DOLORES DE MEND0ZA. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN DINSDAG 2 MEI 1931 No. 103. DE PROVINCIALE VEILINGSORGANISATIE IN ZEELAND. MIDDELBURG. BSioS Ondeugdelijke levensmiddelen ZUID-BEVELAND. - ;1K,. - - v I Aan het Jaarverslag over 1932 van de Provinciale Veilingsorganisatie in Zee- tand ontleenen wij het volgende: Het jaar 1932 heeft de meeste telers van tuinbouwproducten opnieuw teleur stelling gegeven. Terwijl in verband met de uitbreiding van de teelt er een flinke stijging van de veilingomzet moest zijn, is er een daling van ruim 3 pet. De prijzen voor het kleinfruit voor de rentabiliteit van de Zeeuwsche boom gaarden van zoo groote beteekenis, ble ven op 'n te laag peil. Wel herstelde zich de prijs voor de zwarte bessen, doch de omvang dezer cultuur is zoo gering ge worden dat ze een onbelangrijke rol speelt. De prijs voor de kruisbessen bleef zich bewegen rond afleveringskosten, terwijl de kleine stijging in 1931 van de prijs der roode bessen weer door een daling werd gevolgd, zoodat ook voor dit product weinig meer dan de pluk en verdere afleveringskosten werden ge maakt. Ook de prijs voor de aardbeien was een groote teleurstelling temeer omdat deze bleef beneden de gemiddel de prijs in andere streken. Van invloed zal hierbij zijn geweest dat de export naar Engeland waarvoor Zeeland te Vlissingen bepaalde voordee- leh biedt, door de verhoogde invoerrech ten is belemmerd. De prijs voor de frambozen wist zich te handhaven door het systeem van voorkoop dus het veilen van het ge heeie gewas vóór den aanvang van den oogst. Hoe ongunstig de toestand voor het kleinfruit is blijkt uit onderstaand overzicht, opgemaakt door de veiling te Goes. 1929 1930 1931 1932 Kruisbessen 12.17 4.51 4.97 4.64 Roodebessen 12.64 6.24 8.57 7.04 Zwartebessen 23.07 10.47 17.47 32.10 Aardbeien f 60.91 23.48 12.77 14.69 Frambozen 36.58 19.56 21.41 22.46 Het prijsverloop was voor de pit en steenvruchten gunstiger, hoewel voor opgesteld moet worden dat over het ge heel genomen, 1932 een jaar was van matigen oogst terwijl voor de pruimen zelfs van een mislukking kan worden ge sproken. De prijs voor de goede kwaliteit wist zich voor de p e r e n zeer goed te hand haven, gaf zelfs nog een kleine stijging te zien, doch voor de appelen is de mid- denprijs gedaald, ondanks de goede kwa liteit en vooruitgaande sorteering en verpakking. Toegeschreven wordt dit aan den invoer van buitenlandsch fruit. Zoo daalde de prijs reeds in het begin van de aflevering door de nog groote voorraden buitenlandsche appelen van den vorigen oogst. Door de matige oogst en de aankoop voor sapbereiding waren in 1932 ook de mindere kwaliteit vruchten goed in prijs. De prijs voor de kersen wist te handhaven, terwijl de prijs voor de prui men hoog was. Toch is door de misluk king van den oogst, het totaal bedrag dat de telers hebben ontvangen zeer ge ring geweest. De druiven telers ontvingen ook voor hun product een te lagen prijs. De g r o e n ten prijzen waren zeer te leurstellend. Terwijl de vroege groenten zich eenigszins op prijs hielden, bleek dat ze later in den tijd daalden tot afle veringskosten en daar beneden. Vooral was den lagen prijs voor de vroege aardappelen eeen groote teleur Een geschiedenis uit het oude Madrid door F. MARION CRAWFORD. 28.) Mendoza wenschte dat hij dat kon. „Mevrouw", zei hij bijna ruw, „ik heb mijn dochter in haar kamer opgesloten, en ben van plan haar morgen naa.r een klooster te zenden, waar ze net zoo lang zal blijven, tot ze van opinie ver andert, want ik zal de mijne niet wijzi gen". ..O!" riep Dona Ana op langgerekten toon uit, alsof haar langzamerhand een licht opging. ,,NU begrijp ik het, en dan denken wij beiden precies hetzelfde over de zaak, mijn waarde vriend. We kunnen er dus gerust over praten". Mendoza wilde er liefst heelemaal niet over spreken en hield, terwijl zij langzaam voortliepen, zijn mond. Ein delijk hadden zij den doorgang bereikt, die uitkwam op zijn deur, en hij hield den pas nog meer in, om Dona Ana) wier arm nog in den zijnen lag, te nood zaken gelijken tred met hem te houcren. De maan scheen niet meer door de open uitbouwen, en het was half duister in den corridor. „Dus u wenscht Dolores niet met Don Jan van Oostenrijk te laten trouwen' sprak de prinses zachtjes. „Maar dan is de koning geheel op uw hand, en ik ook. Graag zou ik echter de reden weten waarom u tegen zoo'n schitterend hu welijk bent." „Doodeenvoudig, mevrouw. Wanneer het in zijner majesteit's politiek te pas zou komen, zijn broeder met een vorste stelling, omdat speciaal op Walcheren deze cultuur een belangrijk onderdeel van het bedrijf is. Over het algemeen was 1932 een jaar van matigen oogst, doch met goede kwaliteit. De weersgesteldheid was in 't voorjaar ongunstig, zoodat een te gerin ge vruchtzetting plaats vond. Gedurende de zomermaanden was de weersgesteldheid zeer gunstig. Veel zon neschijn en weinig regen, terwijl toch de bodem voldoende vocht bevatte om een sterken groei in het leven te roepen zoo dat de vruchten zeer groot uitgroeiden en goed van kwaliteit waren, in verge lijking met andere jaren. Het vereenigingsleven was in 1932 voor de Provinciale Commissie van groote activiteit. Met uitzondering van de Gemeente lijke fruit- en groentenveiling te Vlis singen, zijn alle Zeeuwsche veilingen aangesloten bij de organisatie en gene gen onderling zoo krachtig mogelijk sa men te werken. Ook met betrekking tot fustaangele genheid wordt zooveel mogelijk over legd, teneinde in het belang van den han del tot een uniforme regeling aan de Zeeuwsche veilingen te komen. Zoo krachtig mogelijk werd propagan da gevoerd voor betere verzorging van de cultuur en de sorteering en verpak king. Opnieuw werden een aantal cursus sen in sorteeren en verpakken van fruit georganiseerd. Voorts werden cursussen voor vol wassenen in fruitteelt gehouden te Goes, Middelburg en Kapelle, teneinde ook de oudere fruittelers meer bekend te ma ken met de nieuwere inzichten op fruit teeltgebied. Aan de veiling te Goes nam in 1932 de z.g.n. eliteveiling weer in beteekenis toe en onderging groote uitbreiding, ter wijl de veiling te Kapelle het besluit nam om in 1933 zich ook op dit gebied te begeven. Al mogen de vooruitzichten donker zijn, toch mag niet worden nagelaten om naar uitwegen te zoeken, waardoor de rentabiliteit der bedrijven kan worden verbeterd. Vooral is voor Zeeland een groot vraagstuk wat met de kleinfruit- teelt zal moeten gebeuren. Reeds vond inkrimping plaats en zij voor wie deze teelt slechts een onderdeel van het be drijf was, zullen hiermede voortgaan.' Voor velen wordt echter de bestaans mogelijkheid aangetast, wanneer zij de kleinfruitteelt moeten prijs geven. Voor al de kleine bedrijven met veel beschik bare arbeidskrachten zijn immers op bessen en aardbeienteelt aangewezen. Mogelijk dat door verbetering van de teelt, vooral wat betreft de gezondheids toestand der gewassen, betere uitkom sten zijn te verkrijgen, terwijl ook de kleinfruitteelt haar producten te slecht verzorgd in den handel brengt waardoor Zeeland voor gebruik in verschen toe stand slechts weinig in eigen land plaat sen kan. Het vraagstuk van het sorteeren en pakken is dan ook van groote betee kenis voor het klein fruit nu de afle vering in massa voor de fabrieken niet meer mogelijk is. Ook de teelt van pit- en steenvruch ten vraagt nog steeds om verbetering. Er is veel bereikt maar toch voldoet het Zeeuwsche fruit nog slechts gedeel telijk aan de hooge eischen die er tegen woordig worden gesteld. Er zal in de naaste toekomst goedkoop en goed ge produceerd moeten worden en de vei lingen zullen hierin door het geven van leiding een belangrijke rol kunnen spe len. Vooral nu men meer en meer aan lijk persoon te laten trouwen, bijvoor beeld met koningin Maria van Schot land, zou zijn eerste huwelijk van nul en geener waarde worden beschouwd, omdat de koning dat zou gelasten, en mijn dochter zou daardoor schande aan gedaan zijn, zoodat er voor haar slechts in een klooster nolg plaats zou zijn. „Noemt u dat schande?" vroeg de prinses peinzend. „Zelfs al zou het hu welijk ontbonden worden verklaard, weet u toch heel goed dat Don Jan Do lores waarschijnlijk niet aan haar lot zou overlaten. Hij zou haar bij zich hou den en op royale wijze in al haar be hoeften voorzien „Mevrouw!" riep de brave, oude sol daat uit, haar plotseling verontwaar digd in de rede vallend, „geen man, noch vrouw permitteer ik te zeggen, dat mijn dochter ooit daartoe zou vervallen!" Zij bemerkte een flater te hebben be gaan en drukte bedarend zijn arm. „Toe, wees niet boos op me. Ik dacht alleen maar wat de wereld wel zou zeg gen neen, laat me nu uitpraten! ïk ben 't volkomen met u eens dat Dolores belet moet worden Don Jan te zien, des noods door 6tren'ge maatregelen, want zoodra zij hun kans schoon zien, trou wen zij; daar ben ik zeker van. Maar, nietwaar, bij zulke dingen kan men geen geweld gebruiken; dat zou maar schan daal veroorzaken. IJ kunt niet zoo maar in eens uw dochter van het hof wegne men en haar in een klooster opsluiten, zonder haar een groot onrecht aan te doen. Z.iet u dat niet in? De menschen zullen niet begrijpen dat u haar niet met Don Jan wilt laten trouwen ik bedoel gewezen is op de Binnenlandsche markt en het afzetgebied beperkt is zal men door kwaliteit en verpakking moeten trachten de vraag naar zijn product te doen toenemen. Zeeland heeft tot nu toe geen ongun stig figuur gemaakt in vergelijking met andere fruitcentra, doch de krachtige pogingen op gebied van de kwaliteits verbetering, die algemeen worden on dernomen, behooren een prikkel te zijn op den ingeslagen weg voort te gaan. Dit zal hooge eischen stellen aan de organi satie, omdat moeilijke tijden voor de deur staan. De algemeene uitbreiding van voor enkele jaren is voorbij en een tijd van allerlei maatregelen en be perking der productie, waaraan Zeeland ook zal hebben mede te werken, staat voor de deur. Ontvangsten Plaatselijk Crisisco mité van 2329 April 1933: Maandelijksche bijdragen: J. H. C. 1, P. S. 0.50, mej. A. S. 0.25, mej. P. W. H. 0.50, Zustérs Gasthuis 5.90. Wekelijksche collecte 142,72 K. Het gironummer van den penningmees ter is 188020. Bij ons kantoor te Middelburg is ont vangen: Wekelijksche bijdrage personeel Fa. Schulte Thieme 2.11; maande lijksche bijdrage personeel Fa. A. Kreym- borg Co. 4.50. De jaardag van Prinses Juliana. Zoo is dan, dank zij het initiatief van bestuur en directeur van het Christelijk muziekgezelschap „Oefening na den Arbeid", toch aan den jaardag van' Prinses Juliana een feestelijk karakter gegeven. Tegen half negen vereenigden zich in den buitentuin aan den Tramsingel bedoelde vereeniging en verschillende andere vereenigingen voor een muzi- kalen ommegang. Met den band der lei- de padvinderstroepen vooruit en het muziekgezelschap in het midden, vorm den allen een stoet, die door een groot deel der stad trok, volgens de vooruit aangekondigde route en dit onder be langstelling van de velen, die zich, vooral bij de halte-plaatsen verzameld hadden. In de Abdij hield de tocht halt voor de woning van den Commissaris der Commissaris der Koningin en terwijl met de vlaggen en vaandels een groet werd gebracht, speelde het muziek korps twee coupletten van het Wilhel mus en hoorden wij hier en daar een schuchtig pogen tot medezingen. Laat men op zulk een oogenblik toch allen schroom laten varen en spontaan het volkslied mede aanheffen. Na deze muzikale hulde noodigde de heer en mevr. Quarles van Ufford, die met hun zoon op het bordes versche nen waren, bestuur en directeur binnen en heeft de Commissaris er zijn groote vreugde over uitgesproken, dat deze dag niet onopgemerkt voorbij is gegaan en een dronk gewijd aan de jarige Prinses. De heer J. M. Harthoorn heeft namens het bestuur dank gebracht voor de ontvangst en de woorden en er op K WA tl TE I TE N 301— dat de meeste menschen het nauwelijks zouden kunnen gelooven. Ja, de wereld is slecht; dat weet ik maar doe er maar eens iets aan! De wereld zou zeg gen maar eerst beloven dat u niet boos zult worden, waarde generaal! U kunt, wed ik, wel raden wat de wereld zou ze'ggen". „Ik begrijp u ik begrijp u!" riep de oude man in plotselingen angst uit voor den goeden naam van zijn doch ter. „Wat bent u toch verstandig!" „Ja", antwoordde Dona Ana, terwijl zij op tien pas van de deur stil hield, „verstandig ben ik, want dat moet ik wel zijn. Als u, inplaats van Dolores eënige uren geleden opgesloten te heb ben, bij mij was gekomen, mij de waar heid had gezegd, en haar in ons beider belang onder mijn hoede had gesteld, had ik 't haar absoluut onmogelijk ge maakt ook maar een enkel woord met Don Jan te wisselen, en ik zou zoo goed op haar hebben gepast, dat de wereld in plaats haar over de tong te doen gaan, zou hebben gezegd, dat zij in hoog aanzien stond, en om haar gunst had gedwongen. U weet dat dat in mijn macht staat." „Wat bent u toch buitengewoon ver standig!" riep Mendoza weer uit, maar nu met meer klem, „Juist. Vindt u dus goed dat ik haar nu meeneem? Ik zal haar wat troosten, want ik wed dat het arme kind, zoo al leen in haar kamer, heeft zitten huilen; zij blijft dan bij mij totdat Don Jan naar Villagaxcia gaat, en dan zullen we ver der zien." Mendoza was iemand met een zeer gewezen, dat deze viering mogelijk is gemaakt, omdat de vertegenwoordiger van het Koninklijk Huis bereid is daar aan op deze wijze zijn medewerking te verleenen. Spr. meent de tolk te zijn van de vereenigingen, die deel nemen en van het overgroote deel der Middel burgers als hij zich aansluit bij den wensch van den Commissaris, dat de Prinses tal van jaren voor het Neder- landsche volk en het vaderland moge gespaard worden. Intusschen had het muziekkorps zich buiten doen hoor en. Toen het bestuur zich weer naar buiten had begeven, werd de tocht voortgezet over de Kor te Burg naar de Groenmarkt waar op nieuw halt werd gehouden voor de wo ning van den burgemeester, die met me vrouw Fernhout op den stoep den stoet afwachtte. Hier speelde het muziekkorps twee coupletten van het Zeeuwsche Volks lied. De Burgemeester verzekerde het op hoogen prijs te stellen, dat men te Middelburg op deze wijze den jaar dag van de Prinses viert, waar hem dit van andere plaatsen niet bekend is. Voorts ging het weer langs de Burg, Lange- en Korte Delft, Dam, Kaden en Gortstraat naar de Markt, waar hon derden de terugkomst afwachtten. Voor het stadhuis hebben padvinders en muziekgezelschap nog een Russische taptoe ten gehoore gebracht én daarna heeft de heer Harthoorn van af de pui van het Stadhuis allen, die medewerk ten aan het welslagen van deze omme gang en vooral den directeur en be stuursleden, die èen en ander organi seerden, dank gebracht. Met een door zeer velen onder- dersteund driewerf hoeraJh op de ge liefde Prinses, besloot spr. De vereeni gingen verspreidden zich, maar padvin ders en muziekkorps trokken spelen den naar den Buitentuin terug. De 1 Mei-viering. Gisterenmiddag hield de moderne ar beidersbeweging in „De Gouden Poor te" een bijeenkomst voor kinderen en ook een voor volwassenen, waarin de; heer Luhrs van Rotterdam een toe spraak hield. Des avonds te 7 uur vertrok van ge noemd gebouw een stoet, voorafgegaan door het muziekgezelschap „Excelsior" en waarin vele vaandels en ook doeken met opschriften over de eischen van die zijde, werden medegedragen. Over het Hofplein, door de Noordstraat, over de Markt, door de Lange- en Korte Delft, over den Dam, door Nederstraat en Mo lenstraat, bereikte men den Veerschen Singel om van daar door een deel van Nieuw Middelburg en het Park van Nieuwenhove, den Singel weer te be reiken en over de Koepoortbrug den Schouwburg, waar een feestvergadering plaats had. Ook in die vergadering heeft de heer Luhrs de beteekenis van dezen dag uit een gezet. De avond is verder gevuld met zang, tooneel, turnen en dansen van de A. J, C.-ers. AAGTEKERKE. Vrijdagavond is on der leiding van den heer G. Mulder de Muziekvereeniging „Nut en Genoelgen wederom opgericht met aanvankelijk 12 leden. KOUDEKERKE. Het gemeentebe stuur kreeg van een „Oranjeklant uit Middelburg, die onbekend wenscht te blijven, de beschikking over 50 plaquet- ten met de beeltenis van Prins Willem van Oranje ter uitreiking aan ouden oprecht hart, zooals dikwijls het geval is met dappere mannen- Een vlekkeloos en streng vroom leven, voornamelijk in den oorlog doorgebracht, had er toe bij gedragen dat hij buitengewoon weinig wereldwijs was. Hij had enkele vrien den, voornamelijk oude kameraden van zijn eigen leeftijd, die niet in het paleis woonden; van praatjes houden had zij een afkeer. Hij had geweten met wat voor een vrouw hij thans stond te spre ken, dan zou hij liever Dolores' leven in de waagschaal hebben gesteld dan haar aan de hoede van die vrouw heb ben toevertrouwd. Maar voor hem was Dona Ana niet anders dan de echtge- noote van den ouden Don Ruy Gomez de Silva, den minister van Staat, en stond zij aan het hoofd der huishouding van de koningin. Iedereen vreesde Dona Ana, wier macht onbegrensd was, en niemand durfde kwaad van haar te spre ken. Daarom scheen Mendoza haar voorstel zoowel vriendelijk als verstan dig toe. „Ik ben u heel dankbaar", zei hij eenigszins aangedaan, want hij dacht dat zij hem hielp zijn geluk en zijn eer te redden, wat misschien ook het geval was, hoewel zij hem hielp zijn geluk en zijn eer te redden, wat misschien ook het geval was, hoewel zij hem met de zelfde voortvarende handigheid in het ongeluk zou hebben gestort, indien zij dit in haar belang had geacht. „Mag ik u dan verzoeken met mij naar binnen te gaan?" vroeg hij, alvast naar de deur loopende. „Goed. Breng mij naar haar kamer en laat ons dan alleen." 5 sj'-Fs De overheid zorai *r vow, dat de winkeliers slecht» deugdelijke eetwareh ktmften verkoopen, doch hoe staat het ermee wantteer U ze gebruikt? Wanneer U muizen hebt kan in één nacht Uw voedsel vies en bedorven worden. Maakt nu direct een eind aan deze bron van schade en ergernis door Rodent te gebruiken op de voorgeschreven manier. De Heer A. te K. ondervond in zijn schuur veel last van muizen, die hij met allerlei middelen trachtte te verdelgen. Ten' slotte probeerde hij Rodent en na twee dagen schree! hij ons met slechts één doosje 113 muizen gedood te hebben. Koop nog heden een enkele doos a 50 et of een dubbele doos a 90 ct. en morgen zult U van muls en rat bevrijd zijn. Imp.Fa. B. Meindersfna Den Haag. (Ingez. Med.) van dagen. Het is zeker een sympathiek idee om niet alleen de jeugd, doch ook de oud jes op deze wijze in de herdenking van den Vader des Vaderlands te doen dee- len. Huisvlijttentoonstelling. KRUININGEN. Zaterdag j.l. werd bij gelegenheid der feestelijkheden een huis vlijttentoonstelling gehouden in het Zon- dagss.choojgebouw en waar dit de eerste maal is alhier waren zij die het initiatief daarvoor namen niet groot in hunne ver wachting. De uitkomst bleek een waar succes. Van alle zijden ook buiten de gemeente kwamen keurige inzendingen ook ter opluistering, zoodat een 125 stuks dameshandwerken en 250 stuks in zendingen van heeren het groote gebouw in een kunstzaal herschapen hadden. De etaleering en regeling was, gezien de korte voorbereiding, uitstekend. Bur gemeester De Mul opende met een hartelijke toespraak de tentoonstelling, waarna tot des avonds toe de toeloop van bezoekers zeer groot was. De jury had een moeilijke taak, voor dameshandwerk bestond die uit de da mes HondiusWaverijn, De Hondt en Stok; voor figuurzagen de heeren: P. Wondergem en M. Ie Clercq en voor teeken- en schilderwerk de heeren: J. v. Yzerloo Sr. en G. Franpoys. Uitslag dameshandwerk.' Hoofdprijs zilv. med. aangeboden door den Burge meester aan Mevr. KostenseDees; le prijs mej. M. Janse, Hansweert; 2e pr. mej. Suij; 3e pr. mej. Bavero Ad.; 4e pr. mej. Felius, alle te Kruiningen; 5e pr. mej. Strijdonk, Hansweert; troostprijs mej, B. van Iwaarden (jongste inzend ster) kleedje. Zaagwerk volwassenen: le pr. J. Augustein, Hansweert; 2e pr. H. van Houte, Waarde; 3e pr. J. Mieras, Krui- ningen; 4e pr. J, Schrier, Warade; 5e pr. H. Maat, Kruiningen. Zaagwerk, schooljongens: N. van Dijke, Kruiningen. Houtsnijwerk: A. Reijnhout, Kruinin gen. Teekenwerk: le pr. C. van Iwaarden, Oostdijk; 2e pr. Joh. van Yzerloo; 3e pr. M. van Iwaarde, beiden te Kruinigen; 4e pr. Kouwer, Hansweert. Teekenwerk schooljongens: R. v. d. Parel; küfïstschilderwerk: Risch beiden te Kruiningen. Nijverheidsschilderwerk: M. Geense, Krabbendijke. Alle inzenders ontvingen een zilveren legmedaille. Aan den heer Vermeulen, ambachts heer van Kruiningen, zal door het Co mité een schilderij van Kruiningen wor den aangeboden voor zijn vele blijken van belangstelling, HANSWEERT. De Belgische motor sleepboot „Archimedes" is Zaterdag middag alhier door den deurwaarder uit Goes aan den ketting gelegd- „Heel graag, want liever zou ik haar vanavond niet ontmoeten", zei Mendo za, die voelde dat zijn boosheid vol strekt nog niet was geweken- „Ik ben er zeker van dat u verstandiger met haar zult spreken dan ik." „Dat geloof ik ook", antwoordde Do- na Ana, „want als u meeging, zou dat maar opnieuw aanleiding geven tot har de woorden, waardoor de zaak voor mij moeilijker zou worden. Ik geloof niet dat u er spijt van hebt mij alles te heb ben verteld, is het wel?" Integendeel. Ik ben u bijzonder dankbaar. Ik zal alles doen waarmee ik u van dienst kan zijn, al hebt u zoo even ook gezegd dat ik u met niets koa helpen." „Och kom, ik was geërgerd en meen de er niets van. U moet 't me maar ver geven", zei ze liefjes. Toen zij bij de deur waren gekomen, nam zij haar hand van zijn arm, en hij kuste hoffelijk en glimlachend haar vin gers. Toen klopte hij driemaal en on middellijk daarop hoorde men het ge schuifel van Eudaldo's sloffen, waarna de oude dienaar slaperig de deur open de. Toen hij de prinses zag binnenko men, nam hij als oud-soldaat dadelijk de militaire houding aan. „Eudaldo", «ei de generaal op zijn gewonen, strengen toon, als hij orders gaf, „hare hoogheid de prinses van Ebo- li gaat vanavond met Dona Dolores naar haar vertrekken. Zorg dat daarna alles wat mijn dochter noodig heeft, haar wordt gebracht, en begeleid jij zelf de dames met licht." (Wordt vervolgd)*

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5