te staan, dat ze deze diefstallen in verschillende deelen van de stad pleegden; ze weten zelf niet meer te zeggen hoeveel ze hebben buit gemaakt. Voor zoover valt na te gaan hebben ze tenminste 150 plaatjes gesto len, die ze bij opkoopers van de hand wisten te doen. TEGEN EEN KANON GEREDEN. Toen Dinsdagavond de 14-jarige H. B. S. leerlinge A. van 't V. op den Bredius- weg te B u s su m een militaire auto voor bijreed, zag zij niet dat een aanhangwa gen met een kanon volgde. Zij reed tegen het kanon op en viel van de fiets. Het meisje is in bewusteloozen tosstara met een hoofdwonde en een gebroken rech terbeen naar de Majellastichting ver- vof ïd. DE AFFAIRE NYENRODE. De Centrale recherche te Amsterdam heeft Dinsdag een Amsterdam schen agent van politie gearresteerd die ervan wordt verdacht eeni gen tijd gestolen goed, zooals schilde rijen enz. afkomstig uit het kasteel Nijenrode, in zijn bezit te hebben gehad. Er is bij den agent huiszoeking gedaan, doch er werd niets meer gevonden. De arrestatie is geschied op grond van ver schillende Getuigenverklaringen. EEN FLAUWE GRAP. Woens dag is de Urker botter 165, waar van men in verband met het aan spoelen van een flesch in Zoutkamp, waarin een briefje werd gevonden met een mededeeling dat het schip in nood verkeerde, vermoedde dat het schip was vergaan, behouden te U r k binnenge- loopen. Het is gebleken dat het briefje in de flesch een onjuist bericht bevatte. De burgemeester van Urk doet ijverig nasporingen wie het briefje heeft ge schreven en de fTesch in zee heeft ge worpen. BEIDE BEENEN AFGEREDEN. Maandag is de 44-jarige machinist De R. uit Lindenheuvel in de mijn Maurits on der de locomotief geraakt, waardoor hem de beide beenen werden afgereden. Zijn toestand is ernstig. GASBEDWELMING, Maandag morgen bemerkte men in de woning van mevr. W. te A s s e n, die mede door een ander bewoond wordt, een sterke gaslucht- Men stelde een onderzoek in en toen men de deur van de slaapka mer openbrak bleek, dat de gaskraan openstond. Mevr. W. lag bewusteloos te bed en is naar het ziekenhuis ver voerd. JONGEN DOOR EEN SCHOT GE DOOD. Dinsdagavond schoot de ar beider A, O. te Nieuw Winde- w e e r d zijn jachtgeweer af op een kistje dat door een ander in de lucht werd geworpen. Op het oogenblik, dat het negenjarig zoontje H. voor het tweede schot het kistje op ging halen, trok een vierjarig zoontje, dat achter den vader stond, den haan van het geweer over, waardoor het schot afging en het negenjarig jon getje in de borst trof, aldus Het Volk Het kind is spoedig daarop overle den. NEDERLANDSCH GEZIN OVER DE GRENS GEZET. Men schrijft uit Kïazienaveen aan het ,,N. v. h. N.": In Hesseper Twist (Dl.) nabij de Ne- derlandsche grens woonde het Holland- sche gezin Kappen. Eenige weken ge leden passeerden daar eenige Duit- schers, die het in Duitschland thans zoo veel gebezigde: heil Hitier als groet riepen. De Hollander schijnt omtrent Hitier woorden te hebben gebezigd, die niet door den beugel konden, althans eenige dagen later werd hij gearresteerd, wegens beleediging van Adolf Hitler. Thans, een paar weken later, is het geheele gezin met hebben en houden uitgewezen en te Zwartemeer over de grens gezet. DE HOND DE SCHULDIGE. Te Onst wedde is brand uitgebroken in het schip van P. F. gedomicilieerd te Nieuwe Pekela doordat de hond een pan met vleesch omver trok, waardoor een petroleumstel omviel. Het geheele schip brandde uit. Ongelukken, Onder Hoogcruts maakte motor brigade van den vrijw. landstorm een oefening. De motorrijder J. O., uit Kerkrade, reed achter een auto, toen deze plotseling stopte voor een uit een zijweg komenden motor. Een botsing tusschen de auto en den daarachter rij denden motor was onvermijdelijk en J- O. sloeg met het hoofd tegen den wa gen. Hij werd bewusteloos opgenomen.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7