ONDERWIJS. VAN EN OVER DE FILM. RECHTZAKEN. SPORT. S^HOUWEN-DUIVELAND. rHOLEN. ZEEUWSCH-VLAAHDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.B. Journaal-strippers. Bioscoop-Programma's. Hb.lrxrviiiNSZnND. J.1, Zaterdag ver-1 gaderde de 'Weegbrug samenwerking. De rekening wees aan ontvangsten 3031, uitgaven 1317, goed slot 1714 De rekening is goedgekeurd en beslo ten bij weegloon te verminderen op 15 cent voor de aandeelhouders en 20 cent voor niet aandeelhouders. De aftredende bestuursleden van Hekke en M. B. v. Iwaarden worden bij acclamatie herko zen. Zaterdagavond gaf de tooneelver eeniging „Kunst naar Kracht" haar voor jaarsuitvoerinjg en voerde op een blij spel in 3 bedrijven van „Ein zomer zoet heid". Het stuk is goed vertolkt, zoodat het in grooten getale opgekomen pu bliek, waarbij veel uit naburige gemeen ten, volop heeft genoten. Prins Willem I herdenking. KRUININGEN. Zaterdagmiddag is hier de Willem I herdenking gehouden. Van 1 tot 2 uur was er klokgelui. Om 2 uur werden de kinderen der lagere scholen met vroolijke tonen van E.M.M. afge haald naar de Markt 's Middags werd een wedstrijd ge speeld door Kruiningen Vitesse I en Hansweertsche Boys I. Ruststand 41 en eindigend met 62 overwinning voor Vitesse. Gedurende dezen wedstrijd gaf de Gymnastiek Vereeniging eenige goed uitgevoerde nummers Om half zes werd in de N. Herv. Kerk een herdenkingsdienst gehouden. Ds. van Selms, Herv. predikant te Hansweert herdacht Prins Willem uit een staatkun dig oogpunt, de Chr. Zangver. gaf een drietal toepasselijke liederen en een Ko raal. Ds. J. Koolstra Ger. predikant alhier hield een rede over Prins Willem, uit godsdienstig oogpunt. Met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het oude Wilhelmus werd deze plechtigheid besloten, 's Avonds gaf de Zangver. „Crescen do" een uitvoering, daarna gaf E.M.M. een concert, in de pauze waarvan de Chr. Zangver. Crescendo eveneens eenige liederen zong. Tot slot gaf de Gym. vereeniging Louis Botha een zestal mooie groepen met Bengaalsche verlichting. Oplichting. BROUWERSHAVEN. Een winkelier alhier is door zekeren D. P.V. van Zie- rikzee opgelicht voor 20. De dader gaf op slinksche wijze voor, onder overleg ging van een briefje van zijn gefingeer- den patroon dit bedrag te komen leenen voor het herstellen van diens auto, die op een eenzamen weg was stuk gegaan en voor de reparatie waarvan hij geen geld bij zich had. Het briefje was aan de achterzijde afgeteekend door den winkelier, die zijn vrouw verzocht het geld mede te geven. Beloofd werd dat het denzelfden dag zou worden terug bezorgd. Toen de kruidenier thuis kwam, wist deze nergens van. Hij heeft de politie met het voorgevallene in ken nis gesteld. De politie heeft» op het sig nalement den dader opgespoord. Het bleek geen onbekende bij de Justitie te zijn. Nadat hij had bekend den daad te hebben gepleegd, met het doel zich op deze wijze onrechtmatig het geld eigen te maken, is hij op last van den officier van justitie weder op vrije voeten ge steld, STAVENISSE. De heer Ant. Stoutjes dijk heeft door vertrek uit deze gemeen te naar Oude Tonge zijn ontslag geno men als gezworene van den Nieuwen polder (annex-Stavenisse.) STAVENISSE. In de Zaterdag alhier gehouden vergadering van Ingelanden van het Waterschap Stavenisse is vast gesteld de begrooting over 1933-'34 in ontvangst en uitgaaf op 26.588. Het dijkgeschot werd bepaald op 21, vorig jaar 23 per h.a. De buitengewone wer ken bepalen zich tot het vernieuwen en het aanleggen van glooiingswerken tusschen de dijkpalen 33 en 36 over een lengte van 207 m met betonblokken. Een onderscheiding. Bij Kon. besluit is de bronzen medail le, verbonden aan de Oranje-Nassau orde, toegekend aan mej. S. Wagenaar, dienstbode bij mevr. wed. E. J. de Klerk te Z a a m s 1 a g. Prins Willem van Oranje-herdenking. SAS VAN GENT. Zaterdagmiddag werd op feestelijke wijze het vierde eeuwfeest herdacht. Een kinderoptocht, met muziek aan het hoofd, ging door de straten. Na een korte herdenkingsrede door den burgemeester uitgesproken, werd in de scholen aan de kinderen een kleine versnapering en een kleuren drukfoto van Prins Willem van Oranje verstrekt. Des avonds was er muziek van „De Vereenigde Vrienden". SLUIS. Onder zeer groote belangstel ling, mede door het prachtige weer, hac j.l. Zondag een concert plaats door het muziekgezelschap „Apollo" te Sluis, dat zeer veel succes had. RAMON NOVARRO OVER DE FILM INDUSTRIE. Ramon Novarro had een uurtje tijd om rustig -te praten en was in een stem ming om een en ander te vertellen over zijn ideeën betreffende de filmindustrie. De iilm is nog in haar kinderjaren, en, hoewel zij zich ieder jaar meer ontwik kelt, schijnt het moeilijk te zijn een punt te vinden, waar zij als volmaakt be schouwd kan worden. Ik herinner mij, dat destijds' de film Intolerance be schouwd werd als het summun van vol maaktheid op het witte doek, maar la ter beschouwde men De Klokkenluider van de Noti-e Dame en vervolgens De Groote Parade als het hoogst-bereik bare. Toen kwam de film Menschen in 't Hotel, die wederom als een top-presta- tie beschouwd werd. Dit doet mij denken aan het oude verhaaltje van een acro baat, die er voortdurend naar streefde om steeds meer gecompliceerde toeren te verrichten. Op een avond maakte hij een buitengewoon sensationeele salto., en brak zijn nek. „Geweldig!" riep de Directeur uit, „dat is wat het publiek verlangt!" „Misschien wel" zei de tooneelmees- ter „maar wat zal hij morgen doen?" Op grooten afstand lijkt alles veel mooier en misschien is het daarom, dat wij dikwijls met weemoed terugdenken aan de oude dagen, toen de scenario's op een manchet geschreven werden. In dien tijd was filmen heel eenvoudig. In de camera's hadden zij fietslampen om de film te verwarmen en vermeden roode en blauwe kleuren. Zij gebruikten het natuurlijke zonlicht en brachten het licht met reflectors onder onze hoeden. De manuscripten waren zeer eenvoudig. Men probeerde zoo veel mogelijk han delingen in een zoo kort mogelijke film te brengen. Tot hoofd der Bijz. School te 's H.- Hendrikskinderen is benoemc de heer K. L. W. van der Maden, hoofc der Bijz. School te Groede. Eindexamen Gymnasium. De Minister van O., K. en W. heeft bepaald dat het eindexamen van het Gem. Gymnasium te Middelburg op 6, 7 en 8 Juni zal worden afgenomen. Als gecommitteerden zijn aangewezen prof. dr. R. H. Woltjer; prof. dr. J. Prin sen J.Lzn. en dr. A. Pannekoek, Amster dam; aan wie zal worden toegevoegd: op 6, 7 en 8 Juni prof. dr. L, G. M. Baas Becking, Leiden. Ambachtsschool te Oostburg. Aan de Ambachtsschool te Oost burg werden gediplomeerd de schil ders: A. I. de Bliek, Schoondijke, J. S de Bruijne en P. A, Catsman te Oost burg. Timmerlieden: J. J. Buijck, Oost burg, I. Tellier, Schoondijke, A. J. van der Hooft, Retranchement, A. Focke, St. Anna ter Muiden, J. Jansen, Waterland kerkje, J. J. de Roo, Aardenburg, D. H. Meeusen, Breskens, J. de Smit, Oost burg. Smeden: J. J. de Potter, Cadzand, J. W. de Molenaar en P. A. Pelis, Aar- Toen King Baggot naar Europa ging en Ivanhoe verfilmde, vertelde men, dat dit nooit een succes kon worden. Het was te lang, het was vier acten! En thans beschouwt men onze elf en twaalf acten dikwijls nog als te kort! Als ik terugblik op mijn loopbaan en op de films, die ik in de jaren gemaakt heb, deel ik ze onwillekeurig in verschillen de groepen in. Tien jaar geleden, toen ik mijn eerste film maakte, verlangde men een groote show op het witte doek. In die dagen maakte men Robin Hood met- Douglas Fairbanks. In 1923 werkte men reeds meer met groote menigten. Een voorbeeld van de zen tijd is Scaramouche. Dit genre ont wikkelde zich in 1924 toen De Dief van Bagdad en De Tien Geboden gemaakt werden en in 1926 Het Vroolijke Weeuwtje met John Gilbert, onder re gie van Erich von Stroheim. 1926 was het groote jaar voor mij. Het was het jaar van Ben Hur! Toen lcwam de groote ommekeer, die de geheele filmwereld veranderde; de geluidsfilm. In een paar jaar wist de filmindustrie zich aan de ontwikkeling van het geluid geheel aan te passen en terug te ko men tot dezelfde hoogte, die na vijftien jaar stille film bereikt was. Tegenwoordig werkt de wetenschap samen met de regisseurs en brengt bij iedere nieuwe camera-instelling een nieuw effect. Geluids- en lichteffecten, extra gevoelige films zijn dingen, waar men vroeger weinig of geen aandacht aan besteedde. Eenvoudig, beheerscht spel heeft de ingewikkelde pantomime vervangen, toen de acteurs dikwijls veel gelijkenis met de windmolens ver toonden. Wij hebben allemaal hieraan meegedaan en soms bekijk ik mijn eigen beeld met verwondering, als ik een van deze zeer oude films zie. Er was reden voor, want de begrensde mogelijkheden van de camera beheerschten alles wat dienburg, E. F. Stokkerman, Oostburg, W. F. X. M. Baas, Sluis, G. Buijze, Oost burg, M. F» Coppens, Sluis, P. J, Hu- bregtse, IJzendijke, W. Goossen, Nieuw- vliet, A. Rookus, IJzendijke, A. de-iMaii- lie, Cadzand. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: Timmerlieden: J. Dubois, Zuidzande, E. Corthals, J. Hollebrand en A. de Cock, Aardenburg, C. M. v. d. Hooft IJzendijke, G. E. Dierick, Aardenburg, A. Petermeijer, Middelburg, J. Hemme kam en J. van Dijk, Oostburg, C. I. Scheerens, Groede, J. Buijze, Retran chement, Th. van Waes, Hoofdplaat, E. F. Rockx, IJzendijke, A. Hennekeij Groede, J. G. Boeije, Waterlandkerkej Smeden: A. J. Elfrink, Sluis, G. Pleijte, Breskens, G. Jansen, Aardenburg, H Bruggeman, St. Anna ter Muiden, G Neijssen, IJzendijke, A. de Koene, Re tranchement, E. W. Standaert, Sluis. Bevorderd van de le naar de 2e klasse Timmerlieden: A, Versprille, Nieuw vliet, I. J. de Kramer, Sluis, J. de Hul ster, Oostburg, J. A. de Hulster, IJzen dijke, P- I. Risseeuw, Groede, W. A, de Groote, Groede, A. M. de Schot en G. Stuij te Oostburg, A. Nicolai, Bres kens. Smeden: J. A. Dierx en I. van Hoorn, Nieuwvliet, A. P. Steijaert Schoondijke, H. van Haneghem en P. Vergouwe, Breskens, P. I. de Bruijne, Sluis, G. C. de Veth, IJzendijke, J, P. de Bruijne, Oostburg, S. P. van de Vel de, Sluis, P. J. de Meij, Retranchement, F. P. Coppens, Sluis, I. Buijck, Oostburg. Schilders: I. J. Verplanke, Aardenburg, C. F. van de Veirè, Oostburg, J. van Lare, Schoondijke, F. Rougiers, Hoofd plaat, F. van den Bussche, Sluis. Niet bevorderd 5. Nieuw toegelaten leerlingen: Smeden 11; timmerlieden 6; schilders 2. Examencommissie lichamelijke oefening. De algemeene commissie, aan welke is opgedragen het examineeren van hen die een akte van bekwaamheid wen schen te verkrijgen tot het geven van middelbaar of lager onderwijs in de li chamelijke oefening, zal zitting houden voor het schriftelijk en mondeling gedeel te van deze examens te Utrecht en voor het practisch gedeelte te 's-Gravenha- ge- Benoemd zijn: tot lid en voorzitter dier commissie W. H. Nijsten, inspec teur van de lichamelijke opvoeding in de lste inspectie; tot leden en ondervoorzitters: M. F, Graafland, inspecteur van de lichame lijke opvoeding in de 2de inspectie te 's- Gravenhage en prof. dr. M. W. Woerde man te Amsterdam. Tot lid is benoemd de heer W, de Graaf en tot plaatsvervangend lid de heer K. de Vries beiden te Middel burg. Aan de ambachtsschool te Zierik- zee zijn de volgende leerlingen uit de gemeente Brouwers h a v e n ge slaagd voor het eind-diploma: afd. tim meren N. K. Wagenmaker, afd. schilders P. Brandenburg. Van de 2e naar de 3e klas zijn bevorderd: afd, timmeren C. van Schelven en L. van Ysseldijke, afd. jankwerken P. Constandse, P. van der Wierf en J, van de Sande. Aan het vak-examen hebben vol daan de volgende surnumerairs der re gistratie en domeinen: P. H. Themmen, S. M. Koopmans, F. C. M. van Gurp, J. van den Bosch, G, van Dijk, R. M. van den Berge, J. J. van de Weijer, J. Val st ar, 7 H.. Kuiper en K. W. H. Elhorst. -7- Tot; tijdelijk onderwijzer aan de Chr, School, voor U.L.Q. te Terneu- z e n is benoemd de heer L- Geschiere te Koudekerke. wij deden- In die oude dagen werd niet veel geld aan films uitgegeven en op namen werden nooit over gemaakt. Een rots was een rots en een boom een boom, waar deze ook stond, maar tegenwoordig trekt men met expedities naar Afrika of naaride Noord Pool om de authentieke omgeving te vinden. Deskundigen worden naar alle hoeken der aarde gezonden om in de studio s bekende plaatsen geheel zuiver volgens de afmetingen te kunnen opbouwen, terwijl wij vroeger werkten met beschil derd linnen, waarop men dikwijls het handelsmerk van de studio in een hoek plakte. In de eerste jaren van mijn film loopbaan was Hal Roach juist begon nen 2-acters met Harold Loyd te ma ken en in de oude Lehrman studio's maakte Buster Keaton zijn eerste |2- acter, Charlie Chaplin had zijn eigen studio en maakte o,a. Shoulder Arms en a Dog's Life. Zij gebruikten zonlicht, soms in studio's met glazen wanden en daken, maar meestal op open terrein, waar het licht door een gekleurd glas gefilterd werd. Achter een garage in Hollywood vindt men nog het oude stu dio van Arbuckle, dat bestond uit een kantoor met kleedkamers en terrein voor de opnamen. Het goedkoope zon licht was de eigenlijke reden waarom de (Amerikaansche .filmindustrie zich ïoofdzakelijk in Hollywood vestigde. Toen Samuel Goldwyn belast werd met de leiding van wat ^nu de Metro Goldwyn Mayer studio's zijn, stonden daar vier groote gebouwen met glazen wanden en daken. Kort daarna begon men Klieg lampen te gebruiken en wer den de glazen wanden zwart geverfd om het zonlicht buiten te houden- Hier over was Goldwyn zeer verontwaar- digd. „Wij zijn duizenden mijlen ver geko men om hier het zonlicht te vinden en jullie willen het buitensluiten?" riep hij uit en hij eischte, dat men hier een mid denweg kiezen zou, electrisch licht en Bij Kon, besluit is benoemd tot vice-president van de arrondissements rechtbank te Breda, jhr, mr- L. J. M. van Sasse van Ysselt,thans rechter in gemelde rechtbank. De Correctioneele Rechtbank van Antwerpen heeft een inwoner van O u d- V ossemeer wegens diefstal van ze ven rijwielen veroordeeld tot zeven maqnden gevangenis en 182 frank boete. Schaken. Stakingsrelletjes. De Haagsche politierechter deed Vrij dag uitspraak in de zaak tegen de stuca- doors A. J. N. en H. J. van der S. te Haarlem tegen wie door het O. M, ter zake van bedreiging met openlijk ge weld resp. 2 en 6 maanden gevangenis straf is geëischt, Deze verdachten zou den op 1 Juni van het vorig jaar tijdens de staking eenige werkwillige stuca- doors hebben bedreigd en mishandeld. De politierechter sprak beide ver dachten vrij. Droevige gevolgen van het carnaval. Donderdag deed de rechtbank te 's- Hertogenbosch uitspraak in de zaak te gen den 19-jarigen L. de L. uit Rosma len die op den laatsten avond van het carnaval in café „Het Hemeltje" in de Gasselstraat over een kleinigheid een woordenwisseling gekregen had met Van H. en die daarna met een mes, dat hij van een anderen caféhouder kreeg dezen H. eenige steken had toegebracht, waarna het slachtoffer denzelfden avond nog overleden is. De officier van justitie had wegens mishandeling, den dood tengevolge heb bend, vier jaar gevangenisstraf geëischt, met aftrek van het voorarrest. De rechtbank veroordeelde verdach te tot twee jaar gevangenisstraf met af trek van preventief. Verdachte was bo vendien nog ten laste gelegd dat hij in zelfde café iemand opzettelijk had mis handeld en met een mes gestoken- Hier voor had de officier een maand gevange nisstraf geëischt. De rechtbank veroor deelde verdachte voor dit feit tot een maand gevangenisstraf. Het spoorwegongeluk te Hedel. Donderdag had zich voor de recht bank te 's-HertogenboscJh te verant woorden de machinist F, L, H- v. U,, uit Amsterdam, wien ten laste was gelegd, dat hij op 22 Febr. 1.1. te Empel en Meerwijk aan zijn schuld heeft te wijten gehad, dat aldaar gevaar ontstond voor het verkeer door mechanische kracht over een spoorweg door zeer onvoor zichtig en grof nalatig door onveilige signalen te rijden, waardoor hij in bot sing is gekomen met een anderen trein Het betreft hier het ongeluk op de lijn zonlicht tesamen gebruiken, maar op den duur hebben de electrische lampen het gewonnen. Deze groote booglampen knetterden en maakten dat ieder er min of meer groen uitzag. Hiet was een spookachtig gezicht. De groote namen van dien tijd waren Earle Williams, Mabel Normand, Viola Dana, Pauline Frederick en natuurlijk Mary Pickford. Eigenaardige problemen kwamen dien tijd voor, toen nog niet aan alle fines sen aandacht besteed werd. Maurice Tourneur, regisseerde een film met Wal lace Beery, waarin deze door Indianen achtervolgd werd. De Indianen haalden Wally precies voor de camera in. Alles scheen goed gegaan te zijn, maar Tour neur stond te vloeken. „Indianen gebruiken geen kauwgum- mi" schreeuwde hij. Dergelijke gevallen werden voorkomen in later dagen, toen wij Ben Hur verfilmden. De assistent regisseur controleerde iederen ochtend de duizenden figuranten om na te gaan, wie een armbandhorloge droeg. Tegen woordig controleert men of een zijden japon geen ritselend geluid maakt, het geen in de microfoon als het voorbij trekken van een leger zou klinken. Zoo is er altijd iets bijzonders in deze in teressante industrie, die zich nog voort durend ontwikkelt. o De Ufa bereidt een film voor met den titel „Kain", een boerentragedie van Richard SchneiderEdenkoben.pe auteur zal zelf de regie van de film voeren. 1 Deels in Duitschland, deels in Ita lië wordt een zangfilm „Das Lied der Sonne" opgenomen, met muziek van Pietro Maseagni. De liederen in deze Him worden gezongen door Benjamino Gigli, die daarmee voor de filmcamera debuteert. Micky Mouse is gepromoveerd tot star van de Metro-Goldwyn Mayer. Utrecht's-Hqrtogenboisch, even voor hij de spoorbrug bij Hedel. Dé officier van justitie was'Van rüee- ning dat de lichten Wel degelijk berekend zijn ook op regen èn mist, zoódatz,i. de flauwe uitvlucht Van verd. niet opgaat. Hij is van oordeel dat hier grqve nala tigheid de botsing veroorzaakt heeft. De officier concludeerde tot drie maanden hechtenis.., Koopen van een onbekende een onrechtmatige daad. Bij het aanleggen van centrale ver warming in een perceel te Amsterdam in 1928 had een ontploffing plaats van een acethyleencylinder. De gebruiker daarvan, zekere Z„ werd daarbij zwaar gewond. Hij stelde een vordering tot schadevergoeding in tegen de firma, die den cylinder geleverd had en die dit gevaarlijke voorwerp in 1924 van een onbekende dus tweede-handsch bleek te hebben gekocht. i De réchtbank te Amsterdam stelde den eischer principieel in het gelijk, doch in hooger beroep heeft het Hof de vordering niet toegewezen ó-tn. op grond dat de (thans geheel bekende) oorzaak der explosie in de dagvaarding (van 1928) niet met zooveel woorden was omschreven. Wel was daarin de aansprakelijkheid van den leverancier opgenomen op grond van verzuim van alle onderzoek naar de deugdelijkheid van cylinder en vulmassa. Zij ging' hierna in cassatie bij den Hoogen raad, welk college thans heeft beslist, dat reeds het koopen van een zóó gevaarlijk voorwerp van een onbe kende en het leveren daarvan, welk ontplofbaar werktuig dus niet door steekproeven kan worden onderzocht, een onrechtmatige daad is voor welker gevolgen de leverancier rechtens aan sprakelijk is. De Hooge Raad besliste dat aan Z. de kosten, schaden en interessen, moe ten worden vergoed. Roofovervallen. In den nacht van 7 op 8 Januari 1933 en op 10 December 1932 werden te 01- denzaal roofovervallen gepleegd, resp. op den kolenhandelaar W. Borghuis en den alleenwonenden heer B. Heinink. Als verdacht van deze overvallen en te vens van den overval op een bank directeur te Dinxperlo en van smokke laars bij Venlo werden o.a. als hoofd daders aangehouden en in arrest gesteld zekere Schmitz en von Greifenstein, beiden uit Mülheim a.d. Roer. Deze zaak heeft voor het Landesgericht te Duis burg gediend. De president veroordeel de S. tot 4 jaar en v. G. tot 3 jaar ge vangenisstraf, met vijf jaar verlies van burgerrechten en vijf jaar onder politie toezicht. Diefstal van een koe. Voor de rechtbank te Assen stond Vrijdag terecht G. W. arbeider te Daler veen, verdacht van diefstal van een koe uit de weide van den landbouwer K. A. Het O. M. eischte 2 jaar gevangenisstraf. De vriendschappelijke ontmoeting VlissingenBlankenberghe had 26 tot uitslag. Deze firma heeft een contract afgeslo ten met Walter Disney, als gevolg waar van men Disney's wereldberoemde creatie in een komische film met Jim my Durante en Jack Pearl zal zien. De regie zal in handen zijn van Sam Wood en de flim, waarvoor de titel nog niet bepaald is, zal de fanta/stischje avon turen van een super leugenaar behan delen. Wist u dat, op vrijwel alle foto's van Stan Laurel en Oliver Hardy Lau rel links staat en Hardy rechts. Ook in de meeste scènes van hun films zal men Laurel op de linker helft en Hardy op de rechter helft van het doek zien. Let maar eens op als U weer een film van het bekende tweetal ziet! De nationaal-Socialistische „Kampf- bund für deutsche Kultur" heeft een ad viesbureau voor filmmanuscripten opge richt, waar alle manuscripten van te vervaardigen films worden gekeurd en waar bovendien werken van filmauteurs die bij den „Kampfbund" zijn aange sloten, worden gelezen en bij gebleken geschiktheid den filmproducenten wor den aanbevolen. In de drie weken, dat dit bureau bestaat, zijn er al ongeveer 250'uitgewerkte manuscripten en hon derden exposé's binnengekomen. (Opname als „Ingezonden Mededeelingen VLISSINGEN. Alli ambra. Deze week I: „Titanen der lucht", (Metro Goldwyn) met Wallace Beery, Clark Gable en Marie Prevost. Luxor. I: „Paprika" (Ufa) met Fran- ziska Gaal, Paul Hörbiger, Paul Heidemann. II: „De Moderne Don Juan" (Ufa) met Fritz Schultz en Dina Gralla..

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6