MERCURIUS HAVERMOUT ZEELAND. BUITENLAND. ONDERWIJS. 8EKNSD NIEUWS. - CENT PER PONDSPAK yLISSIMGEN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREH O.D. DE OVERVAL IN DE MARETAK- STRAAT. Twee van de drie arres tanten, die zich op het oogenblik op het politiebureau bevinden in verband met den roofoverval in de Maretakstraat te Rotterdam, L. D, en G. K, heb ben gisteren een volledige bekentenis afgelegd. De derde, v. C., die als hoofd dader beschouwd kan worden, blijft ontkennen. Brlsfgeschrief tusschen Jewannes uut Walchere en Jan de Smid uut Goesche Land. NEDERIANDSCH FABRIKAAT (Ingez. Med,) De nieuwe dienstregeling op de Spoorwegen. Maandag, dus te gelijk met het begin van den zomertijd, treedt op de ver schillende middelen van vervoer de zo merdienst in, en dus ook op de spoor wegen, groote veranderingen zijn op de lijn RoosendaalVlissingen niet aange bracht, maar toch nog voldoende om den raad te geven de dienstregeling te raadplegen, om niet te laat of te vroeg aan het station te zijn, In de richting RoosendaalVlissin gen is de trein, die te 9.38 van Roosen daal vertrok 9.32 geworden en zoo op alle stations 6 minuten vervroegd, dus te Vlake 10.17, Goes 10 27, Middelburg 10.49 en Vlissingen 10.57, De trein, die te 12.55 van Roosen daal vertrok is 12.50 geworden en is nu voor Vlake 13.48; Goes 14,03, Middel burg 14.23 en Vlissingen 14.31. De mo- tortrein, die van Goes vertrok 14.16 is nu 14.11 van daar, die van 15.53 nu 15.43. De trein, die van Roosendaal ver trok 19.15, vertrekt nu 19.10 en is te Vlake 20.18, Goes 20.33, te Middelburg 21.11 en te Vlissingen 2119. Zondags Vlake 20.10, Goes 20.24, Middelburg 20.57 en Vlissingen 21,08. De eerste mailtrein vertrekt van Roo sendaal 1138, aankomst Vlissingen 12.35, de tweede ïesp. 12.44 en 13.38. In de richting VlissingenRoosendaal vertrekt de trein van 9.18 uit Vlissin gen in het vervolg 9.19, van Middelburg 9.30, van Goes 9.49, van Vlake 9.57. De Zondagochtendtrein, die nu 9.33 van Vlissingen vertrekt, gaat na 15 Mei te 9.27, van Middelburg 9.43, van Goes 10.01, van Vlake 10,17. De middagsneltrein, die nu 13.13 van Vlissingen vertrekt, gaat van 13.22, van Middelburg 13.33, van Goes 13.50, vein Vlake 14,06- De motortrein van 15.51 gaat in het vervolg om 16.02 van Vlissingen, en de stoomtrein, die te 16.11 vertrok, gaat te 16,22 van daar, van Middelburg 16.32, van Goes 16.52, van Vlake 17.07. De motortreinen, die nu te 17.56 resp. van Middelburg en van Vlissingen ver trekken, gaan in het vervolg te 17.46, die van 18.15 van Vlissingen is verval len. Tenslotte is de trein van 19.34 uit Vlissingen voor de stations van Vlissin gen tot en met 's Heer Arendskerke met 1 minuut verlaat. De mailtreinen vertrekken resp. te 18,15 en te 18.33 van Vlissingen. Huisvlijt van werkloozen. In den afgeloopen winter is in de vroe gere Geref. Kerk in de Korte Vrouwe straat alhier een cursus in huisvlijt ge- ZJM houden voor werkloozen. De vervaar digde voorwerpen zullen volgende week Dinsdag, Woensdag en Donderdag in dit kerkgebouw gratis tentoongesteld zijn. Het geheel vormt een mooie collectie van voorwerpen van uiteenloopenden aard. Veel zaag- en houtsnijwerk, ko perwerk, timmer- en meubelwerk. De af- deeling slöjd is ook goed vertegenwoor digd. Het geheel is een bezoek ten volle waard. Er zijn ook enkele voorwerpen ter op luistering ingezonden, o.a. een model van een der oudste booten van den pro vincialen stoombootdienst «p de Wes- terschelde. RAAD VAN HEINKENSZAND. Rechtmatige Steunregeling. HEINKENSZAND. In de Donderdag avond alhier gehouden raadsvergadering onder leiding van den burgemeester, waren alle leden tegenwoordig. De Voorzitter deelt mede, dat het werk in den gang van het vereeni- gingslokaal is aanbesteed en is gegund voor 251 aan den heer L. Dekker; dat de steunregeling, zooals deze door den raad is vastgesteld niet de goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche Zaken heeft verkregen, waaraan deze thans veranderd wordt vastgesteld. Besloten wordt 4e gronden, die ont trokken zijn tot verbetering van de Dorpstraat aan particuliere eigenaren in eigendom aan de gemeente te doen overgaan op onderhandschen koop. Aangaande een voorstel van B- en W. tot verbetering van de Dorpsstraat van af het aardenslop tot aan den Ouden Kanerschen weg en dit tot pronvincialen weg te doen overgaan, werd besloten tot deze verbetering, en tot een maxi mum van 6000 hierin bij te dragen. Tevens wordt besloten tot verbete ring van den Oudenkanerschen weg en dit werk in den komenden winter in werkverschaffing te doen uitvoeren op den voet van tertiairen weg. Ook wordt besloten te onderzoeken in hoever het mogelijk zal zijn in werkverschaffing den Murkontschen dijk te verbeteren. Bij de rondvraag stelt de heer Beau fort voor, de steunregeling op een rechtmatiger wijze te doen plaats heb ben. Thans komen gevallen voor dat iemand een* geheelen dag werkt en slechts even zijn werk verlaat om zich op de secretarie als werklooze te gaan melden. Een betere controle en een strenger optreden dient z.i. te worden toegepast. Besloten Wordt naar aanleiding van deze opmerking controle toe te passen. SCHORE. Het vernieuwen en ver- grooten van de weegbrug bij de Schore- brug over het kanaal, is bij inschrijving gegund aan de fa. W. Schipper en Zn. te Goes. RAAD VAN CLINGE. Steuu Klompenindustrie. CLINGE. In de Donderdag gehouden raadsvergadering werd medegedeeld, dat op het verzoek van het gemeente bestuur aan de Regeering om steun voor de Klompenndustrie in deze ge meente bericht is ontvangen, dat nog geen nadere toezegging kan worden ge daan, sinds het antwoord van den mi nister aan het Kamerlid Kortenhorst, dat tot contingenteering van den klom- peninvoer niet kan worden overgegaan en dat een nader onderzoek naar den toestand in die industrie is ingesteld, omtrent den uitslag waarvan nog niets kan worden medegedeeld; telefonisch is tevens medegedeeld, dat evenmin iets kan worden uitgelaten omtrent het tijd stip waarop een nadere beslissing van den minister is te verwachten, dat ech ter deze aangelegenheid ernstig wordt onder het oog gezien, en bij het nemen van eventueele maatregelen met ve lerlei factoren moet worden rekening gehouden. Z.h.st. werd voorts besloten de steun regeling per 15 Mei a.s. te beëindigen en behoudens onvoorziene omstandighe den alleen door het armbestuur te hel pen, de werkelijk in nood verkeerende gezinnen. MARKTDIEVEGGE. Te Haar- 1 e m werd een 63-jarige vrouw op aan- wijzing van een burger op de Boter markt door de politie aangehouden. Zij werd in het bezit gevonden van wollen artikelen en kleedingstukken.. die zij op de markt beweerde gekocht te heb ben. De koopvrouw, waar zij beweerde gekocht te hebben, verklaarde echter haar nooit eerder te hebben gezien. Toen de burger volhield, dat hij haar had zien stelen, werd door de recherche 'n nader onderzoek ingesteld ten huize van de vrouw, waarbij bleek, dat zij 't bezit was van 50 p. nieuwe kousen, een aantal damestaschjes, een voorraad cho colade, wijn- en jenever en tal van an dere goederen. Alle artikelen werden door de politie in beslag genomen- Na verhoor is de vrouw in vrijheid gesteld. DE MALVERSATIES TE DIRKS- LAND. Naar de Msb. verneemt, zijn Donderdag door de rechtbank te Rot terdam op vrije voeten gesteld de make laars W. J. N. te Middelharnis en de landbouwer H. P. te Dirksland, welke personen verdacht werden betrokken te zijn bij de vervalschingsaffaire te Dirks land. De landarbeider L. en de timmer man L, beiden uit Dirksland blijven echter in verzekerde bewaring. Het on derzoek wordt voortgezet. BEWUSTELOOS GERAAKT BIJ BRANDJE. Door een ondeugdelijke slang van een gascomfoor is Donderdag [in het keukentje op de derde étage van een perceel, Lepelstraat 5 te Amster dam brand ontstaan. De bewoonster [liep in allerijl de trappen af en maakte op straat alarm. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, had zich be- halve met het blusschingswerk bezig te I houden met een vrouw en een 2-jarig kind, die op de vierde verdieping tp bed lagen en door den opstijgenden rook be- I wusteloos waren geraakt. Beiden wer den beneden voor een geopend raam weer bijgebracht, waarbij ook personeel van den geneeskundigen dienst assisten tie verleende. De keuken is vrijwel uit gebrand. SOLDAAT UIT HET RAAM GEVAL LEN. Te A r n h e m is een dienst plichtige soldaat van het korps rijdende artillerie uit een der ramen van de Wil lemskazerne gevallen. De man, de onge veer 20-jarige A. J. K. afkomstig uit Neede, werd in deerniswekkenden toe stand naar het St. Elisabethgasthuis over gebrachte WAARSCHUWING. De hoofdcom missaris van politie te Amsterdam ont raadt het in relatie treden met Andries Wilhelm Bernard Lecke, geboren te Am sterdam, 27 September 1883, wonende Brederodestraat 44 aldaar, die handel drijft onder den naam Parfumerie „Lo tus" of „Latherus", Hij plaatst adverten- tië, waarin hij betrekkingen in zijn on dernemingen aanbiedt, doch eischt van de gegadigden storting van een waar borg som. Ongelukken. - Onder de gemeente Overpelt had Woensdag 'n ernstige botsing plaats tusschen een Nederlandsche auto en de motorfiets van den heer Fr. van L., staatsveearts te Neerpelt. De heer van L. werd op den weg ge smakt en bekwam zeer ernstige ver wondingen vooral aan zijn hoofd- Donderdagavond is de heer van L. overleden. De autobestuurder bleef ongedeerd. Donderdagmiddag is op den Park weg te Den Haag een driewielige bakfiets, bestuurd door N. H, uit 's-Gra- venhage aangereden door 'n zandauto. De wielrijder brak een been en be kwam verschillende min of meer ern stige verwondingen aan hoofd en han den. De bakfiets werd geheel vernield. - Woensdagmiddag is op de Hol- landsche Constructiewerkplaatsen te Leiden, door het breken van 'n bout, een stuk plaatijzer ter zwaarte van on geveer 350 kg omlaag gestort en boven op den 39-jarigen werkman terechtge komen. Deze is met twee gebroken bo- venbeenen en enkele andere verwon dingen naar het Diaconessenhuis over gebracht. Verdronken. Uit de rivier de Mark nabij het dorp Terheyden, werd het lijk opgehaald van een 22-jarige gehuwde vrouw J. De vrouw bleek te zijn uitgegleden bij het waterscheppen en verdronken. wordt, nemen de aanvragen om steun in geval van langdurige ziekte en an dere ernstige omstandigheden steeds toe. In 1932 is aan de ondersteunden telooze voorschotten bedroegen 508a 21.649 uitgekeerd. De verstrekte ren- Terugbetaald werd 4.906. Aan t.b-c. patiënten werd 2.046 steun verleend. Huldiging Edward Peeters. Te Sint Andries bij Brugge heeft een grootsche huldiging plaats gehad ter eere van den vermaarden Belgischen opvoedkundigen Edward Peeters ter ge legenheid van zijn óósten verjaardag. De jubilaris is ook in onze provincie geen onbekende, daar hij gedurende den wereldoorlog leider was der Belgische scholen te O o s tb u r g en te Vlis singen. Ondersteuningsfonds N.O.G. Uit het jaarverslag van het Onder steuningsfonds van het N. O- G. klin ken ook al sombere tonen, in verband met de stijgende aantallen ondersteun den, tengevolge van den ongunstigen fi- nancieelen toestand in. vele onderwij zersgezinnen en vooral ook door het ontslag aan jongere onderwijzers. De inkomsten houden geen gelijken tred met de stijgende uitgaven. Naar mate de salarissen dalen en het aantal zonder betrekking zijnden, grooter HET AUTO DA Fé VAN ON-DUITSCHE BOEKEN. Voor dat Woensdagavond op den Opernplatz te B e r 1 ij n de openbare verbranding van „on-Duitsche" boeken plaats had, heeft de nieuwe processor in de politieke paedagogie, dr. Baumler, een college gegeven over „wetenschap, hoogeschool en staat"^ dat werd bijge woond door studenten in nationaal-so- cialistisch uniform, die een swastica- vlag bij zich hadden. Na afloop van het college verzamel den de studenten zich op den Hegelplatz vanwaar zij met fakkels en vergezeld van een muziekcorps naar het Berlijn- sche studentenhuis trokken. Om 11 uur arriveerden de eerste stu denten in bruine hemden, getooid met de corpskleuren, op den Opernplatz en wierpen hun brandende fakkels op den brandstapel. Hierop vormde zich 'n lange keten van studenten, die elkaar de boe ken overhandigen en om 11 h 20 werd 't eerste van de 20.000 boeken op den brandstapel geworpen. Door den rijksminister van volksvoor lichting en propaganda, dr. Goebbels, werd een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: „De tijd van een overdreven Joodsche intellectualiteit is voorbij. De wil van de Duitsche jeugd is doorgedrongen tot hef volk, De nieuwe wereldbeschouwing zal geen gebied onaangetast laten. Gij, jonge studenten, zijt de pioniers van de jonge revolutionnaire ideeën van dezen staat. thans hebt gij tot taak aan dezen staat nieuwe waa.rdigheid te geven. Een re- volutionnair moet even groot zijn in het sloopen als in den opbouw. Nu gij die geestelijke viezigheid in de vlammen werpt, hebt gij den plicht in plaats daarvan vrij baan te geven aan den werkelijken Duitschen geest. Deze handeling moet aan de geheele wereld toonen, dat gij wenscht, dat uit deze puinhoopen een nieuwe Duitsche geest opstijgt". Met een drievoudig „Heil" op Hitier besloot Goebbels zijn rede. Evenals te Berlijn zijn, ook in hef overige rijk demonstraties gehouden door de studenten tegen den on-Duit.schen In München vond een plechtig- Poeldurp, Meie 1933. Vriend Jewannes! Den tied van drukte in 't boerebe- drief is t'r ök wee, Teminsten: die zou d'r mótte weze, mè 't is benauwelik as je ziet, oevee manskaerels dat 'r nog zonder werk loope. 't Werk is t'r, mè 't wor nie e-dae. De boeren trokke, liek as je weet, steun voe de terve. Geen wonder, dat 'r arig wat terv'ezaaid wier, In vroeger jaeren zag j'om dezen tied eele reken an 't wieën, veinters en wuven, ier, daer, en overaol. En noe? Oevee boeren laete d'r wie, dienk je? Ze gae d'r i§ deur mie 'n eie en de vuul- te, die t'r dan nog achterbluuft, die blüüft. Wat voe voordeel komt 'r voe 'n errebeier van die steun? Sie dat nie- En de loonen bin ok an de leege kant- As je noe weet, da'k 'n boereknecht kenne, die mot ochend voe ochend om vier uren op d'oeve weze. Om aolf vie- re d'r uut. Tuus ete doet 'n nie, Ie neem z'n stuten mee en om 'n uur of vuve eet 'n voe d'eeste keer; om negen uren voe den twidden. Dan is 'n om aolf twelve tuus voe 't middegeten en om aolf eene is 'n d'r wee a van deur. 's Achtemirrigs om 'n uur of viere wee 'n paer stuten en as 't dan zeven uren luudt, dan is 'n tuus. Da gae zoo dag in dag üüt. Op Zondaegen dikkels ök a werke- Nooit 'n dag vrie, as is mie 'n ienkelden oog-dag. En die man verdient mie z'n lange werkdaegen dertien eele gullens en tien stuvers in de weke mie sestig roen petate land. En zoo as 't mie die knecht gaet, zoo gaet 't mie de meeste. Noe mö jie mè is uut rekene, oevee da' zukke kaerels in 'n jaer ver- diene. Dae zulle d'r 'n eelenboel in de steën weze, die zegge zouwe: „voe zoo'n schijntje zou ik nie zoo ard wille wer ke en dan toch zeker nie mie zukke lange werkdaegen." Mè 't is, zoo as 't is, a zal iederendeen motte zegge: „mè nie zoo as 't öort." Nèt nie! En tóch bin zukke mannen nog blie, da ze kün ne werke, want liek a'k zooeven zegge: dae loope d'r nog zadders rond, noe in begun van Meie, zonder werk of ze werke voe steun, Dae draait de ge meente voe op en waer of op den duur 't geld vandaen mot komme, dae mö je zoo mè nie over dienke. En dan nóg ies: wae motte de ge meentebesturen van de durpen op den duur 't werk vandaen aele! Ze kunne toch wee nie van voren of an begunne, as t'r ier of daer 'n wegt klaer is? Oe ard of t'r deur die lui van die werk- verschaffege za'k mè zegge ewerkt wordt, dae zu me mè over zwiege. Ze dienke, g'loov' 'k: „lae me mè oppasse, da me 't nie aols te gauw doe, anders binne me d'r zóó deur." Wat 'n aolder- ellendigsten toestand! Je ziet 'r geen kop of geen staert an. J'oor ampersant nie anders as over bezunegen. As ze noe mè bezunegden op datgene, dae z'op 'n fersoendelikke meniere op bezunege kunne, zonder da'ze den almenak zoo'n vuuftig jaer of meer vrom zette. A'k over dat bezunegen dienke, dan 'k 'r wel is over eprakkizeerd of z'ok nie is kuste bezunege op de gemeente likke zaeken. Dat bedoel' 'k zoo: Geen durp ier in de buurte zoo klein, of z'è d'r 'n amparten burregemeester, 'n amparten sikkeretaris, 'n gemeent'on- vanger, voe d'r eigen en zoo gae je mè deur. Zou 't nie meugelik weze om over 'n paer van die kleine gemeentjes, sae- men eene burregemeester te benoemen, 'k Gïoove 't wè, want ik kenne wè bur- regemeesters, die d'r nog 'n eelenboel baentjes bie waerneme. En dan binne d'r van die durpjes in de ronte van zoo om ende bie 'n duzend zielen en tóch 'n amparten sikkeretaris, mie 'n trekke- ment, dat 'r gerust weze mag- En noe g'loof jie toch ok zeker nie Jewannes, dat zoo 'n man dae noe geregeld z'n werk eit? Waerom is zoo'n sikkerataris noe bievoorbeeld nie tegeliek gemeent' onvanger?! En zoo a'k zegge: om over die kleine durpjes 'n eigen burregemees ter an te stellen, da's nae mien gedach ten nie noodeg. Vroeger was dat bur- regemeesterschap 'n eerebaentje, mè dat is tegesworeg belange 't geval nie. Ik voe mien g'loove as ze werkelik bezunege wouwe, dae ze mie goed fe soen best bezunege kuste, dat me d'r dan mie de geldmiddels glad nie zoo broerd voor zouwe stae as noe. As ze om is 'n voorbeeld te noemen, is 'n boel, o zoo'n boel amtenaers min der a, dan zouwe degene, die d'r over- schote, d'r eigen nog nie is eens over de kop oeve te werken. As j'is 'n lies- te zag van aol d'amtenaers, ooge, leege, groote, kleine, die d'r in ons landje bin oevee Middelburgsche kranten zouwe ze dan vol motte drukke. Ku jie dat nie is te weten komme op die Lees zaele? En dat 't mie d'amtenaers toch 'n bitje aol te kras wier, dat schiene de lui van de regeerege toch ök te gae begrie pen. Vroeger a j'ier en daer op de dur pen 'n rijks onvanger, gemeenlienge mie 'n klerksje d'r bie en noe kan 't aneens anders. Noe bin d'r 'n eelen boel van die onvangers van deur en 't gae toch ok! En wat doe ze mie de postketoor- tjes? Dae zatte kantoorouwers mie 'n trekkement as t'r toe en doeke ze ze nie op, en maeke ze d'r gin stasions van? 't Begun is t'r, glad onderan en as ze 'n eelenboel stappen mèèr doe, dan zitte d'r in den Aag op die minnesteries over 'n jaer of wat ok nie meer zoo vee te.... ('k wou zegge: te slaepen, mae ik bedoele:) te zweeten van 't arde schriefwerk en de groote drukte. M'n neef Louw was vlee jaer in den Aag mie 'n plezier trein en die zei: „Jan zeit 'n, „as t'r zoo 'n minnesterie leeg loopt, dan is 't nèt of as t'r 'n kerke uut gaet!" Dae schiene dus nog a wat man netjes te zitten! En wuufjes! Meer as noodeg is, dienk 'k. Dae zou meschien ok nog te bezunegen weze. Me 'k zie ze d'r nog nie mie bezeg. En ei je dat ok eleze, Jewannes, oe dat 'r in Noord-Olland gemeentebestu ren wazze, die aolderlei kedootjes an d'amtenaers gavve van 't geld van de gemeente? En nog meer zukke grap pen? Waerom doe ze 't nie uut d'r eigen zak? Da's 'n gemakkelikke meniere om mooi weer te spelen, as je 't van 'n aar z'n centen doet, Mè doch je, da zukke grappen ier in Zeeland ok nie gebeur den? Dae was 'n durp ier in de buurte en dae zouwe ze 't elektrieke licht in gebruuk neme- En eit de burregemees ter mie de gemeenteraedsleen en de sikkerataris en d'eeren van 't licht tot s'aevens laete op 't gemeentuus nie lekker wien zitte drienke en segaartjes zitte rooke. Zoovee as ze wouwe? En wien betaelden 't? De gemeenteraed onder mekare vast nie, Feeste op 'n an dermans kosten is al eel goeiekoop. Mè dan dienke ze nie over bezunegen. As vroeger de spuite geperbeerd wier dan dronke de wet-ouwers en de voorman nen van de spuite s'aevens wien in d'er- reberrege! Of ze 't nog doe, zou 'k nie kunne zegge. As t'r 'n flienke veint an de regee rege kwam, die aol de misbruken, aol 't geld versmossen, is wig most vaege, dan zou z'n bamboes gauw verslete weze. Daer m'n gebrek an, an n veint mie 'n grooten bamboes, Za Colijn d r een weze? Zal üm, om noe mè is wat te noemen, begunne om te zeggen: „dat baentjes-jaegen is uut. Dat opmekare staepelen van trekkementen van dit, pensiejoenen 'van dat, toelaegen van gunt, toe da t'r an één persoon bedrae- gen komme, dae je van schrikt, dat mo klaer weze!" Zal n dat zeggeau schiete me teminsten al n klem ennetje in de goeie richtege. Gerust bin k r me op. Bezunege, ja, mè bezunege daer, wae dat 'r bezunegd kan en mot worre. En geen mensch ontzie, geen ooge, geen 166^6/ D'ouwe menisters noe dbpensie- joen.... verdiend? Zei jie 't? Mae z e 't en dae bin nog baentjes genoegt. En de nieuwe menisters, die d r kom me. die kunne nèt doe as Jaonetje van mien: schoone maeke mè ,ongers. tx aolderlei werksjes aete doe. Ier n^nieu we vloer, omdat dn ouwen glad verrot is- daer 'n raem voe meer licht. {Want an meer licht in 't regeerings-uus is meschien ök gebrek); t dek strieke, omdat 't daeneg deurregent; goten schoonmaeke en 'n grooten mieuwen trasbak.... voe de belastegen! Werk genoegt! Jewannesje, me zulle d'r van luste, want de pi' ketel gae in dezen trasbak nie meer onder. Ie raekt den boom en as 'n boven komt.... modder! Uut je lesten brief leesden k, dat de Prins van Oranje den trap nie öf me op gieng, toen dat 'n doodeschote wier! 't Kan wè, mae ik docht, dat n in zn bost etroffe wier en nie in z n rik. tin wat die feesterie betreft, die z r ier en daer over beliefden t'ouwen: dat vinde 'k 'n misselik gedoe, 'n Mooien toepas- selikken dienst in de kerken: best, eel <ioed. Mè optochten mie meziek en aol derlei lolletjes: bah! Die dat verzonne, die gevoelden nie, dat 'r spraeke was van ies plechtigs.—- 'k E 'n moeielikke weke voe t mes. Jaonetje staet 'r op, dat de smisse ok 'n burte kriegtü Ze weet, dak an je schrieve en j'eit aollebeie dn goeien dag van d'r. Ok van je vriend, Jan de Smid.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6