INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. MIDDELBURG. LONDENSCHE BRIEF. DE STERRENHEMEL 17—24 MEI 1933 22 h MT (23 h ZT) ZUID .ziekenhuis overgebracht. De dader heeft zich later vrijwillig bij de politie aange meld. PLUNDERING VAN AUTOMATEN, Een patissier aan dee Laan van M eer- dervoort te Den Haag heeft aangifte gedaan van diefstal van gebak en cro- quetten teer waarde van 1.25 uit zijn automaat, gepleegd door middel van 5 looden plakken. Van een winkel op den hoek van de Regentesselaan en de Kepplerstraat werd de automaat verbroken en een 5? lal gebakjes er uit ontvreemd. Een winkelier aan de Witte de With- straat heeft aangifte gedaan, dat iemand door middel van een looden schijf fruit uit zijn automaat haalde. De automaat maakte alarm en de winkelier zag toen een persoon op een rijwiel wegrijden. Zondagmorgen heeft de politie aange houden een 18-jarigen jongen, wonende te Voorburg, die zich op verdachte wij ze ophield, in de nabijheid van een au tomaat, gevuld met reepen chocolade, welke bevestigd is aan een winkel aan de Laan van N.O.-Indië. Bij fouilleering welke bevestigd is aan een winkel aan aan het politiebureau werden op hem bevonden 7 verpakte reepen chocolade en een halve onverpakte reep, benevens verschillende sleutels. Bij onderzoek bleek, dat uit de automaat 9 reepen werden vermist, terwijl er zich slechts één dubbeltje in bevond. KUNSTGEBIT INGESLIKT. Bij het eten van een appel slikte Zondagmiddag mej. D. v. D. te Haarlemmer meer haar kunstgebit in. Het gebit bleef in de keel steken. Een geneesheer slaagde er met groote moeite in het ge- bit te verwijderen. BEEN AFGEREDEN. Maandagmid dag is een jongen, die op het bouwter rein bij den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam aan het spelen was, onder een zandtrein geraakt. Een been is hem afgereden. AUTOGARAGE UITGEBRAND. Maandagmiddag ontstond brand in de autogarage van D. G. te H a r d e g a- r ij p. Door de aanwezigheid van een paar vaten olie en benzine breidde het vuur zich snel uit, een aantal motorrij wielen verbrandde en een auto gedeel telijk. De garage brandde geheel uit, het woonhuis kon behouden blijven, hoewel hieraan eenige brandschade werd toege bracht. BRANDKAST OPENGESCHEURD. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. is ingebroken bij de Gist- en Spiritus fabriek aan de Reguliersgracht, te A m- sterdam. Een brandkast is aan den achterkant opengescheurd, de buit bedraagt 600. DE AFFAIRE-NYENRODE. In de Nyenrode-zaak, waarvan de instuctie nog niet is gesloten, treden naar de Msb. meldt de volgende advocaten als ver dedigers op: Mr. Th. Muller Massis zal den heer O., bewoner van het kasteel „Nyenrode" verdedigen. De vriend van O., de heer K. uit den Haag, zal door mr. Levenbach worden terzijde gestaan. Mir, F. A. Kokosky heeft de verdediging op zich genomen van den detective J. en van B., het hoofd van de dievenbende. Mr. W. Loeb verdedigt M., schakel tusschen K. en de inbrekers. Als toegevoegd verdediger voor mej. A, N., de assistente van den detective J,, treedt op mr. van 't Hoff Stolk. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Heden herdenkt het echtpaar W. B. SchoenakerVestink te Doesburg den dag, dat het 60 jaar geleden in den echt verbonden werd. (Van onzen correspondent.) De „season" schitterender dan ooit, ondanks de malaise. Minder economische onzeker heid, Convent Garden-sche mering. De 165ste Burlington House-expositie. Elegant gezelligheidsverkeer. Zij, die deze zaken beredderen, schij nen niet voornemens te zijn het Lon- densch seizoen te laten lijden onder de ongunstige tijdsomstandigheden. Er is een program van hoffeesten, dat schit terender is dan de laatste jaren het ge val is geweest. De opera-avonden in Covent Garden zijn met volle glorie in gezet. Er waren meer menschen op de Private View van de Royal Academy dan ooit. En zoo werd overtuigend de indruk gewekt, dat Londen zich heeft voorgenomen zich te gedragen alsof er nauwelijks een vuiltje aan de lucht is. Het laat zich eenigszins begrijpen. Wat er ook aan de maatschappij mag schor ten en als elders schort er veel aan een van de hachelijkste verschijnse- f1)' die zich elders zoo ontstellend doen fielden, n.l. schrikbarende onzekerheid in nnancieelen en economischen zin, eerscht in Engeland thans in veel min- ere mate dan een jaar geleden. De toe- s and is betrekkelijk evenwichtig. Men ee eenig houvast. Het landsbestuur oop geen gevaar van de zijde van ex' RIJNAAK GEZONKEN. Tengevol ge van ruwe zee zonk op het IJssel- meer in het vaarwater LemmerKam pen de rijnaak „Credo", groot 1276 ton, gedomicilieerd te Rotterdam, geladen met basalt. De opvarenden werden gered door de bemanning van de begeleidende sleep boot en te Lemmer aan wal gezet, ONDER DEN TREIN. Maanlag- nacht is bij het station Den Dolder onder Zeist een 20-jarige dienstbode door een trein overreden en gedood. De ongelukkige was vermoedelijk een slaapwandelaarster. MICROSCOPEN GESTOLEN. De politie te Utrecht heeft een 24-jari- gen student aangehouden, die er van verdacht wordt uit enkele universiteits laboratoria te dier stede microscopen te hebben gestolen. Zij werden in ban ken van leening te Amsterdam beleend. DRIË" KINDEREN BIJ 'T POOTJE BADEN VERDRONKEN. Dinsdagmid dag zijn te W o r k u m drie kinderen verdronken. Zij waren nabij het strand in een geul tusschen schooltijd aan het pootje baden, toen een van hen, het 7 jarig zoontje van den veehouder D., die zich te ver had gewaa<gd, plotseling in de diepte verdween. De twee andere kinderen, de 6 jarige G. en de 7 jarige C. de J., twee broertjes, deden pogin gen om het knaapje te redden, doch ge raakten daarbij ongelukkigerwijs ook in in het diepe gedeelte. Alle drie jongens kwamen om het leven. De lijkjes zijn opgehaald. GRAANPAKHUIS VERBRAND. Zondagnacht heeft een uitslaande brand gewoed in het graanpakhuis van de fir ma I., gelegen aan de Fnidsen te Alk maar. De brandweer, die met veel ma teriaal uitrukte, kon niet verhinderen, dat het pakhuis geheel uitbrandde. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. VERNIELZUCHT. Door het open breken van een raam hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het zomer verblijf „Emaus", alwaar de Broeders onderwijzers der scholen te V e n 1 o na schooltijd hunne ontspanning zoeken. In verschillende lokaliteiten hebben de indringers belangrijke schade aan gericht, door deuren, kasten, schilderij en, enz. te vernielen. Verschillende breekbare voorwerpen zijn stuk gesla gen. Een der vertrekken had na het be zoek van dq vernielers veel overeen komst met een schervenkeuken. Voorts hebben de inbrekers twee windbuksen, enkele schilderijen en tal van sleutels gestolen. (N.R.C.). RUMOERIGHEDEN TIJDENS VER GADERING. In verband met de ver gadering van de Nationaal Socialistische beweging zijn teEnschedé in de binnenstad ongeregeldheden voorgeko men. Biljetten werden door de O.S.P- verspreid waarin het publiek werd op gewekt om tegen het fascisme te pro testeeren. Verschillende charges moesten wor den uitgevoerd; een aantal personen werd hierbij gewond, en deze moesten zich onder geneeskundige behandeling stellen. In totaal zijn drie personen ge arresteerd. DE RELLETJES BIJ DE WERKVER SCHAFFINGEN, De Rijksinspectie voor de werkverschaffing in Overijsel heeft thans alle arbeiders, welke op 28 April bij de Boschwachterij Hardenberg werkten, opgeroepen om te verschijnen in het costuum, dat toen gedragen werd. Dan zal worden getracht de daders te vinden van de mishandeling van ir. Westhof en eenige werkbazen. Tot he den is men er niet in geslaagd de(n) da- der(s) te vinden. Vooraleer deze zaak tot klaarheid is gekomen zal niet kunnen worden over gegaan tot opnieuw plaatsing van de ar beiders, welke allemaal van de werk verschaffing zijn uitgesloten, POSTDUIF OP ZEESCHIP BELAND. Bij de Amerikaansche legatie te Den Haag is bericht ontvangen van Charles A. Olsen, gezagvoerder van het Ameri kaansche motorschip „City of Ham burg", meldende dat op Zondag 8 Mei aan boord van dat schip, dat varende van Amerika naar Hamburg, ter hoogte van T erschelling een postduif is gekomen. Het dier draagt om den rech terpoot een zilveren ring, gemerkt met een ster en de cijfers 3.29 A 3263 en om den linkerpoot een gummiband, ge merkt £^895. De heer Olsen zal na ontvangst van naam en adres van den rechtmatigen eigenaar, de postduif aan dezen doen toekomen. Ongelukken. Toen de 55-jarige caféhouder L., die in het Kunderveld een café hield, Maandagavond uit de bus stapte die naar Heerlen ging, en achter de bus omliep, kwam juist een vrachtauto aan rijden. L. liep tegen de vrachtauto op, met het gevolg dat hij tegen den grond werd geslingerd en een Schedelbreuk opliep, tengevolge waarvan hij spoedig overleed. De man was gehuwd. Den chauffeur treft geen schuld. Het onge val is aan eigen onvoorzichtigheid te wijten. tremistische bewegingen, hetzij Com munisme, hetzij Fascisme. Het land heeft zoo goed mogelijk de tering naar de nering gezet. Voorstanders van ge waagde financieele politiek biijven sterk in de minderheid. Geldmiddelen blijven schaarsch. Iedereen heeft zich moeten inbinden. Maar het maatschappelijk effect is merkbaar aan rust en kalme berusting, die door de gansche samenleving is ge trokken en het Engelsche leven thans gunstig doet afsteken bij de koortsige opgewondenheid en het gevoel van on zekerheid, welke in eenige andere groo te landen zich van de bevolkingen heb ben meester gemaakt- Onder deze be trekkelijk gunstige onmstandigheden dus kan het vermaarde Londensche sei zoen zijn normaal verloop hebben. Lon den telt altijd nog vele honderden rijke menschen, die thans geen aanleiding kunnen vinden bij de pakken neer te zitten, maar integendeel bereid blijken het seizoen te steunen, tot heil ook van de vele duizenden, die in voorbereiding van seizoenfeesten, in de levering van toiletten, van tafellekkers, van alles wat er bij komt hun brood verdienen. „It all makes for trade", zegt men hier. is °ok niets in de seizoensviering, dat het denkbeeld kan doen rijzen, dat men feest maakt in die stemming, welke gekenschetst kan worden met het ver maarde woord van Lodewijk XIV „après nous la deluge Zoo is de geestesge Na ons de Zondvloed. ONTVANGEN BOEKEN. „Klink los!" Een Hollandsch boek over schepen en scheepsbouw, door Ir. F. W. K. de Klerk, scheepbouwkundig ingenieur. Het boek i§ verlucht met tal rijke foto-illustraties en teekeningen tusschen den tekst, en,' het geeft een beeld van al hetgeen verbonden is aan de totstandkoming van het stalen schip (Andries Blitz, uitgever, A m s t e r- d a m.) „Land en volk van Nederlandsch- Indië". Handleiding ten dienste van het onderwijs door Th. C. A. J. Quanjer, Met vele foto's (W. J. Thieme Cie, Uit gevers, Z u t p h e n.) „De tragedie van den Prins". Drama in drie bedrijven en een epiloog door dr. P, H. Schroder. Verschenen in de serie Dilettanten-Tooneel bij de uit gevers, H. D. Tjeenk Willink Zoon N.V. te Haarlem. Verschenen is een tweede, herziene druk van: „Inkoopcombinaties van Mid denstanders", uitgegeven door het Eco nomisch Instituut voor den Middenstand te Den Haag. „Coördinatie van het verkeers wezen", door mr. F. de Vries, hoog leeraar te Rotterdam, (De Erven F. Bohn, H a a r I e m.) Johan Winkler: „Pieter Jelles Troelstra". Met eenige teekeningen van Marie de Roode-Heyermans. Versche nen bij Em. Querido's, Uitgevers Mij., Amsterdam. „Doe meê!". Vredeslied van Rein Valkhoff, getoonzet door Charles Heynen Een lied dat zich tot de jeugd richt om de vredesgedachte algemeen te verbrei' den. (Van Gorcum Comp., Uitgevers, Assen.) Van dezelfde uitgevers in de Serie Kamptooneel: „Hoogmoed komt voor den val". Tocneelstukje in 4 bedrijven door Truus Eygenhuysen. steldheid in het land heelemaal niet. Het seizoen neemt zijn beloop met de oude schittering en aantrekkelijkheid door de kracht, zoo sterk in de Engel sche maatschappij, van het geloof, dat heil voelt in de handhaving van wat aangenaam en indrukwekkend en ge noeglijk is geweest. Verleden jaar vierde het operagebouw, dat daar midden in een aardappelen- markt staat, zijn tweehonderdsten ge boortedag. Het had plaats in stilte. Het volgend jaar kan de stilte nog wel die per zijn. Misschien zal het er dan niet meer zijn. Al jaren lang is voorspeld, dat het gedoemd was te verdwijnen. De vol hardende geruchten van thans verbet- gen wellicht nu de waarheid. Maar als het zoo is dan is het leven van deze oude stichting van vocaaldramatische kunst op luisterrijke wijze uitgevierd. Het jaar 1933 heeft, al zal het dan misschien het laatste zijn, in Covent Garden niet on dergedaan voor de vele schitterende voorgangers. De afgeloopen vijftig jaren is elke zanger of zangeres, elke dirigent en elke componist van wereldnaam in Covent Garden opgetreden. Wat Wagner betreft zou men Covent Garden bijna een tweede Bayreuth kun nen noemen. Elke noot van den grooten dichter-componist en elk woord is er ge speeld en gezongen en tot op heden Is Wagner een onafscheidelijk deel van het Londensch seizoen gebleven. Het opera gebouw mag er van buiten wat haveloos «uitzien en men kan niet ontkomen aan Weiteli|k ingeschreven. Bureau '/a InduJfrieeton Eigendom o»d«t No. 64222 C EERSTE KU ©YOUEMMN Cl LAATSTE KV&RTIER NIEUWE HAAN VENDS MAES JUPITEE (J) SATURNDS© Sterretijd 13 h 41 min. Dit kaartje is weer maanloos; zij is om 10 uur (11 uur zomertijd) des avonds nog niet op. Altair en Antares van den Arend en' van den Schorpioen zijn net boven den horizont. i.Alle verandering is geen verbe tering", tooneelspel voor kinderen in 3 bedrijven door D. Tomkins. „Hans en de kabouters", door J. Bakker. „Was ik maar een jongen door Hellen Randers. Illustraties en bandteekeningen van Hans Borrebach. (N.V. Uitgevers Mij., Gebr. Kluitman te Alkmaar.) Giorgio Pini: „Benito Mussolini". Van de straat tot de macht. Geaut. ver taling van Ellen Forest, Geillustreerd, Uitgevers Mij. De Amsterdamsche Keur- kamer, Amsterda m.) IAfzenders onbekend stuk in de prullen mand. 2. Briefwisseling wordt over ingezon den stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet terug gezonden. 4. Maakt Het kort I GEMEENTE-ONTVANGERS. Verbaasd staat men bij het lezen van de Middelburgsche Courant van 15 de zer waarin het bericht voorkomt, dat het Bestuur van de 'Broederschap van Gemeente-ontvangers in Nederland zich tot de colleges van Gedeputeerde Sta ten heeft gewend met een adres inzake afzonderlijke aanstelling en dienover- komstig vergoeding bij aldien hun werk zaamheden worden opgedragen niet met name in de Gemeentewet genoemd, Het mag in dezen tijd, waarin sala risverlaging een gebiedende eisch is wel als zeer bruut optreden van die heeren, tegenover het de gemeentefinantiën controleerend college van Gedeputeer de Staten worden beschouwd. Weten zij niet, dat vele gemeenten gebukt gaan onder groote financieele zorgen als gevolg van het huidige we reldgebeuren en willen zij nu nog den perspomp daarop aanzetten? En wanneer zij het verzoek mochten gronden op hun rechtspositie dan die nen zij wel te bedenken, dat niet alleen de geuren van uien en aardappelen en appelen, wanneer men het betreden wil, maar het inwendige is koninklijk van aspect en, wat belangrijker is, de ac- coustiek er van maakt het bij uitstek ge schikt voor operavoorstellingen in groo ten stijl. Het is haast ondenkbaar, dat deze tempel van vocale grootheid, waar in thans weer zulke sterren als Lotte Lehmann en Frieda Leider met haar talenten het publiek, dat zijn Wagner blijft aanbidden, in vervoering brengen, zal gaan verdwijnen. Maar als het dan moet dan kan worden gezegd, dat Co vent Garden Opera House tot zijn laat ste stonde zijn naam heeft hooggehou den als artistiek centrum van het beste Londensche leven en inleider van het seizoen, als monument van de opera in al haar glorie. Burlington House, waar de zomerten- toonstelling van schilder- en teeken kunst, van architectuur en beeldhouw werk juist is begonnen, strijdt zoo'n beetje met Covent Garden om de eer van seizoenaankondiger. De 165ste ten toonstelling is er aangevangen. In al dis 165 jaren is er wellicht weinig te zien geweest, dat groot genoeg was om het oordeel van den tijd te kunnen door staan. Maar dat mag de instelling niet worden aangerekend. Het genie is schaarsch, zoowel in samenleving als in tijd. De tentoonstelling van de Royal Academy is echter elk jaar Een indruk wekkend en aantrekkelijk mengsel van ijdelheidsvertoon en kunstwaardeering. een rechtsverhouding bestaat tusschen hen en de gemeente die ze heeft aange steld, doch daarnaast een maatschap pelijk finantieele verhouding tusschen hen en de inwoners der gemeente, van wie zij via de gemeente hun salaris ge nieten. Belastingbetaler. PAARDENMARKT. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis: I. dat op Donderdag. 22 Juni 1933 op het Molenwater alhier de jaarlijksche paardenmarkt zal worden gehouden; II. dat de paarden niet anders kun nen worden toegelaten dan tusschen 8 en 10 uur des voormiddags; dat zij uitsluitend langs den Zuidsin gel, van de zijde der Bree en Korte Noordstraat, ter markt mogen worden aangevoerd, en niet anders dan onder geleide en ten getale van hoogstens 2 per geleider; III. dat geen paarden ter markt mo gen worden gebracht of gehouden dan na voorafgaand veeartsenijkundig onder zoek ter plaatse; IV. dat het verboden is reeds ge bruikt strooisel op de markt te bren gen of anders dan van gemeentewege daarvan weg te voeren. Middelburg, den 12 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M, FERNHOUT, VoorziTter. S. A. VAN LEVERINK, lo. Secr. Koudekerke. Van 8 tot en met 13 Mei. Getrouwd.' C. Simonse, j.m. 24 j. en W. M. de Buck, jd. 23 j. Op de Private View, den Zaterdag die de opening op Maandag voorafgaat, trok men zich als gewoonlijk niet zoo veel van de kunstwerken aan. En zelfs al had men er de eer van een oplettende be schouwing aan willen geven dan zou dat toch niet mogelijk zijn geweest in het gedrang. Zulk een Private View is „a social function". Men gaat er heen niet zoozeer om de portretten te bekijken als de personages, die den schilder tot model hebben ge diend. Men gaat er ook heen om be roemde mannen in levenden lijve te aan schouwen en om te bestudeeren hoe hun dames zich hebben gekleed en opge sierd. Men geeft er elkaar rendez vous in de groote zaal, die zaal 111 is. Dit gezelligheidsverkeer wordt nog al eens bespot. Maar niemand zou het willen missen. Want het is beschaafd en interes sant en het Iaat den menschelijken om gang op elegante, indrukwekkende en opgewekte wijze, dus op zijn best zien. Het is een van de meest geliefde sei zoensgelegenheden, welke den voorhof van Burlington House vult met glanzen de automobielen en de trappen van den ingang het tooneel maken van een van de sierlijkste optochten, welke Londen kent, waarin Ladies en Lords, voorname functionarissen op elk gebied, de kop stukken van literatuur, kunst en tooneel verrast worden herkend door het pu- pliek van bescheidener staat en waarbij gansche batterijen van perscamera's aan de afwezigen, die ongelijk hebben, moe ten vertellen hoe het was.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7