MIJNHAI ËWKW. m m mmmm. BEURS- EM Wl SSSJMERSEJL L AFLOOP MHBESTEDWBEIL BEURSTHERMOMETER van Zaterdag. LAATSTE BERICHTEN. fioos FIHAHCIEELE BERKHTEM. RECHTZAKEN. BIOSCOPEN. LE6ER ER VLOOT. VERKEERSWEZEN P. T. T. KERKNIEUWS. tabletten Middelburg. Goes. A Ned. Scheepv. U. 4848 A H.V. Amsterdam 180 180-78 A Java Cult. Mij. 126123% A N.I. Suiker U. 82%—80% A Poerworedjo S.O. 4%4% A Deli Batavia 118%—116%-15% C Deli Mij.'1000 110-107-03 A Senembah i 19%—117-16 C Chicago Milw. 11% A Amst. Rubb. C. 53%— 56%-54% A Deli-Bat. Rubb. 20%—20%-21% A Hessa Rubber 21%23% A Serbadjadi S.R. 15%16% Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 7 April 8 April. Londen 8.46% 8.47% Berlijn 57.87% 57.75 Parijs 9.74% 9.75 Brussel 34.58 34.58 Zwitserland 47.87% 47.87% Kopenhagen 37.85 37.85 New-York 2.47% 2.47% paalde gemeenten, of tot door die bur gemeesters voor dit doel aangewezen ambtenaren. Op Schiermonnikoog was dit de gemeenteveldwachter, die nog moet terechtstaan wegens valschheid in geschrifte. Na een langdurig getuigenverhoor eischie de officier van justitie tegen de beide robbenjagers een jaar gevangenis straf met aftrek van preventieve hech tenis. Besteding Onderzeeboot. Wij vernemen, dat bij de gehouden onderhandsche aanbesteding van den bouw van een onderzeeboot voor onze marine, waarvoor verschillende scheeps werven waren uitgenoodigd, het minst is ingeschreven door de scheepsbouw maatschappij Feijenoord te Rotterdam. Robber Ako Young Unilever - - Koninkl. Amerika Markt Industrie Philips Tabak -■ Suiker Schepen Mijnen Wettig gedeponeerd.) STAKENDE MELKBOEREN. ggg§ Bd Apotb. en Drogisten (Ingez. Med.) men, waarbij regeeringstroepen moesten optreden. De Ned. Varkenscentrale maakt be kend, dat met ingang van Maandag 10 April a.s. de uitvoer naar Duitschland van varkens, varkensvleesch, spek en andere varkensvleeschproducten, met uitzondering van reuzel, zal zijn ver boden, tenzij men in het bezit is van een door de Ned. Varkenscentrale afgege ven bijzondere uitvoermachtiging. Commissarissen van N.V. R. Koole Zonen's bank te Zierikzee stelt aan de aandeelhouders voor over 1932 6 pet. dividend en 175 per winstbewijs ait te keeren. De winst- en verliesrekening wijst over 1932 aan voor ontvangsten: saldo Ao Po 690.50 en aan intrest, pro visie, wissels en effecten 44162,51, De uitgaven waren voor salarissen en onkosten 17229.76 en rest dan nog een winst saldo van 27623.25, hetwelk na afschrijvingen boven voorgestelde uit- AMSTERDAM, 8 April. Met eerste getal is de vorige aotee- ring, daarop volgt de oHicieele notee ring vaa heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 100%—101. Ned. 17 1000-4% 101%—101%. Ned. 31 1000-4 99%—99%. Certificaten-3 82% Cert. N.W.S.-2 69% O. Indië 22 doll. 1000-6 98%—98%. O. Ind'ë 23 pndst. 100-6 71% O. Indië 16 1000-5 98—98%. O. Indië 26 1000-4 92%—92%. Denemarken Oblig. 1926-5 80% Duitschl. pndst. 100-7 53%—50. Duitschl. 30 1000-5 41%—39%. Amsterdam 1933-5 100% 's-Gravenhage 1929-4% 101101. Rotterdam 1926-1930-4% 91—91. Utrecht, prov. 1929-4% 101% 41, gebr. E., welke gezamenlijk weg voeren, kwamen om half drie onder de kust van Walcheren plotseling in een geweldige dikke mistbank terecht. De B. R. 28, welke een eind voor was, liep door den mist tegen een paalhoofd aan de Nolle onder Vlissingen, zonder evenwel schade te beloopen, daar de motor afgezet was omreden zij moesten looden om te weten waar ze zich bevon den -Door de ebbe kwam het vaartuig hierdoor dwars tegen de palen te lig gen. Arrend. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 7 April werden de volgende vonnissen uitgesproken: diefstal: J. L., 34 j., zonder beroep te Groede, gedetineerd, 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voor arrest; poging tot uitvoer: W. P. van H,, 20 j., werkman, Bouchaute, 1 maand gevan genisstraf; E. B., 32 j., werkman, Bou chaute, 1 maand gevangenisstraf; overtreding Crisis-Varkenswet (oor merken): J. de P., 53 j-, landbouwer, Zaamslag, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, ontslag rechts vervolging; overtreding Crisis-Varkenswet (huis slachting): J. de P., 53 j., landbouwer, Zaamslag, dagvaarding nietig verklaard; overtreding Crisis-Zuivelwet "(ver veer van boter zonder merk): F. v. R., 23 j., melkslijler, Neuzen, vernietiging Zeeuws Hyp. B-5 100% Zeeuws Hyp. B-4% 99%991/. A Amsterd. Bank 106%107 C Rot. Bankver. 76%75% A Twentsche Bank 90 A Pref. Jurgens A 82%81% A De Schelde N.B. 3536 A Ver. Papf. v. Gelder 53—53% C Am. Car Foundry 8%8% C Am. Smelt Ref. 16%—16% C Farbenind I.G. 78%76% C U. States St. C. 30%29% C North Am. Cy. 17%17% A Born. Sum. H.M. 141%141% A Ned. Wol Mij. 54—54% A Singkep Tin M. 78 A J- C. Japan Ln. 31 A Rotterd. Lloyd 4344. A S. M. ederland 4748. A Amst. Thee C.M. 30%30%. A Houth. Alberts 25 C Baltimore en Ohio 99%. van het vonnis van den kantonrechter, 5 b. s. 2 d.h.; idem Pa. de R-, 25 j., venster te Axel, vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, ontslag van rechtsver volging. eenig goed aan het gelegde beslag ont trekken: C. F., 31 j., zonder beroep te Middelburg 25 b. s. 10 d.h.; ontucht: G. O., 30 j., schildersknecht te Middelburg, gedetineerd, Openbaar Ministerie niet ontvankelijk verklaard. Een smokkeldranta. In den nacht van 6 op 7 Februari j.l. werd tijdens een smokkelrit de gehuw de J. V. uit St. Willebrord door een ko gel doodelijk getroffen. Zijn lijk werd op een kruiwagen thuis gebracht bij zijn broer- In verband met dit drama had zich op 23 Maart voor de rechtbank te Breda te verantwoorden de chauffeur J. B-, te Rucphen, die ten laste gelegd was, dat hij heeft getracht eerst den commies G. J. v. D. en daarna den marechaussée J. W. opzettelijk met een vrachtauto te overrijden. Verdachte bekende. Hij was niet van plan te stoppen, ook niet, toen de waarschuwingsschoten vie len. Door een der schoten moest V. ge troffen zijn, want toen viel deze tegen verdachte aan, die echter meende, dat hij slechts bewusteloos was*. Na een scherp requisitoir had de of ficier van justitie, wegens poging tot zware mishandeling, een gevangenis straf geëischt van één jaar. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 6 maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest- FLORA. Melodie der Liebe- De stem van den bekenden beroem den zanger klinkt door de zaal, helder en luid, vele malen, in vele bekende Schlagers ook. Zoo hebben wij naar Ri chard Tauber in menige film geluisterd; het waren de hoogtepunten in iedere Tauberfilm, waarin Richard Tauber im mer domineert. In Melodie der Liebe imponeert zijn stem wederom, maar goed en sober ac- teerend tevens. De beroemde zanger Richard Hoffman de specifieke rol in iedere Tauberfilm omgeven door roem en enthousiaste vereersters, opge nomen in het vroolijke groepje waar Lilli, naar Richards eer en geld dingende, al spoedig haar geliefde doet vergeten. Haar zorg voor de ouders stellen haar voor de moeilijke keuze: geld of liefde- Als een schaduw wordt Richard ge volgd door zijn impresario, de zorgzame Szöko Szakall. Hoe weet deze komiek weer de note gaie in deze film te bren gen. Voortreffelijk beheerscht hij deze komische rol, ongedwongen vroolijkheid brengend en den juisten toon. De zonnige lachende verschijning van Lien Deyers, haar jeugdige charme en opgewekte stemming doet haar niet al leen de lieveling zijn van Gloria, maar zij wint tevens aller harten. Aardig en vlot de scènes tusschen Ri chard en Szöke- Dit tweetal is wel uit stekend in deze film. Richards vocale prestaties en Szökes amusante beleve nissen maken Melodie der Liebe tot een succesvolle film. Vele Schlagers, al door gramofoon en radio, bekend. Een aar dige film. Bread of the Sea- Het avontuurlijke leven der zeeroovers in de Indische wateren, turend of er een schip aan den horizont verschijnt, wat hun een rijke buit kan voorspellen. De zeeroover-kapitein, een weg banend voor zijn broeder-predikant op 't schoo- ne eiland. Na vele avonturen en span nende momenten lukt het hem tenslotte, en de belooning daarvoor blijft natuur lijk niet achterwege. Vele fraaie opna men ziin te bewonderen in deze span nende film. ELECTRO. Titanen der Lucht. (-T-) Ja, zulke knapen van Abraham Lin coln als Wallace Beery, Clark Gable en Conrad Nagel in de Amerikaansche lucht navy, en de U. S. A. heeft in Ge- A Southern Rlw. 5%5%. C Union Pac. Rr. 64%63%. C Int. Nickel Cy. 8%8%. A Koloniale Bank 61-. A N.I. Hbk. 1000 50%—51. C Ned. H.M. 1000 60% A Alg. Kunstz. U. 27%—28. A v. Berkels Pat. 14%14%. C Calvé-Delft 47%47. A C. Suiker Mpij. 21%21%-21. A Ned. Ford A.M. 109%—109%-109%. A Philips Gem. B. 110%107-08%. C Unilever 8485%-86%. C Anaconda Cop. 7%7%. C Bethlehem St. 15%—15%-15%. A A.N.I.E.M.—N.B. 189—189% C A. Gas El. Cy. 1%—1% C Cities Serv. Cy. 2%2% A Kon. Petr. Mpij. 140V2142-40% C Contin. Oil Cy. 66% C Shell Union O.C. 4%4% A Holl. Amer. Lijn 2% A K.N. Stoomb. Mij. 12% Roovers. In den nacht van 10 op 11 Juli 1932 vond in een woning te Vriezenveen een roofoverval plaats. Terwijl de bewoners reeds te bed lagen, drong een drietal onbekenden de slaapkamer binnen, waar zij den man met een stuk ijzer bewuste loos sloegen, terwijl diens echtgenoote met een revolver in bedwang werd ge houden. De indringers zijn daarna met medeneming van 500 verdwenen. Als verdacht van dezen overval stonden Vrijdagmorgen in hooger beroep voor 't gerechtshof te Arnhem terecht de veen arbeiders R. K. en H. V., beiden te Ambt-Hardenbeirg en W. A,, schilder te Hellendoorn. De proc.-generaal eischte bevestiging -ran het vonnis van de rechtbank, die den eersten verdachte veroordeelde tot 2 jaar gevangenisstraf, den tweede tot 3% jaar en den derden tot 5 jaar, voor allen met aftrek van de voorloopige hechtenis. Knoeien met zeehondenpremies. In verband met de knoeierij met zee hondenpremies op Schiermonnikoog, stonden Vrijdag voor de rechtbank te Leeuwarden twee zeehondenjagers uit Zoutkamp terecht. Volgens de dagvaarding zouden verd. het rijk door listige kunstgrepen bewo gen hebben tot afgifte van een bedrag van ongeveer 2000 in totaal. Het rijk betaalt nl, voor iederen gedooden zee hond een premie van 2, welke in ont vangst kan worden genomen door zich met den gedooden zeehond of met de van voorvinnen voorziene huiden te wenden tot de burgemeesters van be- nève de verdragen maar te dicteeren, gelijk Clemenceau dat in 1919 te Ver sailles Duitschland meende te mogen. Doodsverachting is hun nog maar een slappe karakteristiek voor al het tita nisme, dat zij in de onderste lagen des uitspansels uithalen, zoodat de argeloo- ze loge-, parket, enz. enz. fauteuillist er koude rillingen van krijgt, mitsgaders visioenen van helaas niet al te onmoge lijke mogelijkheden. Edoch: met even zulke lucht koene als brave hart-op-de-rechte-plaatselijke lieden, kan de wereld toch ook niet al te hopeloos varen. Zij houden van een welgeplaatst zoentje, en een welgèmik- ten oorvijg op zijn tijd, zij zijn aan den wal geen vaste klanten van tehuizen voor militairen of dergelijke lofwaardige instellingen, zij gebruiken hun vuisten en hun tranen waar dit pas geeft, en weten drommels goed wat dienst en wat dienen is, al vereischt hun strafregister ook ettelijke supplementen. Zij weten ook wat offeren en opoffe ren is, als 't moetEn handelen ernaar. Dit is zoo ongeveer de geest van dit drama- het décor is overgrootendeels een vliegtuig-moederschip, dat symbool van moderne strategie, wel in staalhar de tegenstelling met de schilderachtige gemoedelijkheid van prae-1914-garni- zoensleven. Dames en heeren ontwapenaressen en ontwapenaars zullen stellig vinden, dat de filmkeuringscommissie beter deed zoo eene te be-veto-en, dan reepen cel luloid met wat te veel onbedekts, en thousiaste Genèvelingen 't hoofd schud den over zooveel reclame voor den vol- ledigen Amerikaanschen marine-vlieg- dienst. -h Maar de gematigd-neutrale filmtoe schouwer ziet en hoort wel eens graag lieden, die dingen zeggen en dingen doen, ieder van eerste tot laatste rij di rect begrijpelijk, kijkt ook wel eens met interesse naar kundige staaltjes vliegen, en weet nu, wat wil zeggen vlieg kunst. En bewondert van heeler harte Wal lace Beery's uitermate knap spel. „SLOT OSTENDE". Siegfried. De sage van de „Nibelungen" is on getwijfeld één der bekendste en ook één der aantrekkelijkste. De held van deze sage, Siegfried, is een angstwekkend sterke knaap, die vooral ook bekend geworden is omdat hij een verschrikke- lijken draak doodde. Volgens de film die hier even afwijkt maakte het bloed van dezen draak hem onkwetsbaar, behalve een kleine plek op zijn rug, waarop een lindeblad was neergewaaid. Als protest tegen het uitstel van de behandeling van de Zuivelsteunwet en teneinde druk uit te oefenen op den Senaat van den Staat New-York die de zer dagen het wetsontwerp eindelijk in behandeling zal nemen, zijn de melkboe ren in den geheelen staat New-York in staking gegaan. Op enkele plaatsen o.a. te Rochester is het tot onlusten geko- Voorts smeedde Siegfried zich een ge weldig zwaard en werd verliefd op de schoone prinses Chrimhilde. Om haar hand te winnen zou hij haar broer Gun- ther helpen om koningin Brünehilde te overwinnen, waarin nog niet één ridder geslaagd was. Siegfried, die zich ook onzichtbaar kon maken, streed voor Gunther en zegevierde inderdaad over de machtige koningin. Zoo won Gunther Brünehilde en Siegfried Chrimhilde. Maar ook hier kwam het bedrog uit en Hagen, de trouwe dienaar van Brüne hilde, besloot zijn meesteres te wreken, en doodde Siegfried, door hem met zijn speer in den rug, op de eenigste kwets bare plek, te treffen. De film schildert deze geschiedenis op voortreffelijke wijze, geheel in de ro mantische sfeer van de sage, terwijl de bijzonder mooie muziek, en de proloog van Eli as van Praag, de waarde van dit bijzondere filmwerk nog aanmerkelijk verhoogd heeft. Een aantrekkelijk bijprogramma, w. o. de journaals, vult het verdere pro gramma. LANDBOUW-BIOSCOOP. Kinderleed. Het is lang geleden, dat we een „kin derfilm" zagen, en, dat zij hier dadelijk bijgevoegd, van dit soort films, die we tot heden zagen, is „Kinderleed" ook verreweg de beste. Eenerzijds heeft de ze de kwaliteit te danken aan het goede spel van groote en kleine acteurs en ac trices met Jackie Cooper vooraan en anderzijds aan het realistische van de handeling, de natuurlijke ont wikkeling van de geschiedenis. Zoo wordt b.v. Jackie Cooper, die voor een kreupelen jongen speelt, niet op wonderbare wijze genezen, maar hij blijft kreupel tot het einde. En als een kreupele oom van Jackie probeert om een held van hem te maken, middels bokslessen, massage, en wonderverha len over kreupele helden, dan wordt Jackie nog geen held. Daarvoor is nog heel wat meer noodig, n.l. eenige be droevende en ondervindingen en 'n hei lige verontwaardiging. Dan blijkt Jackie, die door andere miskend was behal ve dan door een klein vriendinnetje en die daardoor ook zich onderschatte, inderdaad toch een moedige en pittige vent te zijn. Een treffende en mooie film Behalve de interessante Journaals, wordt nog de film „Het monster van Drakensteijn" vertoond. Een vreeselijke griezelfilm, die al eveneens alles over treft wat tot heden op dit gebied ge bracht werd. Gelukkig is er voor de sympathieke hoofdpersoon een „happy end" aan keering toelaat. De Twentsche Bank. Naar vernomen wordt zal aan de op 6 Mei te Enschedé te houden algemeene vergadering van aandeelhouders van De Twentsche Bank N.*V. worden voorge steld over het jaar 1932 uit te keeren een dividend van 4 pet. met inbegrip van het reeds uitbetaald interim-divi dend van 2 pet. Eerste luitenant F. W. Groenewe- gen, van het 7de regiment infanterie te Harderwijk, wordt gedetacheerd bij den vrijwilligen landstorm in het landstorm- verband Middelburg. Passagiersrondvluchten van de KA.M. De K.L.M, zal dit jaar nieuwe uitbrei ding geven aan haar organisatie voor het houden van passagiersrondvluchten, Be halve de luchthavens Schiphol bij Am sterdam en Waalhaven bij Roterdam, waar reeds thans voor het deelnemen aan deze rondvluchten gelegenheid be staat, staan de volgende luchtvaartter reinen op het programma: Soesterberg, Arnhem, Eelde, Twente, Venlo, Eindho ven, Gilze-Rijen, Vlissingen, Haamstede en de Kooy. De voorgenomen vluchten op het lucht vaartterrein Vught zullen naar alle waar schijnlijkheid nog niet kunnen plaats hebben, daar dit vliegveld nog niet in orde is gebracht. Het ligt in de bedoeling van de K.L, M. om geregeld avondvluchten boven Amsterdam te organiseeren. Met de Paaschdagen opent de K.L.M. haar pleziervluchten-programma in de provincie en wel met vluchten van het vliegveld Twente op 15, 16 en 17 April en van het militaire luchtvaartterrein Soesterberg op 17, 18 en 19 April. Fooien in de Binnenvaart Het in 1932 te Groningen opgerichte comité van Actie tot Afschaffing der watertollen, heeft thans mede een actie op touw gezet om de fooien in de bin nenscheepvaart afgeschaft te krijgen, 't Geven daarvan heeft- nl. geleidelijk een grooten omvang aangenomen. Bijna bij Toen zij zich van het paalhoofd wil den verwijderen en hiervoor volle kracht achteruit sloegen, doemde het vaartuig B. R. 41 uit den mist op en voer de 28 in de achtersteven aan, waardoor een groot gat juist boven de waterlijn ont stond, Beide schepen konden elkaar niet zien van wegens den zwaren mist. De 28 moest het achteruit slaan staken, daar het schroefwater hierdoor in het ach terschip gestuwd werd. De 41 beliep geen schade. Nadat ballast overgebracht was van de 28 van achter naar voren, kwam het achterschip wat hooger te liggen zoodat geen direct gevaar voor zinken bestond. Hierna nam de 41 de 28 op sleeptouw, waarna beide schepen naar de haven alhier terugkeerden. Tij dens de vaart moest er enkele malen ge pompt worden daar er toch eenig water binnendrong; het mag een geluk ge noemd worden dat het stil weer was, daar de kans voor zinken zeer groot was. De schade aan de 28 is vrij aanzien lijk, daar de geheele achtersteven en 't achterdek, welke door de botsing ook geleden heeft, vernieuwd moet worden, (Bresk. Crt.) RAAD VAN SLUIS. Geen belastingverhooging. SLUIS, In de vergadering van den raad is zeer uitvoerig gehandeld over den financieelen toestand der gemeente. Naar Gedeputeerde Staten van Zeeland aan den gemeenteq-aad mededeelden, achten zij dezen toestand nog wel gun stig maar adviseeren toch tot een ge ringe belastingverhooging, om daardoor een te groote stijging in 1934 te voor komen. De raad was echter van oordeel al léén tot belastingverhooging te moeten overgaan als de directe noodzakelijkheid daarvoor blijkt. Nu dit thans niet 't ge val is, besloot de raad het advies tot be lastingverhooging niet op te volgen, (Hbld.). Op Zondag 21 Mei hoopt ds. Vas- seur afscheid te nemen van de Evange lische gemeente te I e r s e k e en op 28 Mei zijn intrede te doen te 's Graven- hage na bevestiging door ds. Enter uit Rotterdam. Aan de universiteit te Utrecht is bevorderd tot semi-arts de heer J- C. Verhage, tot arts de heer M. C. Polder man.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2