ONDERWIJS. RECHTZAKEN. Juist voer Vrouwen! AKKER.CACHETS VLtiSSINGESL- ZUID-BEVELAND. DE 100e VLUCHT NAAR INDIE "AKKERTJES" scher dan aan den wal te staan en te schreeuwen dat het niet goed gaat. Het is volgens spr. beter, dat allen iets min- der hebben, dan een bepaald deel der bevolking niets. Spr. wekt op tot een heid onder leiding Gods. Komende tot de internationale verhoudingen zegt spr. dat God ook leidt hen, die zich geen Christen noemen, wat blijkt in den Vol kenbond. Ten slotte zegt spr. dat een en 25 leden die gemeubileerde kamers (hebben aan te bieden. Een groot gedeelte van de bevolking is geïnteresseerd bij het vreemdelingen verkeer. Pensionhouders, verhuurders van wo ningen en kamers, strandtentverhuur ders, leveranciers van allerlei levens middelen, bouwers van woningen met eigen protestantsch geluid moet worden ^un personeel, vrachtvervoerders, kort om bijna iedereen in Zoutelande ver dient wat aan het vreemdelingenver keer. In dezen tijd van algemeene malaise is het niet te veel gezegd als we bewe ren, dat wanneer het dorp Zoutelande uitsluitend zooals in vroeger jaren van den landbouw zou moeten bestaan en daar armoede zou heerschen. De toeloop van vreemdelingen die tot nu toe steeds in stijgende lijn ging het vorige jaar waren hier zeker een 1200 badgasten is zonder twijfel de reden dat er althans van algemeene armoede niet gesproken mag worden. Wat de toekomst brengen zal? Nie mand is in staat om een antwoord op deze vraag te geven! Maar: Laat men zijn beste beentje voorzetten en trachten door samenwerking te bereiken, dat de gehoord, dat naar beneden geduwd moet worden wat scheidt en naar boven ge haald wat vereenigt. Na een korte pauze gaf de voorzitter gelegenheid tot het stellen van vragen doch weigerde een communist om te de bateeren Een tweetal personen stelden vragen, die de spr. beantwoordde. Vlissingen Congresstad. Vlissingen staat dezen zomer in het teeken der congressen. Het eerste congres heeft plaats op I Hemelvaartsdag. Dan zal het Ned. Jon gelingsverbond er zijn vergadering hou- den en zijn 80-jarig bestaan herdenken. Dan volgt in Juni de algemeene verga dering van de Vereeniging voor Vreem-I pogingen om boven water te blijven zoo delingenverkeer, terwijl ook de Neder-1 goed mogelijk slagen! landsche Slagershond in die maand in del Wanneer wij een en ander uit de voor Scheldestad zijn jaarlijksche bijeenkomst I bijgegane tien jaren de revue laten pas- zal houden. jseeren, dan is daar wel in de eerste In de maand Juli heeft het Congres van den Nederlandschen Middenstands-1 bond er plaats. plaats de indruk die men bij de lezing der notulen krijgt, dat de vereeniging heel wat „kinderziekten" heeft doorgemaakt. Verschillende leden maakten voor korteren of langeren tijd deel uit van 't bestuur. De heer G. Sturm is de eenige in het thans zitting hebbende bestuur, die HOEDEKENSKERKE. Afgeloopen win-l ter is alhier aan werkloozen boven de vrijwel van de oprichting af "bestuurslid 17 jaar gelegenheid gegeven zich nuttig |is geweest. bezig te houden met allerlei handenar- Velerlei kwesties deden zich voor, beid. De werkplaats werd geregeld enl welke meermalen de oorzaak waren van goed bezocht, en er werd in die en-1 rumoerige vergaderingen kele maanden heel wat aangepakt en af-1 Ondanks vele moeilijkheden is het le- gewerkt. Na het sluiten der werkzaamheden, werd Maandagavond in de openbare school een tentoonstelling gehouden van de vervaardigde voorwerpen. Alles bij dental echter gegroeid en de badplaats in bloei toegenomen. De belangrijkste dingen die tot stand kwamen zijn de volgende: De overeenkomst met de Domeinen elkaar was het een heele verzameling I tot het in huur nemen van ongeveer 1000 van houtsnij-, schilder- en figuurzaag-1 meter*strand. De exploitatie hiervan le- werk, en vooral van het laatste waren er mooie stukken bij. verde steeds meer baten op, omdat er elk jaar strandtenten bijkwamen, waar door de post strandtenthuur naar boven ging. In 1927 kwam de eerste „Gids" uit. Dit boekje.heeft veel bijgedragen voor de algemeene reclame. De druk- en an dere kosten van deze laatsten Gids zijn voor het eerst volledig gedekt door de opbrengst der advertenties, In 1933 zullen 1500 Gidsen op de meest doelmatige wijze worden ver spreid. - De toegang tot het strand werd door lereerste opkomst- i middel van houten en een steenen trap Er stonden nog maar een paar pen-1 en verbetering van paden vergemakke- TIENJARIG BESTAAN VAN DE V.V.V. TE ZOUTELANDE. Men schrijft ons: Toen den llen April 1923 nu 101 jaar geleden de Vereeniging tot Be vordering van het Vreemdelingenver keer te Zoutelande werd opgericht, was de badplaats Zoutelande nog in zijn al- sions; slechts weinigen verhuurden wo ningen of gemeubileerde kamers. In 10 jaar tijds is dat geleidelijk ge groeid! Op dit oogenblik zijn er een 10-tal pensions met ongeveer 290 bedden. Het aantal woningen en kamers die verhuurd worden is enorm toegenomen en wel zoodanig, dat men vrijwel kan aanne men, dat Zoutelande gedurende het sei zoen aan 600 vreemdelingen tegelijk on derdak kan verschaffen. Volgens den laatsten gids (1933) zijn er 30 leden die gemeubileerde woningen door J. J. VAN DER LAAN. 2. Diep onder ons komt een breede rivier in zicht, de Rhone, en als het zicht helder is, zien we aan bakboord een machtige bergketen oprijzen met witbe- sneeuwde toppen, waarboven zich als de hoogste de Mont-Blanc verheft, een fabelachtig grootsch schouwspel. Het land wordt heuvelachtiger, kaler en min der vruchtbaar ook en precies om 11 uur landen we te midden van tientallen loodsen en honderdtallen Fransche le gervliegtuigen op het militaire vliegpark van Istres, omdat het burgerluchtpark van Marseille in dezen tijd een beetje vochtig is. Onmiddellijk wordt een aantal vaten benzine van de Shell aangerold en op ouderwetsche Imanier, met een hand' pomp, in de vliegtuigtank boven in den dikken vleugel overgeheveld. Het is bit ter koud op het vliegveld, er staat een scherpe en koude wind, zoodat we blij zijn als we, precies een uur later, weer onzen aanloop nemen en over de Etang de Berre via Marseille koers zetten naar Rome, wat het einddoel voor dezen dag is. We laten de oorlogshaven Toulon, 'n verboden gebied voor vliegtuigen, aan stuurboord liggen en na nog een korten afstand over land te hebben gevlogen kiezen we bij Kaap Lardier zee, om de Golf van Lyon, berucht om zijn stormen, die er niets minder erg kunnen zijn dan in de Golf van Biscaje, over te steken. Nu is het er echter kalm, wel staat er volgens de radiografisch binnenkomen de weerberichten een frissche bries, maar die hindert ons niet, vertraagt hoogstens een beetje onze snelheid en het uur van aankomst. ,Hei is een grootsch gezicht, de machtige zee onder ons, de eindelooze hemel boven ons en hier en daar in de verte enkele rotsige eilanden en tusschen lijkt. Aan de plaatselijke muziekvereeniging en voor de Ringrijderij werd jaarlijks een subsidie verstrekt, want zoowel de muziek als het ringrijden werd door de vereeniging steeds beschouwd als een attractie voor de badgasten. V.V.V. begint nu aan het tweede „de cennium". Onzen hartgrondigen wensch is dat zij, die aan het einde van dien termijn den blik terugwerpen, mogen constateeren dat het de vereeniging en de badplaats in alle opzichten goed is gegaan! hemel en zee, ons vliegtuig, sterk, maar toch broos werk van menschenhanden, wat dunne stalen buizen, een paar hou ten dwarsliggers, wat triplexhout, staal draad en dat alles bespannen met lin nen, voortgejaagd door de drie bruisen de motoren. Onder ons zien we ver schillende schepen, waarop de men- schen ons als we dicht genoeg bij zijn, toewuiven, ons moderne kruisvaarders, die hun de loef afsteken. Na een uur vliegen overzee passee- ren we Corsica, precies over de Noord punt van het eiland, dan weer hemel en zee, totdat in de verte de Italiaansche kust opdoemt. Maar voor dien tijd heb ben we allen op zijn beurt een middag slaapje gedaan om de verloren nacht rust van den vroegen morgen in te ha len. Het slaapt uitstekend aan boord, de beweging maakt slaperig- Dan wordt koers gezet naar Elba, dat we zoo vlakbij passeeren, dat we het eiland van den keizerlijken balling bijna kunnen grijpen, We volgen, op grooten afstand, de Italiaansche kust Zuidwaarts, begroet door het eerste Italiaansche noodlandingsterrein, waarvan we dit keer en hopelijk nooit, gebruik zullen maken. Dan komen groenende akkers, diep onder het water, waarin- waar schijnlijk rijst geplant is en die ons aan de tropen herinneren, vervolgens vliegen we over heuvelland, nog weer een stuk je over zee, we passeeren een regenbui en dan komt precies te 4 uur het nieuwe stadion Littorio onder ons, vlak naast 't vliegveld van Rome, waarop we nu met een elegante duik neerdalen. Precies na 9 vlieguren sedert Schip hol staan we op Italiaanschen bodem. Na de douane en pasformaliteiten, rijden we stadwaarts en haasten ons om nog eenigszins de eeuwige stad te be zichtigen. Al is de schemer gevallen dan genieten we toch van de trotsche bouw vallen van het Colosseum, het Forum Romanum, de verschillende keizerlijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs te Middelburg. Op de eindvergadering van den cur sus 1932—'33, gehouden onder voorzit terschap van den heer J. A. Vertregt, lid der Commissie van Toezicht is de be vordering der leerlingen als volgt vast gesteld: Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse M. G. Berger, J. M. v. d. Broek, F. Broodman, C. Broodman, J. F. Burgs, A. Burghardt, J. de Bruin, A. F. Dirven, A. Ie Due, G. Eikelenboom, A. Geen- sen, M. J. Geerse, J. C. Hanegraaf, H Huibregtse, H. Krijger, P. Manni, Raaymakers, A. Raaymakers, r. Schipper, P. Simpelaar, A. van Sluys, J D. Steketee, H. van der Ven, J. deVis ser, A. de Vos, J. Willeboordse, J. Wolff, J. F. van der Ven, allen te Middelburg; J. Marteijn en F. Poortvliet te Arnemui- den; S. Heine te Domburg; W. Rijk te 's-Heerenhoek; L. D. Geense,^ M. de Kroo, J. Th. v. Molenbroek, C. Geldot Pzn. en A. de Wijze te Koudekerke; C. Geldof Czn„ J. Provoost te Oostkapelle; P, Louwerse te Serooskerke; C. L. Ar- noys, J. Francois, F. van Overbeeke, A. v. Schaiken, P. de Voogd te O.- en West Souburg; M. Caljouw en D. Kodde te Veere. 10 leerlingen werden niet bevor- Van de 2e naar de 3e klasse: L. Acda, A. Bal, J. Bosschaart, W. Bostelaar, H. P. Hariot, D. v. d. Heijdt, W. J. Hooft- man, J. F. F. Hoogeboom, W. Janse, C. M. Kasander, C. v. Kleven, M. de Leeuw, M. Reijnhout, R. Simons, J. P Smolders, A. v. d. Ven, A. Verton, K. Wielemaker allen te Middelburg; C. v. Belzen en J. Buijs te Arnemuiden; D. Geijs te 's-Heerenhoek; J. Louws en P. Mesu te St. Laurens; C. Francke, A. de Korte, H. Wondergem te Oostkapelle; A Cevaal te Ritthem; J. C. Arnoijs, G. de Grave, J. F. Karman, H, J. Lacor, P. v Molenbroek en A. Vaes te O. en W.- Souburg; P. Deij en J. Goedbloed te Veere. Van de 3e naar de 4e klasse: A. de Bree, A. Feijnaut, J. D. Geuze, J. C. Grootjans, J. J. Joosse, M. Kerkhove, M. C. Mange, C. Manni, P. Midavaine, W. Nijssen, J. A. v. Pagée, P. Rijkse F. de Vos en J. Wondergem Hzn, allen te Middelburg; H. Bliek, C. Marteijn, C. A. Meerman, J. de Ridder, J. de Rijke te Arnemuiden; J. Wondergem Lzn. te Ga- pinge; J. Vreeke te Grijpskerke; F. M. de Vos te N. en St. Joosland; P. Dinge- manse, A. A. Geuze, L. Goedbloed, C. Verhage, te Koudekerke; J. Janse te Oostkapelle; A. W. Bakker, S. Davidse, C. v. Eijkeren, J. de Grave. H. Lammers, A. v. d. Putte te O. en W. Souburg; C. de Muijnck, A. P. Polderman te Veere. 1 Leerling werd niet bevorderd. Van de 4e naar de 5e klasse: J. K. P. Bek, J. Breel, W. Buijs, M. J. Dijkgraaf, J. A. Geuze, A. Jacobse, J. C. H. v. de Kam, W. C. Manni, W. Melis, J. M. C. Net, en J. Puijpe allen te Middelburg; J. de Rijke en M. v. Sluijs te Arnemuiden; S. Louwerse en M. Bakker te Gapinge; A. Buijs, P. Dingemanse, J. Kallemijn en M. de Kroo te Koudekerke, I. Boone, P. Bo. dijk, J. Davidse, A. J. v. Eenennaam, B. P. J. v. d. Geest, B. Lantsheer en W. Marijs te O.- en W.-Souburg; 1 leerling werd niet bevorderd. Aan de volgende leerlingen der 5e poorten en de grootsche Via Imperiale, pas onder het krachtige en energieke be leid van Mussolini voltooid. Trouwens eiken keer weer dat men ons als vreem deling Italië betreedt, treft de volsla gen ommekeer die onder het bewind van den Duce is ingetreden. Er heerscht orde, netheid en regel maat, men voelt er zich op zijn gemak als in de andere Europeesche hoofd steden en men geniet ten volle van de oude schoonheid, die Mussolini tot nieu we glorie weet te verheffen. We brengen een bezoek aan de St. Pieter en staan voor de bronzen poorten van het Vaticaan, bewaakt door de pie- keniers van de Zwitsersche garde, we bezichtigen het paleis van den Senaat en zoo tal van gebouwen, fonteinen en zegeteekenen uit de beroemdste dagen van de Romeinsche historie, die de tijd voor ons geestesoog doen herleven en waarbij ons van louter eerbied een hui vering door de leden vaart van ontzag voor alles wat zich daar in den loop der eeuwen afspeelde. Vooral in het Colosseum, waar een mystiek licht door de open vensters straalt en donkere schaduwen doet spelen in de galerijen en gangen waar de gladiatoren de arena betraden of waar de Romeinsche keizers met hun schitterend gevolg binnenkwamen om te zien hoe de eerste martelaren door de wilde dieren werden verscheurd. f Naar Athene, We zwelgen in de oude herinneringen van Rome, die geen mensch van be schaving onbewogen kan overdenken, vooral niet sedert een nieuw bewind men moge het er mee eens zijn of niet met alle inspanning tracht oude idealen weer opnieuw te beleven en daarin tot zekere hoogte reeds geslaagd is. Ten bate van het Italiaansche volk. Maar we moeten op tijd gaan rusten, om tijdig present te zijn voor het ver klasse werd het einddiploma toegekenc P. Adriaanse, C. J. Adriaansen, H. v. d. Bliek, F, C. J. Boel, J. de Bree, A Dekker, A. H. Eiff, J. M. Flipse, L. D, Hertogs, C. A. Hollebrandse, J. de Ko ning, B. Leijnse, J. v. Loo, C. Melse, L. Nijsen, G. de Pagter, A. W. Roeleven, S, Sinteur, F. Steutel, A. Smaardijk, L. A Verhulst en H. J. Weezepoel, allen te Middelburg; C. Goverse en A. Sierevelc te Arnemuiden; W. Barentsen, J. Leijn se, A. de Potter, J. Schoolmeester te Koudekerke; W. A. v. d. Garde te St Laurens; L. Francke te Oostkapelle J. Poelman te Ritthem; L. v. d. Broeke Veere; L. Labruijère te Vlissingen; D Davidse, L. Dorleijn, C. A. Grashuis, J. Hoogesteeger, I. Keim, A. Meijers, J. v Schijndel, A. P. Withagen, C. J. Wisse- link, te Oost- en West-Souburg. 1 leerling werd afgewezen. Openbare en bijzondere school. In de „N.R.Ct." komt een uitvoerige beschouwing voor van een medewer ker, die lans breekt voor de openbare school. De schrijver zegt dat het niet zijn doel is den schoolstrijd te her openen. Zijn doel is de openbare schoo te verdedigen tegen het verwijt, dat ze achter zou staan bij haar mededinger in opvoedende kracht, dat de bijzondere school opvoedster en de bijzondere lee raren opvoeders bij uitnemendheid zou den zijn. Door scherpe begrenzing van ieders kunnen zal de wederzijdsche waardeering groeien en dat zal strek ken tot heil van beide, de bijzondere en de openbare school. Rechtbank te Middelburg. Ernstig verzet bij de uit voering van crisiswetten. Op 23 Februari j.l. bevonden zich eeni ge veldwachters te Koewacht op het eri van zekeren J. G. ten einde controle uit te oefenen op de naleving van de Crisis- varkenswet. Op een verzoek van de po litiemannen a,an G. om zijn varkens te mogen zien, kreeg de politie ten ant woord: „de beesten zijn ziek, jullie zijn geen kooplieden en de varkens, die ik heb zijn niet gestolen". Toen de politie daarop naar het varkenshok gingen en daarvan de deur open trokken, sprong G. op hen toe, terwijl hij onder het uiten van bedreigingen, weigerde de varkens te laten zien. Hij verzocht zijn vrouw hem een riek te brengen om daarmede de politie te lijf te gaan. Om erger te voorkomen is de politie toen het erf af gegaan, doch maakte wegens verzet te gen haar proces-verbaal op. Daarover had J. G. 44 jaar, vlasser te koewacht zich gisteren voor de recht bank te Middelburg te verantwoorden. Verdachte was verschenen en zeide jij ondervraging door den President, dat lij tegen de politie had gezegd, dat zij de varkens mochten bezichtigen, doch op een afstand, maar dat zij er verder af moesten blijven. Verdachte beweert ver der, dat de veldwachters in hun verbaal lebben gelogen, wat de President doet opmerken, dat verdachte dat niet mag zeggen en hij de politie ook niet mag tegenwerken. Hetgeen verdachte weer de opmerking ontlokt dat de politie hem tegenwerkt. De Officier van Justitie aan het woord komende zegt, dat de ondergrond van trek naar Athene. Zoo vindt een nog donkere en koude morgen ons weer op het vliegveld. Het is maar een paar graden boven nul en daarmee weinig amusant in de kilte van den beginnenden dag. Maar het weer is goed, de sterren staan nog hel- der stralend aan den hemel en beloven een mooien dag op onze verdere vlucht. Te zeven uur zitten we allen weer, als een groote familie, in 't toestel en een paar miunten later krijgen we het sc'nit terendste gezicht in vogelvlucht op de glorieuse stad, waarin we alle gedenk waardigheden, die we den vorigen dag gezien hebben herkennen met nog vele andere daarnaast. Vooral uit de lucht kunnen we zien hoe breed opgezet de nieuwbouw van de stad is, hoe grootsch de toevoerwegen en de spoorlijnen en naast de ruïnen van de oude aquaducten uit Rome's bloeitijd zien we de nieuwe, die Rome's nieuwen bloei aankondigen en demonstreeren. Maar reeds trekken nieuwe beelden ons oog en even later vliegen we boven e.en diepgelegen oud kratermeer, waar we aan den kant „den vorm herkennen van 'n oud schip, op den wal gelegen.. Dat moet Nemi zijn, met de drooggeleg de galei van Calligula en inderdaad be vestigt de kaart dezen indruk. Bij Terracini verlaten we weer de kust en vliegen over zee naar Napels. Zoo zachtkens glijdend als gisteren gaat het echter niet. Er is roerigheid in de lucht en de machine begint op en neer te gaan en te rollen en te stampen dat het een aard heeft. Bij Napels laten we de Ve suvius aan stuurboord liggen en de ma chine wendt den steven binnenlands. De bestuurder zoekt een laag punt om de Appenijnen over te steken, maar hoe laag dat ook is, aangenaam is het niet. Want de valwinden schudden de machi ne op en neer, zoodat we geen enkele aanteekening kunnen maken en zelfs de schrijfmachine verkeerde letters te voor schijn toovert. 'AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, maar bovendien ook bij klachten op gezette tijden Volgent recept van Apotheker Oumonf (Ingez. Med.) deze zaak van belang is. De crisis-var- kenswet wordt in Zeeuwsch Vlaanderen slecht nagekomen. Onder leiding van notaris van Dalsum licht men de men- schen verkeerd in, en de wet wordt er met voeten getreden. De straffen die den Kantonrechter oplegt, zijn er veel te laag. De politie wordt er tegengewerkt en dat wordt steeds erger, zoodat het meer dan noodzakelijk is, daaraan paal en perk te stellen. Ook dit feit loopt weer de spuigaten uit. De politie was aan de hand van de crisisvarkenswet volkomen bevoegd in haar optreden. Zij is zeer kalm opgetreden, doch men moet de wet nakomen. Op grond van den ernst van het feit eischt de Officier te gen den verdachte een gevangenisstraf van z.es weken. Verdachte zegt gehandeld te hebben uit vrees voor zijn varkens, die ziek wa ren en hij vreesde dat de beesten van het stempelen erger zouden worden. Hij meent, dat wanneer hij gestraft wordt, dat de schuld is van de politie, <11 Verder zijn de volgende zaken behan deld: F. I., 63 jaar, slager te Westdorpe, werd verdacht dat hij op 3 Februari 33 te Westdorpe Gustaaf Vernaeve met 'n stuk dakpan tegen zijn knie heeft gewor pen, en deze daardoor eenige dagen zijn beroepsbezigheden niet heeft kunnen verrichten. Eisch: een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en 25 boete subs. 10 d. h.; C. C., 23 jaar, koopman te Seroosker ke (W.), werd ten laste gelegd dat hij m October 1932 te Breskens A. A. Brou wer, koopman te Breskens heeft opge licht voor een bedrag van 100, die Brouwer aan een wissellooper, in op dracht van hem had betaald, en ver dachte hem gezegd had dat hij een er fenis had; en op 22 December 1932 te Zoutelande R. Lievense heeft opgelicht voor een bedrag van f 12.50 om naar hij zeide een reis naar Amsterdam te ma ken en hij daar een betrekking zou krij gen. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. E. J. B., 63 jaar, arts te Ter Neuzen, werd beklaagd dat hij op 18 December 1932 te Ter Neuzen op de Axelsche Straat als bestuurder van een auto on voorzichtig heeft gereden, door niet de rechterzijde van den weg te houden en geen behoorlijke geluidssignalen te ge ven en door zoo snel te rijden dat hij niet tijdig behoorlijk kon uitwijken toen plotseling een motorrijder hem tegemoet kwam en deze met zijn auto in aanra king kwam, waarbij die motorwielrijder P. A. J. Crinse, aan den voet werd ver- Als we de bergen naderen schroeft de machine in een machtige spiraal omhoog en een paar minuten later hebben we de rotsen diep onder ons en vliegen we langs bergen onder de sneeuw over een landschap met bloeiende amandelboo- men, Zuidoostwaarts naar Bari en Brin- disi, om de hiel van de Italiaansche laars Europa goeden dag te zeggen en ons naar Azië te wenden. Zekei, Grie kenland behoort geografisch nog tot Eu ropa, maar voor ons die het Oosten ken nen, is het toch veeleer de voorlooper van het Oosten. Weer komt er een dik uur zee onder ons, waar de machine gelukkig weer heelemaal tot rust komt en waar we dicht bij een vliegboot van de Engelsche luchtlijn als meelegger vinden. Met een schitterende duik vliegen we over de Zuidpunt Dukatos van het eiland Levkas en dan gaat het met een fiksche snelheid op Athene af, tusschen eilanden door en over beren en heuvelen, die grauw uit den vloed oprijzen. Het is twee uur als de marconist zijn sleep-antenne opdraait en een half uur ater staan we op den Acropolis, in zwij gende bewondering voor het weinige dat de tijd van de Grieksche beschaving heeft overgelaten. We staan zwijgend voor de Propylaea, het Parthenon en het Erechteum. Diep geeft het te denken, dat het bij herhaling en telkens weer de mensch was die deze scheppingen van een grootsche beschaving, met bruut en ruw geweld ten ondergang doemde. Een kleine troos dat het thans ook de mensch is, die, i.ij het schoorvoetend en langzaam, het ïerstel van deze grootsche ruines heeft r hand genomen. En ook is het de mensch die de ma chine het leven schonk, welke ons in staat stelt in 2 dagen kennis te maken met de herinnering aan twee der meest grootsche beschavingen, die de mensch- heid ooit heeft voortgebracht. (Wordt vervolgd). (Nadruk verboden).

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6