BEURS- m WISSELKOERSEN, BLOEMPOT GEBROKEN LIJM 'M MET VELPQN KUNST EN WETENSCHAP. SPORT, BEURSTHERMOMETER van Dinsdag. LEGER EN VLOOT. LAATSTE BERICHTEN. HANDEL EN NIJVERHEID. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. AMSTERDAM, 11 April Het eerste getal is de vorige notee- ring, daarop volgt de officieele notee ring. van heden. Ned 2e I, 32 1000-5 100%—100%. Ned. 17 1000-4% 101%—101%. Ned. 31 1000-4 99%—99%. Certifieaten-3 82 Cert. N.W.S.-2% 70—70%. O- Indië 22 doll. 1000-6 98%—98%. O. Indië 23 pndst. 100-6 71%—71%. O. Indië 16 1000-5 98—98%. O. Indië 26 1000-4% 92%—92. Denemarken Oblig, 1926-5 80% Duitschl. pndst. 100-7 49%51%. Duitschl. 30 1000-5% 40% Amsterdam 1933-5 100%100% 's-Gravenhage 1929-4% 101 Rotterdam 19261930-4% 90%-^90% Utrecht, prov, 1929-4% 102 Zeeuwsche Hyp. B-5 100%—100%. Zeeuws. Hyp. B-4% 99%99%. A Amsterd, Bank 106%105%. C Rott. Bankver. 75%75. A Twentsche Bank 9090%.. A Pref. Jurgens A 80%81%. A De Schelde N.B. 37 A Ver. Papt. v. Gelder 5353 C Am. Car Foundry 8%—10. C Am. Smelt Ref. 16%—18%. C Farbenind. I.G. 7778. C U. States St. C. 30%—33%. C North Am. Cy. 17%20%. A Born. Sum. H.M. 142142%. A Ned, Wo! Mij. 54—54. A Singkep Tin M. 8085. A J. C. Japan Ln. 30%31%. A Rotterd. Lloyd 46%48. A S- M. Nederland 5052. A Amst. Thee C.M, 3132. A Houth. Alberts 25 C Baltimore en Ohio 9%10%. (Ingez. Med.J rijden te Souburg, vogelschieten te Oost burg, kantklossen te Sluis, diverse klee derdrachten, klompen-fabricatie, enz. Als zeldzaam mooi slot van een Zee land-film is een Cadzandsche bruiloft in beeld gebracht van „Voo fuuftig Jaor", mogelijk gemaakt door de krachtige medewerking van den Burgemeester van Sluis, waardoor de opnamen te Sint Anna ter Muyden schitterend konden slagen. Opname 1932, maar absoluut zui ver 1882 De film draaide nog slechts éénmaal voor genoodigden te Rotterdam en werd door het gemeentebestuur dezer stad welwillend ter beschikking gesteld van de Rijkskweekschool te Oostburg. Moge zij de belangstelling trekken, die deze film stellig verdient! Aan het Belgisch Muziek-College te Antwerpen, behaalde de heer M. P. Ventevogel te Vlissingen het diplo ma L.O., cello met onderscheiding. Zondagavond is te Amsterdam op 74-jarigen leeftijd overleden de schilder es Henriette Sophia Asscher. Zij heeft zich voornamelijk toegelegd op het schil deren van stillevens. Mejuffrouw Asscher verwierf talrijke onderscheidingen. sterkste die men op de been brengen kan en ook de spelers individueel be schikken over voldoende techniek om het de verdediging der gasten lastig te maken. Wat Admira betreft, is ons het vol gende bekend. Deze bekende Weensche club speelde in 1932 83 wedstrijden Voor de competitie werden 22 ontmoe tingen gespeeld, waarvan er 13 werden gewonnen en 3 gelijk gespeeld. Merk waardig is 't aantal internationale wed strijden. Er werden niet minder dan 55 wedstrijden tegen buitenlandsche ploe gen gespeeld, waarvan er echter slechts 2 te Weenen plaats vonden. Van de 53 in het buitenland won Admira er 39 en werden er 8 gelijk gespeeld. Het doel- gemiddelde van dezen staat met 184 te gen 106 in het voordeel van de Ween sche club. In totaal heeft men voor deze wed strijden 20 spelers noodig gehad. Vierte kwam in 79 wedstrijden uit. Spechtl in 78, Rausch en Gall in 76, Billick en Mock in 75, Molzer in 74 en de voetbal virtuoos Sindelar in 71. De Ned. Vereen, van vrije keur meesters (N. V. v. V. K.) voor Pluimvee en Konijnenteelt, heeft in haar alge meene vergadering te Arnhem toegela ten tot keurmeester voor konijnen, den heer P. v. Hal te Oostburg. Voetbal. Zuidelijk XïAdmira. Zooals reeds in ons blad van Maan dag is vermeld, is de „Middelburg"-spe- ler Piet Vogel aangewezen voor de ont moeting welke op Zondag 23 April a.s. gespeeld wordt op het Tilburgsche Sportpark tusschen het Zuidelijk dis trictselftal en Admira (Oostenrijk), Algemeen zal vanzelfsprekend deze benoeming met vreugde begroet zijn en we gelooven dan ook wel dat de sub T. C. een goede keus gedaan heeft om Vogel als leider van den Zuidelijken aan val op te stellen. Waarnaar zooveel ja ren gewacht is, is thans een feit gewor den en heeft „Middelburg" weer een vertegenwoordiger in het Zuidelijk elf tal. Wij wenschen Vogel succes toe, op dat hij zich voor jaren een blijvende plaats moge verzekeren. Het elftal ziet er in zijn geheel als volgt uit: Pottgens (Miranda) v. Run v. d. Hoven (P.S.V.) (Longa) Péllikaan De Leeuw Kools (Longa) (Willem II) (N.A.C.) d. Gier Paffen Vogel v.d. Broek Franken (Eindh.) (Blei- (Midd.) (P.S.V.) (Noad) erh.) Southern Rlw, 6%6%. Union Pac. Rr. 65%69%. Int- Nickel Cy. 910. Koloniale Bank 5961%. N.I. Hbk. 1000 50%—51%. Ned. H. M. 1000 59—60%. Alg. Kunstz. U. 27%28%, v. Berkels Pat. 15—16. Calvé-Delft 4549. C. Suiker Mpij. 21%20%, Ned. Ford A. M. 109%—113%. Philips Gem. B. 109—112%-113%. Unilever 86%87%-86%. Anaconda Cop. 7%8%-8%. Bethlehem St. 16%18%-18%. A.N.LE.M.—N.B. 188%—195. A. Gas en El. Cy. 1%1%. Cities Serv. Cy. 2%2%. Kon. PePtr. Mpij. 142%—145%-44%. Contin. Oil Cy. 6%6%-6%. Shell Union O-C. 4%5%. Holl. Amer. Lijn 2% K.N. Stoomb. Mij. 1111%. A Ned. Scheepv. U, 48%49%-49%. A H-V, Amsterdam 178%180%-181, A Java Cult. Mij. 123%—126%. A N.I. Suiker U. 8080. A Poerworedjo S.O. ,4%:4%. A Deli Batavia 117%123%-125. C Deli Mij. 1000 105%—110%-112, A Senembah 118%124-125'%. C Chicag oMilw. 1%1%, A Amst. Rubb. C. 55%—58-60. A Deli-Bat. Rubb. 22%—24%.. A Hessa Rubber 23%26, A Serbadjadi S.R. 16%—16%-17%. Prolongatie 11. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York WISSELKOERSEN. 10 April 11 April 8 46% 8.44% 58.55 58,67% 9.75 9.75% 34.56% 34.56% 47.87 47.88 37.90 37.70 2.47% 2.47% van de „Dempo", bemand met den len stuurman en den dokter ging op onder zoek uit. Na eenigen tijd kwamen zij rapporteeren, dat de bemanning, be staande uit 24 mannen en 3 vrouwen, in de booten was gegaan, dat niemand let sel had bekomen, en dat ook het zin kende wrak uiterlijk geen teekenen van schade toonde. Daar het Letlandsche schip bestemd was voor Nederland, werd de bemanning aan boord van de „Dempo" genomen. Des nachts om 2 h 31 zonk het wrak. De bemanning van het gezonken schip heeft de papieren en een paar muziekin strumenten kunnen redden. De „Dempo" heeft door deze redding, die zonder ge vaar of moeite kon plaats vinden, daar er een heldere maan stond, vrijwel geen vertraging ondervonden. De kapitein van het gezonken schip, de heer Udrin, vertelde nog, dat hij met een lading ijzererts van Italië naar Ter- neuzen op reis was. Een paar maan den geleden heeft het schip ook ketel- schade gehad. Ditmaal is de bakboord ketel gesprongen. Tijdens de ontploffing was er juist niemand bij de stookplaats en in de machinekamer aanwezig, zoo dat er geen gewonden zijn. De geredden zijn te Rotterdam opge nomen in het Chr. Zeemanshuis. Zij zul len binnenkort naar Riga doorreizen. GEVAL VAN POKKEN. Uit Alexandrië is Maandagnacht te Rotterdam aangekomen het s.s. „Nordland" aan boord waarvan zich on- Amerika -Obl.markt- - Schepen - - Mijnen - Aku Markt Tabak Suiker Rubber - Philips Industrie Komuki. U mie ver :i' li ,:Vi Officier van administratie 2e kl- J. Bouma, wordt 11 dezer overgeplaatst van Hr. Ms. wachtschip te Vlissin gen a.b. Hr. Ms. pantserschip Heems- kerek te Nieuwediep. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontheven uit zijn tegenwoordige betrekking Hr. Ms. ordonnansofficier, de ritmeester I. L. D. baron Sirtema van Grovestins, van den grooten staf en in het belang van den dienst, overgeplaatst van den grooten staf naar 't wapen der cavelerie, ter nadere indeeling door den Minister van Defensie, de ritmeester baron Sirtema van Grovestins, voor noemd; benoemd bij den grooten staf, tot or donnans-officier van H. M. de Koningin de le luit. jhr. G, A. H. van Kinschot, van het He reg. huzaren. De duikboot K XVI te water gelaten Van «een van de hellingen van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij is Zaterdag de duikboot K XVI met goed gevolg te water gelaten. Deze duikboot is de laatste van een serie van 3 duik- booten, welke op deze werf zijn ge bouwd vóór rekening van de Nedér- landsche marine en die bestemd zijn voor den dienst in Nederlandsch O.- Indië, Mevrouw Vos—Römer, de echt- genoote van kapitein ter zee A. Vos heeft de doopplechtigheden verricht en .de laatste beletselen weggenomen. Bij der de bemanning een geval van pok-1 de plechtigheid was o.a. de heer Fock, ken heeft voorgedaan. De lijder is in het I inspecteur van de scheepvaart, tegen- ziekenhuis te Alexandrië opgenomen. woordig. (Wettig gedeponeerd.) ten op oesters uit Frankrijk ook niet ïoog zijn. Anders is het met de invoer rechten óp kreeften, deze zijn dóór dé Juitsche regeering met een paar hon derd mark per 100 K.G. verhoogd en staan nu n.b. op 480 R M. per 100 K.G., wat dus met een invoerverbod geliik staat. In genoemde plaats zijn verschillende quarantainemaatregelen getroffen. Ge durende de reis van Alexandrië naar Rotterdam hebben zich geen verdere ge De directeur van de R. D. M., heeft in een toespraak er de aandacht op ge vestigd, dat het bouwen van deze drie duikbooten voor de werf iets van groot 's HEER ARENDSKERKE. In de Donderdag 13 dezer, n.m. 2 uur te houden openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, zal burgemeester jhr. U. E. Lewe van Nijenstein, afscheid nemen. DE AANVRAGEN INGEVOLGE DE CRISISVARKENSWET. Het regeeringsbureau voor de uitvoe ring van de crisisvarkenswet 1932 acht het in verband met de herhaaldelijk ge stelde vraag door belanghebbenden, wanneer de tegemoetkoming kan wor den verleend voor de als gevolg van de uitvoering van de crisisvarkenswet 1932, door hen geleden schade, gewenscht, be kend te maken, dat een zeer groot aan tal verzoeken om tegemoetkoming is ontvangen. Het in te stellen nauwkeurig onderzoek omtrent de rechtmatigheid van die aanvragen, is uit den aard der zaak zeer tijdroovend. Eerst als al de aanvragen zijn onderzocht, kan omtrent de tegemoetkoming een beslissing wor den genomen. De vallen meer voorgedaan. In overleg met I belang is geweest, den inspecteur van de Volksgezondheid I Kolonel A. Vos heeft daarop dank ge wordt het schip, dat vermoedelijk Dins- I zegd voor de aangename samenwerking dagavond vertrekt, in quarantaine ge houden. INTERNATIONAAL OPLICHTER. Een internationaal oplichter, bekend onder een groot aantal valsche namen, en die reeds heeft kennis gemaakt met de gevangenissen van bijna alle Euro- peesche hoofdsteden, werd Dinsdag door het Hof te Amsterdam, we gens valschheid in geschrifte veroor deeld, tot 4 jaar gevangenisstraf met af trek van 8 maanden preventief. De proc. generaal had 4 jaar gevangenis straf gevorderd. In September 1931 vervoegde zich op een bankierskantoor te Haarlem een Duitsch sprekend man. Hij presenteerde ter incasseering een 20-tal Traveller cheques, elk ter waarde van 50 dollar. Hij plaatste in tegenwoordigheid van den bankbediende op elk der cheques een oogenschijnlijk gelijke handteeke- ning met de op ieder der cheques reeds voorkomende onderteekening. Spoedig na de uitbetaling bleken de handteeke- ningen valsch. De cheques waren ge stolen. In December 1931 werd de thans ver oordeelde te Nice gevat en na zeven maanden uitgeleverd. De rechtbank te Haarlem veroordeelde hem tot 3 jaar en zes maanden wegens valschheid geschrifte. ERNSTIG VLIEGONGEVAL. Een sportvliegtuig met vier inzitten den, dat Maandagmiddag van het vlieg veld Orly ten Z. van Parijs naar Biar ritz vertrok, is in brand geraakt en neergestort. De piloot kon zich, zoodra hij de vlammen onder zijn zitplaats be merkte, met behulp van een valscherm redden en kwam behouden op den grond. De drie overige inzittenden ver- DE „DEMPO" MET DE SCHIP BREUKELINGEN. Dinsdagmorgen is te Rotterdam aan gekomen het m.s, „Dempo" van den Rot- terdamschen Lloyd met aan boord de geredde bemanning van het Letlandsche stoomschip „Evermore", dat in de Gölf Het is een ploeg, die wij met belang-van Biscaye is gezonken. De kapitein stelling tegen de sterke Óostenrijksche 1 van de „Dempo", vertelde over deze red- profs bezig zullen zien. Dat zij er in zul- ding, dat hij op 8 April des avonds om len slagen een overwinning te bevech- 11 h 15 een s.o.s. bericht van de „Ever ten op deze voetbalartisten, moeten wij more" had gekregen, waarbij werd me- in twijfel trekken, doch laat ons hopen degedeeld, dat de ketel was ontploft, dat het een eervol resultaat moge zijn,en dat men asistentie noodig had. Ge- Pottgens is evenals Vogel en De Gier 1 tracht werd nog nadere bijzonderheden handden een nieuweling, doch we veronderstel- I te krijgen, maar de marconist kreeg len wel dat de keuze-commissie genoeg geen antwoord meer, bewijsmateriaal onder haar berusting De „Dempo" bevond zich 25 mijlen ten N. van de opgegeven plaats, en zij stoomde dus terug. Alles aan boord werd gereed gemaakt, vooral daar men vreesde, dat er slachtoffers bij deze ke- de B-ploeg van Nederland tegen het j telontploffing zouden zijn, wat trouwens Fransche amateurelftal. Ook Péllikaan bij een ketelontploffing meestal het ge- is ons genoeg bekend, doch dat Hermens j val is. (P.S.V.) niet gekozen werd op de spil- i Om 1 h 23 kwam men bij het schip, plaats, zal algemeen als een verrassing terwijl ook eenige andere schepen in de beschouwd worden. Kools, als linkshalf, j nabijheid gestopt lagen .Het wrak dob- heeft op deze plaats in ons nationale1 berde zonder licht, en het water was elftal vaak schitterende beurten gele-1 reeds tot aan het dek gerezen. De be- verd. (Men herinnere zich giisschien nog 1 manning dreef rond in tewe booten van ■Wel den laatsten wedstrijd tegen de Ita- het Letlandsche schip, terwijl ook een trokkenen voordeelige goederenruil, kon lianen te Amsterdam). De voorhoede in sloep vair een Portugeesch schip, eenige j slechts worden bereikt, door weder- haar geheel lijkt ons momenteel de menschen aan boord had. De motorbootzijdsche verlaging der douane-tarieven had om hem boven Boumans (P.S.V.) of Mes (T.A.C.) te verkiezen. Van Run is een oud bekende en ook v. d. Hoven leverde onlangs verdienstelijk werk in Maandagavond is 'n ernstige brand onstaan in een café van den heer R. te G e f f e n. Weldra stond het geheele perceel, alsmede de aangrenzende wo ningen van de gezinnen K. en R. in lich ter laaie. Het café en de beide woningen den geheel verwoest. Verzekering dekt de schade. De Amerikaansche minister van handel, Ruper, verklaarde in een belang wekkende radiorede, dat de Ver. Staten geen juitbreiding van den export kon den verwachten, wanneer de buitenland sche import in de Ver. Staten niet ver gemakkelijkt werd. Deze voor alle be- Faillissementen. rechtbank te M i d d e burg heeft in de hierna genoemde faillissementen, waarin de heer mr. W. Zijlstra, thans overleden rechter commissaris was, andere rechtercommis sarissen benoemd en wel in de faillisse menten van De N.V. Autd-Centrale te Vlissingen; L. J. van de Repe, rijwiel handelaar te Renesse; Frans Kik, fruit handelaar te Haamstede; Victor Hen- drikse, administrateur en het Bankbe drijf uitoefenende onder den naam J. Th, Hendrikse te IJzendijke; Adriaaan Pe- kaar, oesterhandelaar te Yerseke; E. de Dreu, koopman te Goes; Guiljaam Dees, landbouwer te Koewacht; W. C. de Jong, winkelier, wonende te 's Heerenhoek en M. de Dreu, kolenhandelaar te Nieuw- dorp; den heer mr. Th. Portheine. In de faillissementen van: 'H. C. Goet- hals, schilder, behanger en winkelier te Ter Neuzen; de N.V. Autobusdienst „de Nieuwe Onderneming" te Middelburg; A. G- Vlaander, koopman te Axel; F. A, Kraat, koopman en winkelier te Mid delburg; J. Valkier, koopman te 's Heer- Arendskerke; J. Simons, timmerman te Ter Neuzen; J. Meijaard, landbouwer te Nieuw- en St. Joosland; J. Zwarte- poorte ,in manufacturen te Goes en P. L. R. Salm, electricien te Ter Neuzen, den heer mr. J. H. Bybau, In de faillissementen van J. Mullié, koopman te Middelburg; J- Bliek, Hzn., werkman te Arnemuiden; mevrouw L. J. Rasch, zonder beroep te Wassenaar; W. M. Gunst, koopman te Goes; C. van de Kreeke, aannemer te Wolphaartsdijk; J. B. de Giringel, werkman te Hoofd plaat; A. J. Verhelst, handelaar in steen kolen en kunstmest te Westdorpe; M. E, de Bree, bakker te Vlissingen en P. Kaan, sigarenhandelaar te Ter Neuzen: den heer mr. A, van der Hoop- De Oesterteelt. Men meldt ons uit I e r s e k e: De warmte van verledeq week heeft aan de oesterverzending niet veel goed gedaan. De vraag uit Engeland en België is veel minder geworden, terwijl de toe standen in Duitschland niet bevorder lijk zijn voor producten als oesters. Ge lukkig zijn de invoerrechten op ons Zeeuwsche product nog niet gestegen Dit komt ook door dat de invoerrech- Hitier en Poncet. Van Hitiers buitenlandsche politiek is natuurlijk uiteraard de belangrijkste die met Frankrijk. Nu de regeering-IIitler zich heeft gestabiliseerd en geordend, zoo, dat, hij zich de luxe eener Paasch- vacantie kan veroorlooven, is te meer opgevallen het bezoek van den Fran- schen gezant te Berlijn, Franqois Poncet, aan den kanselier, en vooral diens reis, direct daarna, naar zijn hoofdstad. Gis singen en veronderstellingen derhalve legio, In sommige kringen meent men er een bewijs in te zien, dat de besprekingen een sensationeel karakter hadden, en van beslissende beteekenis waren voor de ontwikkeling tusschen de beide -lan den. Hitier deelde den Franschen ambas sadeur mede, op welke wijze de toe komstige betrekkingen tusschen de twee landenzich naar zijn meening zouden kunnen ontwikkelen en bleef daarbij in wezen in de lijn van de verklaring, die hij bij de opening van den rijksdag had afgelegd: dat de meeningsverschillen zouden kunnen worden bijgelegd, wan neer men de verschillende conflictpun- ten van een breed standpunt zou willen bezien, en bijleggen! Dat is allemaal nogal vaag, en moti veert, dunkt ons geen overhaaste reis vap Poncet naar Parijs. A.s. Washington. Aller gedachten, aller verwachtingen gaan nu haast in arrenmoede naar de a.s. economische conferentie van Washington, voor den aanvang naar het begin van een afdoende oplossing in de ze benarde tijden voor ieder. Mac Donald herwaarts, met plannen een moratorium te vragen voor Juni. Her- riot, met 'n bereidverklaring den verval len Decembertermijn der Fransche oor logsschulden aan de U.S.A. te betalen. Een dergelijk voorstel zou dan direct na Washington bij de kamer worden inge diend, Ook de kleinere staten wenschen er zich in gemengd te zien. Hunne verte genwoordigers hebben inlichtingen ge vraagd omtrent 't eventueel uitnoodigen van hun regeeringen tot deelneming aan de voorbesprekingen. Het staatsdepartement heeft naar aan leiding hiervan weliswaar nog geen uitnoodigingen verzonden, doch liet we ten, dat elk land dat een vertegenwoor diger wil zenden, welkom is. We weten dat juist de kleine Entente zich gepasseerd voelde, doordat ze niet in het plan Mac Donald er buiten ge sloten is. Dus is ze thans beter op haar qui vive! Japan en China. De vereenigde Japansche en Mands- joerijsche troepen hebben Maandag avond op het bevel van het Japansche oppercommando een nieuw offensief te gen de Chineesche troepen op verschil lende punten van den grooten Muur geopend. De bedoeling van dit offensief is, het verstrooien van de ongeregelde Chineesche troepen, die zich nog ten N. van den Grooten Muur bevinden. Het zou niet in de bedoeling liggen naar Peking en Tientsin op te rukken. Het onderzoek naar de ramp van de „Akron". Bij het onderzoek dat door de admi raliteit ingestelde commissie naar de oorzaken van de ramp van het Ame- kaansche marineluchtschip „Akron zou reeds den eersten dag ;zijn gebleken, dat bij de navigatie eenige ernstige fou ten zijn gemaakt, veroorzaakt dooi- de omstandigheid, dat zich onder de be manning ednige personen zonder er varing hebben bevonden, die in den storm eenige orders verkeerd hebben uitgevoerd.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2