m ZEELAND. MIDDELBURG. DE 100e VLUCHT NAAR INDIE WALCHEREN. lüiD-BEYELAMB. MOORMEYEIAND. VEREENIGING „DE AMBACHTS SCHOOL" Gisteravond had in het schoolgebouw de algemeene vergadering van boven- genoemde 'vereeniging plaats onder voorzitterschap van den heer J. A, Ver- tregt, vice-voorzitter der Vereeniging De secretaris,, de heer S. Caljouw, bracht het jaarverslag uit, waarin op genomen is een goed gelijkend portret van wijlen den voorzitter der Vereeni- ging, den heer mr. A. A. de Veer, ge volgd door een „In Memoriam". Wij ontleenen daaraan: „Maar in het bijzonder ook ons be stuur werd door het bericht van het overlijden van mr. de Veer, diep ge troffen en begreep, dat dit plotseling verscheiden voor de Ambachtsschool een ernstig verlies was. Mr. de Veer, sinds 1906 lid van het bestuur en sedert 1907 voorzitter der Vereeniging. Was hij in ruimen kring een geacht en gewaar deerde persoonlijkheid, niet het minst in ons Bestuur, was groote waardeering voor zijn voorzitter. Hij was een be kwaam man, met onvermoeiden ijver en grocte ervaring. Veel heeft hij voor het Nijverheidsonderwijs gedaan, zoo wel voor dit onderwijs in het algemeen als voor de Middelburgsche Ambachts school in het bijzonder- Verschillende jaren was hij ook voorzitter van den Bond van Vereenigingen tot het geven van N. O. te 's-Gravenhage, Het zou niet in den geest zijn van den overledene, wanneer wij zijn vele en groote verdiensten hier zouden vermel den. Wij zullen daarom volstaan met weer te geven de woorden, te zijner nagedachtenis gesproken door den on der-voorzitter onzer Vereeniging in de Bestuursvergadering van 23 Dec. 1932. „Alvorens met onze werkzaamheden te beginnen, herdenk ik met ontroering en weemoed hem wiens plaats in veler lei kring ledig blijft. Oogenschijnlijk krachtig en vol levensmoed werd mr, A. A. de Veer plotseling opgeroepen van zijn post. De slag is groot en zwaar inzonderheid voor zijne echtgenoote en kinderen. Moge God hen troosten en sterken. Ook vcor onze Vereeniging is zijn heengaan een groot verlies. Begaafd met helder verstand, met een juist in zicht in de zaken, met een stberen werkkracht en een groot doorzettings vermogen, heeft hij in breeden kring veel invloed uitgeoefend en zulks ook ten bate van onze school, die hem zeer ter harte ging- Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als voorzitter is wel gebleken hoe zeer hij wegens die werk zaamheden gewaardeerd werd, Met groote dankbaarheid .zullen wij de nage dachtenis van mr. de Veer in eere hou den hem gedenken als een uitnemend voorzitter, die zijn vele gaven en krach ten gegeven heeft ook ten dienste van onze Vereeniging. Wij zullen hem zeer missen". Tot ^zoover 't voorwoord, 't verslag vervolgt dat als men in dezen tijd van groote depressie, zich voor de taak gesteld ziet, verslag te moeten uitbren gen over een voorbijgegane periode van 12 maanden, men zich wel moet kunnen ontworstelen aan den invloed der tijds omstandigheden, om niet in mineur ge stemd, zich van zijn taak te kwijten. In vergelijking met andere landen, zijn tot nu toe de omstandigheden in ons land nog zóó, dat wij ons in verschillend opzicht bevoorrecht mogen noemen. Met betrekking tot- de school valt te constateeren, dat ook zij eenigermate den invloed der omstandigheden moest ondervinden. Voor het uitbreidingsplan kon de Minister van O. K. en W. nog geen gelden beschikbaar stellen, Aange zien het nijpende gebrek aan plaatsruim te zich steeds meer doet gevoelen, is 't door J. J. VAN DER LAAN. te hopen, dat binnen niet te langen tijd een oplossing zal kunnen gevonden worden. De uitgaven moesten aanmer kelijk worden besnoeid, terwijl boven dien gewijzigde leerplannen met ver minderde lesuren ter goedkeuring aan den Minister moesten worden ingezon den. Ontslag van enkele leeraren zal moeten volgen. Tijdelijke korting op sa larissen moest te rekenen van 1 Maart 1932 af worden toegepast, terwijl bij mi- nistrieel schrijven deze kortingen met in gang van 1 Jan. j.l. moesten worden ver hoogd. In de samenstelling van het personeel kwam gedurende het jaar 1932 geen ver andering". Gedrag en vlijt der leerlingen waren voldoende; 15 leerlingen verlieten tus- schentijds zonder diploma om verschil lende redenen de school en 10 werden tusschentijds toegelaten. De nieuwe cursus is aangevangen met 260 leerlingen, van wie 170 niet in de gemeente Midelburg woonachtig zijn, 14 leerlingen genieten vrijstelling van be taling van schoolgeld. Het verslag werd goedgekeurd en ook de rekening over 1932, aanwijzend in ontvangsten en uitgaven 99.414.98. Onder de ontvangsten treffen" wij aan schoolgelden 5212, opbrengst gemaakt werk en verloting 3402.87, subsidie rijk 60.341.31 en gemeente 25.343.35. Aan jaarwedden is uitgegeven een be drag van 61.381.78, terwijl onder de uitgaven ook voorkomt als terug te be talen subsidie aan het rijk 5427.92 en aan de gemeente 1919.04. De vergadering herkoos als bestuurs leden de heeren jhr. Ir. J. L. Boreel. Ir. H. C. Ghijsen en A, Heijboer. In de daarna gehouden bestuursver gadering koos het bestuur uit zijn mid den den heer J. A. Vertregt tot voor zitter en jhr. Ir. J. L. Boreel tot vice- voorzitter. DOMBURG. Het comité ter herden king van den 400sten geboortedag van Prins Willem den Zwijger op 24 April a-s. alhier is als volgt samengesteld: L. J. van Voorthuijsen, voorzitter, P. J. Elout, Mej. dr. H. C. M. Ghijsen, J. de Jonge, J. de Pagter Lz., ds. H. K. Quéré, M. Reijnhoudt Jr., M. A. Romijn, dr. B. Vaandrager, P. J. Vergers, ds. J. E. Vis ser en mevr. C. A, M. van Voorthuijsen- Von Stein Callenfels. DOMBURG, Alhier werd door dr. Vaandrager dezen winter een cursus ge geven in Eerste Hulp bij ongelukken, die door 49 deelnemers werd bijgewoond. Bij het beeindigen hiervan (Woensdag avond) bracht de heer J. van Dulle- men namens allen dr. Vaandrager dank, voor de aangename en bevattelijke wij ze, waarop de lessen gegeven werden en bood hem een eikenhout salontafeltje aan. Deze dankte voor het geschenk dat hem steeds zal herinneren aan de gezel lige uren van dezen cursus. 4). We gaan dadelijk op stap en waar zou den die stappen anders heen kunnen leiden dan naar de pyramiden van Gizeh, en de Sphynx, ook al hebben we die al eens eerder gezien. Immers die zwijgen de monumenten van een grijze cultuur zijn zóó indrukwekkend, dat men ze tel kens opnieuw zou kunnen zien en tocih ervan genieten. Trouwens we hebben ze vroeger, gezien bij het eerste ochtend gloren, terwijl het thans tegen zonson dergang loopt, als we in een snelle auto den langen, modernen asphaltweg van Heliopolis naar Gizeh hebben afgelegd. Het is bijna een uur rijden, maar een uur dat niet verveelt, door de afwisseling die het ons biedt. Eerst rijden we door de drukte van de moderne wereldstad, op onzen weg begeleid door electrische trams, snelle en afgejakkerde auto's, met daarnaast en daartusschen rijen hoog opgeladen kameelen, ouderwetsche fiacres met paarden, die ondanks alles hun Ara bische alfkomst niet verloochenen, ezels als last- en rijdieren, muildieren, bela den wagens, die zóó) weggereden lijken uit de periode der Pharao-dynastie. We passeeren de groote brug over den Nijl en vooral daarbuiten krijgt het land schap een oud-Testamentisch karakter. In slooten en kreeken groeit de Papyrus, waarvan de oude Egyptenaren reeds 4000 jaar geleden het papier maakten, AFSCHEID BURGEMEESTER LEWE VAN NYENSTEIN. 's HEER ARENDSKERKE. Burge meester jhr. U. E. Lewe van Nyenstein nam Donderdagmiddag in een openbare raadsvergadering afscheid van zijn ge meente. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op, verschillende burgemeesters van omliggende gemeenten en de hee ren ir. J. van Poelgeest, directeur der waterleiding Mij. Zuid-Beveland, dr. v. d. Made, dr. A. Risseeuw, hoofd van den keuringsdienst van Vee en Vleesch, kring Heinkenszand, en ds. Koopmans van 's H, Hendrikskinderen. Het raads lid Snoodijk was wegens ziekte verhin derd; Na opening met gebed en voorlezing der notulen, deelt de voorzitter mede, dat ingekomen is het officieele bericht van de benoeming van den heer A. A, Elenbaas tot burgemeester van 's Heer Arendskerke. De voorzitte r zegt hierna, dat hij thans, voor het eerst den Raad zon- j der opgewektheid toespreekt. Hij mocht veertig jaar het vertrouwen van de Kroon genieten en thans is 't oogenblik van scheiden daar van het ambt, dat hij zoolang heeft bekleed. Die tijd was voor hem het gelukkigste tijdvak van zijn leven. Zijn werkkring is hem lief geworden. Hij dankt wethouders en raadsleden, en de geheele gemeente, voor de vriendschap in die jaren onder vonden. Ook dankt hij den secretaris en den heer Vogelaar voor den bijstand van hun steeds ook ontvangen. De sa menwerking was steeds zeer aange naam. Spr, is verder allen dankbaar, die in gemeentedienst waren, en de burge rij, wier genegenheid voor hem een kostbaar bezit is, Hij houdt zich ook verder aanbevolen voor aller vriend schap. „Vergeet, wat ik motgelijk ver keerd deed", aldus eindigde spr. diep ontroerd, „ik roep allen een hartelijk vaarwel toe. Het ga Arendskerke wel, zegen ruste op den raad en de burgerij Wethouder N ij s s e, hierna het woord nemend, herinnerde er aan, dat de heer Lewe van Nyenstein ruim 41 jaar burge meester der gemeente was, en spr. be grijpt, dat het ambt hem ging drukken, en hij den tijd gekomen achtte, nu af scheid te nemen. Maar we zullen hem noode missen, aldus spr-, die er op wees, dat de gemeente onder het burgemees terschap van jhr. Lewe van Nyenstein met duizend zielen toe nam. Spr. dank te verder den burgemeester hartelijk voor zijn steeds zoo onpartijdige leiding, en al hetgeen hij voor de gemeente deed. „Moge God U verder een rustigen le vensavond geven", aldus spr., die ein digde met den scheidenden voorzitter namens wethouders, raad, en ambtena ren een fraaie klok aan te bieden. De heer v. d. D r i e s, als oudste raads lid het woord voerend, zeide gaarne ge zien te hebben, dat de burgemeester nog eenige jaren in functie gebleven was. Hij dankte den burgemeester voor de prettige samenwerking en de goede verstandhouding, die steeds in den raad heerschte. Hij roemde voorts dien on partijdigheid en zijn zuinig beheer. Dat de geheele burgerij hem waardeert bleek wel bij zijn veertig-jarig jubileum. De meente zal steeds in dankbaarheid aan burgemeester Lewe van Nyenstein te rugdenken, Zijn naam is op 's Heer Arendskerke vereeuwigd. Spr- besloot den burgemeester voor zijn verdere le vensjaren het goede toe te wenschen. De secretaris, de heer Van V e s- s e m, herinnert er aan, dat hij 37 jaar met den burgemeester mocht omgaan en in die langen tijd werden banden gelegd, die niet verbroken kunnen worden, De omgang was steeds van hartelijken en vertrouwelijken aard. De samenwer king liet nimmer te wenschen over. Spr. dankte ook namens de andere ambte naren, voor de steeds ondervonden vriendschap, de behartiging van hun ner belangen en wenschte den burge meester een gelukkigen levensavond toe. De voorzitter zei hartelijk dank voor 't mooie geschenk en de gespro ken woorden. Zij zullen in de komende dagen van rust steeds een vriendelijke herinnering voor hem zijn. Tenslotte dankte spr. alle aanwezigen voor hun belangstelling en sloot daarna te kwart voor drie de vergadering. De heer v. d, Poest Clement, burgemeester van Nisse, zei hierna den heer Lewe van Nijenstein, namens de andere burgemeesters dank voor de vriendschap die zij steeds van hem on dervonden, al zal deze vriendschap voortduren, maar dan niet meer als die van den burgemeester van Arendsker- waarop zij hun oudste geschiedenis te boek stelden, op het land ploegen ossen en karbouwen, terwijl lange kameelkara vanen stadwaarts trekken of de reis naar de woestijn aanvaarden. We zijn hier op oud-Bijbelschen bodem, de ba kermat van een eigen en onze bescha ving en in stille huivering staan we en kele oogenblikken later aan den voet der pyramiden, waarop nu de avondzon purperen en violette kleuren toovert. Wat gaat ons niet alles door het hoofd. Het is of het landschap, thans bijna ge heel verlaten, in onze gedachten weer beleefd en bevolkt is. We zien de Joden als slaven bezig de steenen van verre aan te sleepen, om hier de vorstengra- ven voor hun overheerschers en onder drukkers op te bouwen. Vol lawaai en geruisch is de vlakte. Naakte menschen zwoegen, voortgedreven door de kreten en de stokslagen van hun opzieners. Het zijn dezelfde donkere gelaten en gebo gen gestalten, die we eergisteren zagen arbeiden aan den opbouw van het Col- losseum in Rome, nadat Vespasianus hun tempel heeft verwoest en 30 000 van hen in slavernij naar Rome heeft gevoerd, om glorie bij te zetten aan den intocht der Caesars en hun naam te doen weerklinken tot in de uithoeken der toen bekende wereld. We aanschouwen de Sphynx, die machtige leeuwenfiguur met het my stieke vrouwengelaat, die al zoovele volken zag opkomen en vergaan, die de pharao's zag op het toppunt van hun macht, die de Romeinen hun tempels ke. Spr. besloot met zijn beste wenschen voor het verdere leven van den heer Lewe van Nijenstein. Nadat de heer Lewe van Nijenstein voor deze woorden en de steeds onder vonden hartelijkheid van zijn collega's dank had gezegd, namen alle aanwezi gen met een handdruk van hem af scheid, waarna de plechtigheid geëin digd was. RAAD VAN KRUININGEN. Verharding straat Walhoek. Politiek op straat. KRUININGEN. Woensdagavond ver gaderde de raad voltallig onder leiding van burgemeester B. C, de Mul Deze deelt mede dat B. en W. aan de directie der Staatsspoorwegen subsidie hebben gevraagd voor den autobusdienst Krui- ningenVlake, waarop bericht is ge komen dat door het weinige gebruik ma ken van dezen dienst aan dit verzoek niet kon worden voldaan. Ingekomen is een verzoek van bewo ners van de oude Polderstraat te Hans- weert om afdoende verbetering door demping der Weel en de sloot daarlangs wegens overlast. De heer G r o o f meent dat het niet aangaat om vlak aan de be bouwing een stortplaats voor vuil te houden. De heer Van Hootegem zegt dat reeds jaren geleden de Weel is aange kocht daarvóór en dat op Kruiningen ook alles in de kom is gedempt met vuil. Wethouder Kole merkt op, dat de bebouwing bij de Weel, na de bestem ming voor stortplaats, is toegenomen. De voorzitter zegt, dat B. en W. de Weel hebben bezocht. Er zal op gelet worden en trachten te verbeteren door afdekking enz. De sloot is van den Pol der, deze kan uitgedolven worden of verzocht die te dempen en te rioleeren. De in de vorige vergadering aangeno men wijzigingen in de begrooting Gas- centrale „Oosteinde" worden thans in tweeën gesplitst wederom zonder hoof delijke stemming aangenomen. Op een vraag van den heer Groof zegt de vqor- zitter dat de onderhandelingen met Goes nog loopende zijn. In de vorige vergadering is in begin sel besloten tot verharding der straat in Welhoek. B, en W. stellen voor dit te doen met straatklinkers, de begrooting daarvan is met trottoirs en rioleering 5.961, terwijl hetzelfde met macadam 4.430 geraamd is. Uit de besprekingen blijken de meeningen verschillend te zijn. De heer B u r k u n k meent dat Krui ningen en Hansweert gelijk behandelc moeten worden. De voorzitter en ook weth. Kol meenen dat klinker op den duur het voordeeligst zullen zijn. De klinkerbe strating wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. De macadamverharding met trottoir en rioleering wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Besloten wordt onder eenige voor waarden tot aanleg eener gasleiding in de nieuwe straat Markt-Rijksweg. Eveneens de verhuring van grond in het nieuwe bouwplan voor één jaar. Benoemd wordt met algemeene stem men als agent der arbeidsbemiddeling de heer J. M. Geleedst, ambtenaar ter secretarie. De Voorzitter deelt hierbij me de, dat de toeslag van het rijk hiervoor is vastgesteld op 40 pet. van 100. Ver scheidene leden valt dit tegen, ook B. en W. hadden gehoopt dat dit bedrag hoo ger zou zijn. De V oorzitter geeft in overwe ging om den grondprijs in het bouwplan vast te stellen, daar reeds eenige aan vragen zijn gekomen, alsmede de sloot langs den Rijksweg te dempen. Na uitvoerige bespreking wordt be sloten in een volgende vergadering een besluit te nemen, nadat de raad verschil zag oprichten aan haar voeten, nadat de Grieksche beschaving reeds haar hoogtes- punt had gehad, die de Perzische en In dische cultuur heeft gekend, die daarna het Westen zag opkomen, Napoleon en zijn legers heeft gezien, Groot-Brittan- nië de Fransche taak zag overnemen In het oude Egypteland en die thans reeds weet hoe in de komende jaren de machtsverhouding zich zal ontwikkelen, Maar die het niet onthult, ook niet aan hem, die niet gedreven door nieuws gierigheid. maar door reine menschen- min zijn vragen formuleert. Totdat hij begrijpen gaat, dat juist dat zwijgen haar antwoord moet zijn. We betreden de oude donkere verblij ven in den tempel van Isis en Apis, die uit het zand is opgedolven, met zijn mas sieve granieten fundamenten en zijn zui ver albasten dekstukken, gebouwen die ook thans nog getuigen van de macht en de kracht dier oude cultuur. En op die zelfde plaats verrichte nu de Moham- medaansche waker zijn avondgebed, met een langen uithaal getuigend, dat er geen God is dan Allah en dat Moha med zijn profeet is. Zoo stroomt alles en gaat over in nieuwe toestanden. Het was druk in Caïro, ales was in de Weer om den Italiaanschen koning een waardige ontvangst te bereiden. Langs alle groote wegen verrezen deco raties, waarvan de groene vaan met de halve maan en de gekruiste zwaarden wapperde naast de Italiaansche kleuren. Verschillende militaire kampen waren ende gegevens zijn verstrekt hiervoor. Bij de rondvraag vraagt de heef Groof waarom op Biddag de secre tarie gesloten was. Voorts vraagt hij naar de commissie van toezicht op het L, O. en of bij de cermis te Hansweert het dansen be- jeknot wordt, alsmede of bij de werk- werkverschaffing 57 werkloozen elkaar niet in den weg loopen. De voorzit ter zegt dat Biddag heel den dag kerk is en meent dat daarom de secretarie gesloten moet zijn. Dansmuziek zal als vroeger geregeld blijven tot Maandag en ook Dinsdag als blijkt dat dit geen sezwaren opleverd voor het algemeen Vlet de werkverschaffing gaat het goed met veel menschen, ook volgens de Ned. deidemaatschappij. De heer Minnaar informeert naar een door acht raadsleden onderteeken- de motie van afkeuring op de door den burgemeester «gegeven vergunning om voor de a.s- verkiezing redevoeringen al of niet mechanisch verstrekt op de' openbare straat te houden. De voorzitter, zegt dat hij deze motie als zijnde tot de bevoegdheid van den burgemeester te behooren niet in aehandeling zal nemen, hij, heeft zich vooraf overtuigd van den inhoud vin de"' te houden redevoeringen enz- en meent dat de orde en rust hierdoor niet in gé- vaar zullen komen; hij kent als burge meester geen politiek. De heer Bat zegt dat het niet gericht is tegen de Si D.A.P. De heer B u r k u n k zegt dat dit juist tegen de S.D.A.P. is en wraakt dit ten zeerste, ook wij laten ieder toch vrij in zijn kerkgang of wat ook. De héeri Witte zegt dat in Goes met een hand kar gereden wordt waarop staat stemt Colijn. De heer Minnaar meent dat vooral in deze tijden de politiek op straat ongewenscht is. Actie verwekt reactie- 't Is ook niet in het algemeen belang, ook niet in dat 'der S.D.A.P. RAAD VAN KORTGENE. Burgemeester Schuilwerve her dacht. Weg KortgeneGeers- dijk. Dinsdagavond vergaderde de raad vol tallig in een spoed eischende vergade- ïing. Voorzitter de waarnemend burge meester L. J. Dorst. De Voorzitte r herdacht met eén kort woord den overleden burgemeester als een man, die in zijn oordeel altijd onpartijdig was. Als secretaris was hij een unicum. Spr. stelt voor, aan de familie Schuilwerve brief van rouwbeklag te zenden. De Raad van State bericht den raad, dat haar eenmaal genomen besluit onge grond is verklaard, inzake den bóuw van een school op Geref. Grondslag. Tot het nazien van de rekening van het B.A. worden de heeren Hollestelle en De Looff benoemd. De voorzitter schorst de openbare vergadering. In de daarna heropende openbare zit ting werd behandeld een verzoek van het muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht" om bij de te geven concerten een draad aan te brengen, vanaf het huis van den heer De Die. Bedoelde draad zou dan onder spanning staan van het electrisch licht. Zoolang dit geen last geeft voor het verkeer, wordt dit inge willigd. Besloten werd om weer 20 kg. van een goed werkend onkruidsverdelgings- middel aan te schaffen. De aanbesteding voor de verbetering van den weg KortgeneGeersdijk is aangevraagd, doch Ged. St. hebben dit nog niet in behandeling genomen. De raad denkt 8 dagen na Paschen te kun nen doen beginnen met het uit te Voe ren werk. Het loon zal als bij de land bouwers zijn. Het uitbaggeren van de haven zal met ingericht nabij Heliopolis, waa.r de man schappen op hun vurige paarden oefen den, er was groot militair vertoon, in afwachting van de dingen die komen zouden. En langs dit schouwspel scho ten tallooze auto's waaronder een groot percentage Fiat's, Bianchi's en enkele andere Italiaansche merken, naast Re- naults en enkele Hotc'hkiss en vele Amerikaansche wagens. Over de trot toirs slenterden Britsche soldaten, van het eenige regiment, dat het Britsche Imperium nog in Egypte heeft gelegerd, ter verdediging van de Suezkanaal- zóne. Tusschen dat alles gaat thans de strijd, waarin de intelligente leider der Ita liaansche Regeering blijkbaar zijn Ko ning op het schaakbord inzet. Wij wachten ondertusschen den uit slag van dien strijd niet af. Bij het och tendgloren stijgen we weer op, op weg naar een ander land, met nieuwe vraag stukken, naar Bagdad, naar Irak. Het is donker in de lucht, de zon kan haar stralen niet laten dringen door de dikke stofwolken, die hier of daar in den woestijn door een stormwind zijn opgejaagd. We zien geen zier van het ondergelegen land en als we na een paar uur vliegen door de wolkenmassa neerwaarts duiken, begrijpen we eigen lijk niet hoe de piloten, zoo zonder zicht, alleen afgaande op hun kompas; en de berekening van hun snelheid en drift, den weg hebben gevonden naar Gaza. Van het Suezkanaal, dat we bij El Kantara gepasseerd zijn, hebben we niets gezien. Na benzine te hebben ingenomen en in de mess van het vliegveld een boter hammetje met een Hollandsche gemari neerde haring en daarna Amsterdamsch krentebrood te hebben gegeten, stijgen we weer op en beginnen onze vlucht over de woestijn naar Bagdad. We vlie gen nu over het Heilige Land, over Bethlehem, vanwaar we bij mooi weer Jeruzalem zouden moeten zien, over de Doode Zee naar het Trans-Jordaansche, maar we zien niets anders dan stofwol ken beneden ons. Als we weer land zien, een paar duizend meter onder ons, dan zijn we boven de barre woestijn van Amman tot voorbij Ruthba, de woestijn, die vroeger een dicht bevolkt gebied was, waarvan nu nog de tallooze verla ten steden en vestingen getuigen. Een doodsch verlaten heuvelland, 1600 m, boven de zee, woest en ongenaakbaar, waar een noodlanding ernstige conse quenties kan hebben, als men niet bij toeval wordt ontdekt door een der auto's die hier geregeld den dienst met Bagdad onderhouden. Zoo reizen we voort in onzen moder nen luchtwagen. Dit is geen vliegen meer, dit is gewoonweg reizen per vliegmachine. Zoogoed als aan boord van een schip of in den trein zit ik hier aan U allen een brief te typen, niet den kend aan het merkwaardige, van dit nieuwe verkeersmiddel. Als ik opkijk, bemerk ik, dat er weer groene velden onder ons zijn we nade ren Bagdad, de mail gaat sluiten. (Wordt vervolgd), (Nadruk verboden).

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6